Czy Rosja zaatakuje Polskę ?

Obecna sytuacja na w Europie.

"Sytuacja na granicy rosyjsko-ukraińskiej nadal jest napięta. Rosjanie przesuwają na granicę coraz więcej żołnierzy, Ukraińcy szykują się do ataku. W programie Newsroom WP gen. prof. Bogusław Pacek ostrzegał, że nawet jeśli dojdzie do konfliktu, nie musi on się skupiać wyłącznie na naszym zachodnim sąsiedzie. - Ten konflikt wcale nie musi dotyczyć Ukrainy. Cały świat przygląda się Ukrainie, ale ten konflikt może dotyczyć też innych państw. Włącznie (i z tym trzeba się liczyć) z konfliktem z którymś z państw NATO. Ja wiem, że są to słowa niepopularne. Ja też nie lubię straszenia. Ale to, co robi Putin, kolejne deklaracje Moskwy, pokazują, że celem są kraje zachodnie. Mogą to być kraje bałtyckie, Litwa, Łotwa, Estonia. - powiedział gen. prof. Bogusław Pacek. Ekspert dodał, że jest wiele powodów, dla których Rosja interesuje się krajami bałtyckimi. - Litwa zakończyła współpracę międzynarodową z Chinami, Xi Jinping dąży wszelkimi drogami do ukarania Litwinów. Łotwa i Estonia to dostęp do ciepłych portów Morza Bałtyckiego i kwestia otwarcia pasa czarnomorsko-bałtyckiego. To, co dzisiaj wydaje się niemożliwe, musi być gdzieś kalkulowane, bo Rosja zastrasza, ale też zastanawiają się, co się stanie, jak to zastraszanie przestanie działać."

U granic Polski rozlokowywane są stale nowe rakiety, czołgi i okręty Rosji - dlaczego ?

"Obwód kaliningradzki ma szczególne znaczenia dla Federacji Rosyjskiej. Na lądzie sąsiaduje z państwami prowadzącymi politykę antyrosyjską. Politycy tych krajów często mówią o anektowaniu naszego zachodniego obwodu lub przynajmniej zmuszenia Rosji do redukowania, czy wręcz zlikwidowania obrony bałtyckiego przyczółku"- informował rosyjski dziennik "Izwiestija".
Jeszcze pod koniec 2019 roku w Kaliningradzie rozmieszczone zostały systemy artylerii rakietowej Smiercz RS30, które zastąpiły systemy Grad. Rosja tłumaczyła wówczas, że jest to odpowiedź na wzmacnianie sił NATO w krajach bałtyckich.

Rosja gromadzi wojska na granicach Polski i Litwy. Do takich wniosków doszli rosyjscy dziennikarze po rozmowach z chcącymi zachować anonimowość przedstawicielami wojsk Rosji. Według Radia Svoboda, obwód kaliningradzki przekształcił się w ostatnim czasie w jedno z najbardziej zmilitaryzowanych miejsc w Europie.

Z informacji opublikowanych przez rosyjską rozgłośnię wynika, że w Kaliningradzie stacjonują tysiące żołnierzy, którzy mają do dyspozycji sprzęt ciężki, w tym systemy przeciwrakietowe zdolne do przenoszenia głowic jądrowych.
Jak tłumaczy anonimowy rozmówca Radia Svoboda, co można przeczytać w analizach MON, koncentracja wojsk w tym rejonie mocno niepokoi Warszawę i Wilno, a także drażni innych partnerów z NATO.
Informator rosyjskiej rozgłośni, jak wskazuje prasa. wskazał także na niepokój, jaki w Europie wywołują nieustanne manewry wojskowe organizowane przez Rosję. Podkreślił przy tym, że tego typu działaniami Moskwa wymusza to, czego najbardziej się sama obawia, czyli zwiększenie obecności Sojuszu w pobliżu granic Rosji.

Od kilku lat rosyjscy politycy i wojskowi, przy każdej okazji straszą państwa zachodnie rozmieszczeniem dodatkowego sprzętu w obwodzie kaliningradzkim. Kreml już wielokrotnie zapowiadał , że rozmieści wzdłuż granic z Polską i Litwą najnowocześniejsze kompleksy rakiet. i te rakiety rozmieścił.

Rosjanie w każdym momencie i każdej chwili, kiedy tylko mają taką możliwość, zwiększają swój potencjał militarny. Jeżeli przyjrzeć się charakterowi tych zbrojeń, to niemal wyłącznie są one ofensywne. Bardzo niewiele przeznaczają na realną obronę, a wojska, które rozbudowują, mają służyć atakowi na inne państwa. Stąd na przykład ogromna ilość różnego sprzętu służącego do desantu albo zdalnego niszczenia przeciwnika
Rosja znana jest już od wieków z sadyzmu, napadania na niewygodne im kraje, która krok po kroku coraz bardziej pchała się zwłaszcza na wschód i mordowała, potem przejmowała w swoje szpony niewygodne im narody a więc krok po kroku rosła a zwłaszcza w tym czasie ten tchórz, bo silny tylko wówczas gdy razem ze Szkopami na Polskę w roku 1939 napadli, nas wymordowali i ograbili, gdy ze strachu przed Szkopami tyłek już w roku 1943 lizali tym z USA i UK i dzięki ich zmowie w roku 1944.

Z takimi zdrajcami jewrejskimi naszej Ojczyzny jak Churchillem, Rooseveltem zagarnięciu w roku 1945 pół naszej Wschodniej Polski i dotarciu nawet do wysp Japońskich, czyli po przejęciu tego wszystkiego w swoje sadystyczne szpony została mocarstwem, więc wniosek jest prosty jakiej nacji celowo dla nierozpoznania zakamuflowanej pod obywatelstwa i nazwiska gościnnych im państw należy się obawiać i że należy co do jednej sztuki z Polski naszej i z całego świata tą niebezpieczną zarazę wywalać,lub ich izolować.

Rola Polski jest prosta: zbrojenie w najnowocześniejszą broń, szkolenia, rozwijanie WOT, współpraca militarna z NATO zwiększanie sił Amerykańskich w Polsce. Likwidacja wrogiej sowieckiej agentury w tym zakamuflowanej w Internecie, repolonizacja mediów.

" MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM"

 

Źródło :
https://dziennikarzobywatelski...
https://dziennikarzobywatelski...
https://wideo.wp.pl/to-moze-by...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-01-2022 [18:15] - Tezeusz | Link:

Rosja staje się w ostatnim okresie czasu nie tylko agresorem prowojując do wojny czyli śmierci i kalectw ale sama zapłaci za tę wojnę cenę najwyższą.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-01-2022 [18:14] - Tezeusz | Link:

Czy Rosja stałą się pod Rządami Putina Imperium Zła ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-01-2022 [18:13] - Tezeusz | Link:

"Zbrodnia Katyńska była - szczególnie podłym, to prawda - ale tylko jednym z niezwykle długiego szeregu aktów moskiewskiego draństwa i nienawiści wobec Polski. Licząc tylko od 1918 r. - kiedy to władze w Rosji przejęła, i ku zachwytowi przygniatającej większości Rosjan, do dzisiaj dzierży bolszewicka, ludobójcza zaraza - zestawienie głównych tylko rosyjskich zbrodni wobec Polski obejmuje: - najazd w 1919 r., którego odparcie wymagało ponad 2 lat wojny; - wymordowanie około 1,1 miliona Polaków, pozostałych na terenie sowieckiego Imperium Zła po pokoju ryskim; - najazd, wspólnie z hitlerowskimi Niemcami, w 1939 r., którego odeprzeć Polska nie zdołała; - wymordowanie, w drodze bezpośrednich egzekucji, wywózek, zagłodzenia oraz wyniszczenia morderczą pracą i mrozem, około 1,5 mln Polaków; - wymordowanie, rekami własnymi i swojej polskojęzycznej agentury, około 200 tys. Polaków w trakcie zaprowadzania w Polsce komuny; Wyjaśnia to skąd nasza "miłość" do Rosji się bierze......
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-01-2022 [18:13] - Tezeusz | Link:

W historii Polski największym wrogiem była Rosja. Rosja należała do państw które wymazały Polskę z mapy Europy. Rosja która razem z Hitlerem napadła na Polskę w 1939. Rosja przez okres zaborów po czasy Stalina mordowała Polaków. Rosjanie po wojnie okupowali Polskę i na bagnetach przynieśli komunizm który spowodował wolniejszy rozwój Polski. Dopiero od niecałych 25 lat mamy znów niepodległe państwo, naprawdę niedawno wyrwaliśmy się spod moskiewskiego buta.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-01-2022 [19:50] - rolnik z mazur | Link:

@ tezeuszku

Bardzo slabo znasz historię. Chyba twoim źródłem wiedzy jest Wiki. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-01-2022 [21:34] - Tezeusz | Link:

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-01-2022 [22:08] - rolnik z mazur | Link:

@ tezeuszku
Idź się wyszczep czwarty raz to przynajmniej za jakiś czas głupot nie będziesz z Wiki przepisywać.

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-01-2022 [22:12] - Tezeusz | Link:

Najnowsza instrukcja FSB dla brygad internetowych:
1. Ukraina=banderowcy. 2. Rosja. Budować pozytywny obraz Rosji. Putina przedstawiać jako prawdziwego męża stanu, który prowadzi Rosję i trzyma porządek 3. Antyamerykanizm. Mocno krytykować Stany Zjednoczone. Przedstawiać ich jako agresora, państwo niesprawiedliwe, stanowiące zagrożenie dla reszty świata 4. Antysemityzm. Atakować „żydów”. Żydów i Izrael przedstawiać jako największego wroga Polski 5. Antyunijność. Bruksela jest kolejnym po USA i Izraelu „największym wrogiem”. Źródło wszelkiego zła i zepsucia. Najlepiej jakby Polska była poza Unią… 6. Wybielać historię i rosyjskie zbrodnie ! Pokazywać zabory w dobrym świetle, minimalizować ilość ofiar rosyjskiej przemocy na terenie Polski, gloryfikować PRL 7. Zniechęcać Polaków do wszelkich sojuszy. Czy to z USA,z Niemcami,Litwą,czy Ukrainą. Każdy, kto myśli o sojuszu jest „agentem” – najlepiej jak Polska „będzie sama" .....

Wypisz wymaluj....Ścierwoneon !

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-01-2022 [07:29] - Tezeusz | Link:

W 1991 r. Ukraina posiadała trzeci co do wielkości arsenał nuklearny na świecie, którego pozbyła się w zamian za gwarancje bezpieczeństwa, zapisane w Memorandum Budapeszteńskim podpisanym w 1994 r. przez Stany Zjednoczone, Rosję i Wielką Brytanię.
Kraje te zobowiązały się do respektowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz niestosowania wobec niej przymusów ekonomicznych. Te postanowienia w 2014 r. złamała Rosja, anektując należący do Ukrainy Krym i angażując się w konflikt w Donbasie.
Pozycja Ukrainy była wówczas wyjątkowa, ponieważ po upadku ZSRR kraj ten odziedziczył około 1800 strategicznych głowic jądrowych i 176 międzykontynentalnych rakiet balistycznych. Był to trzeci, po Stanach Zjednoczonych i Rosji, arsenał broni atomowej na świecie.
Po dyskusji na temat rezygnacji z broni, jaka przetoczyła się przez ukraiński parlament, 14 stycznia 1994 r., podpisano trójstronną deklarację prezydentów Ukrainy, Rosji i USA dotyczącą zniszczenia całej broni nuklearnej rozmieszczonej na terytorium Ukrainy. 
Memorandum Budapeszteńskie o Gwarancjach Bezpieczeństwa zostało podpisane przez prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmę, prezydenta Rosji Borysa Jelcyna, premiera Wielkiej Brytanii Johna Majora, prezydenta USA Billa Clintona w dniu 5 grudnia 1994 r.
Zakłada ono, że mocarstwa będą szanować "niezależności i suwerenności istniejących granic Ukrainy" i nie zastosują "groźby lub użycia siły przeciw integralności terytorialnej bądź politycznej niezależności Ukrainy".
Ponadto kraje te powstrzymają się od "przymusów ekonomicznych zmierzających do podporządkowania swoim własnym interesom" praw Ukrainy związanych z jej suwerennością.