Zielony nieład dla Gretynów!

Nie wiem czy globalne ocieplenie w ogóle ma miejsce i czy zmiany temperatury zależą od działalności człowieka. W każdym razie jest to nowa świecka religia, która niestety ma obowiązywać również niewierzących i za którą zapłacimy wszyscy nawet młodsi od Grety Thurnberg!
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-10-2021 [16:57] - NASZ_HENRY | Link:

"Nie wiem czy globalne ocieplenie w ogóle ma miejsce i czy zmiany temperatury zależą od działalności człowieka."
Starsi i mądrzejsi wiedzieli i dlatego Nobla dostali ☺☻
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

09-10-2021 [18:53] - Marek Kudła | Link:

Skąd się to bierze ?  Otórz, naukowcy dostają wysokie granty na tego typu badania.  Jeśli stwierdzą, że nic się nie dzieje, a ocieplenie to głupota, to więcej nie dostaną grantów na tego typu badanie, bo one będą niepotrzebne !  Stąd bierze się to głobalne ocieplenie, któremu przyklaskują ci, którzy robią na tym olbrzymie pieniądze !
Polacy, róbmy wszystko by zawetować totalnie porąbany projekt zajoba Timmermansa Fit for 55 !!!

Obrazek użytkownika J z L

10-10-2021 [23:13] - J z L | Link:

Idzie ocieplenie

Według danych NSIDC, ekstremalnie niskie temperatury nad Antarktydą spowodowały w sierpniu wzrost obszaru zajętego przez lód morski do piątego najwyższego poziomu w historii. Niezwykle zimna pogoda nadal panuje na płaskowyżu antarktycznym. Temperatura na rosyjskiej stacji Wostok, w czwartek 30 września 2021 spadła do minus-79,4 st. C. Zabrakło zaledwie 0,6 st. C. do wyrównania oficjalnego rekordu najniższej temperatury na Ziemi w październiku.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-10-2021 [23:51] - wielkopolskizdzichu | Link:

Z kolei Svalbard można opłynąć na kajaku, a przejście Północno - wschodnie statki pokonują bez asysty lodołamacza.

To że w jakimś punkcie pojawiają się temperatury bardzo niskie nie świadczy o tym ze nie ma globalnego ocieplenia.

Obrazek użytkownika Ptr

11-10-2021 [17:20] - Ptr | Link:

Jakieś aktywistki biją na alarm, że jakieś straszne anomalie pogodowe mamy od niedawna. A czy 90 lat temu zdarzały się  anomalie temperaturowe w Europie ? Czytam dość szczegółową relację z podróży na bliski wschód , która miała miejsce w lipcu 1931 roku , a relacja ta była spisana na gorąco wówczas i co tam znajduję ?  Autor doświadczył w Jerozolimie temperatury 58 st C i pisze też o 52 st C innego dnia. Średnie maksymalne temperatury w Jerozolimie w lipcu to 30-31 st.  A więc kiedyś były też anomalie i sądzę ,że zdarzały się regularnie. Albo średnia temperatura się obniżyła. 

Spekulacja pozwoleniami na emisje trwa. Pamiętam ,że za czasów PO nawet odsprzedawaliśmy czy oddawaliśmy bo nie potrzebowaliśmy tych pozwoleń, co stwarzało pozory uczciwego systemu. A teraz cena została wywindowana tak jak przewidywał plan. Jeżeli zmniejszono podaż pozwoleń to spekulantów zysk gwarantowany.