Czy w końcu W. Pawlak i D. Tusk odpowiedzą za umowę gazową!

Muszę zareagować impulsywnie!

Krew mnie zalała jak przeczytałem dziś, że W. Pawlak raczył był w nowej już sorosowej gazecie Rzeczpospolita udzielić wywiadu, w którym stwierdzić raczył: "Moim zdaniem dodatkowy gazociąg do Polski nie jest potrzebny. W 2010 r. podpisaliśmy aneks do umowy z Rosjanami, który pozwolił na rewers wirtualny na gazociągu jamalskim. Następnie zaczął działać także rewers fizyczny. Mamy możliwość importu gazu z kierunku zachodniego (sic! - gazu z Nord Stream'ów - dop -kj). Budowa nowego gazociągu jest bezzasadna. Zapłacą za to odbiorcy, bo trzeba będzie go spłacić" [1]. 

A ja jeszcze całkiem niedawno w tekście "Budowa Baltic Pipe szczęśliwie trwa w najlepsze!" cieszyłem się się, że Baltic Pipe jest realizowany zgodnie z planem [2].

A tu ten, który swego czasu (2010 roku) podpisał skrajnie niekorzystny kontrakt z Gazpromem na dostawy gazu do Polski dziś znów powraca do swojej rosyjskiej narracji, kolejny raz tylko utwierdzając nas w hipotetycznym przypuszczeniu, że "jest on jednym z rosyjskich ludzi w Polsce" obok oczywiście D. Tuska, który na taki kontrakt się zgodził a warto przypomnieć, że został podpisany na 27 lat (do roku 2037) i tylko brak zgody UE doprowadziło do korzystnych dla Polski zmian w kontrakcie i skrócenie jego trwania do roku 2022!!!

Jakże on teraz ma czelność mówić publicznie takie rzeczy! W głowie mi się to nie mieści!

Bo jakże inaczej można to wszystko interpretować, jak nie przypuszczać, że W. Pawlak jest rzeczywiście jednym z tych moskiewskich ludzi w Polsce, na których hipotetycznie Rosja może mieć  "pierwszorzędne kwity"! On znów przecież chce powrócić do dawnego modelu rozliczeń z Gazpromem (cena gazu indeksowana do kursu ropy, a nie do giełd gazu) i według niego Polska nie potrzebuje Baltic Pipe, bo ma już gazociąg jamalski! "Wypisz -wymaluj" - stanowisko rosyjskie!

Widać, że Gazprom - wobec zakończenia już w roku 2022 kontraktu z Polską - znów wkracza do akcji i uruchamia ponownie tego samego, zapewne "swojego człowieka w Polsce", aby po raz kolejny zdradliwie działał wobec Polski a na korzyść Rosji! 

Tym bardziej, że właśnie w tym roku (czyli roku końcu kontraktu z Gazpromem) Baltic Pipe ma zostać uruchomiony, co spowoduje, że rosyjski gaz już nie będzie zaspakajał 90% (jak było dawniej) czy jak ostatnio 70% krajowego zapotrzebowania na gaz, ale tylko około 1/3. A to Moskwę musi boleć, oj boleć...

Kiedyś napisałem tekst "Rząd PO-PSL rządem zdrady narodowej?!" [3], gdzie w odniesieniu do podpisanego w roku 2010 kontraktu gazowego z Rosją stwierdziłem: 

"Zwracam się więc do organów nadzorczych zarządu RP a więc do Parlamentu RP i Prezydenta RP o podjęcie kroków zmierzających do dymisji (odwołania) rządu PO-PSL a do organów prokuratorsko-sądowych o wszczęcie postępowań i wyjaśnienie sprawy oraz ewentualne postawienie potencjalnych zdrajców przed Trybunałem Stanu".  

Apel - jak widać - pozostaje aktualny w odniesieniu do Trybunału Stanu...

[1] https://wpolityce.pl/gospodark...
[2] https://krzysztofjaw.blogspot....
[3] https://krzysztofjaw.blogspot....

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 814. Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Chatar Leon

17-01-2022 [20:31] - Chatar Leon | Link:

Przede wszystkim jest ciekawe, że akurat w tym momencie Pawlak postanowił o swoim gawnojedztwie przypomnieć, wręcz swoim gawnojedztwem się pochwalić. Skądinąd trudno uwierzyć w skuteczność tego rodzaju bredni i to znów akurat w tym momencie.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

17-01-2022 [21:15] - Marek Kudła | Link:

Nie odpowiedzą !
Ba, Pawlak, ten „Negocjator” umowy z Gazpromem  mówi, że gazociąg Baltic Pipe jest Polsce niepotrzebny !  Oj ja cierpię dolę !
 

Obrazek użytkownika u2

17-01-2022 [22:06] - u2 | Link:

Polska nie potrzebuje Baltic Pipe, bo ma już gazociąg jamalski!

To samo powiedział wczoraj w programie P i P na Polsacie, byli jeszcze Bronek K. i Lesiu M. Prowadził Jaro Gu. z Zespołu Reprezentacyjnego, obecnie konferansjer w TV.

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Darek65

18-01-2022 [08:01] - Darek65 | Link:

Dywersyfikacja dostaw surowców kluczowych zawsze jest potrzebna. Pytanie, na ile Baltic Pipe zaspokoi nasze potrzebny, na ile bogate są te złoża. Oby się nie okazało, że będzie, jak z kopalniami miedzi kupionymi w Chile przez KGHM. Co do Pawlaka, to mam takie wrażenie, że panuje tu zasada - ku...a kur...e łba nie urwie. Rząd PIS miał 6 lat na załatwienie sprawy. Niech mi nikt nie mówi też, że nie wiedzieli czym grozi pakiet klimatyczny podpisany za czasów Tuska. I co ? Przez 6 lat cisza. Jak się pali, to szukają wiadra z wodą.

Obrazek użytkownika Czesław2

18-01-2022 [09:24] - Czesław2 | Link:

Nie cisza, tylko brnięcie głębiej.

Obrazek użytkownika Es

18-01-2022 [14:54] - Es | Link:

Pozostawiona samej sobie " grupa trzymająca władzę " w KGHM kupiła złoża zupełnie w ciemno, bazując na obietnicach . A najciemniej jak się wydaje było pod stołem, gdzie zakup finalizowano. Ewaluacja norweskich złóż gazu, to jużdzieło pgnig i jest nadzieja, że tak strategczny projekt został przeprowadzony jednak solidnie.. Choć profesjonalizm naimskiego jakoś mnie nie przekonuje

Obrazek użytkownika angela

18-01-2022 [14:30] - angela | Link:

Rząd z pandemią ma pełne ręce roboty, a dodac do tego Turów i inne szalenstwa Unii, a przy tym wewnetrzni zadymiarze i zdrajcy, plus granica z Białorusią. 
I co, ze wsadzili Nowaka, a szykują rozliczenie innych złodzieji i łapówkarzy, jak sądy ich wypuszczają, a Grodzkiego jak i innych broni stabilnie usadowione kolesiostwo.
Potrzeba reform zeby towarzystwo usadzic. 
Niestety ""dzieki"" kretynskim wyborcom, ta szajka ma jeszcze wiele do powiedzenia, a i prawicowcy szukają często dziury w calym, i chca byc tak bardzo ""obiektywni"".
Tamci nie sa obiektywni i nie chcą, oni chcą  wygrać!!!!!

Obrazek użytkownika Es

18-01-2022 [15:00] - Es | Link:

Nie ma sobie co podnosić ciśnienia. Sprawy toczą się tak jak miały. Stara gwardia wraca na raz ustalone pozycje , bo druga kadencja mija.  Czas na zamianę miejsc. Można się założyć, że następna większość będzie miała tak samo głupią i beznadziejną opozycję.