Rosja jednak szykuje inwazję na Ukrainę, wycofuje dyplomatów

"Jak się okazuje na krótko przed rozmowami z USA i NATO Rosja zaczęła powoli wycofywać swoich dyplomatów i ich rodziny z Ukrainy. „New York Times” sugeruje, że może to oznaczać, iż Rosja szykuje się do inwazji. Niedakcja nie wyklucza jednak, że może to być element działań propagandowych i dezinformacyjnych, a sama ewakuacja może być jedynie pozorowana. Z kolei strona ukraińska kreśli już możliwe scenariusze rosyjskiej inwazji.

Ponadto „New York Times” zwraca uwagę, że skala cyberataku, jaki ostatnio Moskwa przypuściła na portale ukraińskich ministerstw, jest niedoszacowana, ponieważ zarówno Microsoft, jak i amerykańska administracja ostrzegają, że hakerzy wprowadzili do ukraińskiej sieci znacznie więcej wrogiego oprogramowania niż to, które wykryto. Teraz pozostaje je aktywować i dopiero wtedy znana będzie realna skala zjawiska.
Jak dodaje gazeta, wielkie transporty kolejowe z pociskami rakietowymi i żołnierzami nadal zmierzają na zachód Rosji, a prawdopodobnie na granicę z Ukrainą.

Białoruski dyktator Alaksandr Łukaszenka zapowiedział w poniedziałek wspólne z Rosją manewry wojskowe, które odbędą się w dwóch miejscach - na zachodzie Białorusi, blisko granicy z Polską, i przy granicy z Ukrainą.
Tymczasem Kijów stara się przewidzieć, w jaki sposób Rosja mogłaby zaatakować Ukrainę; brane są pod uwagę dwa scenariusze:

1.inwazja i konwencjonalny konflikt zbrojny z uwzględnieniem elementów wojny hybrydowej
2.wielki cyberatak na sieć energetyczną Ukrainy, połączony z eskalacją konfliktu na wschodzie kraju.
W poniedziałek naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużny ostrzegł, że jego krajowi zagraża nie tylko 100 tys. rosyjskich wojskowych, zgromadzonych przy jej granicach, lecz prawie milionowa armia Rosji."

https://niezalezna.pl/426534-r...

Putin, przywódca "Imperium Zła" wie jak się negocjuje, wycofując jeszcze przed rozmowami z USA, część personelu dyplomatycznego z Ukrainy. Tymczasem strona "zachodnia" zrezygnowała z jakiejkolwiek formy nacisku na Rosję, np. w postaci zwiększenia obecności wojskowej na wschodniej flance NATO, oprócz grożenia konsekwencjami gospodarczymi jak już Rosja zajmie Ukrainę. Absurdalność takiego postępowania jest oczywista i przez Putina z pewnością zrozumiana, jako ciche przyzwolenie na ograniczone zaspokojenie swoich apetytów terytorialnych. Utwierdza go w tym przekonaniu rozbicie jedności NATO, czego objawem jest kolejny przypadek utrudniania przez Berlin dostaw broni dla Ukrainy, w postaci dzisiejszego zakazu przelotu Brytyjskich samolotów z uzbrojeniem do tego państwa, przez terytorium Niemiec. Wypisz wymaluj jak przed II wojną światową, kiedy dla złudnego "świętego spokoju", karmiono Hitlera kolejnymi ustępstwami, łącznie ze sprzedaniem mu suwerennego państwa czyli Czechosłowacji. (sagitarius).

Nie pytamy się czy a kiedy Imperium Zła zaatakuje Ukrainę i kraje NATO. Polska powinna zbroić się na potęgę i wzmacniać siły Stanów Zjednoczonych na terenie naszego kraju.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-01-2022 [12:18] - Tezeusz | Link:

Kim i czym są Rosjanie w stosunku do innych proponuję ten materiał przeżyjecie szok :
https://www.polskieradio24.pl/...

Obrazek użytkownika u2

18-01-2022 [12:45] - u2 | Link:

Z cytowanego artykułu :

Wszystkie wymienione wyżej państwa, poza Austrią, były zmuszone podporządkować się nie tylko politycznie, ale także ekonomicznie woli ZSRR. We wszystkich wprowadzono gospodarkę centralnie planowaną, której niewydolność pogłębiła przepaść gospodarczą między Wschodem i Zachodem.

Czyli Rosjanie od zawsze wprowadzają nędzę i biedę na terenach, gdzie mają władzę. Sami zresztą żyją nie lepiej, na niskiej stopie życiowej :-)

Obrazek użytkownika Pers

18-01-2022 [12:41] - Pers | Link:

Bzdury.
Chociaż byłoby dobrze, zeby wycieli trochę banderowcow. Ale po to nie muszą robic żadnej "inwazji",starczy pare rakiet.
Ale to dobrze, że się boją.

Obrazek użytkownika Darek65

18-01-2022 [12:52] - Darek65 | Link:

Rosja zdecyduje się na konflikt zbrojny tylko wtedy, gdy będzie miała pewność, że ma za sobą Chiny. Wczoraj czytałem analizę dwóch długoletnich ekspertów amerykańskich, w której stwierdzili, że ze 100 tys. żołnierzy przy granicy z Ukrainą, tylko nieco ponad 40. tys. jest w pełni gotowych do walki. Poza tym żołnierze z poboru, których większość została w koszarach nie szkoli się, bo nie ma czym i na czym. Uważam, że to zagrywka propagandowa Moskwy. Oby przelicytowali.

Obrazek użytkownika sake3

18-01-2022 [13:23] - sake3 | Link:

Po co Rosji Chiny jak ma za sobą Niemcy i ,,naszego człowieka w Warszawie?'' 

Obrazek użytkownika Darek65

18-01-2022 [13:36] - Darek65 | Link:

@sake
Po to, że tylko Chiny są w stanie, w razie konfliktu, związać USA. Niemcy, to tylko pionek w rękach Rosji. Skończy się tym, czym skończyła się współpraca Niemiec i Rosji przed II WŚ. Nasz człowiek w Warszawie, to raczej trzęsie ...... Dużo wie, a po co komu świadek.

Obrazek użytkownika sake3

18-01-2022 [15:05] - sake3 | Link:

Kto by się tam klopotał ,,wiązaniem ''USA. Biden sam się podkłada i zdmuchuje pyłki sprzed nóg Putina.

Obrazek użytkownika angela

18-01-2022 [13:10] - angela | Link:

Putin zaatakuje Ukrainę, no moze i wejdzie, bo Ukraincy tanio skory nie sprzedadzą.  Na zachodzie Ukrainy separatystow nie ma, albo zwolenników Rosji jest mało, a napasc i utrzymac, to jest duze ryzyko dla Rosji, tym bardziej, ze Ukraina nie zostanie sama.
Polska, kraje bałtyckie, Szwecja, Anglia .... no i Dania !!!
Bardzo wątpię czy odważą się zaatakować  
Chcą wymóc swoje warunki, ale nie powinno się postąpić ani na krok.
 

Obrazek użytkownika u2

18-01-2022 [13:24] - u2 | Link:

Bardzo wątpię czy odważą się zaatakować  

Już Rosjanie zaatakowali. Zajęli Krym, Donbas i Ługańsk. Rosja to kraj rządzony przez 69-letniego durnia :-)

Obrazek użytkownika Darek65

18-01-2022 [13:38] - Darek65 | Link:

Rosja, to kraj rządzony przez układ mafijny, którego twarzą jest Putin. W każdej chwili twarz jest do wymiany.

Obrazek użytkownika Pers

18-01-2022 [17:47] - Pers | Link:

@angela
 Masz rację, że Rosja się boi. 
Zwłaszcza powiatów bałtyckich i Danii.
Dzięki temu nie odważy się napaść na miłujących pokój banderowców.

Obrazek użytkownika tricolour

18-01-2022 [13:50] - tricolour | Link:

Gdyby Rosja jednak zaatakowała, to zatrzyma się dopiero na polskiej granicy. Oczywiście przy pomocy Białorusi, a wtedy kto wie, czy przypadkiem nie połączą się przez Suwałki..

Za miesiąc będzie jasne.

Obrazek użytkownika sake3

18-01-2022 [15:10] - sake3 | Link:

Pytanie czy Rosja zatrzyma sie na polskiej granicy. Przecież już teraz sluzby ukraińskie na rozkaz Putina atakują polską granicę,tną zasieki, rzucają kamieniami wykorzystują do ataku imigrantów.

Obrazek użytkownika Pers

18-01-2022 [17:37] - Pers | Link:

@sake3
//Przecież już teraz sluzby ukraińskie na rozkaz Putina atakują polską granicę,tną zasieki, rzucają kamieniami wykorzystują do ataku imigrantów.//
Co wy tam za telewizor macie w tym maglu?
Przecież UPAińcy to nasi bracia i strategiczni sojusznicy.
 

Obrazek użytkownika sake3

18-01-2022 [19:23] - sake3 | Link:

Oczywiście moja pomyłka,chodzi o służby białoruskie,

Obrazek użytkownika Pers

18-01-2022 [18:43] - Pers | Link:

Rosja nie ma żadnego zamiaru atakować Ukrainy. Będzie reagować gdy banderowcy rzucą się na Donbas ale to jest akurat słuszne i zrozumiałe. Mam nadzieję, że przy okazji zutylizują jak najwięcej banderowców.
Za to zachód ma zamiary napaść "prewencyjnie" na Rosję.
Oto co napisała Evelyn Farkas , była zastępczyni asystenta sekretarza obrony Rosji, Ukrainy i Eurazji za Obamy i była starsza doradczyni Naczelnego Dowódcy Sił Sojuszniczych NATO w Europie: "Stany Zjednoczone muszą zrobić coś więcej niż tylko stawiać ultimatum w sprawie sankcji gospodarczych. Przywódcy USA powinni zorganizować międzynarodową koalicję ochotników, przygotowującą siły zbrojne do odstraszenia Putina i, jeśli to konieczne, przygotowania do wojny.
Biden powinien natychmiast udać się do Organizacji Narodów Zjednoczonych aby zebrać globalną społeczność narodów. Musimy zbudować nową koalicję woli, aby wyegzekwować suwerenność państwa zapisaną w Karcie Narodów Zjednoczonych."  https://kurier-poranny.blogspo...
To tak jakby burdelmama chciała uczyć cnotliwego życia :)  

Jak się proszą to dostaną po nosie tylko nich potem nie beczą.

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-01-2022 [21:01] - Tezeusz | Link:

Odpowiedź Ameryki zakłada nałożenie surowych sankcji gospodarczych na Moskwę i wzmocnienie flanki wschodniej NATO. Ale coraz ważniejszym elementem tej strategii jest także wsparcie działań bojowych prowadzonych przez samych Ukraińców. Co prawda od 2014 r. USA przekazały Kijowowi broń o wartości 2,5 mld USD, jednak przede wszystkim o charakterze defensywnym. Teraz to ma się zmienić. Chodzi m.in o dostawy ręcznej broni przeciwpancernej Stinger, która odegrała kluczową rolę w pokonaniu Rosjan w Afganistanie w latach 80. To właśnie ten konflikt ma być wzorem dla działań wojennych, jakie Amerykanie chcą wspierać na Ukrainie.
Około jedna trzecia Ukraińców deklaruje gotowość „chwycenia za broń” przeciwko rosyjskiemu okupantowi w razie decyzji o inwazji przez Kreml
Zdaniem „New York Timesa” chodziłoby o stworzenie dziesiątek tysięcy dwu–trzyosobowych grup bojowych, których likwidacja przez Rosjan byłaby niezwykle trudna. Dzięki temu Moskwa nie miałaby praktycznie możliwości utworzenia skutecznej administracji na zajętych terytoriach. Polska, ale też Słowacja i Rumunia miałyby w takim scenariuszy odgrywać rolę zaplecza, gdzie ukraińskie oddziały byłyby szkolone i mogły z powrotem być przemycane w rejon walk. Taki układ – przyznają amerykańskie media – oznaczałby jednak powrót do czasów zimnej wojny, tym razem z Polską w roli kraju frontowego. Rosjanie ostatecznie wycofali się z Afganistanu 15 lutego 1989 r., niewiele ponad dwa lata przed ostatecznym rozpadem Związku Radzieckiego.
Około jedna trzecia Ukraińców deklaruje gotowość „chwycenia za broń” przeciwko rosyjskiemu okupantowi w razie decyzji o inwazji przez Kreml. W całym kraju doszło też do intensyfikacji szkoleń obrony cywilnej.
Wsparcie dla ukraińskich działań partyzanckich staje się tym ważniejszym elementem amerykańskiego planu, że rodzą się wątpliwości co do solidarnego udziału Europy w nałożeniu sankcji gospodarczych na Rosję. Minister obrony Niemiec Christine Lambrecht oświadczyła pod koniec minionego tygodnia, że „nie powinno się wciągać Nord Stream 2 do tego konfliktu”. 

https://www.rp.pl/konflikty-zb...

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-01-2022 [21:01] - Tezeusz | Link:

Jest bardziej prawdopodobne niż nie, że Władimir Putin zdecyduje się na uderzenie. Zaszedł tak daleko w groźbach, że trudno mu będzie teraz się z tego wycofać z pustymi rękoma – mówił Sky News Kurt Volker, specjalny wysłannik USA na Ukrainę za Donalda Trumpa. – To będzie najpewniej szybkie, krótkie i brutalne uderzenie, aby zająć wybrane terytoria Ukrainy, zapewne, aby połączyć Donbas z Krymem i być może Naddniestrzem. To, czego Putin nie zdołał wydrzeć od Zachodu w drodze negocjacji, chce uzyskać metodą faktów dokonanych – dodaje.
Chodzi o gwarancje, że Ukraina nigdy nie zostanie przyjęta do NATO. Na szczycie w Bukareszcie w 2008 r. sojusz zadeklarował, że kraj (razem z Gruzją) uzyska członkostwo, choć bez podawania dat. Jednak jest niepisaną regułą paktu, że nie przyjmuje się państw o otwartych konfliktach granicznych.
Putin dostanie po ryju.
https://www.rp.pl/konflikty-zb...

Obrazek użytkownika Pers

18-01-2022 [21:25] - Pers | Link:

@tezeuszek
//To będzie najpewniej szybkie, krótkie i brutalne uderzenie, aby zająć wybrane terytoria Ukrainy, zapewne, aby połączyć Donbas z Krymem i być może Naddniestrzem. //
Jeśli banderowcy ruszą na Donbas to tak właśnie będzie. I bardzo dobrze.

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-01-2022 [21:00] - Tezeusz | Link:

Zdaniem Jake’a Sullivana, doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Bidena, Moskwa już szykuje prowokacje, które uzasadnią interwencję. W Waszyngtonie mówi się m.in. o scenariuszu, w którym rosyjskie siły, specjalne udając Ukraińców, atakują Rosjan w Donbasie, prowokując odpowiedź Moskwy. Takie jednostki już miałyby znajdować się na pozycjach wyjściowych przy ukraińskiej granicy.

https://www.rp.pl/konflikty-zb...
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-01-2022 [21:35] - Tezeusz | Link:

Trzeba być ostatnim łajdakiem i skończonym bandytą (myślę tu o roSSji) aby napadać na państwo, które w żaden sposób nie zagraża bytowi roSSyjskiemu i jeszcze na dodatek wielokrotnie nazywać Ukraińców "bratnim narodem"...Tylko taka bandycka roSSja jest do czegoś takiego zdolna ! Kiedy kacap mówi o pokoju zacznij przygotowywać się do wojny ! Kiedy nazywa ciebie "bratem", to wiedz, że niedługo cię napadnie ! Kiedy nagle powie prawdę, to na pewno przez pomyłkę ! Taka jest ta wasza roSSja, kacapskie trolle !

Obrazek użytkownika Pers

18-01-2022 [21:43] - Pers | Link:

Victoria Nuland, znana z kierowania zamachem stanu w Kijowie w 2014 roku, znana ze swojej sprytu w szerzeniu kłamstw (brała też czynny udział w rozpowszechnianiu fałszywego dossier przeciwko Trumpowi) powiedziała wczoraj o istnieniu 18 scenariuszy sankcji wobec Rosji, przygotowanych przez Stany Zjednoczone na wypadek, gdyby Rosja zaatakowała Ukrainę. Nuland podkreśliła, że ​​nie zamierza ujawniać szczegółów tych 18 scenariuszy „po prostu – podkreśliła dobitnie – my i nasi sojusznicy jesteśmy gotowi zadać Rosji bardzo dotkliwy ból, a także bardzo szybko, jeśli Rosja zaatakuje w jakiejkolwiek formie Ukrainę. Potem jednak musiała przyznać w wywiadzie dla Financial Times, że na prawdopodobny rosyjski atak na Ukrainę "nie ma konkretnych dowodów, ale wszystko jest możliwe".
Rosja zdała sobie sprawę z tego, że Stany Zjednoczone zniszczyły europejski system bezpieczeństwa i teraz próbują obalić instytucję ONZ, narzucając własne zasady całemu światu. Rosja domaga się poszanowania jej bezpieczeństwa i ochrony bezpieczeństwa całej Europy, ponieważ przestępcy ryzykują sprowadzenie wojny do Europy.

Teraz świat zastanawia się, czy w przypadku braku możliwości porozumienia Rosja nie ma zamiaru "asystować" Stanom Zjednoczonym swoim uzbrojeniem, rozmieścić rakiety na Kubie i w Wenezueli, czyli zacząć robić to samo, co robili przez lata Amerykanie otaczając Rosję. Tymczasem zaczęło się odliczanie godzin, Rosja chce „zrozumiałej”, pisemnej i prawnie wiążącej odpowiedzi od Stanów Zjednoczonych i NATO w ciągu tygodnia.

W Rosji dobrze rozumieją, że Ukraina może podjąć zbrojne prowokacje w obu republikach Donbasu w celu wywołania reakcji Rosji, innymi słowy Stany Zjednoczone popychają Ukrainę do wojny z Rosją. Jak pchają? Za pomocą kłamstw, bezwstydnych kłamstw, według których żołnierze Putina są już obecni w Donbasie, by dokonywać aktów sabotażu. Dziennikarska kampania demonizacji i dezinformacji, w której Rosja jest przedstawiana jako potwór, który ma zaatakować Ukrainę. To są techniki, których Amerykanie zawsze używali, aby kreować rzeczywistość - Rosja, która od jakiegoś czasu pracuje nad porozumieniem z Amerykanami w celu ochrony Europy przed możliwą wojną – jest przedstawiana odwrotnie, jako kraj, który chce „dominować nad sąsiadami” i zaatakować Ukrainę. Kłamstwa, które zmieniają świat. Dobrze pamiętamy niektóre precedensy: na przykład początek wojny w Wietnamie – zbombardowanie Amerykanów przez ich własny samolot; dobrze pamiętamy też słynną probówkę z mąką Colina Powella, która była pretekstem do ataku na Irak…
Rosja nigdy nie zamierzała prowadzić wojny z Ukrainą, Putin zawsze powtarzał, że szaleństwem jest zabijanie braci. Wystarczy powiedzieć, że w ciągu tych 8 lat wojny w Donbasie Putin, mimo wszystko, nigdy nie wysłał czołgów przeciwko Ukraińcom. Podczas gdy Zachód bierze czynny udział w wojnie w Donbasie, dowody wskazują, że na Ukrainie są setki amerykańskich, brytyjskich i innych instruktorów wojskowych.

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-01-2022 [22:18] - Tezeusz | Link:

Za prezydentury Trumpa  karzełek putin siedział cichutko jak mysz pod miotła ,jak tylko demokraci oszustwami wyborczymi obalili Trumpa to zaraz putin zaczął swoje wojenki i straszy zachód.Dostanie po pysku i to wkrótce.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-01-2022 [22:35] - wielkopolskizdzichu | Link:

Za prezydentury Trampka Putin doskonale się dogadywał z nim dlatego, że ówczesna administracja USA szukała wszędzie gdzie można, poczynając od Indii, przez Talibów, na Rosji nie kończąc, sojuszników w walce przeciw Chinom. nawet próbowali dealu z Koreą Północną*. Ktoś kto brał za dobrą monetę bzdety o przenoszeniu trzonu sił USA z baz niemieckich na kompletnie nie przygotowane przedpole polskie, daje znać iż rozum mu szwankuje.
* z jakiegoż to powodu, idea jedwabnego szlaku z bazą dystrybucji w Polsce padła?

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-01-2022 [22:27] - Tezeusz | Link:

Wejdą czy nie wejdą? To fundamentalne w naszej części świata pytanie znów jest aktualne. Rosja zgromadziła przy granicy z Ukrainą ok. 100 tys. żołnierzy. O tym, czy dojdzie do ataku, zdecyduje Władimir Putin. Zachód stara się go zniechęcić, zwiększając presję militarną, ekonomiczną i polityczną. I choć trudno nie mieć skojarzeń z 2014 r., kiedy Rosja zajęła Krym oraz pomogła „separatystom” na Donbasie, to jednak od tego czasu kilka istotnych kwestii radykalnie się zmieniło.
Przede wszystkim armia ukraińska nie przypomina tej z 2014 r., która pozwoliła Rosji na zajęcie Krymu praktycznie bez walki. – Ukraińcy przygotowują się do operacji obronnej od trzech–czterech lat. Mają wielostanowiskowe pozycje obronne, kilka linii obrony obsadzonych przez wojska, znają teren. W ostatnich latach armia ukraińska przeszła również gruntowną modernizację, dysponuje dobrymi systemami obrony ppanc.
Kacapom nie starczy trumien.
https://www.gazetaprawna.pl/wi...
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2022 [07:16] - Tezeusz | Link:

chcesz mieć pokój ?szykoj się do wojny ,teraz Ukraina powinna demonstrować swoje siły przy granicy z Rosja ,ściągać dyplomatów z Rosji i pozorować atak podobnie jak Rosja teraz NATO powinno zgrupować swoje wojsko przyjąć do NATO Szwecję i Finlandię i grupować swoje wojska przy granicy z Rosja ,taki rozciągnięty front spowoduje ze sowieci się rozciągną i osłabia ,teraz to oni powinni drzeć o to czy i kiedy zaatakuje NATO z Ukraina ,celem USA NATO i wolnego świata jest zlikwidować imperium zła i rozbić komunizm sowiecki w pył. Pogonić tego karzełka agresora czerwonego bandytę....

Obrazek użytkownika Darek65

19-01-2022 [07:57] - Darek65 | Link:

"Rosja zdała sobie sprawę z tego, że Stany Zjednoczone zniszczyły europejski system bezpieczeństwa i teraz próbują obalić instytucję ONZ, narzucając własne zasady całemu światu"
Jeśli już, to nie USA zniszczyły, a grupa pazernych banksterów, którzy "wybierają" sobie prezydenta. Ta sama grupa, która stoi za pandemią. Faktem jest, że Rosja ma swoje za uszami, ale USA wcale nie są lepsze, tylko robią to w białych rękawiczkach. Przykładów, choćby w Polsce, aż nadto. Dziwi mnie troszkę polityka Rosji, bo przy innym podejściu miałaby w rękach cały region. I to bez awantur.

Obrazek użytkownika Czesław2

19-01-2022 [08:28] - Czesław2 | Link:

Przejęcie kontroli nad regionem nie nie odbywa się w celu okazania miłosierdzia, tylko w celu przejęcia wszystkiego, z osobistymi kalesonami włącznie. Dotyczy to wszystkich agresorów, niezależnie od koloru kołnierzyka. Ruscy agresorzy swego czasu zabrali nam nawet żywność. Aktualni, po krótkim głaskaniu po głowie, zmierzają dokładnie w tym samym kierunku.

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2022 [08:17] - Pers | Link:

Szwedzkie Ministerstwo Obrony informuje, że na Bałtyku widziano sześć dużych rosyjskich desantowców, w pełni załadowanych nieznaną bronią, zmierzających w kierunku Morza Czarnego. Rosja nigdy nie wysłała tak dużej liczby BDK na Morze Czarne, co wywołało poważne zaniepokojenie na Zachodzie, zwłaszcza na tle faktu, że obozy wojskowe Sił Zbrojnych FR znajdują się w pobliżu wschodnich granic Ukrainy, a część wojsk rosyjskich została przerzucona na terytorium sąsiedniej Białorusi na tle zbliżających się ćwiczeń w lutym.
Spekuluje się, że Rosja mogłaby wykorzystać swoje duże okręty desantowe do zwalczania NATO i Ukrainy w przypadku, gdyby ukraińskie wojsko rozpoczęło operację zajęcia Donbasu.
Te przygotowania sił rosyjskich mają być odpowiedzią na wysłanie dużych sił NATO na Ukrainę, gdzie niedawno przybyły brytyjskie i kanadyjskie grupy sił specjalnych. Z wybrzeży Atlantyku NATO kontynuuje wysyłanie uzbrojenia i żołnierzy na Ukrainę i kraje bałtyckie do granic Rosji, a sekretarz organizacji atlantyckiej Stoltenberg uważa ruch wojsk rosyjskich w granicach Federacji Rosyjskiej za zagrożenie. Oczywiście żadnym zagrożeniem nie są ruchy wojsk i agresje na suwerenne państwa przez USA, które mają 800 - 1000 baz poza swoimi granicami.

Po obu stronach mówi się uporczywie o możliwych prowokacjach. Stany Zjednoczone mają tę przewagę, że mają długą historię prowokacji: tylko w ciągu ostatnich 50 lat , od Zatoki Tonkińskiej (Wietnam) po broń masowego rażenia Saddama Husajna w Iraku lub broń chemiczną w Syrii przywiezioną przez rebeliantów uzbrojonych przez CIA . Mają więc przewagę w tej dziedzinie, biorąc pod uwagę ich determinację, by wciągnąć Rosję do wojny z Ukrainą .
Wszystko może się zdarzyć w każdej chwili….