"Wrażenie Arogancji" - R. Ziemkiewicz o rządach PiS

Ostatnie wybory do Parlamentu RP pozwoliły Prawu i Sprawiedliwości objąć rządy samodzielne . Minęło już kilka miesięcy od momentu powołania gabinetu Beaty Szydło i przychodzi czas analizy tego, co udało się, lub nie udało zrobić. O komentarz na ten temat poprosiliśmy Rafała Ziemkiewicza. Autor "Polactwa" chłodno wylicza zalety, jak i błędy poczynań partii rządzącej. Wytyka swego rodzaju arogancję i przestrzega przed popadaniem w samouwielbienie, które może zakończyć się przykrą niespodzianką dla ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. W pierwszej części rozmowy z Piotrem Szlachtowiczem wspomina o przywracaniu patryiotyzmu, ale również wskazuje na błędy przy zmianach gospodarczych, które to nie spotkały oczekiwań społecznych. Zwraca uwagę na zmarnowanie kilku miesięcy na walkę z lobby bankowym, pracę nad ustawą o obronie ziemi,  które przerodziła się w ciężką przeprawę dla obecnej władzy. Zapraszamy do sluchania: http://nowypolskishow.co.uk/wr...…du-pis-czesc-1/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-04-2016 [14:16] - NASZ_HENRY | Link:

RAZ napisał na swoim blogu:
jaki ten PiS jest, taki jest, ale żadnej sensownej alternatywy dla jego rządów nie widać ;-)

Obrazek użytkownika Dorota M

25-04-2016 [16:36] - Dorota M | Link:

Ziemkiewicz, to zawsze "obiektywny". Gdzie sie da krytykuje PIS "konstruktywnie", inaczej by sie udławił. A obiektywizmu w tej krytyce tyle, ile w TVN. Na przykład zawsze brakuje właściwego kontekstu zarówno działania ludzi PIS, jak ich wypowiedzi dla mediów. Nie wierzę w brak rozeznania Ziemkiewicza, natomiast w jego złą wolę w ocenie zarówno Rządu B Sz, jak i JK.

Obrazek użytkownika Galiński

25-04-2016 [17:58] - Galiński | Link:

Nie będę słuchał ziemkiewiczowych komentarzy, GW jest precyzyjniejsza i bardziej szczegółowa! Mam swój rozum i nie potrzebuję żadnych podpowiadaczy, szczególnie "przyjacielskiej" krytyki!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

25-04-2016 [19:34] - zbieracz śmieci | Link:

Chętnie bym poczytał co mówił i kogo słuchał na grillu u konia, w podsumowaniu jaka rolę mu wyznaczono...

Obrazek użytkownika Ewa G

25-04-2016 [23:08] - Ewa G | Link:

Szkoda czasu na Ziemkiewicza. Od zawsze nienawidził Jarosława Kaczyńskieg i o gdzie tylko mógł przypinał łatkę i podkopywał w sposób głęboko nieuczciwy. Doskonale się do niego stosuje powiedzenie"Boże ochroń mnie przed przyjaciółmi, bo przed wrogami sam się obronię". Taki z niego przyjaciel jak i ze Staniszkis.

Obrazek użytkownika Jabe

26-04-2016 [10:40] - Jabe | Link:

Jest taka prawidłowość, że każdy, kto ma własne zdanie i osobowość, okazuje się być nienawistnikiem. Zauważyła Pani?