Prof. Krysiak: "Jeżeli Polska się podda to Europa popłynie"

Ostatnio profesor Zbigniew Krysiak [1] zasłynął jako współautor raportu, który podważył jakiekolwiek finansowe korzyści z przynależności Polski do zniemczonej Unii Europejskiej [2]. Wcześniej tak pisał T. Cukiernik, z tym, że raport Z. Krysiaka jest jeszcze bardziej szczegółowy - i jak pisałem - trudno go podważyć. 

Oczywiście wyniki jego raportu wzbudziły wiele kontrowersji i ataków na niego współczesnych piewców UE. Nawet tej reakcji zbytnio nie śledziłem, bowiem każdy kto podważa naszą przynależność do UE jest dziś automatycznie okrzyknięty zwolennikiem Polexitu, ale przecież nie o to chodzi. 

Profesor po prostu - jako Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana, który promuje i wdraża do życia społecznego jego idee jako już Sługi Bożego - chce po prostu Europy Ojczyzn opartej na Dekalogu a nie jednego Państwa Europa. Tylko tyle i aż tyle. Ale to wystarczy do prowadzenia ataku na niego. Z tym, że totalni krytycy nie mają żadnych argumentów, żeby go obśmiać, merytorycznie i ludzko zanegować i nazwać "oszołomem", bowiem Oni nie dorastają mu do pięt. 

Nie jestem w stanie ukryć, że niemal całkowicie zgadzam się z profesorem, choć bywam nieraz bardziej radyklany, ale ja nie muszę - choć też jestem ekonomistą - jednak aż tak dbać o cały swój dorobek i karierę jak On. Tym bardziej jestem pełny podziwu, że jednak stać go na mówienie prawdy, choć faktycznie może się spotkać - nawet na swojej macierzystej uczelni - z ostracyzmem rodzimego środowiska. 

Pan profesor był ostatnio gościem M. Roli w telewizji internetowej wRealu24. Już sam fakt pojawienia się w tej telewizji może powodować wykreowanie nad nim "czarnych chmur" i jego negacji przez jakichś pseudonaukowców. A to, co w tym wywiadzie powiedział na pewno burzy prounijną narrację wszelkich neomarksistów i zwolenników kulturowego komunisty Altiera Spinellego (Manifest z Ventotene [3]), czy też podobnego mu Antonio Gramsciego, promotora komunistycznego "marszu przez instytucje" [4]. 

Zresztą polecam ten wywiad:

https://www.youtube.com/watch?...

Warto go wysłuchać z wielką uwagą. Profesor wskazuje, że obecna UE odeszła od chrześcijańskich korzeni europejskiej integracji i wskazuje, że tak naprawdę to Polska jest ostatnim bastionem starych wartości europejskich i jeżeli się podda to Europa "popłynie" w kierunku jakiegoś komunistycznego Jednego Państwa Europa. Według niego to właśnie nasz kraj - jako największy z krajów, które później weszły do UE - jest największą przeszkodą dla realizacji chorych idei towarzyszących dziś elitom unijnym. W takich strukturach jak V4 czy Trójmorze jesteśmy postrzegani przez inne, zaprzyjaźnione kraje, jako lider i jeżeli my "padniemy" to skończy się Europa, którą znamy od niepamiętnych czasów.

Warto takich głosów słuchać, bowiem Polska naprawdę może po raz kolejny uratować normalną Europę - i mimo wtłaczanej nam przez lata "polityki wstydu" - to właśnie my jesteśmy "języczkiem u wagi", co widać po zmasowanym i wielokierunkowym ataku na nasz kraj: Od UE, Niemiec, USA aż po Białoruś i Rosję. 

Wierzę - choć coraz mniej - że jednak nasz naród nigdy się nie podda i będzie walczył nie tylko o naszą wolność. Ale teraz to nie może być dla nas bezproduktywne. Jeżeli wygramy to dziś - pomni przeszłości - musimy wymagać od innych podziękowań, w tym też materialnych, jak choćby reparacje wojenne od Niemiec, których gorącym zwolennikiem był np. Kanclerz Niemiec Konrad Adenauer.

[1] Profesor Z. Krysiak jest profesorem finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i autorem ponad 140 publikacji oraz ponad 100 recenzji naukowych. Jest profesorem wizytującym na uczelniach w USA i Indiach. Posiada ponad 25 letnie doświadczenie w praktyce życia gospodarczego pełniąc między innymi takie funkcje jak: wiceprezes i p.o. prezesa zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, wiceprezes Inteligo Bank, doradca prezesa PKO BP, wiceprezes AIG Bank Polska. Był ekspertem ds. ekonomicznych w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Jest ekspertem w dziedzinie ekonomii dla Biura Analiz Sejmowych. Był członkiem grupy ekspertów Mortgage Funding Expert Group (MFEG) przy Komisji Europejskiej. Jest członkiem kapituł przyznających nagrody za innowacyjne projekty w różnych branżach min. w bankowości, ubezpieczeniach i energetyce. Jest komentatorem życia gospodarczego i społecznego w Polsce i na świecie między innymi dla takich mediów jak: TVP, TV Polsat, TVP3, Polskie Radio, PR24, TV Republika, TV Trwam, Radio Warszawa, Radio Wnet, Radio Poznań, Radio Opole, Nasz Dziennik, Parkiet, Rzeczpospolita, Gazeta Prawna, Finansowanie Nieruchomości, Sieci, TV wPolsce.pl, wPolityce.pl, Tysol.pl, Tygodnik Solidarność. Jest prelegentem na licznych konferencjach naukowych i gospodarczych, między innymi na Kongres590, Forum Ekonomiczne w Krynicy, Europa Karpat, Forum Biznesowe Szczytu Trójmorza oraz Forum Wizja Rozwoju. Jest Przewodniczącym Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana, który promuje i wdraża do życia społecznego idee Sługi Bożego Roberta Schumana. Instytut Myśli Schumana prowadzi takie dzieła jak: Powszechny Uniwersytet Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego Jana Pawła II i Roberta Schumana, Pan-Europejska Grupa Schumana, Parlamentarne Grupy Schumana, Wigilia Bez Granic, Wspólnoty Serca, Wielkanoc Bez Granic, Europejski Festiwal Schumana, Modlitwa Bez Granic, Model integracji branżowej w rozwoju handlu i inwestycji Polski z Indiami w sektorze rolno-spożywczym, Branżowe Centra Wdrożeniowe. (Zob: https://puncs.pl/prof-zbigniew...)
[2] http://krzysztofjaw.blogspot.c...
[3] https://pl.wikipedia.org/wiki/...
[4] https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

04-10-2021 [21:15] - Jabe | Link:

W takich strukturach jak V4 czy Trójmorze jesteśmy postrzegani przez inne, zaprzyjaźnione kraje, jako lider – A czy te kraje wiedzą, że nas tak postrzegają? Perypetie z Czechami sugerują, że nie do końca zdają sobie sprawę ze swej przyjaźni. Przypuszczam też, że tylko analitycy analizujący umysł prezesa słyszeli o Trójmorzu.

Bowiem, by pomysły polityczne stały się faktem, potrzeba świadomości wspólnych interesów, a nie jedynie potrzeby propagandowej jednej partii.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

04-10-2021 [22:38] - RinoCeronte | Link:

A Babisz dalej zawija w sreberka i do puszki Pandory odkłada...

Obrazek użytkownika EsaurGappa

04-10-2021 [23:32] - EsaurGappa | Link:

Rzeczpospolita wzywa swoje dzieci by staneły godnie w obliczu wojny światów.Jeśli na naszych barkach spoczywa tak ciężkie brzemię to wpierw między sobą znajdzmy nadzieję,wiarę i mìłość.Solidarność jeśli jeszcze nie umarła odnajdzie w nas swoje korzenie.Modlitwa za rodzinę jest ważna,ale jakże istotna jest modlitwą za tych co rodziny się wyrzekli.Jeśli Bóg z nami któż przeciwko nam?Europa...ten upadły Babilon już ma swojego złotego cielca,a my chrześcijanie co mamy ...Watykan...tysiące kościołów...miliardy wrogów!?
 
Każdego dnia ktoś pyta się mnie czy się zaszczepiłem...?I czy mam zamiar to uczynić...jedno tylko zazwyczaj odpowiadam,wszystko oddaję Bogu niech jego wolą się spełni,ja mam czystą krew i czyste mam sumienie ...nie,nie zaszczepię się bo ponad wszystko cenię wolność.

Obrazek użytkownika angela

05-10-2021 [08:07] - angela | Link:

To pan Bóg rozsądzi kto miał rację w ratowaniu blizniego, a nie skladania rąk tylko we wlasnej prosbie o zdrowie.
A co mają robić ci co jeszcze nie doszli do Boga i nie proszą, mają umierac?.
Jesteś wierzacy to wiesz, ze kazdy człowiek, każda dusza jest świątynią Boga, i " kto niszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg", prędzej czy później. 
 

Obrazek użytkownika tricolour

05-10-2021 [07:20] - tricolour | Link:

@Autor

Jestem spokojny o chrześcijańskie wartosci w Europie i przewodnią rolę Polski w ratowaniu przed wojną światów.

72% uczniow w Łodzi nie chodzi na religię, w mojej parafii połowa pierwszokomunijnych dzieci z tego roku (z maja) we wrześniu wypisała się z religii, a ksiądz odwoływał się do sumienia rodziców, nie do przyczyn w sobie.

Trojmorze i V4 to jakaś nowa niemiecka rakieta testowana na nadmorskim poligonie? Pewnie przy udziale Czechów wszak to mocarstwo morskie nam szczególnie przyjazne.

Szanowny Autorze!

Czy Pana stać na elementarną krytykę płynącą z pomyślunku, czy też nigdy już nie wylezie Pan z wiadra wazeliny?

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-10-2021 [08:19] - Tezeusz | Link:

Trzykolorowy LGBT tacy antychrzescianie jak ty przeważnie błagają na kolanach by ich chować na kościelnych cmentarzach
Ciekawa hipokryzja czy czyste skurw...

Obrazek użytkownika sake3

05-10-2021 [08:50] - sake3 | Link:

@Tezeusz.....Właśnie tak,dopiero co znany z pijaństwa aktorzyna Ferency dumnie deklaruje że jest niewierzący ale dowściaga się pogrzebu w Kosciele.

Obrazek użytkownika tricolour

05-10-2021 [16:25] - tricolour | Link:

@Teze

Nie musiałeś swego pochodzenia przywoływać na końcu swojej wypowiedzi, bo o to nie pytałem. Podobnie jest z tym mym antychrześcijaństwie: tobie do głowy nie może wejść, że chrześcijanin nie musi bliźniego zwyzywać, obrazić, by mu coś powiedzieć.

Twoje słowa do Persa, to czysty satanizm. Spowiadasz się z nienawiści, czy jak prawdziwy katolik omijasz Komunię święta?

Obrazek użytkownika angela

05-10-2021 [08:27] - angela | Link:

Tricol. W każdej walce ścierania się interesów i poglądów trzeba przez nie przejsc.
Niektorzy chcą widzieć tu i teraz, a nie  widzą sytuacji dynamicznej .
Grupa V4 jest, i bedzie się rozwijać w miarę rozwoju sytuacji w Unii, a Babisz nie jest wieczny i nie pomoze mu Turow. 
Widac jasno walke wewnętrzną w Czechach przed wyborami, co Babisza moze pogrążyć. 
Panstwa gr. V4 i trojmorza, to miliony obywateli, doskonała przeciwwaga dla Unii i doskonaly hamulec niemieckich i sovieckich interesów Unii. 
Dlatego tak bardzo pracują nad rozbiciem tych panstw, ale na pewno im się to nie uda.

Obrazek użytkownika sake3

05-10-2021 [09:11] - sake3 | Link:

@Angela.....A cóż Babisa -multimilionera może pogrążyć? Nawet Victor Orban zapowiedział że będzie trzymał za niego kciuki..Babisa nie zaprzata myśl że swoim wyborczym hasłem zniszczenia Polski do spółki z Niemcami skazuje cały region i mieszkających tam ludzi na zagładę.Wazne dla niego jest tylko to że zostawszy ponownie premierem będzie dalej pomnażał swój i tak już olbrzymi majątek.Własnie dla takich jak Babis pracuje i egzystuje UE. Wyśmiewanie założyciela Schumana za podkreślanie wazności chrześcijańskich korzeni Europy jest celowe bo nie przybliża jego myśli czym są te chrześcijańskie korzenie.To nie tylko modlenie się i uczestnictwo w nabożeństwach ale kontynuowanie takich wartości jak solidarność, więzy międzyludzkie, gospodarność.Tworzące się dysproporcje w gromadzeniu bogactw przez jednych a postępujące ubóstwo innych jest praktykowane powszechnie,więc gdzie tu miejsce na więzy międzyludzkie? Dlatego pojęcie ,,wartości chrześcijańskie'' jest tak niepopularne i skazane na likwidację.

Obrazek użytkownika Jabe

05-10-2021 [09:34] - Jabe | Link:

Babisa nie zaprzata myśl że swoim wyborczym hasłem zniszczenia Polski do spółki z Niemcami skazuje cały region i mieszkających tam ludzi na zagładę. – Być może jest zdrowy psychicznie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-10-2021 [09:29] - NASZ_HENRY | Link:

Prof. Zbigniew Krysiak Naszych Blogów przyjacielem jest ☺☻
 

Obrazek użytkownika Ptr

05-10-2021 [11:08] - Ptr | Link:

Schuman, nie Schuman, najlepiej byłoby dokonać resetu Unii Europejskiej. Czyli zatrzymać szaleństwo, odebrać apanaże, zmniejszyć parlament. Zdefiniowac listę rzeczywistych problemów państw i zająć się ich rozwiązywaniem. Przecież poszczególne kraje mają problemy z jakością żywności, chorobami rzadkimi, śmieciami, stresem i trybem życia. 
Współpraca miedzypaństwowa powinna się organizować od dołu, samoistnie, transgranicznie. To byłaby trochę taka zabawa bez polityki, na luzie, jak między Kanadą , a Stanami.
Ale już na wierzchu tego wszystkiego usadowiły się siły prące do władzy totalitarnej. I są to władze naprawdę cyniczne i pogardzające tą pracą u podstaw, które chcą wieżć się na plecach narodów. Gorzej, bo zdolne do intryg międzynarodowych i agresji politycznej. Odtwarza się układ mocarstw i ich satelitów, a unia staje się  ich politycznym narzędziem. 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

05-10-2021 [21:06] - EsaurGappa | Link:

Kim oni są kogo reprezentują w co wierzą?Aż boję się zadać te pytania.Patrzę na to wszystko z nizin społecznych i wstyd mi za ludzi którzy w demokratycznych wyborach są wybrani by rządzić.To wypruci z empatii technokraci,całe klany urzędasów i zagubieni ideowcy.Gdzie są prawdziwi chrześcijanie z krwi i kości którzy najpierw o prawo Boże zawalcza,Boga postawią na pierwszym miejscu w domu w pracy na służbie innym.Nie ma ich bo to tylko ułuda że reprezentują nas chrześcijanie.

Obrazek użytkownika juur

05-10-2021 [17:10] - juur | Link:

A tym czasem u nas, sternicy się zmieniają ale kurs zostaje taki sam.
Tylko orkiestra coraz głośniej gra.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

05-10-2021 [19:05] - Marek Kudła | Link:

Ale Polska się nie podda !
Fantastyczne wystąpienie Prezesa NBP  Prof. A. Glapińskiego na Kongresie 590 !!!
Obecny stan polskiej gospodarki to cud gospodarczy, a po wprowadzeniu Polskiego Ładu w życie będzie jeszcze lepiej, będzie to kolejny cud gospodarczy !  I co jest ważnym, Poska do osiągnięcia tego celu nie potrzebuje wcale środków pieniężnych z UE, mamy dosyć swoich środków, a jeśli będziemy chcieli pożyczek to możemy je uzyskać gdziekolwiek !
 

Obrazek użytkownika Ptr

06-10-2021 [15:20] - Ptr | Link:

Wystąpienie dobre i niebanalne. Ale temat problemu z rozliczeniami się z unią pozostaje , rzecz jasna z powodu unijnego ataku na nas. Unia jest prymitywna i chamska w tym wszystkim.