Czy Posłowie głosujący przeciwko Polsce to zdrajcy

Od wielu miesięcy w mediach wśród komentatorów oraz publicystów z obozu patriotycznego i niepodległościowego trwa wzburzenie, a wręcz gorączka.
Zdrada, zaprzaństwo, targowica – to słowa padające najczęściej pod adresem eurodeputowanych Platformy (rzekomo) Obywatelskiej i postkomunistów, którzy w Parlamencie Europejskim  np.zagłosowali za przyjęciem rezolucji potępiającej polski rząd w sprawie działań dotyczących Trybunału Konstytucyjnego oraz wielu ustaw regulujących wewnętrzny porządek prawny w Polsce w tym niewypłacanie nazeżnych środków na odbudowę po pandemii Covid 19.

Radzę jednak powściągnąć emocje i wielkie słowa. Nie zdrajcy, a chłystki, nie targowiczanie, a drobni i średni geszefciarze, którym właśnie odebrano koncesję na „kręcenie lodów” i wyjadanie konfitur. Bo przypomnijmy sobie prawdziwych zdrajców i kolaborantów z polskiej historii. Targowiczanie: Franciszek Ksawery Branicki, który potem został generałem rosyjskim, oraz Szczęsny Potocki, który został Rosjaninem – byli chociaż prawdziwymi magnatami. Stawianie na równi z nimi jakichś:  Tusków,  Biedroniów, Budek, Jachir innych POpaprańców, Buzka, Gierka, Pitery, Plury i Wenty – to trochę tak, jakby z łajdakami z dworu porównywać obwiesi z nagonki. Nie ta liga…

W mojej ulubionej powieści, najlepszej napisanej w języku polskim, czyli w „Lalce” Bolesława Prusa, Wokulski tak mówił do Kazia Starskiego: „W panu jest tyle demona, ile trucizny w zapałce. […] Pan ma raczej własności starego sera, co to podnieca chore żołądki, ale prosty smak może pobudzić do wymiotów”. Trudno o lepszą charakterystykę polityków PO. Współcześni „zdrajcy Polski” z Platformy (rzekomo) Obywatelskiej mają raczej właściwości starego sera niż cyjanku. W czymże bowiem mogą realnie zaszkodzić? Słowa, słowa, słowa… Bo ileż dywizji ma Unia? Papież posiadał przynajmniej dywizje wiernych, wśród których chociaż plutony były gotowe do najwyższej ofiary – z męczeństwem włącznie. Unia Europejska posiada jedynie dywizje urzędników, biurokratów i kancelistów, którym za amunicję służą rezolucje, wytyczne i paragrafy.

Dlatego w ostatnim czasie Unia Europejska prezentuje zatrważającą niemożność i bezsilność, która doprowadziła ją już na skraj samounicestwienia. Nie potrafi poradzić sobie z żadnym prawdziwym problemem – poczynając od inwazji nielegalnych imigrantów. Może im co najwyżej przeciwstawić dyrektywy. I w podobny sposób – pohukiwanie europosłów w stosunku do Polski zakończy się mieleniem rezolucji. No, chyba że Unia postanowi zrobić „pokazówkę” i udowodnić, że sobie z czymś radzi. Ale wówczas nałożenie jakichkolwiek sankcji wobec Polski będzie kolejnym milowym krokiem do autodestrukcji UE. Nie wybiegajmy jednak aż tak daleko w rozważaniach, bo tracimy zasadniczy wątek tego krótkiego tekstu.

Prawdziwie groźni zdrajcy zawsze działali w interesie zleceniodawców z zewnątrz. Byli ich klientami, agentami lub kolaborantami. Zdradzali Polskę, bo tak im kazał mocodawca zza granicy. Na razie – smarki z Platformy Obywatelskiej działają w pierwszym rzędzie w interesie własnym, w żalu za zabranymi im zabawkami i geszeftami. I biegają się skarżyć, załatwić coś u starszych kolegów i dobrych wujków. Zdrajcy? Po prostu konsekwentni w działaniach – już sprawując władzę w Polsce gotowi byli na wszystko, aby utrzymać się u koryta. Odsunięci od niego robią wszystko, aby uderzyć w tych, którzy się do tego przyczynili. Tak targowica, jak prawdziwi zdrajcy, agenci i kolaboranci – rząd białostocki czy PKWN – realnie zagrozili swoimi działaniami niepodległości państwa polskiego.

W takim porównaniu szkodliwość działań europosłów Platformy Obywatelskiej można przyrównać, w moim przekonaniu, raczej do właściwości zjełczałego sera powodującego wymioty.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika admin

17-10-2021 [10:37] - admin | Link:

Lalka jest genialna, zgadzam się. 

Obrazek użytkownika u2

17-10-2021 [12:04] - u2 | Link:

"mają raczej właściwości starego sera"

Akurat francuskie sery im starsze tym lepsze. Więc nietrafione porównanie. Europosłów z totalniackiej opozycji można porównać do starych koronek i arszeniku. Ich celem jest mordowanie Polski na forum międzynarodowym. :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-10-2021 [12:12] - Tezeusz | Link:

@U2 porównanie do starego sera to klasyka powieść " Lalka" B.Prusa i Wokulski.

Obrazek użytkownika u2

17-10-2021 [13:43] - u2 | Link:

to klasyka powieść " Lalka" B.Prusa i Wokulski.

Oczywiście Bołesław Prus aka Aleksander Głowacki nie był nieomylny. Zwłaszcza z tym porównaniem.

Co do Wokulskiego to długi czas traktowałem tego pozytywistycznego bohatera pozytywnie. No robił geszefty z ruskimi i się dorobił. Robił co mógł pod zaborami.

Ale obecnie nie stawiałbym Wokulskiego jako wzór do naśladowania. Czy rzeczywiście Polska jest skazana na robienie gieszeftów z autorytarną Rosją ?

Program pani Ewa Stankiewicz zdjęto z anteny, bo ponoć zadała niewygodne pytanie czy ruscy budją nam Baltic Pipe.

Ale czy Strabag rzeczywiście jest tak skorumpowany przez ruskich, że może zrobić nam sabotaż ?

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

W 2007 roku 30% udziałów w spółce nabył rosyjski biznesmen Oleg Dieripaska. W 2009 przedsiębiorca pozbył się większości z tych udziałów[3].

Obrazek użytkownika Marek Kudła

17-10-2021 [14:04] - Marek Kudła | Link:

Oni już mówią otwarcie, że chcą państwa federalnego UE  (Związek Socjalistycznych Landów Niemieckich lub Europejskich) !!!  Jakże niedawno płakali za Konstytucją, wypisywali sobie ją na koszulkach, potrząsali nią bez opamiętania !  I stało się coś, za co nienawidzą Konstytucji, uważają, że prawo unijne jest ważniejsze od niej, że powinniśmy zrezygnować z naszej suwerenności i stać się landem, najlepiej  niemieckim !  Drodzy prawi Rodacy, strzeżmy swojej ojczyzny przed lewackimi zajobami i zdrajcami jak oka w głowie !
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

17-10-2021 [14:08] - Marek Kudła | Link:

Tradycja targowicy ma się dobrze. Liderzy opozycji domagają się likwidacji niepodległego państwa, ponieważ nim nie rządzą. Polskojęzyczni obywatele różnego pochodzenia traktują Polskę nie jak własny kraj, lecz teren podbity, żerowisko, na którym swobodne i bezpieczne pasienie się mają zapewnić siły zewnętrzne.  Wielu polityków, w tym Tusk, widzi szansę na karierę z obcego nadania.  Problem polega jednak na tym, że taka postawa spotyka się z poparciem połowy społeczeństwa, które upatruje swój interes w likwidacji suwerenności.  Zdrada i walka z polskim państwem budzi podziw znacznej części społeczeństwa, co świadczy, że tą lewacką część społeczeństwa trawi gen samozagłady. Oni błędnie uważają, że skoro wszędzie królują patologie to należy zrezygnować z normalnej i sprawnej państwowości, a przyjąć patologie !  Wielu uważa też, że skoro nie jest tak jak chcą lub sobie wyobrażają, to lepiej, by Polski nie było. To są skutki życia całego pokolenia w patologicznej III RP – państwie nadanym z góry, a nie samodzielnie wywalczonym. 
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

17-10-2021 [14:11] - Marek Kudła | Link:

Oblazło nas to wstrętne czerwone lewactwo ze wszystkich stron.  Jedni zdradzają nas w PE, inni ujadają totalnie w sejmie i senacie, a jeszcze inni sabotażują w samorządach i wypowiadają posłuszeństwo Państwu.  I jak do tego dodać całą plejadę świrów typu Lempart, Kasprzak, Kiowski, Kołodziejczak, Frasyniuk, Tusk, Wałęsa, ksiądz Sowa, Staszewski, Szczurek – to mamy pełny obraz toksycznych ludzi dla Polski, szkodników i wrzodów na du-pie naszej Ojczyzny !
 To żadni Polacy !  Ci ludzie robią wszystko, by w Polsce było jak najgorzej,  obojętnie czy są przy korycie czy nie.  Kiedy są przy korycie to kradną miliardy rujnując Państwo.  Kiedy są w opozycji nazywają się totalnymi świrami i bojkotują, zdradzają, kłamią jak najęci, przeszkadzają jak mogą.  Jest to tak zwana sowiecka lub putinowska demokracja ! I oni się nigdy nie zmienią, dlatego jedyną metodą walki z nimi jest usunięcie ich z polityki za pomocą kart wyborczych !
 

Obrazek użytkownika Es

17-10-2021 [22:23] - Es | Link:

Można klepać tysięczny tekst i gromadnie w nieskończoność bić pianę o łajdactwach totalnych Judaszy, a jednocześnie nie zauważać zdrady własnych szeregów sączonej  cichaczem choćby finansowaniem jakiegoś Smarzowskiego, Holland i innych antypolskich indywiduów. 
To co czyi Judaszowie są gorsi?