Bohaterowie są wśród nas. Tadeusz Zawadzki " Zośka"

101 lat temu urodził się Tadeusz Zawadzki "Zośka"️.
Harcmistrz, ppor. Armii Krajowej, bohater książki "Kamienie na szaniec", odznaczony Orderem Virtuti Militari, oraz dwukrotnie Krzyżem Walecznych. Dowódca owiany legendą.

Jego imię nosił legendarny batalion Armii Krajowej – Batalion Zośka.
                                                                                                Wszyscy chcieli mu dorównać, podciągnąć swe słabostki, podłości, tchórzostwo. Każdy z nas, żołnierzy batalionu chciał być do niego podobny - wspominał Stanisław Nowakowski, żołnierz batalionu "Zośka".

Tadeusz poległ w ataku na niemiecką strażnicę graniczną w nocy z 20 na 21 sierpnia 1943 roku.
Miał 22 lata.

Cześć i Chwała Bohaterom

Źródło :
https://www.polskieradio24.pl/...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-01-2022 [07:15] - Tezeusz | Link:

Cześć i Chwała Bohaterom 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-01-2022 [09:12] - wielkopolskizdzichu | Link:

tezeuszku ... sam sobie podbijasz ilość komentarzy, jesteś jakby nie patrzeć prześmieszny. w dodatku uprawiasz ten procederek na kanwie historii Ludzi Prawdziwych.

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-01-2022 [12:44] - Tezeusz | Link:

Dla Scierwoneonowych bydlaków jest to pojęcie nieznane