Trzaskowski, Nycz i Schudrich napisali wspólny list...

Jak podaje portal wpolityce.pl "prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wraz z metropolitą warszawskim Kazimierzem Nyczem, naczelnym rabinem Polski Michaelem Schudrichem i z przedstawicielami innych Kościołów i wspólnot religijnych (biskupa Kościoła ewangelicko-augsburskiego Jerzego Samca, biskupa naczelnego Kościoła starokatolickiego Marka Marię Karola Babiego, ks. Bogdana Krubę z Kościoła greckokatolickiego i ks. Doroteusza Sawickiego z Kościoła prawosławnego) wystosował list z apelem o „wsparcie dla potrzebujących” na granicy polsko-białoruskiej. Sygnatariusze listu zainicjowali też wspólną zbiórkę na rzecz migrantów" [1].

Ów portal w tejże samej swojej informacji cytuje z tego listu, iż jego sygnatariusze pochylili się nad losem migrantów pisząc: "W ostatnich tygodniach wszyscy ze smutkiem i niepokojem patrzymy na Wschód, gdzie na granicy polsko-białoruskiej migranci i uchodźcy, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze, doświadczają bólu, głodu i zimna, pozbawieni są opieki prawnej oraz medycznej (...) W ostatnich tygodniach wszyscy ze smutkiem i niepokojem patrzymy na Wschód, gdzie na granicy polsko-białoruskiej migranci i uchodźcy, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze, doświadczają bólu, głodu i zimna, pozbawieni są opieki prawnej oraz medycznej (...) (Kryzys ten - dop: k.j.) wywołuje dawno niespotykany odruch solidarności wobec potrzebujących i skrzywdzonych, z drugiej zaś budzi dyskusję o statusie uchodźców, i że ta skomplikowana i wielowątkowa sytuacja nie powinna przesłonić najważniejszego – człowieka, któremu trzeba pomóc tu i teraz” (...) Dlatego my – przedstawiciele Kościołów i wspólnot wyznaniowych Warszawy, razem z prezydentem Miasta Stołecznego Warszawy, chcemy dziś wspólnie ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, zarówno wierzącymi, jak i niewyznającymi żadnej religii, w sposób zdecydowany okazać współczucie i solidarność wobec potrzebujących migrantów i uchodźców". 

Ponadto w tym liście napisano, iż "Jesteśmy przekonani, że ponad wszystkimi argumentami w dyskusji na temat politycznych aspektów kryzysu migracyjnego musi zatriumfować szacunek dla każdej osoby ludzkiej, a wszystkie nasze działania powinny być oparte na uznaniu jej niezbywalnej godności i motywowane potrzebą szybkiej pomocy (...) Sygnatariusze listu zaapelowali o wspieranie organizacji pomocowych zarówno religijnych, jak i świeckich, które już wcześniej rozpoczęły swoje działania w przygranicznej strefie.".

Portal wplityce.pl zauważył, że: "W apelu ani słowem nie wspomniano o tym, że migranci są narzędziem w rękach Łukaszenki, a tym bardziej, że dochodzi do agresywnych prób sforsowania polskiej granicy. Zabrało też wyrazów wsparcia dla polskich służb".

Nie obchodzi mnie, że ten list podpisał nienawistnik Polski i polskości oraz skrajny lewacki demoliberał R. Trzaskowski. Podobnie nie mam zamiaru rozpisywać się o naczelnym rabinie Polski, bo jest to osoba, którą traktuję jako żydowskiego namiestnika na Polskę niepotrzebnie zaogniającego stosunki polsko-żydowskie (patrz: m.in. kłamstwa o mordzie w Jedwabnym). 

Natomiast - jako katolik - jestem po raz nie wiem już który zszokowany postawą metropolity warszawskiego Kazimierza Nycza. 

Oj nazbierało mu się... Czy pamiętacie jego postawę wobec Krzyża Świętego w Warszawie, który został postawiony przez harcerzy po tragedii smoleńskiej? To właśnie on wraz z B. Komorowskim doprowadził do jego usunięcia. Ileż to też napisano na temat jego przyjacielskich kontaktach i bycia po imieniu z tymże prezydentem Polski. On też najprawdopodobniej i w porozumieniu z innymi zdecydował, że szef IPN - który stracił życie w czasie tragedii smoleńskiej - Janusz Kurtyka nie został pochowany w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej. Wielu mu też zarzuca, że wszedł w skład Komitetu Wspierania Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie i wskazuje, iż żydowska religia nie uznaje Jezusa Chrystusa za Mesjasza i Syna Bożego a tak naprawdę zwalcza na różnych poziomach religię katolicką. Kardynał Kazimierz Nycz zabronił też w 2019 roku odprawienia Mszy Świętej w Kościele Św. Zbawiciela przed ówczesnym Marszem Niepodległości. Kontrowersyjny ksiądz Piotr Natanek mówi też o herezji jaką prezentuje w swoich wypowiedziach kardynał K. Nycz.  

Ja osobiście tak ostro jak ksiądz P. Natanek nie oceniam kardynała K. Nycza, ale widać, że on sam miota się pomiędzy kanonami wiary katolickiej a obecnym nauczaniem papieża Franciszka, który dla wielu katolików jest bardzo kontrowersyjny o czym pisałem m.in. w poście: "Papież Franciszek. Czy prowadzi KK w dobrą stronę?" [2]. 

Żebym był dobrze zrozumiany. Trzeba pomagać ludziom potrzebującym pomocy, ale o ile to możliwe na miejscu, w krajach ich zamieszkania. Nie można tolerować agresji na nasze wschodnie granice młodych i w sile wieku niby uchodźców a tak naprawdę pasożytów socjalnych, którzy nigdy się nie asymilują z lokalną społecznością, nie chcą pracować a dodatkowo są źródłem terroryzmu, którego od 2015 roku Stara Europa doświadczyła aż nadto. Tego nie chcę w naszym kraju. 

Brak wspomnienia w omawianym liście o trudnej sytuacji i poświęceniu na granicy naszych służb mundurowych bardzo zastanawia. Wszak Kościół Katolicki w Polsce od zawsze wspierał naszą państwowość. Więc cóż się takiego stało, że ważny przedstawiciel tego kościoła lekceważy obronę Polski przed agresją? Tego nie jestem w stanie do końca zrozumieć, tak jak i podpisania takiego listu firmowanego przez jawnego ateistę, antykatolickiego rabina i przedstawicieli innych kościołów. Wszak modlimy się słowami: „Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół" [3] a naszym celem nie jest ekumeniczność a ewangelizacja. I chyba właśnie ten cel jakoś został ostatnio rozmyty, co powoduje zamieszanie w doktrynie nauczania współczesnego Kościoła Katolickiego i chaos wśród kapłanów i wiernych. 

[1] https://wpolityce.pl/polityka/...
[2] https://krzysztofjaw.blogspot....
[3] https://www.przymierzezmaryja....

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

19-11-2021 [19:51] - u2 | Link:

jestem po raz nie wiem już który zszokowany postawą metropolity warszawskiego Kazimierza Nycza

Jak juz pisałem na NB nie jestem katolikiem, ale jako ze żyję od urodzenia w Polsce, która jest krajem katolickim to nolens volens obserwuję co sie dzieje w życiu kościoła.

Dobrymi chęciami ponoć jest piekło wybrukowane, a ludzi można poznać po czynach, nie słowach. Po owocach ich poznacie.

Wojujący ateiści żądają od katolików, aby, jak zostaną uderzeni w jeden policzek, to od razu nadstawiali drugi policzek. Takie żądania widziałem w necie wiele razy. Nic o potępieniu agresji i agresora. Nic o odkupieniu grzechów przez grzesznika. Tylko o praniu katolików w policzki. Teraz doszło opiłowywanie katolików.  To byłoby może i zabawne, ale są atakowani księża przez napuszczonych psycholi. Że nie wspomnę o ścięciu krzyża przez jakiegoś świra.

Obrazek użytkownika sake3

20-11-2021 [09:42] - sake3 | Link:

@u.....Nie ma to jak okazywanie wielkiego serca cudzymi rękami.Lejący się patos z wypowiedzi przedstawicieli różnych wyznań wymaga raczej trzeźwego spojrzenia a już na pewno zrozumienia co chcą przekazać swym wiernym.,,Korytarz humanitarny'' brzmi nader pięknie a nawet wzniośle ale czy propagujący wiedzą na czym on ma polegać? Chcą wspomagać imigrantów który na granicy po białoruskiej stronie znaleźli się za ciężkie pieniądze z których obdarł ich pospolity bandzior .Autorzy listu do swych wiernych tego nie widzą,nie chcą widzieć czy dostali rozkaz? Arcybiskup Nycz ogłasza zbiórkę,a może by odwiedził w szpitalach rannych funkcjonariuszy SG,żołnierzy,policjantów w szpitalach .Może powie że nie wie dlaczego się tam znaleźli.Zamiast patetycznego wodolejstwa poinni autorzy listu do wiernych objąć wszystkich a nie tylko wybraną grupę.Wstyd za takiego Nycza,ciekawe iloma złotymi z własnej kieszeni dołaczy się do tej zbiórki.

Obrazek użytkownika u2

20-11-2021 [16:49] - u2 | Link:

Arcybiskup Nycz ogłasza zbiórkę

Pisałem już o pewnym księdzu we Francji, który przyjął u siebie na plebanii imigranta, który był podejrzany o podpalenie katedry. W końcu ten imigrant zabił tego księdza.

Zbiórka niewątpliwie bezpieczniejsza dla księdza, ale niekoniecznie dla innych ludzi. To sponsorowanie niewiernych, którzy nie przychodzą w pokojowych zamiarach, ale tylko by zabić.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

19-11-2021 [20:57] - Marek Kudła | Link:

Tyle złego, ile dla kościoła robią niektórzy księża i biskupi np. pedofile, nazywający gosposiami swoje nałożnice, chowający przestępców w Bazylikach (Adamowicz-Bazylika Mariacka w Gdańsku), odmieńcy typu Lemański, Boniecki, Isakowicz-Zaleski, Mądel, Sowa, Małkowski i in.) - nie robią nawet wierzący ! My wierzący wiemy, że może się znaleźć pastuch wóród pasterzy, ale aż tyle tego tałatajstwa ?! Niestety nie wróżę Kościołowi nic dobrego !
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-11-2021 [21:08] - wielkopolskizdzichu | Link:

" „Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół" [3] a naszym celem nie jest ekumeniczność a ewangelizacja."

Nie podanie kawałka chleba i szklanki wody umierającemu w lesie ciapatemu, najlepszym środkiem ewangelizacji jest.
Pan Bloger zamiast napisać jednym zdaniem: niech pi...lony arabus zdycha, próbuje ubrać swe pragnienia w miłość do ojczyzny i munduru.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-11-2021 [23:07] - krzysztofjaw | Link:

Niestety, nic Pan nie zrozumiał z tekstu.
Pzdr

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-11-2021 [23:22] - wielkopolskizdzichu | Link:

Doskonale zrozumiałem.
Kiedy program rozdawnictwa zaczyna się sypać i wartość nabywcza 500 PLN w 2015 roku wyceniana jest ledwo na 300 PLN pod koniec 2021, a wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że to nie koniec, rządowi nie pozostaje nic innego jak definiowanie wroga w nadziei, iż Naród da się w to wkręcić.
Pan dał się bez większych zachodów. ot parę migawek i  buńczucznych wypowiedzi wystarczyło.

Obrazek użytkownika sake3

20-11-2021 [09:19] - sake3 | Link:

@zdzichuzwielkopolski........Słusznie,nie dajmy się wkręcić.Uwierzmy,że te kamienie i kłody rzucają niecelnie tylko małe dzieci swoimi drobnymi rączkami,że służby białoruskie uczą imigrantów używać noży,że światłem laserowym oslepiają polskich żołnierzy Marsjanie,a zasieki padają z powodu korozji.Teraz pozostało już tylko uwierzyć,że podnóżek Putina Łukaszenko naszym wielkim przyjacielem jest.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

20-11-2021 [09:40] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wskaż jakikolwiek zestaw moich słów sugerujący, iż na granicy nie mamy do czynienia z zaplanowaną przez Łukaszenkę prowokacją, nie znajdziesz.
Ty po prostu jesteś zaczadziałą miłośniczką PiS i ulegasz propagandzie tworzącej z każdego kto patrzy w ręce władzy, ruskiego agenta.
Na tym polega pisowska manipulacja i świadome dyskontowanie tego co dzieje się na wschodniej ścianie.
 

Obrazek użytkownika sake3

20-11-2021 [14:43] - sake3 | Link:

@wielkopolski zdzichu.....Owszem,jestem zwolenniczką PiS-u (słowo miłośniczka rezerwuję dla rodziny) i nie mam powodu by się tego wstydzić. Niech wstydzą się ci co donoszą do Brukseli,życzą Polsce jak najgorzej,wstydzą się mówić po polsku jak przygłup Thun chowająca się pod stół na dźwięk polskiej mowy.

Obrazek użytkownika Zofia

20-11-2021 [09:42] - Zofia | Link:

@wielkopolskizdzichu.                                                                                                                                                                                                                                                                     Chyba Pan jednak nie zrozumiał o czym pisze autor. Nie pisał o inflacji a o liście odnoszącym się do pomocy nachodźcom. Było pytanie dlaczego zapomnieli autorzy listu o Polakach , którzy narażają życie aby obronić granicę Polski od napływu nie proszonych gości. Czy im nie jest potrzebne wsparcie duchowe a nawet materialne? Tak dla przypomnienia, ksiądz we Francji okazał miłosierdzie imigrantowi to ten w podzięce podciął Mu gardło.                     

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

20-11-2021 [09:49] - wielkopolskizdzichu | Link:

Za to w Polsce, Polak, będący kościelnym zatłuk na śmierć swojego chlebodawcę - proboszcza.
Jaki wniosek z tego? Wszyscy kościelni to......?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-11-2021 [15:48] - Marek Kudła | Link:

źdźichu
Jak mogłeś doskonale coś zrozumieć nie posiadając mózgu ?!  Ty jesteś po prostu bezmózgowiec !

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-11-2021 [10:43] - NASZ_HENRY | Link:

Kardynał Nycz kardynalny błąd popełnia ☺☻
 

Obrazek użytkownika sake3

20-11-2021 [17:51] - sake3 | Link:

Dlaczego po licznych incydentach -ataków na duchownych,w tym kilku śmiertelnych, aktów wandalizmu w kościołach,,akcjach Lempartowej i Wielgusowej ,,Dym w kościołach'' nie ukazał się list duszpasterski? Dlaczego pan Nycz nie zabrał głosu w sprawie zatłuczonego na śmierć kilka dni temu zakonnika? Humanitaryzm tylko jedno ma imię?