Jak Stalin Armię Polską formował. Niebywale

Józef Stalin w trakcie swoich niemal 30-letnich rządów zasłynął wieloma niekonwencjonalnymi pomysłami. Na przykład po śmierci Lenina zobligował radzieckich naukowców do rozpoczęcia prac nad wynalezieniem eliksiru młodości, który miał mu zapewnić długowieczne panowanie na Kremlu. Do perfekcji opanował także sztukę stwarzania pozorów i posługiwania się kłamstwem.

Jednym z najbardziej zaskakujących przedsięwzięć, które postanowił wcielić w życie i które dotyczyło naszego kraju, było... przekształcenie z dnia na dzień części Armii Czerwonej w Wojsko Polskie.

Bezpośredni rozkaz Stalina dotarł w październiku 1944 roku m.in. do gen. Fiodora Połynina - dowódcy radzieckiej 6. Armii Lotniczej, która odtąd miała nosić nazwę Sił Powietrznych Wojska Polskiego.

Pewna część rosyjskich oficerów musiała nie tylko przywdziać polskie mundury, ale także w błyskawicznym tempie udoskonalić swoją znajomość języka polskiego i dokładnie zapamiętać legendy dotyczące nowych życiorysów.

Na użytkowanym przez dane jednostki sprzęcie pojawiło się oznakowanie Wojska Polskiego, w obiegu zaś pieczątki i dokumenty w języku polskim. Celem opisanego powyżej zabiegu było stworzenie armii całkowicie lojalnej wobec ZSRR i oszukanie alianckich sojuszników co do sytuacji na okupowanych ziemiach.
Jak wspominali Polacy, którzy zetknęli się z przedstawicielami tego osobliwego wojska, było ono niechlujne, nieeleganckie i panował w nim brak dyscypliny, a żołnierze mówili do siebie per "towarzyszu".

Stalin jednak osiągnął zamierzony cel i mógł przejść do następnego kroku, jakim było utworzenie lojalnego wobec Moskwy rządu w Warszawie.

Żródło :
https://historia.org.pl/2014/0...
https://pl.wikipedia.org/wiki/...
https://opinie.wp.pl/radzieccy...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

16-10-2021 [15:53] - Pers | Link:

@admin
//Jak wspominali Polacy, którzy zetknęli się z przedstawicielami tego osobliwego wojska, było ono niechlujne, nieeleganckie i panował w nim brak dyscypliny, a żołnierze mówili do siebie per "towarzyszu".//

Adminie, jeśli takie g... można tu spokojnie publikować to ja już nie chcę bloga.
Wstyd by mi było.

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-10-2021 [18:38] - Tezeusz | Link:

"Adminie, jeśli takie g... można tu spokojnie publikować to ja już nie chcę bloga.
Wstyd by mi było.."

@Pers
 Podałeś źródło swoich rewelacji oj chyba tak to je zacytuję :
"Korzystałem z publikacji rubaltic.ru"

A ten wpis dokonał ,@Pers o sobie:
"Ten "ał-tor" to zresztą wyjątkowy idiota :)"

Brawo za samokrytykę,

@Persie ty nic nie publikujesz na NB tylko nieudolnie komentujesz. Już dawno namawiałem nie pasuje to za Lemparcicą " WYP......."

Obrazek użytkownika Kaczysta

16-10-2021 [20:26] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Wstyd by nam było gdybyś tu cokokwiek pisał

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-10-2021 [18:38] - Tezeusz | Link:

Cham @Pers cd.

"zbig71 14:17:35
Banowanie adwersarza to podstawowa cecha trolla, który nie jest w stanie sprostać dyskusji.
Tacy menele internetowi jak ten tezeusz, husky, AgnieszkaS czy wykopany ostatnio bezmetki są zaprogramowani jedynie na smrodzenie i sianie fermentu. To zwykle ograniczone umysłowo palanty.
nadużycie link skomentuj
Jarek Ruszkiewicz SL 17.10.2021 17:31:02"

Cóż @Persie słoma tobie z butów wystaje i smród sie wije, smród prymitywnego chama z rynsztokowym językiem.

Takie są fakty ale rozumiem, że to standart Ścierwoneona i za to Opara ciebie wykopał z Admina.  Za chamstwo wyleciałeś z Salonu.24 oraz z Niepoprawnych.pl i to wielokrotnie. Czyżbym się mylił ?

Adminie kiedy wywalisz tego trolla chama @Persa  z NB.

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-10-2021 [20:00] - Tezeusz | Link:

Scierwoneon wyje zaciska zęby i kluki zakrzywione  przytulają do szyby NB  a słoma z sowieckich butów im wystaje. I bardzo dobrze.
Scierwoneon jak  to scierwoneon antypolski. A w nim same antypolskie perełki z jarmułkami i sierpem i młotem takie chamskie prymitywne młoty.

Czasami to zdaje mi się, że tym  Scierwoneonowym trollom płaci sam Putin, żeby nas straszyli.

Obrazek użytkownika Maverick

16-10-2021 [21:22] - Maverick | Link:

Nowa rzeczywistość pod każdym względem przekroczyła wszystko co wiemy pod każdym względem, mężczyżni rodzą teraz dzieci, a ludzie nie rozpoznają swojego przyrodzenia, a co niektórzy słyszą co chcą słyszeć.
Ja to przerabiałem w PRL-u. Ale komusze media w USA o głowę biją tamtą propagandę. Amerykańscy komedianci mają z tym ubaw.
Gdy wszyscy krzyczeli FUCK Biden, w jakiś dziwny sposób komentatorka z jednego z komunistycznych kanałów słyszała Let’s go Brandon.

https://www.youtube.com/watch?...