Bohaterstwo jakiego nie było. Polskie Termopile - Wizna

W dobie walki politycznej, ataku i wojny hybrydowej jaką musi odpierać Polska szczególnie zajadły atak wrogów z Eurokołchozu czy POpaprańców tak często w gąszczu problemów dnia codziennego zapominamy co łączy Polaków - wspaniała historia dziejów, wielkie bohaterskie zrywy walki o wolną Rzeczypospolitą. Czyny których zazdrości nam świat, bohaterów stanowiących wzór cnót do naśladowania itp. O tym zapominamy o tym co nas łączy a nie dzieli,o naszych polskich korzeniach. Przypomnę zatem te wspaniałe czyny niezwyciężonych bohaterów Rzeczypospolitej.

Polskie Termopile, któż o nich nie słyszał i nie czytał. Bezprzykładne męstwo i bohaterstwo związane z Obroną Wizny rozegrało się w dniach 7 -10 września 1939 r

Moje spotkania z historią
Mając kilkanaście lat słuchałem z zapartym tchem opowiadań, jak to bohaterowie swoich czasów oficerowie II RP w Bydgoszczy na niedzielnych spotkaniach koło Bydgoskich Śluz opowiadali o walce o wolną i niezależną Polskę. Opowiadali o czynach bohaterskich i heroicznych o walce z najeźdźcą Niemieckim i komunistycznym. Wspominali ze wzruszeniem o mężnych 720 żołnierzach stawiających opór 42 tys. agresorom, ich walce i śmierci dla Polski.
W tamtych czasach ich opowiadań tj. w latach 70 tych XX wieku swobodnie nie można było mówić o bohaterstwie żołnierza Polskiego, tego z września 1939 r. Po 1959 r. władze komunistyczne tworzyły mit śmierci i niepotrzebnej walki i tych spod Wizny i innych miejsc bohaterstwa żołnierza tworząc otoczkę straconej i nikomu niepotrzebnej bezpowrotnie młodej Polskiej krwi.

Wówczas to osobiście jako młody chłopak będąc mimowolnym świadkiem i uczestnikiem opowiadaniach tych, którzy byli świadkami i bohatersko walczyli w kampanii wrześniowej 1939 r. dokonywałem odręczne notatki by te opowiadane historie i te zasłyszane wówczas przeżycia tych ludzi nigdy nie zaginęły.

Z tych opowiadań dowiedziałem się o prawdziwym i bezprzykładnym bohaterstwie polskiego żołnierza jakich mało było na świecie i o tych, dla których Polska znaczyła więcej niż własne życie. Dowiedziałem się wówczas o bitwie pod Wizną oraz o Polaku, który ślubował, że żywy tej bitwy i swoich żołnierzy nie opuści, słuchałem opowieści o kapitanie Władysławie Raginisie.

Przez wiele lat po tym wydarzeniu, jak już wspominałem, mówienie i pisanie o tych bohaterach, co ginęli za Polskę w bezprzykładnym bohaterstwie 1939 r., było przez władze komunistyczne zabronione. Polacy nie mogli posiadać i czcić swoich bohaterów - patriotów. Jedynym słusznym w tamtych czasach bohaterem był ten spod Lenino (nie pomijąc i ujmując w żadnym przypadku także i tamtego bohaterstwa). Dzisiaj patriotyzm młodym ludziom kojarzy się raczej z pieniędzmi i wygodnym życiem, cóż zapewne do końca nie jest to ich winą.

Polska posiada taką młodzież jakie dostarcza jej wzorce do naśladowania, no i mamy te wzorce, a jakie one są na co dzień widzimy. Polityka, głupota głównie byłych już ( i całe szczęście) władz komunistycznych i tych z PO, ignorancja tej byłej już władzy, brak tworzenia warunków bytowych i socjalnych, brak pracy itp. To te wówczas czynniki wpływały na postawy młodych ludzi. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, mówi się i pisze oraz pokazuje patriotyzm, czyny bohaterskie i heroiczne w obronie Polski. Inka, Zagończyk, Pilecki, Raginis i wielu im podobnych narodowych bohaterów kształtują postawy patriotyczne młodzieży.
W kraju istnieje wiele wzorców pozytywnych, godnych do naśladowania i ich poznania. O jednym z takich przypadków bohaterstwa żołnierza Polskiego pragnę Państwu przypomnieć. W dniu 07.09.2021 roku mija kolejna rocznica bohaterstwa, walki i bezprzykładnego męstwa Żołnierza Polskiego we Wrześniu 1939 roku. Była to bitwa pod Wizną - Polskie Termopile.

Tło historyczne wydarzenia
Ufortyfikowany w bunkry i transzeje obronne odcinek obronny nazwany "Wizna" wchodził w skład Samodzielnej Grupy Operacyjnej Narew, której zadaniem było w czasie wojny obronnej 1939 r. obrona przed Niemcami przepraw na rzece Narwi i Biebrzy.
Kierowanie obroną tego ważnego z punktu wojskowego odcinka polskie dowództwo zleciło absolwentowi oficerskiej szkoły piechoty, kapitanowi Władysławowi Raginisowi (1908-1939). Posiadał on pod swoją komendą 720 żołnierzy uzbrojonych w 6 dział, 24 ciężkich karabinów maszynowych, 18 ręcznych karabinów maszynowych.

Żołnierze kapitana Raginisa stanęli w dniu 8 września 1939 r. naprzeciw niemieckiemu XIX korpusowi pancernemu w składzie: 3 dywizji pancernej generała von Shweppenburga i 20 dywizji zmotoryzowanej generała Wiktorina. Dodatkowo w skład korpusu wchodziły: 10 dywizja pancerna generała Schaala oraz brygada forteczna "Lótzen" pułkownika Galla łącznie 42 tys. żołnierzy. Stosunek sił był przerażający - 1 do 40. Ta bitwa była jedyną w czasie całej kampanii wrześniowej o takim zróżnicowaniu żołnierzy i wyposażenia wojskowego.

W dniach od 8 do 10 września 1939 r, nad Wizną rozegrało się bezprzykładne bohaterstwo polskiego żołnierza. Na jednego polskiego żołnierza przypadało wówczas czterdziestu atakujących żołnierzy niemieckich uzbrojonych w działa, czołgi i samoloty.

Siły polskie broniły polskiej ziemi bezprzykładnie, walcząc w okopach czy bunkrach od 8 do 10 września 1939 r. Przewaga nieprzyjaciela była jednak przytłaczająca, jak wspominałem, nie tylko w sprzęcie wojskowym, ale i liczebności. 9 września opór obrońców był tak wielki, iż musiał interweniować niemiecki generał Guderian, obejmując dowództwo nad siłami agresora.

Żołnierz polski bił się wówczas dopóki starczyło mu życia i amunicji, z zaciętością i determinacją nieznaną nigdy dotąd. Świadkowie tamtych zdarzeń opowiadali później, że strzelali nawet ciężko ranni zabierając od poległych broń i amunicję. Gdy zabrakło broni maszynowej atakowali Niemców bagnetami i saperkami. Ta obrona została nazwana później "Polskimi Termopilami".

Gdy padły już wszystkie punkty polskiej obrony z powodu śmierci jej obrońców 10 września 1939 r. Niemcy wezwali polskich żołnierzy do poddania, bojąc się ich dalszego oporu i własnych ponoszonych strat, informując jednocześnie iż w przeciwnym przypadku wszyscy jeńcy zostaną rozstrzelani. Ciężko ranny dowódca obrony Wizna kapitan Raginis wysadził się w powietrze granatem pozostając wiernym wcześniej złożonej przed swoimi żołnierzami przysiędze, że nie opuści linii obrony oraz swoich podkomendnych za życia.

Po 17 września 1939 r. kolejny agresor zajął te tereny - były to bolszewickie dywizje, które wkroczyły na ten teren zbrukany polską krwią. Mieszkańcy pobliskich miejscowości nie dali im możliwości pastwienia się nad poległymi ponieważ już wcześniej pochowali swoich obrońców, a ich ciała ukryli przed bolszewickimi katami.

Bohaterowie są nieśmiertelni wówczas gdy żyją w sercach swego narodu. Pamiętajmy o nich na zawsze.

Żródło :
https://www.mpolska24.pl/post/...
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

23-10-2021 [16:24] - Maverick | Link:

Co co judzą jednych na drugich nie rozumieją sensu po co zostali stworżeni i jaki jest sens życia, Nie pojmują suwerenności, czczenie bożków Rodszylda który stoi za wszytskimi wojnami, ukazuje ograniczenie umysłowe takich delikwentów.

Tutaj były polski wojskowy przemawia do zatrutych umysłów kabałą.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-10-2021 [19:13] - Tezeusz | Link:

Maverick ja ciebie obrażać nie chcę ale ty w USA masz swoje lewactwo i LGBT i pedałów to się nie wypowiadaj o Polsce.
Żenada głupca
 

Obrazek użytkownika Maverick

23-10-2021 [20:40] - Maverick | Link:

Ja tylko ostrzegam bo kabalarze to wszystko zaimportują wam  już niedługo do Polin,  już macie parlamentarzystów jak Bierdoń, Grodzka czy burmistrza Trzaskowskiego w Warszawce  parady równości nawet we wioskach i małych mieścinach, wściekłe macice organizują wiece dla poparcja skrobanek aby oddać cześć i chwałę bożkowi kabalarzy Lucyferowi.

Tak gdy ja promowałem Sabaton 22 lata temu to spałeś pod kamieniem. Teraz różnej maści lewactwo chce coś ugrać na patriotyzmie ale podprogowo wciskając nas w szpzony kabalarzy co chcą wojen i poświęcenia krwi naiwnych na ołtarzu Lucyfera.

Pewnie nie wiesz że ci najwięcej krzyczeli nie oddamy nawet guzika pierwsi uciekali, nie wiesz że wielu generałów opuściło pole walki, pozostawiając żołnierzy samych sobie. Historię trzeba znać taką jaka była a nie ubijać pieniactwa. Tutaj nic nie odejmuję dzielnym żołnierzom z Wizny.   Ty mnie wglądasz na propagandzistę kabalarzy a nie polskiego patriotę.

Obrazek użytkownika Pers

23-10-2021 [21:09] - Pers | Link:

Ile razy będziesz powielał ten "materiał"?
Nudny jesteś.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-10-2021 [21:29] - Tezeusz | Link:

Bohaterstwo Polaków dla Ciebie  jest  nudne to zrozumiałe.

Pers nie musisz  tego czytać masz swoje sowieckie  tam twoje miejsce w Scierwoneonie jaki portal taki jego bloger. 

Obrazek użytkownika Maverick

23-10-2021 [22:14] - Maverick | Link:

Putin podczas konferencji w Valdaj, powiedział że obecny kapitalizm modelu zachodniego to przeżytek, nie potrający zaspokoić potrzeb ludzkich i że cała nadzieja jest w krajach suwerennych.

https://www.youtube.com/watch?...

Niestety Polin dał się skolonizować zachodnim korporacjom i suwerennym nie jest.

Obrazek użytkownika Maverick

24-10-2021 [03:05] - Maverick | Link:

Ponieważ w Polin mają marną wyobrażnię o Stanach, Tutaj podam wam mały filmik o panujących nastrojach.

Powoli Amerykanie zaczynają się budzić, wyrzucają ludzi z medycyny lekarzy i pielęgniarki, z policji i wojska co odmówili szczypania czy innych sektorów jak straż pożarna, szkoły i przedszkola. Nie tylko ich wyrzucają ale odmawiają prawa do emerytur, jeżeli sami na nie wpłacali i są już m-ce od emerytury. Jak to nie są czasy bestii to co nimi będzie?

Weterani zaczynają się prganizować:

https://rumble.com/vnwvpr-amer...

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-10-2021 [07:12] - Tezeusz | Link:

Dokładnie, "cały Putin".
Gdyby dążył do wojny tak ja USA to by nie gadał tylko wysyłał wojska jak po swoje.
Dobrze, że są jeszcze tacy politycy na świecie.

Syjon, którego narzędziem są USA, żyje z wojen. I nieważne czy dają plamę jak w Wietnamie czy Afganistanie. Biznes musi się toczyć.
A reszta to propaganda, żeby urobić motłoch, który ma (jeszcze) możliwość głosować i legitymizować ich bandyckie wojny.
nadużycie link skomentuj
Jarek Ruszkiewicz SL 22.10.2021 17:30:05

Nie ma to jak @ Pers mam odruch wymiotny. Dzień bez włażenia w dupsko Putkowi dniem straconym.

"Do autora ciągle nie może dotrzeć, że w sprawach zasadniczych dla Polski PiS i PO to jedno zło.
To wszystko jedna wielka chazarska rodzina, otoczona szabesgojami.
nadużycie link skomentuj
Jarek Ruszkiewicz SL 21.10.2021 16:53:3

@ Pers lecz sie na nogi na głowę za późno.