Unia Europejska wstrzymuje środki dla Polski

"W marcu 2021 r. Polska i Węgry złożyły do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskej skargę na tzw. mechanizm warunkowości, który uzależniał wypłatę unijnych środków od przestrzegania zasad praworządności. "Rzecznik generalny TSUE zaproponował, by Trybunał oddalił wniesione przez Węgry i Polskę skargi o stwierdzenie nieważności" - czytamy w opublikowanym dzisiaj komunikacie unijnego sądu."
Czytamy w dzisiejszej prasie.
https://niezalezna.pl/421053-m...

Tak właśnie działa polityczne TSUE. Inni mogą ale Polska i Węgry już nie. Olać TSUE. A jak nie wypłacą kasy - po pierwsze z funduszu odbudowy po Covid19 - wypowiedzieć podpisaną umowę pożyczki w tej sprawie. Po drugie - jak nie będą wypłacali należnych pieniędzy z budżetu na lata 2022-2027 - wstrzymać nasze składki do UE. Po trzecie - nie dopuścić (wetować) jakichkolwiek projektów Fit for 55 (pakiet klimatyczny). Po czwarte - wprowadzić takie samo opodatkowanie dla zagranicznych firm działających na terenie Polski jak dla rodzimych firm.

Kasa z budżetu unijnego jest wypłacana za dostęp zagranicznych (unijnych) krajów do naszego rynku bez nakładania podatków i ceł. Jak unijni urzędasy chcą wojenki to zobaczą jak można wywrócić do góry nogami ich lewackie zamiary podporządkowania państw narodowych. I robić swoje - pilnie wprowadzić w życie reformę sądownictwa, zaprzestać opłat za emisję CO2, olać polityczne orzeczenia TSUE. Dosyć wcinania się w nasze wewnętrzne sprawy.

Tu wcale nie chodzi o żadną praworządność! Ona jest tylko pretekstem. Chodzi o to żeby Polsce nie dawać żadnych pieniędzy bo zagrażają niemieckiej gospodarce. Niemcy dążąc do dominacji w Europie i superpaństwa niemieckiego chcą osłabić Polskę! A tu nawet taki argument jest dobry chociaż niezgodny z unijnym prawem! To unia jest niepraworządna!

UE sama znalazła sposób żeby się pozbyć Polski i Węgier , mechanizm warunkowości to tylko przykrywka .Każde oszustwo ma swoją warunkowość .Nie ma Kasy nie ma UE przecież to proste. Suwerenność Polski to najważniejsza i bezdyskusyjna warunkowość .

Polska powinna teraz : zablokować budżet unijny na przyszły rok : wycofać się z gwarantowania pożyczek branych przez inne państwa w ramach funduszu odbudowy: sama powinna brać pożyczki na korzystniejszych warunkach, a rachunki za spłatę tych kredytów przesyłać do Brukseli ( w przypadku odrzucenia przez Brukselę tych rachunków, pomniejszać wysokość naszej składki do unijnego budżetu, o kwotę tych rachunków) - i zapewne polski rząd wyjdzie na tym lepiej niż te zasrane kwoty z unii - a co do kar nakładanych na Polskę : uzasadniać wypłatę kary tylko na podstawie KONKRETNEGO zapisu wynikającego z traktatów podpisanych przez Polskę .......

Murem za Polskim Mundurem !

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

02-12-2021 [10:58] - Pers | Link:

A co to za problem?
Pan premier Morawiecki pojedzie i w dwie godziny załatwi.
Załatwił już suwerenność, Turów załatwił...

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-12-2021 [11:18] - Tezeusz | Link:

@ Pers
A co na to twój uwielbiany Putek i Imperium zla !

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-12-2021 [15:10] - Tezeusz | Link:

Jak wali agentura Putina nie wiecie? Cytuję :
"Putin jest uważany za zagrożenie, ponieważ przywrócił rosyjską suwerenność, wymazał upokorzenie epoki Borysa Jelcyna i bronił interesów narodowych Rosji. Ale to jest właśnie to, czego elita amerykańska nie mogła tolerować."

Zgadnijcie kto to napisał ?

Obrazek użytkownika Pers

02-12-2021 [15:19] - Pers | Link:

@tezeuszek
//Zgadnijcie kto to napisał ?//
Ja. A coś się nie zgadza?
Jak zwykle zapomniałeś o linku   https://kurier-poranny.blogspo...

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-12-2021 [17:42] - Tezeusz | Link:

Nam się Soviet troll przyznał  jak uwielbia Putka a co na to Służby Ochrony Państwa ?

Obrazek użytkownika u2

02-12-2021 [11:18] - u2 | Link:

Tu wcale nie chodzi o żadną praworządność! Ona jest tylko pretekstem. Chodzi o to żeby Polsce nie dawać żadnych pieniędzy bo zagrażają niemieckiej gospodarce.

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi ... o pieniądze. Niemcy zyskują na unii z Polską. Polska jest jednym z większych kooperantrów Niemiec. A że Niemcy wolą nielegalnych imigrantów i rurę z Rosją ? Wolna wola :-)

Co do KPO to jest pożyczka, przed czym przestrzegał minister Ziobro. A prof. Glapiński wręcz powiedział, że Polska poradzi sobie bez tych środków.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-12-2021 [17:42] - Tezeusz | Link:

Polska weźmie kredyt z USA ( mamy dość złota jako gwarancję) mniej oprocentowany niż z Brukseli, nałoży podatki na lidle, nie będzie płacić składki, wycofa gearancje bankowe, zablokuje pakiet klimatyczny i już!

Putek niech zagryza paluchy ze złością.

Obrazek użytkownika Jabe

02-12-2021 [11:28] - Jabe | Link:

Proszę nie zapomnieć dać znać, gdy to się stanie.

Obrazek użytkownika Pers

02-12-2021 [11:29] - Pers | Link:

@tezeuszek
//Polska weźmie kredyt z USA mniej oprocentowany niż z Brukseli, nałoży podatki na lidle, nie będzie płacić składki, wycofa gearancje bankowe, zablokuje pakiet klimatyczny i już!//

I to jest to!
Tezeuszek na premiera!
Albo chociaż prezydenta.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-12-2021 [12:46] - Tezeusz | Link:

@Persik na idiotę, wróć on już idiotą  jest ! Dodam też chamem !

Obrazek użytkownika u2

02-12-2021 [11:54] - u2 | Link:

Polska weźmie kredyt z USA ( mamy dość złota jako gwarancję) mniej oprocentowany niż z Brukseli

Pożyczka z UE jest solidarnościowa, czyli Polska żyruje innym, że będzie spłacać w razie niewypłacalności innych krajów.

To tak jak Niemcy zadłużyli Greków, a następnie ... ratowali swoje banki, które udzielały pożyczek na lewo i prawo, nie sprawdzając wiarygodnosci kredytobiorców :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-12-2021 [12:30] - Ula Ujejska | Link:

U2
W każdym momencie ustawą możemy cofnąć ratyfikację tej pożyczki. I tak się stanie po Nowym Roku jak nam dalej będą blokować ten fundusz.

Obrazek użytkownika u2

02-12-2021 [12:47] - u2 | Link:

W każdym momencie ustawą możemy cofnąć ratyfikację tej pożyczki. I tak się stanie po Nowym Roku jak nam dalej będą blokować ten fundusz.

Na to zapewne gra p. Jackowski z Człuchowa, który jest wrogiem PiS-u jak sam się określił. To taki sługus mafiozów typu Pershing, z którym jeździł do Las Vegas. Ja osobiście pogoniłbym go psami, a nie korzystał z jego "usług". To taki wróżbita hitlerka z Dancygu :-)

Obrazek użytkownika Jabe

02-12-2021 [21:05] - Jabe | Link:

@Ula  Żadnej warunkowości miało nie być. Pan premier tak wynegocjował, nie?

Obrazek użytkownika Ryan

02-12-2021 [12:15] - Ryan | Link:

Oskarżyć UE o nieprzestrzeganie praworządności i przestać wpłacać składkę
Wiadomo, że lewactwo nie odpuści dopóki ten rząd nie upadnie. Lepiej by chyba było gdyby Polska, w razie potrzeby, pożyczyła pieniądze na rynku finansowym. Będzie i taniej, i w ten sposób uniezależnimy się od lewackiej UE a zarazem cały pakiet można będzie zawetować
Nie weźmiemy miliardowej pożyczki i nie będziemy żyrantami ściganymi o spłatę czyjegoś zadłużenia

Obrazek użytkownika Ptr

02-12-2021 [14:31] - Ptr | Link:

Wszyscy proeuropejscy politycy wepchneli nas w niezły kanał. I obawiam się ,że myślą jak by to ciągnąć dalej. Unia to oszuści. Ale sądzę ,że jest gorzej. Unię w przyszłości będzie stać na działania totalitarne , drastycznie nieetyczne w stylu reżimowym. Być moze na wzór chiński, a może tylko zmodyfikowany niemiecki. Dopiszemy do naszej historii następną epokę dramatu i płaczu. Światem rządzi dziś kłamstwo , zawsze rządziło.  

Obrazek użytkownika Ijontichy

02-12-2021 [15:29] - Ijontichy | Link:

Mądrze gadasz,tak samo mądrze gada Saryusz-Wolski...i kilka milionów Polaków...tylko jest jeden zasadniczy problem: KTO TO WSZYSTKO MA ZROBIĆ???
Morawiecki...który obraził Orbana i Salviniego,który podpisał wszystko,WSZYSTKO co mu kazała Merkel i udupił NAS wszystkich na rok 2030...ta data koniec to Polski.

Może Duda? Wychowanek Geremka,Michnika i Kuronia,członek UD/UW  z jej żydowskimi działaczami,który wczoraj wziął łopatę i wykopał grób,podpisując przynależność
wojska polskiego do unijnej kaszany pod kierownictwem Bundes degenerałów.

Może sam prezes Kaczyński,a może te dwa kolosy Kamiński i min.od wojny?

PiS to jest makaron jajeczny...2 jajka na 100 km makaronu...albo jeszcze lepiej.

Ja od 2007 roku piszę: UCIEKAĆ Z TEGO BAJZLU KOMUSZEGO!!! BRAC PRZYKŁAD Z ANGLII!!! Ale jak uciekać,skoro 80% tubylców kocha UE?

PS Teraz wszystko w rękach...Admina.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-12-2021 [20:30] - Tezeusz | Link:

@Ijontichy
Kolejna odsłona tego idioty @ Persa vel wielkopolskiezdzicho.
Dyskusja z tym sowieckim idiotą zbędna.

Obrazek użytkownika Jan1797

02-12-2021 [20:58] - Jan1797 | Link:

"PS Teraz wszystko w rękach...Admina."
Dokładnie, wygodniej dwu niż jednojajecznym.
Wystarczy spojrzeć, jak maszerują z pochodniami na POżegnanie w Berlinie, a być może
refleksja będzie dla lewicy czytelna?

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-12-2021 [16:06] - Tezeusz | Link:

Na NEonku bez zmian
Dziwy, dziwy w NEon ku ?
Nie tylko Ruszkiewicz ale i Zawisza Niebieski Pan Cezary blokują komentarze i usuwają blogerów dlaczego ? Czego się boją. Wolnego słowa innych przemyśleń niż sowieckich. Innych przemyśleń niż plucie na Polskę i Polaków i wchodzenie w dupsko Putinowi.
Ci co nie wychwalają Rosji są dla nich wrogami ?
Teraz już wiem dlaczego w sieci portal NEon24 nazywany jest " antypolskim Scierwoneonem".
Chyba nie o to chodzi Panu Oparze...

Murem za Polskim Mundurem.

Niektórzy z NEonka woleli by za...Sowieckim, takie to czerwone ścierwa. Skurw...

Obrazek użytkownika Pers

02-12-2021 [16:17] - Pers | Link:

@tezeuszek
//Niektórzy z NEonka woleli by za...Sowieckim, takie to czerwone ścierwa. Skurw...//
Skończyły się wasze swawole :)  https://dz.neon24.pl/post/1654...

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-12-2021 [18:10] - Tezeusz | Link:

No @ Pers a nie możesz świrować jako gość i dupa Ale pytania dlaczego usuwasz komentarze, chamsko obrażasz ludzi, zadają ludzie po całym Scierwoneonie a wielu się zastanawia ?  A co na to Opara już wie.
Twoje uwielbienie Rosją i Putinem powoduje odruch wymiotny i zastanawia wielu komu Pers służy ?

Obrazek użytkownika J z L

02-12-2021 [18:54] - J z L | Link:

To jest ten dzień kiedy Opara pokazał kolejny raz pam..persowi środkowy palec.Tym razem u lewej ręki
​Przykre

Obrazek użytkownika Pers

02-12-2021 [19:53] - Pers | Link:

@"jzl" &tezeuszek
//To jest ten dzień kiedy Opara pokazał kolejny raz pam..persowi środkowy palec.//
Rozumiem waszą wściekłość chłopaszki.
Opara w końcu posłuchał się fachowca :))  https://spiritolibero.neon24.p...

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-12-2021 [05:39] - Tezeusz | Link:

Ej tam ej tam @Pers mało wiesz. Chciałbyś wiedzieć co Pan Opara myśli o Tobie wkrótce materiał oj się dziwisz i to jak bardzo ? Szczególnie o  fachowcu od szkalowaniu Polski i włażenie w dupsko Putkowi o wielu odsłonach i twarzach. 

Ale twoje dane są publicznie dostępne w Sądzie Rejestrowym dla miasta stołecznego Warszawy.
 Imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, pracy, nr tel wszystko. Pamiętasz Jaruś jak je podawałeś ?
I co ? Łyso
 

Obrazek użytkownika J z L

02-12-2021 [21:42] - J z L | Link:

ja na twoje szambo to jedynie nasrać moge i na tego co portal jego
amen

Obrazek użytkownika Pers

03-12-2021 [13:49] - Pers | Link:

@tezeuszek
Na niepoprawni.pl już też rozkminili twoje plagiaty :)))  https://niepoprawni.pl/comment...

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-12-2021 [16:17] - Tezeusz | Link:

SBcki idiota i chamski troll Putina kumple .Brawo! Moje gratulacje.

Dlaczego tchórzu blokujesz możliwość dyskusji w Scierwoneonie czego się boisz czego się obawiasz.
Nie tolerujesz innych  poglądów niż sowieckie i uwielbienie Putina. Ale po co w sposób chamski obrażasz czytelników wyzywasz ich od wesz łonowych i żydobanderowciw

A  właściciel portalu Pan Opara prosi by był miejscem dyskusji dla wszystkich a Ruszkiewicz i Zawisza Niebieski mają to w poważaniu.
Chamstwo w najwyższym wydaniu.

Tak piszesz :
"Polska jako najbardziej zaprzysięgły wasal USA jest wykorzystywana jako ratlerek do obszczekiwania Rosji a terytorium Polski już dawno zostało spisane na straty w przypadku ew. konfliktu. Najgorsze jest to, że nasze "elity" zrobiły sobie z tej wasalnej podległości i rusofobii "polską rację stanu".

Tuba Putina jak na dłoni
Brawo !

Obrazek użytkownika Pers

03-12-2021 [18:45] - Pers | Link:

@tezeuszek
Jakie śliczne kolorki dostałeś... Do twarzy ci :))))
To w uznaniu za twój wykwintny, literacki język?

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-12-2021 [21:01] - Tezeusz | Link:

@ Pers
Jak dużo masz na swoich antypolskich materiałach w Scierwoneonie czarne paseczki takie trumienki swoich wypocin, klepsydry twojej głupoty.
Biedactwo. A będzie więcej, niech się ludziska dziwują.

Obrazek użytkownika Pers

03-12-2021 [20:56] - Pers | Link:

@tezeuszek
//A będzie więcej, niech się ludziska dziwują.//
Nie będzie. Zakład? :))))
Jak to mówią? - koniec balu panno Lalu :)))

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-12-2021 [11:11] - Tezeusz | Link:

@ Pers pożyjemy zobaczymy. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.
Pisz antypolskie Scierwoneonowe wypociny - pisz ! 

Piszesz w Ścierwoneonie cytuje :
" Mój syn jedy homofobem "
"Uważam się za nowoczesnego rodzica, postępowego, otwartego na teorię płci i opowiadającego się za jak najwcześniejszym samookreśleniem tożsamości seksualnej."
https://spiritolibero.neon24.p...

Wow ! To nie wiedziałem żeś LGBT !!!
Cóż mozna poradzić na miłosc do Putka a buzi było !
Hahahaha

I znowu masz klepsydry biedaczek !

Obrazek użytkownika Pers

04-12-2021 [11:11] - Pers | Link:

@tezeuszek
Jesteś tak ograniczony, że nie potrafisz zrozumieć tekstu satyrycznego.
Ale dlaczego mnie to nie dziwi?

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-12-2021 [21:28] - Kaczysta | Link:

dachowiec
masz odciski na nosie?