Czy pakt Rosyjsko Niemiecki służy Unii Europejskiej ?

Szef polskiego rządu nie szczędzi słów krytyki pod adresem zachodniego sąsiada. Mateusz Morawiecki przyznał, że „z niepokojem obserwuje sytuację na Ukrainie i reakcje Niemiec w obliczu zagrożenia ze strony Rosji”. Podkreśla, że Polska opowiada się po stronie pokoju i przestrzega, że interesy ekonomiczne i energetyczne żadnego z krajów europejskich nie mogą być traktowane jako powód do agresji wobec Ukrainy.
https://niezalezna.pl/427444-p...
Niemcy prawie codziennie "stają się źródłem rozczarowujących dla Ukrainy wiadomości, a wiele z nich musi komentować ukraińskie MSZ".
"Najświeższy tego przykład" to wypowiedź byłego już dowódcy marynarki wojennej Niemiec Kaya-Achima Schoenbacha, który stwierdził m.in., że Ukraina nigdy nie odzyska Krymu. Odnośnie prezydenta Rosji Władimira Putina powiedział, że to, czego Putin naprawdę chce, to szacunek.
Słowa Schoenbacha obiegły niemieckie i ukraińskie media oraz wywołały oburzenie na Ukrainie. Po fali krytyki wojskowy odszedł ze stanowiska.
Opinia wiceadmirała to "kolejna ilustracja tego, co w Niemczech nazywa się Sonderweg ("odrębna droga" kraju, w tym w kwestii polityki zagranicznej i stosunków z krajami Europy Wschodniej) kanclerz Scholz i inni przedstawiciele niemieckiego rządu w styczniu 2022 r. niejednokrotnie wygłaszali stanowiska, które przeczą idei USA zakładającej skonsolidowaną odpowiedź Zachodu wobec ultimatów i gróźb Rosji.

Światowe media zauważają też "mnóstwo innych sygnałów, które wskazują na odmowę Berlina stania się częścią aktywnej koalicji zachodnich sił w przeciwstawianiu się zagrożeniom ze strony Rosji.
https://niezalezna.pl/427429-j...

Wzywamy Niemców by nie popierali Rosji walczącej z Ukrainą. --- Wzywamy Czechów by nie popierali Niemców wspierających Rosję i walczących z Polską. --- Czesi wspierając Niemców wpierają sojusz Niemiecko-Rosyjski antyCzeski, antyEuropejski, antyPolski, antyUkraiński.

A cały czas Niemcy próbowali, próbują i próbować będą nam i innym nacjom wmawiać ,że NIemcy i Rosja do już teraz inne panstwa i narody! Od dziesiątek lat oswaja się Polaków z Niemcami i Rosjanami przedstawiajac ich jako przyjaciół , kolegów , partnerów a nawet sojuszników. Cały czas ociepla się ich wizerunek jako ludzi nam przyjaznych, pomocnych a nawet rodzinnych. Z niemieckich gestapowców przedstawiano jako nazistów z nikąd, rozmywano odpowiedzialność za zagładę Żydów a naszych żołnierzy z AK przedstwiano jako bandytów i morderców oraz łowiono ich w lasach jak zwierzynę tylko po to aby ich zamęczyć w niemieckich i bolszewickich katowniach, obozach i łagrach. Powiedzcie co trzeba mieć w głowach aby popierać podstawione w PL niemieckie marionetki oraz ulegac bolszewickiej propagandzie i bojówkom? A to przecież nic się nie zmieniło ! Nadal są oni i pozostaną polakożercami, dla nich Polacy są jak wrzód na doopie i przy lada sposobności nas anihilują!

Czarny scenariusz jest widoczny niestety od dość dawna. Niemcy odbudowują Wielką Rzeszę pod nazwą Unia Europejska. Wszelkie traktaty, zobowiązania to jak zwykle dla Niemców tylko świstki papieru mające wprowadzić ofiarę w pułapkę. Uważają się za nadludzi, którym inni mają służyć. Najwierniejszym sługom rzucają ochłapy tym tłustsze, im wierniej służą - Benelux, Francja, Czechy - zresztą równocześnie ich okradając. Niemcy nie potrafią żyć we wspólnocie, jaką miała być rozpadająca się powoli UE. Może kiedyś UE zostanie utworzona na nowo. A Niemcy? Zatrzymali się na drodze ewolucji społecznej gdzieś koło Faraonów. Taki naród ...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

25-01-2022 [13:10] - u2 | Link:

przeczą idei USA zakładającej skonsolidowaną odpowiedź Zachodu wobec ultimatów i gróźb Rosji.

Akurat Bidetowi odpowiada napuszczenie Rosji na Ukrainę, bo można się spodziewać adekwatnej odpowiedzi Chin wobec Rosji. Rosja dla USA nie jest rywalem, ale Chiny już są :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-01-2022 [18:17] - Tezeusz | Link:

Wysocy rangą przedstawiciele administracji USA przedstawili we wtorek dziennikarzom swoją ocenę konsekwencji, jakie może ponieść rosyjska gospodarka jeśli Kreml zdecyduje się na wznowienie agresji przeciwko Ukrainie. Według nich choć sankcje nałożone przez USA i ich sojuszników nie będą identyczne, poziom jedności jest bardzo wysoki i znacznie wyższy, niż w 2014 r. Zapowiedzieli też, że tym razem nie zobaczymy stopniowego zwiększania restrykcji.

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-01-2022 [18:21] - Tezeusz | Link:

Putin wzmocnił NATO? Media: Jeśli liczył na osłabienie sojuszu, to strzelił sobie kilka samobójów
Cokolwiek Putin ostatecznie zrobi w sprawie Ukrainy, jeśli celował w osłabienie zachodniego sojuszu, to bez wątpienia strzelił kilkukrotnie do własnej bramki - pisze na stronach politico.eu Paul Taylor, twierdząc, że agresywne działania wobec Ukrainy mogą sprawić, że NATO zaostrzy swoje dotychczasowe stanowisko wobec Rosji i umocni wschodnią flankę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-01-2022 [21:29] - Tezeusz | Link:

Mateusz Morawiecki :

"Początek roku 2022 postawił przed Polską, Unią Europejską i jej sojusznikami z NATO wielkie wyzwania w obszarach bezpieczeństwa energetycznego i militarnego. Dziś zastanawiamy się, jak skutecznie odpowiedzieć na zagrożenie, jakie wywołuje zachowanie Rosji na arenie międzynarodowej, głównie wobec naszego wschodniego sąsiada - Ukrainy. 

Jako pierwsze zareagowało NATO - aktualnie trwają intensywne narady i negocjacje z udziałem USA, Wielkiej Brytanii, Polski i innych ważnych państw sojuszu, bezpośrednio zaangażowanych w rozwiązanie konfliktu. 

Uważam, że należy działać błyskawicznie i z pełną mocą dostępną wszystkim sojuszniczym strukturom świata zachodniego, w jakich uczestniczy Polska i pozostałe kraje UE. 

Musimy pokazać jedność i nieugiętość wobec neoimperialistycznej polityki Kremla, który gardzi prawem międzynarodowym, dobrymi obyczajami, a dyplomację uprawia przy użyciu czołgów, rakiet, gazowych rur i brutalnych faktów dokonanych, a nie za pomocą dobrych obyczajów i standardów, listów, traktatów i spotkań przy negocjacyjnym stole. Można śmiało powiedzieć, że pobłażliwe, idealistyczne i biznesowe podejście, jakie symbolizuje praktycznie ukończony projekt Nord Stream 2, jest jedną z przyczyn dzisiejszej geopolitycznej sytuacji. 

Polska ostrzegała przed tym już dawno. Niestety, nasza dalekowzroczność okazała się niewystarczająca bez wsparcia innych państw unii.

Dlatego rozmawiałem dziś z przewodniczącym Council of the European Union Charles MICHEL o trudnej sytuacji na Ukrainie. Europa musi być zjednoczona nie tylko z nazwy albo gdy idzie o wspólny rynek i inne kwestie. 

Musimy być razem, gdy zagrożona jest wolność, demokracja, życie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego kontynentu. Nawet, gdy państwo, któremu grozi agresja, nie należy do struktur UE i NATO - musimy pokazać naszą solidarność!"