NAKRĘCANIE GAWIEDZI

 

 

Pesymista: Statek tonie !!!

Optymista: Więc pożar go nie zniszczy :-)

Rewolucja technologiczna w zakresie informacji i komunikacji spowodowała, że wszyscy już są nieustannie bombardowani różnymi doniesieniami.
A rewolucja społeczna, którą wywołują neoliberalni lewacy, przeze mnie nazywani po głębokiej analizie zjawiska, neobolszewikami, powoduje, że niemalże połowa doniesień to kłamstwa, dzisiaj nazywane fejkniusami i tym podobne insynuacje oraz wyssane z palca bzdury.
A ponieważ mamy właśnie wprost naukowy dowód, że teza Lenina o "pożytecznych idiotach" jest jak najbardziej prawdziwa, to właśnie proces robienia wody z mózgu, szczególnie w dobie kryzysu, jest tak potężny.
Gawiedź masowo głupieje, a agenci wpływu zarabiają jak nigdy dotąd. Nie ma takiego absurdu i idiotyzmu, który nie zostałby "kupiony" przez bezmyślnych papkożerców. Papka informacyjna dostarczana jest codziennie, już od wczesnych rannych godzin. Obserwacje wskazują, że po przebudzeniu już nie szczoteczka do zębów jest pierwszym użytym przedmiotem, tylko smartfon.

 

Dzisiaj w naszym świecie największą przegraną jest wiarygodność i zdrowy rozsądek.

 

Piszę to na portalu społecznościowym, który w założeniu, jeszcze parę lat temu, miał być dostarczycielem prawdy i wolnej myśli. Miał być również wymianą poglądów i miejsce uczciwej dyskusji.
Niestety, wielu internautów okazało się za słabych psychicznie, by zdołać się obronić, przed zewnętrznym atakiem informacyjnym. Toteż obecnie, nawet na cieszących się pewną renomą internetowych witrynach, zaczynają przeważać blogerzy i komentatorzy, którzy ochoczo dołączyli do otumanionej gawiedzi (owczy pęd?). Degenerują w ten sposób źródła informacji, jakimi w założeniu miały być portale społecznościowe. Zalewają wprost zawartość strony wątpliwymi duperelami, albo bogoojczyźnianymi treściami wprost ze szkolnych podręczników historii (dziś kolejna rocznica!).
Co ciekawe, wśród tych gawiedziowych postaw i poglądów, przeważają te negatywne, pesymistyczne, a nawet katastroficzne. A teorie spiskowe uważane są za najlepsze logicznie wyjaśnienia zjawisk.

I masz tu babo placek! Przecież to co napisałem, też po prawdzie jest bardzo pesymistyczne.
Czy kiedyś jeszcze gawiedź przestanie być bezmyślną gawiedzią? Ocknie się i ponownie stanie się zbiorem myślących i działających słusznie obywateli?

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-01-2022 [06:28] - jazgdyni | Link:

NIESAMOWITE!

06:25 17 stycznia
Potężna burza z piorunami.
Czy to znaki?

Obrazek użytkownika juur

17-01-2022 [10:52] - juur | Link:

"Czy to znaki?"
Trzy kolejne wystąpienia "naszych" dyplomatów w różnych miejscach, przeciwko naszej racji stanu. Nic się nie dzieje bez zgody M. Morawieckiego.
M. Morawiecki podpisał dołączenia rolnictwa do limitów CO2. Nie wiem czemu zwleka z ogłoszeniem sukcesu.
I to tylko w ubiegłym tygodniu......

Obrazek użytkownika juur

17-01-2022 [11:06] - juur | Link:

Nowy ład i tarcze osłonowe przed nowym ładem.
Czy to może być jakiś znak?

Obrazek użytkownika Darek65

17-01-2022 [08:28] - Darek65 | Link:

Gawiedź zawsze będzie gawiedzią. Tu niezmienna jest zasada Pareto, 20/80. To oznacza, że 80% ludzi nie ma własnego zdania, nie jest zainteresowana analizą, obserwacją, a wręcz poddaje się narzuconym kierunkom. Ich interesuje tylko święty spokój i oby było, co do gara wrzucić.Reszta spoczywa na tych 20%, co to myślą, analizują, obserwują, Niestety, ta grupa staje się coraz słabsza intelektualnie, coraz mniej słyszalna, a czasami wręcz tchórzliwa. I mamy to, co mamy. Jak to ktoś powiedział. Jest dobrze, jak stadem baranów kieruje lew, tragicznie jest, jak stadem lwów kieruje baran.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-01-2022 [10:10] - jazgdyni | Link:

Zasada ta jest jak najbardziej słuszna. Tylko te 80% (wg. mnie nieco ponad 70%) owiec już nie jest potulnych i posłusznych. Jest to raczej zbór owiec wściekłych, owiec spanikowanych i owiec beznadziejnie ogłupionych.

Obrazek użytkownika Darek65

17-01-2022 [11:31] - Darek65 | Link:

"Jest to raczej zbór owiec wściekłych, owiec spanikowanych i owiec beznadziejnie ogłupionych." Niestety, nie zmienia to faktu, że te owce nadal nie umieją / nie chcą znaleźć przyczyny. One tylko zobaczyły skutek, czyli micha stała się trudniej dostępna.

Obrazek użytkownika Ijontichy

17-01-2022 [09:21] - Ijontichy | Link:

Maszynka do nakręcania gawiedzi...została wyrwana z rąk TVP,przez TVN...stąd wycie w mediach.
Jedni wyją,że TVN dostał skoki narciarskie i teraz oni nakrecają gawiedź.
Drudzy wyją,że teraz oni nie mogą nakręcac...a wszystko idzie o pieniądze z reklam...kto się przejmuje ciemnym ludem?

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-01-2022 [10:07] - jazgdyni | Link:

Żeby to tylko było TVP i TVN, to można by nad tym jakoś panować.
Niestety, teraz jest to już cały obszar wzajemnej komunikacji, który stał się tak łatwy jak nigdy dotąd.

Obrazek użytkownika JanAndJan

17-01-2022 [10:29] - JanAndJan | Link:

@Pan J. z Gdyni 
Dzień dobry 
Burza z piorunami!! Musi być znak. Musi. 
Tutaj jest moment, w którym może Pan przestać czytać. Już nie będzie miło, miło już było. Lubię takie gierki słowne. Bo mogę. I, już. 
Czytamy, Panie Szefie? 
Radzieckie, rosyjskie filmy wojenne - klasa. Częste pytanie w nich: szto słucziłos? Wsio normalna... Tak też jest z gawiedzią Panie Szefie. Sprawdziłem empirycznie oraz teoretycznie. Mediana, ważona, krzywa - a, jak nie było, śniło się chyba.. "Bynajmniej", laurką nie jest pow. stwierdzenie. Świadomość mas pracujących, miast i wsi..Im to wisi (pardon). Tak już jest i było, i będzie. Pora sobie uzmysłowić Panie Szefie - to, Pan jest Elitą. To Pan wyznacza standardy, to do Pana się porównują i biorą przykład z... NB jest takim samym środowiskiem, jak przekrojowo polskie społeczeństwo. Zasadnicza różnica - budowane od dachu, przez Elitę, dla Elity, z Elitą - a wyżej, niebo (burza), no i...zależy co-kto-przytargał (Św. P.) z mandżurem, z Mandżurii (w sensie geograf. oddalenie). Pamiętamy jednak, że Elity bywają różne. Przepraszam za oczywiste, oczywistości. Jako ten gorzej wychowany, pozwolę sobie na ad personam. JazGdyni, RolnikzMazur, Elig, Zbyszek_S, Admin - to, Wy tworzycie ten portal. Turbopatrioci, tow.wzaj.ador. zleceniobiorcy, outsiderzy, bystrzaki, dowcipnisie, egzotyczni - tłem, ale i uczniami Waszemi jesteśmy. 
Ok. Będę za siebie.. 
Trudno, Panie J. Lider nie ma przyjaciół. Wrogów, oponentów i poklepywaczy - sporo. Posmak piołunu..? Pocieszę Pana - zrozumienia, akceptacji way od life, wsparcia myśli przewodniej - raczej też bym nie.. 
Brać, czerpać, korzystać - ooo, taaak! Garściami, chochlami.. 
My (z całym szacunkiem) "leśne dziadki", w stronę "szarej przystani" i najlepiej, tak dyskretnie, bez popierdywania czy innych konfuzji dla "my młodzi". I, dobrze. I tak ma być. Kaczyński musi odejść, z tresowaną małpką na konopnym sznurku - gałoharataczem. Skąd to wiem? Kiedy patrzę na pomysły wnuczka - no, tak...
Praw fizyki nie zmieni, ale "bąk" też nie wie, że nie ma prawa latać. Dopóki nie boli i łzy nie płyną.. zbyt.. Optymistyczny widok. 
Panie Szefie
Mors ultima lub kosiarka firmy alzheimer zrówna potencjały,
urzeczywistni rewolucji francuskiej - ideały. Konsensus ponad podziałami. My, to już wiemy.  Burza zjonizowała rozładowała... mnie cieszy burza. Baaardzo. A, jeśli to burza inna..?
"Za horyzontem błyska się i słychać szczęk żelaza" https://www.tekstowo.pl/piosen... 
Ooo, to - Panie Szefie - dzieci zagubione we mgle potrzebować będą liderów, kotwic, opoki.
Zgoda.
Amciu-amciu bazowo + objaśnianie świata w pakiecie z "humankind"/humanum est- obowiązkowo i oprócz. Dziękuję za króciutki tekst (można dłuższe?)
Czytając komenty - jam ciut obok tematu. 
A, dlaczego nie?
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika tricolour

17-01-2022 [11:18] - tricolour | Link:

Jakie katastroficzne?

Zwyczajnie firma kierowana przez funkcjonariusza SB kupuje rządowi Pegasusa. To żadna katastrofa tylko konsekwencja. 

Chce się Ż więc przechodzimy na "Ky".

Proste.

Obrazek użytkownika u2

17-01-2022 [11:44] - u2 | Link:

Wczoraj obejrzałem na Polsacie końcówkę programu Pe i Pe. Wystąpili : jeden prezydencik i dwaj premierkowie. Wszystko było im źle i niedobrze, oj nie dobrze. Już zaraz nastąpi wielka katastrofa typu Costa Concordia pod wodzą capitano Schettino. Polski Ład be, fuzja Orlenu z Lotosem be. Tylko oni cacy :-)

Obrazek użytkownika Czesław2

17-01-2022 [12:41] - Czesław2 | Link:

Proszę przeczytać poglądy AKTYWISTKI MIEJSKIEJ>( za WNP)
"Zdaniem Joanny Erbel istotnym elementem podnoszenia jakości życia jest m.in. zrównoważona mobilność, np. systemy zarządzania ruchem oraz wprowadzenie aut autonomicznych, zwężanie ulic, priorytet dla pieszych i rowerów."
I to jest już realizowane, zwężanie ulic, paraliż ruchu samochodowego idzie pełną parą, przodują wszelakie samorządy. Tylko pytanie, to jest spontaniczne, czy dobrze zorganizowane?

Obrazek użytkownika u2

17-01-2022 [13:19] - u2 | Link:

I to jest już realizowane, zwężanie ulic, paraliż ruchu samochodowego idzie pełną parą, przodują wszelakie samorządy. Tylko pytanie, to jest spontaniczne, czy dobrze zorganizowane?

To jest zorganizowane. Idzie od zachodu. Proszę zauważyć, że w wielkich miastach jest największe zanieczyszczenie powietrza, a ludzie szybciej umierają, niż gdyby żyli w zdrowszej atmosferze.

Oczywiście najpierw powinno sie zbudować obwodnicę Warszawy i innych miast, w kórych wypędza się spaliny z centrum miasta.

Obrazek użytkownika Czesław2

17-01-2022 [13:40] - Czesław2 | Link:

Decyzje w sprawie szerokości ulic, paraliżu ruchu samochodowego i WZROSTU zanieczyszczenia spalinami też oddaliśmy uni?

Obrazek użytkownika u2

17-01-2022 [16:44] - u2 | Link:

Decyzje w sprawie szerokości ulic, paraliżu ruchu samochodowego i WZROSTU zanieczyszczenia spalinami też oddaliśmy uni?

Jest bardzo proste rozwiązanie. Marszałkowską i Aleje Jerozolimskie wraz z Alejami Ujazdowskimi przerobić należy na deptaki. W czasach studenckich przemieszczałem się tam piechotą. Jak wrócę do stolicy i zacznę tam robić nowe porządki, to oczekuję zrozumienia ze strony warszawiaków, którym chcę ułatwić życie. Ba, przedłuzyć je o kolejne dziesiątki lat, jeśli nie setki.

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2022 [13:32] - Jabe | Link:

Ani spontaniczne, ani dobrze zorganizowane. Za to nowy ład jest nam stręczony z wielu wydawałoby się zupełnie niezwiązanych kieunków.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-01-2022 [15:50] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz
Czy kiedyś było inaczej? NIGDY. "Wiarygodny" był zawsze ten, co miał przewagę w mediach. Trump się o tym przekonał bardzo boleśnie. Jest jeden wyjątek w tej regule, bo co do Polaków, to jestem dobrej myśli, bo to jedyny na Świecie naród który jak kot, chodzi własnymi ścieżkami - Tusk się już o tym przekonał 😁

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-01-2022 [02:38] - jazgdyni | Link:

Witaj Ulo!

To jest nas dwoje. też jestem przekonany, że zapalimy iskrę kontrrweolucji przeciwko bolszewickim złodziejom. Dlatego Berlin i Bruksela usiłują nas szybko zniszczyć. Zanim się pozbieramy do kupy.

Uściski

Obrazek użytkownika EsaurGappa

17-01-2022 [19:45] - EsaurGappa | Link:

Bijemy tą pianę razem,każdy z nas dobry,zły,mądry,głupi ...królewstwo i konia  temu który wyprowadzi nas z tego obłędu.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-01-2022 [02:41] - jazgdyni | Link:

@EsaurGappa

W takich chwilach nie wolno być pesymistą. Oni zawsze przegrywają. Znajdzie się w końcu ktoś, a nawet kilku silnych, którzy nie pozwolą nas anihilować.
Już nawet Ziemkiewicz otwarcie nawołuje do ostrego postawienia się szubrawcom berlinsko-brukselskim (Piotr Lisicki też).

Pozdrawiam