Niemcy -- droga do samozagłady

Być może za łatwo, pod wpływem obrazów Bundeswehry maszerującej z pochodniami przestraszyliśmy się wizji europejskiej Czwartej Rzeszy. W istocie nowy trójbarwny rzad niemiecki zaprezentował program, który może doprowadzić do samolikwidacji państwa i narodu zwanego Niemcami....
zapraszam do posłuchania kolenego video felietonu.
Dobrego odbioru!
Marcin Wolski

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

22-12-2021 [17:28] - u2 | Link:

Parafrazując Niemca Karla Marxa :

Widmo krąży nad Niemcami

Widmo Islamu :-)

Obrazek użytkownika Marek Kudła

22-12-2021 [17:44] - Marek Kudła | Link:

A o z Francją czy Anglią ?!  Przecież tam jest jeszcze więcej ciapatych niż w Niemczech !

Obrazek użytkownika u2

22-12-2021 [19:20] - u2 | Link:

A w Rosji jeszcze więcej :-)

Obrazek użytkownika JanAndJan

22-12-2021 [18:16] - JanAndJan | Link:

@Marcin Wolski
Bardzo się z Panem nie zgadzam. Perfidia, podstępność, potencjał (3xP). Moim zdaniem, Niemcy jako państwo, jako naród - systematycznie i konsekwentnie realizują, dawno wytyczone cele. To, co eksponują w mediach, o czym informują oficjalnie, jest "zasłoną dymną". Zbroją się, ćwiczą armię, przygotowują mentalnie społeczeństwo do ..hmmm.. ekspansji. Ogólnie dostępne materiały np. na yt, ilustrują wysoką jakość wyszkolenia armii niemieckiej. A produkcje filmowe np. ParaLight worX (jest tych producentów więcej), nawiązują do niemieckiego "etosu" WWII. Delikatnie mówiąc - prowokują resentymenty. Ostatnie/pierwsze "p" - jest oczywiste. Potencjał czołowego eksportera uzbrojenia, państwo z ogromną nadwyżką budżetową, może błyskawicznie przekierować strumień broni z exportu, z produkcji - na własne potrzeby. Świetnym przykładem jest tempo wycofywania karabinu szturmowego g36 i przezbrajania się na nowy typ, czy modernizacja transporterów opancerzonych. I, na koniec moje subiektywne (jeszcze bardziej) doświadczenie. Starsza pani - Niemka, internowana po IIWW, repatriantka z Rosji po zjednoczeniu Niemiec, gdy uczestniczyliśmy w międzynarodowym spotkaniu polsko-czesko-rosyjsko-niemieckim, w kuluarach powiedziała coś bardzo symptomatycznego. Cyt. z pamięci (20 lat temu): wolę ruską biedę i chamstwo, niż niemieckie bogactwo i "kulturę", bo Niemiec - jak daje jedną ręką, to w drugiej trzyma nóż, by go wbić w plecy obdarowywanego. Biorąc pod uwagę fakty tj. dominację Niemiec w UE, próby reaktywacji Wielkiej Rzeszy - innymi metodami, konsekwencję państwa i jego elit - nie trudno sobie wyobrazić "sprowokowany" przewrót rządowy w Niemczech i ukonstytuowanie się silnej władzy (pod pozorem c19 lub imigrantów np. albo niestabilnej sytuacji na granicy.. polsko - niemieckiej). "Nie ufajcie Grekom..." No więc, ja nie ufam.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika u2

22-12-2021 [19:19] - u2 | Link:

wolę ruską biedę i chamstwo, niż niemieckie bogactwo i "kulturę"

Gdyby tak rzeczywiscie było, to by nie wracała do Heimatu z matuszki Rosji. Nie słowa, tyko czyny świadczą o ludziach :-)

Obrazek użytkownika JanAndJan

22-12-2021 [19:23] - JanAndJan | Link:

@u2
...Została reemigrowana, przehandlowana. Nie miała nic do powiedzenia. Późny Jelcyn.
PZDR

Obrazek użytkownika u2

23-12-2021 [07:20] - u2 | Link:

...Została reemigrowana, przehandlowana. Nie miała nic do powiedzenia.

Bez przesady, mogła zostać w matuszce Rosji, gdyby było jej tam tak dobrze :-)

Obrazek użytkownika JanAndJan

23-12-2021 [12:33] - JanAndJan | Link:

@u2
Odwrotnie, proszę Pana. Nie mogła wrócić. Poza tym - nie odczytał Pan pewnego "sarkazmu", goryczy w wypowiedzi Tej Pani? Wyidealizowany w dzieciecej imaginacji vaterland, okazał się .. inny. I ludzie...też. A matuszka Rosja..? Daj Pan spokój. "Dla Pana to zabawa, a mnie o życie chodzi.."
Anyway
Pomyślności i Zdrowia Życzę
Wesołych Świąt
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Darek65

23-12-2021 [08:39] - Darek65 | Link:

@JanAndJan

Jak to ktoś kiedyś powiedział - Jak świat światem Niemiec Polakowi nigdy nie będzie bratem. I jest w tym wiele prawdy. MY, Polacy, powinniśmy robić swoje. Rozwijać państwo, kształcić społeczeństwo, zbroić się, itp. Jest to trudne, bo ani polskiego rządu nie mamy, nasza mentalność leży i jeszcze inne kłody są nam rzucane pod nogi. Co do Niemiec. To już nie te Niemcy, co wcześniej. Jeszcze jest to naród karny, jeszcze jest w nim dawny dryl pruski, jeszcze, szczególnie wśród elit jest duch drach nacht Osten. Tylko.... w czasie II wojny światowej około 3mln. Niemek zostało zgwałconych przez żołnierzy sowieckich. Urodziło się około 2 mln. dzieci. Dzieci wychowanych w Niemczech, ale z obcym DNA. Pozornie nic, ale... W latach 60-tych do Niemiec przybyło wielu migrantów z dawnej Jugosławii, a w szczególności Turcji. Oni w wielu przypadkach, szczególnie Turcy, żyją swoim życiem w swoich enklawach. Nie wyobrażam sobie, że nagle Niemcy będą potrafili spacyfikować Turków, za którymi stoi silne państwo tureckie, z ogromną armią. Społeczeństwo niemieckie zgnuśniało z dobrobytu, zmiękło. Rodzi się coraz mniej Niemców, coraz większe obszary życie są zawłaszczane przez imigrantów. Gospodarka. Niemcy żyją z eksportu. Nie dość, że zaczyna im brakować rąk do pracy, to duszą się z towarami, które stają się droższe i gorszej jakości niż u konkurencji. Przenieśli produkcję do Chin, które na potęgę kradną technologie. W Chinach jest prawo, że wszystko, co na chińskiej ziemi jest chińskie. Możesz tam pobudować fabrykę, możesz produkować, ale jak chcesz się wynieść z Chin, to musisz tam wszystko zostawić. Niemiecki ordnung, to już przeszłość. Kto był i widział, to znajdzie wiele przykładów. Niemniej, to nadal bardzo silne i poukładane państwo. Życzyłbym sobie, aby Polska była na poziomie Niemiec.

Obrazek użytkownika JanAndJan

23-12-2021 [12:19] - JanAndJan | Link:

@Darek65
Zgadzam się z Panem. 10/10. Irracjonalnie - jednak - tli się we mnie nadzieja..(?)... Pewność! Zwyciężymy. Państwo, Naród, Polskość.. Miejsce i czas - nie te - by rozwinąć tezę, ale. ..Jeszcze Polska.. ! Wszystkiego Naj!! Panu, Najbliższym, Rodakom..
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Darek65

23-12-2021 [13:52] - Darek65 | Link:

Dziękuję :)

Jak to mówią, nadzieja umiera ostatnia.