Czy, a właściwie kiedy, Ziobro opuści Zjednoczoną Prawicę.

 

Sześć lat sprawuje władzę konserwatywna konstrukcja Jarosława Kaczyńskiego, nazwana Zjednoczoną Prawicą.
W tym czasie nawet ludzie sympatyzujący z PiSem i prawidłowo oceniający ferajnę Tuska, dodatkowo podpartą komuchami, charakteryzujący się wrodzonym kpiarstwem i podśmiechujkami patrioci, plus notoryczne marudy i czarnowidy, psy wieszali na Kaczyńskim, a potem również Morawieckim, za ich mniemaną nieudolność sprawowania władzy i nie realizowania szybkiej sanacji Rzeczpospolitej. Ich rozbudowane żale i krytyki miały by sens i uzasadnienie tylko wtedy, gdyby Prawo i Sprawiedliwość samodzielnie sprawowało władzę. Niestety, rządziła koalicja, a to już inna broszka.

Pierwszy nie wytrzymał właściciel super-ego i ambicji (bo mi trochę przypominał Benito Mussoliniego) Jarosław Gowin. Już dwa lata temu, w 2019 pan wicepremier zaczął knuć i paktować z polskim piekłem, by podobno wpierw zostać marszałkiem Sejmu, a potem, gdy już rozwalą PiS, nawet prezydentem, albo premierem. Czy jakoś tak. Ambitny " małżonek stanu" przypłacił swoją podłość polityczną anihilacją, a nawet, jak mówią, ciężkim załamaniem psychicznym. Oczywiście na tle kowidowym.
Jak już tutaj Prezes Kaczyński, zwany Naczelnikiem, wyczyścił prawą część sceny politycznej, niestety podpierając swe chore kolana cienką laseczką, jaką jest Kukiz15, a dokładniej sam artysta młodzieżowy, uaktywnił się kolejny, wewnętrzny podpierdzielacz.

Gdy przez całe sześć lat pierwszej i drugiej kadencji tak zwana opozycja totalna, co należy rozumieć jako skrajną głupotę, arogancję i wrzaskliwość, niestety potężnie dotowana z zagranicy przez światowy neo-bolszewizm, nie pozwalała spokojnie realizować założonego programu prawicy, to jeszcze PJK musiał nieustannie mieć czujność i oko na swoich nieszczęsnych koalicjantów.
Gdy Jarosław Gowin zmarł śmiercią polityczną, wydawało się, że można spokojnie odetchnąć, choć totalniacy i ich tuby, bez przerwy bełkotały o przyspieszonych wyborach. Lecz jednak konserwatyści nie mogą jeszcze spać spokojnie, bo na scenie pozostał jeszcze jeden koalicjant – ugrupowanie Zbigniewa Ziobro, też w swoim mniemaniu, człowiek wyjątkowy.

Nie lubiłem obecnego ministra sprawiedliwości i prokuratura generalnego, praktycznie jak zaistniał w świecie dużej polityki, czyli około roku 2006. Czułem się mocno zażenowany bezsensownymi oskarżeniami lekarzy, gdy oskarżał ich o spowodowanie śmierci swego ciężko chorego ojca w trakcie operacji serca. Zarzuty i zaangażowanie przeróżnych instancji prawnych, łącznie z Sądem Najwyższym, ciągnęły się kilkanaście lat. Efekt końcowy – niewinność lekarzy została wielokrotnie potwierdzona. A ZZ pokazał, że jest małostkowy i nieprzytomnie uparty. A także po raz pierwszy – nieskuteczny.
Sytuacja się powtórzyła nieco później, gdy Ziobro usiłował skazać warszawskiego lekarza za rzekomą korupcję, przy okazji organizując medialny szoł, godny samego Napoleona Bonaparte, albo takiego Maxa Kolonko. To już była prawdziwa błazenada i reszta mojego szacunku dla tego polityka utopiła się w pobliskim Bałtyku.

Popatrzmy jednak tylko na minione sześć lat, gdzie pan minister sprawiedliwości, ocierając pot z czoła walczy na wielu frontach: a to ścigając bezdyskusyjnych przestępców, a to reformując potężnie gnijący system sprawiedliwości w Polsce, sprytnie zaopiekowany przez bolszewików z PRLu.
Czy ktokolwiek z internautów potrafi wskazać choć jeden znaczący sukces osiągnięty przez obecnego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego? Przykro mi – ja nic takiego nie zauważyłem. A naprawa sądownictwa w RP a'la Ziobro jest jątrzącą raną, którą brukselskie bakterie żywią się już parę lat.

Zaufani ludzie, którzy wiedzą co w prawicowej trawie piszczy powtarzają się, że pan Ziobro się na prawdę wściekł, gdy PJK na premiera powołał Mateusza Morawieckiego i jakby tego było mało, MM stał się ulubieńcem prezesa, bo zaczął odnosić tak oczekiwane sukcesy. Od tego momentu minister Ziobro patologicznie nienawidzi swojego rządowego szefa. TO PRZECIEŻ ON MIAŁ BYĆ DELFINEM! Co za niewdzięczność i niesprawiedliwość.
Zapomniał ten nasz Napoleon, że w sferach polityki określany jest on ludowym przysłowiem – krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje.

W końcu w takim nieciekawym historycznie momencie, szczególnie dla naszej ciągle przyjmującej ciosy nie tylko z zewnątrz ojczyzny, dochodzimy do kolejnego krytycznej chwili. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja Prawa i Sprawiedliwości dzierżącej faktyczną władzę jest krucha i praktycznie utrzymanie się u steru państwa opiera się na paru poselskich głosach. Przymierze z Pawłem Kukizem, było nie było, jak ich większość, chimerycznym artystą, nie gwarantuje dostatecznego bezpieczeństwa pełnienia władzy. Toteż, jak już napisałem, mała i uparta postać ministra sprawiedliwości, która ma w nosie rację stanu, czy dobro państwa i Polaków, zaczyna brykać i pokazywać rogi Koziołka Matołka.
Nabrzmiewający konflikt dotyczy publicznej krytyki przez ZZ, oczekiwanego przez naród Polskiego Ładu, który także ma zabezpieczyć obywateli przez indukowane przez fanatycznych kretynów z Brukseli, przed nieuchronną drożyzną i nawrotem biedy. Chyba jedynym powodem takiej postawy jest zwierzęca nienawiść Ziobry do Morawieckiego, który zyska duże punkty, jeżeli ten projekt odniesie sukces.
Drugim jądrem konfliktu jest obecnie wykształcony przez prezesa Kaczyńskiego i premiera Morawieckiego, po obserwacji dotychczasowej skuteczności działania, pogląd, że stworzona przy aktywnej współpracy ZZ Izba Dyscyplinarna SN, to pomyłka, która do niczego się nie nadaje. Taka strata czasu i pieniędzy. Lecz jednocześnie istnienie tej nowej izby w SN jest głównym powodem, przez który, przynajmniej werbalnie, Unia Europejska jeździ w sprawie tzw. "praworządności" po Polsce, jak po łysej kobyle. Więc chyba jest logiczne i pożyteczne, by ten śmierdzący pasztet wyrzucić na śmietnik i go zutylizować. Wtedy to zamknie dziób sępom z Brukseli, a my sobie potem według szkoły Machiavellego, skonstruujemy faktycznie skuteczny bicz na śliskich kastowców w togach. Lecz Zbyszek minister wrzeszczy NIE! On już się przyzwyczaił i polubił Izbę Dyscyplinarną, bo chyba jest to jedyne coś materialnego, czego się min. i genprok dorobił i będzie się mógł chwalić przed wnukami.

Tak więc prezes i premier mają nową zagwozdkę, choć konflikt tlił się już parę lat. Nie mam żadnych wątpliwości, że najlepiej byłoby pozbyć się raz na zawsze Zbigniewa Ziobro z okolic PiSu i niech sobie idzie grać w oczko z Gowinem.
Tylko jak to zrobić, by wilk był syty i owca cała? Ewentualne oddanie władzy poprzez wcześniejsze wybory byłoby dla kraju i Polaków ciosem nokautującym.

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

14-01-2022 [11:19] - Ijontichy | Link:

Z Gdyni słabo widać,ale z Krakowa lepiej.
Primo.
2017 i pucz Dudy,wyrzucona jest Pani Szydło,dzieki ktorej Duda zostal prezydentem.Macierewiczowi  portier w Pałacu wręcza dymisję [autentyk]Waszczykowski dowiaduje
się z radia...niemieckiego...RMF.
Secundo.
Duda dobiera sobie z krakowskiej UD/UW geremkowszyznę i michnikowszczyznę Gowina,Glińskiego i Ciapciakiewicza...ludzi od teścia i podyktowanych przez żonę.
Tertio.
Duda nienawidzi Ziobrę...to jeszcze z czasów UJ i takich różnych aferek,ale murwa kać! nie da sie Zbynia wywalić...bo arytmetyka,a inni pokazują środkowy palec.
Quarto.
Przyszedł rok 2020...niewypał z wyborami listowymi,Gowina TRZEBA wykopać...wszyscy w Krakowie mówią: ZBYSZEK RÓB COŚ!!! SECESJA! MASZ SZANSĘ WZIĄĆ
2/3 LUDZI Z PIS!!!
Możesz zostac premierem i odsunąć Adriana od rządu!!!
Coś Zbynia przestraszyło...może dostał propozycję nie do odrzucenia...z Berlina [brukseli] z Moskwy? Albo z WSI/SB i innych nieznanych...
W każdym razie ...Ziobry na razie się nie da ruszyć,ani Ziobro nie może nic zrobić...PAT! Tylko my...dostajemy po d...od  rządu z Izraela....wstawionego do Polin.

PS.Ciekawe czy ADMIN to puści...przed godziną 20?
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2022 [17:15] - jazgdyni | Link:

Ech... Krakusy to tak zwane austriackie gadanie. Wolę nawet węgierski.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

14-01-2022 [11:42] - AŁTORYDET | Link:

Na razie Zioberek trzyma się mocno. Trafnie Pan zauważył, mizerny skutek działania Ministerstwa Sprawiedliwości. Wszyscy doskonale rozumiemy, że próby zreformowania i sanacji tej domeny, napotykają na potężny opór. Tu na pewno, ZZ może liczyć na szeroką wyrozumiałość prawicowego elektoratu. Ale dlaczego rezygnuje z wykorzystania instrumentów, które mogą wiele zmienić, a ich wprowadzenie będzie łatwiejsze? Po wielu latach mamy zaostrzenie kar dla wariatów na drodze. Ale dlaczego nie zmieniono kk w zakresie szpiegostwa? Przecież o tym piszą, znający rzecz dziennikarze (Nisztor), jak i specjaliści (gen.Kowalski). Całe lata ignorowano problem wwozu do Polski niebezpiecznych odpadów. Coś ma się podobno zmienić, ale o wiele za mało. Kolejna sprawy: dlaczego sądy nie pracują na dwie zmiany i dlaczego sądzenie nie odbywa się w trybie ciągłym? Przecież poza sędziami, którym w ten sposób uniemożliwiono by ustawianie prywatnej agendy pod rozmaite fuchy, wszyscy byliby za! Zbysio to rewolwerowiec, lubi spektakl i hałas, codzienność go nudzi. Ale ma też atuty w osobach zdolnych, młodych współpracowników i choćby z tego powodu, Jarosław Kaczyński musi się z nim liczyć. Gowin ma ludzi klasy milicjantki Sroki, do Ziobry nie ma startu.  

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2022 [17:16] - jazgdyni | Link:

Trzyma się mocno? Przepraszam, czego się trzyma?

Obrazek użytkownika u2

14-01-2022 [23:06] - u2 | Link:

Po wielu latach mamy zaostrzenie kar dla wariatów na drodze.

Pierwsze sygnały i znaki wskazują, że na drogach ... w końcu się uspokoiło :-)

Oczywiście zaostrzenie kar za przestępstwa na VAT również miało taki skutek. Do budżetu trafiły setki miliardów, które wcześniej mafie vatowskie bezkarnie transferowały za granicę.

Kolejna sprawy: dlaczego sądy nie pracują na dwie zmiany i dlaczego sądzenie nie odbywa się w trybie ciągłym?

Tryb ciągły oznacza, ze prokuratorzy musieliby zdobyć niepodważalne dowody, a nie liczyć, że sąd ich wyręczy w ustalaniu prawdy materialnej. Czyli prokuratura miałaby więcej "roboty" przed procesem. Ale wtedy wyroki byłyby sprawiedliwsze.

Aby odciążyć sądy od spraw mniejszej wagi należy wprowadzić sędziów pokoju, którzy mieliby perspektywę awansu na zwykłych sędziów. To postuluje np. Kukiz.

Obrazek użytkownika Jabe

14-01-2022 [23:16] - Jabe | Link:

Represje plus.

Obrazek użytkownika Jabe

14-01-2022 [12:05] - Jabe | Link:

Obłudą jest zarzucanie Jarosławowi Gowinowi knucia, nie dlatego że nie knuł, tylko dlatego że nie robił niczego innego, niż inni politycy z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Autor zatem wyznaje kalizm.

No i oczywiście konserwatywne stronnictwo nie forsowałoby piątki dla zwierząt i nowego zielonego ładu. Nie próbowałoby też cofnąć nas w mlekiem i suruwką płynące czasy Gierka. To socjaliści w konserwatywnej skórze.

Pogląd, że Izba Dyscyplinarna jest pomyłką, zrodził się ze wstawania z kolan na twarz, a do tego doprowadził nie Zbigniew Ziobro, a Jarosław Kaczyński ze swoim królikiem z kapelusza.

Czy ktokolwiek z internautów potrafi wskazać choć jeden znaczący sukces osiągnięty przez obecnego wicepremiera, prezesa i męża opacznościowego?

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2022 [17:19] - jazgdyni | Link:

Jarosław G... g.... OWIN nigdy nie knuł bo był niesamowicie lojalny. Tak mu dopomóż teraz Donaldzie. A takie piękne było. Takie niemieckie.

Obrazek użytkownika Jabe

14-01-2022 [17:44] - Jabe | Link:

Nie był bardziej nielojalny od Jarosława Kaczyńskiego. On zna tylko dwie formy współpracy: albo to on kopie w dupę, albo jego kopią. Koalicjanci mieli głosować za wygaszaniem norkarstwa, bo tak prezes kazał. Lojalność wymagała. Naturalnie sobiepan prezes zmiany frontu na lewacki nie musiał z nikim konsultować. Marek Jurek naiwnie myślał, że można się z prezesem układać na zasadzie fair play, a koalicjanci wzięli sobie jego lekcję do serca.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

14-01-2022 [12:11] - Chatar Leon | Link:

"Drugim jądrem konfliktu jest obecnie wykształcony przez prezesa Kaczyńskiego i premiera Morawieckiego, po obserwacji dotychczasowej skuteczności działania, pogląd, że stworzona przy aktywnej współpracy ZZ Izba Dyscyplinarna SN, to pomyłka, która do niczego się nie nadaje. Taka strata czasu i pieniędzy. Lecz jednocześnie istnienie tej nowej izby w SN jest głównym powodem, przez który, przynajmniej werbalnie, Unia Europejska jeździ w sprawie tzw. "praworządności" po Polsce, jak po łysej kobyle. Więc chyba jest logiczne i pożyteczne, by ten śmierdzący pasztet wyrzucić na śmietnik i go zutylizować. Wtedy to zamknie dziób sępom z Brukseli, a my sobie potem według szkoły Machiavellego, skonstruujemy faktycznie skuteczny bicz na śliskich kastowców w togach."
To jest myślenie życzeniowe. Kasty, mafie, kliki, michnikowa Trybuna Ludu, ulica i zagranica będą bruździć w przypadku jakichkolwiek prób reform i znajdą jakikolwiek pretest.
Ziobro mi ani brat ani swat, geniuszem politycznym to on nie jest, ale naprawdę absurdem jest twierdzenie, że to on jest największym problemem i źródłem porażek "Zjednoczonej prawicy".
Nie mówiąc już o tym, że porównywanie poziomu polityków Solidarnej Polski takich jak choćby poseł Jaki z poziomem zbieraniny gowiniarzy, którzy kilka miesięcy przed wyborami przeskoczyli z PO na pisowskie listy wyborcze, jest nie fair.

Obrazek użytkownika Darek65

14-01-2022 [12:35] - Darek65 | Link:

"Jeżeli KE będzie chciała ostatecznie, w sposób naszym zdaniem niezgodny z prawem UE, potrącić nam środki przekazywane do budżetu, to jesteśmy w stanie ponieść ten koszt - zadeklarował w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Skomentował w ten sposób ponaglenia KE ws. zapłaty kar za działalność kopalni Turów."

To też Ziobro ? Nie jestem wielkim fanem Ziobry, ale to raczej on i jego ugrupowanie twardo mówią STOP ustępstwom. Czy robi to szczerze, czy to polityczna gra, to inna sprawa.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2022 [17:21] - jazgdyni | Link:

Kasty, mafie, kliki, michnikowa Trybuna Ludu, ulica i zagranica będą bruździć w przypadku jakichkolwiek prób reform i znajdą jakikolwiek pretest.

To wszystko prawda. lecz czy to oznacza, że mamy nadal siedzieć z palcem w d. ?

Obrazek użytkownika ruisdael

14-01-2022 [13:07] - ruisdael | Link:

Na pewno prędzej oddałbym głos na Ziobrę w wyborach prezydenckich niż na obecnego.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2022 [17:22] - jazgdyni | Link:

Gratuluję talentu oceny ludzi.

Jak tam rodzina i współpracownicy?

Obrazek użytkownika JanAndJan

14-01-2022 [13:44] - JanAndJan | Link:

Z_Gdyni Szefie
Przypomnę Panu, iż poczucie humoru, które nazywa Pan wrodzonym kpiarstwem itd. było, obok samoedukacji, czytelnictwa, zdobywania informacji - specyficznymi dla naszego, najweselszego w obozie baraku. O walorach terap.immunolo. oraz integr...to, oczywiste. Wie Pan, ok. 2 lata temu, znalazlem w sieci skecz, w którym kabarecik drwi z P. Kaczyńskiego i groteskowych zachcianek Tey władzy. Pomyślałem wtedy - bez emocji - chłopaki, przegraliście. Śmiech was zabije. Potem było tylko gorzej, dla podśmiechujkokletów - lepiej.
Panie Szefie
Kadry pisu, koło pisu, z pisem, od pisu - począwszy od wymienionych przez Pana Gowin, Ziobro, Kukiz - idąc przez takich gigantów (..., tutaj można wstawić dowolne słowo. Gorzej, śmieszniej, nie będzie. Chyba..?) SASin, WITek, SUSki, MORAwiecki, bezRADa medyczna (organ doradczy plutonu egzekucyjnego)... kadry, że mucha nie siada.. (tutaj siadają całymi stadami).
Pański faworyt, Szefie.. Ziobro Z. Do litanii kontrowersji dodałbym dwa nazwiska Blida, Stonoga. Wbrew mediom - nie wszystko jasne i oczywiste.
Wg mnie, P. Ziobro, to ciemna strona mocy P. A. Dudy. Taki, alter EGO pokornego cielęcia.. obaj, "po tych samych pieniądzach". A przy tym, oceniając skuteczność - Szekspiryzując - wiele hałasu o nic. O następnym absztyfikancie p. Kaczyńskiego, Gowin J. szkoda gadać.. "nie ma w słowniku ludzi kulturalnych"...  Ani ręki, ani nogi, ani innej .. Prezes do kadr nie posiada. Chyba, że.. w tym szaleństwie jest metoda.  Tzw. królik z kapelusz, albo "ten co z sań zrzucony być musi..". 
Wielce Szanowny
Jako Człowiek madry, bywały, doświadczony (bez sarkazmu i podśmiech...iwanek - Szacunek), zakłada Pan zapewne inny/inne warianty diagnozy i prognozy? Bo, gdyby jednak - to, oponeci mieli tzw. rację (mors ultima..?). Nie mówię o Tusk, Czarzasty i Kosiniak, ten kanalia, a ten...chrum chrum. Nie o nich, tych. Mam na myśli 2+2 ogarniających, odpornych na urok P. Kurski J. Żarliwych, nie krzykliwych - Patriotów. Co wtedy? Parafrazujac: Ziobro musi odejść! A na drzewach zamiast liści... kaczyści? Szwejkowe "bałwanienie", do kwadratu.
Szanowany Panie Szefie
Zakład Pascala obowiązuje. Brzytwa Ockhama, również. To - może - czas zakończyć szpachlowanie szpachli przy pomocy szpachli?! Zakopywanie drzewa, koroną do dołu? Łady, tarcze, zwolnienia, koncesje, fity for, CO2 grę w 3 karty.. itd. itd. Mój Promotor mawiał (Żartowniś, Prof. Dr hab. Św. P.): lepszy okropny koniec, niż okropność bez końca. Na dzisiaj - z całym szacunkiem - wojnę i tak będziecie (my) mieli.
Szanowny Panie z Gdyni
Anim ja Herostrates, ani nawet P. Jackowski. Ot, kibic w Fifa 2022. Jednak.. to jakiś bystrzak z tłumu krzyknął gdzieś, kiedyś.. król jest nagi! Wobec tego, ja-jako, nazwany przez turbopolaka na NB głupkiem, zawołam: Kaczyński musi odejść! A - z nim, cała "klasa" polityczna.
Pozdrawiam
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2022 [17:24] - jazgdyni | Link:

@JAJ

Rany Julek!!!

Coooraz lepiej i lepiej. Już wkrótce bedę zmuszony mówić do Pana Miszczu.
Co za zaszczyt.

Obrazek użytkownika JanAndJan

14-01-2022 [17:59] - JanAndJan | Link:

@Pan z Gdyni
Zabawne, bo tak właśnie - Mistrzu - chciałem zainwokować pow. koment. Bez sarkazmu i złośliwostek.
Nie zgadzam się z Panem. I, tyle.
Pozostaję z wielkim Szacunkiem

Obrazek użytkownika u2

14-01-2022 [14:27] - u2 | Link:

Czułem się mocno zażenowany bezsensownymi oskarżeniami lekarzy, gdy oskarżał ich o spowodowanie śmierci swego ciężko chorego ojca w trakcie operacji serca

O tym czy bezsensowne to nadal decyduje sąd. A czy sądy są niezawisłe ? Tak, ale często od zdrowego rozsądku.

Co do ministrowania przez ZZ to oceniam je pozytywnie. Ma swoje zdanie i nie boi sie go publicznie powiedzieć. Miał rację nie tylko co do KPO. Są politycy uprawiający politykę na kolanach, ale ZZ do nich nie należy. Może to skutkować upadkiem rządu Zjednoczonej Prawicy. Witold Gadowski twierdzi, że PiS już wykupił banery na maj, więc pogłoski Radia Z oraz wróżby wróżbity z Człuchowa (np. wywróżył dla Pershinga śmierć i to się sprawdziło) nie były bezpodstawne :-)

Obrazek użytkownika HenrykH.

14-01-2022 [16:20] - HenrykH. | Link:

Pewnie Pan nie doczytał.Jasnowidz (hihi)powiedział coś zupełnie innego.Wróżył mu długie życie ,to zresztą jeden z powodów wyjazdu do Zakopanego.
Temat banerów jest prosty reklama Polskiego Ladu" Kampania przeciw wyrokowi TSUE itp.itd.

Obrazek użytkownika u2

14-01-2022 [17:05] - u2 | Link:

Wróżył mu długie życie ,to zresztą jeden z powodów wyjazdu do Zakopanego.

Wywróżył mu, że zginie od serii z automatu w Warszawie, dlatego Perszyng wyjechał do Zakopca, aby się tam zakopać. A jak na gangusa to rzeczywiście sporo pożył. Może nie tyle co Al Capone, ale zawsze. :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

14-01-2022 [16:39] - Jan1797 | Link:

 Są politycy uprawiający politykę na kolanach, ale ZZ do nich nie należy. Może to skutkować upadkiem rządu Zjednoczonej Prawicy.
------------------------
Dobrze ujęte, z tym że skutek jest faktycznie nieprzewidywalny.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2022 [17:26] - jazgdyni | Link:

Czekanie w RP, co powie sąd to raczej ulubiona zabawa lemingów i lewaków.
Kolega przecież nie z tych?

Ps. Może TSUE zapytać?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-01-2022 [15:07] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ziobro to taki wzorzec mściwego bufona, przerasta Suskiego i Sosina razem wziętych. Nie zapominajmy że to była wtyka Rydzyka, do transferu państwowych pieniędzy na konto Sztukmistrza z Torunia.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2022 [17:28] - jazgdyni | Link:

Dzięki Zdzicho za wyostrzony wzrok i prawidłowy osąd Zbynia Z. kolejnego karakana z ambicjami i bez skrupułów. No i typowego mazgaja.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2022 [15:52] - jazgdyni | Link:

@XXX

Fantastyczny zbiór patriotów i politycznych doradców.

Biedny Jarosławie K.: - ani jednego głosu za tobą, lecz wiele za Szeryfem Zbyniem. Niech żyje pop-polityka i sztuka robienia min niezłomnych. Co ty Kaczor wiesz i masz do gadania. Gdyby nie Gowin i Ziobro, to by cię nie było.

To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy...

Ps. Lecz zgoda - paru młodych pistoletów od ZZ koniecznie bym wyciągnął. Na pewno da się. Ale co ja tam wiem... No co panowie eksperci?

Obrazek użytkownika Jabe

14-01-2022 [15:59] - Jabe | Link:

Jaki właściwie jest cel istnienia partii Jarosława Kaczyńskiego?

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2022 [17:29] - jazgdyni | Link:

Karmienie gawiedzi Jabeolem.

Obrazek użytkownika Jabe

14-01-2022 [17:46] - Jabe | Link:

Poważnie pytam.

Obrazek użytkownika Es

14-01-2022 [21:44] - Es | Link:

Dotacja.Można z tego dobrze żyć.

Obrazek użytkownika Jabe

15-01-2022 [09:55] - Jabe | Link:

„Spółki”!

Obrazek użytkownika Es

15-01-2022 [16:33] - Es | Link:

Fakt

Obrazek użytkownika u2

14-01-2022 [16:14] - u2 | Link:

Biedny Jarosławie K.: - ani jednego głosu za tobą, lecz wiele za Szeryfem Zbyniem.

Ależ ja pozytywnie oceniam obu. Obaj prowadzą politykę z podniesionym czołem, a nie na kolanach. Różnice są nieuniknione miedzy politykami nawet tego samego obozu. Poza tym znane jest w psychologii tzw. wypalenie zawodowe, które następuje po kilku latach na tym samym stanowisku. Dlatego wszelakie roszady personalne są niezbędne, aby utrzymać dynamikę polityki. Inaczej wpada się bagienko dyktatorskie jak w ZBiR-ze, gdzie jeden szarogęsi się 27 lat, a drugi 21 lat, to jest dopiero chore  :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2022 [17:31] - jazgdyni | Link:

Tylko Jarosław K. raczej siedzi cicho, a Zbynio Z. szołmenuje bo najbardziej kocha kamery i mikrofony,

Obrazek użytkownika u2

14-01-2022 [20:42] - u2 | Link:

Tylko Jarosław K. raczej siedzi cicho

Akurat na Nowy Rok udzielił wywiadu, w którym zdementował pogłoski Radia Z o wcześniejszych wyborach. Zabiera głos w sprawach ważnych dla funkcjonowania państwa.

a Zbynio Z. szołmenuje bo najbardziej kocha kamery i mikrofony,

Tylko raz nie umożliwiono mu wypowiedzenia się z mównicy sejmowej, więc zwołał konferencję prasową. A jego żywioł to wymiar sprawiedliwości i w tym wymiarze działa energicznie i zdecydowanie. Jako że znam ten "wymiar" od kuchni to wiem, że nie jest to prosta sprawa :-)

Obrazek użytkownika Pers

14-01-2022 [17:35] - Pers | Link:

@u-bocik
//Inaczej wpada się bagienko dyktatorskie jak w ZBiR-ze, gdzie jeden szarogęsi się 27 lat, a drugi 21 lat, to jest dopiero chore  :-)//
Po co zmieniać Mężów Stanu, którzy doskonale radzą sobie z rządzeniem swoimi krajami?
Zmiana dla zmiany?

Obrazek użytkownika Jan1797

14-01-2022 [16:34] - Jan1797 | Link:

@jazgdyni,
Oprócz - AŁTORYDET-a i U2, czegóż Pan wymaga od platformy?
A Pan Zbigniew absolutnie po raz n-ty ucieka do przodu tylko ten przód „ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra". Kompletnie zły moment i w zachowaniu Pana Prezesa to wyraźnie widać a informacje dotyczące bezpieczeństwa światowego ma zdecydowanie lepsze od ZZ.
Przypomnę coś, co Pan w tym gronie jedynie pamiętać może. Cisnącym na decyzje dotyczące umów gazowych, pragnę przypomnieć; Gazoport może okazać się przedsięwzięciem nieopłacalnym – powiedział w Świnoujściu Leszek Miller. Przewodniczący SLD nie ma również dobrego zdania o planowanej konsolidacji stoczni „Gryfia” i SSR - „Kurier Szczeciński” relacjonuje jego wizytę https://www.rynekinfrastruktur...

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2022 [17:32] - jazgdyni | Link:

Rany Boskie!

Ilu potencjalnych polityków, a nawet mężów stanu tutaj mamy.

No, no, no...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-01-2022 [16:41] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz
Relacje między Kaczyńskim a Ziobro mają się dobrze, powiem więcej, obaj dobrze wiedzą gdzie jest "hamulec reform". Obawiam się następnej kadencji, kiedy Kaczyński odejdzie na emeryturę - wtedy będzie problem nie tylko z Ziobro.

Obrazek użytkownika Jabe

14-01-2022 [16:55] - Jabe | Link:

O tym i tak zdecydują kelnerzy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2022 [17:35] - jazgdyni | Link:

Cześć Ula

A ja już znam emerytalny testament Prezesa. I kto, i gdzie, i jak. Ale nie powiem, bo obiecali, że coś mi urwą.

Ps. Dużo nowych i młodych jest szykowanych.

Obrazek użytkownika sake3

14-01-2022 [18:27] - sake3 | Link:

2ula Ujejska.....Kiedy Kaczński odejdzie na emeryturę wszystko się posypie.Tylko on jest ideowcem z jasno wytyczonym celem i drogą wiodącą do tego celu.Wie,że to droga trudna i wyboista , a może i do niej nigdy się nie dotrze dzięki opozycji i pomocy dla niej ze strony UE.Ziobro jest karierowiczem i trzeba pamiętać,że już raz popełnił zdradę.

Obrazek użytkownika Jabe

14-01-2022 [21:52] - Jabe | Link:

Problemem jest właśnie brak jasno wytyczonego celu (no i PRL-owe tęsknoty).

Obrazek użytkownika tricolour

14-01-2022 [17:28] - tricolour | Link:

Bardzo mię się podoba ta notka...

To jest tak: idziemy przez miasto. Co raz przechodzień mruga do nas okiem. Drugi znacząco się uśmiecha. Z rzadka ktoś się bezwstydnie obliże, ale znacznie częściej któryś chrząknie lub parsknie patrząc nam w oczy... a my dalej wierzymy w cnotę małżonki i jej nieposzlakowaną opinię choć z trudem przechodzimy pod drzewami.

"Tylko jak to zrobić, by wilk był syty i owca cała" - to proste: wilk ma być syty, a owca zeżarta.

Bo jak widać na załączonym obrazku nie ma żadnego pożytku z głodnego wilka i całej owcy.

Życzę wszystkim smacznego.
 

Obrazek użytkownika juur

14-01-2022 [17:48] - juur | Link:

Dlaczego patrząc na to samo widzimy coś innego?
K. Makuszyński (szykanowany przez czerwonych do końca życia za odmowę współpracy, inaczej niż Miłosz czy Szymborka, których nikt do niczego nie namawiał a wypisywali peany na sześć) w „O dwóch takich co ukradli księżyc” opisuje scenę tuż po upadku garbatego dyktatora. W państwie tym każdy co nie był garbaty musiał płacić podatek. Zwycięstwo, nowa władza. Tłum się cieszy, wiwatuje tylko ci stojący bliżej nowej władzy, nie wiwatują a pospiesznie przekładają garb z pleców na piersi….

Obrazek użytkownika Jan1797

15-01-2022 [10:10] - Jan1797 | Link:

Dlaczego patrząc na to samo, widzimy coś innego?
@ juur 
W naszym państwie po wojnie z Niemcami, czyli dość dawno temu nakazano, aby każdy, który garbaty nie jest udowodnił, że jego "garb" jest przywilejem, za który musi zapłacić podatek.

nakazałbym w elementarzu jak wczoraj LexCzarnek
-------------------------

Zgadzam się zdecydowanie, ileż lat można czekać na uczniów, którzy pojmą zasady funkcjonowania skomplikowanych być może urządzeń, bo system dotychczasowy kładł im do głowy tony bzdur; https://twitter.com/tyczynski_....                                                                                                                                       
Pozdrawiam
PS
Rzut oka na głosowanie gowinowców, leczy zawiedzionych ;-)

Obrazek użytkownika sake3

14-01-2022 [18:18] - sake3 | Link:

,,Od tej chwili minister Ziobro patologicznie nienawidzi swego rządowego szefa,To przecież on miał być delfinem''......Chyba trudno sobie wyobrazić pana Ziobrę jako prezydenta czy premiera. Z pewnością w realiach gospodarki ,polityce międzynarodowej nie jest w stanie poruszać się tak jak Morawiecki, funkcja Prokuratora Generalnego to zupełnie inny obszar.Przypomina mi Gowina ze swoim rozrośniętym ego i brakiem realnego spojrzenia i oceny swoich możliwości jako przyszłego premiera czy prezydenta.

Obrazek użytkownika JanAndJan

14-01-2022 [20:15] - JanAndJan | Link:

@Sake3
Wie Pani..? Może i bym przyjął do wiadomości (nie zgadzam się z Panią, ale przyjmuję do wiadomości) pow. analizę. Gdyby nie inne "osobowości" u władzy. Np. niejaka Witek, druga osoba w Państwie. Albo zastępca, który jest szefem zastępcy, będącego przełożonym vice. Albo ten, z mor..twarzą prosiaka, co to koperty nakupował i obiecał utrzymanie cen energii el. Nie, nie w tym sezonie.. W poprzednim. Skoro powiedział, to...powiedział.. A, P. Kurski J. ludycznyyyy, aż do wy..ania. Święty, za życia, poświadczone rozwodem kościelnym, nieprawdaż? No więc, kadry pisowe - buławy w plecakach noszą. I, nie można nikogo, pozbawiać szansy awansu. Taki Duda Andrzej.. Człowiek z nadziei 2.0 Te same środowisko i korzenie co P. Zbyszek... I, na koniec - muszę o to zapytać: co ma rozrośnięte Morawiecki M.? O misce ryżu (sinolog?) i zap....laniu za owąż (biegacz, maratończyk?) już wiem/y/omo. Rozrośnięta empatyczność, profetyczność. Co jeszcze...? I, ile to będzie Nas kosztować?

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-01-2022 [06:59] - jazgdyni | Link:

Szanowny JAJo

To bardzo naturalne, że każdy człowiek niemal instynktownie i już na pierwszy rzut oka ocenia drugiego człowieka. W mózgu jest nawet spory obszar do takiej nieświadomej analizy. Kiedyś to było bardzo ważne i zerojedynkowe - swój, czy wróg. Teraz jest to bardziej skomplikowane i kończy się na podziale: sympatie i antypatie. Co ciekawe, mniej oceniamy na platformie werbalnej, a bardziej na podstawie mowy ciała. I często są to wyroki natychmiastowe. Dodam, że są całe szkoły, które uczą oficerów śledczych, specjalistów od przesłuchań i negocjatorów jak ocenić wiarygodność osoby.
Nie zgadzam się co do pani Witek. Uważam ją za wiarygodną, stanowczą i w miarę uczciwą (zdradzę, że jest ona brana również pod uwagę jako przyszły kandydat na prezydenta. Jak jej była przyjaciółka premier Szydło).
O prezesie Kurskim wypowiadałem się już wielokrotnie. To fatalny człowiek na tak ważnym miejscu. Potężny bufon i samochwała. Mógłby mieć jakieś stanowisko w sekcji PR rządu i to wszystko.
Natomiast, co może wydawać się niektórym głupie, mam zaufanie do Morawieckiego. To gracz. I to z IQ grubo ponad 134. Stąd niektóre jego decyzje dla przeciętnych mogą być niezrozumiałe, a nawet głupie [ " Średnia inteligencja Polaków wynosi, według ich badań, 99. O dwa, trzy punkty wyprzedzają nas Niemcy, Austriacy czy Szwedzi, lecz razem z Węgrami zajmujemy najwyższe miejsce wśród krajów postkomunistycznych. Średni iloraz inteligencji Polaków jest wyższy niż Amerykanów, Australijczyków czy Francuzów."]
Trzeba też zawsze pamiętać, że nie ma takich, którzy się nigdy nie mylą (Albert Einstein przyznał się do 5 potężnych pomyłek).

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika JanAndJan

15-01-2022 [12:36] - JanAndJan | Link:

@Pan z Gdyni
Zacznę od końca. Podoba mi sie sposób, w jaki prowadzi Pan dyskusję. Dość wyjatkowy w tym Miejscu i w tym Gronie. Dziękuję.
I, jeszcze kilka słów wyjaśnienia. Dość krótko goszczę na tym Portalu. Siłą rzeczy, dopiero poznaję i zaczynam kojarzyć - kto, z kim, w jakim kierunku. Sympatie, antypatie, poziomy... Zabawne, ale Osoby, które przyciągnęły mnie do systematycznej konsumpcji NB, są dalej na topie, za wyjątkiem - nieodżałowanego - P. Mierzwińskiego.... Jak wspomniałem, staż komentatorski posiadam, więcej niż skromny. Mogło więc Panu umknąć moje przyznanie się do winy (z pamięci): z zasady traktuję ludzi z szacunkiem, a nawet z pewną estymą. Czas, czyny i słowa weryfikują handicap. Bardzooo często in minus. Taki... zwiad bojem. Niewłaściwa literatura za młodu he he he. Jeszcze coś - pamięć. Nieco..(sarkazm) trwalsza, niż rybki akwariowej... I, koncepcja Państwa, jego służebnej roli wobec Żywiciela (SUWERENA).
Wspomniana P. Witek, P. Morawiecki (osobny, katastroficzny temat.. mooocno polaryzujacy mnie. Z wielu powodów), kilkoro blogerskich Tuzów - powiedzieć, że indukują we mnie dysonans poznawczy, to - nic nie powiedzieć. Każdy dzień, "owoce" (po nich- osąd), wypowiedzi, treść, forma, body language - utrwalają i wzmacniają moją postawę. Pan wybaczy, IQ psychopaty, dalej będzie IQ psychopaty. Z drugiego końca kija patrząc - mylić się, jest rzeczą.. Mój limit tolerancji i akceptacji dla ... P. Morawieckiego, P. Kaczyńskiego, przyD...Asów, został wyczerpany. Myślę (nadinterpretacja?), że i sporej grupy Polaków - również.
Ustosunkowując się (pardon) do - body language, przekaz pozawerbalny, sztuczki socjotechniczne - nie przekonują mnie, w stosunku (pardon) do Witek, formalnie Pani. Egzemplifikacja jest dość..hmmm... ryzykowna(?) dla dalszej wymiany pogladów, więc oszczedzę i Panu, i sobie. Pani Szydło, także nie jest z mojej bajki, jednak ma potencjał JEDNOCZĄCY, a P. Witek - wprost przeciwnie. Tu "."
Kończąc, statystyka może udowodnić wszystko. Gdy Pan ma mielone i ryż, a ja kapustę, to nie znaczy, że statystycznie - jemy gołąbki (ros.), albo 1,2 3, 4, Chińczyk. Itd. Nie będę też, u Pana pastwił się nad lubianym przeze mnie dr. europosłem. Dokuczam jemu, prawie co dnia. Może...pewnego dnia..refleksja, wstyd, deja vu..? No bo skoro ja, raczej nie wybitnie inteligentny, rżę czytąjac kiepską propagandę, to Polacy, Naród - ponad przecietnie inteligentny i bystry, doświadczony opresyjnymi reżymami, okłamywany przez polityków, eksterminowany czynnie i biernie, traktowany jak grupa pensjonariuszy Lotu nad Kukułczym... No wiec skoro Oni/My nie dajemy się nabierać w nieskończoność...? Retoryczne?
Pozdrawiam i polecam, z naciskiem na odpowiedź: scenarzysta, scenarzysta..!! 
https://www.tekstowo.pl/piosen...

Obrazek użytkownika JanAndJan

15-01-2022 [13:38] - JanAndJan | Link:

@Pan z Gdyni
Zacznę od końca. Podoba mi sie sposób, w jaki prowadzi Pan dyskusję. Dość wyjatkowy w tym Miejscu i w tym Gronie. Dziękuję.
I, jeszcze kilka słów wyjaśnienia. Dość krótko goszczę na tym Portalu. Siłą rzeczy, dopiero poznaję i zaczynam kojarzyć - kto, z kim, w jakim kierunku. Sympatie, antypatie, poziomy... Zabawne, ale Osoby, które przyciągnęły mnie do systematycznej konsumpcji NB, są dalej na topie, za wyjątkiem - nieodżałowanego - P. Mierzwińskiego.... Jak wspomniałem, staż komentatorski posiadam, więcej niż skromny. Mogło więc Panu umknąć moje przyznanie się do winy (z pamięci): z zasady traktuję ludzi z szacunkiem, a nawet z pewną estymą. Czas, czyny i słowa weryfikują handicap. Bardzooo często in minus. Taki... zwiad bojem. Niewłaściwa literatura za młodu he he he. Jeszcze coś - pamięć. Nieco..(sarkazm) trwalsza, niż rybki akwariowej... I, koncepcja Państwa, jego służebnej roli wobec Żywiciela (SUWERENA).
Wspomniana P. Witek, P. Morawiecki (osobny, katastroficzny temat.. mooocno polaryzujacy mnie. Z wielu powodów), kilkoro blogerskich Tuzów - powiedzieć, że indukują we mnie dysonans poznawczy, to - nic nie powiedzieć. Każdy dzień, "owoce" (po nich- osąd), wypowiedzi, treść, forma, body language - utrwalają i wzmacniają moją postawę. Pan wybaczy, IQ psychopaty, dalej będzie IQ psychopaty. Z drugiego końca kija patrząc - mylić się, jest rzeczą.. Mój limit tolerancji i akceptacji dla ... P. Morawieckiego, P. Kaczyńskiego, przyD...Asów, został wyczerpany. Myślę (nadinterpretacja?), że i sporej grupy Polaków - również.
Ustosunkowując się (pardon) do - body language, przekaz pozawerbalny, sztuczki socjotechniczne - nie przekonują mnie, w stosunku (pardon) do Witek, formalnie Pani. Egzemplifikacja jest dość..hmmm... ryzykowna(?) dla dalszej wymiany pogladów, więc oszczedzę i Panu, i sobie. Pani Szydło, także nie jest z mojej bajki, jednak ma potencjał JEDNOCZĄCY, a P. Witek - wprost przeciwnie. Tu "."
Kończąc, statystyka może udowodnić wszystko. Gdy Pan ma mielone i ryż, a ja kapustę, to nie znaczy, że statystycznie - jemy gołąbki (ros.), albo 1,2 3, 4, Chińczyk. Itd. Nie będę też, u Pana pastwił się nad lubianym przeze mnie dr. europosłem. Dokuczam jemu, prawie co dnia. Może...pewnego dnia..refleksja, wstyd, deja vu..? No bo skoro ja, raczej nie wybitnie inteligentny, rżę czytąjac kiepską propagandę, to Polacy, Naród - ponad przecietnie inteligentny i bystry, doświadczony opresyjnymi reżymami, okłamywany przez polityków, eksterminowany czynnie i biernie, traktowany jak grupa pensjonariuszy Lotu nad Kukułczym... No wiec skoro Oni/My nie dajemy się nabierać w nieskończoność...? Retoryczne?
Pozdrawiam i polecam, z naciskiem na odpowiedź: scenarzysta, scenarzysta..!! 
https://www.tekstowo.pl/piosen

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-01-2022 [14:32] - jazgdyni | Link:

@JanAndJan

Wg, mojego standardu (kindersztuba?) nieco za ostro i zbyt pochopnie ocenia pan ludzi. W tym osoby publiczne. Tu zawsze potrzeba jest refleksja, a nawet autorefleksja.

Nie przykładam wielkiej wagi do IQ. Lecz w tym wypadku to było adekwatne. Wyżej nawet cenię EQ. Odpowiednio wysoki poziom kształtuje empatię, czyli także umiejętność życia społecznego.  Ważne jest także rozpoznanie człowieka wg. poziomu rozwoju moralnego Kohlberga. Szczególnie poziomy post-konwencjonalne, które charakteryzują naturalnych przywódców i mężów stanu.
Wniosek - chcemy oceniać kogoś na prawdę, czy tylko propagandowo?

Pzdr
 

Obrazek użytkownika JanAndJan

15-01-2022 [20:53] - JanAndJan | Link:

@Pan z Gdyni
Możliwe, że ma Pan rację - za szybko i za ostro. Dopowiem więc, większość procesów odbyła się podskórnie, w podglebiu, na poziomie fundamentów i piwnic. Coś tak, jak góra lodowa na oceanie. Manifestacja obecności. Zgadzam się z Panem w kwestii IQ i innych pomiarów. Emocjonalność inteligentna i odwrotnie - fajna, super sprawa. Na moim poziomie. U Polityka - ciut mniej, co nie oznacza zgody na np. tzw. nadmiarowe zgony. Kohlberga nie znałem - doczytam. Tak samo poziomy post-konwencjonalne. Mężami, ani nawet żonami stanu nie obrodziło w tym sezonie i w przyszłym się nie zanosi.. Mam zostać jak P. Himilsbach z angielskim..? Panie Szefie.
Ostrze, brak ostrza w ocenach..? Pozorny spór. Bezsilność. Czuję się bezsilny wobec władzy, władziątka, władziąteczka - ktokolwiek ją posiada, poczucie BEZKARNOŚCI!! Na każdym szczeblu. Im wyżej, tym bezczelniej. Przysłowiowy szatniarz, który nie ma mojego płaszcza, podniesiony do potęgi "n", i uczyniony fundamentem ustrojowym. To, mnie boli. Pokazanie palcem, z imienia, nazwiska, paragrafu.. konsekwencje prawne i społeczne.
Kasta, Tusk, dyrdymały..
Gonić króliczka. "Pan za to płaci i Pani, i Pan."
PZDR
Ps. 13 podało się do dymisji, z komisji, bo nie mogą misji.. IchTamNiet, Proszę Pana. Niet protokołów, niet dokumentów, niet człowieków.. szatniarz został, bo wie, że Pan, to mi może.. A, to tylko wierzchołek wierzchołka... Dzida bojowa.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-01-2022 [02:07] - jazgdyni | Link:

@JAJ

Zaczynam Pana coraz lepiej rozumieć. Też często myślę skrótami, ale nauczyłem się je rozwijać na papierze. Skrótami niestety komunikuje się MM i jego ludzie i efekt niezrozumienia w narodzie jest potężny.
Poczucie bezradności (jako obywatela w ustroju demokratycznym) dotyka mnie tak samo, jak Pana. Możliwe, że jestem dużo starszy, więc przez lata wyrobiłem sobie pewne chytre triki, by obejść tę bezradność. Oczywiście - często się nie udaje. To zjawisko jest wielopiętrowe i na każdym szczeblu mamy z nim do czynienia - od recepcjonistki w klinice, która może nas skierować do właściwego lekarza, ale nie musi - w zależności od humoru w danym momencie. Albo próba porozmawiania z Kaczyńskim, skutecznie, własnym jego ciałem, blokowana przez elbląskiego pisowskiego kacyka.
Dużo by tu gadać. To problem narodowy, leżący w upadku kultury i przebudowy mentalności, gdy pozbawiono nas autorytetów i inteligenckich wzorców.

Odejście tych 13 z komisji to głupota tych fachowców. Nie pojmują kretyni, że byli TYLKO organem doradczym i MZ miał pełne prawo uwzględnić ich opinię, albo nie. Nie podobało się to ich, jak u wielu, rozbuchanemu ego, więc odeszli. Mało kto u nas ma pojęcie o crisis menagement. A na dodatek połowa  prostych ludzi i tak wie lepiej. Skromność... pokora... cechy w Polsce dawno zapomniane.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika JanAndJan

16-01-2022 [12:05] - JanAndJan | Link:

@Pan z Gdyni
Ładnie, cierpliwie Pan tłumczy.. Mnie tego brakuje. Nie, nie cierpliwości. Powtarzanie tego samego schematu, nazwijmy go terapeutyczno-edukacyjnym (kolejność właściwa), niczym "zdartej płyty"... Mnie przerasta. Dzień świstaka. Realne problemy, sprawy do załatwienia i czas, i energia potrzebne do finalizacji, ba! Do rozpoczęcia naprawy.. tracone na tłumaczenie zasady działania cepa i dlaczego Krzysiu ma inne wiaderko. I, że mama mnie nie kocha. Odszedłem od takiego funkcjonowania - lata temu- powiedzmy..wypalenie... Siup - emigracja wewnętrzna. Proszę nie odbierać mojego comingoutu jako przejaw pychy, samozadowolenia. Dorośli, starsi, doświadczeni ludzie z deficytami, jak u dzieci. Kto im, Nam to zrobił?! Pan, ja, i jeszcze trochę osób to wie, rozumie, żyje z tym, czasem obok.. I, ludzkość wie kto, jak, dlaczego i...jednym kliknieciem idzie za wskazaniem cwaniaka w gajerku, w fartuszku. Żeby chociaż było konstans. Niestety - w mojej ocenie - wykreowany podział ha/ha (autoironia, bardzo gorzka. Hutu/Huti), jest utrwalany, -ony. Lis miał rację? Ludzie są jeszcze..?
Podziwiam Pańską wiarę w racjonalne wytłumaczenie, teorię zarządzania, uwarunkowania psychologiczne, analizę złożoności chaosu dzielone przez entropię. Z całym szacunkiem - Panowie Suski, Sasin... są mało kompatybilni z modern manegmentem. Dobre intencje.. Jako Pański rówieśnik (blisko) dodam, że rejterada 13 nie wspaniałych ma - NIC - wspólnego z nie realizowanym zaleceniami, a nawet ambicjami "doradców" (doradcy: z czymś się Panu to kojarzy? Bo, mi - tak). Zna Pan bonmocik: pożar w bu...lu.
Per analogiam PMM (pm rak zasilany cukierkami, taki żarcik - bez uśmiechowy), mierzy Pan człowieka swoją miarą. Zacznijmy od pro publico bono. Zmiana obozów, taśmy Sowy, postawa w kamp. P. Dudy, podpisane umowy, porozumienia, konkluzje w EU, skutkujące...
Na koniec, opowiem Panu scenkę z filmu: Wojciech Siemion prowadzi jeńca do sztabu. Popili chłopcy, Niemiecki żołnierz zasypia na trawniku i wtedy pojawia się oddział esesmanów z "charakterystycznym" dowódcą, który tu i teraz rozstrzeliwuje z mg tegoż żołnierza. Wyraz twarzy i oczu rozstrzeliwanego - zdziwienie, oburzenie, niedowierzanie - jedno krótkie słowo do oprawcy: morderca. Mocne. Bez związku? Bezwzględna bezduszność. Bezkarnośc wynikajaca..z braku szacunku. A skoro towarzycho nie przestrzega reguł - kij. Ok. Niech to bedzie przysłowiowe - ścierką po plecach od Babci. Wściekam się, o przestrzeganie elementarnych kanonów, PRAWa.  Niech to będzie "10" punktów. 100 maks. 700 str. Ładu? Przyzna Pan,  to jest poważne? Obydwaj wiemy, co zrobić, gdy się chce "uwalić" projekt.. biurokratyzacja, komplikacja, kontroling, instrukcje x n..
Dla naszego dobra, wygody, bezpieczeństwa. Proste zasady. Prawo.
Stracono dziesiątki lat i dalej z zimną krwią, z wyrachowania, z głupoty i z pychy, z NIEKOMPETENCJI...autodestrukcja.
No, ile można, Panie Szefie?!
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek Kudła

14-01-2022 [21:12] - Marek Kudła | Link:

"Tylko jak to zrobić, by wilk był syty i owca cała?"

Jest tylko jedno wyjście.  Odczekać do wyborów parlamentarnych 2023 robiąc porządną kampanię dla PIS-u.  Jeśli PIS uzyska większość w wyborach 2023 to może sobie pozwolić na rządy bez koalicjantów !  Jeśli nie to będzie skazany na koalicję z SP w następnej kadencji. Proste !  Reszta zależy od Polaków !!!

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-01-2022 [07:01] - jazgdyni | Link:

...robiąc porządną kampanię dla PIS-u

Zgoda, tylko kto to ma robić? Ci w 2015 byli dobrzy. Ale teraz potrzebni są jeszcze lepsi. W Polsce takich nie ma.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

15-01-2022 [13:02] - Marek Kudła | Link:

@ jazgdyni
Jestem dobrej nadziei w myśl tego, że nie ma ludzi niezastąpionych !  Myślę, że znajdą się tacy, którzy poprowadzą kampanie na medal, tym bardziej, że coraz więcej Polaków przekonuje się do PIS-u  https://www.youtube.com/watch?...
Ja i moja grupa internautów robimy wszystko by pobudzić tych, którzy nie biorą udziału w wyborach. To jest ogromna ilość ludzi ok. 10 mln.  Gdyby przynajmniej połowa z nich przekonała się do wypełnienia tego obowiązku wobec Ojczyzny, to wreszcie zaczęlibyśmy usuwać lewackich zajobów z życia publicznego !!!  Ave Polska !
 

Obrazek użytkownika Es

14-01-2022 [21:15] - Es | Link:

"Czy ktokolwiek z internautów potrafi wskazać choć jeden znaczący sukces osiągnięty przez obecnego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?" A czy internauci potrafią wskazać takowy sukces całej ZP ? Taki, który nie byłby jedynie klajstrowaniem rozpadającej się rudery?
Rozumiem, że rozpoczął się przewidywany od dawna zjazd po równi do poziomu 20 procent przed wyborami i wielce zaskoczeni takim obrotem wyznawcy fantomowej dobrej zmiany w wykonaniu pis-u, zaczynają szukać winnych, tzn kozła ofiarnego?
Ziobro jakimś politycznym, czy intelektualnym Tytanem co prawda nie jest, ale są w ostatnich konfiguracjach rządowych jacyś giganci? 
Jeśli mierzyć zawartość cukru w cukrze, to najwięcej pis-u, tego który w 2015 otrzymał poparcie -pełnych nadziei na uporządkowanie prl-owskiego bajzlu wyborców- jest obecnie w formacji Ziobry. Tutaj ,przynajmniej w warstwie werbalnej są jakieś symptomy troski o sprawy Polski. Oprócz nich, resztę tej politycznej bezładnej masy stanowi zbieranina sierot po UW ,PO oraz innym podejrzanym planktonie- przy gorącym wsparciu górali z Golan , która już nawet niespecjalnie stara się udawać w czyjej gra orkiestrze. Jeśli zatem ktokolwiek liczy na jakieś sukcesy naszego kraju i jest rozczarowany ich brakiem, to musi być porządnie zakręcony. Natomiast jeśli się twierdzi:"Wtedy to zamknie dziób sępom z Brukseli, a my sobie potem według szkoły Machiavellego, skonstruujemy faktycznie skuteczny bicz na śliskich kastowców w togach"? Luudzie...Jak dziecko.

Obrazek użytkownika Jan1797

14-01-2022 [22:12] - Jan1797 | Link:

Zawiedzionym z Gdyni i nie tylko, tym co to nie ich bajka, a jedynie sympatia do niektórych polityków KONFY, że nie pojmują zachowania i wspólnego marszu z Nitrasem, Szczerbą i całą resztą, jak mogą brać udział w tak prymitywnych gierkach, życzę dobrej nocy.

https://twitter.com/CzarnekP/s...

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-01-2022 [07:04] - jazgdyni | Link:

@Jan1797

Osobiście bardzo wysoko cenię pana Czarnka.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

15-01-2022 [12:50] - Marek Kudła | Link:

@ Jar1797
Kandydatami PIS na prezydenta są Witek i Szydło. Dla mnie osobiście to żadne kandydatury !  Moimi kandydatami są M. Wassermann i z pewniścił Prof. P. Czarnek ! 
Minister, Profesor Przemysław Czarnek to twardziel i jeden z nalepszych prawników i konstytucjonalistów w Polsce, a także fachowiec w takich dziedzinach jak gospodarka, ekonomia i zarządzanie !  Wspaniały człowiek !  Jego walory to bystrość umysłu oraz szybkość i perfekcja analitycznego myślenia.  Jego rozmówca jeszcze  przed zakończeniem wypowiedzi, ma gotową przeanalizowaną i trafną odpowiedz.  To niesamowite !  Teraz Ministrem, a następna kadencja po Dudzie na prezydenta !!! 
Wspaniałe przemówienie Prof. Czarnka:
https://www.facebook.com/maria...
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-01-2022 [14:18] - jazgdyni | Link:

@Marek Kudła

Ja też profesora Czarnka wybrałbym na przywódcze stanowisko. Na prezydenta trochę go szkoda. Coś ważnego należałoby mu znaleźć.

Pozdrawiam