Rosja nie wpuści inspekcji wojskowej w ramach OBWE

Rosja w dalszym ciągu drwi sobie z zachodu i kumuluje armię przy granicy z Ukrainą. Ministerstwo obrony Łotwy poinformowało, że Moskwa pod pretekstem zagrożeń epidemicznych, wynikających z pandemii koronawirusa, odwołała zaplanowaną na ten tydzień w ramach OBWE inspekcję uzbrojenia w zachodniej Rosji.
Resort zaznacza, że łotewscy oficerowie mieli udać się do obwodów briańskiego i smoleńskiego na rutynową kontrolę uzbrojenia, zaplanowaną w ramach Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), której członkiem jest Rosja.
- "Rosja odwołała inspekcję kontrolną OBWE, która miała być przeprowadzona przez przedstawicieli Łotwy, pod pretekstem problemów związanych z pandemią Covid-19"
https://niezalezna.pl/427531-r...

Rosja to jest taki dziwny kraj, który nieustannie czuje się zagrożony ze strony sąsiadów. Zagrożony jest już samym faktem, że sąsiadów posiada. Podobnie było dwa lata temu na początku pandemii. Putin kazał pozdejmować wszystkie napisy w jezyku polskim na cmentarzach w Smoleńsku i Katyniu pod pretekstem aby ludzie sie tam nie gromadzili bo jest pandemia. Wszystkie znaczne media w Polsce o tym pisały nawet Onet dal o tym wzmiankę oprócz tych wspólpracujących z ruska agentura tj. kremlowsko-zydowska stajnia wRealu24, Konfederacja i wielu innych powiazanych z nimi na YouTube.

Biedna ta roSSja i ciągle niedoceniana oraz niedowartościowana ! Ciągle musi grozić sąsiadom i na nich napadać, bo nikt nie chce zaakceptować jej "pokojowej" polityki i walki o pokój !

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika adarus2

26-01-2022 [22:13] - adarus2 | Link:

Rok temu w ukochanej TV Republika uslyszałem jakiegoś profesora doktora habilitowanego który wmawiał mi że jak pójdę na spacer do lasu to tak jakbym zomordował wszystkich znajomych i rodzinę na dodatek. Nie mogłem tych bzdur więcej słuchać więc przełączyłem na TVP Info. To samo. W zninawidzonym TVN też. Wyłączyłem telewizor i przestałem oglądać. Z 5 miesięcy ani razu. Później od większego święta ale i tak nie wytrzymuję dłużej Wiadomości jak 3 minuty. W necie natknąłem się na wRealu24 i oglądam. Trzeba było nie przeginać. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-01-2022 [18:41] - Tezeusz | Link:

Lotniskowce są obecnie najważniejszym narzędziem projekcji siły w arsenale mocarstw. Nie dziwi więc, ze wraz z zaostrzaniem się sytuacji międzynarodowej okręty lotnicze stały się bardziej aktywne. Na początku lutego NATO przeprowadzi duże ćwiczenia we wschodniej części Morza Śródziemnego, w których współdziałać będą aż trzy lotniskowce: amerykański USS Harry S. Truman (CVN 75), francuski Charles de Gaulle (R91) i włoski Cavour. Ta rzadka demonstracja siły związana jest z działaniami Rosji wobec Ukrainy i groźbami skierowanymi do sojuszu.
Dowództwo francuskiej marynarki nawet nie kryje się z celem manewrów. Trzy grupy lotniskowcowe będą ćwiczyć kontrolę obszarów morskich, projekcję siły i wymianę danych w ramach systemów C4I (command, control, communications, computers, and intelligence). Kilka samolotów i mniejszych okrętów ma zostać oddelegowanych na Morze Czarne. Ogłaszając misję „Clemenceau 22”, czternasty rejs operacyjny De Gaulle’a, rzecznik francuskiego ministerstwa sił zbrojnych Hervé Grandjean nie pozostawił żadnych wątpliwości.