INFORMACJE Z SZAFY KISZCZAKA! Aktualizacja na bieżąco

INFORMACJE  Z  SZAFY  KISZCZAKA.  Aktualizacja opracowania  jest prowadzona na bieżąco!, 
Opracowanie by Roman Andrzej Śniady

21/02/2016

Zrywanie zasłon maskujących 2016-02-21 12:28

"Nadszedł wreszcie czas, aby zacząć ujawniać nam wszystkim, całemu narodowi, czystą, niczym nie zafałszowaną prawdę, której znajomość była dotychczas przywilejem niewielkiej garstki wybrańców.
Reszta Polaków miała żyć w błogiej nieświadomości i konsumować fakty i obrazy, które im wyświetlano na rozlicznych ekranach, fałszujących i przykrywających prawdziwą rzeczywistość.
Po co im to – orzekli mędrcy i przywódcy. I tak niewiele zrozumieją i tylko zmąci to ich spokój.
Pora więc z tym skończyć.
 
Byliśmy traktowani jak motłoch. Głupi, ciemny motłoch...
System, który wykształcił się w Polsce zaraz po II WŚ, zbudowany przez przywiezionych na sowieckich tankach aparatczyków, oraz międzynarodowych zarządców uzurpujących sobie prawo do kierowania losami narodów, jak masoneria, czy klub Bilderberga, uznał w latach osiemdziesiątych minionego wieku, że osiągnięto pułap możliwości rozwojowych, nie państwa, nie narodu, ale uprzywilejowanej warstwy władców Polski. Towarzysze porozjeżdżali się po świecie i pooglądali, jak można żyć na wysokim poziomie. Zapragnęli tego samego. Było to jednak niemożliwe w sztywnym pancerzu państwa komunistycznego, gdzie wszystko należało do ludu. Trzeba to było mądrze zmienić, aby fikcyjna własność znalazła wreszcie prawidłowych właścicieli. Takich, którzy potrafią docenić stan posiadania i w pełni potrafią czerpać z bogatych zasobów. (...)"

Więcej: 
http://naszeblogi.pl/60565-zry...

***

gdzie jest wachowski...bo generał wiadomo gdzie... w piachu ...2016-02-21 10:00, gorylisko

"Jak widać, sytuacja zmienia się z godziny na godzinę gdyż brylujący za oceanem kukuniek, nasz narodowy skarb zwny bolkiem wysyła co rusz za przeproszeniem pierdy yntelektualne które mają go wybielić w oczach współczesnych i potomności... w całym tym cyrku jakies dziwne milczenie panuje w temacie miecia wachowskiego, wielbiciela żużlu... jakaś dziwna cisza w temacie...kim był, co robił i jaka była jego rzeczywista rola w historii...zwłaszcza w historii prezydentury kukuńka. 
jedną z pierwszych prób zdemaskowania wachowskiego podjęli Kaczyńscy, publikujac zdjęcie wachowskiego w drużynie sbeckich piłkarzy rozgrywajacych jakiś mecz między sobą... zrobiło się troche hałasu, komentarzy i potem cisza...
Wachowski zdaje się był sbekiem zaś kukuniek był pod kuratelą wojskówki jak wszystkie znaki na to wskazują...czyżby wachowski był rękojmią równowagi wpływów pomiędzy wsiokami a ubekami ? Moim zdaniem tego nie można wykluczyć... świadczyć o tym mogą w/w za przeproszeniem pierdy informacyjne...  widocznie gra szła o gruba kasę skoro dochodziło do takich hmmmm... nieporozumień. Ale wszystko zostało jak wiadomo w jednej komuszej rodzinie, gdzie sumienie zastąpiono strachem, władzą, majątkiem i wpływami... (...)"

Więcej: 
http://naszeblogi.pl/60563-gdz...

***

POCZET ZDRAJCÓW (stale uzupełniany)

"Poczet nie ma ograniczeń czasowych ani terytorialnych. Każdy zdrajca Polski powinien zostać napiętnowany, nieważne, czy żył w XVIII wieku, czy w XXI; czy był Polakiem, Niemcem, Ukraińcem czy Żydem; magnatem, profesorem czy chłopem – zdrada pozostaje zdradą. Jak widać, niektóre biogramy są jeszcze nieopracowane. Liczymy na Waszą pomoc, zarówno przy tworzeniu haseł, jak i ustalaniu listy nazwisk."

Więcej: 
http://hej-kto-polak.pl/wp/?pa...

SONDA Kto twoim zdaniem jest największym zdrajcą Polski? (możesz wybrać 5 osób)

Więcej: 
http://www.sonda.pl/wyniki.php...

***
lechwalesa  od 2 lat 7 mies. na Wykopie

imię: Lech Walesa
miasto: Gdańsk
email: lwprezydent@g.pll

Więcej: 
http://www.wykop.pl/ludzie/lec...
http://www.wykop.pl/ludzie/lec...
http://www.wykop.pl/ludzie/wpi...

***

20/02/2016

Wałęsa – człowiek na smyczy. Opublikowano 20 lutego 2016, autor: emka

"Po wyborach okazało się, iż komuniści mieli na Wałęsę tak silne papiery, że sprowadzili go do pozycji sługi. Jego sławne stwierdzenie, że broni „lewej nogi”, bo broni równowagi, wynikało nie z chęci obrony pluralizmu na scenie politycznej, lecz z podległości. I to nie tylko w czasach, gdy był zwykłym „Bolkiem”, donosicielem SB, ale i później,… – mówi Krzysztof Wyszkowskiw niezwykle aktualnym wywiadzie z 2012 roku. Rozmawiał Krzysztof Wołodźko, 20 grudnia 2012 r. (...) "

http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=...

***
Lemingom o tym, że Bolek boli i kto musi “wygrać prawdę”  2016-02-20 21:08, Gasipies

"Humorystyczno-rozrywkowe pismo Michnika nie zadaje sobie trudu, by oszczędzić Legendę Lecha Wałęsy. Przecież “Boli” i “boleć” się kojarzy z Bolkiem, i / lub nawet “bulem”. A podobno prawda też boli. Bywa bolesna. Pamiętacie ten skecz Putina opowiadającego z poważną miną o tym, że takie zielone mundurki to można kupić w każdym sklepie? Gdyby nie to - zapewne myślelibyście nadal, że coś Wam imputuję, jakieś teorie spiskowe i jestem oszołom, że hej. Bo w Rosji to jest demokracja, a w każdym razie jeszcze w 2010 roku była i w okresie “ocieplenia” stosunków PO Smoleńsku. Tymczasem Ruskie idą totalnie w zaparte, na rympał i na takiego bezczela, że się w pale nie mieści. Przy nich bełkot Lecha po wódce to jak nie przymierzając jakiś cienki Bolek. One mają jednak zaplecze intelektualne; a Lechu tylko, czy aż talent. I nie musi. 

"Musi to na Rusi, a w Polsce, jak kto chce".
"Nie zmusicie nas do milczenia; Rusi tu nie będzie!"

(...)"

http://naszeblogi.pl/60554-lem...

***

TW Bolek torpedował Strajk Sierpniowy... Gwiazdowie dla NPS  2016-02-20 21:58 

"Sposobów na wybielanie i relatywizowanie przeszłości Lecha Wałęsy, który był TW o pseudonimie "Bolek" i donosił do SB za pieniądze na swoich kolegów jest naprawdę wiele. Przykładowo Zbigniew Bujak twierdzi, że współpraca Wałęsy z komunistyczną policją polityczną, czyli maszynką do szmacenia ludzi, tylko go... uwiarygodniła (sic!). Jego zdaniem i tak "wszyscy wiedzieli", a to że "Bolek" zerwał współpracę to... pokazuje siłę jego charakteru. Ciekawe jaką siłę charakteru według Bujaka mieli ci wszyscy, którzy się na nic nie godzili, na czele z bł. ks. Jerzym Popiełuszko, zamęczonym na śmierć za odmowę współpracy. Z kolei Władysław Frasyniuk uważa, że kapuś Wałęsa "odpracował swój błąd". W jaki sposób? Torpedując słynny Strajk Sierpniowy? Wykluczając, gnębiąc i niszcząc takich ludzi jak Krzysztof Wyszkowski czy Anna Walentynowicz? A może niszcząc dokumenty swojej współpracy z SB jako prezydent RP? Czy też może poprzez przywileje dla komunistycznych oprawców, podczas gdy ofiary jego donosów, jak choćby Henryk Lenarciak, który zginął w wypadku samochodowym krótko po tym jak wystąpił w filmie dokumentalnym, żyły w nędzy i zapomnieniu? To jest to "odpracowanie", panie Frasyniuk? Posłuchajcie państwa Gwiazdów jak Wałęsa "odpracowywał swój błąd", kiedy w sierpniu 1980 roku chciał zerwać słynny starjk. A potem przeczytajcie pewien cytat, z dedykacją dla zakłamywaczy historii:  http://nowypolskishow.co.uk/?p... " (...)"

http://naszeblogi.pl/60557-tw-...

***

Szafa Kiszczaka a hipoteza Grzegorza Brauna, 2016-02-20 22:06 , elig-emerytka

W roku 2014 ukazał się wywiad-rzeka [właściwie rzeczułka lub strumyk] Jana Pińskiego z Grzegorzem Braunem zatytułowany "Kto tu rządzi?".  Na stronach 15-16 czytamy:

" "Wiadomo, że Lech Wałęsa pierwszoplanowo i życiowo pozostawał i do dziś pozostaje lojalny wobec bezpieki wojskowej, wobwc tzw. zielonych.  Tak, to jest prawda, że TW "Bolek" to epizod w życiu Lecha Wałęsy.  Został on bowiem puszczony przez jakiś czas w dzierżawę przez zielonych niebieskim.  Mial do wykonywania ważne zadania w grudniu 1970 i w latach nastepnych, ale potem wrócił do ewidencji wojskowych - nigdy nie wypowiedział lojalności wobec słuzby macierzystej i w tej lojalności trwa do dzisiaj.".

 Grzegorz Braun mówi to z pełnym przekonaniem, lecz nie przedstawia żadnych dowodów.  Dlatego też traktuję tę wypowiedź jako "hipotezę Grzegorza Brauna".   Podobnych tekstów jest wiele w Internecie.  Na przykład komentator Historyk pisze w dyskusji w Niezalezna.pl {TUTAJ}:

 "-Wg niektórych ( tzw. dobrze zorientowanych z drugiej strony barykady) Sam Lech Wałęsa był Tajnym Współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa i Zarządu II Sztabu Generalnego WP o kryptonimach Bolek, Sierżant Kobrzyński i Piękny Bolo.".

 W portalu Wp.pl  {TUTAJ} mamy następujący  komentarz:  "~..jak oliwa 2016-02-18 (03:36)  Dlaczego rok 1976 to ostatni rok współpracy Bolka z SB? Najwidoczniej w tym roku przejęła go ważniejsza służba - Zarząd II Sztabu Generalnego WP, ten sam który w 1991 roku przepoczwarzył się w WSI. Dlaczego ta służba była ważniejsza? Całe MSW wtedy powoli przechodziło pod kontrolę wojskowych a "w lipcu 1981 r. funkcję szefa MSW objął wywodzący się z tajnych służb wojskowych gen. Czesław Kiszczak. Nowy minister natychmiast przystąpił do gruntownej reorganizacji resortu, zmierzając do usprawnienia jego działań w związku z przygotowaniami do wprowadzenia stanu wojennego"(wikipedia). Widać Bolek miał do wykonania ważniejsze zadanie, niż donoszenie na opozycję, skoro zdecydowano się, aby kontrolę nad nim przejęli wojskowi. ".

 Dziś wysłuchałam opowieści o tym, że Wałęsa był zamieszany w jakieś złodziejstwa w POM w Łochocinie, gdzie pracował po zawodówce, i powiedziano mu, iż może iść albo do kryminału albo do wojska.  Wybrał wojsko i podczas służby w latach 1963-1965 zostal zwerbowany  przez wojskową bezpiekę [przyszłe WSI].

 Ciekawa jestem, czy dokumenty z "szafy Kiszczaka" potwierdzą, że Wałęsa był agentem "wojskówki".  Jeśli tak się stanie, to będzie oznaczało, że Wałęsa miał dwie "smycze".  Z jednej strony można go było szantażować aktami TW "Bolka", a z drugiej - musiał wypełniać polecenia "wojskówki".  Być może, ta ostatnia ma go nadal w garści.  Wskazuje na to jego obecne - coraz bardziej irracjonalne - "pójście w zaparte"."

http://naszeblogi.pl/60558-sza...

***
Co zrobić z TW Bolkiem ?

1. Pisałem już kiedyś, żeby odebrać mu paszport, żeby nie wyleciał z Polski

2. Zebrałem materiały nt. tzw. debaty z IPN - 1234 strony
https://www.facebook.com/group...
https://lookaside.fbsbx.com/fi...

3. TW Bolek dzisiaj oszukuje ludzi  w Ameryce Południowej, pewnie za wielkie pieniądze. Trzeba ich poinformować z kim mają do czynienia!!!

4. Uważam, że na dziś trzeba utrudnić mu powrót do Polski,  niech śpi i żyje  na "swoim lotnisku" bez prawa wejścia do Gdańska i Polski, to już nie jego kraj, a my nie chcemy zdrajcy w Polsce! Chyba, że trafi  w kajdankach przed  Trybunał Stanu  w trybie natychmiastowym! ... Był  jakis film w tv  o czymś podobnym!

5. Odebrać  mu trzeba wszelkie tytuły, Nobla, kasę, etc., etc., wymazać go i jego przydupasów typu Frasyniuk, Schetyna, itp.  z pozytywnej historii Polski

6. Przypomnieć trzeba i należy: 

PREZYDENCIE, POLACY ŻĄDAJĄ ODPOWIEDZI !!! (17 pytań Anny Walentynowicz do LECHA WAŁĘSY), http://www.lustracja.eu/

Na naszych oczach przeszłość ulega przekłamaniu, manipulacji, by ocalić prawdę ktoś musi zapytać o fakty, dopóki żyją jeszcze ich świadkowie. Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – LECHOWI Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem.
 
1.Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań?
2.Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980r zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni?
3.Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publiczne awantury w 1980r?
4.9-ego grudnia 1980r przyznano „Solidarności” pierwszą nagrodę – 30 tyś. USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi?
5.Co zrobiłeś z 60 tyś. USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś?
6.Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo?
7.W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą?
8.Czy uważasz za właściwe, że głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?
9.Czy byłeś w 1981r informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem SB?
10.Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania?
11.Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed Sądem Rejonowym dla Nieletnich wymuszając płatną współpracę?
12.Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-cio tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?
13.Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA „lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”.Czy nadal tak sądzisz?
14.Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się?
15.Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A. Gwiazdy z I Zjazdu Solidarności – jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą?
16.Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu?
 
Gdańsk dn. 25.09.1995 r.    Anna Walentynowicz
 
http://www.lustracja.eu/artyku...
*
http://naszeblogi.pl/60546-co-...

***
Kuriozalne tłumaczenia Wałęsy! Były prezydent: "Oczekuję na fizycznych podrabiaczy prowokacji"

"Lech Wałęsa w sobotnim wpisie na mikroblogu napisał: „oczekuję na fizycznych podrabiaczy prowokacji”. „Powinniście czuć się zwolnieni z lojalności, pozwolić i pomóc prawdzie zwyciężyć” - podkreśla były przywódca „Solidarności” .

Oczekuję na człowieka który to umożliwił ..Pytanie jest czy od początku była to przygotowana prowokacja i ja się na to dałem nabrać ,[podejść] Czy jednak prawdą było że Pan zgubił pieniądze na kupno samochodu i dodatkowo kontrolowano Panu wydawanie pieniądze w pracach operacyjnych .W tedy ja się na Pana płaczącą prośbę zgodziłem podpisałem podobne papiery , ale Pan pod przysięgą obiecał że wszystkie te papiery wrócą do mnie a na pewno będą zniszczone . Był Pan nie esbekiema kontrwywiadem .Nie widziałem Pana więcej po tym zdarzeniu , zastąpiono Pana myślałem wtedy różnie ,ale i tak że nastąpiła wpadka tego pomysłu i Pana usunięto . Bo jak Pan wie Pan zdobył moje zaufanie pewnymi Pańskimi zachowania mi które uznałem w tedy za sympatyzujące z moją walką — pisze Wałęsa [PISOWNIA ORYGINALNA - PRZYP. RED.] (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
"Biedulka" żali się, że została negatywną bohaterką... Maria Kiszczak kaja się i bije w piersi: "Przepraszam Wałęsę za to, co zrobiłam", ann/”Super Express, autor: wSumie.pl

"Wdowa po komunistycznym generale z każdym wywiadem zmienia wersje. Jednak pozowanie do zdjęć bardzo jej się spodobało, brylowanie w telewizji i prasie także, więc dzień po dniu mamy kolejną odsłonę żenującego spektaklu z Marią Kiszczakową w roli głównej. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
Wałęsa z synem idą w zaparte, Dodano: 20.02.2016 [14:32]

"Lech Wałęsa odniósł się do dokumentów z „archiwum Czesława Kiszczaka”. Rozmawiał z ekipą TVP Info. Stwierdził, że zarzuty wobec niego są „obrzydliwe”. Do sprawy odniósł się również syn byłego prezydenta.(...)"

http://niezalezna.pl/76596-wal...

***
Dorota Kania: Teczki „Bolka” nie dla dzieci Kiszczaka, Dodano: 20.02.2016 [14:17]

"Portal niezalezna.pl potwierdził informację Sławomira Cenckiewicza, że w oględzinach dokumentów znalezionych przez IPN w domu Kiszczaków biorą m.in. córka i syn Czesława Kiszczaka. – Zgodnie z prawem dostęp do tego typu dokumentów mogą mieć historycy, prokuratorzy oraz osoby mające status pokrzywdzonych – komentuje całą sprawę Dorota Kania, dziennikarka „Gazety Polskiej”.

Agnieszka Sopińska-Jaremczak, rzecznik prasowa Instytutu Pamięci Narodowej, potwierdziła w rozmowie z portalem niezalezna.pl, że w oględzinach dokumentów „biorą udział – prokurator, archiwista oraz przedstawiciel rodziny”. Jak dodała, chodzi o córkę i syna Kiszczaków. 

Nie przypominam sobie przypadku, by przy oględzinach akt wytworzonych przez służby specjalne PRL-u były osoby, które te akta przekazywały. Zgodnie z prawem dostęp do tego typu dokumentów mogą mieć historycy, prokuratorzy oraz osoby mające status pokrzywdzonych. Dzieci Kiszczaka nie są ani prokuratorami IPN, ani historykami. Czy w takim razie uzyskały status pokrzywdzonych od IPN? To może teczki „Bolka” otrzymają też Wałęsa albo esbecy, którzy go prowadzili?– pyta Dorota Kania.(...)"

http://niezalezna.pl/76594-dor...

***
Polska nie potrzebuje (takiego) Wałęsy 2016-02-20 13:55

"To już nie jest tylko histeria, straceńcza wręcz obrona człowieka, który swoim zachowaniem zwykłego kapusia zhańbił wielką ideę "Solidarności", to jest schiza, schiza obozu 3RP. Odkupić swoje winy można w bardzo prosty sposób: powiedzieć prawdę. Wałęsa tego nie zrobił, a to co publikuje w sieci od kilku dni i to co mówi, cementuje tylko jego obraz jako kłamcy i krętacza, a nie bohatera narodowego. Polska takiego Lecha Wałęsy nie potrzebuje. Nie potrzebuje do niczego, ani do swojego wizerunku, ani do swojej historii.  To, że ma swoje miejsce w historii nic nie zmienia. Bo Polska potrzebuje przede wszystkim wielkiej prawdy o ruchu "Solidarności". To ten ruch była naprawdę wielki i spontaniczny, ten ruch obalił komunizm w Europie Środkowo- Wschodniej, to Polacy jako naród zasługują na to, by nazywać ich zwycięzcami, anie pojedynczego człowieka, albo uprzywilejowaną grupę działaczy dawnej opozycji, która skumała się z Kiszczakiem.

Dlatego po 1989 roku pomniejszano na wszelkie sposoby rolę Sierpnia 80`, a Wałęsa kazał zwijać sztandar "Solidarności".  W pewnym sensie, bo niezbitych dowodów na to jeszcze dziś nie mamy, ale powstała polityczna sitwa, która była związana właśnie owymi teczkami, których pewnie tylko niewielką  część odkryto w domu Czesława Kiszczaka. W tej sitwie był i jest Lech Wałęsa. Zresztą wtedy, kiedy chciano się go pozbyć, był przez tak zwane elity wyśmiewany, wyszydzany  traktowany jako zagrożenie dla rodzącej się demokracji*. Dziś, ci sami ludzie, choćby ze środowiska "Gazety Wyborczej" bronią go jak fundamentu własnego istnienia, broni go również Martin Schulz, polakożerca w czystym wydaniu, najprawdziwszy wróg Polski.

No i mamy także to umiarkowane bla, bla bla...., że on wiedział, oni też wiedzieli, że było coś nie tak, ale to porzucił, ale potem gdyby nie on, to nie byłoby wolnej Polski. To są bzdury, w które uwierzyła nawet część Polaków, nie mówiąc już o Zachodzie. Było to niezwykle wygodne wstawić na ten pomnik prostego robotnika, niezwykle charyzmatycznego, który poprowadził do wolności zniewolony przez system naród, a w kuluarach robić swoje. I pojawili się wybawcy Polaków: ROAD, GW i Unia Wolności, a potem jeszcze TVN. Wszystkie te środowiska razem wzięte przez ponad dwie dekady prowadziły narrację wielkiego zwycięstwa demokracji i kompromisu przy Okrągłym Stole, gdy w rezultacie był to deal założycielski III RP, oparty na teczkach i hakach, a nie na dialogu i porozumieniu, była to polityczna  zmowa ubrana w strój wolności. Ten strój, jako piękny i wyjątkowy, pokazywano Polakom przez 27 lat, a jego symbolem może ów czekoladowy orzeł Bronisława Komorowskiego. Na fundamentach III RP powstała swoista klasa próżniacza, która czerpała z tego układu wszelkie możliwe korzyści i przywileje. Ale dziś mamy szansę ten strój powiesić na historycznym wieszaku, w szafie Kiszczaka.

Wpisy Lecha Wałęsy po 16 lutego br. i wypowiedź dla TVP INFO to przykłady zupełnego pomieszania z poplątaniem, jakie zapanowało w głowie dawnego przywódcy "Solidarności". Teraz już nawet nie mówi, jak wcześniej, że coś tam podpisywał. Zaprzecza wszystkiemu i dodaje, że "przypuszczał, iż gen. Kiszczak jakieś dokumenty przechowywał, bo „skoro podrabiał, to przecież po coś to robił”. – Natomiast nie przypuszczałem, że w taki sposób to wyłoży; że żona będzie chciała to sprzedać".

Dlaczego w takim razie Wałęsa tak kluczy, tak się oburza, tak kłamie, tak kręci, skoro wszystko jest jednym wielkim fałszerstwem? Człowiek uczciwy i wielki nie kręci tak bez końca, nie kłamie, nie oszukuje  Polaków, szczególnie tych, którzy dali mu wiarę, że jest wręcz nieskazitelny. Jeśli jeszcze potrzebujemy jakiegoś Lecha Wałęsy, to całkowicie oczyszczonego z własnych kłamstw, bo tylko wtedy zobaczymy jakim był i jakim jest naprawdę, może nawet pozostanie doceniona jego rola po Sierpniu 80`, choć szczerze w to wątpię. Druga strona chce ewidentnie wojny z obozem patriotycznym od dnia zwycięskich wyborów prawicy. Nie ma teraz sensu dywagować, co jeszcze kryją dokumenty z szafy Kiszczaka czy z innych "zbiorów" dawnych ubeków. Ale po ujawnieniu całej dokumentacji trzeba szybko i zgodnie z prawem zamknąć jak najszybciej ten rozdział historii Polski, rozdział III RP. Bo przed nami dopiero prawdziwa walka o miejsce Polski w Europie i naszą własną przyszłość.  Potrzebujemy dziś,  jak nigdy po 1980 roku, tego wielkiego ducha Sierpnia 80`, rzeczywistego zwycięzcy nad totalitarnym systemem, nie tylko w Polsce."

http://wiadomosci.wp.pl/kat,99...

***
PREZYDENCIE, POLACY ŻĄDAJĄ ODPOWIEDZI !!! (17 pytań Anny Walentynowicz do LECHA WAŁĘSY), http://www.lustracja.eu/

Na naszych oczach przeszłość ulega przekłamaniu, manipulacji, by ocalić prawdę ktoś musi zapytać o fakty, dopóki żyją jeszcze ich świadkowie. Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – LECHOWI Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem.
 
1.          Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań?
2.          Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980r zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni?
3.          Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publiczne awantury w 1980r?
4.          9-ego grudnia 1980r przyznano „Solidarności” pierwszą nagrodę – 30 tyś. USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi?
5.          Co zrobiłeś z 60 tyś. USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś?
6.          Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo?
7.          W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą?
8.          Czy uważasz za właściwe, że głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?
9.          Czy byłeś w 1981r informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem SB?
10.         Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania?
11.       Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed Sądem Rejonowym dla Nieletnich wymuszając płatną współpracę?
12.           Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-cio tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?
13.           Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA „lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”.Czy nadal tak sądzisz?
14.           Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się?
15.           Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A. Gwiazdy z I Zjazdu Solidarności – jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą?
16.           Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu?
 

Gdańsk dn. 25.09.1995r                                                Anna Walentynowicz

 
http://www.lustracja.eu/artyku...

***

Trudno uwierzyć! Wałęsa napisał do esbeków i prosi ich o pomoc. Dodano: 20.02.2016 12:33

"Po znalezieniu w domu Kiszczaków teczki personalnej Tajnego Współpracownika „Bolka”, Lech Wałęsa zaczął zamieszczać na swoim blogu zaskakujące wpisy. Wczoraj zwrócił się do wdowy po Czesławie Kiszczaku, żeby uwierzyła mu „jak na spowiedzi”, że nigdy nie zgodził się „na współpracę agenturalną z SB”. W sobotę zaapelował do byłych esbeków, żeby razem z nim wykorzystali szansę na „podbudowanie Ojczyzny”.

W piątek Lech Wałęsa zwrócił się do Marii Kiszczak. Na swoim blogu były napisał m.in.: „proszę mi uwierzyć jak na spowiedzi Ja naprawdę nie zgodziłem się nigdy na współpracę agenturalną z SB , Ja naprawdę nie dałem się złamać ,Ja naprawdę nie brałem żadnych pieniędzy”.

Dziś na blogu zamieścił kolejny wpis. Równie zaskakujący. Tym razem były prezydent zwrócił się z apelem do... byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. 

Panowie którzy podrabialiście na mnie dokumenty ja Wam wybaczam i jestem przekonany że robiliście często to z pobudek patriotycznych dla dobra Polski .głęboko wierząc jak zresztą cały świat że nie mieliśmy najmniejszej szansy na urwanie się Sowietom i że dążenie takich ludzi jak ja zakończy się straszną tragedią . Całkiem możliwe to było .No ale zaryzykowaliśmy udało się , walka między nami zakończona . Wykorzystajmy razem szansę na podbudowanie Ojczyzny . Jednak w walce stosowane były nie zawsze czyste metody .Dziś kilku łajdaków , często wcześniej dezerterów próbuje z korzystać z tych w tedy nieczystych metod walki i uruchamiać je jako prawdziwe i dobre na dzisiejszy inny czas .Proszę Was nie pozwólmy im na to . Bardzo zniszczyli moje imię ,bardzo zniszczyli wspaniałe zwycięstwo SOLIDARNIŚCI. Dziwię się ruchom zmarłego Generała w obu sytuacjach gdybym się znalazł tak postąpić wobec mnie nie wolno było .Dlatego moim zdaniem powinniście czuć się zwolnieni z lojalności pozwolić i pomóc prawdzie zwyciężyć– napisał Lech Wałęsa (pisownia oryginalna)."

http://niezalezna.pl/76592-tru...

***
Znajdą kolejne „archiwum Kiszczaka”? Wysoki rangą oficer SB przekazał kolejną lokalizację Dodano: 20.02.2016 [12:29]

"Niemal codziennie na światło dzienne wychodzą nowe informacje związane ściśle z dokumentami IPN przetrzymywanymi przez generała Czesława Kiszczaka. Okazuje się – jeśli wierzyć nowemu informatorowi, że szef komunistycznej bezpieki poukrywał kartony z materiałami w różnych lokalizacjach. O wszystkim informuje „Do Rzeczy”. Trwają oględziny dokumentów, które zostały odebrane od wdowy po generale Kiszczaku. Pełną parą pracują prokuratorzy oraz archiwiści. Już w przyszłym tygodniu pierwsze materiały mają być dostępne dla dziennikarzy. W tym samym czasie Lech Wałęsa wysłał list do żony szefa komunistycznych służb. Napisał i poprosił, by uwierzyła mu „jak na spowiedzi”, że nigdy nie zgodził się „na współpracę agenturalną z SB”. (...)"

http://niezalezna.pl/76591-zna...

***

NASZ NEWS! Dzieci Kiszczaka przeglądają akta TW „Bolka”Dodano: 20.02.2016, 09:15

"Potwierdziliśmy informację, którą podał na jednym z portali społecznościowych Sławomir Cenckiewicz. Historyk napisał, że w oględzinach dokumentów dotyczących m.in. Tajnego Współpracownika o pseudonimie „Bolek” bierze udział córka Czesława Kiszczaka. To prawda: rzeczniczka prasowa IPN przyznała w rozmowie z portalem niezalezna.pl, że w procedurze uczestniczą przedstawiciele rodziny. „Prezydent, Premier, rząd, służby... Nikt nie wie co jest w workach Kiszczaka, ale córka CzeKa wie, bo bierze udział w oględzinach dokumentów!” – napisał na Twitterze Sławomir Cenckiewicz.(...)"

http://niezalezna.pl/76584-nas...

***

O „Bolku” w „Politycznej kawie” Tomasza Sakiewicza – niedziela, godz. 12.15 w Telewizji Republika

"Lech Wałęsa i teczka Tajnego Współpracownika o pseudonimie „Bolek” – to będą główne tematy najbliższego programu „Polityczna Kawa” Tomasza Sakiewicza. Zapraszamy do oglądania Telewizji Republika w niedzielę (21 lutego) o godzinie 12.15.

Lech Wałęsa został na strajk wysłany w 1980 r. przez bezpiekę – ujawnia Krzysztof Wyszkowski w TV Republika. Podaje pseudonimy prowadzących Wałęsę agentów ze Stoczni. Antoni Macierewicz opowiada, co zobaczył w teczce „Bolka” w 1992 roku –  Kiszczak musiał rozdzielić oryginalne dokumenty. Na lustracji Wałęsy w jakiejś mierze zawisły polityczne losy ekipy Jana Olszewskiego. Janusz Korwin-Mikke przyznaje, że nie chciał ujawniania akt Wałęsy, żeby nie kompromitować prezydenta, bo wcześniej wiedział, że on jest agentem."

http://niezalezna.pl/76588-o-b...

***

Mocne oświadczenie S. Cenckiewicza ws. działań IPN: Porażający brak profesjonalizmu Dodano: 20.02.2016 [10:25]

(...)"Działania pionu śledczego IPN w śledztwie sygn. S 64/15/Zi dotyczącego ukrycia przez osobę do tego nie uprawnioną dokumentów podlegających przekazaniu do IPN, w ramach którego dokonano przeszukania w domu wdowy po gen. Czesławie Kiszczaku, porażają brakiem profesjonalizmu i szkodzą dobru śledztwa. Poniżej najważniejsze nieprawidłowości, jakie można zauważyć na podstawie komunikatów IPN, wypowiedzi członków Rady IPN oraz przekazów medialnych ukazujących dokonywane czynności śledcze. (...)"

http://niezalezna.pl/76586-moc...

***
Spór o „Bolka” to spór o Polskę. Sprawa Lecha Wałęsy to pretekst wykorzystywany w istniejącym wcześniej podziale, autor: Jerzy Jachowicz

"Teczki Lecha Wałęsy „Bolka” znalezione w willi Kiszczaka pogłębiają i utrwalają linię podziału Polaków, która ujawnia się w kilku innych fundamentalnych sporach. Widać to bardzo wyraźnie. Można powiedzieć tak: ci, którzy mimo niezbitych dowodów na tajną współpracę Lecha Wałęsy, dziś bronią byłego lidera „Solidarności”, z grubsza rzecz biorąc, są zarazem tymi samymi, dla których nie ulega wątpliwości, że katastrofę smoleńską sprokurowali piloci swoją nieodpowiedzialną brawurą i popełnionymi błędami. W innej wersji dzisiejszych obrońców Wałęsy, do katastrofy doprowadził śp. prezydent Lech Kaczyński, zmuszając pilotów do podjęcia śmiertelnego ryzyka wylądowania za wszelką cenę. Sam Lech Wałęsa zarzut o winie Kaczyńskich doprowadza do absurdu – dla niego to naturalne wytłumaczenie, pozwalające jednocześnie sformułować ukryte oskarżenie o sprowadzenie śmierci na pozostałe 95 osób (a może ich zabicie!) – przez obydwu braci Kaczyńskich, którzy uzgodnić mieli w ostatniej chwili, że obecność w Katyniu będzie początkiem kampanii prezydenckiej. Presja, aby wtedy rozpocząć drogę do powtórnej prezydentury, zaważyła na wypadku samolotu. Po drugiej stronie dzisiejszego sporu o Wałęsę, znajdują się ci, którzy nie chcą przyjąć wersji lansowanej przez raport Jerzego Millera oraz kierunku śledztwa polskiej prokuratury, ale nie przesądzają o prawdziwości wersji zamachu. Domagają się jednak rzetelnego dochodzenia w oparciu o bezpośredni dostęp do wraku samolotu, oryginalnych czarnych skrzynek, przy wykorzystaniu wiedzy najwybitniejszych fachowców. Blisko tej grupy są zwolennicy teorii zamachu. Choć istnieje różnica między tymi dwoma punktami widzenia, przez obrońców Lecha Wałęsy te różnice są zatarte i obydwie określane epitetem „sekta smoleńska”. Oczywiście, różne są też zakresy obrony Lecha Wałęsy. Od całkowitego negowania jego współpracy poprzez redukowanie jej znaczenia jeśli idzie o szkodliwość i krzywdy wyrządzane tym, na których donosił. Dzisiejsi obrońcy Wałęsy są zarazem apologetami III RP, zaś krytycy, nawet, jeśli dostrzegają ogromną rolę Wałęsy w poprowadzeniu „Solidarności” do obalenia w Polsce komunizmu, dziś widzą w nim przede wszystkim oszusta, kłamcę, człowieka pazernego na pieniądze, niszczącego własna piękną legendę. Ta linia podziału obejmuje po jednej stronie opozycję polityczną, pełniąca rolę obrońców Lecha Wałęsy oraz obecną władzę, która uważa, że konieczna jest całościowa ocena roli Wałęsy, bez zamykania oczu, na kompromitujący go fakt prób skradzenia i zniszczenia przez niego samego dowodów współpracy z policją polityczną PRL. Zaś w tej ocenie, dokonanie rachunku, czy wolnej Polsce Wałęsa nie spłacał gorzkiej ceny za swoją przeszłość. Ceny najwyższej, jaką była zdrada ideałów „Solidarności”, zdrada własnego kraju, zdrada narodu, na rzecz zgody na budowę państwa kadłubowego z wiodąca rolą komunistów. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Autor: Max , Opublikowany: 09.01.2016 (Pobrano: 2275)

"Witam Państwa, przygotowałem dla Was artykuł o byłym już prezydencie Bronisławie Komorowskim, który przez lata, które rządził wraz ze swoją partią okradał Polskę i Polaków. Na kogo usługach był Bronisław Komorowski? Kogo poleceń słuchał? W jaki sposób okradał Polaków? Tego i wiele więcej dowiecie się Państwo w artykule. Dziękuje za tak liczne pobrania, 63 gr z sms zostają przekazane na rozwój mojego kanału Youtube."

http://szort.pl/ukladkomorowski

***
Sprawa Wałęsy pokazuje jak wielkim błędem były kulawa lustracja i brak dekomunizacji

"Nie mają łatwo obrońcy Lecha Wałęsy. Bo jak tu bronić „legendy”, która demitologizuje się na własne życzenie? A jednak jest coś żałosnego w tym, że ci sami ludzie, którzy przez lata twierdzili, że każda wzmianka o „Bolku” w kontekście b. prezydenta jest obrazoburstwem i oszołomstwem , zamachem na narodowy narodowego mit - dziś przekonują, że o jego „epizodzie” wiedziano właściwie „od zawsze”. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
Jajo częściowo nieświeże. 7 punktów, które niszczą wizerunek Wałęsy. Ale jego obrońcy mogą się nie martwić, i tak stanie na cokole, autor: Piotr Cywiński

"To nie historia miała szczęście do Kohla, lecz raczej Kohl do historii. Gdy w byłej NRD wybuchła fala protestów i nastąpiło spontaniczne kruszenie muru, kanclerz przebywał akurat w Warszawie. Przerwał wizytę i przyleciał do Berlina.Gdy pojawił się na wiecu, został przez tłum wygwizdany, co dziś, w nagraniach archiwalnych jest skutecznie wyciszane. Zdezorientowany Kohl zaczął śpiewać niemiecki hymn. Gwizdy były jeszcze donośniejsze i zagłuszyły jego głos… Jakby jego rodacy chcieli dać mu do zrozumienia: nie ty tego dokonałeś, tylko my! Nie jest to bezpodstawne, zważywszy, że nieco wcześniej kanclerz przyjął w Bonn z honorami należnymi głowie państwa przywódcę NRD Ericha Honeckera – była kompania reprezentacyjna, odegrano hymny obu krajów… Co więcej, Bundestag uchwalił „koniec prowizorki” („ende des Provistoriums”) i rozbudowę parlamentu, w tym nowej sali posiedzeń plenarnych nad Renem. Tuż przed zjednoczeniem Niemiec, w które Kohl absolutnie nie wierzył, miał tak niskie notowania w sondażach i we własnej partii, że z pewnością przegrałby wybory.

Po zjednoczeniu kanclerz usiłował nie dopuścić do uchwalenia ustawy lustracyjnej („Stasiunterlagengesetz”), co mu się nie udało, zdołał jednak zablokować dostęp do akt sporządzonych na jego temat przez enerdowską bezpiekę. Kilka lat później wybuchła w Niemczech gigantyczna afera z udziałem Kohla w roli głównej, dotycząca korupcji, „lewej kasy” i innych zakulisowych machlojek CDU, przez co chadecy popadli w największy kryzys w ich historii i zapłacili wielką cenę, dosłownie i w przenośni - w efekcie śledztwa i orzeczenia Komisji Parlamentarnej Bundestagu, partia Kohlamusiała zapłacić wielomilionową karę, a on sam został pozbawiony w niej wszelkich funkcji. (...)

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Histeria za Odrą! Niemiecka gazeta wstawia się za Wałęsą i atakuje polską prawicę: "To brudna kampania!", autor: Zespół wPolityce.pl

http://wpolityce.pl/swiat/2823...

***

Piotr Semka w "Salonie Dziennikarskim": "Młodzi ludzie będą wyciągać wnioski, a krzyk Frasyniuka obrzydzi im Wałęsę", autor: Salon Dziennikarski

”Ci, którzy go atakują sami nie popisali się w czasach komunizmu” - to oczywista bzdura . Wyszkowski czy Kornel Morawiecki zapłacili ogromna cenę. Postawa „będę Lecha wspierał niezależnie co wyciągniecie” – przypomina reakcję intelektualistów zachodnich po referacie Chruszczowa o zbrodniach Stalina. „No może coś podpisał, ale nigdy nie pękł” - I to jest logiczne, bo obrona reduty pt. „Bolek” ma chronić kolejne rzeczy, które się nasuwają. np. dlaczego władze nie wyciągnęły sprawy „Bolka” po Sierpniu ‘80 roku i w jaki sposób grano kartą teczki Wałęsy po 80 roku – powiedział Piotr Semka z „Do Rzeczy”. Druga rzecz, która mnie dosyć bawi. Otóż tacy ludzie jak Frasyniuk twierdzą, że wszyscy kojarzą Wałęsę tylko z bohaterstwem z Sierpnia 80 – powiedział Semka (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Wałęsa udzielił wywiadu TVP! Były prezydent: "To obrzydliwe. Jak to możliwe, żeby generał Nobla mi dał? Ale nie mają szans! To ja wygrałem całą walkę, a nie inni", gah, 

"BYły prezydent Lech Wałęsa, który wciąż przebywa za granicą, udzielił wywiadu dziennikarzowi TVP Info, w którym znów wyparł się swojej przeszłości. To obrzydliwe. Jak to możliwe, żeby generał Nobla mi dał? Ale nie mają szans, to ja wygrałem całą walkę, a nie inni. (…) Nawet przeciwnikom dotrzymuję słowa i liczę na to, że dotrzymają słowa i powiedzą — mówił wyraźnie zmęczony (najwidoczniej długą podróżą) Wałęsa. Jednocześnie były prezydent przyznał, że nie spodziewał się, że Maria Kiszczak postąpi w ten sposób. Nie przypuszczałem, że w taki sposób to wyłoży — powiedział Lech Wałęsa."

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

UJAWNIAMY. List Krzysztofa Wyszkowskiego do Lecha Wałęsy ws. współpracy byłego przywódcy "Solidarności" z SB. ZDJĘCIA, autor: INBOX/ /LISTY

http://wpolityce.pl/p/358153
http://wpolityce.pl/p/358154
http://wpolityce.pl/p/358155

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

10 RIPOST BOLKA...             2016-02-20 06:42, Marcus Polonus, 

10.   NIE POTRZEBUJEM PIENIĘDZY OD 45-CIU LAT WYGRYWAM W TOTO LOTKA.  DWA RAZY NA TYDZIEŃ.

9.     PODCZAS WIELU REWIZJI KTÓRE PRZEŻYWAŁEM WPADAŁY RÓŻNE MOJE NOTATKI, W TYM CZĘSĆ MOJEGO PAMIĘTNIKA Z GRUDNIA 70-go, W KTÓRYM PODAŁEM NAZWISKA I OPISY WIELU PROTESTUJĄCYCH - OCZYWISCIE ABY OCALIĆ TYCH BOCHATERÓW OD ZAPOMNIENIA.

8.     BOLEK TO NIE JA. BEZPIEKA ZNALAZŁA CZŁOWIEKA, KTÓRY TEŻ NOSIŁ WĄSY I KAZALI MU PODPISYWAĆ TE RÓŻNE TAM KWITY MOIM HARAKTEREM PISMA KTÓRY NIE WIADOMO SKĄD ZNAŁ. WIDOCZNIE GO ZMUSILI.

7.     NIGDY MNIE NIE ZŁAMALI. WIĘC Z TYMI  CO NAZYWAJOM MNIE ZŁAMANYM KUTASEM SPOTKAM SIE W SONDZIE.

6.      TO NIE O MNIE.  ZA TYM WSZYSTKIM STOJI  O N . WJEM KTO TO JEST ALE NIE POWIEM BO DAŁEM MU SŁOWO CHONORU. A ON JESZCZE ŻYJE I MOŻE SAM POWIE. DLA UŁATWIENIENIA DODAM ŻE TO MUJ KUMPEL Z WOJSKA Z KTÓRYM RAZEM SZCZALISMY W KOSCIELE DO WODY SWIĘCONEJ.

5.       OWSZEM ROZMAWIAŁEM Z BEZPIEKĄ ALE GURUJĄC NAD NIMI INTELIGENCOM ROBIŁEM ICH W KONIA. NIE BIORĄC ZA TO ZBYT WIELE PIENIĘDZY OCZYWISCIE. JAK NIE WIERZYCIE TO ZAPYTAJCIE WACHOWSKIEGO MOJEGO OSTATNIEGO OFICERA PROWADZONCEGO ALBO KOGO.

4.       WY SE NIE ZDAJECIE CHYBA JASNO SPRAWY KOGO OBRZUCACIE GUWNEM WIENC PRZYPOMINAM. JEZDEM TYM CO JEDNOSTKOWATO OBALIŁ KOMUNIZM. JEZDEM WIELKIM BOCHATEREM. TYM CO ZAWSZE TWARDO STAŁ  DLA WASZEGO DOBRA POMIENDZY LEWOM I PRAWOM NOGOM. ŻE NIE WSPOMNE SKROMNIE WASZYM JEDYNYM WAŻNYM NOBLISTOM. NACZELNIKIEM NARODU TAKŻE. NO JEZDEM WIELKI. I NAJWAŻNIEJSZY TEŻ.

3.         PRZEBACZAM WAM KISZCZAKOWA JAK NA SPOWIEDZI. TO NIE WASZA WINA ŻE WASZ GUPI MĄŻ TRZYMAŁ W SZAFIE SAME NIC NIE WARTE FAŁSZYWKI NIE WIADOMO PO CO. JEMU TEŻ WYBACZAM BO TO BYŁA MOJA JAKO NARODU  WALKA Z NIM.  I JA JOM OCZYWISTA WYGRAŁEM.

2.         NIE CHCEM ALE MUSZEM TO JASNO POWIEDZIEĆ. NIE POTO PRZEZ TYLE LAT WALCZYŁEM O TAKE POLSKE ABY MNIE TERAZ OBRZUCANO JAKIMI PLUSAMI UJEMNYMI. JA BOLEK NA TO NIE POZWOLEM!!! PRZEPRASZAM WKURZYŁEM SIĘ.

1.         POWTARZAM JESZCZE RAZ NIE MOŻE BYĆ  ABSOLUTARNIE ŻADNYCH PRAWDZIWYCH TECZEK MNĄ SPOWODOWANYCH JA NIGDY NIE KAPOWAŁEM ALE  BYNAJMNIEJ  NIE BRAŁEM ZA TO PIENIĘDZY. JEZDEM TEGO W 90% PEWNY GDYŻ DOSKONALE DO DZISIAJ PAMIENTAM ŻE WSZYSTKIE ORGINAŁY WYRWAŁEM  Z AKT I SPALIŁEM PIERWSZEGO DNIA UŻENDOWANIA JAKO  WASZ NAJWIENKSZY W CHISTORJI PREZYDĘT.    

http://naszeblogi.pl/60540-10-...

******************************************************************************************************************************************************************************************************

19/02/2016 r.

Kiedy będzie przeszukanie u Wałęsy? IPN odsyła do prokuratury, a ta do... IPN Dodano: 19.02.2016 18:13

"Lech Wałęsa publikuje w internecie dokumenty byłego Urzędu Ochrony Państwa i robi to bezkarnie. Prezes IPN twierdzi, że sprawą powinna zająć się prokuratura powszechna. Ani w Gdańsku, ani w Warszawie takiego śledztwa jednak nie ma. Z kolei prawnicy, z którymi rozmawiał portal niezalezna.pl, cytują artykuł z ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, sugerując, że zachowanie Wałęsy to sprawa dla... prokuratorów IPN. Prawniczy galimatias czy paniczny strach przed awanturą po wejściu do domu Wałęsy?!" (....)

http://niezalezna.pl/76552-kie...

***

Wildstein o oświadczeniach Wałęsy: To jest kolejna wersja zdarzeń, kolejny świadek, którego nikt nie widział. On mówi od rzeczy

"To, że Lech Wałęsa w pierwszej połowie lat 70. współpracował ze służbą bezpieczeństwa było jasne, więc trudno powiedzieć, że te dokumenty, choć znaczące, zmieniły moje spojrzenie na postać byłego prezydenta. Każdy, kto chciał to wiedzieć, ten wiedział (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
Lech Wałęsa idzie w zaparte: Pieniądze? Donosy? "Popełniłem błąd, ale nie taki. Jeszcze żyje człowiek sprawca,który powinien ujawnić prawdę"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Gra jest wielopiętrowa, prawdziwy popis gorliwości IPN dopiero przed nami. Czy prezes Kamiński zapewni sobie ponowny wybór dzięki szafie Kiszczaka?, autor: Marcin Wikło

"Teoretycznie wszystko dzieje się tak, jak dziać się powinno. Esbeckie papiery dotyczące TW „Bolka” wychodzą na światło dzienne, sprawiedliwość dziejowa jest przywracana. Aż miło patrzeć, jak uwijają się urzędnicy Instytutu Pamięci Narodowej przy dokumentach ujawnionych w domu Marii Kiszczak. Wspaniała praca, możny by rzec, że wręcz wzorowa, gdyby nie małe „ale”. A właściwie kilka takich „ale”. (...)"

http://wpolityce.pl/historia/2...

***

Wyszkowski: Szef IPN do dymisji! Prof. Roszkowski: "Po takim jawnym procesie, jaki odbywa się teraz w sprawie Wałęsy, różni ludzie mogą głęboko schować różne akta", autor: Zespół wPolityce.pl

http://wpolityce.pl/swiat/2822...

***

Żądają, aby Wałęsa oddał Nobla. Pieniądze dla weteranów opozycji Dodano: 19.02.2016 [15:23

http://niezalezna.pl/76549-zad...

***

Spektakularny i bolesny upadek Lecha Wałęsy, autor: Piotr Strzembosz

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Prof. Legutko: "Ta sprawa w mniejszym stopniu dotyczy Wałęsy, dotyczy rzeczywistości III RP", kk/Radio Wnet, autor: Zespół wPolityce.pl

"To nie jest tak, że wszystko dzisiaj się zakończy. Mówienie, że są to ostatnie rozmowy, wzbudza po prostu zainteresowanie, a na niektórych wywiera presje. Myślę, że to się dobrze skończy dla Wielkiej Brytanii, premier Cameron będzie mógł wrócić i powiedzieć swoim obywatelom, że coś ugrał, że rola jego kraju w UE się zmienia, staje się lepsza, więc będzie mógł przed referendum przekonać niezdecydowanych do poparcia jego rządu, i głosowania za zostaniem w Unii. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

„Wysadziła III RP i zmiotła Petru z TV. Mało?”. Ujawnione przez wdowę po Kiszczaku teczki TW Bolka w MEMACH, autor: wSumie.pl

http://wpolityce.pl/lifestyle/...

***
Roszkowski: W wielu prywatnych rękach znajdują się dokumenty, Dodano: 19.02.2016 [12:06]

"Jest pewna wiedza, która krąży w różnych środowiskach, że w wielu prywatnych rękach znajdują się dokumenty SB, których nie przekazano Instytutowi. Po takim jawnym procesie, jaki odbywa się teraz w sprawie Wałęsy, różni ludzie mogą głęboko schować różne akta. Prokurator musi mieć w takich sytuacjach uzasadnienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie, bo w przeciwnym razie może być odmowa otwarcia takiego procesu albo sankcja, jeżeli służby nie znajdą niczego - mówi w rozmowie z Super Expresem, prof. Wojciech Roszkowski.  Prof. Roszkowski pytany o to, czy IPN nie mógł wcześniej rozwiązać kwestii TW "Bolka" i czy zdaniem Krzysztofa Wyszkowskiego prezes Łukasz Kamiński powinien się podać do dymisj, odpowiedział: - Ja bym do tego tak radykalnie nie podchodził. Chociaż rozumiem, o co chodzi panu Wyszkowskiemu - mówi Roszkowski. "
 
http://niezalezna.pl/76543-ros...

***
Ponad 3 mln widzów obejrzało "TW Bolka"Dodano: 19.02.2016 [13:34]

"3,5 mln widzów obejrzało w czwartek w TVP1 film dokumentalny Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka „TW Bolek”, poświęcony agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy - podał portal wirtualnemedia.pl. Serwis pisze, że nadający specjalny program kanał TVP Info pokonał wczoraj zdecydowanie TVN24.(...)"

http://niezalezna.pl/76545-pon...

***

Sakiewicz: Nie byłoby dzisiaj imperium „Gazety Wyborczej”, gdyby nie cały układ Okrągłego Stołu - niezalezna.pl]
foto: Mariusz Troliński/Gazeta Polska

"Nie byłoby dzisiaj imperium "Gazety Wyborczej", gdyby nie cały układ Okrągłego Stołu. Adam Michnik może podawać wszystkich do sądu, ale wiadomo było, że od początku III RP, to oni mieli pozycję mocno uprzywilejowaną na tle innych. Nie tylko Michnik, ale również inni ludzie, którzy tam siedzieli, byli pupilami tego układu – powiedział w TV Republika Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej. (...)"

http://niezalezna.pl/76530-sak...

***

Podpisano: Lech Wałęsa „Bolek”, Numer 1348 - 19.02.2016,  Temat Dnia

(...)„Dziś zwyciężyła prawda, która polskiemu życiu publicznemu i polskim naukom historycznym jest bardzo potrzebna. Wszyscy mamy wobec tej prawdy obowiązek służby! Dla Polski!” – napisał o znalezionych dokumentach dr Sławomir Cenckiewicz, autor wielu publikacji dotyczących historii Solidarności i prawdziwej przeszłości Lecha Wałęsy.(...)"

http://gpcodziennie.pl/47756-p...

***
Wałęsa: Popełniłem błąd, ale nie taki, DODANE 19.02.2016 07:44, jad /wykop.pl/TVP Info

"Były prezydent na mikroblogu przekonuje, że żyje człowiek, który powinien ujawnić prawdę.(...)"

http://gosc.pl/doc/2983287.Wal...

***
A więc jednak zaniechanie? Prezes Kamiński przyznaje: Czynności u Kiszczaka mogły być wcześniej wykonane, KL, autor: Zespół wPolityce.pl

" Po przejęciu przez IPN archiwów w domu Czesława Kiszczaka na IPN posypały się gromy. Prezes i Instytut byli oskarżani o zaniechania i brak działań w sprawie prywatyzowania przez komunistycznych funkcjonariuszy materiałów SB. Prezes Łukasz Kamiński pytany przez „Rzeczpospolitą” dlaczego nie udało się do Kiszczaka domu wejść wcześniej tłumaczy, że nie ma wpływu na działania prokuratorów." (...)

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
„Je suis Walesa”? Z taką ikoną na sztandarze łatwo będzie wzbudzić sympatię świata. KOD już pewnie zaciera ręce, autor: Łukasz Adamski

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
Wdowa po Czesławie Kiszczaku odegrała piękny teatr dla naiwnych. Jej czyn nie był żadnym wyskokiem

"Oddanie archiwum Kiszczaka do IPN, wpuszczenie do domu ekipy prokuratorów instytutu oraz kamer było swego rodzaju polisą. Żeby już nikt niczego nie szukał w domu Kiszczaków. (...)"

***

Dlaczego Maria Teresa Kiszczak, wdowa po generale Czesławie Kiszczaku, ujawniła w IPN, że posiada dokumenty dotyczące TW Bolka i inne akta? 
http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Teczki z szafy gen. Czesława Kiszczaka mają więc nie tylko polityczny i historyczny wymiar, ale również ten wymierny finansowy i gospodarczy i to idący w dziesiątki miliardów złotych, rozkradzionych i bezpowrotnie straconych dla polskiego państwa i Polaków.

(...) "Kwity na Bolka" - to również miliardy złotych strat dla Polski i Polaków i wielkie afery gospodarcze na początku tzw. transformacji III RP, autor: Janusz Szewczak, Główny Ekonomista SKOK, ekspert gospodarczy, publicysta, poseł do Sejmu. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
Ciekawy apel. Warzecha: Obrońcy Wałęsy - przeproście! "Czy na odwagę zdobędzie się w końcu sam Wałęsa?", KL,  autor: Notujemy ...

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Macierewicz: Gdy słyszę głosy, że wreszcie oficjalnie potwierdzono agenturalność Lecha Wałęsa, to taka sytuacja mnie bawi, KL, autor: Zespół wPolityce.pl

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Kolejna wersja Wałęsy: Podczas rewizji wpadały moje notatki. Można je było wykorzystać jako donosy, 12:17

"Były prezydent Lech Wałęsa po raz kolejny zabrał głos ws. ujawnionych przez IPN informacji o jego współpracy ze służbą bezpieczeństwa. Tym razem były szef "Solidarności" twierdzi, że pisane przez niego notatki, które wpadały podczas wielu rewizji mogły być wykorzystane jako donosy. (...)"

http://telewizjarepublika.pl/k...

***

Wałęsa zabrał głos ws. doniesień IPN: Nigdy nie współpracowałem z SB. Nigdy nie brałem pieniędzy, 19 lutego 2016 7:24

"Na swoim mikroblogu na portalu wykop.pl Lech Wałęsa udzielił kolejnej odpowiedzi na sprawę tzw. "szafy Kiszczaka". Były prezydent napisał m.in. "Nie zostałem złamany w grudniu 1970 r, nie współpracowałem z SB, nigdy nie brałem pieniędzy, żadnego ustnego, ani na piśmie nie złożyłem donosu. Popełniłem błąd, ale nie taki, dałem słowo że go nie ujawnię na pewno nie teraz jeszcze nie teraz". (...)"

http://telewizjarepublika.pl/w...

***

Wałęsa: „Nie zostałem złamany. Nigdy nie brałem pieniędzy ”. A esbeków chciał... „przekonywać”
Dodano: 19.02.2016 [09:25]

http://niezalezna.pl/76536-wal...

***

"Pomagałem Kiszczakowi w przewiezieniu kartonów z dokumentami". Jest kolejne archiwum SB?,  19 lutego 2016 7:20

"Z publicystą tygodnika "Do Rzeczy" Sebastianem Rybarczykiem skontaktował się wysoki rangą oficer SB, bliski współpracownik Czesława Kiszczaka. Przekazał informację, gdzie były szef komunistycznego MSW miał ukryć kolejne kartony dokumentów. IPN wszczął już czynności – informuje Wojciech Wybranowski, dziennikarz tygodnika. (...)"

http://telewizjarepublika.pl/q...

***
"Oddaj Nobla". Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych pisze do Wałęsy, 19 lutego 2016 10:16

"Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych wzywa Lecha Wałęsę do dobrowolnego oddania pieniędzy z nagrody Nobla, którą otrzymał w 1983 roku. "Swoim postępowaniem przyczynił się Pan do cierpień i prześladowania ludzi na których Pan donosił i brał za to pieniądze" – czytamy w liście do byłego prezydenta.(...)"

http://telewizjarepublika.pl/u...
http://telewizjarepublika.pl/q...

***

Gontarczyk: Byli SB-cy to bardzo lojalni ludzie. Nie spodziewam się refleksji i fali ujawniania dokumentów. 19 lutego 2016 9:38

"To, że takie "szafy" istnieją pozostaje bezsporne. Nie spodziewałbym się jednak fali refleksji i ujawniania dokumentów. To są ludzie lojalni. Ale lojalni nie wobec państwa, Polski, ale swojej partii i agentów. Bicia w piersi bym się nie spodziewał – mówił na antenie TV Republika historyk dr Piotr Gontarczyk. (...)"

http://telewizjarepublika.pl/g...

***

Wyszkowski: Prezes IPN do dymisji. Jego zachowanie było niedopuszczalne, 19 lutego 2016 8:44, ap

"Działanie prezesa, do którego przychodzi Kiszczakowa i mówi, że chce oddać dokumenty, a Kamiński przyjmuje ją dopiero wtedy, gdy ona wymusza na nim spotkanie, jest niedopuszczalne – ocenił były opozycjonista Krzysztof Wyszkowski. (...)"

http://telewizjarepublika.pl/w...

***

Prof. Andrzej Zybertowicz: Polska potrzebuje "debolkizacji" Data: 2016-02-19

http://vod.gazetapolska.pl/124...

***
Salve TV. Jacek Sasin: "Lech Wałęsa chce dalej brnąć w kłamstwo". WIDEO, autor: Polecamy i zalecamy

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Prof. Żaryn: "Zdziwiłbym się, gdyby pojawiły się dokumenty zaprzeczające współpracy Wałęsy z SB w latach 70.", 
autor: Zespół wPolityce.pl

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Rafał Ziemkiewicz o Wałęsie: Na Matkę Boską przysięgałData: 2016-02-19

http://vod.gazetapolska.pl/124...

***
Bolek - Legenda Solidarności Data: 2016-02-19

"Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 532: Bolek - Legenda Solidarności
Postępowa opinia całego świata należycie oceniła dokumenty odnalezione w mieszkaniu świeckiej pamięci gen. Kiszczaka, które potwierdzają współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. Te autentyczne bolkowe dokumenty nic jednak nie zmieniają, bo nie ma takich teczek na świecie, które byłyby w stanie przysłonić blask Legendy Solidarności, ojca swoich dzieci, Demokracji i III RP. Nowe światło zostało jednak rzucone na rolę Służby Bezpieczeństwa. Do tej pory bowiem obowiązywała prawda oparta na Faktach TVN, poświadczona wyrokiem sądu lustracyjnego, że SB fałszowała dokumenty na Lecha Wałęsę, nie chcąc dopuścić, by dostał Pokojową Nagrodę Nobla. Dziś jednak pojawiła się druga prawda. Oto okazało się, że prawdziwe dokumenty SB leżały w szafie gen. Kiszczaka, właśnie dlatego, by Wałęsa Nobla mógł dostać. Takiej szczodrości nie znała historia ludzkości! Dziękujemy Generale za tego Nobla! By żyło się lepiej! By żyło się lepiej wszystkim!"

http://vod.gazetapolska.pl/124...

***

Wkrótce poznamy kolejne dokumenty SB? Piątek, 19 lutego 2016 (04:11)

"Prezes IPN Łukasz Kamiński poinformował, że w dokumentach znalezionych w domu Czesława Kiszczaka jest m.in. zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa podpisane: Lech Wałęsa „Bolek” oraz pokwitowania odbioru pieniędzy. Wałęsie coraz trudniej jest się bronić? (...)"

http://www.naszdziennik.pl/pol...

*******************************************************************************************************************************************************************************************************

18/02/2016 r.

Prezes IPN: W dokumentach Czesława Kiszczaka odnaleziono odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy, podpisane: Lech Wałęsa "Bolek", 
18 lutego 2016 9:44, ma, telewizjarepublika.pl, ipn.gov.p

"W teczce personalnej, podzielonej na dwie części, znajdują się dwa spisy zawartości dokumentów. Opisy zawartości odpowiadają stanowi faktycznemu dokumentów znajdujących się w teczce. W teczce personalnej znajduje się koperta, a w niej odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa podpisane: Lech Wałęsa „Bolek”. Wśród dokumentów znajdujących się w tej teczce są również m.in. odręczne, podpisane pseudonimem „Bolek”, pokwitowania odbioru pieniędzy – powiedział na konferencji prasowej prezes IPN Łukasz Kamiński. (...)"

http://telewizjarepublika.pl/p...

***
IPN: Dokumenty "Bolka" są autentyczne Data: 2016-02-18

http://vod.gazetapolska.pl/124...

***

Przeszukanie domku letniskowego Czesława Kiszczaka Data: 2016-02-18

http://vod.gazetapolska.pl/124...

***
Bezkarność esbeków - latami przetrzymywali dokumenty we własnych domach Data: 2016-02-18

http://vod.gazetapolska.pl/124...

***
"Wałęsa - człowiek z teczki" Data: 2016-02-18

http://vod.gazetapolska.pl/124...

***

Prof. Antoni Dudek o dokumentach z szafy Kiszczaka Data: 2016-02-18

http://vod.gazetapolska.pl/124...

***

TAJEMNICA SZAFY KISZCZAKA Data: 2016-02-18

http://vod.gazetapolska.pl/124...

***
Wałęsa z Kiszczakiem w Magdalence - tego NAGRANIA tak się bali Data: 2016-02-18

"Niepublikowane wcześniej sensacyjne nagrania z rozmów w 1989 roku z willi MSW przy ulicy Zawrat w Warszawie oraz z Magdalenki."

http://vod.gazetapolska.pl/124...

***
Wałęsa z Kiszczakiem w Magdalence – tego NAGRANIA tak się bali. ZOBACZDodano: 18.02.2016 [20:09

"Na antenie TVP Info opublikowano sensacyjne nagrania z rozmów w 1989 roku z willi MSW przy ulicy Zawrat w Warszawie oraz z Magdalenki. Sześć godzin nagrań pochodzi z archiwum Czesława Kiszczaka. Przekazał je on w latach 90. TVP. Kopie trafiły też do IPN. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że przez wszystkie te lata nagrania leżały w archiwum TVP i nikt się nimi nie zainteresował. (...)"

http://niezalezna.pl/76519-wal...

***
Korona się zsuwa. Niemcy piszą o Wałęsie, a właściwie o „Bolku”Dodano: 18.02.2016 [22:40]

"Niemieckie media szeroko komentuję informacje podane przez prezesa Instytutu Pamięci Narodowej o dokumentach znalezionych w domu Kiszczaków, które świadczą o współpracy Lecha Wałęsy ze służbami PRL. Nie można oprzeć się jednak wrażeniu, iż Niemcom z trudem przychodzi pisanie o „polskim idolu, który zawsze walczy z nielubianym Kaczyńskim”, jako o komunistycznym agencie." (...)

http://niezalezna.pl/76521-kor...

***

Za co Wałęsa kupił słynną pralkę? Rzekomo wygrywał w totka, gdy potrzebował pieniędzyDodano: 18.02.2016 [21:33]

"Jeszcze w latach 70. Lech Wałęsa rzekomo kilka razy wygrał w totolotka. Tłumacząc się z przynoszonych do domu pieniędzy Wałęsa przekonywał, że je wygrał. Nawet po latach chwalił się, że wygrał w sumie 35 tys. zł. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że niezwykłe szczęście Wałęsy przypadało na okres, kiedy zgodnie z aktami IPN miał kontaktować się ze Służbą Bezpieczeństwa. Czy nowe światło na całą sprawę rzucą dokumenty zabezpieczone w domu Czesława Kiszczaka? (...)"

http://niezalezna.pl/76501-za-...

***

Prezydent Duda o szafie Kiszczaka: "To, że w prywatnych domach są takie dokumenty, to właśnie jest III RP", autor: Zespół wPolityce.pl

"Naukowcy od dawna prowadzili nad tym badania. Przecież ukazała się książka panów Gontarczyka i Cenckiewicza. Dla wszystkich, którzy tę książkę czytali, opartą na twardych dowodach, jasne było jakie są fakty i jaka jest prawda — tak prezydent Andrzej Duda skomentował doniesienia dotyczące dokumentów znalezionych w willi gen. Kiszczaka, mających potwierdzać współpracę Lecha Wałęsy z komunistycznymi służbami. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
Gadowski: „Starsza pani wysadziła system! To, co zrobiła wdowa po Kiszczaku, to wysadzenie kłamstw założycielskich III RP”, autor: Zespół wPolityce.pl

"To sytuacja jak z Agaty Christie, bo starsza pani wysadza system! Znam panią Kiszczak, która dedykowała mi swój tomik wierszy, co świadczy o jej kondycji intelektualnej. To, co zrobiła, to wysadzenie kłamstw założycielskich III RP, Nie zrobiły tego żaden dyskusje, ale starsza zdezorientowana pani, której prawdopodobnie pomyliły się adresy i zamiast iść do Lecha Wałęsy i zażądać 90 tys. zł, poszła do IPN-u. Wysadziła system i chyba przejdzie do historii. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Szokujące kulisy Okrągłego Stołu wychodzą na światło dzienne! Wyemitowano niepublikowane materiały z rozmów w Magdalence, gah, autor: Media Watch

"Ostatnie wydarzenia są najlepszym dowodem, że dobra zmiana dokonała się również w telewizji publicznej. Kanał TVP Info wyemitował niepublikowane dotąd materiały pochodzące z rozmów w Magdalence. To właśnie przy stole, do którego zasiadła część opozycji i przedstawiciele PRL-owskiej władzy, ważyły się losy Polski. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
Ostatnia szansa Wałęsy. "Ma okazję spokojnie i poważnie zastanowić się nad tym, co zrobi po powrocie do kraju", autor: Jerzy Bukowski

"Przebywając z dala od Polski w momencie ostatecznego potwierdzenia jego długoletniej i owocnej współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa PRL Lech Wałęsa ma okazję spokojnie i poważnie zastanowić się nad tym, co zrobi po powrocie do kraju. A staje przed ostatnią szansą odważnego przyznania się do tego, co dotychczas zdecydowanie odrzucał, grożąc swoim adwersarzom sądami, wyśmiewając i obrażając ich, a także szerząc kłamstwa nie tylko o sobie, ale także o najnowszej historii Polski.(...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Minister Macierewicz: „Lech Wałęsa utrzymywał system, który nie tylko zatruwał duszę narodu, ale niszczył możliwości rozwoju”, gah, autor: Zespół wPolityce.pl

"Szef MON odnosząc się do odnalezienia dokumentów dotyczącychTW „Bolka”, stwierdził: To jest tylko potwierdzeniem tego, co było oczywiste już od wielu lat, a co MSW jako organ państwa zobowiązany do tego przez organ, jakim jest Sejm RP, przedstawił uchwałą w 1992 r. Wspominam o tym także po to, żeby zapytać o to setki publicystów czy autorytetów, profesorów, prawników, sędziów, etc, etc., którzy przez lata oszukiwali opinię publiczną. Przez lata ośmielali mówić się wyzwiska pod adresem pana premiera i na mój temat, tylko dlatego zobowiązującym prawem przedstawialiśmy Sejmowi prawdę.(...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
NASZ WYWIAD. Wicepremier Gowin: Odkrycie szafy Kiszczaka jest rozstrzygnięciem wielkiego sporu w III RP. "Ci, którzy byli uważani przez 25 lat za oszołomów, mieli rację", autor: Zespół wPolityce.pl

(...)"Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego: Nikt uczciwy i niepozbawiony choć odrobiny kontaktu z rzeczywistością nie może powiedzieć, że jest zaskoczony. Było oczywiste, że wobec braku dekomunizacji i pozostawienia dawnym funkcjonariuszom tajnych służb komunistycznych czasu na przejęcie najcenniejszych kąsków z archiwów SB, takie szafy Kiszczaka, różnych Kiszczaków, musiały powstać. Jeżeli jest coś zaskakującego w całej sprawie, to banalne, by nie powiedzieć tragifarsowe okoliczności, w jakich dokumenty zostały ujawnione.(...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Kornel Morawiecki o kwitach na "Bolka": Jak można było promować go na prezydenta? "Tu chodzi o całe środowisko, które promowało Wałęsę i nie powiedziało prawdy o nim..." NASZ WYWIAD. Rozmawiał Sławomir Sieradzki. Zespół wPolityce.pl

"Dlaczego nikt o tym nie mówił w 1989 roku? Albo w 1990, gdy Wałęsa kandydował na prezydenta? Jak można było promować na prezydenta człowieka, o którym część otoczenia wiedziało, że był uwikłany we współpracę z SB? – mówi Kornel Morawiecki w rozmowie z wPolityce.pl, komentując sprawę ujawnienia dokumentów dot. agenta Bolka." (...)

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Wildstein o agenturalnej przeszłości Wałęsy: „III RP została zbudowana na fałszu, a to ma złe konsekwencje”, autor: Zespół wPolityce.pl

(...)"Ukrywałby sfałszowane dokumenty, a następnie zostawiałby jego żonie jako polisę? To szerszy problem. Oczywiście były próby dezawuowania opozycjonistów, prowadzenia akcji powtarzających, ale to była jedna z form działania SB, ale nie robiła tego, żeby oszukiwać siebie, ale społeczeństwo. Odsłonięcie tych dokumentów to pokazuje. (….) Wiedzieliśmy o faktach, ale mogliśmy się tylko domyślać, że takie właśnie archiwum istnieje, że dysponował nimi szef bezpieki w celach niecnych. (…) Dowodów na szantaż trudno znaleźć, ale mówimy o pewnej możliwości, bo taka była — powiedział Wildstein.(...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Prof. Cenckiewicz w programie Jana Pospieszalskiego: "Tylko osoby o złej woli będą mogły mówić to samo, co mówiły przez ostatnie lata", autor: Zespół wPolityce.pl

(...)"Jest kilka wymiarów tej rzeczywistości zakurzonych teczek - jednym z nich jest pragnienie prawdy, a  prawda o Lechu Wałęsie wybija się bardzo powoli przez ten kokon kłamstw. (…) Pytanie, na ile współpraca Lecha Wałęsy odegrała istotną rolę w okresie jego prezydentury w latach ‘90-95. Skoro sam brał udział w kolekcjonowaniu kompromitujących siebie dokumentów, które zostały skradzione, to znaczy, że to nie jest historia, tylko rzeczywistość polityczna III RP(...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Informacja o "Bolku" poszła w świat. Według zachodnich mediów Wałęsa to „komunistyczny szpieg”, „donosiciel” i „płatny informator służb”
autor: w Prasie Światowej

(...)" Według brytyjskiej publicznej rozgłośni radiowo-telewizyjnej BBC znalezione w ostatnich dniach dokumenty potwierdzają, że były prezydent Polski, założyciel „Solidarności” Lech Wałęsa był „płatnym informatorem komunistycznych tajnych służb bezpieczeństwa między 1970 a 1976 rokiem”.W depeszy poinformowano o znalezionych pokwitowaniach odbioru pieniędzy. BBCprzypomina, że były polski prezydent swego czasu przyznał, że podpisał zobowiązanie do współpracy, jednak twierdził, że tej współpracy nie podjął. Jak dodano, Wałęsa został w 2000 r. oczyszczony z zarzutu współpracy z SB przez sąd lustracyjny. Niemiecki tygodnik „Der Spiegel” informując o znalezionych w domu Kiszczaka dokumentach zaznacza, że „zarzuty wobec Wałęsy” pojawiły się już bardzo dawno. Jak dotąd nie dało się ich jednak udowodnić. (...)"

http://wpolityce.pl/swiat/2821...

***

To Wałęsa się uwikłał, nie "Solidarność". To było uwikłanie częściowe, ale zabójcze dla jego roli po 1989 roku, autor: Piotr Zaremba

"(...) Mnie  nie szokuje fakt natrafienia na dowody współpracy Lecha Wałęsy z SB w szafie Czesława Kiszczaka. Ale powinien szokować tych, którzy zbudowali sobie – z wiary albo z pragmatycznej potrzeby – lukrowany obraz najnowszej historii.Jeśli generał Kiszczak prawie spał na pokwitowaniach podpisanych przez lidera „Solidarności”, spiskowa teoria jakiegoś kawałka naszych dziejów się potwierdza. Jak rozumiem, ci co ogłaszają triumfalnie, że w dzień załadowania tych pudeł na policyjny samochód skończył się postkomunizm, to właśnie mają na myśli. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

TVP1 reaguje na doniesienia IPN i zmienia ramówkę. Dziś wieczorem dokument Grzegorza Brauna "TW Bolek", lap/Wirutalnemedia.pl/PAP

" Po doniesieniach Instytutu Pamięci Narodowej TVP1 zdecydowało się na nagłą zmianę ramówki i wyemitowanie filmu dokumentalnego „TW Bolek” o Lechu Wałęsie — informują wirtualnemedia.pl. " (...)

http://wpolityce.pl/media/2821...

***
Prezydent zastanawia się, ile jeszcze takich archiwów. DODANE 18.02.2016 18:27.PAP 

"Gdy ukazała się książka Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, dla wszystkich, którzy ją przeczytali, "jasne było, jakie są fakty i jaka jest prawda" - stwierdził prezydent Andrzej Duda odnosząc się do informacji o dokumentach mających świadczyć o współpracy Lecha Wałęsy z SB. (...)"

http://gosc.pl/doc/2982873.Pre...

***

"Cenckiewiczowi i Gontarczykowi należy się słowo: przepraszam" DODANE 18.02.2016 11:38 PAP 

"Ci co atakowali Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka za książkę "SB a Lech Wałęsa" powinni zdobyć się na słowo "przepraszam" - tak prof. Antoni Dudek odnosi się do informacji IPN, iż w dokumentach zabezpieczonych w domu gen. Kiszczaka jest teczka personalna i teczka pracy TW "Bolek". (...)"

http://gosc.pl/doc/2982365.Cen...

***

Policja przeszukała mazurski dom Kiszczaka. Funkcjonariusze szukali kolejnych dokumentów. ZOBACZ WIDEO, Mly/PA,autor: Zespół wPolityce.pl

"Funkcjonariusze policji wkroczyli do domu Kiszczaka w miejscowości Wikno na Mazurach. Jak widzimy na filmie, z budynku wynieśli kilka toreb o nieznanej jeszcze zawartości. (...)

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
Lech Wałęsa to TW "Bolek", DODANE 18.02.2016 10:48 Stefan Sękowski /PAP/IPN

"IPN: Wśród dokumentów w domu Kiszczaka była teczka personalna "Bolka".[Lech Wałęsa to TW "Bolek"]  MIGUEL GUTIERREZ /PAP/EPALech WałęsaInstytut Pamięci Narodowej zbadał teczki znajdujące się w domu Kiszczaków. W znalezionej w posesji paczce były dwie. Na tej paczce przyklejono kopertę zaadresowaną: "Do Dyrektora Archiwum Akt Nowych w Warszawie do rąk własnych". W kopercie znajduje się odręcznie napisany list z kwietnia 1996 r., w którym Czesław Kiszczak informuje o przekazaniu do Archiwum Akt Nowych akt dokumentujących współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. List, odręcznie podpisany przez Czesława Kiszczaka, wraz z paczką zawierającą obie teczki nie został wysłany.(...)"

http://gosc.pl/doc/2982322.Lec...

***
Maria Kiszczak: Coś mi odbiło, że poszłam do IPN. Mąż powiedział, że dokumenty można ujawnić po kilku latach​. lw, tvn24, autor: Zespół wPolityce.pl

(...)"Mąż o tym wiedział. Bo on razem z Wałęsą tworzył Okrągły Stół. Wałęsa i Kiszczak, to były dwie osoby najważniejsze przy Okrągłym Stole. I dlatego go chronił. Bez ochrony męża, on (Wałęsa) byłby zniszczony. Najprawdopodobniej nie dostałby Nobla, a to przecież jest sprawa Polski. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
Łukasz Warzecha o dokumentach Kiszczaka: czas to bagno ostatecznie oczyścić. Łukasz Warzechaakt. 18.02.2016, 13:46

" Znalezisko w domu Kiszczaka jest początkiem końca epoki, w której o niektórych politycznych czy biznesowych decyzjach mogły decydować teczkowe zasoby byłych esbeków. To jednak zależy również od kolejnych ruchów po stronie służb. Za pierwszym przeszukaniem w domu nieżyjącego dysponenta peerelowskich służb powinny iść kolejne we wszystkich miejscach, gdzie Kiszczak mógł swoje archiwum trzymać - i to szybko, bo czas jest tutaj istotny. Otwiera się okno możliwości: czas to bagno ostatecznie oczyścić, a opinii publicznej ujawnić zawartą w papierach prawdę, choćby była to prawda nadzwyczaj nieprzyjemna - pisze Łukasz Warzecha dla Wirtualnej Polski. (...)"

http://wiadomosci.wp.pl/kat,14...

***
Bole(k)sna prawda.  Stefan Sękowski

"Już nikt nie może zaprzeczyć, że Lech Wałęsa współpracował z SB. Ale nie dajmy się zwariować.(...)"

http://gosc.pl/doc/2982356.Bol...

***

"Cenckiewiczowi i Gontarczykowi należy się słowo: przepraszam" DODANE 18.02.2016 11:38 PAP 

"Ci co atakowali Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka za książkę "SB a Lech Wałęsa" powinni zdobyć się na słowo "przepraszam" - tak prof. Antoni Dudek odnosi się do informacji IPN, iż w dokumentach zabezpieczonych w domu gen. Kiszczaka jest teczka personalna i teczka pracy TW "Bolek".(...)"

http://gosc.pl/doc/2982365.Cen...

***

Zobowiązanie podpisał "Bolek" Czwartek, 18 lutego 2016 (11:25), RS

"W dokumentach odnalezionych w domu Czesława Kiszczaka znajduje się odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy z Służbą Bezpieczeństwa podpisane: Lech Wałęsa „Bolek” – poinformował Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas konferencji prasowej prezes IPN Łukasz Kamiński poinformował, że Instytut poddał oględzinom papierową paczkę zawierającą dwie teczki. Paczka była adresowana do Dyrektora Archiwum Akt Nowych w Warszawie z dopiskiem: do rąk własnych. Do paczki dołączony jest również odręcznie napisany list z kwietnia 1996 r., w którym Kiszczak informuje o przekazaniu do Archiwum Akt Nowych akt dokumentujących współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa.(...)"

http://www.naszdziennik.pl/pol...

***

TYLKO U NAS. Jan Olszewski o szafie Kiszczaka: Odczuwam żal, że Wałęsa sam się nie przyznał. "Jak się czują ci, którzy przeprowadzili kampanię przeciwko dążącym do prawdy?". NASZ WYWIAD

"Odczuwam pewien żal, że Lech Wałęsa nie skorzystał z okazji i nie przeciął tej sprawy, mówiąc, jak było naprawdę — mówi premier Jan Olszewski w rozmowie z portalem wPolityce.pl, komentując sprawę odnalezienia w domu Czesława Kiszczaka dokumentów dotyczących współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
Macierewicz o szafie Kiszczaka: Sprawa Wałęsy nie ulegała wątpliwości od samego początku. "Nie było go stać na zerwanie z systemem zakłamania", lw, niezalezna.pl, autor: Zespół wPolityce.pl

"Można ubolewać nad tym, że sądy potwierdzały to kłamstwo, że media, instytucje rządowe i duża część systemu edukacyjnego potwierdzały to kłamstwo, że tak długi okres czasu kłamstwo kształtowało życie publiczne. Ci, którzy są za to odpowiedzialni, powinni wyciągnąć tego konsekwencje i zadośćuczynićPolakom za szkody (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Płużański: "Kiszczak wielokrotnie chwalił się, że ma dokumenty na osoby, które widzi w telewizji", mall / RadioWnet.pl, autor: Notujemy ...

"W tej sprawie najważniejszy jest sam Kiszczak, bo Wałęsa to temat znany, rozpoznany. Mamy potwierdzenie tego, co zostało ustalone, że TW „Bolek” to Lech Wałęsa. Tak, jak w systemie komunistycznym ważniejsi byli funkcjonariusze, a nie Tajni Współpracownicy, tak dzisiaj temat Kiszczaka powinien nas zajmować bardziej, niż Wałęsy— powiedział Tadeusz Płużański w „Poranku Wnet”.(...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Historię Solidarności i III RP musimy napisać na nowo[Historię Solidarności i III RP musimy napisać na nowo. Andrzej Grajewski

"Najważniejsze pytania w związku z ujawnieniem dokumentacji TW „Bolek” nie dotyczą lat 70., ale okresu późniejszego.(...)"

http://gosc.pl/doc/2982461.His...

***

Korwin-Mikke o sprawie "Bolka": "Nieszczęście polega na tym, że Wałęsa zaprzeczał współpracy z SB", pap/jkub, autor: Zespół wPolityce.pl

"To w fakcie, że Lech Wałęsa zaprzeczał agenturalnej przeszłości, a nie w samej współpracy z SB leży największe nieszczęście - przekonuje szef partii KORWiN i twórca pierwszej po 1989 r. uchwały lustracyjnej Janusz Korwin-Mikke. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
Prof. Żaryn: Takich szaf jak Kiszczaka jest więcej. "Dla historyków pracujących w IPN nie ma zaskoczenia treścią ujawnionego dziś materiału", lw, PAP, autor: Zespół wPolityce.pl

(...) Dokumenty, które powoli rozpoznajemy, dotyczące współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa, są dokumentami, które potwierdzają treść książki wydanej przez IPNw 2008 roku, autorstwa Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka. Jako historyk, który był wewnętrznym recenzentem tej pracy, nie będzie dla mnie zaskoczeniem, jeśli w kolejnych odsłonach „szafy Czesława Kiszczaka”, odkryjemy dokumenty potwierdzające hipotezy zawarte w tej pracy. (...)"

http://wpolityce.pl/historia/2...

***

Salon dotknęło Prawo Murphy’ego. A przecież pudła Kiszczaka to dopiero otwarcie Puszki Pandory. Najbardziej sadystyczny pisarz nie wymyśliłby takiego końca III RP

"Chyba żaden, nawet najbardziej sadystyczny, pisarz czy reżyser nie wymyśliłby takiej kary dla obozu III RP. Ilość upokarzających porażek, jaka go dotknęła w ostatnich miesiącach nakazuje wręcz po ludzku ten obóz żałować.(...)"

http://wpolityce.pl/kultura/28...

***
Komunikat w sprawie oględzin pierwszej partii materiałów, zabezpieczonych przez prokuratora IPN w dniu 16 lutego 2016

"Zgodnie z wcześniej przekazanymi informacjami 17 lutego 2016 r. rozpoczęto oględziny akt odnalezionych w domu wdowy po Czesławie Kiszczaku. Po otwarciu zapieczętowanego pakietu oględzinom poddano jego zawartość w postaci papierowej paczki zawierającej dwie teczki. Na tej paczce była przyklejona koperta zaadresowana „Do Dyrektora Archiwum Akt Nowych w Warszawie do rąk własnych”. W kopercie znajduje się odręcznie napisany list z kwietnia 1996 r., w którym Czesław Kiszczak informuje o przekazaniu do Archiwum Akt Nowych akt dokumentujących współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. List jest odręcznie podpisany przez Czesława Kiszczaka. List wraz z paczką zawierającą obie teczki nie został wysłany. Akta, które zostały poddane oględzinom, składają się z teczki personalnej i teczki pracy tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek”. W teczce personalnej znajduje się 90 kart dokumentów. Teczka jest w oryginalnych okładkach. W teczce personalnej, podzielonej na dwie części, znajdują się dwa spisy zawartości dokumentów. Opisy zawartości odpowiadają stanowi faktycznemu dokumentów znajdujących się w teczce. W teczce personalnej znajduje się koperta, a w niej odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa podpisane: Lech Wałęsa „Bolek”. Wśród dokumentów znajdujących się w tej teczce są również m.in. odręczne, podpisane pseudonimem „Bolek”, pokwitowania odbioru pieniędzy. W teczce pracy tajnego współpracownika, liczącej 279 kart, w oryginalnych okładkach, znajdują się liczne doniesienia tajnego współpracownika pseudonim „Bolek” oraz notatki funkcjonariuszy SB ze spotkań z tajnym współpracownikiem pseudonim „Bolek”. Część doniesień pisana jest odręcznie i podpisana pseudonimem „Bolek”. Dokumenty znajdujące się w obu teczkach obejmują okres lat 1970–1976. W opinii uczestniczącego w czynnościach eksperta-archiwisty dokumenty są autentyczne. Wszystkie poddawane oględzinom dokumenty są precyzyjnie opisywane. Czynność ta będzie dziś kontynuowana. Niezwłocznie po jej zakończeniu zawartość pierwszego pakietu zostanie udostępniona zgodnie z procedurami opisanymi w ustawie o IPN. Kolejne pakiety, zawierające dokumenty zabezpieczone przez prokuratora IPN 16 lutego br., będą poddawane analogicznym czynnościom, a następnie sukcesywnie udostępniane. Warszawa, 18.02.2016 Agnieszka Sopińska-Jaremczak Rzecznik Prasowy Instytutu Pamięci Narodowej"

http://ipn.gov.pl/wydzial-pras...

***

Kilka pytań ws. szafy Kiszczaka. Czy generałowa podjęła decyzję samodzielnie? Kto wyjął Wałęsę spod ochrony? Gra dopiero się zaczyna…

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Prokurator IPN podejmuje poszukiwania dokumentów na terenie działki letniskowej Czesława Kiszczaka

"Dzisiaj prokurator Instytutu Pamięci Narodowej w asyście Policji podejmuje na terenie należącej do zmarłego Czesława Kiszczaka działki letniskowej w miejscowości Wikno na Mazurach czynności procesowe mające na celu poszukiwanie dokumentów podlegających na mocy art. 28 ustawy o IPN przekazaniu do zasobu archiwalnego Instytutu Pamięci Narodowej. Czynności te prowadzone są w ramach śledztwa sygn. S 64/15/Zi w sprawie ukrycia przez osobę do tego nieuprawioną dokumentów podlegających przekazaniu Instytutowi Pamięci Narodowej, tj. o czyn z art. 54 ust. 1 ustawy o IPN. O ich wyniku poinformujemy w osobnym komunikacie.
Warszawa, 18 lutego 2016, Agnieszka Sopińska-Jaremczak, Rzecznik Prasowy Instytutu Pamięci Narodowej"

http://ipn.gov.pl/wydzial-pras...

****

Szafa Kiszczaka to prawdziwa konstytucja III RP, fundament państwa zbudowanego na krzywdzie ofiar i bogactwie oprawców, autor: Michał Karnowski

(...)"W komentarzach broniących Wałęsy uderza próba zamknięcia sprawy jedynie do okresuPRL, czasu po masakrze na Wybrzeżu w grudniu 1970, a potem epoki „Solidarności”. To próba rozmycia istot sprawy. Możemy bowiem domniemywać, na podstawie znajomości biegu wydarzeń po 1989 roku, że główną rolę materiały te zagrały już w IIIRzeczpospolitej. Pytanie o możliwą agenturalność Wałęsy, o możliwość szantażowania go z całą mocą stanęło bowiem wtedy, kiedy okazało się iż po 1990 roku zdradził cały ruch „Solidarności” na rzecz porozumienia z komunistycznymi oprawcami. Pytanie o jego dziwnych doradców, o jego wspieranie postkomunistów, o dołączenie do najzacieklejszych przeciwników obozu antykomunistycznego stoi w centrum tej sprawy.(...)"

http://wpolityce.pl/spoleczens...

***
Sławomir Cenckiewicz: Informacje prezesa IPN zamykają mój wieloletni czas walki o prawdę na temat agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy, dr hab. Sławomir Cenckiewicz, autor: INBOX/ /LISTY

"Informacje podane w dniu dzisiejszym przez prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego podczas konferencji prasowej zamykają mój wieloletni czas walki o prawdę na temat agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy. Wałęsa był agentem „Bolkiem”, zaciągnął pisemne zobowiązanie do współpracy, zdradzał przyjaciół i kolegów oraz brał za to pieniądze. Mimo zorganizowanej akcji kradzieży dokumentów w latach 1989-1990 i 1992-1995 zachowała się podstawowa dokumentacja agenturalna Wałęsy. To są fakty opisywane przeze mnie w wielu publikacjach i kilku książkach. (...)"

http://wpolityce.pl/spoleczens...

***
W Polsce ujawniane dokumenty, a Wałęsa... bawi się w Caracas. I grozi: „Nie może być żadnych materiałów mojego pochodzenia. W sądzie to udowodnię”. ZDJĘCIA

"Doniesienia o opróżnionej przez IPN szafie Kiszczaka błyskawicznie dotarły do Caracas, gdzie przebywa Lech Wałęsa. Wypowiedzi byłego prezydenta, zamieszczane na jego blogu, są coraz bardziej emocjonalne.(...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
Ruszyło przeszukanie willi Kiszczaka na Mazurach! Czy i tam prokuratorzy IPN natrafią na pudła pełne dokumentów?! Slaw/ „ipn.gov.pl”, autor: Zespół wPolityce.pl

"Dzisiaj prokurator Instytutu Pamięci Narodowej w asyście Policji podejmuje na terenie należącej do zmarłego Czesława Kiszczaka działki letniskowej w miejscowości Wikno na Mazurach czynności procesowe mające na celu poszukiwanie dokumentów podlegających na mocy art. 28 ustawy o IPN przekazaniu do zasobu archiwalnego Instytutu Pamięci Narodowej (...)"

http://wpolityce.pl/spoleczens...

***

Prof. Zybertowicz o szafie Kiszczaka: "Odsłania się prawdziwe oblicze obozu III RP". Po stwierdzeniu autentyczności dokumentów, należy je udostępnić w internecie!, mall / Polskie Radio,  autor: Zespół wPolityce.pl

(...) "Tu nie ma żadnego znaczenia czy jakaś osoba jest wiarygodna. Z punktu widzenia analizy naukowej bierze się dokumenty, sprawdza się ich autentyczność i robi się analizę krytyczną zawartych tam informacji. A w szumie informacyjnym, który obózIII RP już robi, słychać takie głosy: co dla Polski zrobił Kaczyński w porównaniu z tym, co zrobił Wałęsa? — mówi Zybertowicz, przytaczając inne przykłady, jak choćby tak ocenę w „Dzienniku Gazeta Prawna” – „triumf Kiszczaka zza grobu”. Wyrazem słabości i zakłamania systemu III RP jest to, że dopiero teraz, w nowym rozdaniu politycznym, mamy szansę, by prawda o mechanizmach tworzenia dzisiejszego ładu w Polsce została odsłonięta — podkreślił. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Pozamiatane?! Prezes IPN ujawnia: w dokumentach z szafy Kiszczaka są dwie teczki TW "Bolka". "Odręczne zobowiązanie do współpracy z SB podpisane: Lech Wałęsa i pokwitowania odbioru pieniędzy"​, maf,  Zespół wPolityce.pl

(...)"Jak na razie odpieczętowano pierwszy z sześciu pakietów, jakie odnaleziono w domu Czesława Kiszczaka. Jak dodawał Kamiński, w paczce znalazł się także list z kwietnia 1996 roku napisany odręcznie przez Czesława Kiszczaka - zatytułowany „współpraca Lecha Wałęsy z SB”. List jest odręcznie podpisany przez Kiszczaka. Ale ani list, ani paczki nie zostały wysłane — podkreślił. W paczce - jak wynika z relacji Kamińskiego - są zawarte teczka personalna i teczka współpracy TW „Bolek”. To 90 kart dokumentów, teczka personalna jest w oryginalnych okładkach. Znajdują się dwa spisy zawartości dokumentów i odpowiadają stanowi faktycznemu dokumentów znalezionych w teczce. W teczce personalnej jest odręczne zobowiązanie do współpracy podpisane: „Lech Wałęsa, Bolek”, a także pokwitowania odbioru pieniędzy — zaznaczył Kamiński.
Ponadto z okresu 1970-1976 są notatki ze spotkań TW „Bolka” z funkcjonariuszami SB. Część doniesień pisana jest odręcznie i podpisana pseudonimem „Bolek”. W opinii archiwisty dokumenty są autentyczne — podkreślił. W teczce pracy tajnego współpracownika, liczącej 279 kart, w oryginalnych okładkach, znajdują się liczne doniesienia tajnego współpracownika pseudonim „Bolek” oraz notatki funkcjonariuszy SB ze spotkań z tajnym współpracownikiem pseudonim „Bolek”. Część doniesień pisana jest odręcznie i podpisana pseudonimem „Bolek”. Dokumenty znajdujące się w obu teczkach obejmują okres lat 1970–1976. W opinii uczestniczącego w czynnościach eksperta-archiwisty dokumenty są autentyczne. Wszystkie poddawane oględzinom dokumenty są precyzyjnie opisywane. Czynność ta będzie dziś kontynuowana. Niezwłocznie po jej zakończeniu zawartość pierwszego pakietu zostanie udostępniona zgodnie z procedurami opisanymi w ustawie o IPN. Kolejne pakiety, zawierające dokumenty zabezpieczone przez prokuratora IPN 16 lutego br., będą poddawane analogicznym czynnościom, a następnie sukcesywnie udostępniane — czytamy w oświadczeniu IPN. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Morawiecki o Wałęsie: "Był filarem braku rozliczenia, braku dekomunizacji, braku lustracji. Zrobił ogromną krzywdę Polsce", gah

(...)"To przede wszystkim osoba, która powinna rozliczyć się jednoznacznie ze swojej przeszłości, bo nie zrobił tego na początku lat 90. i zrobił tym ogromną krzywdę Polsce — mówił minister komentując działalność Lecha Wałęsy.(...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Szafa Kiszczaka - Numer 1347 - 18.02.2016

"Dr hab. Sławomir Cenckiewicz, współautor m.in. książki „SB a Lech Wałęsa”, domaga się przeszukania pozostałych nieruchomości gen. Czesława Kiszczaka. Apeluje ponadto o udostępnienie dokumentów historykom i dziennikarzom. Poniżej zamieszczamy obszerne fragmenty oświadczenia. Całość na portalu Niezależna.pl. (...)"

http://gpcodziennie.pl/47722-s...

***

Opublikujcie dokumenty z archiwum Kiszczaka Numer 1347 - 18.02.2016

"50 kg dokumentów – rękopisy, maszynopisy i zdjęcia – które znajdowały się w domu zmarłego w listopadzie gen. Czesława Kiszczaka, trafiło do Instytutu Pamięci Narodowej, gdzie obecnie są katalogowane przez jego pracowników. – Odnalezione dokumenty bez wątpienia powinny być jak najszybciej upublicznione – komentuje sprawę historyk dr Piotr Gontarczyk i nie jest w tej opinii odosobniony.(...)"

http://gpcodziennie.pl/47721-o...

***

Prokuratorzy IPN przeszukują działkę Kiszczaka na Mazurach, Dodano: 18.02.2016 [09:01], Autor: Magdalena Piejko

"Dzisiaj prokurator Instytutu Pamięci Narodowej w asyście policji podejmuje na terenie należącej do zmarłego Czesława Kiszczaka działki letniskowej w miejscowości Wikno na Mazurach czynności procesowe mające na celu poszukiwanie dokumentów podlegających na mocy art. 28 ustawy o IPN  przekazaniu do zasobu archiwalnego IPN - poinformował Instytut. "Czynności te prowadzone są w ramach śledztwa sygn. S 64/15/Zi w sprawie ukrycia przez osobę do tego nieuprawioną dokumentów podlegających przekazaniu Instytutowi Pamięci Narodowej, tj. o czyn z art. 54 ust. 1 ustawy o IPN" - ogłosiła rzeczniczka Instytytu."

http://niezalezna.pl/76484-pro...

***

Wyszkowski krytykuje IPN: "Dzisiaj zadaniem Instytutu jest ochrona zbrodniarzy, zdrajców i złodziei", 18/02/2016, autor: Zespół wPolityce.pl, gah/tvp.info

(...)" Miejmy nadzieję, że już niedługo nowe władze stworzą warunki, by można było o historii Polski mówić szczerze, otwarcie oraz uczciwe i zacznie się proces odkłamywania przeszłości— powiedział Wyszkowski. Gość TVP Info podkreślił, że jego przyjaciele z opozycji podczas obrad Okrągłego Stołu: dokonali aktu fenomenalnej zdrady i stowarzyszyli się z przedstawicielami PRL, aby odsunąć niepodległość. Krzysztof Wyszkowski powiedział, że ten układ trwał ponad ćwierć wieku. To było 26 lat obrony tego układy właścicieli III RP z właścicielami PRL — stwierdził były opozycjonista.(...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Szafa Kiszczaka Czwartek, 18 lutego 2016 (01:16) Instytut Pamięci Narodowej weryfikuje dokumenty, Zenon Baranowski

(...) "Instytut nie podaje, jakie konkretnie dokumenty znaleziono w domu wdowy po szefie komunistycznej bezpieki. Prezes IPN tłumaczył, że „grupa wyznaczonych prokuratorów rozpoczyna formalne oględziny zabezpieczonej dokumentacji z udziałem specjalistów – archiwistów”. – Dopiero po zakończeniu tych oględzin będziemy mogli powiedzieć, czy zabezpieczone dokumenty stanowią oryginały bądź nie – podkreśla prokurator Tomasz Kamiński z pionu śledczego IPN. – Zostanie dokonany dokładny spis tych rzeczy, jakiego rodzaju są to dokumenty – dodaje śledczy.(...)"

http://www.naszdziennik.pl/pol...

***
Krytykom prezesa Kamińskiego przypominam: dłużej klasztora niż przeora​, autor: Łukasz Warzecha

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Polens Freiheitsheld ein Spitzel? Unterschrift belastet Lech Walesa, Donnerstag, 18. Februar 2016, Quelle: n-tv.de , mmo/AFP/dpa

"In Polen genießt Lech Walesa einen legendären Ruf: Jetzt erhebt der Chef des Instituts für Nationales Gedenken in Warschau schwere Vorwürfe gegen den polnischen Ex-Präsidenten. Der Freiheitsheld soll für den Geheimdienst gearbeitet haben.(...)"

http://www.n-tv.de/politik/Unt...

***
Co teraz zrobi Grzeszny „BOLEK” ? News Lut 18, 2016

"INTERNETY – „Zjawisko pt. „BOLEK” jest pewną wypadkową: dążenia narodu do wolności, przewrotności i zakłamania systemu sowieckiego oraz interesów tzw. Zachodu. W to wszystko wszedł sprytny chłop z pomorskiej wsi, dla którego nie liczyło się to, że zdradza najpierw swoich kolegów, a potem cały naród. Dzięki temu sam się ustawił (także swoją rodzinę) jako tzw. „pan” w tej postkomunistycznej, postkolonialnej Polsce. Historia to oceni (po latach jest uczciwsza), a Bóg go osądzi – także za oszukanych ludzi." (...)

http://presmix.eu/

***********************************************************************************************************************************************************************************************************
17/02/2016 r.

Marek Pyza w "Zadaniu Specjalnym": "To, co się teraz dzieje jest tylko potwierdzeniem tego, o czym nasza strona mówi od ponad dwóch dekad, czyli jak powstawał system III RP", gah/telewizjarepublika.pl, 17/02/2016

"(...) Marek Pyza podkreślił, że obecna sytuacja potwierdza zasadność podnoszenia pewnych kwestii przez środowiska prawicowe. Na dokumenty z Moskwy poczekamy pewnie trochę dłużej. To, co się teraz dzieje jest tylko potwierdzeniem tego, o czym nasza strona mówi od ponad dwóch dekad, czyli jak powstawał system III RP — zaznaczył dziennikarz śledczy tygodnika „wSieci”. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Prof. Piotrowski: Nie tylko Czesław Kiszczak posiadał istotne dokumenty, Radio Maryja, 17 lutego 2016, godz. 22:04   

(...)"25 lat nie pozwoliło oczyścić, a jeszcze bardziej przysypało grzechy PRL-u. (…) Jeżeli chcemy się odrodzić, jeżeli chcemy odbudować państwo silne i niezależne, to musimy odciąć się od spuścizny PRL-u. To na pewno musi być twarde i mocne cięcie i największa rola jest tutaj po stronie służb, bo to one muszą dzisiaj oczyścić siebie, a jednocześnie oczyścić całe państwo – mówił dr Łukasz Kister." (...)"

http://www.radiomaryja.pl/info...

***

„Człowiek honoru” otworzył szafę... Środa, 17 lutego 2016 (19:48), Rafał Stefaniuk

(...)"Ta legenda dla jednych będzie trwała, a dla drugich nigdy jej nie było. Tego typu rzeczy jak „szafa Kiszczaka” to nie jest coś, co by było zaskoczeniem. Zaskakujące jest to, że państwo polskie po 1989 r. nie dopełniło swojego obowiązku w tym zakresie i nie przeszukało mieszkań i kryjówek osób funkcyjnych, które miały swój udział w tworzeniu aparatu terroru i gromadziły te akta. Tych osób nie przesłuchano pod odpowiedzialnością karną. W związku z tym ujawnienie istnienia tych dokumentów dla niektórych jest wielką niespodzianką, a dla innych rzeczą oczywistą, tylko bardzo spóźnioną. Takich rzeczy będzie więcej. Można się tylko dziwić pani Marii Kiszczak, że poszła handlować do IPN, a nie bezpośrednio do adresata, on z pewnością by zapłacił i nie byłoby spraw proceduralnych. To byłaby na pewno odpowiednio wysoka kwota. Teraz wybuchnie afera, której będzie towarzyszył wstyd. Ale cóż, mleka się rozlało.(...)"

http://www.naszdziennik.pl/pol...

***
K. Wyszkowski: dokumenty Kiszczaka mogą mieć przełomowe znaczenie, Radio Maryja, 7 lutego 2016, godz. 18:37, RIRM

(...)" To, co zostało z tego zasobu, może mieć charakter przełomowy dla szerokiej opinii publicznej, która była przez te wszystkie lata wprowadzana w błąd, co do pochodzenia twórców i liderów III RP. Muszę powiedzieć, że osobiście liczę na to, że są tam dokumenty dotyczące współpracy Donalda Tuska z ludźmi Służb Specjalnych PRL – ludźmi Kiszczaka i dokumenty dotyczące tworzenia Kongresu Liberalno-Demokratycznego, bo te korzenie Platformy Obywatelskiej, to, co dzieje się dzisiaj, kiedy Platforma Obywatelska apeluje do świata o to, żeby walczył z polskim rządem, z polskimi władzami, ma korzenie właśnie w tej współpracy, którą nawiązał Donald Tusk z ludźmi SB w latach 1989 – 90. Na tym ufundowany jest cały układ rządzący – podkreśla Krzysztof Wyszkowski.(...)"

http://www.radiomaryja.pl/info...

***
Część zaginionych dokumentów może być u innych funkcjonariuszy SB, 17 lutego 2016, godz. 13:27, Radio Maryja, Dr Łukasz Kister, specjalista ds. bezpieczeństwa

http://www.radiomaryja.pl/mult...

***

IPN zabezpieczył dokumenty z domu Kiszczaka, Radio Maryja, Europoseł Mirosław Piotrowski (PiS), historyk, 17 lutego 2016, godz. 13:16   ​

http://www.radiomaryja.pl/mult...

***

IPN: Wdowa po gen. Kiszczaku chciała 90 tys. zł, Radio Maryja, 17 lutego 2016, godz. 11:52 , RIRM 

"Instytut Pamięci Narodowej przekazał szczegóły dotyczące dokumentów przejętych z domu gen. Czesława Kiszczaka. Rzecznik instytutu Agnieszka Sopińska-Jaremczak poinformowała na konferencji transmitowanej przez TVP Info, że wdowa po generale zażyczyła sobie od IPN 90 tys. zł za dokumenty.(...)"

http://www.radiomaryja.pl/info...

***
L. Pietrzak: generał Kiszczak mógł szantażować ludzi, Radio Maryja, 7 lutego 2016, godz. 14:10, RIRM

"Sprawa materiałów Kiszczaka dowodzi, że mógł on szantażować ludzi – ocenia historyk dr. Leszek Pietrzak.(...)"

http://www.radiomaryja.pl/info...

***

"Zadanie Specjalne" o archiwum Kiszczaka. Cezary Gmyz: Dotarłem do sensacyjnych taśm z Magdalenki - 17 lutego 2016 22:56, dmc

"O tym, że funkcjonariusze bezpieki przechowują dokumenty, które zostały "sprywatyzowane" na przełomie lat 80. i 90., było dla wielu osób oczywiste od dawna – mówił w "Zadaniu Specjalnym" Cezary Gmyz. Dziennikarz śledczy "Do Rzeczy" i TV Republika poinformował, że dotarł do 5 godzin niepublikowanych dotąd taśm z willi Zawrat i ośrodka w Magdalence, gdzie toczyły się rozmowy z komunistami. – Premiera filmu w przyszłym tygodniu – zapowiedział. (...)"

http://telewizjarepublika.pl/q...

***

Dr Kowalski: "Trzeba powiedzieć otwarcie: starsza pani jest zagrożona". Biograf Kiszczaka ocenia zachowanie wdowy po komunistycznym generale. NASZ WYWIAD

(...)" Czy zauważa pan nieracjonalność w jej zachowaniu? Tak, nieracjonalność w postrzeganiu rzeczywistości. Pani Kiszczak chyba nawet nie wie jakie zagrożenie sprowadziła na siebie i na swoje dzieci. Po tym całym szumie medialnym, który odbywa się już drugi dzień, ja bym na jej miejscu naprawdę poprosił o ochronę. Rzeczy, które przekazała, to nie są dokumenty II, czy III klasy. Kiszczak był profesjonalistą. Grał w „premier league”. Miał dokumenty, które są dla wielu osób groźne. To nie jest tylko teczka TW Bolka, ale cała masa innych dokumentów. Próbując sobie robić teraz rys psychologiczny Kiszczaka, wydaje mi się, że będą tam dokumenty dotyczące Okrągłego Stołu, w znacznej mierze dotyczące opozycji nieradykalnej, czyli tej, którą oswoił. Tu właśnie widziałbym zagrożenie ze strony różnych środowisk. To jest bardzo groźne dla pani Kiszczak. Proszę zwrócić uwagę jak enigmatycznie brzmi komunikat IPN: „prokurator w miejscu zamieszkania pani Kiszczakowej przeprowadził czynności”. Co to oznacza? Że prokurator przyszedł z dwoma policjantami, a ona im wydała, to co chciała wydać? Nie wiemy, czy przeprowadzono rewizję przy ul. Oszczepników, czy prokurator oddziału regionalnego udał się do mazurskiej daczy generała? Czy podobne czynności przeprowadzane były w domu syna i córki? To są ważne pytania! Jeśli w IPN jest tylko to, co pani Kiszczak chciała przekazać, a resztę postanowiła sobie zachować. Trzeba powiedzieć otwarcie: pani Kiszczak jest zagrożona. (...)"

http://wpolityce.pl/spoleczens...

***
Marek Magierowski: Nie wiemy czy nie znajdzie się tych dokumentów jeszcze więcejData: 2016-02-17

http://vod.gazetapolska.pl/124...

***

Reszczyński: szafa Kiszczaka może być prowokacją. DODANE 17.02.2016 19:22

"Kiedyś bliski współpracownik Wałęsy, dziś krytycznie ocenia byłego prezydenta. „Wałęsa dwukrotnie przyznał się do współpracy z SB” - przypomniał publicysta Wojciech Reszczyński w programie "Temat dnia" nadanym w Salve TV. O wypowiedziach obrońców Wałęsy W. Reszczyński mówi: „To są żałosne słowa ludzi, których nie stać na stanięcie wobec prawdy”. (...)"

http://gosc.pl/doc/2981472.Res...

***

Salve TV. Reszczyński o szafie Kiszczaka: "Sądzę, że teraz zacznie się wysyp tego rodzaju dokumentów..." [WIDEO], autor: Polecamy i zalecamy, 17/02/2016 

(...)" Dziwną sprawą jest nagłe domaganie się debaty w IPN przez Lecha Wałęsę. Po czym on sam nagle z niej rezygnuje. (…) Te dokumenty miały najprawdopodobniej nadal odgrywać swoją rolę - i trzymać w pokorze tych, których dotyczyły — mówi Wojciech Reszczyński w rozmowie z Salve TV, komentując odkryte w domu Czesława Kiszczaka dokumenty. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Będzie przeszukanie w domu Wałęsy? Były prezydent publikuje dokumenty na blogu. Dodano: 17.02.2016 20:40

"Sławomir Cenckiewicz zwrócił uwagę, że Lech Wałęsa publikuje na swoim blogu dokumenty, które nie powinny być w jego posiadaniu. Historyk pyta jednocześnie, czy prokuratura i Instytut Pamięci Narodowej zareagują jakoś na ten fakt. Czyżby po „szafie Kiszczaka” przyszedł czas na otwarcie „szafy Wałęsy”? Wczoraj prokurator Instytutu Pamięci Narodowej w asyście policji zabezpieczył w domu wdowy po Czesławie Kiszczaku szereg dokumentów, których wstępna analiza wskazuje, że podlegają one przekazaniu do zasobu archiwalnego IPN. Wśród przejętych materiałów są rękopisy, maszynopisy i fotografie. Zabezpieczona przez prokuratora dokumentacja, w sumie sześć obszernych pakietów, została przewieziona do siedziby Instytutu. (...)"

http://niezalezna.pl/76457-bed...

***
Wałęsa ucieka? Pozdrawia z trasy do Miami.
Cenckiewicz: To się chyba nazywa ucieczka do przodu, kz/fronda.pl 17.02.2016, 8:28

http://www.fronda.pl/a/walesa-...

***

Wałęsa w drodze do Miami, 17 lutego 2016 8:56

"Pozdrowienia z trasy Gdańsk Warszawa Frankfurt Karakas Miami – napisał były prezydent Lech Wałęsa na swoim mikroblogu.(...)"

http://telewizjarepublika.pl/w...

***

Wałęsa groteskowo o dokumentach wyrwanych z teczki "Bolka": "Robią problem o 20 kartek. Ja tego nawet nie oglądałem". Znalazły się w szafie Kiszczaka?!, 17/02/2016, autor: Zespół wPolityce.pl

"Lech Wałęsa, w wywiadzie udzielonym niedługo przed przejęciem przezIPN materiałów z „szafy Kiszczaka”, groteskowo tłumaczy, co stało się za jego prezydentury z teczką „Bolka”. Powtarza też, że nie był agentem. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Szafa Kiszczaka otwarta. Prof. Żaryn: Koniec epoki parasola ochronnego, Dodano: 17.02.2016 [19:30]

(...)Dlaczego gen. Kiszczak przechowywał ważne dokumenty w domu, a ich nie zniszczył? – To jest istotne pytanie, dlaczego on i najprawdopodobniej wielu innych funkcjonariuszy służb będących na wyższych stanowiskach w okresie PRL nie przekazywali dokumentów, które przekazywać powinni, a także nie niszczyli ich, co było głównym podejrzeniem i słusznym skądinąd podejrzeniem, ponieważ niszczenie akt w 1989 i 1990 roku miało miejsce – mówi Żaryn i tłumaczy..." (...)

http://niezalezna.pl/76453-sza...

***

Wdowa po Kiszczaku poprawiła Szczepkowską – w 2016 roku skończył się w Polsce komunizm, posted by MatkaKurka on śr., 2016-02-17 17:45

(...) "Jeszcze 10 lat temu byłoby nie do pomyślenia, żeby starzy towarzysze nie zabezpieczyli archiwum Kiszczaka i pozostawili te skarby tracącej rozum wdowie. A dziś wdowa puka do IPN przez dwa tygodnie, nikt nie dostaje cynku, że się kiepsko dzieje i nikogo nie znajdują w piątek po południu, powieszonego w łazience. Opisany stan rzeczy to właśnie ten aspekt, który został pominięty, chociaż w tej sprawie jest fundamentalny. Komedia z udziałem Kiszczakowej i IPN pokazuje, że kończy się pewna epoka, wraz ze zgonami strażników i utratą wpływów przez niegdysiejszych szantażystów. Nie ma komu pilnować i nie ma kogo pilnować. Jak się dobrze przyjrzeć to niby jakie jeszcze „autorytety” PRL, czy RPIII są warte ochrony? Komorowski skompromitował się sam, Tusk uciekł i się skończył, Walter sprzedał biznes, Michnik jest bankrutem. Wizyta wdowy w IPN ma swoje symboliczne i proste wytłumaczenie. Szanowni Rodacy właśnie kończy się komunizm, dogorywający esbecy siedzą na masie upadłościowej, nie ma o co i nie ma o kogo się bić, to każdy próbuje wyrwać ile się da oferując prywatne zbiory komu się da. (...)"

http://kontrowersje.net/wdowa_...

***

IPN nie wyklucza dalszych przeszukań. Maria Kiszczak „zachowywała się bardzo dziwnie” Dodano: 17.02.2016 [22:00], Autor: JW, Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

"Maria Kiszczak zachowywała się bardzo dziwnie. Tak jakby nie zdawała sobie sprawy, jakie mogą być konsekwencje jej działania – tak jeden z rozmówców portalu tvp.info opowiadał o kulisach wczorajszego spotkania prezesa IPN z wdową po gen. Czesławie Kiszczaku. Pani Kiszczak kategorycznie odrzuciła próbę spotkania m.in. z samym doradcą prezesa. Syn Kiszczaków jest zdania, że matka nie zamierzała sprzedawać materiałów IPN-owi. IPN nie wyklucza dalszych przeszukań.(...)"

http://niezalezna.pl/76463-ipn...

***

IPN zapowiada: Upublicznimy dokumenty z domu Kiszczaka. Maria Kiszczak chciała za nie 90 tys. zł17.02.2016, 13:26 | Aktualizacja: 17.02.2016, 13:27​

"Maria Kiszczak zastrzegała, że w Instytucie Pamięci Narodowej chce rozmawiać wyłącznie z prezesem. Przyszła z zapisaną z dwóch stron kartką papieru, która miała być dowodem na posiadanie przez nią dokumentów. Przekazała, że jej mąż przed śmiercią polecił jej, iż w razie problemów finansowych ma się zgłosić do IPN z ofertą ich sprzedaży. Zażądała za nie 90 tys. zł. Instytut Pamięci Narodowej zapowiada, że upubliczni przejęte wczoraj dokumenty.(...)"

http://wiadomosci.dziennik.pl/...

***

IPN upubliczni dokumentację zgromadzoną przez gen. Czesława Kiszczaka, 17.02.2016

"Prezes IPN Łukasz Kamiński zapowiedział, że w możliwie krótkim czasie "odnaleziona dokumentacja zostanie udostępniona na podstawie procedur określonych w ustawie o IPN".(...)"

http://www.polskieradio.pl/5/3...

***

Dr Gontarczyk: Jeśli archiwów jest więcej, to bez wątpienia możemy mieć do czynienia z petardą, a nie kaczką dziennikarską. NASZ WYWIAD, 17/02/2016, autor: Zespół wPolityce.pl

"Zapewne nie tylko Kiszczak miał swoje prywatne archiwum. IPN nie ma możliwości sprawdzenia czy byli komunistyczni dygnitarze nie mają podobnych prywatnych zbiorów? Jeśli byłoby uzasadnione podejrzenie, że takie materiały są, byłyby jakieś dowody, czy choćby wskazówki, że zachodzi taka możliwość, gdyby ktoś takie materiały widział, wtedy IPN musiałby zawiadomić Policję, służby i prokuraturę. I wtedy taką sprawą zapewne by się zajęto. Jednak nie można sporządzić listy dygnitarzy komunistycznych i chodzić im po domach. Żyjemy w państwie prawa. IPN nie miał wcześniej możliwości, by takie rzeczy robić. Decyzja pani Kiszczakowej, która przyszła sprzedawać dokumenty do IPN, zmieniła zupełnie sytuację." (...)

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Oto sposób myślenia elit III RP... Celiński: "IPN zamiast zapłacić, poszedł z prokuratorem i policją i wzięli za darmo! Bez kasy dla wdowy!", 17/02/2016, autor: Na widelcu

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Prezes IPN ujawnia: "Wśród przejętych materiałów są maszynopisy, rękopisy i fotografie. To sześć obszernych pakietów". Także oryginał teczki TW "Bolka"!?,17/02/2016, autor: Zespół wPolityce.pl

"Wśród przejętych materiałów są maszynopisy, rękopisy i fotografie. To sześć obszernych pakietów - które zostały opieczętowane i przewiezione do siedziby IPN
— mówił na konferencji prasowej dr Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej.(...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
Komunikat w sprawie czynności prokuratora IPN dokonanych w mieszkaniu wdowy po Czesławie Kiszczaku

W dniu 16 lutego 2016 r. prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w asyście funkcjonariuszy Policji zabezpieczył w miejscu zamieszkania wdowy po Czesławie Kiszczaku szereg dokumentów, których wstępna analiza wskazuje, że podlegają one przekazaniu do zasobu archiwalnego IPN zgodnie z art. 28 ustawy o IPN. Czynności te zostały dokonane w ramach wszczętego w ubiegłym roku śledztwa sygn. S 64/15/Zi w sprawie ukrycia przez osobę do tego nieuprawioną dokumentów podlegających przekazaniu Instytutowi Pamięci Narodowej, tj. o czyn z art. 54 ust. 1 ustawy o IPN. Wśród przejętych materiałów są rękopisy, maszynopisy i fotografie. Zabezpieczona przez prokuratora IPN dokumentacja, w sumie 6 obszernych pakietów, została przewieziona do siedziby IPN. Dziś grupa wyznaczonych prokuratorów rozpoczyna formalne oględziny zabezpieczonej dokumentacji z udziałem specjalistów – archiwistów z Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN. Czynności prokuratora IPN w mieszkaniu wdowy po Czesławie Kiszczaku trwały od godz. 18.00 do godz. 22.00 i przebiegły bez zakłóceń. W możliwie krótkim czasie, przy uwzględnieniu niezbędnych czynności prokuratorskich przewidzianych prawem, odnaleziona dokumentacja zostanie udostępniona na podstawie procedur określonych w ustawie o IPN. Warszawa, 17 lutego 2016 r.  Agnieszka Sopińska-Jaremczak. Rzecznik Prasowy Instytutu Pamięci Narodowej

https://ipn.gov.pl/wydzial-pra...

***

"Zadanie Specjalne": Kiszczak – Wałęsa – "Bolek", 17 lutego 2016 7:37, ap

"W dzisiejszym odcinku "Zadania Specjalnego" goście Anity Gargas będą komentowali informacje o zabezpieczeniu sekretnego archiwum generała Czesława Kiszczaka w którym mają znajdować się dokumenty dotyczące Tajnego Współpracownika o pseudonimie Bolek. (...)"

http://telewizjarepublika.pl/q...

***

PILNE! Gmyz: Zabezpieczono całą oryginalną teczkę Bolka - ponad 90 kart i 50 kg innych dokumentów, kz/telewizjarepublika.pl 17.02.2016, 11:27

http://www.fronda.pl/a/pilne-g...

***

Co zabezpieczono u Kiszczaka? Gmyz: Całą teczkę "Bolka" i 50 kg innych akt. Dodano: 17.02.2016 11:45

(...) "Jeśli to prawda, to Lech Wałęsa może mieć poważny problem. Oryginalna teczka "Bolka" - w całości - rozwieje wszelkie wątpliwości." (...)"

http://niezalezna.pl/76439-co-...

***

Dokumenty przez lata leżały w domu Kiszczaka i nikt nie interweniował. Jaki: Elity III RP dotrzymywały umów zawartych w Magdalence, 17 lutego 2016 8:15

"To niesamowite, że tyle lat po 1989 roku w mieszkaniu jednego z komunistycznych dyktatorów jak gdyby nigdy nic leżały sobie ważne z punktu widzenia państwa dokumenty, a żadne instytucje w ogóle się tym nie interesowały – przyznał w "Prosto w oczy" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. (...)"

http://telewizjarepublika.pl/d...

***

Takie rzeczy tylko w III RP! Żona Kiszczaka próbowała sprzedać IPN teczkę TW Bolka!, wpis z dnia 17/02/2016

(...)"W kontekście sprawy TW Bolka zasadnym wydaje się być pytanie, czy w szafie Czesława Kiszczaka znajdowało się więcej niewygodnych dokumentów, których treść ma obecnie szanse uderzyć nie tylko w Wałęse, ale również w inne osoby wypromowane dzięki okrągłostołowemu deal-owi? A TW Bolek niech się cieszy, że wdowa po Kiszczaku nie miała konta na Allegro... (...)"

http://niewygodne.info.pl/arty...

***

Dokumenty w domu gen. Czesława Kiszczaka. Interwencja Instytutu Pamięci Narodowej, Polskie RADIO, 17.02.2016, IPN, IAR, PAP, kk, kh

http://www.polskieradio.pl/5/3...

***

Syn Wałęsy oburzony na polskie media: "Chcemy się emocjonować tym, co zostało znalezione w szafie Kiszczaka?! Kilka miesięcy po tym jak PiS przejęło władzę..."

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Andrzej Gwiazda: "Mogą to być dokumenty, które zatrzęsą sceną polityczną i szereg dotychczasowych autorytetów zostanie obnażonych". NASZ WYWIAD, 17/02/2016, autor: Zespół wPolityce.pl

(...)"wPolityce.pl: O wiele lat za późno te dokumenty trafiły do IPNte dokumenty, prawda?
Andrzej Gwiazda: Oczywiście, że tak. To jest dowód na to, że informacje bezpieki były cały czas w grze.
Czyli nie ma pan wątpliwości, że także te dokumenty, z domu Kiszczaka, służyły bieżącej polityce?
Waga tego odkrycia, czy znaleziska, nie wiem jak to nazwać, dopiero będzie - mam nadzieję - znana po analizie tych materiałów. Natomiast nie ma wątpliwości, że każdy dokument poszerza naszą wiedzę. Nawet wydawałoby się na pierwszy rzut oka - nic nie znaczący - może naprowadzić badaczy, czy śledczych, na ścieżkę, która wcześniej wszystkim całkowicie umknęła. (...)"

http://wpolityce.pl/spoleczens...

***

90 tys. za akta "Bolka" DODANE 17.02.2016 11:18

Wdowa po szefie MSW w PRL gen. Czesławie Kiszczaku chciała sprzedać IPN dokumenty przechowywane przez jej męża za 90 tys. zł - poinformowała w środę dziennikarzy rzeczniczka IPN Agnieszka Sopińska-Jaremczak.

http://gosc.pl/doc/2980915.90-...

***
Wdowa po Kiszczaku chciała 90 tys. zł za dokumenty dotyczące m.in. TW "Bolka". Kulisy skandalu wychodzą na światło dzienne, 17/02/2016, autor: Zespół wPolityce.pl

(...)"Wdowa przedstawiła zapisaną obustronnie odręcznie kartkę papieru zatytułowaną „Informacja opracowania ze słów T.W.‘Bolek’ z odbytego spotkania w dniu 16 XI 74 r.” datowaną: Gdańsk, dn. 16.11.74, opatrzoną w lewym górnym rogu nagłówkiem „źrodł.T.W.‘Bolek’, przyj. rez. ‘Madziar’, wpłyn. 16 XI 74 r., odeb. kpt. Z. Ratkiewicz”.Poinformowała, że ma więcej tego typu dokumentów — dodała rzeczniczka IPN. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Żona Kiszczaka: To IPN chciał mi zapłacić. IPN zaprzecza: Maria Kiszczak w zamian za akta UB zażądała 90 tys. zł, gg/RMF FM17.02.2016, 11:17

"Mąż kazał mi oddać te dokumenty prezesowi IPN-u. To oni zaproponowali pieniądze – powiedziała w krótkiej rozmowie z RMF FM Maria Teresa Kiszczak, wdowa po generale Czesławie Kiszczaku. (...)"

http://www.fronda.pl/a/zona-ki...

***

Jurasz: Wdowa po generale Kiszczaku powinna zostać objęta bardzo ścisłą ochroną, Witold Jurasz/ Facebook 17.02.2016, 8:50

" Wdowa po gen. Kiszczaku oferując IPN'owi sprzedaż tajnych akt właśnie potwierdziła tezy głoszone od ca. 25 lat przez polską prawicę o tym, iż wysocy rangą esbecy "sprywatyzowali" tajne akta agentury. - pisze Witold Jurasz na swoim profilu na Facebooku."Jak rozumiem generałowa za zarobione pieniądze chciała udać się do jakiegoś "RESORT and spa". A tak na poważnie to stopień starczej demencji (bo tylko tym umiem wytłumaczyć zachowanie p. Kiszczakowej), który natchnął panią generałową do zaoferowania sprzedaży dokumentów w symboliczny sposób zamyka epokę PRL. Oto szantażyści zaczynają cierpieć na demencję i policjanci zaczynają im się mylić ze złodziejami. (...)"

http://www.fronda.pl/a/jurasz-...

***

Mieszkanie Kiszczaka zostało przeszukane. IPN: Nie możemy powiedzieć, co prokuratorzy znaleźli na miejscu, 17 lutego 2016 10:35

"Nie mogę powiedzieć co prokuratorzy znaleźli na miejscu. Jeśli będę miała takie informacje przekaże je – mówiła podczas konferencji prasowej Agnieszka Sopińska-Jaremczak, rzecznik Instytutu Pamięci Narodowej.(...)"

http://telewizjarepublika.pl/m...

***

Gmyz: Zabezpieczono całą oryginalną teczkę personalna "Bolka", 17/02/2016, 11:36

"Dziennikarz śledczy Cezary Gmyz poinformował, że wśród dokumentów znalezionych przez Instytut Pamięci Narodowej w domu generała Czesława Kiszczaka była oryginalna teczka personalna TW Bolka.(...)"

http://telewizjarepublika.pl/g...

***
Danuta Wałęsa: Jesteśmy narodem okrutnym. Jan Paweł II też był szkalowany, 17 lutego 2016 10:00

"Za "nieporozumienie, absolutny bezsens" uznała w rozmowie z radiem RMF FM Danuta Wałęsa fakt odkrycia w domu Kiszczaków dokumentów dotyczących TW "Bolka".(...)"

http://telewizjarepublika.pl/d...

***

Marszałek Senatu o "szafie Kiszczaka": Informacje bardzo istotne i ważne. Opinia publiczna powinna się o tym dowiedzieć, 17 lutego 2016 11:09

"Ze strony niektórych polityków opozycji padają zarzuty, że był to show, zainscenizowana sytuacja. Ja chciałem zwrócić uwagę na transparentność, opinia publiczna powinna się o tym dowiedzieć – podkreślał marszałek Senatu Stanisław Karczewski, pytany o znalezione wczoraj w domu Czesława Kiszczaka dokumenty. (...)"

http://telewizjarepublika.pl/m...

***

"Oświadczenie w związku z medialnymi wypowiedziami wdowy po Czesławie Kiszczaku"

"W związku z informacjami przekazanymi mediom przez wdowę po Czesławie Kiszczaku informuję, że przedstawiciele IPN nie składali jej żadnych propozycji finansowych. Do spotkania z prezesem IPN doszło z inicjatywy wdowy po Czesławie Kiszczaku. Maria Kiszczak zgłosiła się do siedziby IPN na przełomie stycznia i lutego. Poprosiła o spotkanie z prezesem Instytutu. Nie chciała rozmawiać z żadnym innym przedstawicielem IPN. Spotkanie z wdową po Kiszczaku zostało wyznaczone na 16 lutego br., na godz. 10.30. Oprócz prezesa Instytutu Łukasza Kamińskiego w spotkaniu wzięli udział dyrektor Biura Prezesa IPN Krzysztof Persak oraz doradca prezesa IPN Maciej Łuczak. Pani Kiszczak stwierdziła na wstępie, że jej mąż przed śmiercią zalecił jej, aby w przypadku kłopotów finansowych zgłosiła się do Instytutu Pamięci Narodowej. Następnie okazała zapisaną odręcznie kartkę papieru zatytułowaną „Informacja opracowania ze słów T.W. »Bolek« z odbytego spotkania w dniu 16 XI 1974 roku”. Pani Kiszczak poinformowała również, że posiada więcej dokumentów tego rodzaju. Pani Kiszczak została poinformowana, że sprawa musi być załatwiona zgodnie z prawem. O sprawie niezwłocznie został poinformowany naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie. W godzinach popołudniowych prokurator IPN w asyście funkcjonariuszy Policji podjął w miejscu zamieszkania wdowy po Czesławie Kiszczaku czynności mające na celu zabezpieczenie dokumentów podlegających przekazaniu do IPN.
Warszawa, 17 lutego 2016, Agnieszka Sopińska-Jaremczak  Rzecznik Prasowy Instytutu Pamięci Narodowej"

https://ipn.gov.pl/wydzial-pra...

***

Oskarżony Czesław Kiszczak

"Instytut Pamięci Narodowej doprowadził do skazania gen. Czesława Kiszczaka w procesie autorów stanu wojennego. Była to tylko jedna z wielu spraw, za którą powinien odpowiedzieć były szef MSW. – Już w pierwszej połowie lat 90. należało nie tylko rozpocząć, ale też doprowadzić do końca procesy dotyczące przestępstw popełnionych przez Czesława Kiszczaka – mówi prokurator Bogusław Czerwiński z Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. – Jednak oceniając powody, wobec których tak pożądany z punktu widzenia reguł sprawiedliwości, jak również istotnych interesów odradzającej się niepodległej Rzeczpospolitej stan nie został osiągnięty, należy pamiętać o czynnikach politycznych, które stały na przeszkodzie pociągnięcia zbrodniarzy komunistycznych do odpowiedzialności karnej. Konsekwencją tego było stworzenie podstaw prawnych i organizacyjnych do ich ścigania dopiero w połowie 2000 roku, kiedy to rozpoczął funkcjonowanie pion śledczy IPN, będący wyspecjalizowaną jednostką prokuratury, mającą miedzy innymi na celu rozliczenie zbrodni okresu PRL – dodał.(...)"

https://ipn.gov.pl/wydzial-pra...

***

IPN ma dzisiaj poinformować o rezultatach przeszukania w domu gen. Kiszczaka, adom, rs publikacja: 17.02.2016 aktualizacja: 07:25

„Instytut Pamięci Narodowej ma w środę poinformować o rezultatach przeszukania w domu generała Czesława Kiszczaka. We wtorek wieczorem szef IPN Łukasz Kamiński poinformował, że wdowa po generale Kiszczaku chciała odsprzedać Instytutowi dokumenty, które powinny już wcześniej być przekazane do jego zasobów, wiadomo, że dotyczą one m.in. „Bolka”. (…)”

http://www.tvp.info/24057328/i...

***

Ks. Małkowski dla Fronda.pl: Dokumenty o zamordowaniu ks. Popiełuszki w szafie Kiszczaka. Kiszczak jest organizatorem tej zbrodni!, Rozmawiała Karolina Zaremba17.02.2016, 11:50

"Dlaczego Kiszczak zorganizował gigantyczne zakłamanie zbrodni na ks. Jerzym? Dlaczego władzy tak bardzo zależało na tym, żeby zakłamać zamordowanie księdza Popiełuszki? Tylko prawda wyzwala. Nie ma wolności bez prawdy - mówi portalowi Fronda.pl ks. Stanisław Małkowski. Portal Fronda.pl: "Tam od sprawy Wałęsy ważniejsza może być dokumentacja, o której wiem, że Kiszczak ją posiadał. Chodzi o porwanie i zamordowanie księdza Popiełuszki. To dotyczy elity państwa i Kościoła z tego okresu" - mówił Krzysztof Wyszkowski, odnosząc się do tzw. "szafy Kiszczaka". Czy te dokumenty pozwolą nam poznać prawdę o sprawie księdza Jerzego Popiełuszki? (...)"

http://www.fronda.pl/a/ks-malk...

***

Cenckiewicz apeluje do IPN ws. akt TW Bolka​

"Sławomir Cenckiewicz apeluję o nacisk na IPN, aby sprawa dokumentów znalezionych w mieszkaniu zmarłego Czesława Kiszczaka została załatwiona należycie i sprawnie. Apeluję do opinii publicznej o wywarcie presji, by sprawa ujawniona dzisiaj przez prezesa Kamińskiego została w pełni wyjaśniona przez kierownictwo IPN i podana społecznej kontroli – czytamy w oświadczeniu dr. hab. Sławomira Cenckiewicza. Stanowisko historyka jest odpowiedzią na podaną wczoraj przez prezesa IPN informację o zabezpieczeniu dokumentów w domu wdowy po gen. Czesławie Kiszczaku, wśród których mają być akta dot. TW Bolka. (...)"

http://www.fronda.pl/a/cenckie...

***
Schetyna zszokowany odnalezieniem dokumentów dotyczących TW "Bolka": "Nietypowa akcja. Jak z filmu... Trudno mi powiedzieć...", 17/02/2016
autor: Zespół wPolityce.pl

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

TW BOLEK - CZŁOWIEK Z SZAFY KISZCZAKA, Data: 2016-02-17

Filmy:
1. Telewizja Republika - W. Żurek (KRS) i K. Wyszkowski (opozycjonista w PRL) - W Punkt 2016-02-16
2. Telewizja Republika - Krzysztof Wyszkowski (opozycjonista w PRL) 2016-02-16
3. Lech Wałęsa - plusy dodatnie, plusy ujemne TW Bolek, film dokumentalny w reżyserii Grzegorza Brauna

http://vod.gazetapolska.pl/124...

***

"Bolek" wypadł z szafy gen. Kiszczaka, Jerzy Bukowski

"Lech Wałęsa nie ma ostatnio dobrej passy. Najpierw skompromitował się, proponując Instytutowi Pamięci Narodowej debatę z historykami i publicystami, oskarżającymi go od dawna, że był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa PRL o pseudonimie „Bolek”, po czym jak niepyszny wycofał się z tego pomysłu nieudolnie usiłując obarczyć odpowiedzialnością za jego fiasko organizatorów niedoszłej dyskusji. Dzisiaj okazało się, iż wdowa po generale Czesławie Kiszczaku jest w posiadaniu dokumentów przechowywanych przez jej męża, a dotyczących kłopotliwych dla byłego Prezydenta RP faktów z lat 70. ubiegłego wieku. (…)”

http://gosc.pl/doc/2980734.Bol...

***
Oświadczenie Sławomira Cenckiewicza. "Wałęsa był współpracownikiem SB o ps. 'Bolek'", autor: INBOX/ /LISTY, 17/02/2016

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

„Lech Wałęsa ma swoje miejsce w historii. Historycy go ocenią”, kawi, kaien publikacja: 17.02.2016 aktualizacja: 09:35

„Nie jestem tym zaskoczony, bo to, co się dzieje w tej chwili i na przestrzeni ostatnich 26 lat, to konsekwencja Okrągłego Stołu. Przekonamy się z pewnością, że takie dokumenty mogą być w mieszkaniach innych prominentnych działaczy PZPR i SB – mówił w programie „Polityka przy kawie” Piotr Duda. Przewodniczący NSZZ Solidarność odniósł się do sprawy dokumentów dotyczących m.in. TW „Bolka”, które zostały znalezione w domu gen. Kiszczaka. (…)”

http://www.tvp.info/24057570/l...

***

Błaszczak o teczkach „Bolka” w szafie Kiszczaka: to świadczy o patologii III RP, łz, rs publikacja: 17.02.2016 aktualizacja: 08:18

„Afera z teczkami „Bolka” odsłania mechanizm funkcjonowania Polski w ostatnim ćwierćwieczu – uważa szef MSW Mariusz Błaszczak. – Po ’89 roku trzech ludzi miało dostęp do archiwów, nie mamy sprawozdań z tego, potem były dokumenty niszczone, a dziś okazuje się, że były w posiadaniu generała Czesława Kiszczaka. Dopiero po jego śmierci ze względu na postawę wdowy te dokumenty trafiają do opinii publicznej. To świadczy o patologii III Rzeczpospolitej – stwierdził w „Gościu poranka” w TVP Info. (…)”

http://www.tvp.info/24057435/b...

***

Prof. Paczkowski o „aktach Kiszczaka”: to może być tylko czubek góry lodowej, adom, kaien publikacja: 17.02.2016 aktualizacja: 06:56

„ Nie wiem czy są takie narzędzia prawne, które pozwalają podjąć akcję śledczą, żeby dokumenty wyrywać od osób, które je posiadają. Nie bardzo wiadomo kto i co ma. To może rzeczywiście jest czubek góry lodowej – komentował dla TVP Info prof. Andrzej Paczkowski ujawnienie przez IPN „akt Kiszczaka”. (…)”

http://www.tvp.info/24049595/p...

***

Historia z wdową po Kiszczaku odsłania sześć ważnych, patologicznych obciążeń III RP, autor: Stanisław Janecki, 17/02/2016
 
(…) „Szarża Marii Teresy Kiszczak na IPN z częścią sekretnego archiwum jej męża może mieć sporo pożytecznych skutków. I to niezależnie od tego, czy to wszystko jest jakąś mistyfikacją, grą, początkiem licytacji „lepszych” dokumentów, straszeniem kogoś, zemstą, działaniem na polecenie kogoś znacznie ważniejszego niż pani Kiszczakowa czy też objawem jej demencji albo słabego rozgarnięcia. Czasem coś rozwija się inaczej niż ktoś zaplanuje i dziwaczna historia z wdową po pierwszym esbeku drugiej odsłony PRLmoże tak się potoczyć. Nawet wtedy, gdy sprawa Kiszczakowej okaże się mniej poważna niż się obecnie wydaje. Ale pewne procesy ruszą i nie dadzą się odkręcić.” (…)

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Cenckiewicz: Z „szafy Kiszczaka” trzeba zabezpieczyć dokumenty dot. TW „Bolka”, dr hab. Sławomir Cenckiewicz Warszawa, 16 II 2016 r. 

„W związku z informacją przekazaną w dniu 16 II br. opinii publicznej przez prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego nt. oferty wdowy po gen. Czesławie Kiszczaku próbującej sprzedać Instytutowi doniesienia TW ps. „Bolek” pragnę oświadczyć, że: (…)”

http://pressmania.pl/?p=26190

***

Morawiecki o Wałęsie: "Szkoda, że były prezydent idzie w zaparte. Miał agenturalną przeszłość", autor: Zespół wPolityce.pl, 17/02/2016

(…) „Czy jestem w szoku w kontekście posiadania przez funkcjonariuszy takich dokumentów? Absolutnie nie. Niestety od 27 lat podejrzewałem i miałem graniczącą z pewnością wiedzę, że niektórzy funkcjonariuszy przetrzymują papiery o współpracy różnych osób z lat 70. i 80., dlatego zawsze optowałem dla ujawnienia tych papierów, zresztą dla dobra tych osób, żeby uwolniły się od swoich trzymających. Uważam, że ujawnienie tego to dobre wyjście. (…) Powinno to przeciąć jakiekolwiek zależności i uzależnienia— powiedział Morawiecki.” (…)

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Co Maria Kiszczak pisała o Smoleńsku. Przypominamy haniebne słowa, Autor: mg Źródło: niezalezna.pl, 17/02/2016

"Do najnowszej aktywności żony zmarłego komunistycznego generała odniósł się Krzysztof Wyszkowski. Dlaczego - jego zdaniem - wdowa po Kiszczaku zwróciła się z propozycją do IPN?"
 
(…) „Osobiście jej nie poznałem, ale ludzie, którzy coś o niej wiedzieli twierdzą że to kobieta - delikatnie mówiąc - niemądra. Prezes IPN powiedział, że ona zaoferowała sprzedaż dokumentów. To mogło tak być. Ale ciekawe jest, że nie zaproponowała tego na przykład Wałęsie. Co prawda jego odręczne donosy są znane; opisane przez Cenckiewicza i Gontarczyka bardzo szczegółowo to żadna nowość. Ale zawsze oryginał ma swoją wartość. Myślę, że mogła ona zgarnąć parę milionów, gdyby zaproponowała te dokumenty Wałęsie. Wiem, że Wałęsa starał się o nie. Dlaczego Kiszczak mu tego nie oddał, dlaczego wdowa po nim nie poszła z tym do Wałęsy? Powiem, że dobrze się stało– powiedział Krzysztof Wyszkowski.”

http://niezalezna.pl/76429-co-...

***

Zdobyta „szafa Kiszczaka”: głośne archiwum, w którym może niczego nie być, 2016-02-17 09:23 Tomasz Leszkowicz

(…)Niemalże oczywistością było to, że Czesław Kiszczak miał w swoim domowym archiwum cenne materiały SB – w końcu wieloletni oficer służb, minister i człowiek numer dwa w PRL lat 80. miał dostęp do wielu ważnych „teczek”, a odchodząc z polityki chciał się zabezpieczyć, zabierając tajemnice ze sobą, by móc je ukryć lub wykorzystać w innych celach. Dziwi jednak to, że oficer, które niemal całe zawodowe życie spędził w kontrwywiadzie, wywiadzie wojskowym i MSW, dość ważne dokumenty po swojej śmierci zostawił ot tak niezabezpieczone, pozwalając nimi dysponować żonie (jak widać, w sposób mało skuteczny). (…)”

http://histmag.org/szafa-kiszc...

***

Kuriozalne słowa wdowy po Kiszczaku: "Gdyby nie to, co zrobił Kiszczak, nie byłoby nagrody Nobla dla Polaka, nie byłoby polskiego bohatera", autor: Zespół wPolityce.pl, 17/02/2016

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Wałęsa, całkowity upadek falsyfikatu bohatera, 2016-02-17 11:24, Andy 51

"Szafa Kiszczaka „ człowieka honoru” wg. Michnika  może całkowicie zmienić naszą wiedzę o samym Wałęsie i o III RP. Jeżeli chodzi o Wałęsę to już  Sławomir Cenckiewicza na podstawie dostępnych dokumentów udokumentował , że Wałęsa to współpracownik  UB  o pseudonimie  „ Bolek”.(...)"

http://naszeblogi.pl/60479-%E2...

***

Co IPN znalazł w domu generała Czesława Kiszczaka? 17.02.2016

(...)"Były prezydent Lech Wałęsa od wielu lat konsekwentnie zaprzecza, że był tajnym współpracownikiem. Prokuratorzy z IPN w asyście policji przeszukali dom generała Czesława Kiszczaka. Zabezpieczono kolejne dokumenty. Dziś IPN ma poinformować o zawartości materiałów. (...)"

http://www.polskieradio.pl/9/7...

***

IPN: wdowa po Czesławie Kiszczaku chciała sprzedać dokumenty za 90 tysięcy złotych17.02.2016

"Rzeczniczka IPN Agnieszka Sopińska-Jaremczak poinformowała, że na przełomie stycznia i lutego Maria Kiszczak zwróciła się do Instytutu Pamięci Narodowej z prośbą o spotkanie z prezesem IPN.(...)

http://www.polskieradio.pl/5/3...

***

"Do dziś mamy niepełną wiedzę, jak III RP była budowana" 17.02.2016

"IPN od lat wzbrania się przed wejściem w posiadanie tej dokumentacji - powiedział Krzysztof Wyszkowski, mówiąc o domowym archiwum Czesława Kiszczaka.(...)"

http://www.polskieradio.pl/7/4...

***

Szafa Kiszczaka, to także dowód na uczciwość przy „okrągłym stole”. Ilu jego uczestników dygało przed generałem ze strachu?, 17/02/2016, autor: Tomasz Domalewski

(...)"Tylko skrajni naiwniacy mogli wierzyć, że teczki z aktami wywożono i niszczono. Banda ówczesnych opryszków na pewno licznie kopiowała, ale przede wszystkim kradła sekretne papiery bezpieki, bo dobrze wiedziała, że w przyszłości, także tej najbliższej, będą warte wiele. I były. Najważniejsze dokumenty ukradł z całą pewnością herszt bezpieki, a skonfiskowane teraz przez IPN, to pewnie tylko jakiś fragment ogromnej całości. Jeśli kradł generał, to jego podwładni nie byli na tyle głupi, by z wzoru dowódcy nie korzystać. Wdowa po Kiszczaku dała swym uczynkiem mocny sygnał innym wdowom po generałach, pułkownikach, majorach i funkcjonariuszach bezpieki niższych szarż. Zapewne oni również pozostawili po sobie nieźle ukryte szafy. Tylko po tym, co się stało, wdowy już nie pójdą do IPN. Prędko się zorientują, że są inne miejsca, w których dobrze zapłacą rezygnując z powiadomienia prokuratury. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Jak utrwalano mit Wałęsy. Finansowy parasol państwa, samorządów i spółek rządowych, z PKO BP na czele, nad „Bolkiem”
wu-ka, autor: Zespół wPolityce.pl, 17/02/2016

(...) "Dokumenty, które wysypały się z teczki Kiszczaka, ostatecznie grzebią mit Lecha Wałęsy. Mit ten, służący Platformie Obywatelskiej, jej salonowym sprzymierzeńcom i wszystkim, którym potrzebny był „autorytet” plujący na PiS i Kaczyńskiego, podtrzymywany był w ciągu ostatnich lat m.in. dzięki ogromnym pieniądzom.Przedsięwzięcia Wałęsy wspierało państwo i samorządy a także nadzorowane przez resort skarbu potężne spółki, z bankiem PKO BP na czele. Czy finansowy parasol nad „Bolkiem” zostanie wreszcie zamknięty? (...)"

http://wpolityce.pl/spoleczens...

***
NASZ WYWIAD. Prof. Dudek o kulisach odkrycia szafy Kiszczaka: "Prokuratorzy powinni przeszukać również willę na Mazurach..."autor: Zespół wPolityce.pl, 17/02/2016

(...) prof. Antoni Dudek, historyk, przewodniczący Rady IPN: Jest zdecydowanie za wcześnie na rozstrzygnięcie tak postawionego pytania - w tej chwili trwają oględziny tych dokumentów. Przesądzanie czegokolwiek na tym etapie - gdy nie znamy do końca zawartości pudeł wyniesionych z domu Kiszczaka - byłoby przedwczesne. Zazwyczaj jednak takie skrajne opinie się nie sprawdzają. Myślę, że te dokumenty pogłębią sprawęTW „Bolka”, dowiemy się zapewne o nowych dokumentach, które wiemy, że istniały, a które do tej pory nie były w archiwum IPN, ale spór o TW „Bolka” pozostanie. Trudno dziwić się synowi, że broni ojca, ale i wielu innych obrońców Wałęsy pozostanie przy swoim zdaniu, bo tylko przyznanie się byłego prezydenta do winy mogłoby zmienić ich wiarę. A sprawa Wałęsy jest z grubsza wyjaśniona przez Gontarczyka i Cenckiewicza. Mnie interesuje, czy w dokumentach wyniesionych z domu Kiszczaka są inne sprawy. Nie chce mi się wierzyć, by Kiszczak w tych sześciu pudłach trzymał tylko dokumenty na temat Wałęsy. Jestem ciekawy, co jeszcze się tam znalazło. (...)"

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Co znaleziono u Kiszczaka? 6 pakietów: rękopisy, maszynopisy i zdjęcia.
Dodano: 17.02.2016 [13:16], Autor: wg, Źródło: niezalezna.pl

http://niezalezna.pl/76445-co-...

***

Lech Kowalski o "szafie Kiszczaka": IPN boi się tego, co przejął, 17/02/2016

(...)"Potrzebna presja społeczna. Zdaniem Kowalskiego, po spotkaniu z Marią Kiszczak władze IPN są wystraszone. – Oni się boją tego, co przejęli i nie wiedzą, co zrobić. Prezes Łukasz Kamiński jest tuż przed wyborami kierownictwa Instytutu, dlatego ta sprawa nie jest mu na rękę. Poziom prokuratury w IPN jest taki, że jak próbowano postawić zarzuty gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu, to po 20 minutach spotkania z jednym z prokuratorów IPN wiedziałem, że w konfrontacji z Jaruzelskim ten człowiek zostanie zwyczajnie połknięty – podkreślił. W ocenie Borowskiego, presja społeczna na IPN będzie w tej sprawie ogromna. – Po tym, co Wałęsa zrobił ws. debaty dotyczącej swojej przeszłości, instytut może chcieć się wykazać – zaznaczył. Zdaniem Kowalskiego, posiadana przez IPN teczka TW "Bolka" wystarczy, by pogrążyć byłego prezydenta. – Teraz mają już wszystko – dodał. (...)"

http://telewizjarepublika.pl/l...

***

Wojciech Szewko: Gra teczkami jest konsekwencją niedokończonej lustracji, 17 lutego 2016 18:31, dmc

(...)" Zdaniem eksperta, ważne materiały z przeszłości mogą znajdować się nie tylko w Moskwie, ale również w Waszyngtonie i w Berlinie. – Pamiętajmy, że Stasi miała swoich agentów nie tylko w środowiskach opozycyjnych, ale również w partii komunistycznej – mówił Szewko, zaznaczając, że część tych teczek kupili ludzie, którzy "mieli pieniądze". – Koncentrujemy się zwykle na najważniejszych nazwiskach polityków, ale w dokumentach mogą znajdować się również personalia dziennikarzy, profesorów, prawników czy sędziów. Dlatego w moim przekonaniu tę grę teczkami powinnyśmy wreszcie skończyć – oświadczył Szewko, dodając, że gdy obce wywiady kupią te materiały "mogą już nic nie robić".(...)"

http://telewizjarepublika.pl/w...

***

Prezes IPN: Wśród przejętych materiałów są rękopisy, maszynopisy i fotografie. To 6 obszernych pakietów - 17 lutego 2016 13:09

(...)"W dniu 16 lutego 2016 r. prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w asyście funkcjonariuszy Policji zabezpieczył w miejscu zamieszkania wdowy po Czesławie Kiszczaku szereg dokumentów, których wstępna analiza wskazuje, że podlegają one przekazaniu do zasobu archiwalnego IPN zgodnie z art. 28 ustawy o IPN. Czynności te zostały dokonane w ramach wszczętego w ubiegłym roku śledztwa sygn. S 64/15/Zi w sprawie ukrycia przez osobę do tego nieuprawioną dokumentów podlegających przekazaniu Instytutowi Pamięci Narodowej, tj. o czyn z art. 54 ust. 1 ustawy o IPN. (...)"

http://telewizjarepublika.pl/p...

****************************************************************************************************************************************************************************************************

16/02/2016 r.

Szef IPN: Zgłosiła się do nas wdowa po Kiszczaku oferując sprzedaż dokumentów. Wśród nich informacje o TW Bolku​

"Chciałbym poinformować, że w dniu dzisiejszym do IPN zgłosiła się wdowa po Czesławie Kiszczaku, która zaoferowała Instytutowi sprzedaż dokumentów przechowanych przez jej męża - mówił podczas konferencji prasowej Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. (...)"

http://www.fronda.pl/a/szef-ip...

***

"Oświadczenie IPN w sprawie ujawnienia dokumentów przechowywanych przez Czesława Kiszczaka

W dniu 16 lutego 2016 r. wdowa po Czesławie Kiszczaku zaoferowała IPN sprzedaż dokumentów przechowywanych przez jej męża. Przedstawiła zapisaną obustronnie odręcznie kartkę papieru zatytułowaną „Informacja opracowania ze słów T.W. »Bolek« z odbytego spotkania w dniu 16 XI 74 r.” datowaną: Gdańsk, dn. 16.11.74, opatrzoną w lewym górnym rogu nagłówkiem „źrodł. T.W. »Bolek«, przyj. rez. »Madziar«, wpłyn. 16 XI 74 r., odeb. kpt. Z. Ratkiewicz”. Jednocześnie poinformowała, że posiada więcej dokumentów tego rodzaju. O sprawie niezwłocznie poinformowany został Naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie. W godzinach popołudniowych prokurator IPN w asyście funkcjonariuszy Policji podjął w miejscu zamieszkania wdowy po Czesławie Kiszczaku czynności mające na celu zabezpieczenie dokumentów podlegających przekazaniu do Instytutu Pamięci Narodowej zgodnie z art. 28 ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, który stanowi, że „każdy, kto bez tytułu prawnego posiada dokumenty zawierające informacje z zakresu działania Instytutu Pamięci, jest obowiązany wydać je bezzwłocznie Prezesowi Instytutu Pamięci”.  W ubiegłym roku pion śledczy IPN podjął działania zmierzające do weryfikacji, czy Czesław Kiszczak przechowuje dokumenty podlegające przekazaniu do Archiwum IPN. Czynności te przerwała śmierć Czesława Kiszczaka.  Po zakończeniu czynności rozpoczętych dzisiaj przez prokuratora IPN zostanie wydany kolejny komunikat.
Agnieszka Sopińska-Jaremczak  Rzecznik Prasowy Instytutu Pamięci Narodowej Warszawa, 16 lutego 2016 r."

https://ipn.gov.pl/wydzial-pra...

***

Dokumenty o "Bolku" w szafie Kiszczaka, 16 February 2016

„Prokurator Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu zabezpiecza wraz z policją dokumenty w domu nieżyjącego już generała Czesława Kiszczaka. Wdowa po byłym szefie komunistycznych służb zaoferowała IPN-owi możliwość zakupu dokumentów, między innymi dotyczących TW "Bolka". (…)”

http://narodowcy.net/index.php...

***

Dokumenty “Bolka” w domu Kiszczaka, Autor: PC, Opublikowano: Wtorek 16 lutego 2016

http://www.dziennik.com/wiadom...

***

Będą wypadać trupy z szafy? – akta u gen. Czesława Kiszczaka, Autor Redakcja 

„Do Instytutu Pamięci Narodowej zgłosiła się wdowa po Czesławie Kiszczaku i zaoferowała sprzedaż dokumentów dotyczących TW Bolek – poinformował na konferencji prasowej Łukasz Kamiński, prezes IPN.   Kobieta miała stwierdzić, że w domu ma więcej podobnych „papierów”. IPN wraz z policją zabezpieczył je w jej mieszkaniu. Oferowany dokument miał dotyczyć spotkania z Tajnym Współpracownikiem o pseudonimie „Bolek”, które odbyło się 16 listopada 1974 roku.”

http://pressmania.pl/?p=26159

***

Co jeszcze skrywa szafa Kiszczaka? Wyszkowski: Akta na Wałęsę to nic. Tam mogą być informacje o całej agenturze po stronie solidarnościowej

(...) " IPN chroni zbrodniarzy komunistycznych i cały układ Okrągłego Stołu. Widać było przerażenie Kamińskiego, który musiał dziś to powiedzieć i ostrzec ludzi, o których informacje mogą być w dokumentach – wskazywał.  – Wyobrażam sobie, co się dzieje teraz u Michnika i mu podobnych, którzy pewnie trzęsą się teraz z przerażenia, że co ten "głupi Kiszczak tam przechował" – mówił. Wyszkowski stwierdził, że dziennikarze powinni teraz oblegać IPN, aby żadne dokumenty nie zginęły.(...)""

http://telewizjarepublika.pl/c...

***

Kto dziś nie zaśnie przez szafę "człowieka honoru" - rozmowa niezalezna.pl z Krzysztofem Wyszkowskim

http://niezalezna.pl/76416-kto...

***
Bolek dopadł Lecha, by Bob Denard 

http://blogpublika.com/2016/02...

***
Ze sprawy Kiszczakowej wniosek pierwszy – on był niesłychanie pewny siebie

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
Dokumenty znalezione w domu „człowieka honoru” powinny być upublicznione natychmiast

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***
Teczka TW "Bolka" w szafie Kiszczaka. "Przekopać działkę!"

http://niezalezna.pl/76412-tec...

***

Przeszukanie u Kiszczakowej zakończone. A Wałęsa zabrał głos

http://niezalezna.pl/76418-prz...

***

Archiwum w domu Kiszczaka zabezpieczone. Prokurator wyniósł kilka kartonów z dokumentami

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

„Bolek” wypadł z szafy gen. Kiszczaka

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

"Niszczyłem akta znanych..." Za życia Kiszczak groził aktami SB, dziś jego szafa zaczyna cieknąć. Czy archiwa Kiszczaka wysadzą establishment III RP?

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Wyszkowski o archiwum Kiszczaka: Wyobrażam sobie, co się dzieje teraz u Michnika i jemu podobnych...

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Prof. Roszkowski: IPN powinien jak najszybciej zbadać dokumenty zabezpieczone w domu Kiszczaka i ujawnić, co zawierają

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Prof. Cenckiewicz: Funkcjonariusze SB, w tym Kiszczak, chwalili się wiele razy, że dysponują materiałami z czasów PRL-u, które są ich polisą ubezpieczeniową

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

IPN w domu Kiszczaka. Zabezpieczył dokumenty dot. TW Bolka

http://telewizjarepublika.pl/i...

***

IPN zabezpieczył dokumenty dot. TW Bolka. Szyba reakcja internautów

http://telewizjarepublika.pl/i...

***

Z szafy Kiszczaka wypadnie trochę trupów, ale jest tam pewnie także kilku żywych. Kto dziś będzie spał spokojnie, a kogo zmęczy nocny koszmar?

http://wpolityce.pl/historia/2...

***

Wałęsa o doniesieniach IPN: Mali ludzie, zwycięzcy się nie sądzi

http://telewizjarepublika.pl/w...

***

IPN w domu Kiszczaka. Zabezpieczył dokumenty dot. TW Bolka
http://telewizjarepublika.pl/i...

***

Cenckiewicz o sprawie wdowy po Kiszczaku: ludzie peerelowskich służb od dawna chwalili się, że mają materiały na ważne osobistości

http://www.pch24.pl/cenckiewic...

***
Ile decyzji w ciągu ostatniego ćwierćwiecza podjęto nie z myślą o dobru państwa i narodu, ale z myślą o tej szafeczce - albo szufladzie - w domu Kiszczaków?, autor: Jacek Karnowski

(...) " Ciekawy jest fakt, że pani Kiszczakowa przyniosła dokument dotyczący TW Bolka.A więc dokument odnoszący się do najważniejszego sporu historyczno-faktycznego IIIRP. Sporu, który jest sporem nie tylko o biografię byłego prezydenta, ale o coś znacznie więcej. Sporu, który ma definiujące znaczenie dla wielu obszarach naszej rzeczywistości. Oczywiście, mogła uznać, że to akurat zainteresuje IPN, ale mogła też z pełną świadomością pokazać, że to jest to, o czym myślimy.(...)'

http://wpolityce.pl/historia/2...

***
Jest reakcja Wałęsy na otwarcie „szafy Kiszczaka”. Odpowiedział w swoim stylu

http://www.pch24.pl/jest-reakc...

***
IPN i policja w domu Czesława Kiszczaka. Jego żona chciała sprzedać dokumenty w sprawie TW „Bolka”

http://www.pch24.pl/ipn-i-poli...

***

Szafa Kiszczaka otwarta?! Prezes IPN ujawnia: do Instytutu zgłosiła się wdowa po Kiszczaku oferując sprzedaż dokumentów! Wśród nich... notatka ze spotkania z TW "Bolkiem"!

http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Sprawa jest prosta! Jeśli Wałęsa był TW "Bolkiem" i są na to dowody - powinien stracić Nagrodę Nobla!

(…) „Dla nas sprawa jest prosta – jeśli dokumenty potwierdzą rolę Lecha Wałęsy w aferze dotyczącej TW „Bolka” to były prezydent RP powinien stracić z wielkim hukiem Nagrodę Nobla, którą otrzymał w latach 80-tych.” (…)

http://www.obalamyglupote.pl/2...

***
Cenckiewicz o „szafie Kiszczaka”: państwo polskie nie ma kontroli nad tymi materiałami mw, jk publikacja: 16.02.2016 aktualizacja: 21:53

„ Funkcjonariusze tajnych służb do dzisiaj chwalą się teczkami, które są dla nich pewnego rodzaju ubezpieczeniem – powiedział w specjalnym wydaniu „Minęła dwudziesta” w TVP Info prof. Sławomir Cenckiewicz, współautor książki „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii”, napisanej wraz z Piotrem Gontarczykiem. W ten sposób historyk odniósł się do sprawy dokumentów, zabezpieczonych we wtorek przez IPN w domu gen. Czesława Kiszczaka.(…)”

http://www.tvp.info/24048778/c...

***

Szef IPN: w asyście policji zabezpieczyliśmy w domu Kiszczaka dokumenty dot. „Bolka”mw, jk publikacja: 16.02.2016 aktualizacja: 22:25

(…)”Jakie dokumenty? - Spodziewam się, że mogą to być bardzo ważne dokumenty dotyczące nie tylko TW „Bolka” ale również innych bardzo ważnych osobowych źródeł informacji komunistycznych służb specjalnych – komentował wydarzenie na gorąco na antenie TVP Info prof. Antoni Dudek, członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej. Podkreślił jednak, że nie wie „jakiego typu mogą to być dokumenty”. (…)”

http://www.tvp.info/24047897/s...

***

IPN w asyście policji zabezpieczył w domu Kiszczaka dokumenty do sprawy TW „Bolka" JAN LANDE | 16 LUTEGO 2016 20:07

http://historia.org.pl/2016/02...

***

Cenckiewicz dla niezalezna.pl o teczce "Bolka" u Kiszczaka, Dodano: 16.02.2016 [20:20

"Prezes IPN ujawnił dzisiaj, że wdowa po Czesławie Kiszczaku oferował Instytutowi sprzedaż dokumentów dotyczących TW "Bolek". To że szef komunistycznej bezpieki przez tyle lat przechowywał teczkę Tajnego Współpracownika nie jest zaskoczeniem dla historyka Sławomira Cenckiewicza.(...)"

http://niezalezna.pl/76411-cen...

***

IPN zabezpieczył materiały przetrzymywane przez Kiszczaka, Radio Maryja, 17 lutego 2016, godz. 09:27, RIRM/TV Trwam News

(...)"Zgodnie z ustawą, każdy, kto bez tytułu prawnego posiada dokumenty zawierające informacje z zakresu działania IPN, jest obowiązany wydać je bezzwłocznie prezesowi Instytutu.(...)"

http://www.radiomaryja.pl/info...

*****************************************************************************************************************************************************************************************************

ARCHIWUM

„Wobec mnie był despotą, ale wszystko robił z miłości do Polski”. Żona gen. Kiszczaka przerywa milczenie, acis publikacja: 14.10.2015 aktualizacja: 06:30

(…)”Kiedy Czesław Kiszczak piął się po szczeblach wojskowej kariery, ona realizowała swoje ambicje zawodowe, nie chcąc być tylko żoną generała. Twierdzi, że w czasach PRL-u mając dostęp do partyjnych apanaży, wolała stać w kolejkach. – Całe życie robiłam zakupy w normalnych sklepach i żyłam tak, jak żyją przeciętne kobiety – mówi portalowi tvp.info Maria Kiszczak. Życie u boku generała Kiszczaka do przeciętnych jednak nie należało, czym dzieli się po latach w wydanej właśnie książce „Kiszczakowa. Tajemnice Generałowej”. „(…)

http://www.tvp.info/22125085/w...

***

Kiszczak szeregowym? MON szuka możliwości zdegradowania generała, emsta, kaien publikacja: 23.06.2015 aktualizacja: 14:01

„Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło działania po wniosku Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych. Wojskowi zwrócili się do prezydenta i ministra obrony narodowej o degradację Kiszczaka do stopnia szeregowego. (...)”

http://www.tvp.info/20578316/k...

***

Wyrok dla Kiszczaka już prawomocny. Dwa lata więzienia w zawieszeniu za stan wojenny, kawi, pszl publikacja: 15.06.2015 aktualizacja: 14:47

„Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy wyrok skazujący Czesława Kiszczaka w sprawie wprowadzenia stanu wojennego przez władze PRL w grudniu 1981 r. Sąd pierwszej instancji skazał byłego szefa MSW w 2012 roku na dwa lata więzienia w zawieszeniu. (…)”

http://www.tvp.info/20470182/w...

***

Szafa Kiszczaka niedziela, 25.01.2015, 23:00, Napisane przez  Mirosław Kokoszkiewicz

„Atencja, szacunek, a nawet uwielbienie i wdzięczność jakie Adam Michnik żywi do „człowieka honoru” Czesława Kiszczaka są powszechnie znane i nie raz byliśmy świadkami okazywania tych uczuć sowieckiemu pachołkowi. (…)”

http://polskaniepodlegla.pl/op...

***

Był sowieckim wysłannikiem, niszczył Polskę - Tadeusz Płużański, Tadeusz Płużański,27.12.2014r. 

http://www.rodaknet.com/rp_art...

***

Gdzie stoi szafa Kiszczaka? W Moskwie oczywiście!​, mod/Super Express 22.12.2014, 19:24

http://www.fronda.pl/a/gdzie-s...

***

Czesław Kiszczak skazany w procesie autorów stanu wojennego

"W dniu 12 stycznia 2012 roku w procesie autorów stanu wojennego warszawski Sąd Okręgowy, uwzględniając wniosek IPN, wymierzył karę 2 lat w zawieszeniu b. szefowi MSW Czesławowi Kiszczakowi za udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym pod wodzą Wojciecha Jaruzelskiego. Sąd wymierzył mu karę 4 lat więzienia (obniżoną o połowę na mocy amnestii) i zawiesił jej wykonanie na 5 lat. Od tego samego zarzutu Sąd uniewinnił byłego I sekretarza KC PZPR Stanisława Kanię. Z powodu przedawnienia, ale przy uznaniu winy, umorzono sprawę Eugenii Kempary, byłej członkini Rady Państwa PRL, oskarżonej o przekroczenie uprawnień przez głosowanie za przyjęcie dekretów o stanie wojennym.

Sąd zgodził się z aktem oskarżenia pionu śledczego IPN, że stan wojenny przygotowano i wprowadzono niezgodnie z ówczesną konstytucją, a dokonała tego „grupa przestępcza o charakterze zbrojnym”, złożona z ludzi na najwyższych stanowiskach. Według sądu ten związek tworzyli generałowie: Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki oraz Tadeusz Tuczapski.

Wyrok nie zapadł wobec byłego premiera i szefa PZPR gen. Wojciecha Jaruzelskiego ani gen. Floriana Siwickiego – byłego wiceministra obrony i szefa Sztabu Generalnego LWP, których sprawy wyłączono z głównego procesu z uwagi na zły stan ich zdrowia. Wyroku nie doczekał kolejny oskarżony – gen. Tadeusz Tuczapski, były wiceminister obrony i sekretarz Komitetu Obrony Kraju. Zmarł w 2009 r. jako oskarżony. "

http://ipn.gov.pl/wydzial-pras...

***

Kiszczak: Agentów do dziś oglądam w telewizji,  Kamila Wronowska, Michał Majewski, 30.11.2009r. , Dziennik Gazety Prawnej

"Czy pan osobiście niszczył teczki współpracowników SB? 

CZESŁAW KISZCZAK : Zanim odpowiem, chcę powiedzieć, że służby specjalne w każdym państwie są jednym z filarów władzy. Im ten filar silniejszy, tym państwo mocniejsze. Praca z agenturą z moralnego punktu widzenia może nie zasługiwać na pochwałę, ale bez niej żadne państwo funkcjonować sprawnie nie może. Oficerowie służb, pozyskując współpracowników, gwarantują im utrzymanie tego faktu w tajemnicy. I oficerowie służb specjalnych PRL tej zasady przestrzegają. Dziś Polska ma o wiele szerzej rozbudowane służby, oparte głównie na pracy z tajnymi współpracownikami. To, co się dzieje wokół tych służb przez 20 lat, Polsce nie służy. W 1989 roku przychodzili do mnie, jako do szefa MSW, działacze opozycji, którzy byli tajnymi współpracownikami SB, wywiadu i kontrwywiadu. Naciskałem na guzik. Odbierał szef biura, w skład którego wchodziły archiwa. Prosiłem o przyniesienie teczki. Następnie dawałem ją mojemu gościowi. A on na zapleczu gabinetu wrzucał dokumenty do niszczarki." (...)

http://www.rodaknet.com/rp_art...

****************************************************************************************************************************************************************************************************

TW BOLEK - Archiwum pinów

https://pl.pinterest.com/roman...

***
Bolek i Lolek  - Grupa otwarta

https://www.facebook.com/group...

***
OPRACOWANIE w  sprawie tzw. debaty w IPN Oddział Gdańsk!
Czyli jak Lech W.,  IPN w Gdańsku w Bolka i Lolka zrobił !!!
Wersja 1.1. - 16 marca 2016 r - 1234 strony

https://lookaside.fbsbx.com/fi...
_______________________________________________________________________________________________________________________

Zebrał i opracował: Roman Andrzej Śniady dr inż., Wrocław, 18/02/2016 r.

Jestem zarejestrowanym bezrobotnym,  bez zasiłku,  bo nie  milczałem i nie milczę w ważnych sprawach! 

***
„Nasze życie zaczyna się kończyć wtedy, kiedy zaczynamy milczeć w ważnych sprawach”- Martin Luther King
„Kto milczy, ten przyzwala” - Mikołaj Rej
„Kto zła nie karze, każe je czynić”- Leonardo da Vinci

***
Jeśli czytasz Drogi Czytelniku te informacje, wyszukane i zebrane przeze mnie w jednym miejscu dla dobra Polski i Polaków (a zajęło mi to sporo czasu), żeby Ci było łatwiej poznać problem/temat/sprawę i uznasz, że warto, to prosiłbym gorąco o wpłatę darowizny na konto:

Roman Andrzej Śniady – Wrocław
mBank 48 1140 2004 0000 3302 5407 4944

za którą już teraz dziękuję!