Zwykłym Rosjanom

Ojczyznę rzadko się wybiera!
– Taka zjadaczy chleba dola,
w kraju Goethego i Schillera,
w kraju Czechowa i Gogola.
To nie kosmici, nie odmieńcy
wykonywali swe zadanie
ale po prostu zwykli Niemcy
i zwykli – przykra rzecz – Rosjanie

Za zbrodnie carów, komisarów,
(choć niepoprawne to szalenie)
zawsze jest winien własny naród
– jego milczące przyzwolenie.
Więc mówię wam, przyznajcie sami
– nie ważne kto jest dziś u steru,
wszyscy jesteście Putinami!
Z wyjątkiem garstki bohaterów.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

08-03-2022 [21:40] - u2 | Link:

Ano, to nie Putler zrzuca bomby i rakiety na Ukrainę, tylko zwykli Rosjanie :-)

PS. Słuchałem dzisiaj rosyjskojęzycznego Ukraińca w TV, który dziwił się kogo Rosjanie chcą "bronić" w jego miejscowości i kraju. Mówił to na tle ruin.

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-03-2022 [22:17] - Tomaszek | Link:

Niech poprosi Niemców o utworzenie Bundeswehr Galizien . Zardzewiałe granatniki już dali ,tylko nie mogą ich załadować ,bo skrzynie spróchniały . Boją się załadować do wysyłki bo mogą wybuchnąć. Na odbiór własny czekają .

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

08-03-2022 [21:46] - Kazimierz Kozio... | Link:

na Rzeź Wołyńską też było przyzwolenie! (z wyjątkiem garstki bohaterów)

Obrazek użytkownika u2

08-03-2022 [22:29] - u2 | Link:

Właśnie czytam książkę p.Grzegorza Motyki pt. Od Rzezi Wołyńskiej do akcji "Wisła".

Okazuje się, że Rosjanie dążyli do skonfliktowania Ukraińców z Polakami już po Cudzie nad Wisłą w 1920, na długo przed tzw. Operacją Polską, w której Rosjanie zabili strzałem w tył głowy 112 tysięcy Polaków w latach 1937-38.

Obrazek użytkownika Jabe

09-03-2022 [10:23] - Jabe | Link:

Co niby z tego ma wynikać?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

09-03-2022 [11:21] - RinoCeronte | Link:

Zastosuj regułę sylogizmu...

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-03-2022 [22:07] - Tomaszek | Link:

Ubocie
W NKWD zwykłych Ukraińców też nie brakowało . Ale potem naród pobił mistrzów i na Wołyniu wyrżnęli już prawie bez użycia broni coś około 200 tysięcy Polaków . Czyżby Bandera , Kłaczkiwski , Szuchyewicz i inni  byli w NKWD  ?  A UPA to może  była sowiecka ? Napisz jeszcze że historii nie znam i że książki czytałeś . Pewnie dziadek z UPA ci je napisał .

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-03-2022 [07:41] - Chatar Leon | Link:

A to się wybitny bojownik znalazł który umie się odnaleźć przy każdej władzy. Jak rozumiem najpierw należy Wolskiemu spuścić wp....dol za jaruzela!

Obrazek użytkownika u2

09-03-2022 [10:10] - u2 | Link:

Jak rozumiem najpierw należy Wolskiemu spuścić wp....dol za jaruzela!

Z tego co pamietam to w niedzielę 13 grudnia 1981 roku zorientowałem że coś jest nie tak, bo nie było 60 minut na godzinę w trójce.

Jaruzel nie puścił. To był koniec 60-tki Nadredaktora Wolskiego.

A ile ty masz latek chatarku, że tego nie pamietasz ? :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

W okresie między sierpniem 1980 a wprowadzeniem stanu wojennego w grudniu 1981 r. w audycji wielokrotnie pojawiały się teksty wspierające NSZZ „Solidarność”. W związku z tym kilkakrotnie cenzura PRL zatrzymywała całe audycje już przygotowane do emisji. Niekiedy zastępowano je wtedy na antenie nagraniami audycji sprzed kilku miesięcy, w jednym przypadku nie nadano jej wcale, co było jedną z najbardziej jawnych ingerencji cenzorskich w radiu. Ostatecznie po wprowadzeniu stanu wojennego w dniu 13 grudnia 1981 r. audycja została zawieszona, a potem już nie wróciła na antenę, gdy jej autorzy obłożeni zostali faktycznym zakazem pracy w radiu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

W latach 1975–1981 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, od 1980 był sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej Programu III PR[5]. Podczas stanu wojennego zwolniony z pracy z zakazem zatrudnienia w mediach, jednak jego skecze i słuchowiska regularnie pojawiały się w audycji Powtórka z rozrywki. Twórca opozycyjnego kabaretu objazdowego.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-03-2022 [10:47] - Chatar Leon | Link:

Po prostu widzę generalizowanie i nadgorliwość która prowadzi donikąd. Ukrainie potrzeba broni a nie żenujących akcji typu wywalenie Czajkowskiego z filharmonii. A jest masa głupoli którzy to podchwytują. Od znajomych Białorusinów z którymi właśnie pomagaliśmy przy zbieraniu pomocy dla Ukrainy wiem, że jakiś nadgorliwy kretyn na sklepie w Warszawie wywiesił na drzwiach kartkę że "Rosjan i Białorusinów nie obsługujemy". W Niemczech jacyś idioci napadli na ludzi z powodu rejestracji na samochodzie (a skądinąd wiem, że sporo ludzi wyjeżdża z Rosji, bo ma dość tego co tam się dzieje).

Obrazek użytkownika u2

09-03-2022 [11:04] - u2 | Link:

Po prostu widzę generalizowanie i nadgorliwość która prowadzi donikąd. Ukrainie potrzeba broni a nie żenujących akcji typu wywalenie Czajkowskiego z filharmonii.

To jedź i dostarczaj broni, nikt tobie nie broni. Nadredaktor wspiera wolny świat słowem, a słowo silniejsze od twoich kul i pocisków. Nic dziwnego, że Putler wsadza do więzienia na 15 lat za słowo wojna :-)

PS. Co do Borysa Godunowa to odwołanie premiery było jak najbardziej słuszne w obecnej sytuacji :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-03-2022 [22:47] - Tomaszek | Link:

Coś mocno zaspałeś Ubocie , bo 60 minut na godzinę było w niedzielę o 10  . Coś ci długo percepcja zajęła . Pewnie ci się toczka w kołchozie zjebałą .A taki mądry się zrobił z Wikipedii  . Powtórka z rozrywki nie była autorska . Byli tam i Wolski i Waligórski z Niedzielskim , Skoczylas , Zakrzewski , Ross ,Zaorski, Fedorowicz i wielu innych , podobnie jak w sześćdziesiątce .   Naucz się milczeć jak gówno wiesz . I nie grzeb ludziom w życiorysach , bo Wikipedia nic nie mówi że był w UPA na przykład .To dotyczy nie tylko tej notki .

Obrazek użytkownika Warmia

09-03-2022 [10:22] - Warmia | Link:

Chatar
Nadal tu smrodzisz?