POWSZECHNY POBÓR. Pierwsza konieczność dla Polski

Kilka dni temu napisałem na portalu wpolityce.pl artykuł o potrzebie zreformowania szkolenie wojskowego i przywrócenia powszechnego poboru. Na warunkach rzecz jasna nowoczesnych: bez patologii ("fala"), z krótszym ale bardziej sensownym intensywnym szkoleniem wojskowym. Na zasadzie: nie każdy musi być Otylią Jędrzejczak, ale każdy powinien umieć pływać, bo nie wiadomo, kiedy to się może przydać...
No i stało się. jest wojna na Ukrainie...

Poniżej - przedruk:

GDYBY DONALD TUSK NIE ZLIKWIDOWAŁ POBORU... Rozważania po czasie...

Gdyby w 2008r. Donald Tusk zreformował (skrócił, zintensyfikował) obowiązkowe szkolenie wojskowe – nie likwidując powszechnego poboru do wojska – mielibyśmy dziś do dyspozycji kilka milionów dobrze przygotowanych do obrony kraju rezerwistów. Niestety, rząd PO-PSL zapoczątkował proces „zwijania” polskiej armii. I to mimo graniczenia ze zbrojącą się na potęgę agresywną Rosją (2002r. - krwawe zajęcie Czeczeni, 2008r. – konflikt zbrojny z Gruzją, zakończony zajęciem Abchazji i Osetii Płd., 2014r. – zbrojna aneksja Krymu i wschodniej Ukrainy). 

Po przejęciu władzy przez PiS rozpoczęły się nieśmiałe próby modernizacji uzbrojenia WP, powstał też zalążek WOT. W świetle krwawej ingerencji Rosji w Kazachstanie i zgromadzenia potężnej armii na granicy z Ukrainą widać, jak skromne są nasze środki... Od czasu pamiętnego ostrzeżenia przed agresją Rosji, wygłoszonego przez Lecha Kaczyńskiego (najpierw Gruzja, potem Ukraina, kraje nadbałtyckie – a na końcu Polska) – zmarnowaliśmy czternaście lat na zajmowanie się sprawami drugorzędnymi, zaniedbując rzecz najważniejszą: bezpieczeństwo kraju. 
Dość! W świetle agresji na Ukrainę trzeba przeciąć poniżające i bezsensowne wojenki polityczne z UE (o „praworządność”, „zielony ład”, „gender”). Czas odwołać zdychającą już, ale paraliżującą gospodarkę i generującą koszty pandemię. I wreszcie zająć się skuteczną obroną naszych granic. 

Ukraina przygotowana jest do wojny z Rosją (sprzętowo, mentalnie) znacznie lepiej od nas. Nie osłabiajmy ich woli walki szerokim otwieraniem granic Polski dla uchodźców ze wschodu. To jest zaproszenie dla młodych Ukraińców do rejterady z pola walki! Bo jeśli oni nie powstrzymają impetu Rosji, nam zbraknie czasu na przygotowanie się do odparcia inwazji na Polskę. 
Zdobycie broni nie jest dziś problemem; do Ukrainy wciąż idą transporty z zaopatrzeniem. Gdy będzie trzeba – do nas też sojusznicy podeślą czołgi i wyrzutnie rakiet (tzw. Zachodowi znacznie bardziej opłaca się prowadzić wojny na nie swoim terenie)… 

Ale potrzebni są nam „na wczoraj” dobrze przeszkoleni i zmotywowani, bitni żołnierze. I nad tym powinien pochylić się teraz w pierwszej kolejności rząd Rzeczypospolitej... 
PS Napisałem tę piosenkę 4 lata temu, mając nadzieję, że uda się w systemie WOT przeszkolić kilka milionów młodych polskich mężczyzn. Wyszło tak, jak wyszło… 

Dlatego dziś dedykuję ten utwór wszystkim polskim żołnierzom. ŻOŁNIERZOM RP!
ŻOŁNIERZE OT
https://www.youtube.com/watch?v=3WmOc9GP2k8

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-02-2022 [10:46] - wielkopolskizdzichu | Link:

Najlepszą zachętą do wstąpienia w szeregi armii jest utrudnianie kariery tym, którzy do niej nie wstąpili. Przy czy armia wcale nie musi wymagać od pacyfisty zabijania wroga, ani od platfusa latania z giwerą po poligonie.
Jestem za, tylko co zrobić z latoroślami przedstawicieli Lepszego Pisowskiego Sortu którzy zamiast szkolić się w umiejętnościach zabijania wrogów ojczyzny, stali się nagle członkami zarządów spółek skarbu państwa.
Raczej nie dadzą się wcisnąć w kamasze, a powinni dać przykład.
Pan Piosenkarz dziwnie pokłada nadzieję w pospolitym ruszeniu. na czele którego stać będą synowie i córki Prezesa Kaczyńskiego wraz z synami i córkami Sędzi Krystyny Pawłowicz.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

24-02-2022 [11:27] - AŁTORYDET | Link:

@wielopolskizdichuj:
Pisz na stojąco, bo gdy piszesz siedząc, to ci stołek mózg uciska.

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-02-2022 [12:41] - Tezeusz | Link:

@Pers vel wielkopolski rusofl
 wypad z tego bloga wracaj do cierwoneona calować osrana dupę putka. Wypad ! bo ci zamkną NEonka

Obrazek użytkownika Chatar Leon

24-02-2022 [11:47] - Chatar Leon | Link:

Kiedyś Macierewicz miał dobry pomysł ze strzelnicami.
Jak to wygląda w praktyce?
Właśnie w ostatnich miesiącach zlikwidowano dwie spośród strzelnic, na które opłacało mi się pojechać np. po południu. Na dwóch następnych są "obiektywne trudności" z udostępnieniem dla osób spoza lokalsów zarządzających obiektem.
 

Obrazek użytkownika Jabe

24-02-2022 [12:10] - Jabe | Link:

W powszechnym poborze chodzi o posiadanie pokaźnych zasobów mięsa armatniego, na pokaz. Gdyby chodziło o przysposobienie obronne obywateli, promowano by właśnie takie strzelnice i przeróżne inne sposoby przygotowania. A tak sojusznik ma nas bronić, jeśli zechce.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

24-02-2022 [13:25] - AŁTORYDET | Link:

Jeszce się tu Żabe wypluskwiasz? Tępy dzbanie, "strzelanka" to tylko jeden z wielu elementów wyszkolenia woskowego. Idź na strzelnicę i strzel sobie w łeb! Nic lepszego dla Polski nie jesteś w stanie uczynić. I nie zapomnij zabrać Anny, Zdzichuja i paru innych.

Obrazek użytkownika Jabe

24-02-2022 [14:07] - Jabe | Link:

Chamie, poborowe masy nadają się co najwyżej do zajmowania terytorium. Do walki potrzebni są ochotnicy. Tych, ufam, w razie potrzeby nie braknie. Jednak jak ich zawczasu wyszkolić, skoro tubylec obznajomiony z bronią stanowi zagrożenie publiczne?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

24-02-2022 [12:56] - Marek Kudła | Link:

Tylko nie powszechny pobór do wijska !!!  Mieliśmy to w PRL-u  -  wystarczy !!!

Obrazek użytkownika paparazzi

25-02-2022 [00:28] - paparazzi | Link:

E tam przesadzasz. Może nie na takich warunkach jak w PRL ale w dzisiejszej mentalności młodych ludzi przydał by się na rok szkolenia i wyłapywania talentów. W USA korporacje z chęcią zatrudniają wojskowych i maja racje. Człowiek po przeszkoleniu a nawet nauce sztuki rozumienia jest wartościowym człowiekiem.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-02-2022 [00:41] - wielkopolskizdzichu | Link:

US to wzorcowy system drenażu innych krajów z zasobów intelektualnych i takiż sam wzorcowy system pozyskiwania mięsa armatniego w celu obrony amerykańskich wartości.
Mylę się?

Obrazek użytkownika Es

24-02-2022 [23:22] - Es | Link:

Pobór młodych mężczyzn tylko chyba raczej obronności kraju poprawić nie jest w stanie zbyt wiele. A co z kobietami i pozostałych grupami wiekowymi? 
Jesteśmy spoleczeństwem zupełnie zdemilitaryzowanym. Jeśli coś by się przydarzyło - będą do nas strzelać jak do kaczek, bo dla władzy groźniejszy jest uzbrojony i świadomy obywatel niż potencjalny agresor- nawet Putin. Pojęcie świadomy oznacza również znajomość zachowań i nawyków w obliczu zagrożenia użycia broni, niezależnie skąd i w jakich okolicznościach zagrożenie nadchodzi.