Refleksja wigilijna

Cicha noc, święta noc, pokój ludziom niesie wszem…
Ech, rozmarzyłem się. Chwilo trwaj! Bingo! Zostałem wysłuchany. Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi. W dzień Bożego narodzenia radość wszelkiego stworzenia. Chwała na wysokości, a na Ziemi pokój ludziom dobrej woli. Złej także, przynajmniej w święta Zimowe, a na antypodach letnie, tak czy owak, przy golonce w piwie.
Tyle w 2021 rocznicę ukonstytuowania nowej ery. Bóg się narodził! Moc struchlała! Akurat. Szczerząc w uśmiechu kły usiłuje przekreślić dwa tysiące lat aksjologicznej tradycji. Ale o tym po nowym Roku, a nawet po sześciu królach, z Kacprem, Melchiorem i Belzebubem.
 
Sekator
 
Ps.

- A potem już tylko śmigus dyngus – pointuje mój komputer.
- Twoje nostradamusy, Eustachy, trudniej interpretować niż strofy Miłosza – wzdycham zakłopotany.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

25-12-2021 [15:56] - u2 | Link:

pokój ludziom dobrej woli

Ano. Dzisiaj nieopatrznie wszedłem na Saloon24, a tam artykuł jak Stuhr junior przygarnął 30-letnią Syryjkę, która dostała się nielegalnie przez granicę do Hajnówki i tam wylądowała w szpitalu.

Ponoć idzie do Berlina, aby połączyć  się z rodzicami. Ma ataki padaczki. Trudno mi się odnosić do jej historii, bo może być jak z tym imigrantem co 6 dni pływał po Bugu.

Ale w komentarzach była niezwykle aktywna niejaka "Karolina Nowicka", która w każdym komentarzu wyzywała Polki i Polaków od "polaczków". Mi raczej wyglądała na ruskiego trolla z Czerskiej i Wiertniczej, aby dokopać właśnie nam "polaczkom" :-)

Obrazek użytkownika angela

25-12-2021 [16:13] - angela | Link:

Mnie tylko dziwi, czemu się tak caly czas męczą miedzy Polakami, masochisci jacyś, 
zamiast jechać tam gdzie dobrze, gdzie kochają nachodzców.
Niedlugo im sliny zabraknie, i po co to, zamiast zyc w szczęśliwości wybuchowych bombek, nie tych choinkowych.

Obrazek użytkownika Zofia

25-12-2021 [16:56] - Zofia | Link:

Aktor Stuhr mając takie dobre serducho powinien przygarnąć jeszcze Jandę (co bochenek chleba musi porcjować, co by jej na dłużej starczyło) no i ostatnio przed świętami ujawnił się następny ubogi Wałęsa , który musi dzielić śledzia na 4 części, bo nie może utrzymać siebie i Danutę za 6-7 tysięcy. Owsiak będzie zbierał daninę ,to może i ich wspomoże.

Obrazek użytkownika Maverick

25-12-2021 [21:28] - Maverick | Link:

Ważny przekaz dla wiernych, od Biskupa Pawła Lengi.  Masoni to wrogowie ludzkości i to oni wdrażali komunizm sowiecki a dzisiaj NWO. Jednak sporo głupich w Polin myśli że z zachodu idzie wolność a nie największe zniewolenie w dziejach ludzkości.

https://youtu.be/8tYz16oa76M