Bardzo Panu dziękuję, Panie Prezydencie !!!

Bardzo Panu dziękuję, Panie Prezydencie za przesłanie wystąpienia w Gnieźnie !!!

 Nie mogę wypowiadać się w niczyim imieniu, lecz mogę - i powinienem - w swoim. Zwykłego, gniecionego codziennością, miażdżonego bezduszną biurokracją, obijającego się o bezrozumne sądy wszystkich instancji, obcego w obcym sobie administracyjnym molochu uzurpującym sobie prawo do decydowania o Prawdzie, szarego członka ginącego - jak się już wydawało - Narodu Polskiego.

 Dziękuję, Panie Prezydencie, za otuchę, dziękuję za tak doniosłe podkreślenie, że to wręcz beznadziejne trwanie przy niezgodzie na wszechogarniającą, oblepiającą i obezwładniającą głupotę, miało i ma sens.

 Dziękuję za ukazanie tego ginącego w otchłani wieków szeregu członków naszego Narodu, cierpliwie, mozolnie, często wbrew wszystkim, a niekiedy i wbrew sobie, ciągnących ten ciężar brzemienia odpowiedzialności za tych co byli i za tych co będą, dziękuję za wyrozumiałe pochylenie się nad tymi, którzy nie dali rady, postawieni przed podstępnym wyborem ciepłej wody w kranie a pogardą, za to zaproszenie ich do powrotu i zachęcenie nas do wybaczania, o ile zdecydują się stanąć w Prawdzie i samemu zważyć co cenniejsze.

 Dziękuję za tak zdecydowane podkreślenie wagi wiary w istnienie prawdy obiektywnej, której depozytariuszem (bo jedynym w pełni ją znającym) jest Bóg, zaś jej istnienie jest warunkiem sensowności uprawiania wszelkiej nauki, Dziękuję za zdeklarowanie, że fikcja monizmu prawniczego (czyli jednego, jednorodnego systemu prawnego) nie pochodzi z naszej cywilizacji, tej chrześcijańskiej w jej łacińskiej odmianie, oraz za wskazanie Dekalogu i wiary w równość wszystkich ludzi wobec Boga jako podstawy koncepcji praw człowieka i koncepcji demokratycznych. Za wskazanie tych elementów, których uznawanie jest konieczne, aby móc uważać się za członka naszego Narodu.

Dziękuję za podkreślenie, że Państwo, jako struktura administracyjna, powinno być także wielką wspólnotą naszego Narodu, bo choć oczywistym jest, że musi być czymś szerszym niż organizacją narodową, jako że na jego terytorium mieszkają i mają jego obywatelstwo również ci, którzy z tak pojętym Narodem nie chcą mieć nic wspólnego, to fakt istnienia członków Narodu nie może być pomijany. Może rozwiązaniem są odrębne porządki prawne dla różnych wspólnot w ich obrębie oraz nadrzędny porządek na płaszczyźnie publicznej? Zresztą pisałem już o tym.

 Dziękuję za tę syntetyczną, a jakże pełną i komplementarną odpowiedź na wezwanie Premiera Orbana do wzięcia przez Polskę odpowiedzialności za Europę i za jasne wskazanie, jaka to musi być Europa.

Przede wszystkim, Panie Prezydencie, dziękuję za nadzieję. Warto było trwać... 

Wszelkich łask Bożych, Panie Prezydencie !!!

P.S. ad vocem (kolejność jest ważna):
a) http://naszeblogi.pl/61019-czy-prezydent-duda-odpowie-na-wezwanie-premiera-orbana
b) http://naszeblogi.pl/61171-coz-jest-prawda-czyli-czemu-cywilizacja-lacinska
c) http://naszeblogi.pl/61182-coz-jest-prawda-czyli-cywilizacja-lacinska-cz-2
d) http://naszeblogi.pl/61192-coz-jest-prawda-czyli-cywilizacja-lacinska-cz-3
e) http://naszeblogi.pl/61486-coz-jest-prawda-czyli-cywilizacja-lacinska-cz-4 
f) http://naszeblogi.pl/61100-projekt-konstytucji-narodu-polskiego-cywilizacji-lacinskiej

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ość

16-04-2016 [15:21] - ość | Link:

Parole, parole, parole...

Obrazek użytkownika Obserwator_3

16-04-2016 [17:34] - Obserwator_3 | Link:

Co do wagi słów, no cóż: "...Au commencement était la Parole, et la Parole était avec Dieu; et cette parole était Dieu...", tak więc nawet stwarzając świat od czegoś trzeba było zacząć...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-04-2016 [15:23] - NASZ_HENRY | Link:

"Tyś jest mój Syn" - 1050-lecie Chrztu Polski
https://www.youtube.com/watch?...

posłuchajmy jeszcze raz ;-)