NAM STRZELAĆ NIE KAZANO …

Jak zatem nasi żołnierze mają bronić polskich granic? Jak skutecznie zatrzymać falę agresywnych migrantów?

Obserwując zachowanie się polskich służb strzegących naszej wschodniej granicy zaczyna się obawiać o zdrowie i życie naszych żołnierzy. Sam byłem w wojsku (po studiach, na rocznym szkoleniu podchorążych) i wiem, do jakich zadań szkoleni są żołnierze! Z grubsza rzecz ujmując - do walki z wrogiem na polu bitwy, przy wykorzystywaniu sprzętu na jakim się szkolą (karabinów, moździerzy, armat, czołgów, samolotów, okrętów etc etc).

Tymczasem dla zwykłego wojska (np. WOT) konfrontacja normalnych żołnierzy z agresywnym tłumem cywilów (powiedzmy, że cywilów – w co nie wierzę do końca) – przy odgórnym zakazie użycia posiadanej na wyposażeniu broni palnej – jest wystawianiem ich na możliwość rozbrojenia, poturbowania, narażaniem na ciężkie obrażenia lub nawet śmierć. Chłopaki z WOT są na pewno sprawni fizycznie, ale daleko im do zawodników MMA czy mistrzów karate. To nawet nie są wyrywni kibole, zaprawieni w licznych „ustawkach”. A ich pistolety maszynowe - to nie maczugi czy pałki. Do walki z kamieniami, drągami czy łopatami ( a takiego oręża używają agresywni napastnicy) - potrzebne są zupełnie inne środki „perswazji”...

Skoro mamy zakaz używania broni palnej (a mimo to pochód migrantów trzeba jakoś powstrzymać) – na pierwszą linię powinny pójść oddziały prewencji używane do rozpędzania tłumów na ulicznych demonstracjach, wyposażone w ochraniacze, tarcze, pały, miotacze gazów, paralizatory, broń gładkolufową (najlepiej pneumatyczną, bo nie daje niepożądanego hałasu) itp. akcesoria; absolutnie wskazane jest wsparcie tych formacji „pałkowników” armatkami wodnymi, które (przy coraz to niższej temperaturze otoczenia) bardzo skutecznie chłodzą temperamenty agresorów... Zakładam, że wielu z tych, którzy bezczelnie, na oczach bezradnych żołnierzy tną nożycami druty kolczaste polskich umocnień – to białoruski specnaz w cywilu… A oni nie przestraszą się byle czego… Wojsko z bronią gotową do strzału powinno stać w odwodzie. do czasu, gdy atak przekroczy granice burdy ulicznej...

A przede wszystkim - musi powstać mur. I to jak najszybciej. Byśmy nie musieli wkrótce budować zasieków wokół naszych domów…

PS Polecam premierową balladę o współcześnie zdefiniowanej Wolności, która zaistniała mocno na ostatnim Marszu Niepodległości…
https://www.youtube.com/watch?v=et_dGB47Oik

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

12-11-2021 [16:43] - u2 | Link:

Zakładam, że wielu z tych, którzy bezczelnie, na oczach bezradnych żołnierzy tną nożycami druty kolczaste polskich umocnień – to białoruski specnaz w cywilu

Jak oglądałem filmiki z granicy to na pewno nie byli "wannabe nielegalni" migranci arabowie, tylko biali, czyli ruscy.

Co do bezradności żołnierzy, to moim skromnym zdaniem radzą sobie świetnie, choć są szkoleni, aby zabijać wroga, a nie robić z nim przepychanki :-)

Obrazek użytkownika Marek Kudła

12-11-2021 [17:16] - Marek Kudła | Link:

To odwet za polską pomoc opozycji białoruskiej !!!  A Polska zamiast postawić kilka wozów strażackich lub PRL-owskich polewaczek, i wyposażyć do jasnej cholery żołnierzy w opryskiwacze gazu łzawiącego z dłuższymi lancami - to ci żołnierze biegają z małymi pojemniczkami gazu, które nie sięgają wandali i niszczycieli zasieków, które są naszę własnością !  To przedszkole a nie działania obronne przed nieuzbrojonymi ciapatymi !  Czy ten w Warszawie tego nie widzi ?!!  Ale pieprzyć potrafi, że żołnierze wykonują tytańską, ciężką pracę stojąc wzdłuż granicy !  Boże coś Polskę !!!
 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-11-2021 [17:24] - Niezalogowany | Link:

"na pierwszą linię powinny pójść oddziały prewencji używane do rozpędzania tłumów na ulicznych demonstracjach, wyposażone w ochraniacze, tarcze, pały, miotacze gazów, paralizatory, broń gładkolufową"

Panie Autorze, bez paniki! Na pierwszej linii, dosłownie, znajdują się właśnie te wyspecjalizowane oddziały Policji o jakich Pan pisze.
Proszę spojrzeć na zdjęcie przy tym artykule: https://niezalezna.pl/418446-a...

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika sake3

12-11-2021 [19:09] - sake3 | Link:

Panie Autorze! Wyobraża Pan sobie nawet sytuację gdyby nasi użyli armatek wodnych czy jakiegokolwiek sprzętu.Przecież i tak nazywani są mordercami przez odmóżdżone celebrytki i różne Jachiry ,Thuny czy Ochojskie.Nagonka jaką rozpetano w PE w odpowiedzi na postawienie zasieków chyba wprawiła w zdumienie i chyba uszczęśliwia Łukaszenkę.Niestety oprócz podtrzymania haniebnego stanowiska polskich europosłów z opozycji UE nie podejmuje żadnych wiążących decyzji,nie chce współfinansować budowy muru a codziennie obkłada Polskę karami finansowymi,obrzuca rezolucjami i kłamliwymi pomówieniami.Nawet wczoraj w dzień naszego święta przy pomocy Biedronia przegłosowano rezolucję z żądaniem legalnej aborcji w Polsce Takimi to sprawami zajmuje się UE w obliczu kryzysu energetycznego.Czy to w ogóle poważna wspólnota? 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

12-11-2021 [20:34] - Marek Kudła | Link:

@ sake3
Pani kochana, armatki wodne powinne być używane tylko w razie demolowania ogrodzenia, które jest naszą własnością. Po drugie to oczujący brudasy i niemyjce, a więc trochę wody im nie zaszkodzi !  Ponadto żołnierze powinni być wyposażeni w opryskiwacze gazu łzawiącego i dluższe lance, a nie małe pojemniczki, z którymi muszą podbiegać do ogrodzenia by dosięgnąć wandali !

Obrazek użytkownika sake3

12-11-2021 [21:04] - sake3 | Link:

Niedługo nie tylko o armatkach wodnych ale o tych małych pojemniczkach przyjdzie zapomnieć.Na S24 już podano wiadomość,że w okolicy Hajnówki znalezli aktyiści i polska aktoreczka Ostaszewska troje pobitych imigrantów.Oczywiście aktywiści i aktoreczka swój gniew skierowali na Polaków choć policja dopiero wyjaśnia sprawę a wytłumaczenia imigrantów dość mętne. Jednak z pewnością nagonka na Polskę mocno się zwiekszy.

Obrazek użytkownika Paweł_Urbański

13-11-2021 [13:35] - Paweł_Urbański | Link:

Strzelać albo nie strzelać, oto jest pytanie – materiały programowe.
https://3obieg.pl/strzelac-alb... 
Cywil który aktywnie uczestniczy w działaniach wojennych, niezależnie od tego czy ma w rękach broń palną, czy kamienie, czy kije, czy ma tylko gołe pięści, to traci status cywila i związane z tym statusem przywileje.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

13-11-2021 [15:34] - Lech Makowiecki | Link:

Paweł_Urbański. Czytałem - dobra analiza. Zwłaszcza porażająca jest perspektywa zajęcia przesmyku suwalskiego przez niezubrojonych Rosjan i Białorusinów. Albo kolonizacja Syberii przez 100 mln. nieuzbrojonych Chińczyków... :)