Narodowe ćpanie

Po co jeszcze złapać nerwicę i częstomocz? Dosyć już tych katastroficznych Ukrain i omikronów. Dosyć bogoojczyźnianych zaśpiewów. Ileż można wytrzymać?
Napisałem to w 2013. realia się zmieniły. Ale nie za bardzo. Więc tylko trochę musiałem dostosować.
 

Nasz prezydent kocha publiczne, sarmackie akcje. Czuje się wtedy dowartościowany. A jak wyglądały przygotowania?

- Słuchaj, z tym "Narodowym ćpaniem" to świetny pomysł. Widzę tu głowę Jacka. Zawsze miał najlepsze pomysły. – Szef się rozanielił, aż zalśniły jego sarmackie puldyny. Zamyślony, wyrwał uprzykliwy włosek z nosa. Ach, jak mu brakowało wąsów. Czegokolwiek na twarzy. Ale krakowskie noblesse oblige. Chłop bez wąsów, to jak baba z wygolonymi pachami. Trzeba mieć jakieś standardy.
- Ależ Szefie, to nie "Narodowe ćpanie" tylko...
- Ty mi tu nie bździj po profesorsku, mówię przecież, że świetny projekt, to świetny projekt. Trzeba to tylko dobrze zorganizować i nagłośnić na cały świat. Pomyśl, takie hasło – "Cała Polska ćpa wraz z nami". O umówionej porze, najlepiej w niedzielę po mszy. Spotykamy się wszyscy w umówionych miejscach, ja oczywiście przed kamerami z moją Myszką, i po wstępnym resume, zaczynamy ćpać. Zorganizuj to precyzyjnie. Hejnał z wieży przebrzmi, a my zaczynamy ćpać. Zgodnie ze staropolską tradycją hrabiów i markizów. A nie... markizów zdaje się nie mieliśmy. To co, zaczynasz działać od zaraz?
- Tak jest szefie. Choć...
- Musisz się tylko zorientować, co będzie do ćpania. Te całe konopie Pawła, to dobre dla harcerzy. A my już trochę wyrośliśmy, he, he... I nie takie rzeczy już ćpaliśmy, pamiętasz?
- Taaa, ale to Zet zawsze działeczki organizował.
- Pora żebyśmy sobie zorganizowali własne źródła. Pokaż mi zaraz tą ostatnią listę ułaskawień. Jest tam jakiś poważny diler? Ustaw go tak, że dostanie to ułaskawienie, jak tylko zacznie regularnie dostarczać towar do Pałacu. – Zabłysły za szkłami okularów oczy Szefa. Tak naprawdę nie lubił Zeta i zawsze, jak mu mógł wykręcić jakiś numer, to zaraz czuł się świetnie. Zet dotychczas trzymał go w szachu dostawami, więc jak się uniezależni, to pokaże mu, co prezydenckie veto znaczy!

- Zrób to szybko, zaangażuj zaprzyjaźnione stacje. Chcę widzieć przynajmniej trzy kamery i sześć mikrofonów. Ja i Myszka będziemy stali w ogrodzie i po tym resume, co już powiedziałem (a ty musisz szybko napisać), podejdzie dziewczynka z chłopczykiem w strojach ludowych, podadzą nam tacę, a tam będą cztery co najmniej, lepiej pięciocentymetrowe działki, i przez moją srebrną fifkę z herbem wiedeńskim, najpierw Dziunia, a potem ja wciągniemy po działce do dziurki. Przypilnuj, żeby dzieweczka w łowickim, miała gotowe chusteczki, bo prezydent z białym pudrem nie wygląda zbyt apetycznie. Pogłaskam ją wtedy po głowie i rzucę hasło – "Cała Polska ćpa wraz z nami". Potem się puści tego starego Połomskiego, co to Dziunia lubi, "Cała sala też ćpa z nami". Zrozumiałeś jełopie?
- Jasne Szefie, już się zabieram do roboty. –odpowiedział z pewną satysfakcją. Bo profesor też nie lubił Zeta.

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

21-01-2022 [19:29] - u2 | Link:

"Cała sala też ćpa z nami"

Niedawno obejrzałem film w reżyserii Olafa Lubaszenki pt. Chłopaki nie płaczą. Komedia gangsterska, udana. Momenty były. Zbroja zaatakował Grupę Mocarta na scenie. Wyszło gangsterskie dzieło sztuki :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-01-2022 [04:38] - jazgdyni | Link:

@u2

To taka satyra w temacie, jak wśród gawiedzi można wylansować jakikolwiek farmaceutyk. A w szczególności tabletkę szczęścia. Mówię poważnie - tylko czekać, jak zaproponują nam coś cudownego, co odpędzi wszystkie strachy, stresy i smutek. Historia Amantadyny dobitnie pokazała, jak ludzie są spragnieni cudownego remedium. Najlepiej na wszystkie kłopoty.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika u2

22-01-2022 [20:25] - u2 | Link:

A w szczególności tabletkę szczęścia.

Ten temat jest wiecznie żywy. W czasach PRL udało mi się przeczytać książki Witkacego w tym Nienasycenie i tam były w użyciu te słynne pastylki szczęścia Murti-Binga :-)

Witkacy eksperymentował nie tylko z peyotlem. Miał stany lękowe, panicznie bał się drobnoustrojów, gdyby żył dzisiaj to po prostu by zwariował jak w 1939 :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika nonparel

21-01-2022 [19:43] - nonparel | Link:

Ożesz... Coraz bardziej Pana lubię, marynarzu. Proszę mi tylko przypomnieć, co to są puldyny. Proszę o więcej.

nonparel
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-01-2022 [04:40] - jazgdyni | Link:

@nonparel

Tyle u nas powstało kabaretów. Niestety obecnie bardzo kiepskich. Kurski też stara się rozweselać Sławomirem i oczami zielonymi. Więc widzę tutaj to ssanie, jak do łyka, do nieco weselszej nuty.

Na zdrowie!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-01-2022 [22:51] - Imć Waszeć | Link:

Przeglądaliście ostatnie doniesienia ze świata (nie tylko w polskich mediach)? Myślicie, że macie tyle czasu na kąsanie się po kostkach i obsikiwanie nogawek przeciwników w Polsce? No to popatrzcie sobie tu:
1. Artykuł: https://teleshow.wp.pl/atak-na...
2. W oficjalnej TV plan inwazji (jawny) na Państwa Bałtyckie, Gotlandię i Polskę (od około 25 min): https://www.youtube.com/watch?...
Przynajmniej Rolnik z Mazur nie będzie musiał w najbliższym czasie nosić maseczki do sklepu jak lubi ;)

Na zachętę tekstem:
On, jak Gmoch, ma przed sobą na ekranie, zamiast boiska, mapę Europy Środkowej: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Obwód Kaliningradzki, Białoruś, Ukraina. I tenże ekspert tłumaczy milionom Rosjan przed telewizorem, że tu mamy taki przesmyk suwalski, i na ten przesmyk nasze wojska wchodzą z Kaliningradu i Białorusi. Zaznacza na mapie strzałkami, jak będzie szła ta ofensywa i mówi, że kaliningradzkie zgrupowanie armii rosyjskiej i białoruskie siły zbrojne zamykają korytarz suwalski i łączą się w nim, izolując NATO i Polskę od państw bałtyckich. Potem pokazuje, jak w tym samym czasie front zachodni wchodzi do Estonii z okolic Petersburga. Musi pan zrozumieć, że w ostatnich dniach nie mówi się w telewizji rosyjskiej już wyłącznie o Ukrainie. Mówi się: a może będziemy też atakowali Polskę i kraje bałtyckie? A może i szwedzką Gotlandię, bo to strategiczna wyspa na Bałtyku. W ostatnich dniach całkowicie otwarcie mówi o tym np. Władimir Żyrynowski, przewodniczący trzeciej siły w Dumie – partii LDPR (przyp. Stańczyk Putina). Cytuję: "Rozwiązanie może być tylko siłowe – żadne inne. Inną sprawą jest to, gdzie będzie miał miejsce ten mały konflikt zbrojny, na jakie kraje będzie się rozciągał. No, niech to będzie Ukraina, Polska i państwa bałtyckie".

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-01-2022 [08:18] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Pocieszę Waszeci - na własne oczy widziałem podobną symulację w drugą stronę. Likwidacja strefy Kaliningradu praktycznie w dwa dni. To jest uznawane jako strzał do sitting duck.
Natomiast dynamika ataku ze strony Białorusi w kierunku przesmyku, jak już są zgliszcza Kaliningradu, nie ma sensu, a stratedzy prognozują raczej marsz na Warszawę.
Linku nie podam. Pewnie gdzieś coś jest. Lecz ja widziałem na papierze.

Bolszewicy nie są mistrzami strategii, co choćby pokazuje operacja Barbarossa z 1941, gdzie hitlerowcy, gdyby tylko nieco bardziej się przyłożyli, to by rozpirzyli sowietów w drobny mak. A poza tym, żadna armia, czy władza publicznie nie zdradza swoich ewentualnych poczynań.

Pzdr

Ps. A ze Skandynawii polecam https://youtu.be/VEizKmZlUAw   Kodym sprowadza ich do Polski. Będzie koncert w w Trójce.

Warto też przypomnieć austriacki profosów   https://youtu.be/I5AOg8rTGHU

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-01-2022 [16:28] - Imć Waszeć | Link:

Pierwszy kawałek przypomina coś pomiędzy starym Dead Can Dance a Heilung:

1. https://www.youtube.com/watch?...

W YT istnieje cała seria filmów opartych na schemacie " X reaguje na muzykę Y". Oto przykład reakcji mieszkanców Indii na wysoką kulturę ludową współczesnych Niemiec ;)

2. https://www.youtube.com/watch?...

Odnoszę takie wrażenie, że w świecie komentatorów polityki ten schemat też się powszechnie realizuje, np. Lex Fridman:

3. https://www.youtube.com/c/LexC...

Nie powiem, czasami trafiają się prawdziwe perełki w tym segmencie. Bartosiak powiedzmy i jego dyskusje z rozmaitymi generałami. Tu reakcja polega na odnoszeniu się pełnokrwistych wojskowych do nowatorskich wizji Bartosiaka :]. Niebawem możemy to przetestować na Ukrainie. Wracając do muzyki, to znalazłem coś takiego:

4. https://www.youtube.com/watch?...

Wszyscy teraz w świecie basują tak, aż pętakom opadają portki ;)

5. Chiny mają nowego cesarza: https://www.youtube.com/watch?...
6. Rosja ma nowego cara.
7. Niemcy mają nowego Kaizera.
8. USA mają kaca po wyborach :)))

Brakujące filmy można sobie wstawić samemu. A my co mamy?

Parov Stelar... Coś niesamowitego. Na electroswing, który też uprawiają, zwróciłem uwagę już dawno temu. Zresztą na cały segment muzyki z prefiksem Nu. W jazzie nazywają to fusion. Przykładowo Nu funk:

9. https://www.youtube.com/watch?...

Wrócę jeszcze na chwilę do linkowanego już tu kawałka:

10. https://www.youtube.com/watch?...

Dlaczego uważam to za kwintesencję lewactwa? Warto zauważyć rolę dzieci w tego rodzaju hymnach. Widać wyraźnie, że lewactwo przykłada do nich swoją miarę, swoje miazmaty myślenia, które znamy z byłego ZSRR, obecnej Korei Północnej (aresztowanie dzieci za poglądy) i szeregu innych gawr lewactwa. Jest to założenie, że dziecko rozumie to samo co dorosły, zrobi z tym to samo co dorosły, można oceniać jego zaangażowanie się w idee jak dorosłych, ogólnie lewactwo traktuje dzieci jak małe kopie dorosłych i stąd lewactwo wyciąga kolejne wnioski. Wszelkie ich wnioski. Myślę, że właśnie to stoi za tym upartym popierdolcem lewactwa w sprawie aborcji, ideologizacji w szkołach, zarzutów stawianych "nacjonalistom" (zasada lustra) i całą resztą tego świeckiego talmudyzmu. Poruszany tu temat narkomanii nie uwzględnia zatem najważniejszego jej przejawu: nachalnej ideologizacji, której podstawy nie stanowi żadna logiczna norma.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-01-2022 [02:37] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Bardzo mocno staram się nie mieszać muzyki z polityką i społecznymi problemami. Nie zamykam oczu, by tylko słuchać, bo dzisiaj obraz stał się integralną częścią percepcji muzyki.
I jak od zawsze, staram się słuchać przede wszystkim tych profesjonalistów i tych utalentowanych, którzy poza świadomością wzbudzają we mnie rezonans jakiejś struny. Oczywiście mam swoje rytmy, swoje schematy i brzmienia. Swing towarzyszy mi, podobnie jak blues od zawsze. A nu jazz to świetna sprawa. Fajnie, że wielu utalentowanych muzyków ponownie zaczęło poszukiwać nowego wyrazu. Nie tylko w etno.
Wczoraj z wielką przyjemnością i entuzjazmem wysłuchałem cały paryski ponad półtoragodznny koncert MEUTE. To jest muzyka! (która chyba właśnie powraca do gawiedzi).
https://youtu.be/2loN0JFZa0Y

Pozdrowienia