Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia

.....Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan.
 
Życzenia rodzinnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2022 zasyłają Sławek i Marysia Roch z Glasgow City ze Szkocji. Podobnie jak ubodzy pasterze chciejmy przyjąć ten znak Dziecięcia leżącego w żłobie w miłości i w prostocie serca. Dostrzegając niezwykłą pokorę Boga otwórzmy się na radość, iż Bóg jest obecny i troszczy się o nas. Zanieśmy tę prawdę innym. Niech to świętowanie Bożego Narodzenia prowadzi nas do wewnętrznej  wolności, do żywej wiary i pokoju serca. Nadto jak zawsze życzymy Wam w te dni siarczystgo mrozu, sianka pod obrusem, tradycyjnych potraw wigilijnych na świątecznym stole, rodziny z bliska i daleka oraz gorącej, głośnej kolędy.
 
......A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie. I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania.

 
 
A oto i nasz prezent pod choinkę, przepiękna kolęda pt. „O Holy night” w wykonaniu grupy Celtic Woman. Opublikowana 11 listopada 2009 r. przez Infinite Ridge:

https://youtu.be/a5MpQsLJvOw
 
Another marvelous rendition of a timeless Christmas tune sung by the Irish group Celtic Woman. They have the most wonderful voices which captures your heart and filling it with love and joy. Maybe they are really Angels who descended from heaven just to sing us these songs. Listen carefully with your eyes closed and you will feel a warm feeling of love and joy washing all your troubles away.
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryan

25-12-2021 [19:49] - Ryan | Link:

Wesołych Świąt wszystkim

Nawet dla tych, którzy nie wierzą i dla tych, którzy uwierzą, ale po prostu nie dotarli jeszcze do tego rozdziału w historii swojego życia.

Obrazek użytkownika Slawomir Tomasz Roch

26-12-2021 [08:26] - Slawomir Tomasz Roch | Link:

Dzięki Ryan do takich rzeczy już doszło za pontyfikatu papieża Franciszka, iż abp Marek Jędraszewski  w homilii, wygłoszonej podczas pasterki w sanktuarium w Ludźmierzu powiedział: „W swych najbardziej głośnych tendencjach dzisiejszy świat nie tylko coraz bardziej żyje, etsi Deus non daretur – ‘jakby Boga nie było’ i jakby nie było wydarzeń Nazaretu i Betlejem, ale coraz usilniej dąży do całkowitego wymazania Go z ludzkiej pamięci i świadomości.”.
Naturalnie przywołał tu opublikowany niedawno przez Komisję Europejską tzw. „wewnętrzny przewodnik komunikacji inkluzywnej”, w której KE zalecała, aby nie używać wyrażenia „Boże Narodzenie”, ponieważ ktoś mógłby poczuć się urażony takim sformułowaniem.
Dlatego metropolita krakowski.pozwolił sobie rozwinąć ten temat: "Wobec głośnych protestów Komisja wycofała się z tej propozycji, twierdząc, że przewodnik domaga się jeszcze pewnych korekt. Czym się to zakończy? Tego dzisiaj nie wiemy. Rodzi się jednak jeszcze bardziej istotne pytanie: w jaki sposób prawda o Bożym Narodzeniu, głoszona w Europie od prawie dwóch tysięcy lat, która tak głęboko wniknęła w jej tkankę kulturową, że w pewnym sensie bez niej Europa nie jest w stanie siebie do końca zrozumieć, może kogoś urazić?”
            I dalej już nie owijał w bawełnę: "Jeśli ‘Boże Narodzenie’ zostanie wyparte z naszego kontynentu, to wtedy nie będzie już więcej Europy w jej kulturowym, a więc najgłębszym znaczeniu, lecz tylko skrawek Eurazji zamieszkały przez ludzi pozbawionych swych duchowych korzeni”.
A o samej KE UE dodał już jasno i klarownie: „od jakiegoś czasu coraz bardziej widocznie uzurpuje sobie władzę nie tylko polityczną, ale także kulturową wobec wszystkich swych członków”.
Czytaj więcej na stronie: https://niezalezna.pl/423914-m...
 

Obrazek użytkownika Slawomir Tomasz Roch

26-12-2021 [11:14] - Slawomir Tomasz Roch | Link:

Domagała się wpisania neutralnej płci do paszportu. To się już dzieje za pontyfikatu papieża Franciszka. Na szczęście brytyjski sąd stanął po stronie logiki. Otóż Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii jednomyślnie odrzucił w środę 15 grudnia 2021 r. skargę na brak możliwości wydawania paszportów neutralnych płciowo dla osób, które nie identyfikują się ani jako kobieta, ani mężczyzna. Skargę wniosła Christie Elan-Cane, opisująca się jako "osoba niebinarna", która twierdzi, że wymóg określania płci przy składaniu dokumentów paszportowych narusza jej prawa człowieka i oprócz istniejących oznaczeń "M" i "F" powinna być do wyboru opcja "X". Elan-Cane stara się o to już od 1995 roku, jednak sądy w kolejnych instancjach przyznawały rację ministerstwu spraw wewnętrznych.
W wydanym orzeczeniu Sąd Najwyższy wyjaśnił, że płeć osób ubiegających się o paszport jest: "szczegółem biograficznym, który może być wykorzystany do potwierdzenia tożsamości poprzez sprawdzenie go z dostarczonymi świadectwami urodzenia, adopcji lub uznania płci oraz innymi oficjalnymi zapisami".
Po czym sędziowie wskazali, że prawo w Wielkiej Brytanii zabiega tym samym o zwykły porządek prawny i publiczny: "utrzymanie spójnego podejścia do kwestii płci w całym prawie i administracji jest uzasadnione".
Sąd Najwyższy zwrócił nadto baczną uwagę, iż za takim orzeczeniem przemawiają i inne względy, w tym bezpieczeństwa i spójne podejście do kwestii płci. Sąd Najwyższy jest ostatnią instancją sądowniczą w Wielkiej Brytanii i od jego decyzji nie ma już apelacji. Elan-Cane oświadczyła, że Wielka Brytania "stanęła po złej stronie historii" i zapowiada złożenie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Cały wpis jest dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/422825-d...
 
 

Obrazek użytkownika Slawomir Tomasz Roch

28-12-2021 [21:28] - Slawomir Tomasz Roch | Link:

Opowieść o Betlejem to proza i surowość życia. Bp Adrian Galbas mianowany przez papieża Franciszka abp koadiutorem archidiecezji katowickiej powiedział w ostatnich dniach: „Niezrozumiała i niebezpieczna jest dla mnie próba usuwania imienia Boga z nazwy dnia święta, które chrześcijanie od wieków obchodzą ku czci Jego narodzenia i nazywanie go ‘świętem grudniowym’ albo ‘zimowym’, albo jakim tam jeszcze. (...) Pamiętajmy, że opowieść o Betlejem to nie przesłodzony obrazek stajenki i zwierzątek – jak to czasami mamy w polskich, skądinąd, pięknych kolędach – ale to proza i surowość życia.”.
            I dodał jeszcze jasno i klarownie, by usłyszeli w Warszawie, Gdańsku i w wielu innych miejscach w Polsce: „Święta to uniwersalna prawda o tym, że ‘Słowo stało się Ciałe’", bo ‘nie jest dobrze, żeby człowiek był sam’. Sam, bez Boga i sam, bez bliźniego. Może gdybyśmy to bardziej odkryli, nie chcielibyśmy mieć ‘świąt grudniowych’, zamiast świąt Bożego Narodzenia.”.
Cały wpis jest dostępny na stronie: https://dorzeczy.pl/opinie/244...