Krótko o tegorocznym Marszu Niepodległości

Najkrócej: był to jeden z najbardziej nudnych Marszy. Było jasno, było mało pirotechniki i mało ludzkiej radości. 
Wcześniejsze Marsze zaczynały się później, bodaj o 15 i szło się wieczorem. Od początku było dużo zadymienia, dużo flar, dużo petard. Powodowało to wzrost adrenaliny i zupełnie inne przeżycia. Bylo radośnie i kolorowo. Było dużo różnych grup, głównie kibicowskich idących pod własnymi banerami, z różnymi przyśpiewkami, okrzykami (głównie anty-TVN, anty-Tuskie, propolskie). I przede wszystkim ogrom młodych ludzi. 
W tym roku pierwszą zmianą był czas: przez cały Marsz było jasno. Po drugie organizatorzy mieli taki sprzęt nagłaśniający, że nawet dało się zrozumieć co mówili (wcześniej bylo to raczej niemożliwe), ale co z tego skoro nisko lecący helikopter i tak wszystko zagłuszał. Marsz szedł głównie w milczeniu, bez śpiewów, okrzyków. Jeśli jakieś grupy miały swoje bannery to raczej rozwijały je gdzieś później. Było za to trochę więcej jawnych prowokatorów (krzyczących przeciw Marszowi w środku). Zmienił się też wiek uczestników, dominowali ludzie w wieku średnim.
Jeśli o bezpieczeństwo chodzi to było ono na podobnym poziomie jak zwykle. Wewnątrz Marszu zawsze jest bezpiecznie. Wyjątki to ataki z zewnątrz przez lewaków i policyjnych prowokatorów z wewnątrz. Ale w tym roku policja dała sobie spokój. 
Ogólnie rzecz biorąc było to coś pośredniego między dawnym, atrakcyjnym, młodym Marszem Niepodległości, a szkolnym przemarszem, czy też wielką, milczącą, PiS-owską imprezą, tą gdzie puszczano Pieśń Konfederatów, a  zapiewajłą z megafonów był  Brudziński. IMO jeśli Marsz pójdzie w tym kierunku to naturalnie zwiędnie, choć nie od razu. Jeśli już państwo musi się do tego mieszać, to chyba najlepszą formułą byłoby aby na początku notable wygłosili swoje przemówienia, a potem młodzież i inni poszli w Marszu na część zabawowo - artystyczną.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-11-2021 [12:18] - NASZ_HENRY | Link:

@foros nie dostał w zęby i 13 gwiazdek nie zobaczył  to czuje się niewzbogacony dostatnio ☺☻

Obrazek użytkownika foros

13-11-2021 [12:25] - foros | Link:

Wypada pogratulować TVN i michnikom, że mają tak duży wpływ na kształtowanie wyobrażeń elektoratu PiS o rzeczywistości.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-11-2021 [13:37] - NASZ_HENRY | Link:

Wypada pogratulować TVN i Gazowni, że mają tak duży wpływ na kształcenie i kształtowanie
@forosa i jego PObratymców - lepiej brzmi ☺☻
 

Obrazek użytkownika Zofia

13-11-2021 [12:42] - Zofia | Link:

Ten wpis miał  rozśmieszyć czy zdołować? Oglądałam w polskiej telewizji przez parę godzin i nie dopatrzyłam się czegoś niestosownego. Może nadawali w polskojęzycznej. Tam nie zaglądam. A widziałam scenę, kiedy staruszka okładała kogoś kijem.

Obrazek użytkownika sake3

13-11-2021 [13:49] - sake3 | Link:

Było jak Pan pisze nudno,jasno,bez atrakcji. Niekoniecznie. Wprawdzie zawiodły ,,kobiety z mostu'' ale była za to grupa antyfaszystowska czyli  skrócie antypolska.To był ponury, niespieszny pochodzik młodych przypominających borsuki, muzyka na bębnach zasłonięte twarze Antify,tęczowe dosc małe flagi, transparenty głupkowatej treści. Przed kościołem gdzie się skierowali by ,,zrobić dym'' czuwała policja nie dopuszczając by stało się kolorowo, ciepło i nienudno.Nie wiem czego szanowny pan oczekiwał,ale dla mnie widok tych ludzi rozesmianych,widok dzieci w wózkach czy drepczacych szkrabów nie był nudny.Zresztą odczucia TVN, Ratusza Warszawskiego, europarlamentarzystki Ochojskiej która widziała groźny tłum wrszeszczących faszystów, medialne wypowiedzi za granicą pokazały że ich odbiór marszu był całkiem inny. Może Pan przysnął przed telewizorem, albo brał udział w jakimś innym marszu? 

Obrazek użytkownika Jan1797

13-11-2021 [16:29] - Jan1797 | Link:

Cóż Autorze, przecież nie można pisać dobrze, kiedy jest dobrze i jeszcze ten
starszy Pan w sercu Łodzi; https://twitter.com/obserwujes...  Jak żyć prawda
 kiedy "prawda na każdym kroku -prawda"? Co najwyżej sitko schować można;-))

Obrazek użytkownika foros

13-11-2021 [16:58] - foros | Link:

@do wszystkich
Mam ten komfort, że nikt mi za pisanie nie płaci, nie jestem też w żaden sposób związany z żadną polityczną grupą i stać mnie na szczerość i pisanie prawdy, tak jak ją widzę swoimi oczyma. A jest ona taka jak napisałem: Marsz był, niestety, mniej radosny i mniej fajny niż zwykle. Sądzę też, że było na nim mniej niż zwykle osób (wiem, że wszystkie media twierdzą inaczej), co nie znaczy, że był mały. Uważam, że jeśli dalej pójdzie w tym stylu, to Marsz z biegiem czasu zwiędnie, aż do naturalnego obumarcia.

Obrazek użytkownika sake3

13-11-2021 [17:10] - sake3 | Link:

@foros.....Jeśli zwiędnie to dlatego,że opozycja wykaże jeszcze więcej determinacji i chamstwa w jego likwidacji.Podejrzewam,że wykręt z patronatem meczu w przyszłym roku już się nie uda.Wątpię czy Niemczury pogłaskały Trzaskowskiego po zakutym łbie skoro na ich rozkaz już miał się Marsz Niepodległości nie odbyć.Cała psychologiczna misternie szyta wersja,że suwerennej Polski już nie ma  w tym roku się nie powiodła.I Antifa niemiecka nastalowana do rozbicia marszu nie miała pod ręką kostki brukowej przygotowanej dla niej przez zapobiegliwego Trzaskowskiego.a którą musiał uprzątnąć.

Obrazek użytkownika Jan1797

13-11-2021 [20:41] - Jan1797 | Link:

Raz jeden chciałem Ci dopiec, wiesz, za co Autorze. Czy marsz był smutny? Wiedza
jest smutna. Obydwaj wiemy, jaką mamy opozycję i kto jest najbardziej smutny, stąd
mój sarkazm. To nieliczna okazja Forosie, by stanąć po stronie Polski, dla wszystkich.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-11-2021 [00:50] - Pani Anna | Link:

Zgodzę się z Panem, od siebie dodam, że każdy widział coś innego (znamy te zeznania "naocznych świadków "), za to nikt, niezależnie od opcji politycznej nie widział  jednego, mianowicie tych słynnych "oparów wirusa " unoszących się nad tłumem.  Cud? Zjednoczenie ponad podziałami?

Obrazek użytkownika Jan1797

14-11-2021 [10:15] - Jan1797 | Link:

Oczywiście starać się trzeba o pojednanie ze wszystkimi przede wszystkim antymaseczkowcami
i antyszczepionkowcami o podobnych nam poglądach. Takie jest moje zdanie, poza ostentacyjnie
wrogimi Polsce peowcami i lewicą. Proszę mi jednak wyjaśnić, dlaczego nie próbujecie choć raz
swoich poglądów przebić na forach peowskich czy kodowskich lub w manifestacjach błyskawic?
Marsz został odwołany, prosty ciąg logiczny dzięki wyborowi Trzaskowskiego przez środowisko
które dotąd stanowiło współorganizatora marszu, Trzaskowskiego, a i podczas tegorocznego marszu
występowało w kontr marszu (wojujący pracodawcy). Sami ulokowali się po tamtej stronie a po
Święcie, udanym przecież "rozczarowani" udają zawiedzionych. Pracodawcy skupieni na Polsce
pracują w tym czasie na lepszą, cieplejszą odzieżą i wyposażeniem wojska, OT, SG i policji.

Obrazek użytkownika J z L

14-11-2021 [11:03] - J z L | Link:

Autor

Pan tu piszesz o marszu wściekłych macic czy o Marszu Niepodległości.
Stawiam na to pierwsze lub ....zwidy