Niemiecka SPD jak niemiecka NSDAP?

Obecna Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD) to jest w prostej linii - oczywiście tylko wedle mnie, czyli nic nie znaczącego blogera  - w dużej mierze kontynuacja myśli i idei dawnej hitlerowskiej Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP).  

Dzisiejszy antysemityzm niemiecki jest największy w Europie. Incydenty antysemickie są widoczne na co dzień a np. synagogi czy sklepy żydowskie muszą być całodobowo chronione przez niemieckie służby specjalne. "W 2021 w Niemczech odnotowano 1850 przestępstw o charakterze antysemickim – wynika z danych Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) przedstawionych przez „Die Welt”. Dziennik podkreśla, że dane są niepełne, a zdaniem komentatorów całkowita liczba tych przestępstw może być większa niż w 2020 r. – gdy stwierdzono ich 2351 - i zarazem najwyższa w historii [1], [2].

Tymczasem w Polsce w roku 2020 było wedle oficjalnych danych tylko 81 incydentów o charakterze antysemickim, znacznie mniej niż w latach poprzednich (w 2019 r. było ich 128, w 2018 r. – 179). Niedużo więcej było w roku 2021 [3]. 

I nawet gdyby polskie dane były niepełne to antysemickość Niemców jest 30 razy większa niż Polaków. Czy możemy się dziwić? Chyba nie, bowiem przecież w czasach wojennych 95% Niemców popierało A. Hitlera a dzisiejsi Niemcy są potomkami jego zwolenników i tą antysemickość "wyssali z mlekiem matki", jak to mówił o Polakach jeden z izraelskich polityków.  

Że co? Że to, co piszę jest karygodne? Wolne żarty? Przedstawiam fakty!

Ale nie chodzi nawet o antysemickość dzisiejszych Niemców. 

Oni są też wychowani w poczuciu wyższości wobec innych narodów a szczególnie Słowian z Polską na czele (idea Mitteleuropy). Wyjątkiem jest oczywiście Rosja, której się po prostu boją, ale też uważają za sojusznika od setek lat. 

Ich marzenie to sąsiadować z Rosją kosztem Polski i tak działają od zawsze (m.in. zabory) a dziś to kontynuują poprzez swoje organizacje, które zostały usytuowane w Polsce jak np. niemiecka Platforma Obywatelska z żenującym i sfrustrowanym niemiecko-ruskim D. Tuskiem na czele. Jego matrona A. Merkel wysłała go z Brukseli ponownie do Polski aby obalić dzisiejszy polski rząd a on przecież jest tak skompromitowany, że tylko imbecyle intelektualni mogą na niego w Polsce jeszcze głosować. Stąd jego codzienna smutna frustracja. Naprawdę starzeje się bardzo brzydko, tak brzydko jakie jest jego wnętrze...

Ale chociaż zewnętrznie niby chadecka A. Merkel i tak była lepsza niż socjaldemokratyczni przewódcy swojej partii. Taki niemal nazistowski Martin Schulz zionął do Polski nienawiścią jakiej od dawna nie widzieliśmy, taki G. Schröder podobnie a do tego od zawsze był przyjacielem mordercy W. Putina. A dzisiejszy kanclerz O. Scholz? Łączy w sobie wszystkie negatywne cechy poprzedników a tak naprawdę dopiero się rozkręca w sytuacji wojny na Ukrainie! Moim zdaniem okaże się jednym z najbardziej znienawidzonych przez współczesnych Europejczyków przewódców Niemiec. Oby tylko nie doprowadził znów do kolejnej wojny w Europie i na świecie, bo jakoś tak Niemcy zawsze były jej inicjatorami w przeszło ostatnim stuleciu. 

Trwa wojna na Ukrainie. Ukraińcy proszą Niemcy o broń a Niemcy ich po prostu kolejny raz olewają, z nich sarkastycznie kpią (słynne hełmy) i pokazują co myślą o tej wojnie zezwalając na prorosyjski pochód samochodów na swoim terytorium i przeciwstawiając się przynależności Ukrainy do NATO i UE. O. Scholz wymachuje z nienawiścią rękami niczym A. Hitler i dalej gloryfikuje ludobójcę W. Putina. Jak on musi nienawidzić tych tak długo broniących się Ukraińców.... Aż strach pomyśleć! A gaz wciąż płynie pierwszym Nord Streamem z Rosji do Niemiec i to nawet w większej ilości niż przed wojną [4]. 

I ja też ze strachem myślę o tym, że historia lubi się powtarzać. Już II WŚ wywołały socjalistyczne Niemcy i Rosja. Mam nadzieję, że tym razem tak nie będzie, ale już nigdy Niemcy nie powinni zasługiwać na miano liderów w UE. Czas z nimi skończyć na wieki wieków. A już na pewno z ich partiami z socjalistyczną nazwą własną... 

[1] https://dzieje.pl/wiadomosci/w...
[2] https://gospodarka.dziennik.pl...
[3] https://www.dw.com/pl/wzrost-a...
[4] https://300gospodarka.pl/news/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 

Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

04-04-2022 [23:41] - u2 | Link:

I nawet gdyby polskie dane były niepełne to antysemickość Niemców jest 30 razy większa niż Polaków.

Raczej dane niemieckie są niepełne. Nie tylko w Niemczech nie podaje się pochodzenia sprawców, ich narodowości oraz wyznania. A że Niemcy przyjęły nie tak dawno milion nielegalnych imigrantów w większości pochodzenia arabskiego i wychowanych w kulturze islamu oraz wrogości do Izraela to na rekord antysemickich "incydentów" nie trzeba było długo czekać. Ten milion nielegalnych imigrantów to bomba z opóźnionym zapłonem.

PS. W mediach są dane już o kilku gwałtach popełnionych na Ukrainkach, które przebywały w ośrodkach dla uchodźców w Niemczech. W Polsce czytałem dopiero o 1 takim gwałcie, ale w domu prywatnym.

Obrazek użytkownika Swisspola

05-04-2022 [07:02] - Swisspola | Link:

Wczoraj do czerwoności wykurzyła mnie wypowiedz Scholza. Usprawiedliwia Putina, że nie jest o wszystkich okropnościach informowany. Dlatego pytam się tego szwaba czy Hitler był informowany o wszelkich zbrodniach niemieckich? Bo wg. Szwabów kilkadziesiąt milionów ludzi wymordował Hitler i niekreślonej narodowościowy faszyści (Polacy, Ukraińcy itp.), ale nie Niemcy. Natomiast Scholz tłumacząc Putina całą i wyłączną winę zwala na Rosjan w zdecydowanej większości trzymanych za pysk przez Putlera i złodziei oligarchów. Szwaby się zawsze usprawiedliwiają i jak stara prostytutka chcą przekonać świat, że nadal są cnotliwi!

Obrazek użytkownika Darek65

05-04-2022 [08:53] - Darek65 | Link:

Trzeba pamiętać o tym, że jądrem elity powojennej Niemiec były elity hitlerowskich Niemiec. W sądownictwie gro sędziów miało za sobą przeszłość w sądowych strukturach III Rzeszy.
Tak na serio, to w Niemczech nigdy nie było denazyfikacji. To troszkę, jak u nas. Nigdy nie było dekomunizacji, a do tej pory gro aparatu sprawiedliwości w III RP stanowią spadkobiercy postsowieckiego aparatu zainstalowanego przez ZSRR po II wojnie. Teraz pałeczkę przejmują ich potomkowie.

Obrazek użytkownika Swisspola

05-04-2022 [09:02] - Swisspola | Link:

Tak tylko brak u nas dekomunizacji odbija się czkawką tylko Polakom a brak denazyfikacji w Niemczech odbija się czkawką całej Europie. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-04-2022 [09:07] - Tomaszek | Link:

To trupi jad po Hitlerze i Stalinie . To on zatruwa Europejskie i światowe elity .

Obrazek użytkownika Ijontichy

05-04-2022 [09:16] - Ijontichy | Link:

Któryś polityk angielski powiedział,że Niemcy trzeba co 20,czy 40 lat bombardować ...do skutku....ale...
Zaś Stalin zaraz w 45 roku jeszcze przed Norymbergą proponowal,ze wszystkich Niemców,ktorzy przeżyli IIWŚ...przesiedli na Syberię...pod Kamczatkę,albo Kołymę...ale...

No właśnie...ale...

Obrazek użytkownika Darek65

05-04-2022 [09:36] - Darek65 | Link:

To słowa Winstona Churchilla - " Niemcy powinno się bombardować co 50 lat, profilaktycznie, bez podania przyczyny"

Obrazek użytkownika sake3

05-04-2022 [10:29] - sake3 | Link:

Ach ta miłość rosyjsko-niemiecka,jak długo ma szanse przetrwać.Na razie piją sobie z dzióbków,wspólnie poszukują ,,nazioli''wszędzie tylko nie u siebie.Ale od miłości do nienawiści tylko jeden krok a każde z nich chce przewodzić.A wtedy już nie będzie słowa kocham.Przypuszczam,że kością niezgody będą kraje Europy podporządkowane Niemcom w postaci tzw.Federacji.Rosja zachłannie potrzebuje coraz to nowych obszarów przyzwyczajona od wieków do podbijania nawet jeśli nie wie co z tymi nabytkami zrobić.Co wtedy? I biedna Polska ,bo tandem Rosja-Niemcy już wczesnie wypchnie NATO z Europy.

Obrazek użytkownika Darek65

05-04-2022 [11:26] - Darek65 | Link:

sake3
To to co piszesz, to sama prawda wynikająca z historii. Należy zadać pytanie, czy nasi rządzący wyciągnęli z niej wnioski. Śmiem twierdzić, że nie bardzo. Dwa lata "walczyli" z pandemią (Polakami), co to trupami ścieliła ulice. Ostatnio coś sami przebąkują, że testy PCR dawały fałszywe wyniki. Teraz znaleźli sobie nowego konika, którym przykrywają swoje niegodziwości. Słowo Ukraina, wymieniane przez wszystkie zasady gramatyczne. I dalej nie słychać nic o Polsce, Polakach. Nie ma to, jak być gorszym sortem we własnym kraju :)

Obrazek użytkownika u2

05-04-2022 [12:22] - u2 | Link:

Nie ma to, jak być gorszym sortem we własnym kraju

Czyli ty donosiciel ? Taki kapuś ?

https://www.youtube.com/watch?...

Kaczyński krytykuje donosicieli. Gorszy sort Polaków

Katarzyna Gójska-Hejke: - A proszę powiedzieć, czy te dzisiejsze ataki na większość parlamentarną, na rząd, na prezydenta czy one są powrotem do metod z lat 2005-2007?

Jarosław Kaczyński: - One są powrotem do metod z lat 2005-2007, ale także z czasów rządu Jana Olszewskiego, czyli też naszych, bo to był też rząd Porozumienia Centrum. To się powtarza. To jest też ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków, no i ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony. Wojna, później komunizm, później transformacja przeprowadzona tak, jak ją przeprowadzono właśnie ten typ ludzi promowała, dawała mu wielkie szanse. On dziś boi się, że te czasy się zmienią, że przyjdzie czas, że tak jak to być powinno - inny typ ludzi, mających motywacje wyższe, patriotyczne będzie wysunięty na czoło i to będzie dotyczyło wszystkich dziedzin życia społecznego, także ze strony gospodarczej. Tu jest ten wielki strach o to, jaki rodzaj Polaków będzie miał w tej chwili te największe szanse. Czy ci, dla których wszelkie sprawy związane z czymś szerszym, niż własne interesy, narodem, godnością narodową są ważne. Czy ci, dla których to nie ma żadnego znaczenia, a cała filozofia sprowadza się do takiego powiedzenia "nie ma takich grabi co by od siebie grabiły". Bo tacy ludzie rzeczywiście w polskim życiu publicznym odgrywają ogromną rolę no i trzeba z tym skończyć.

Obrazek użytkownika Darek65

05-04-2022 [13:30] - Darek65 | Link:

U2
Ty to chyba masz jakiś kompleks na moim punkcie :) Brzmisz, jak pusty afrykański tam-tam :)

"W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej" - tak, to prawda. I niestety Jarosławie Kaczyński, powoli ze swoim Delfinem Morawieckim zaczynacie się w nią wpisywać :)

Obrazek użytkownika u2

05-04-2022 [13:31] - u2 | Link:

"W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej" - tak, to prawda.

No sam widzisz zgadzasz się z PJK i PMM, ale jako rasowy kapuś próbujesz wykręcić kota ogonem.

Obrazek użytkownika sake3

05-04-2022 [13:33] - sake3 | Link:

@Darek65.......Z tymi niegodziwościami to mozna polemizować ,bo nie wymienił Pan konkretnych zaś jeśli chodzi o nowego konika trudno oczekiwać,że rząd akurat robił wszystko by go dostać.Po prostu stało się,społeczeństwo samo podjęło też wyzwanie i wszyscy gremialnie musimy stawiać czoła nowej rzeczywistości.Tylko należy dodać bo Pan pominął czy to rząd akurat jest tu winien.Nc nie mówmy o naszej ukochanej UE która w każdej sytuacji rzuca kłody po nogi.Jutro odbędzię w PE kolejna debata na temat żłej ,nietolerancyjnej i niepraworządnej Polski.Dlaczego więc Pan pisze o niegodzwości rządu a nie o niegodziwości brukselskich gnid? Przecież nałożone będą na nas kolejne sankcje i kary,ile tego jeszcze bo już się pogubiłam.Wymagamy od rządu by rządził,ale jednocześnie robimy wszystko by to utrudnić.Proszę odpowiedzieć czy zmiana rządu na życzenie tych wszystkich którzy tak utyskują na obecny cośkolwiek zmieni jak do władzy dojdzie opozycja? Przecież dajecie jej już ok.30%.Naprawdę spodziewa się Pan że będzie lepiej sądząc z chamskich wystąpień Tuska i tej całej jego świty?Nawet ponarzekac tak jak teraz w internecie nie będzie Pan mógł.

Obrazek użytkownika Darek65

05-04-2022 [15:17] - Darek65 | Link:

Na temat Tuska, Czarzastego, Biedronia i im podobnych mam swoje, określone zdanie. I w żadnym akapicie mojego wpisu nie ma słowa o tym, że ich popieram, chciałbym ich powrotu. To raczej tzw. Wasza strona cały czas przypisuje komentatorów, którzy się z Wami nie zgadzają lub mają wątpliwości do opozycji.
"Dlaczego więc Pan pisze o niegodzwości rządu a nie o niegodziwości brukselskich gnid?" - bo głosowałem na PIS, aby w moim imieniu walczył z tą niegodziwością lewactwa europejskiego. Zamiast tego, Morawiecki zaczął się nimi dogadywać. A to podpisał warunek o praworządności, a to likwidacja górnictwa, a to gnojenie Polaków w pandemii. Dostali palec, to biorą całą rękę. I kto tu jest wobec mnie niegodziwy ? Teraz proszę sobie porównać pozycję Orbana i Morawieckiego. Lata świetlne.