Kiedy w końcu zażądamy reparacji wojennych od Niemiec?

Doprawdy nie wiem dlaczego jeszcze nie został opublikowany raport ws. wysokości odszkodowania od Niemiec dla Polski za zniszczenia podczas II wojny światowej. Poseł Arkadiusz Mularczyk - szef parlamentarnego zespołu do spraw reparacji wojennych -  już rok temu mówił, że przeszło 1500 stronnicowy raport jest już prawie gotowy i jest tłumaczony na języki: niemiecki oraz angielski [1]. Czy to tłumaczenie na języki obce wymaga już niemal roku? Pytanie wydaje się retoryczne.

Dziś mamy sytuację, że tak naprawdę UE jest już - bez Brytyjczyków - IV Rzeszą Niemiecką. No może z jakimś udziałem Francji czy Holandii, ale to Niemcy decydują o polityce UE. A z jej strony daje się zauważyć atak hybrydowy na Polskę. Komisja Europejska wykorzystuje TSUE do nakładania na nas kar. 

Najpierw było żądanie zamknięcia kompleksu "Turów". Jak pisał wczoraj portal businessinsider.com.pl  "dziś (36 dni po wyznaczeniu kary) jest to już 18 mln euro. Kwota każdego dnia rośnie o kolejne 500 tys. euro [2]" i będzie egzekwowana w postaci potrąceń należnej kary z pieniędzy, które przysługują Polsce w ramach środków unijnych. 

A dziś dowiadujemy się, że "Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej poinformował w komunikacie, że Polska, z uwagi na to, że nie zawiesiła stosowania przepisów krajowych, odnoszących się w szczególności do uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, została zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 mln euro dziennie" [3]. 

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta stwierdził, że "TSUE kompletnie lekceważy i ignoruje polską konstytucję i wyroki TK. Działa poza kompetencjami i nadużywa instytucji kar pieniężnych i środków tymczasowych (...) To kolejny etap operacji mającej oderwać od Polski wpływ na ustrój naszego państwa, to uzurpacja i szantaż" [3].

Wobec już takiej dosłownej agresji instytucji unijnych na Polskę chyba jednak warto w końcu uruchomić procedurę uzyskania od Niemców należnych nam reparacji wojennych. A warunkiem jej rozpoczęcia jest publikacja raportu komisji A. Mularczyka. Zbrodnia niemieckich hitlerowców na Polakach jest zbrodnią przeciw ludzkości i jako taka nie podlega przedawnieniu. 

Najprawdopodobniej wartość tych odszkodowań jest na tyle wysoka, że nawet Niemców dzisiaj nie stać by było na ich zapłacenie. Ale trzeba o te pieniądze walczyć a jednocześnie możemy też uzyskać inny cel: odpuszczenie przez UE wojny hybrydowej wobec Polski z wykorzystaniem TSUE i KE. 

Ja jeszcze użyłbym innego argumentu: skoro UE nas niesłusznie karze na miliony, to my o taką samą kwotę winniśmy zmniejszyć naszą składkę unijną. 

[1] https://www.money.pl/gospodark...
[2] https://businessinsider.com.pl...
[3] https://niezalezna.pl/416347-t...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

27-10-2021 [16:03] - Pers | Link:

//Kiedy w końcu zażądamy reparacji wojennych od Niemiec?//
No właśnie, kiedy?
Jak nastała "dobra zmiana" to miałem cichą nadzieję, że coś się ruszy bo przecież na "folksdojczy" z PO nie można było liczyć.
Lata mijają a temat nie został nawet ruszony, podobnie jak cela+ i parę innych tematów.

Miałem nadzieję, że upomnimy się o rekompensaty za utracone Kresy i pozostawione tam majątki. W końcu Litwa, Białoruś i Ukraina obłowiły się na sowieckim zaborze z 1939 i są teraz zwykłymi paserami. Związku Sowieckiego nie ma już 30 lat a ci siedzą sobie spokojnie na naszych ziemiach i ciągną pożytki z naszych majątków.
Rząd i opozycja upajają się i żebrzą o jakieś setki miliardów (głównie pożyczek) za które będą zaorywać polską energetykę żeby zrobić Polaków dziadami.

Wytłumaczenie jest jedno - Polska to państwo z dykty i paździerza niezależnie kto rządzi.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

27-10-2021 [16:53] - Marek Kudła | Link:

Pers
Ty durnyj, osiem lat była okazja przy dobrej współpracy Putina i Tuska !  Wtedy była szynsa na załatwienie tej sprawy !  Jeszcze łatwiej było zrobić to z Niemcami !  Przypomnij sobie te lata durniu skończony i nie pleć głupot !!!

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-10-2021 [17:15] - Tezeusz | Link:

""Wytłumaczenie jest jedno - Polska to państwo z dykty i paździerza niezależnie kto rządzi."
Cóż @Persie twój idol Putek kieruje państwem Imperium zła .Cieszysz się ?

 

Obrazek użytkownika Pers

27-10-2021 [17:23] - Pers | Link:

Lepiej milczeć i udawać mądrego niż się odezwać i wyjść na idiotę.

Obrazek użytkownika u2

27-10-2021 [17:30] - u2 | Link:

Ten ruski troll persik celowo rżnie głupa. W 1939 to Rosja zdradziecko zatakowała Polskę i to Rosja się obłowiła, a nie współczesna Litwa, Białoruś i Ukraina, które ruski troll najchętniej by inkorporował ponownie do Rosji :-)

Obrazek użytkownika Pers

27-10-2021 [17:48] - Pers | Link:

@u2
// Rosja się obłowiła, a nie współczesna Litwa, Białoruś i Ukraina,//
I zabrała zrabowane Polsce Kresy za Ural?

Jesteś jednak durniem, to nie podlega żadnej dyskusji.

Obrazek użytkownika u2

27-10-2021 [19:20] - u2 | Link:

I zabrała zrabowane Polsce Kresy za Ural?

Oczywiście ruski trollu. Gdyby nie zdradziecki cios  w plecy Rzeczpospolitej Obojga Narodów zadany przez Rosję w 1939 to Białorusini by teraz nie atakowali z prikazu Putajewa Polski oraz Litwy, a cieszyliby się z wolności i bogatego życia :-)

Obrazek użytkownika u2

27-10-2021 [16:31] - u2 | Link:

Zbrodnia niemieckich hitlerowców na Polakach jest zbrodnią przeciw ludzkości i jako taka nie podlega przedawnieniu. 

Jak ostatnio na pewnym anglojęzycznym czacie napisałem o 96-letniej Niemce sądzonej w Niemczech za to, że była stenotypistką w KL Stutthof w wieku lat 17 to odezwał się jakiś Niemiec, czego ja chcę. Przecież to są sprawy sprzed ponad 70 lat.

Ja tą sprawę podniosłem ironicznie. Przecież Niemcy do tej pory chronili swoich jak mogli, a teraz po 70 latach zabrali się do sądzenia 96-latki.

Naście lat temu pewien Niemiec miał fioła na pewnym anglojęzycznym komunikatorze i podnosił tezę, że zbrodniarze niemieccy nigdy nie stracili "godności".  Ba, nie nazywał ich zbrodniarzami, dla niego to byli zwykli Niemcy.

Jakoś nie wierzę, aby Niemcy kiedykolwiek przyznali się do popełnienia zbrodni przeciwko ludzkości. To u nich temat tabu, chętnie mówią o wypędzonych Niemcach i ich cierpieniach. Niewątpliwie cierpieli. Ale nic nie piszą o cierpieniach ich ofiar i kto był katem, a kto ofiarą.

Obrazek użytkownika Pers

27-10-2021 [18:05] - Pers | Link:

@u2
//Jakoś nie wierzę, aby Niemcy kiedykolwiek przyznali się do popełnienia zbrodni przeciwko ludzkości. To u nich temat tabu//
"Merkel: Niemcy uznają swoją odpowiedzialność za zbrodnie II wojny światowej.
Niemcy uznają swoją trwałą odpowiedzialność za zbrodnie tamtych czasów - powiedziała Merkel.
Merkel podkreśliła, że pamięć należy się przede wszystkim "milionom ofiar" tamtych wydarzeń oraz ich potomkom"  https://wiadomosci.wp.pl/merke...
 

Obrazek użytkownika u2

27-10-2021 [18:56] - u2 | Link:

Merkel: Niemcy uznają swoją odpowiedzialność za zbrodnie II wojny światowej.

Nie ściemniaj persik, od bicia się w cudze piersi nikt jeszcze nie zbawił świata. Niemcy tylko gadają i gadają, a liczą się czyny a nie słowa. To są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

28-10-2021 [11:30] - Tomaszek | Link:

U2
"Naście lat temu pewien Niemiec miał fioła na pewnym anglojęzycznym komunikatorze i podnosił tezę, że zbrodniarze niemieccy nigdy nie stracili "godności".  Ba, nie nazywał ich zbrodniarzami, dla niego to byli zwykli Niemcy." To się dowiedziałeś jacy są zwykli Niemcy . Nic nowego  , najpierw byli krzyżacy , potem Prusacy a potem naziści . Zwykli Niemcy .
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

27-10-2021 [16:50] - Marek Kudła | Link:

Po tym jak wykorzystamy środki unijne z FO !  Jeśli jednak z jakiś względów nie otrzymamy tych środków, to powinniśmy niezwłocznie i oficjalnie wystąpić do strony niemieckiej o reparacje wojenne, jak również do strony rosyjskiej !  Następnie powinniśmy wynająć dobrą kancelarię prawną, której zadaniem będzie egzekwowanie reparacji !!!  Jeśli strona rosyjska oświadczy, że nie ma pieniędzy, to wtedy Polska zadowoli się przejęciem obwodu królewieckiego wzamian za pieniądze !!!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-10-2021 [17:23] - rolnik z mazur | Link:

@ Kudła
tyty Kudłaty bierz się do roboty i przestań marzyć o reparacjach. Ciapciak jasno powiedział - nie ma tematu reparacji w stosunkach polsko - niemieckich. Jak nie wierzysz to sobie wygooglujesz. 
 

Obrazek użytkownika sake3

27-10-2021 [18:25] - sake3 | Link:

Niemieckie zbrodnie? Jakie zbrodnie? Cymbał Trzaskowski żąda od klubów GP 700000 zł odszkodowania za przypomnienie,że to nie mityczni hitlerowcy czy naziści napadli na Polskę tylko były to Niemcy. Jak więc będzie możliwe otrzymanie nawet symbolicznych odszkodowań jeśli takich antypolskich drani jak Trzaskowski jest znacznie więcej? Jakim cudem cokolwiek od Niemców uzyskamy jeśli we własnym kraju nie możemy uczcić marszem Dnia Niepodległości? Kto będzie walczył o te odszkodowania jeśli nazywa go się faszystą ,szowinistą,a polskich bohaterów i patriotów miesza z błotem?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

27-10-2021 [19:39] - krzysztofjaw | Link:

Trzaskowski jest germanofilem. Takich ludzi w Polsce nie powinniśmy tolerować. I tyle. Jemu sie należy wygnanie bez mozliwości powrotu do Polski!.
Pzdr

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-10-2021 [19:46] - Ula Ujejska | Link:

Panie Krzysztofie
Tak powinno się stać - banicja, ale, ten typ ma jednak swoich wyborców. Musimy się od takich typów czymś różnić, więc albo demokracja i przekonanie ludzi że popełnili błąd, albo rewolucja? 
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Tomaszek

28-10-2021 [11:22] - Tomaszek | Link:

Germanofilem może być wielbiciel Bacha i Goethego , podróżnik czy ktoś normalny , ale ten typ to jakaś piąta kolumna volksedutschów nawet nie piątej kategorii . Już pisałem . Szmata sprzedajna w Polsce i szmata kupiona dla Niemców . Śmieć .

Obrazek użytkownika Es

28-10-2021 [10:09] - Es | Link:

Odpowiadając na pytanie wprost: nigdy.
Ale w rozważaniach popełnia Pan podstawowy błąd. Z niezrozumiałych powodów wiąże Pan reparacje  z unijnym cyrkiem  wokół tak zwanej praworządności w Polsce, którego przedstawienia genezę mają zupełnie w czym innym. I tak samo jak postawienie takiego wniosku na forum międzynarodowym nie będzie miało wpływu na kolejne ich odsłony, tak samo nie powinno stanowić formy " rewanżu" na niemcach za ich trwanie. 

Obrazek użytkownika juur

28-10-2021 [10:36] - juur | Link:

Czuję się zdezorientowany.
Czy premier Morawiecki podpisał zgodę na warunkowość, czy nie?
Jeżeli nie podpisał to wszyscy oszczercy powinni to odszczekać i szczerze przeprosić. Ja też.
Jeżeli podpisał bo spodziewał się innych rezultatów to jednym z  wielu pytań powinno być pytanie o poczytalność.
To chyba oczywiste, że Niemcy skorzystają z tego dokumentu w wygodnej dla nich chwili.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

28-10-2021 [12:34] - krzysztofjaw | Link:

Niestety premier M. Morawiecki zgodził się na trzy rzeczy, które zostały po raz pierwszy wprowadzone w UE: uwspólnotowienie długów (czyli na to, aby wszystkie kraje UE odpowiadały poprzez żyrowanie za spłatę długów innych państw), nakładanie przez UE podatków w całej tej strukturze, no i oczywiście na warunkowość przyznawania środków unijnych ze względu np. na przestrzeganie praworządności. M. Morawiecki dał się jednak oszukać z tą warunkowością, bo niby zostały zawarte w tym mechanizmie jakieś dodatkowe warunki do tego, żeby go użyć, ale ja już od dawna pisałem, że te dodatkowe warunki nie będą żadnym hamulcem przed żądaniami wobec Polski dotyczącymi przestrzegania tej mitycznej praworządności. No się nie myliłem. Już są nakładane na nas milionowe kary... Zobaczymy jak z tego wybrnie obecny rząd. 

Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

28-10-2021 [12:47] - Pers | Link:

//Zobaczymy jak z tego wybrnie obecny rząd. //
W normalnym kraju taki rząd by upadł ale ten sobie poradzi.
Stworzą kilkanaście nowych ministerstw (przez podział albo pączkowanie), przekupią posłów i utrzymają "większość".

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-10-2021 [15:09] - Tezeusz | Link:

@Perik ty komentujesz na NB my będziemy to czynić wkrótce bez logowania na Neonie zgadnij u kogo ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-10-2021 [15:09] - Tezeusz | Link:

@Perik ty komentujesz na NB my będziemy to czynić wkrótce bez logowania na Neonie zgadnij u kogo ?

Obrazek użytkownika juur

28-10-2021 [14:46] - juur | Link:

"M. Morawiecki dał się jednak oszukać" to dyskwalifikacja na tym stanowisku i każdym innym gdzie ważą się losy państwa.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-10-2021 [17:28] - rolnik z mazur | Link:

@ autor
Mateusz Jakub Morawiecki nie będzie płacił z własnej kieszeni. To my wszyscy zapłacimy. I nie chcę cytować przysłowia, że Polak przed szkodą... Itd. O reparacjach nie ma co mówić bo nie są do wyegzekwowania. Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

28-10-2021 [11:35] - Jabe | Link:

Reparacje są jednym z wielu tematów wymyślonych dla rozgrzania publiki. Niemcy mogą spać spokojnie.

Obrazek użytkownika Kaczysta

29-10-2021 [14:01] - Kaczysta | Link:

W imieniu Polski i narodu polskiego (z wyjątkiem zdrajców z Platformy Obywatelskiej) nakładam karę pieniężną na TSUE w wysokości dwóch milionów Euro dziennie za działania antypolskie, antyeuropejskie i antydemokratyczne.