Wieszczę: PiS z desek ringu na piedestał

Koniec roku skłania do rekapitulacji. A echo buszujące pośród wersów niesie: kapitulacji, kapitulacji. Zaś wicher historii przywiewa zapomniane strofy Broniewskiego: “Po dobremu władzę zostaw, już nie ma gdzie iść ci. Na Zimowy prą od mostu czerwonoarmiści.” I znów przekorne echo głosem Donalda Tuska parafrazuje przesłanie podchmielonego barda. “Po dobremu władzę zostaw, na Żoliborz iść ci. Nowogrodzką już szturmują PO aktywiści.”
Zatem pal sześć polityczne resume minionych dwunastu miesięcy. Publicystyczną łatwiznę pozostawiam mądralom strzelającym notorycznie kulami w płot skrzeczącej pospolitości, ale nigdy nie tracącym dobrego samopoczucia zastępującego im pamięć. Żeby nie zanudzać ograniczę się do jednego przykładu. Prawie nikt nie obstawiał veta prezydenta wobec ustawy medialnej. Większość wieszczyła odesłanie lex TVN do Trybunału Konstytucyjnego. Najlepiej poinformowani powoływali się na kontakty w pałacu przy Krakowskim Przedmieściu, sądząc z efektów chyba te do włączania światła. Teraz jedynie nieliczni przyznają, że prognozowali spod dużego palca… Czy aby nie jestem zbyt krytyczny? Czymże bowiem paluch frontmana propagandy medialnej różni się od jego mózgu?
Wystarczy tej psychoanalizy, bo i tak niebawem eksperci z krótkiej “Lonży prasowej”, “Długiego śniadania mistrzów zmianowych”, “Kropki Nadii”, “Szkła kantowanego” I podobnych konwentykli w “wolnych mediach” bezlitośnie tłamszonych przez totalitarny reżym potwierdzą, że w priwiślańskim landzie działo się tak źle, jak przewidywali tuż po zagarnięciu władzy przez kaczystów. Ba, że ich prognozy stanowią trafną antycypację wydarzeń AD 2022, wróć, w epoce świeckiego modernizmu samo Anno wystarczy. “Anno nie mów nic, proszę Cię, no bo co można rzec w takiej chwili?”. I jak tu wyperswadować echu, że nie o tę Annę chodzi? Chociaż sugestia Stana Borysa, że czasami lepiej milczeć, nie jest pozbawiona sensu, zwłaszcza spleciona z odkryciem Jonasza Kofty: “Bo gdy się milczy, milczy, milczy, to apetyt rośnie wilczy na poezję, która żyje w nas…” Chętnie przeczytałbym dytyramb Dominiki Wielowiejskiej, sonet Andrzeja Stankiewicza albo rapsod Jacka żakowskiego…
Nim jednak rozbije się Tuwimowska poezji bania i zacznie działać sugestia Wincentego Pola: pleć pleciugo, byle długo, głód sztuki sycę serialami telewizyjnymi z pogranicza socrealizmu i political fiction, z domieszką gotyckiej grozy. I jak na razie dość łatwo przewiduję rozwój akcji z odcinka na odcinek. Rozochocony trafnością moich przypuszczeń zaprezentuję teraz treatmenty nowego sezonu trzech najpopularniejszych seriali.
W TVP Info obejrzymy ku pokrzepieniu serc pogodną telenowelę pod zaczerpniętym także z teki Wincentego Pola tytułem: “piękna nasza Polska cała”, nie pozbawioną wszak akcentów dramatycznych z czarnymi charakterami podważającymi polski ład, lekceważącymi prawa Rzeczpospolitej, antyszambrującymi w sieniach europejskich elyt… Sporo miejsca scenarzyści poświęcą przecinaniu wstęg na froncie inwestycji infrastrukturalnych, żeby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej. Muzyczne tło zapewni sam Zenek Martyniuk…
Polsat zaprezentuje realistyczną opowieść pod hasztagiem z “Wesela”: “a to Polska właśnie”. Cytat zaczerpnąłem ze scenicznej ramoty sprzed ponad wieku, bo skojarzenia z arcydziełem Wojciecha Smarzowskiego rezerwuję dla bardziej awangardowej stacji. Obiektywnego przekazu nie zepsuje nawet utrzymana w stylistyce z innej szkoły żurnalistyki, w której z góry przyjęta teza aż bije po oczach, kreacja jednej z gwiazdek stacji.
Jednak najbardziej frapująco zapowiada się kolejny sezon kultowego hiciora TVN 24 z mottem: “Ciemno wszędzie, głucho wszędzie”. I znów “Dziady”, podobnie jak w przypadku krakowskiej inscenizacji Mai Kleczewskiej, będą inspiracją dla paroksyzmów progresu. Jak przystało na amerykańskie standardy filmów akcji, na bohaterów dynamicznego story posypią się wszelkie nieszczęścia. Afery Obajtków, Szumowskich, Morawieckich, Mejzów, Sasinów, Grodzkich, wróć, to nie ten zestaw, wpisane w dziesiątkującą populację pandemię, galopującą inflację, Pegazusa czyhającego w każdym telefonie, karzącą pięść unii Europejskiej i zagniewane oblicze Bidena, zmasakrują populistyczny reżym. I wybory będą tylko formalnością. A potem Tuleya i spółka wymierzą sprawiedliwość gangsterskiej ferajnie.
I tu w moim treatmencie zgodnie z prawidłami gatunku, następuje zwrot akcji. Ludzie zaczynają odczuwać pozytywne skutki Polskiego ładu. Inflacja stopuje. Pandemia przygasa. Afery okazują się humbukami. Notowania Bidena lecą na łeb, na szyję. A Unia Europejska… No cóż, nic nie trwa wiecznie… Zaś opozycja obnaża swą bezideowość, miałkość programu, mentalność rabów czepiających się obcych Kramek, sorry, klamek, nihilistyczną aksjologię…
Świadomi tego spindoktorzy sączą więc do uszu naiwnym, że ewentualny, odpukać, sukces PiS, będzie rezultatem, nie pierwszy raz zresztą, wyłącznie sfałszowania wyborów. Bowiem również poprzednie zjednoczona prawica wygrała dzięki podsłuchiwaniu rozmów telefonicznych Krzysztofa Brejzy, szefa sztabu wyborczego Platformy. Afera Watergate przy tym horrendalnym skandalu to mały pikuś.
Politycznie zapowiada się burzliwy rok. Jeśli moje wieszczby kogoś nie przekonują, ma do dyspozycji przepowiednie Nostradamusa i jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego.
 
Sekator
 
Ps.

- Sądzisz zatem - pyta mój komputer, - że PiS nieprzypadkowo rezerwuje wielkie powierzchnie reklamowe na maj, co zapowiada przedterminowe wybory?
- A może chodzi o reaktywację Wyścigu Pokoju? - Zbijam z tropu Eustachego. I długo tłumaczę mu co to była za impreza.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika JanAndJan

03-01-2022 [20:51] - JanAndJan | Link:

@Sekator
Ale fajnie napisane. Lekko, z jajem, z kontekstami...
Już mi się (misiowi) przejadł "taniec lekkich goryli".
Dziękuję
hue hue hue by ivona

Obrazek użytkownika Marek Kudła

03-01-2022 [21:02] - Marek Kudła | Link:

Chodźcie z nami PISiorami !
Bo nie dogadamy się z nimi.  To totalne, lewackie, bezrozumne zajoby i przestępcy.  Będą jątrzyć, sabotować, kłamać, kraść, negować wszystko i prowadzić działalność wywrotową dopóki nie dorwią się do koryta.
Bo nie pozbędziemy się ich poprzez emigrację czy ich wydalenie.  Jest ich, niestety, za dużo by wszystkich wydalić z Polski, a sami nie wyjadą.
Bo jedynym wyjściem by się ich pozbyć jest karta wyborcza !!!  Wzywamy tych, którzy nie biorą udziału w wyborach – chodzcie z nami !  Każdy dodatkowy, normalny kandydat – to odsunięcie dwóch nienormalnych kandydatów totalnej opozycji.
  
Prof. Zybertowicz:   Bez PIS nie ma narodu polskiego !
Czy wy – szczególnie  młodzi  ludzie nie rozumiecie tych słów ?! Przecież wiecie, że tylko ta formacja polityczna zawiera w sobie polską tożsamość, kulturę, polski honor, miłość do Ojczyzny  i wiarę chrześcijańską !  Ponadto w PIS nie ma miejsca  na aborcję i elgiebete, na zdradę, kłamstwa i złodziejstwo, co czyniła przez 8 lat totalna opozycja.   W PIS obowiązują żelazne zasady prawdomówności i wiarygodności !  Stańcie razem z nami po stronie Polski !!!
 

Obrazek użytkownika J z L

03-01-2022 [22:16] - J z L | Link:

Jak to jest, że garstka, przez nikogo niewybranych urzędasów z Brukseli  trzęsąca całą UE to dojrzała demokracja, a władza w Polsce wybrana 8 051 935 głosami to dyktatura?
Jakim prawem ktoś tak orzekł?

Obrazek użytkownika Jabe

03-01-2022 [22:26] - Jabe | Link:

Dyktatura proletariatu.

Obrazek użytkownika Jabe

03-01-2022 [22:31] - Jabe | Link:

Może suweren zmienił zdanie, a może nie. Suweren? Ten z Langley!

Obrazek użytkownika Darek65

04-01-2022 [09:55] - Darek65 | Link:

Pycha kroczy przed upadkiem. I na taką drogę wkroczył PIS, bo najgorszym wrogiem PIS-u jest on sam i jego zatwardziały, betonowy elektorat. Według mnie, nie ma nic gorszego niż fanatyzm. I tu, widać go z całym wachlarzem zachowań. Dostrzegasz błędy PIS-u, jesteś PO-owskim trollem i pachołkiem Moskwy, Jesteś za PO, to jesteś zdrajcą. I koniec, kropka. Mojżesz prowadził Izraelitów 40 lat po pustyni, po to min. , aby ludzie urodzeni w niewoli, zniewoleni mentalnie umarli. Bo nową społeczność, chciał budować z ludźmi wolnymi. My jesteśmy 30 lat od tzw. przemian niby wolni, a niewolników, choćby mentalnych, przybywa. Tylko człowiek wolny, zdolny do samodzielnego myślenia, obserwacji, krytyki może być filarem silnego Państwa. Bo wolność, to wolna wola, choć nie samowola. Przez wiele lat działałem w lokalnym klubie Gazety Polskiej, ale odszedłem, bo zobaczyłem, jak po wygranych wyborach prysły wszelkie ideały i zaczęła się bezpardonowa walka o stołki, apanaże. Obrzydliwe. Czy myślicie, że mieszkańcy Podhala, Podkarpacia, Podlasia i innych regionów zapomną wyzwiska pod ich adresem, że są szurami, prymitywami, foliarzami. Czy myślicie, że ludzie nie będą pamiętali, jak ich wyzywa Piecha, alkoholik, który ma setki aborcji na sumieniu ? Czy myślicie, że ludzie nie widzieli Lichockiej, która na imprezie sylwestrowej w Zakopanem skakała bez maseczki, a którą nakazuje nosić innym? Czy myślicie, że nie widzą zdegenerowanej i zamkniętej służby zdrowia, nie mają bliskich, którzy umierają bez pomocy? Temu też jest winny TVN, UE czy inni diabli ?
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

04-01-2022 [10:07] - Chatar Leon | Link:

Po ostatnim numerze z "repolonizacją mediów", który polegał na zrobieniu reklamy tefałenowskiej szczujni zastanawiam się, jaki będzie następny cyrkowy popis "dobrej zmiany"? "Małżeństwa" pederastów, wprowadzenie euro, a może zapłacenie "odszkodowań" jakimś amerykańskim oszustom żydowskiego pochodzenia za wywołanie przez Polskę drugiej wojny światowej? Nie chcę już nawet mówić o przekrętach w ramach "nowego ładu" czy jak to tam się nazywa. Coraz bardziej liche te rządy, wręcz lichockie!

Obrazek użytkownika JanAndJan

04-01-2022 [10:30] - JanAndJan | Link:

@Chatar Leon
Pozor Pane Chatàr!
Liho ne spi!
Liho čuva!
Gde tva maska?
Davej stuvà!!!

Obrazek użytkownika JanAndJan

04-01-2022 [10:22] - JanAndJan | Link:

@Darek65
Popiół i diament.. I piołun.
Popiołem głów swych nie posypią.
Diament roztrowonią w wyciu stada
Gorące serca w zsypie, zsypią
Anno domini.... "degenerada"
Szklane domy,
              cud nad Wartą..
piołun..
              posmak żalu...
Panie Darku - było warto...?

Obrazek użytkownika Darek65

04-01-2022 [11:42] - Darek65 | Link:

PIS-u już nie ma. W 2017 roku został spacyfikowany, a teraz te resztki i stetryczały staruszek Kaczyński służą za listek figowy dla bankstera Morawieckiego. Który nota bene, jest taką samą marionetką, jak TUSK. Tylko bardziej cyniczną. Pandemia, to tylko prolog do tego, co nam szykują. Polski Ład (Wał) jest pierwszym krokiem, Poczytajcie przepisy podatkowe, co nam szykują. Rok 2023 ma być przełomowy, będzie kończone dokręcanie śruby, aż staniemy się niewolniczą masę, bez gotówki, prawa własności z totalną inwigilacją. Czas zacząć samodzielnie wysuwać wnioski, bo będzie za późno. 

Obrazek użytkownika Jabe

04-01-2022 [12:03] - Jabe | Link:

Stetryczały staruszek wyciągnął tego królika z kapelusza natychmiast po wyborach 2015 roku. Zapewne w cyrografie się do tego zobowiązał, gdyż dłużej nie mógł czekać, bo aparat głodem przymierał. Gdyby nie popularność Beaty Szydło, sprawy potoczyłyby się jeszcze szybciej.

Naturalnie etatowi wyznawcy są wszystkim dyżurnie zachwyceni.

Obrazek użytkownika JanAndJan

04-01-2022 [13:42] - JanAndJan | Link:

@Jabe
A mnie, PRZEŚLADUJE widok ss "człowieka"(stetryczły staruszek), po zasiąściu w ławie sejmowej (dzisiaj brzmi.. zgrzytliwie.. i śmiesznie: ława.. https://m.youtube.com › watch
Salon Niezależnych - Sejm [1976] - YouTube),
after: zdradzieckie mordy.
Flashback w permanencji. Z premedytacją (?) odświeżany. Nie wprost. Ale.. w postępie geometrycznym. Polisensorycznie.
Czy to już schiza, samonakręt?
Taniec lekkich goryli..jako mruczanka..
lobotomizująca...
szyderczo, złowieszcza.. i aabarotna.
Nie mamy pańskiego płaszcza i.. wy******laj, ty.. nie patrioto!!!

Obrazek użytkownika Pers

04-01-2022 [13:43] - Pers | Link:

Jabe
//Naturalnie etatowi wyznawcy są wszystkim dyżurnie zachwyceni.//
I co teraz z nimi?
Wrócą do Tworek?

Obrazek użytkownika Jan1797

04-01-2022 [17:37] - Jan1797 | Link:

Co tu jeszcze robisz, miałeś wrócić do swoich. Dwa razy mówiłem, że falę zrobisz.

Obrazek użytkownika JanAndJan

04-01-2022 [12:25] - JanAndJan | Link:

@Darek65
Przez grzeczność, Panu nie zaprzeczę.
Swoją drogą, który to już raz, w naszym krótkim życiu..ostatni gasi światło, Panie Darku?
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Darek65

04-01-2022 [13:56] - Darek65 | Link:

@Jan
Po pierwsze, to nie ta liga. Komuniści, to przy nich pikuś. Ci, to dopiero mają możliwości. Po drugie, ja nie napisałem, że im się uda, napisałem, że takie mają plany. Reszta, to zależy od nas.

Obrazek użytkownika JanAndJan

04-01-2022 [14:37] - JanAndJan | Link:

@Darek65
Optymista z Pana. Obawiam się, że się obawiam. Ale...Każdy mechanizm jest na tyle niezawodny, na ile niezawodny jest jego najsłabszy element. So? Kadry, to raczej takie..hmmm do d. A jeść, zakanszać i podu***yć by się chciało.. Każda kolejna, pseudo demokratyczna replikacja "przedstawicieli", to jest regres. Wiem. Wiem. '"Pan za to płaci i Pan, i Pani". Gdyby to jeszcze tylko j-elity? Łune przeca pożytecznych... janczarów wychowali SE, milijony.
Panie Darku. Korea pd. startowała mn.w. z tego samego pułapu i w tym samym czasie, co czeciaerpe. Mimo..mimo.. Polska jest 20, 30 lat przed Ukrainą. Mogła być Koreą Europy. Mogła.. Jest szansa.. Polskie rolnictwo, Polska wieś. Myślę, że bez TAKIEGO zaplecza, nasz kraj by już zniknął. Druga noga - zasoby naturalne, a zwłaszcza węgiel, lasy, metale ziem rzadkich, naturalne środowisko...
Tylko jak, tylko z kim.. ? Naród wspaniały, tylko ludzie... Nie wiem. Czy zabór grilla, czy wódz na białym koniu, czy powszechny wkurw w narodzie ..za gaz..? Oni (widzi Pan, znowu: oni) muszą tu, teraz, natychmiast - w tiurmu. Nie wiem, jak. Jak, przed kolejną ustawką się ustrzec?
Aż się boję pomyśleć, bo powiedzieć..

Obrazek użytkownika Ijontichy

04-01-2022 [11:45] - Ijontichy | Link:

Pamiętasz Kongres futurologiczny? Tichy dopiero zobaczył rzeczywistość,jak użył "ocykacza"...nawet na NB niektórzy robią za ocykaczy...tylko nie ma kogo ocykać...
Nałykali się narkotyków i psycho dezodorantów i juz nie dotrzesz...

Obrazek użytkownika JanAndJan

04-01-2022 [14:07] - JanAndJan | Link:

@Ijontichy.
Nie pamiętałem... gdzieś tam, coś tam..
U mnie to, raczej w stronę: słowo, rym, rytm, melodia, suspens.. niedopowiedzenie.. krótko mówiąc..
sorry, nie byłoby krótko. "Głowa to jest, jak walizka.." Salon Niezależnych - Jeśli mi się kiedyś zdarzy [1973] 2:24 · YouTube
Trafił Pan w sedno. Frapuje (ładne słowo, prawda?) mnie, ten sam - big problem. Kogo, jak, kiedy ocykać? Kto lub CO, ma siłę i moc sprawczą by, po okrzyku: król jest nagi, gawiedź się ockła. Jaki wicher jest wystarczająco straszny, by rozwiać pachnidło? Ludowych mondrali maść na szczury: KIJ! Im większa głupota, tym.. Ale, panowie...!! Jagiełło miecze zabrał, został nam się ino.. Suski-nd, Mu-sasin, Po-niedzielski, Z-witek.. szkoda szczempić (lem-parcić).. się. Aż się chce by wreszcie!! Post faktum usłyszeć: ale urwał!! "Choćby nawet, to był inny świat.." Jacek Kleyff - O śmierci Brunona Schulza - 1975
5:44 · YouTube
Tym, jakże optymistycznym...Obyśmy zdrowi byli, bo końskie mieć trzeba, by w masce do nieba..zawiozą windą do. 😉

Obrazek użytkownika u2

04-01-2022 [15:07] - u2 | Link:

Tichy dopiero zobaczył rzeczywistość,jak użył "ocykacza".

Ano, mośki handlują ocykaczami, czyli porno i dragami.

Obrazek użytkownika juur

04-01-2022 [15:53] - juur | Link:

PIS i PO to dwie strony tego samego srebrnika. Nie ma już w przekazach, nacisku na "lepszy program" gdyż wiarygodność obu ugrupowań jest bliska zera (tak można powiedzieć gdy się chce być miłym). Dostrzegają to wyborcy i spece od PR, że na programach walki o "lepsze jutro", sprawiedliwe ukaranie winnych zaniedbań...... wachlarza reform typu sądy, służba zdrowia, media, udawane oskarżenia poprzedników, UE.....itd nie da się ich dalej ciągnąć, nie wchodząc w tragifarsę. To wszystko to blaga. I jeszcze nieukrywana nienawiść rządzących do działających na własny rachunek, utrzymujących się z pracy, niezależnych finansowo, których stać na własne poglądy. Zostaje tylko budowa uczucia beznadziei, osaczenia, zapędzenia w kozi róg....Projekty PR, Palikot, Petru, Hołownia, Kołodziejczak mają pogłębiać ten obraz beznadziei...I to wszystko po to by w odpowiednim momencie triumfalnie ogłosić, że tym promykiem nadziei będzie wybieranie "mniejszego zła"...
Kto się na to nabrać da....?
Będzie sam sobie winien.

Obrazek użytkownika JanAndJan

04-01-2022 [18:06] - JanAndJan | Link:

@juur
💯/💯

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-01-2022 [21:24] - rolnik z mazur | Link:

@,juur

100/💯 . Pzdr

Obrazek użytkownika u2

04-01-2022 [18:07] - u2 | Link:

nieukrywana nienawiść rządzących do działających na własny rachunek, utrzymujących się z pracy, niezależnych finansowo, których stać na własne poglądy

Bredzisz. Weź sobie coś na wstrzymanie :-)

Obrazek użytkownika juur

04-01-2022 [20:18] - juur | Link:

Prezes nie jeden raz nazywał prywatnych przedsiębiorców cwaniaczkami i to chyba nie jest to wyraz szacunku.  Nie wiem czy Szanowny Pan zauważył, że większość klasy przewodniej nie tylko nie prowadziła nigdy działalności gospodarczej na własny rachunek ale też i nie pracowała na etacie. Co wiele wyjaśnia. Ci co potrafią i z tego żyją nie dają sobie wciskać kitu, żeby takiego przekonać to gadanie o sukcesach nie wystarczy bez względu kto i co wygaduje. Można powiedzieć, że rodzina jest taką mikro firmą i wobec realnych rachunków takie pitu, pitu o światowej potędze, wzrostach,  PKB,.... to jawne szyderstwo i kpina. O własny interes potrafią zadbać i wszyscy mają się z tego cieszyć a przynajmniej udawać, że nic się nie stało.  

Obrazek użytkownika Darek65

05-01-2022 [07:40] - Darek65 | Link:

Mamo, tato, nic mi w życiu nie wychodzi. To idź do polityki. Poza nielicznymi wyjątkami, klasa polityczna w Polsce, to banda próżniaków, nierobów, cwaniaczków i ludzi o niskiej kondycji intelektualnej. Żadnego doświadczenia w biznesie, zero pojęcia. Jedyny biznes, to żerowanie na spółkach Skarbu Państwa. Widzę, to na rynku lokalnym, gdzie stołki rozdziela się z klucza partyjnego. Można powiedzieć - przyczepiło się gówno do okrętu i woła płyniemy. Żeby była jasność, dotyczy to każdej formacji politycznej.

Obrazek użytkownika sake3

04-01-2022 [16:40] - sake3 | Link:

@Darek65....Zawiązała sie tu jak widzę cała wielka koalicja antypisowska skierowana również przeciw tym komentatorom którzy mieli czelność i odwagę przyznawać się że głosowali na PiS,że zgadzają się z polityką PiS-u w róznych kwestiach,że szanują J.Kaczyńskiego którego nazwiskiem tak lubi szargać opozycja i internauci. Pan Darek65 tak uskarżający się na inwektywy na NB udaje,że nie widzi tych skierowanych do tych komentatorów którym nie po drodze z opozycją.Ja choć nie zdarza mi nazywac nikogo tutaj pachołmiem czy onucą stale jest nazywana maglarką,przygłupem wyszczepionym,mendą łonową,biedną kobieciną o intelekcie mniejszym niż rozmiar buta tylko dlatego,że nie wyrażam entuzjazmu wobec polityki Rosji,bo uważam że Kaczyński nie jest ,,stetryczałym staruszkiem'' o dyktatorskich zapędach. .Niejaki Pers tak tu wychwalany nawet zażądał aby  z tego portalu wyszła i nie wracała więcej.Dodać coś wiecej o waszej polityce miłości? Jeśli wymagacie od innych szacunku to tych ,,innych'' też musicie z szacunkiem traktować. .

Obrazek użytkownika Jabe

04-01-2022 [17:09] - Jabe | Link:

Nie przyszło Pani do głowy, że może pan Kaczyński ze świtą zasłużyli na krytykę?

Co do inwektyw, ma Pani klapki na oczach, bo generalnie, im ktoś tu jest bardziej propisowski, tym bardziej jest chamski. Taka jest prawidłowość, zwłaszcza od czasu desantu pustosłowych patriotów. Zwracałem już na to Pani uwagę, więc być może nie przeoczenie, a zakłamanie popycha Panią do tych uwag.

Skoro się Pani zgadza z polityką Jarosława Kaczyńskiego, a inni nie, proszę łaskawie o tym dyskutować.

Obrazek użytkownika sake3

04-01-2022 [19:58] - sake3 | Link:

@Jabe ....To Pan nazwał mnie kiedys bez powodu mendą łonową,a na przypomnienie dodatkowo nazwana zostałam łgarzem. Dlatego dziwi mnie pouczanie zwłaszcza o chamstwie.Ja nie zniżam się do Pańskiego poziomu i nie zamierzam dyskutować o polityce Kaczyńskiego czy jakiejkolwiek w taki sposób,po prostu nie dyskutuję..

Obrazek użytkownika Jabe

04-01-2022 [20:42] - Jabe | Link:

Te pomówienia są właśnie przykładem Pani zakłamania. Proszę tego zaprzestać!

Obrazek użytkownika Jan1797

04-01-2022 [17:15] - Jan1797 | Link:

Droga Sake,
Stykam się z tym za każdym razem w przededniu wyborów, teraz wyjątkowo agresywnie. Dla ogromnej większości tych zarzutów określenie; stek bzdur jest na wyrost, to co najwyżej mielony bełkot. Jaka więc powinna być odpowiedź, jej trzonem będzie przypomnienie skutków takich zachowań. Tak było przy okazji samorządowych wyborów gdańskich, warszawskich czy wreszcie krakowskich. Czym więc zawinili Płażyński czy Wasserman?
Tym razem jednak należy zapytać; czym tu zawiniła pani Lichocka czy PolskaPress -aferą policką?
Sorry Sekatorze. Pomogłeś Swym wpisem. Dzięki.

Obrazek użytkownika u2

04-01-2022 [18:15] - u2 | Link:

Zawiązała sie tu jak widzę cała wielka koalicja antypisowska skierowana również przeciw tym komentatorom którzy mieli czelność i odwagę przyznawać się że głosowali na PiS,że zgadzają się z polityką PiS-u w róznych kwestiach

No jest na NB kilka trolli, jeden ruski, reszta niemiecka, ale to żadna koalicja. To odzwierciedlenie tego co się dzieje w merdiach głównego ścieku. Jak wczoraj włączyłem na Szkiełko kuń-taktowe to oczywiście Jachymek z redaktorkiem obsmarowywali tam Jacka Kurskiego, prezesa TVP. Szybko wróciłem do #wtylewizji, przynajmniej nie ma tam tego prostackiego hejtu i rechotu :-)

Obrazek użytkownika Darek65

05-01-2022 [07:58] - Darek65 | Link:

Pragnę przypomnieć, że #wtylewizji, to wierna kopia szkła kontaktowego. Tamci jada na PIS, wtylewizji jedzie na opozycje. Żenada, nie oglądam ani jednego, ani drugiego.

Obrazek użytkownika JanAndJan

04-01-2022 [19:05] - JanAndJan | Link:

@sake3
Wrzuca Pani wszystkich do 2 worków. Rzeczywistość jest o wiele bardziej urozmaicona. Sake fan, dysonansuje z chmielolubem, również sylwetką. Oboje kibicują Kamilowi. Jarmułka doopisuje Żyda, w żadnym przypadku sadysty z checkpointu z west bank. Machabi Telawiw przyciąga ich przed telewizory. Andrzej Poniedzielski jest uwielbiany przez ludzi wrażliwych, from pis i peło - jedno zło. Widzi Pani, ostatni przykład - jedno zdanie, 4 opcje. Bez miszungów.
Zarzuca Pani, zawiązanie się...etc. A, proszę spojrzeć na to inaczej (nie twierdzę, że mam rację): coraz więcej Polaków dostrzega "nieprawidłowości" w działaniach tej władzy, więc i sprzeciw narasta ilościowo oraz jakościowo. Możliwe? Tak się złożyło, że aktywni na NB demonstracyjnie i - przyzna Pani - agresywnie , zwolennicy partii aktualnie rządzącej - zaspali..? Może jednak, argumentów zabrakło, a dysonans poznawczy narasta, powodując frustrację. Myślę, że nastąpi "odbicie" i zawodowi patrioci dadzą odpór. Oburza Panią moja ironia? Zagadka: kto napisał "niejaki Pers"? Uważa Pani, iż to jest ok?
Namawiam do łączenia.
Panowanie nad emocjami i ich ekspresją, mogą bardzo pomóc. Nie spodziewam się by wszyscy zakopali topór wojenny, nie wszyscy też fajkę pokoju skonsumują wspólnie.. ekstrema i skończeni durnie, są po wszystkich stronach. Najgorsi są jednak - prowokatorzy. Najgłośniej krzyczą, zachęcają, szczują.. bynajmniej nie za darmo. Im bardziej spontaniczni, zaangażowani, bezkompromisowi... UWAGA!! Przed nimi ostrzegam. Syty rewolucjonista, socjalny kontestator- oksymoron.
Sprawdzam. Stan majątkowy - tu cię mam, robaczku. Środowisko. C.V.
Podsumowując. Moim zdaniem, sytuacja ekonomiczną, polityczna, społeczna - pogarszają się. Kwestią najbliższego czasu jest przesilenie i "ucieczka" obecnej ekipy. A mają przed czym uciekać.
Zanim Pani potępi w czambuł teoryjki kuchennego wieszcza.. poczekajmy, zobaczyjmy.. Bo ani ja, ani inni Komentujący (?) - do lasu, w partyzantkę antypis, nie wybieramy się. Druga strona, też i zarówno - palcem w bucie pogrozi, wypowie międzynarodowe umowy (Groteska) i pójdzie spać.
To, co musi się wydarzyć (jak poród, musi - siły natury), to się i tak..
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika sake3

04-01-2022 [20:48] - sake3 | Link:

@JanAndJan.....Mnie nie oburza Pańska ironia tylko dziwi niezrozumienie mojej niech będzie pisaniny. Dla mnie dyskusja to jest wymiana myśli, poglądów.Nie ma w niej miejsca na złośliwości,inwektywy .Jak każdy z nas mam prawo do własnych poglądów bez względu na to kogo reprezentuję ,czyim jestem sympatykiem,no chyba że uważa Pan sympatyków PiS za niegodnych dyskusji.To że się zgadzam z polityką PiS nie oznacza że fanatycznie oceniam wszystkie posunięcia rządu jako dobre.Tyle że ja analizuję sytuację obecną,rosnącą drożyznę,inflancję kłopoty z pandemią i nie obwiniam o wszystko PiS-u czy rządu.Trzeba bowiem spojrzeć na fakt dlaczego tak się dzieje,jak wygląda sytuacja w Europie,jaki jest stosunek UE do Polski i jaki udział w kłopotach ma polska opozycja.Mamy to przemilczać,udawać,że nic się niedzieje w Europie a tylko Polska jest krajem drożyzny, nieudolności,,inflacji? Tu nie ma żadnej skali porównwczej ani perspektywy do oceny,jest walenie w rząd.Nikt nie ma pretensji do decyzji KE, czy Timmermansa z jego Fire for 55,a przecież te decyzje rzutują na poltykę i gospodarkę w Polsce.Czy pandemię wymyślł Morawiecki,bo przecież wszystką krytykę o to kierujecie do niego.w Polsce.Czy w innych krajach nie ma inflacji,kłopotów ,drożyzny tylko u nas? Jeśli krytykujecie to merytorycznie proszę,a nie w sposób wskazujący że to nie Polska a obalenie rządu jest jest celem.  

Obrazek użytkownika JanAndJan

04-01-2022 [22:09] - JanAndJan | Link:

@sake3
Widzi Pani, rozmawiaMy. Zgadzam się z Panią. Trzeba zacząć od metodologii, natomiast uwarunkowania historyczne (kto pierwszy zaczął? To on, proszę Pani) dużo później. Zgoda? Rozliczyć - w majestacie prawa - również. Na dziś? Obalanie rządu jest ..no właśnie? Nie ma dobrych rozwiązań. Patrząc z drugiego końca kija - peło i przydawki - powrót do przeszłości + wendetta. KATASTROFA w tempie roller coastera. Obawiam się, że nieodwracalna.
Prawilnyj koniec maczugi - oznacza samobója na raty. Posypując solą ból, jak posąg pychy..
Proszę mi powiedzieć, jeśli Pani się ze mną zgadza, że polityka energetyczna unii, dekarbonizacja, odunijny dumping w sferach - rolnictwo, usługi, transport ... Szkodzą polskiej gospodarce (bardzo ogólnie), to - czy trzeba to zmienić? Jeśli tak, to jak i kto? Umowy podpisane, porozumienia wdrażane, prawo dostosowywane.. Nowy Ład - kolejna żaba. Kosztowna, oszukańcza.. Ci sami ludzie mają to zmieniać, naprawiać? To niemożliwe. Prawda? Za kiepski żart potraktuję list PMM, "wnioskujący" rewizję  zasad handlu emisją CO2.
Teraz najważniejsze. Lawina podwyżek cen i  kosztów, a także obniżek pensji (nauczyciele) ruszyła. To dopiero, pierwsze akordy. Mam złe przeczucia.. Żachnie się Pani: gadanie!! Myślę -  a i komentarze na NB potwierdzają moje przypuszczenia - nikt już tego nie zatrzyma. Nikt. Nie powiedziałem, że nic. I tego "nic" się obawiam.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-01-2022 [23:34] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Dla mnie dyskusja to jest wymiana myśli, poglądów."
sake ty nie masz poglądów, ty masz wdrukowany przez pisowskie media punkt widzenia.

Obrazek użytkownika Pers

04-01-2022 [19:19] - Pers | Link:

@sake3
//.Niejaki Pers tak tu wychwalany nawet zażądał aby  z tego portalu wyszła i nie wracała więcej.//
Poproszę o cytat z linkiem.
Łżesz jakbyś była z PO.

Obrazek użytkownika sake3

04-01-2022 [20:15] - sake3 | Link:

@Pers....Byłeś łaskaw tak się do mnie zwrócić po świetach Bożego Narodzenia.oczywiście oprócz zwyczajowego określenia mnie babą z magla.....,,Idź kobiecino i nie wracaj więcej''.Z portalu  nie zamierzam się wynosić bo Tobie tak się podoba,po prostu nie zamierzam dyskutować ani z Tobą ani z tymi co mnie obrażają.A szkoda ,bo wiele się dzieje i wiele jest tematów do dyskusji. Poważnej dyskusji a nie złośliwości. Piszę to dopiero teraz ,bo po wywrotce w Wigilię miałam nieco unieruchomioną prawą rękę.

Obrazek użytkownika Pers

04-01-2022 [20:35] - Pers | Link:

@sake
//,,Idź kobiecino i nie wracaj więcej''//
Nie podałaś linka ale się poświęciłem i sam znalazłem:
//Idź kobiecino i nie łżyj więcej.//  https://naszeblogi.pl/comment/...
Czyli znowu KŁAMIESZ.

Stać cię na przeprosiny za kłamstwo czy będziesz dalej brnęła?

Obrazek użytkownika sake3

04-01-2022 [20:55] - sake3 | Link:

@Pers.....A z czym łgałam i dokąd miałam iść? Nie zamierzam przepraszać ani brnąć w niepotrzebną wymianę zdań.Każdy człowiek ma prawo do takiego komfortu jak szacunek do samego siebie.I ja go mam.  

Obrazek użytkownika Pers

04-01-2022 [21:05] - Pers | Link:

@sake3
Jednak nie masz za grosz godności.
Wkładasz mi w usta słowa, których nigdy nie powiedziałem a jak ci udowodnię kłamstwo to rżniesz goopa.
Nie chwal się, że jesteś "sympatyczką" PiS bo robisz obciach dla porządnych ludzi, którzy głosują na tę partię.
Nie dziw się jak będę cię traktował z lekceważeniem bo na poważne traktowanie nie zasługujesz.

Obrazek użytkownika Darek65

05-01-2022 [07:54] - Darek65 | Link:

@sake3
"zawiązała się tu jak widzę cała wielka koalicja antypisowska" - do żadnej koalicji nie należę, to moje prywatne opinie, z nikim nie konsultowane.

"mieli czelność i odwagę przyznawać się że głosowali na PiS" - przez wiele lat też głosowałem na PIS, nie kryłem się z poglądami, za co się ze mnie śmiano, działałem w lokalnym klubie Gazety Polskiej. To PIS zmienił poglądy, ja swoim zostałem wierny

"uskarżający się na inwektywy na NB" - razi mnie takie słownictwo wobec każdego. Czy widzisz, abym używał takich słów wobec kogoś? Za innych nie odpowiadam

"nie wyrażam entuzjazmu wobec polityki Rosji" - ja też uważam politykę Rosji za bandycką, ale ona zawsze taka była. Tylko był czas przywyknąć do tego i zbudować swoją odpowiedź wobec niej, a nie ciągle się nad tym użalać. Wbrew pozorom polityka USA w wielu aspektach jest podobna, ale oni zakładają białe rękawiczki. Poza tym my wiemy tylko tyle, ile chcą nam pokazać. Widzimy tylko czubek.

"Niejaki Pers tak tu wychwalany nawet zażądał aby  z tego portalu wyszła" - ludzie mówią różne rzeczy. Jeśli jesteś przekonana do swoich racji, to rób swoje według zasady, Psy szczekają, karawana jedzie dalej...

"Dodać coś więcej o waszej polityce miłości?" - no i sama się wpisujesz w to, z czym walczysz. Dlaczego wrzucasz wszystkich do jednego worka?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-01-2022 [18:24] - Ula Ujejska | Link:

WOW!
I tak w każdym wątku przebierają nóżkami do koryta! ... a tu lipa, bo PiSowi ciągle rośnie😁

Obrazek użytkownika Jabe

04-01-2022 [19:31] - Jabe | Link:

Ceny, owszem, rosną.

Obrazek użytkownika JanAndJan

04-01-2022 [20:40] - JanAndJan | Link:

@Jabe
Czyli, jednak - progres?
https://gospodarka.dziennik.pl...
Polecam - zwłaszcza - komentarze. 

Obrazek użytkownika Jabe

04-01-2022 [22:03] - Jabe | Link:

Kiedyś trzeba było zacząć płacić za hojność władzy, i indolencję też.

Obrazek użytkownika JanAndJan

05-01-2022 [11:20] - JanAndJan | Link:

@Jabe
Kiedyś?
To, już?
Podejrzewam, iż widzimy tylko to, co chcą nam pokazać. Od dłuższej chwili intryguje mnie pewność siebie PMM, AN i reszty..? My-to-im-możemy. Tu - cmok Dyzmy. NB, antyszczepy, kontestacja - nawet dobrze - para ma ujście, plus suflowanie, mnożenie, powielanie ufo itp. A, karawana idzie dalej... Agenda2030 UN.. hmm..wprost jest napisane. Scenariusz, punkt, po punkcie. Może z tymi bilboardami na maj, to nie jest taki humbug? Większość się nabierze (copyright by Jabe). Bo - chce.

Obrazek użytkownika Jabe

05-01-2022 [12:38] - Jabe | Link:

Wiadomo, że ciemny lud wszystko kupi. Nie wiadomo tylko, czy będzie miał za co. 😉

Obrazek użytkownika JanAndJan

05-01-2022 [14:33] - JanAndJan | Link:

@Jabe 
Za pożyczone..? 😭😤
Szczęściarze
(niosący radość, szczęśliwość, i ..cukierki)
zamszowe. No piktogramas, gdyż bo.. 1 obrazek x 1000 słów.