Bolszewicka paranoja jest goła


Pewnie  znacie z filmów, książek bądź z opowieści dziadków, jak wyglądała czerwona demokracja? Przykładowo, tak komisarze ludowi wybierali delegatów do dowolnej rady, egzekutywy etc.: Kto jest PRZECIW? Cisza. Czyli wszyscy są ZA. Kandydaci zostali wybrani. Czy coś wam to przypomina ze współczesnej unijnej polityki? Tak głosowano w UE za wyborem Tuska na "królika Europy". Kto jest PRZECIW - polska ręka w górze! Czyli pozostali są ZA i Tusek koronowany. Koniec głosowania. Unijna demokracja, zasady, prawa człowieka, poszanowanie praw mniejszości etc. - wiele się o tym mówi. Jednak wszystkie te wartości stały się dla unijnych urzędasów pojęciami względnymi - zależy kto ma je przestrzegać. No to jedziemy. Nie ma w UE jednolitego systemu prawnego, każde państwo ma swoje odrębne prawne tradycje i własną Konstytucję. Jedna trzecia państw UE dobitnie wskazała że ich Konstytucja jest nadrzędna nad prawem unijnym - w tym Niemcy. To dlaczego, ci sami Niemcy drą ryja w Polsce  głosami opozycji, że nie mamy do tego prawa? Podobnie TSUE, wyprowadza w swoich orzeczeniach całkiem inne wnioski niż kilka państw europejskich. Ministrowie Francji i Niemiec ostatnio pouczają Polskę, że dla nas są w UE inne standardy i albo kasa albo ichnie prawo. A tak na marginesie, ostatni skandal w Urzędzie Kanclerskim, który to ujawnili niemieccy dziennikarze, gdzie podobno Kanclerz ustalał z sądami wyroki, to o czym to świadczy? I Niemcy ze spolegliwym TSUE chcą nas pouczać w sprawie praworządności? Proponuję aby zaczęli od siebie zanim zwrócą Polsce uwagę w tym temacie.

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

11-10-2021 [11:00] - tricolour | Link:

Hehehe...

Kłamstwo ma krótkie nogi. Wyroki sądów krajowych o nadrzędnosci lokalnej konstytucji nad prawem unijnym dotyczyły konkretnych spraw. Nie systemowej nadrzędnosci tylko konkretu.

U nas będzie tak, że sobie dobierzemy prawo do sprawy. Ale spox -- bolszewizm to wasze pokolenie. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

11-10-2021 [12:22] - Tezeusz | Link:

@ Trzykolorowy soviet

"Kłamstwo ma krótkie nogi. Wyroki sądów krajowych o nadrzędnosci lokalnej konstytucji nad prawem unijnym dotyczyły konkretnych spraw. Nie systemowej nadrzędnosci tylko konkretu."

Znowu kompromitacja na pograniczu podstawówki proponuję przeczytać Konstytucję RP.

Obrazek użytkownika tricolour

11-10-2021 [13:47] - tricolour | Link:

@Teze

Ale tu nie o konstytucję chodzi. Nie rozumiesz. Jaki polski taka reszta...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-10-2021 [14:58] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
I "kolorowy" znów ma pałę z logiki i z czytania ze zrozumieniem 😁

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-10-2021 [15:31] - Ula Ujejska | Link:

@Tricolour
Specjalnie dla ciebie, cytuję:

Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej dnia 7 października 2021 roku (K 3/21) uznał, że taka wykładnia postanowień traktatów stanowiących Unię Europejską, która prowadzi do tego, że:
a) organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Rzeczpospolitą Polską w traktatach,
b) Konstytucja nie jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej, mającym pierwszeństwo obowiązywania i stosowania,
c) Rzeczpospolita Polska nie może funkcjonować jako państwo suwerenne i demokratyczne,
– jest niezgodna z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.
Ponadto za takową uznał taką wykładnię prawa unijnego, która to pozwala polskim sądom na:
a) pomijanie w procesie orzekania przepisów Konstytucji;
b) orzekania na podstawie przepisów nieobowiązujących, uchylonych przez Sejm lub uznanych przez Trybunał Konstytucyjny za niezgodne z Konstytucją.
I wreszcie TK za niezgodną z Konstytucją uznał taką wykładnię postanowień zawartych traktatów, która to zezwala na:
a) kontrolę legalności procedury powołania sędziego, w tym badania zgodności z prawem aktu powołania sędziego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej;
b) kontrolę legalności uchwały Krajowej Rady Sądownictwa zawierającej wniosek do Prezydenta o powołanie sędziego;
c) stwierdzania przez sąd krajowy wadliwości procesu nominacji sędziego i w jego efekcie odmowy uznania za sędziego osoby powołanej na urząd sędziowski zgodnie z art. 179 Konstytucji.

Prześlij to swoim oficerom prowadzącym aby na szkoleniach lepiej was przygotowywali 😁😁😁

Obrazek użytkownika tricolour

11-10-2021 [15:33] - tricolour | Link:

@Ula

Jest stare, rzymskie przysłowie, że gdy ktoś nie potrafi zwięźle, to łże. Pani wyszło długo.

Więc poczekam cierpliwie aż powyższy elaborat pierwszy raz znajdzie odzwierciedlenie w praktyce. Wtedy zobaczymy po co był.

Mam też pytanko: oficer prowadzący to zawołanie na psa, który prowadzi ślepego? Coś nie gra, ja operacji oczu nie miałem... 1.0.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-10-2021 [16:40] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
  Streściłam wyrok by znów pan nie załapał się na pałę, posługując się cytatem od kolegi. Skoro zarzuca mi pan kłamstwo, to tu jest cały wyrok TUTAJ
Innych pana bzdetów już komentować nie będę, same się komentują.
Pa misiu😁😁😁
 

Obrazek użytkownika tricolour

11-10-2021 [16:46] - tricolour | Link:

@Ula

Nie, kochanieńka. Ja Pani klamstwa przed momentem nie zarzuciłem, to Pani sama sobie zarzuciła używając dosadnego słowa. Nie mam wiedzy, by zaprzeczyć. Potwierdzić nie muszę wobec Pani kategorycznego sformułowania przecież nie wyssanego z palca. Nieprawdaż?

Mnir się nie spieszy, by zwiewać w podskokach. Zobaczymy, co wyniknie z Pani elaboratu.

Przecież nie ucieknie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-10-2021 [17:28] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
Cytuję: Jest stare, rzymskie przysłowie, że gdy ktoś nie potrafi zwięźle, to łże. Pani wyszło długo. - koniec cytatu. 😁😁😁 Ale cieszę się że wreszcie się pan zreflektował, to już postęp. Zgadzam z panem w jednym: trzeba poczekać co z tego wyjdzie.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-10-2021 [20:28] - Niezalogowany | Link:

Wtopiłeś z kolejnym swoim kłamstwem i próbujesz odwracać kota ogonem. Cytat z wyroku TK jasno pokazuje, że pani Ula ma rację, a ty, jak zwykle, kłamiesz i manipulujesz.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-10-2021 [20:28] - Niezalogowany | Link:

Wtopiłeś z kolejnym swoim kłamstwem i próbujesz odwracać kota ogonem. Cytat z wyroku TK jasno pokazuje, że pani Ula ma rację, a ty, jak zwykle, kłamiesz i manipulujesz.

Obrazek użytkownika Jabe

12-10-2021 [21:28] - Jabe | Link:

@tricolor  Właśnie. Sądy są od rozsądzania, nie robienia polityki.

Obrazek użytkownika Pers

11-10-2021 [11:19] - Pers | Link:

@ujejska
Ty się ujejska tak nie podniecaj.
Polska już od dawna nie jest suwerennym państwem.
Cnotę straciła w Magdalence.

Obrazek użytkownika Tezeusz

11-10-2021 [12:23] - Tezeusz | Link:

@Pers
Ty juz patriotyczna cnotę straciłeś dawno co mozna wyczytac w twoich wypocinach.

Bredzisz, bredzisz, manipulujesz obrażasz ludzi takie chamstwo bez cnoty.

Obrazek użytkownika u2

11-10-2021 [11:28] - u2 | Link:

"sami Niemcy drą ryja w Polsce  głosami opozycji"

Ba, nawet sami przyjeżdżają do zaprzyjaźnionych samorządów w Danzigu i pouczają Polacken :-)

A nikt na zachodzie nie bedzie umierać za Danzig. Mourir pour le Danzig ? Toż to śmieszne :-)

Obrazek użytkownika Marek Kudła

11-10-2021 [13:34] - Marek Kudła | Link:

Ruscy nie dają za wygrane i ciągle atakują ! Chcą od nowa pisać historię, manipulują i oczerniają Polskę wykorzystując internet.
A wszystko zaczęło się w 1610 roku, kiedy królewicz Władysław, syn Zygmunta III, został carem i zasiadał na moskiewskim tronie przez 2 lata.   Tej hańby ruscy nie mogą przełknąć do dziś !
W 1772 pierwszy, w 1793 drugi, w 1795 trzeci rozbiór Polski, i właściwie dopiero po 146 latach niewoli w 1918 roku za sprawą J. Piłsudskiego Polska uzyskała niepodległość.  Sowieci wytrzymali tylko 2 lata i już w 1920 najechali Polskę, ale Piłsudski dał im srogirgo łupnia, nazwanego „cudem nad Wisłą”.  Niestety, 17.09.1939 Rosja ponownie napadła na Polskę dzieląc się jej terytoriami z Hitlerem i czyniąc podwójny holokaust na ludności polskiej.  W 1940 sowieci wymordowali ponad 20 tys. polskich oficerów strzałami w tył głowy w Katyniu i innych miejscowościach. Katowano Polaków w łagrach i zsyłkach na Syberię.  W 1943 zamordowali  nam gen. Sikorskiego, a w 1945 NKWD oraz ruscy i polscy komuniści przeprowadzili obławę augustowską – największą zbrodnię na Polakach po II wojnie światowej. Od tego czasu rozpoczęła się okupacja Polski przez ZSRR. Dopiero w 1992 roku wojska radzieckie opuściły Polskę,  a już w 2010 przy pomocy ówczesnego, niemieckiego premiera Tuska, zamordowali nam Prezydenta L. Kaczyńskiego, jego żonę i 96 osób elity politycznej pod Smoleńskiem.
Polacy, rozliczmy wreszcie te długie czasy i nie pozwólmy nigdy więcej, żeby nas ruscy mordowali !  Sprowadźmy do kraju ostatnich Polaków z tej nieludzkiej ziemi  i zabierzmy im obwód królewiecki w ramach reparacji wojennych.  Silna i dobrze uzbrojona armia wojska polskiego, członkostwo w NATO oraz obecność wojsk amerykańskich są naszym gwarantem, by te wschodnie ścierwa trzymały się od nas z daleka.  For ever – für immer – nawsjegda - na zawsze !!!
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

11-10-2021 [16:09] - Tezeusz | Link:

Zawsze mnie intrygowało jak to było możliwe, że w dziejach ludzkości był taki Stalin czy Hitler. Jak to było możliwe, że za aprobatą obywateli swoich państw dokonywali milionowych zbrodni również na swoich obywatelach? Jak to było możliwe, że ludzie nie wierzyli w ich zbrodnie, że im bezgranicznie ufali, że ich uwielbiali, a po ich śmierci płakali? Było to dla mnie niepojęte. Jednak gdy wczoraj zobaczyłam wiec w Warszawie na Placu Zamkowym, krzyczący tłum i przemawiającego Tuska zrozumiałem, że było to możliwe, bo i Hitler i Stalin byli chorzy na władzę, bo rozpalali w ludziach nienawiść do innych ludzi, bo budzili w ludziach najgorsze instynkty, bo nimi manipulowali, bo byli czystym ZŁEM. I Tusk jest takim czystym Złem. Jest zdolny do wszystkiego. Wystarczy wspomnieć ,,Nocną zmianę" czy Smoleńsk. Wystarczy wrócić pamięcią do ,,piątkowego samobójcy". Wystarczy przeanalizować 8 lat jego rządów ( 800 nierozliczonych afer) w tym okrutne zabójstwo śp. Jolanty Brzeskiej

Obrazek użytkownika tricolour

11-10-2021 [17:28] - tricolour | Link:

Tezeuszku

..."rozpalali w ludziach nienawiść do innych ludzi, bo budzili w ludziach najgorsze instynkty, bo nimi manipulowali, bo byli czystym ZŁEM" - miarkuj się chłopie, bo ktoś z partii przeczyta i masz przechlapane. Nie wolno tak krytykować najwyższych gremiów partyjnych.

Popatrz na Kudłę i się ucz.

Obrazek użytkownika Tezeusz

11-10-2021 [20:48] - Tezeusz | Link:

Trzykolorowy ! a jak uczyli czytać byłeś na wagarach o zrozumieniu nie wspomnę wiadomo twoje  komunistyczne  myślenie.

Obrazek użytkownika u2

11-10-2021 [23:17] - u2 | Link:

"było to możliwe, bo i Hitler i Stalin byli chorzy na władzę, bo rozpalali w ludziach nienawiść do innych ludzi"

Czytali Machiavellego, zwłaszcza Stalin było oczytany. Machiavelli radził, aby władcy budzili strach w poddanych. Z tym, że wczoraj zauważyłem strach w zachowaniu Tuska. Zwłaszcza jak pan Bąkiewicz proponował dla tłumu krzyczeć razem z nim Polska, Polska, Polska :-)