Fraszki mistrzów w cieniu Pegaza


Siana, siana, siana dajcie,
I do tiurmy nie wsadzajcie,
Już pyskuje Unia cała,
By ratować Bucefała!

Autor: "Drago

Pegaz to był kiedyś taki fajny program literacki w TV. A tu masz, ostatnia nadzieja opozycji cieniutko już pieje. Tusk straszy podsłuchem i Putinem hehe - i sam już nie wie co by tu jeszcze napleść. Zapomniało się chłopu jak chciał Putinowi sprzedać Lotos i Możejki? Donald chyba się szykuje na kolejne spotkanie z carem by ratować ojczyznę - szkoda że nie Polskę. Natomiast Qnik pegaza się uchwycił i ukrywa się w "chmurach" absurdu. UE to już nie wie czy się zesrać czy wyrzygać ze strachu przed Putinem. Prezydent Biden straszy Putina i Świat uwiądem starczym - robi się cimno i zimno... Kurka siwa, wszyscy wsiedli na tego Pegasusa, nawet nasz Admin, a zapomnieli, że sieć 5G kontrolują już Chińczycy. Pegasus przy tym to mały pikuś.
Tylko ta niepokorna Polska nie czuje respektu ani przed Pegasusem, UE czy Putinem i twardo zapowiada: Czy kasa będzie z UE czy nie, to Polski Ład wprowadzimy w życie! Ło matkoo, wyje opozycja, mamy przerąbane. Te pisiory niczego się nie boją! Oczywiście, bo my ciągle pamiętamy jak to bywało wcześniej, poniżej dwa przykłady.

1.

Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące
W dość niewybredny sposób podtarł się zającem.
Zając się potem żonie chwalił po obiedzie:
Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!

Autor: Andrzej Waligórski

2.

Wściekł się "Chyży Ruj"
Że utracił klejnot swój
Skopać, zabrać, kołem łamać
Bo się nie da dalej kłamać!

Autor: "Drago"

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-01-2022 [06:28] - Ula Ujejska | Link:

Prośba do Admina
Jeśli to możliwe, to proszę o sformatowanie z urzędu memmów na mniejsze o 50%. Kombinowałam przy wklejaniu i mimo że zmniejszałam w poleceniach to i tak wyszły dużo większe niż są. Może nie wiem jak to zrobić?
Z góry dziękuję.
Ula

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2022 [07:40] - Jabe | Link:

To nie Donald Tusk postraszył podsłuchem – skutecznie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-01-2022 [09:48] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Donald nie straszył, Donald podsłuchiwał niewygodnych dziennikarzy, więc wie o czym mówi i czego się dzisiaj boi.

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2022 [11:40] - Jabe | Link:

Siebie warci.

Obrazek użytkownika Darek65

11-01-2022 [08:40] - Darek65 | Link:

Problem z Pegasusem nie polega na tym, kto kogo podsłuchuje, tylko gdzie te informacje trafiają. Właścicielem oprogramowania jest Izrael. On wykonuje usługę podsłuchu wskazanej osoby i podobno wszelkie informacje przekazuje zleceniodawcy. Pytanie, czy tylko zleceniodawcy, czy wszystkie ? Kolejne pytanie, czy podsłuchuje też innych polskich polityków, np. Prezydenta, bez ich wiedzy ? Poważne Państwo, przede wszystkim, broni ważnych ludzi w Państwie przed podsłuchami z zewnątrz. Jeśli musi podsłuchać, to robi to swoimi narzędziami i jest o tym cisza. Mamy podobno dobrych informatyków, a nie umiemy stworzyć takiego oprogramowania?

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2022 [08:48] - Jabe | Link:

To nie jest poważne państwo, tylko atrapa.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-01-2022 [09:50] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
"To nie jest poważne państwo, tylko atrapa"
Zgodnie z twoją logiką jesteś atrapą obywatela?
 

Obrazek użytkownika tricolour

11-01-2022 [10:15] - tricolour | Link:

@ula

Nie. Zgodnie z logiką Jabe jest obywatelem normalnego państwa, zaś ty obywatelem atrapy ponieważ ty popierasz atrapę, Jabe nie.

Jak tam podraport podkomisji? Już jest?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-01-2022 [14:04] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
Takie wnioski to pewnie po logistyce? 😁😁😁 Ja mieszkam w Polsce

Obrazek użytkownika tricolour

11-01-2022 [15:28] - tricolour | Link:

@ula

Spytaj tych po logistyce. Ja jestem po Elektronice. Potem po Informatyce (a to jeszcze nie koniec... 😛) i skoro nie ma raportu podkomisji, a ten pierwszy komiks nie jest podpisany, a wrzeszczycie o jakimś wielkim wydarzeniu, to przez tyle lat tylko atrapa nie jest w stanie nic zrobić. Zwykły leń by się już wyrobił, atrapa nie.

Wniosek prosty.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-01-2022 [17:08] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
Tylko ci po logistyce vide "stokrotka" z WSI24 prezentują podobną "logikę". Nic na to nie poradzę, że debilizm zaczyna być groźniejszy w Polsce niż Covid. Od wczoraj słowo "debil" nie jest już obraźliwe, jak stwierdził sędziowski debil. Jest wpisane wyrokiem do kanonu przyzwoitości.
No to jeszcze raz: Ja mieszkam w Polsce - kumasz? A jak ktoś uważa że mieszka w atrapie to sam pewnie tyż jest atrapą. Ale co tam, od lat przekraczacie granice debilizmu, więc już mnie nic nie dziwi.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

11-01-2022 [17:33] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Od wczoraj słowo "debil" nie jest już obraźliwe, jak stwierdził sędziowski debil."
Bzdury wypisuje gośka. W Polsce nie funkcjonuje prawo precedensowe.

Obrazek użytkownika tricolour

11-01-2022 [17:56] - tricolour | Link:

@ula

MIeszkasz w Polsce. Co to znaczy? Między Bugiem, a Odrą? Mieszkasz wśród pijących alkohol na murku, bo do głowy nie przyjdzie usiąść w domu czy też restauracji? Mieszkasz na terenie, gdzie nie ma polskich sklepów, a narodowym dostawcą spożywczym jest Portugalczyk z Niemcem i nikomu to nie przeszkadza? A może mieszkasz tam, gdzie katolicyzm deklaruje 90% populacji, a sakrament pojednania przyjmuje 14%. Albo inaczej: NIKT z wyzywających na NB nie poprosił o wybaczenie wulgarnego wyzywania kolegów z forum, ale do komunii świątecznej przystąpili...

Mieszkasz w atrapie. Jak tam raport? 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-01-2022 [18:52] - Ula Ujejska | Link:

Trucolour
Ostatni raz: Jestem Polką, mieszkam w Polsce i jestem z tego dumna. Nie mieszkam w atrapie, w "tenkraju" etc. jak to wmówiono wszelkim atrapom Polaka. Nie wstydzę się zagranicą mówić po polsku jak atrapy, wręcz dumnie to manifestuję. Nie przeszkadza mi Niemiec ani dowolna nacja która coś w Polsce ma lub chce mieć. Przeszkadza mi pandemia debilizmu w tym temacie. A to, że świniom bez honoru typu Pers czy JAJ, przypomnę czasem gdzie ich miejsce jak się zbyt daleko posuną w pierdołach, jest tylko właściwą reakcją we właściwym momencie.
Jasne?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-01-2022 [17:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Nie wstydzę się zagranicą mówić po polsku /....../ dumnie to manifestuję."
Trudno się powstrzymać.
Wchodzi gośka do sklepu w Wielkiej Brytanii. Oczywiście nie zna angielskiego. Zwraca się do sprzedawcy (żeby być lepiej zrozumianą, sylabizuje)
- Pił-ka.
- ?????
- Pił-ka !!
Widząc, że sprzedawca nie rozumie, zaczyna pokazywać odbijanie piłki od podłogi, kopanie itp. W końcu sprzedawca się domyślił. 
- Aaa, ball !!
- No widzisz, jaki Ty zdolny jesteś. To uważaj, teraz będzie trudniej
- Do-me-ta-lu.

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2022 [11:41] - Jabe | Link:

Ktoś wie, jakąż to logiczną drogą Ula do tego doszła?

Obrazek użytkownika Ijontichy

11-01-2022 [09:08] - Ijontichy | Link:

Największą,najdroższą na rynku...jest INFORMACJA! Można ją sprzedać za miliardy €,$$ i szekle.
Wszystko jest INFORMACJĄ...nawet kolor stanika Rodowicz...jak są chętni na tę wiedzę,to zaplacą.
Po diabła idą publikacje w mediach o Jachirzę? Bo jest RYNEK!!!

Obrazek użytkownika Darek65

11-01-2022 [09:52] - Darek65 | Link:

Dokładnie TAK. Informacja jest w tej chwili najdroższym towarem. W poważnych Państwach ważnym elementem informacji jest tzw. biały wywiad. Setki ludzi śledzą doniesienia prasowe. My sobie nawet nie zdajemy sprawy, jak ważne informacje ukazują się w mediach. FB, to kopalnia wiedzy o jakimś społeczeństwie, co je fascynuje, co kręci, jakie ma preferencje, itp. Przecież na podstawie analizy tych informacji można uderzyć w najczulszy punkt Państwa, jego mieszkańców. Pewnie mało kto wie, jak nas Żydzi rozpracowali w trakcie ustawy o IPN. Urządzili spotkanie w swoim miejscu, na które przywieźli ludzi od komunikacji, psychologów, itp. Wystarczył moment, że wiedzieli o stronie polskiej wszystko. Najlepsi fachowcy potrafią w kilka chwil ocenić na podstawie gestów, układu ciała, sposobu wymowy, na czymś komu zależy, co jest jego słabą stroną,

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-01-2022 [09:56] - Ula Ujejska | Link:

Ijontichy
Już Cud nad Wisłą i II wś. pokazały, że informacja decyduje także o wygranej i zmniejszeniu liczby ofiar. Dzisiaj jeszcze bardziej, bo można sparaliżować przeciwnika doszczętnie.

Obrazek użytkownika juur

11-01-2022 [09:34] - juur | Link:

Warto może wyraźniej powiedzieć, że Pegasus nie jest potrzebny do podsłuchiwania rozmów prowadzonych przez telefon. Pegasus umożliwia  podsłuchiwanie otoczenia telefonu wtedy gdy telefon jest nieużywany. Gdzie trafiają dane i kto ma do nich dostęp, to już inna opowieść.

Obrazek użytkownika Jan1797

11-01-2022 [18:35] - Jan1797 | Link:

Panie Juur, 
Oczywiście warto! :-)
Warto też dodać Pkt 2.
Obrona wolności zaczyna się tam, gdzie szarogęsi się dezinformacja a receptą nań; https://ksiegowosc.infor.pl/wi... 
Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-01-2022 [09:43] - Ula Ujejska | Link:

Darek
Ależ największym problemem / zagadką jest właśnie to, kto tu kogo rzeczywiście podsłuchuje. I nie ma znaczenia czym, bo liczy się wyłącznie cel - a celem jest dominacja. Przykładowo, jeśli jedno z mocarstwo zdobędzie tu przewagę nad innym, to wygrywa bez jedenego wystrzału każdą "wojnę". Polscy kryptolodzy są jednymi z najlepszych na Świecie - a cisza w tym temacie jest bardzo wskazana. Podejrzewam że Pegasus to taka ściema aby odwrócić uwagę od Chin i innych działań najważniejszych spec służb. Gdyby Pegasus miał jakiekolwiek strategiczne znaczenie, to jeszcze bardzo długo nikt by o nim nie słyszał,

Obrazek użytkownika Darek65

11-01-2022 [10:12] - Darek65 | Link:

Dzisiaj, i nie tylko dzisiaj, podsłuchują i szpiegują się wszyscy nawzajem. Nawet najwięksi sojusznicy, biznesowi partnerzy, przyjaciele, mąż żonę, itp. I dobrze o tym wiedzą. Wszyscy przy tym przestrzegają dwóch zasad. Zminimalizować ryzyko własnego podsłuchu, bo wyeliminować się tego całkowicie nie da. I druga zasada, jak podsłuchujesz, szpiegujesz nie daj się oficjalnie złapać za rękę. I tak się to kręci. Za czasów PO jeden ze śląskich start-up - ów stworzył całkowicie polski system ochrony przeciw podsłuchowej. Zgłosili się do bodajże ABW, ale zostali szybko pogonieni. I to jest problem.

Obrazek użytkownika u2

11-01-2022 [10:38] - u2 | Link:

Ależ największym problemem / zagadką jest właśnie to, kto tu kogo rzeczywiście podsłuchuje.

Mocarstwa typu USA i UK od dawna mają Eschelon czy tez No Such Agency i podsłuchują wszystkich jak leci, a zwłaszcza kanzlerin, czy Sarkozego, teraz Macrona. Tylko musieli by mieć armię chińczyków, aby to wszystko obrobić na poziomie zwykłego Kowalskiego.

Co do polskiego podwórka, to mecenasi typu koniu są zamieszani w sprawy kryminalne, nie tylko bronią zwykłych gangusów, ale mają z tego niemałe profity w postaci luksusowych posiadłości w Toskanii, więc nie zdziwiłbym się gdyby sąd wyraził zgodę na kontrolę operacyjną koniu przez latającego konika :-)

Obrazek użytkownika Darek65

11-01-2022 [10:58] - Darek65 | Link:

@u2

Tu wyjątkowo się zgodzę z obiema tezami. Jak ćwierkają jaskółki, to Polaków nie muszą podsłuchiwać. Jesteśmy jednym z 5 Państw, które oficjalnie, w ramach umowy, udostępniły USA nasze systemy informatyczne w zakresie służb specjalnych

Ktoś kiedyś powiedział, że tam gdzie są wałki, interesy na 6 zer i więcej, nie może zabraknąć polityki. Myślę, że gdyby ujawnić podsłuchy, to nie jeden by zatrząsł dupskiem. I niestety mam wrażenie, że istnieje zasada, wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych. Jakoś mało widzę ludzi ze świecznika za kratkami. Reszta, to płotki.

Obrazek użytkownika u2

11-01-2022 [11:11] - u2 | Link:

mam wrażenie, że istnieje zasada, wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych.

O tym decydują wolne sądy, a że w sądach obowiązuje doktryna Neumanna, to Sławomir N. wleciał do celi i wyleciał jak jakiś latający konik. Podejrzewam, że tak będzie również z koniu. Kasta nie zrobi krzywdy swojakowi :-)

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2022 [11:43] - Jabe | Link:

Kłamstwo! Przede wszystkim do sądów trafiają co najwyżej sprawy trzeciorzędne, oraz propagandowe, wymyślone tylko po to, żeby pokazać ciemnemu ludowi, jakie sądy są złe.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-01-2022 [14:19] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Ostatnio te sądy wpisały do słownika przyzwoitego języka słowo "debil". Tak więc sędzia debil jakiś tam i reszta debili którzy takich bronią, muszą mieć teraz ogromną satysfakcję.
😁😁😁

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2022 [14:29] - Jabe | Link:

Widocznie sędziowie zaglądają na Nasze Blogi, by się zorientować, jak się godzi wysławiać. Tak czy owak, to nie sądy są winne, że gagatków nie posadzono. Mam nadzieję, że gdy przyjdzie jeszcze nowsza lepsza zmiana, obecni gagatkowie, których z pewnością nie brakuje, gdyż powięszono koryto, trafią za kratki, choć wątpię. Winnych pandemicznej samowoli należy ukarać w pierwszej kolejności.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-01-2022 [14:52] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Jeśli twierdzisz że kasta sędziowska bierze przykład z waszych komentarzy na NB, to już się nie dziwię. Debilizm i bełkot jest zaraźliwy w pewnych kręgach. A że debile nie wsadzają łotrów, to pokłosie prawnego debilizmu vide łotry: Sawicka, Najsztub etc. - jest ich wielu. Ten debil co wprowadził do kanonu przyzwoitości to słowo przejdzie do historii polskiego sądownictwa.

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2022 [15:28] - Jabe | Link:

Próbowałem zasugerować, że przyganiał kocioł garnkowi.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-01-2022 [16:54] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Ja nie jestem sędzią. Mój wpływ na stanowienie prawa jest zerowy. Ja mogę co najwyżej ponieść karę w kolejnym precedensowym wyroku tego debila, albo ... sam wiesz co potrafią kastowi debile jak tylko zechcą 😁 Kanony przyzwoitości, to wartości uniwersalne. Debil myśli że coś tu zmienił - a jedyne co zawyrokował to swój debilizm.

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2022 [17:14] - Jabe | Link:

Proszę nie sprowadzać rozmowy do ludzi, których Pani nienawidzi, bo stanęli władzy na drodze. Ta władza zachowuje się karygodnie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-01-2022 [21:04] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
A to ja wtrąciłam sądy do dyskusji czy ty? Ja tylko pokazałam z jakim debilizmem i paranoją musimy się zmagać czasem w tych sądach.  Ja mogę się złościć na coś, ale nigdy nie kieruję się nienawiścią. To wasza domena vide lemparcice czy Frasyniuk  - sporo tego jest. To nie ja wywieszam na sztandar wulgarne "gwiazdki". - to wasza hołota i świnie bez honoru. To wy próbujecie zmienić kanony przyzwoitości, czego najlepszym dowodem jest ostatnio wyrok tego debila.

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2022 [21:26] - Jabe | Link:

U2.

Przede wszystkim uderza jałowość wypowiedzi po tzw. patriotycznej stronie. Ta tzw. prawica (ta tzw. zjednoczona) zajmuje się głównie psioczeniem na konkurencję, w gruncie rzeczy nic nie mając do zaoferowania. Pani chyba wydaje się, że przez to staje się lepsza. Przeciwnie!

Wobec tego powinno się rozmawiać, co robić, gdy się przebierańców odsunie od władzy, bo to jest naglące pytanie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-01-2022 [06:10] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Tego bełkotu nie da się skomentować bez brzydkich słów. 
Z kim tu rozmawiać co zrobić - z wami z takimi Persami czy JAJami ? Nie macie nic mądrego do powiedzenia w żadnym wątkowym temacie. Zajmujecie się głównie blogerami i komentatorami. W realu jest jeszcze gorzej - tylko lemparcie bluzgi i żadnej merytorycznej propozycji dla Polski, żadnego programu, tylko kablowanie i szkodzenie Polsce.

Obrazek użytkownika Jabe

12-01-2022 [08:44] - Jabe | Link:

Nic podobnego. To Pani jest uprzejma notorycznie zajmować się ocenianiem komentatorów, treścią ich komentarzy. Na przykład mój udział w tym wątku rozpoczął się od zwrócenia uwagi blogerowi U2, że to nie sądy stoją za puszczeniem płazem występków poprzedniej ekipy, nie zaś od oceniania autorki tego paszkwilu, która nie ma nic innego do powiedzenia.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-01-2022 [11:04] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Jasne, jak w ogóle śmiem was pytać czy macie coś mądrego do powiedzenia w temacie notki. Jeśli to jest ocena, to jak najbardziej! Jabe, to sądy uniewinniły Sawicką i Najsztuba a nie PiS który nie ma takiej mocy sprawczej.
A teraz o notce, jeśli jest paszkwilem, czytaj kłamstwem, to współczuję. Ja przypominam tylko fakty a ty puszczasz bąka. Nikt tu się nie odważył podważyć tego co zawiera notka, do tego momentu, bo z faktami się nie dyskutuje. Jabe, jeśli kłamię, to w którym miejscu? Dasz radę to udowodnić? 😁😁😁

PS.
Gdyby treść notki w którymś miejscu była niezrozumiała, to chętnie wytłumaczę kontekst. 

Obrazek użytkownika tricolour

12-01-2022 [11:38] - tricolour | Link:

@ula

Przepraszam, że się wcinam.

Nie, ula, nie kłamiesz nigdzie w swojej notce, bo ta notka bardziej przypomina bredzenie niż sens. W Tytusie, Romku i Atomku też nie kłamał Papcio Chmiel, a sensu było znacznie więcej.

Jeżeli pławisz się w określeniu Chyży Rój, to rację ma Ławrow, że to jest osierocony kraj czekający na ojcowską rękę. Napisz, ula, konkretnie: jak państwo może tolerować otwarte placówki pocztowe takie jak Leroy Merlin czy Lidl gdy Poczta Polska jest w niedzielę nieczynna? Przecież to już nie jest kpina tylko plucie w twarz, a władza zajmuje się... no czym, bezładem?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-01-2022 [13:33] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
W notce tylko komentarz jest mój - reszta jak w tytule: "Fraszki  mistrzów (film i memy) w cieniu Pegaza" - niektóre sprzed wielu lat, ale ciągle aktualne. To humor polityczny dla inteligentnych ludzi.  Co do "Chyży Ruj"  - nie widzę tu nic, za co autor miałby się wstydzić, zwłaszcza po lemparcich "gwiazdkach" etc. i ostatnim wyroku debila w todze, który wywrócił kanon przyzwoitości. 
Cała notka ma konkretny kontekst - i chyba to tak bardzo zabolało. No cóż, prawda o waszej formacji jest bolesna.

Obrazek użytkownika tricolour

12-01-2022 [16:08] - tricolour | Link:

@ula

Nie, bolesna nie jest jakaś prawda o jakiejkolwiek formacji tylko po jednej stronie jest Chyży Rój, a po drugiej Zimny Lech, a wszyscy uważają to za świetne dowcipy. Świetnie nie przez swój prymitywizm, lecz przez to, że oponent ma się zwijać z bólu. Hahaha.

Teraz doszedł "debil" - no wręcz wspaniałe...

Obrazek użytkownika u2

11-01-2022 [15:39] - u2 | Link:

A że debile nie wsadzają łotrów, to pokłosie prawnego debilizmu vide łotry: Sawicka, Najsztub etc. - jest ich wielu.

Debile są bez litości wobec prawaków. Nie ma zmiłuj wobec krytyki europosła Czarneckiego w stosunku do pani Thun. Nie ma zmiłuj wobec prof. Legutko, który po imieniu nazwał grupę rozwydrzonej młodzieży :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-01-2022 [16:58] - Ula Ujejska | Link:

U2
Tak jest od kilkudziesięciu lat. Zaraza debilizmu to najgroźniejsza pandemia w Polsce.