Dokąd zmierzasz Europo?

No właśnie, jeszcze chwila a staniesz Europo nad przepaścią. Transformacja energetyczna będzie tym ostatnim krokiem? Tak zwany Zielony Ład jednak powolutku zdycha na wszystkich frontach. Polska jednak nie da się wciągnąć w europejskie samobójcze plany. Jeśli w tym roku dodatkowo będzie surowa zima, to zarobimy na niej spore pieniądze od tych, co nam w TSUE chcieli życie układać. Nie zamknęliśmy Turowa i jak się okazuje, to dzięki temu będzie nas stać nawet na zapłacenie kar, bo rosnące lawinowo ceny energii, spokojnie dadzą nam spory zysk. Oczywiście żadnych kar nie zapłacimy. Mamy najtańszą energię w UE, więc możemy się dzisiaj śmiać nie tylko z totalsów, ale i z tych pamiętnych frajerskich unijnych euro debat. Nie zapominajmy także o covidzie. Zaraza uderzyła kolejną falą w całą Europę. Czy wobec tych niepokojących faktów, UE nadal będzie ciągnąc wątek "polskiej praworządności"? Wstrzymywanie należnych nam funduszy może znacząco załamać europejski łańcuch różnych dostaw, który już mocno kuleje. W kuluarach Niemcy mówią że nowy niemiecki rząd nie zamierza kontynuować konfliktów z Polską - będzie dążył do ich wygaszania. Pożyjemy zobaczymy. Niemcy wstrzymali certyfikację NS2 - jakiś postęp więc jest. Jeszcze tylko te należne nam fundusze oddać, albo ... teraz my, jak Gazymir Putin, możemy przestać eksportować nasze nadwyżki i ociągać się z dostawami pogłębiając kryzys. A co, nie wolno nam? Nam także grozi covid i rosnące ceny paliw. My także prawdopodobnie będziemy zmuszeni do kolejnych covidowych ograniczeń. Rozumiecie chyba jakie w tych okolicznościach ogromne znaczenie ma konflikt graniczny z Białorusią? I tutaj także mamy asy w rękawie. Systematycznie zamykamy kolejne przejścia graniczne i tranzytowe, olewając gazowe groźby. W sumie najbardziej to uderzy w Zachód i chiński "jedwabny szlak", więc spodziewam się różnych nacisków i szybkiego wygaszenia konfliktów granicznych.

Dziękuję za uwagę.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

24-11-2021 [23:18] - Jabe | Link:

Polska jednak nie da się wciągnąć w europejskie samobójcze plany. – Toż i „Kaczomor” nam zielone łady serwuje.

Oczywiście żadnych kar nie zapłacimy. – Jużci!

możemy przestać eksportować nasze nadwyżki i ociągać się z dostawami pogłębiając kryzys. – Do tego trzeba być konkurencyjnym. Nadwiślańscy tubylcy nie mają powodów do cenowych zachwytów.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-11-2021 [07:27] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Jako rusko niemiecki tubylec nie możesz znieść, że jednak parę rzeczy na europejskim rynku mamy nie tylko konkurencyjnych ale wręcz najtańszych.😁😁😁  A polska żywność zwłaszcza jej nadwyżki, mogą być tej zimy decydującym wkładem w pomyślność Europy. Wiem że cię to w pupę parzy, ale nic na to nie poradzę - trzeba było pyskować jak w Niemcy budowały NS2. Teraz może łaskawie sprzedamy wam papu i trochę prądu plus podatek na covid, kary i hybrydę na granicy😁 Tulisz i bulisz i nie pyskuj nam tutaj za mocno!

Obrazek użytkownika Jabe

25-11-2021 [10:37] - Jabe | Link:

Proszę uprzejmie siłować się na chamstwo z kimś innym.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-11-2021 [00:30] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Cieszę się że zrozumiałeś - delikatniej nie mogłam bo byś nie zrozumiał. No i dodaj sobie jeszcze planowany przez Morawieckiego pakiet antyinflacyjny, a pod pupą masz już wielki ogień 😁

Obrazek użytkownika u2

24-11-2021 [23:44] - u2 | Link:

I tutaj także mamy asy w rękawie. Systematycznie zamykamy kolejne przejścia graniczne i tranzytowe, olewając gazowe groźby.

Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma :-)

Obrazek użytkownika Maverick

25-11-2021 [00:18] - Maverick | Link:

A Russian television news anchorman delivered a chilling warning to NATO. The news presenter calmly stated on live Russian television that the Russian military demonstrated last week its ability to shoot down Western satellites that provide GPS navigation.
Also, Russian President Vladimir Putin gets a jab of Sputnik Light, and then tests a nasal vaccine against coronavirus in the form of a liquid. In other news, US hospitals would rather shut down than hire the unvaccinated.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-11-2021 [07:29] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Spieprzaj dziadu z tym sputnikowym ścierwem na neon, tam musisz pocieszyć ruskich przydupasów, bo im zwieracze już puszczają.

Obrazek użytkownika Maverick

25-11-2021 [07:34] - Maverick | Link:

To jest amerykańskie news. Mas zniskie IQ i nie znasz języków bido z czworaków.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-11-2021 [08:55] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
A to jest polski news:
Moje IQ oraz znajomość języków  ruski dziadu w zupełności wystarczają na twoje bzdety 😁😁😁 Niczym mnie nie zaskoczysz razem z innym ścierwoneonowym dziadem pam-persem. Chciałeś nas tu postraszyć, a wyszło jak zawsze: putasy takie jak ty, mogą nas cmoknąć w piórka.
Won za Don ruska kreaturo!

Obrazek użytkownika Maverick

25-11-2021 [15:34] - Maverick | Link:

Komuniści ciebie nauczyli pisać ale nie myśleć i to jest Twój problem niezdekomunizowane komuszki. Ja jestem kapitalistą, a nie lewakiem, inwestorem od wczesnych lat osiendziesiątych, nie wierzę w liberalizm i demokrację to bajki dla plebsu jak ty. Pewnie dupy podetrzeć jako lewacka ciota nie potrafisz.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-11-2021 [00:41] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Ty jesteś kapitalista? I nie rozumiesz o czym piszę? Ty jesteś zwykły wsiowy głupek i ruski przydupas. Wklejasz w sieci te same teksty do różnych wątków, a jeśli próbujesz dodać coś od siebie, to nie potrafisz sklecić poprawnie po polsku jednego zdania. W innym wątku na NB kreowałeś się na znawcę amerykańskiej Polonii - i jak zwykle, nie wiesz o czym piszesz. No bo skąd masz wiedzieć ruski przydupasie że Polonia jest murem za PiS? Obejrzyj sobie TUTAJ co Polonia sądzi o takich jak ty folksdojczach i ruskich przydupasach.
Won za Don ruska kreaturo!

Obrazek użytkownika Pers

25-11-2021 [05:04] - Pers | Link:

@ujejska
Łoł...
Mamy tyle asów, że strach się bać!
A Łukaszenka dostaje kasę od Unii chociaż ma same blotki :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-11-2021 [06:04] - Tezeusz | Link:

Zobaczcie tchórz i klamca @Pers znowu nadaje. A co dupka lata ze strachu w Scierwoneonie. Oj lata

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-11-2021 [07:32] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
Oj lata mu lata 😁😁😁 ... chyba już wie że planowane są restrykcje wobec łże propagandy?

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-11-2021 [06:04] - Tezeusz | Link:

Zobaczcie tchórz i klamca @Pers znowu nadaje. A co dupka lata ze strachu w Scierwoneonie. Oj lata

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-11-2021 [06:11] - Tezeusz | Link:

Rosja miała ostatnią szansę. Nie skorzystała z niej i nie nawróciła się na drogę pokojowego współistnienia. Teraz już po niej. Co niektórzy będą się śmiali ale już wkrótce się przekonacie. I zobaczycie też co się stanie z kremlowskim psychopatycznym kurduplem. Nikomu bym tego nie życzył, ale dostanie to na własne życzenie.

Obrazek użytkownika sake3

25-11-2021 [10:13] - sake3 | Link:

Europa nigdzie nie zmierza- stoi i tupta nogami upajając się pustymi hasłami. Ideologia lewacka hamuje każdy krok. Może to i dobrze bo krok dalej już tylko przepaść..

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-11-2021 [11:47] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Hasłami mieszkań nie ogrzeją i nie podtrzymają produkcji. Będzie Wiosna Ludów.

Obrazek użytkownika Jan1797

25-11-2021 [20:48] - Jan1797 | Link:

Dotarłem w końcu :-) Dużo dobrych rzeczy na NB, tak trzymać proszę.
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-11-2021 [00:00] - rolnik z mazur | Link:

@ula
gdyby glupota miała skrzydła to nie było by cię w tej galaktyce

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-11-2021 [00:16] - Ula Ujejska | Link:

 rolnik z mazur
A coś mądrego masz do powiedzenia?  Oczywiście że nie masz. Twoje bzdecenie mnie nie interesuje - już ci to pisałam.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-11-2021 [09:54] - rolnik z mazur | Link:

@ ula
wyksztalcona z duzego miasta. I to wszystko na twoj temat

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-11-2021 [10:14] - Ula Ujejska | Link:

rolnik z mazur
A ta notka jest o mnie? Ośmieszaj się dalej - nie przeszkadzam  😁😁😁