Nowe oszustwo: SMSy o paczkach

Do szanownych Czytelników: uważajcie na nowe metody oszustów:
Właśnie ruszyła nowa kampania oszustów. Polacy otrzymują różne warianty SMS-ów, które dotyczą przesyłek. A to, że nie “można było jej dostarczy”, a to że “trzeba zmienić preferencje dostawy”, albo że to “ostatnia szansa aby paczkę odebrać”.
 Negatywne skutki tego ataku dotyczą tylko użytkowników Androidów. Ale SMSy są oczywiście wysyłane masowo, do wszystkich. Wiadomości dostają wszyscy, którzy byli np. w książkach kontaktowych ofiar poprzednich kampanii oszustów.
Na czym polega atak?
Wiadomości zawierają linki, które przekierowują użytkowników na strony, które nakłaniają do instalacji złośliwych aplikacji, tzw. trojanów bankowych. Zainstalowanie aplikacji może spowodować utratę pieniędzy z rachunku bankowego ofiary.
Kliknąłem w linka — co robić?
Jeśli tylko kliknąłeś, w przypadku tego ataku nic nie musisz robić. Jeśli jednak pobrałeś i zainstalowałeś aplikację na swoim Androidzie, to natychmiast skontaktuj się ze swoim bankiem, dzwoniąc z innego urządzenia niż smartfon na którym dokonałeś instalacji.
https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-grozne-sms-y-dotyczace-przesylek/

Sam padłem ofiarą, dostałem kilka takich smsów w mikołajki i nadal dostaję, ostrzegam innych, nawet  byłem w tej sprawie na policji ale specjalnie się tym nie zainteresowali.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika radziwil

08-12-2021 [12:10] - radziwil | Link:

dzieki teraz jestem spokojny nie wiem o co chodzi nie rozumiem, nie wiem nie dyskutuję nie denerwuję się

Obrazek użytkownika Jan1797

08-12-2021 [22:51] - Jan1797 | Link:

100/100 Panie Foros, fakt pojawiły się dziwne SMS'y.
Orlen Paczka konkurencją dla innych paczkomatów https://www.orlenpaczka.pl
SMS powinien zawierać adres paczkomatu i nr kod przesyłki.