Kat Rotmistrza Witolda Pileckiego i jego emerytura

Gdy rok temu obchodzono uroczyście rocznicę wyzwolenia NIEMIECKIEGO NAZISTOWSKIEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO I ZAGŁADY AUSCHWITZ. to ponad 200 ocalonych z Holokaustu, jak podają media, i byłych więźniów Auschwitz-Birkenau oraz 61 delegacji z całego świata wzięło udział w obchodach kolejnej rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady (poniedziałek, 27 stycznia). Były to największe rocznicowe uroczystości w historii tego miejsca. Nie brakło wzruszeń i apelów do obecnego pokolenia. - Nie bądźcie obojętni, kiedy widzicie kłamstwa historyczne. Nie bądźcie obojętni, kiedy widzicie, że przeszłość jest naciągana do aktualnych potrzeb polityki. Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana - mówił ocalony Marian Turski.

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z córką Witolda Pileckiego i delegacją Izraela złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym heroizm i bohaterstwo Rotmistrza Witolda Pileckiego, który dobrowolnie zdecydował się na zamknięcie w tym obozie każni by poinformować świat o bezmiarze zbrodni ludobójstwa czynionych wówczas przez Niemców na narodach Europy.

Rotmistrz Witold Pilecki - narodowy bohater wzór cnót do naśladowania nie został zabity przez Niemców a przez komunistów przywiezionych do Polski na sowieckich czołgach. Kto zabił Witolda Pileckiego i w jakich okolicznościach, jak żył kat narodowego bohatera - można przeczytać w dostępnych materiałach IPN. Odnalazłem taki materiał, który pragnę przybliżyć oto on :
"Witold Pilecki został aresztowany w maju 1947 r. W areszcie UB był torturowany przez jednego z najokrutniejszych śledczych – Eugeniusza Chimczaka. W trakcie ostatniego, jak się później okazało, widzenia z żoną, wyznał jej w tym kontekście: „Oświęcim to była igraszka”. Rok później został stracony i do dziś nie wiadomo, gdzie leżą jego zwłoki. Chimczak za swoje okrucieństwo został w 1996 r. skazany na 7,5 roku więzienia. Nie odbył jednak ani jednego dnia kary. Podobno ze względu na zły stan zdrowia.
Zmarł spokojnie w 2012 roku do końca otrzymując od III RP wysoką emeryturę. Zgodnie z informacjami dostępnymi w IPN, Eugeniusz Chimczak: „Przed 1939 r. uczęszczał do szkoły we Lwowie. W czasie okupacji przybył do Steniatyna, do rodziców i przebywał przez czas okupacji. Podczas okupacji miał ścisły kontakt z Niemcami, posiada broń krótką i często był widziany na terenie gminy Łaszczów i Rachanie w towarzystwie gestapo, jednocześnie współpracował z bandą UPA” (IPN BU 0193/1534, k. 52v).

Chimczak od grudnia 1944 r. pracował jako wywiadowca (potem porucznik) w Tomaszowie Lubelskim. W 1946 odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Później awansował do stopnia majora i został przeniesiony do Warszawy. Tam zaczęła się jego kariera brutalnego śledczego. Służbę w aparacie bezpieczeństwa PRL zakończył ostatecznie w stopniu pułkownika 15 czerwca 1984 roku. Od tego momentu, aż do swojej śmierci w 2012 roku, zaczął otrzymywać wysokie uposażenie emerytalne.
 
W 1996 roku udało go się nawet skazać na 7,5 roku więzienia. Cóż jednak z tego, skoro wynajęci przez Chimczaka lekarze twierdzili, iż nie nadaje się on do odbycia kary ze względu na zły stan zdrowia. W ten sposób nie spędził w więzieniu ani jednego dnia, mimo iż żył jeszcze przez 16 lat.

III RP została stworzona przede wszystkim dla wygody i bezpieczeństwa PRL-owskiej nomenklatury i bezpieki. Szkoda, że stan ten musiał trwać aż tak długo, a zbrodniarze tacy jak Chimczak, nie dość że nie zostali ukarani, to jeszcze przez wiele lat czerpali wysokie benefity finansowe za fakt służby w zbrodniczym systemie. "

Dzisiaj gdy Putin w sposób bezczelny fałszuje historię II Wojny Światowej warto przypomnieć czym dla Polaków były komunistyczne zbrodnie przybyłe do Polski na sowieckich tankach i to od 17.09.1939 r. Informowanie o prawdzie historycznej jest obowiązkiem każdego patrioty czującego się Polakiem.

HISTORIA PILECKIEGO

Nasz największy narodowy bohater zamordowany przez komunistów Rotmistrz Witold Pilecki Pilecki dał się, jak wiemy, dobrowolnie zamknąć w Auschwitz, gdzie  zbierał i przekazywał materiały wywiadowcze przez wypuszczanych na wolność więźniów. 

Przygotował pierwszą tajną notę na temat ludobójstwa w Auschwitz. Zorganizował tam Związek Organizacji Wojskowych (ZOW). Więźniowie, głównie byli żołnierze, tworzyli tzw. piątki. Każda taka grupa rozbudowywała swoją siatkę konspiracyjną, nie wiedząc nic o istnieniu innych "piątek". Był to oryginalny pomysł Pileckiego. Później ZOW był budowany na wzór organizacji wojskowych. Jego dowódcą został płk Kazimierz Heilman-Rawicz z ZWZ-AK. ZOW - wedle zamysłu Pileckiego - miał przygotować powstanie w obozie.

Witold Pilecki uciekł z obozu Auschwitz, do którego dobrowolnie trafił w 1940 roku, aby zdobyć informacje o niemieckich zbrodniach i współtworzyć obozową konspirację. Nocą z 26 na 27 kwietnia 1943 roku razem z nim zbiegło dwóch współwięźniów. Wszystkim udało się dotrzeć do Nowego Wiśnicza, gdzie Pilecki napisał raport o sytuacji w obozie.

O tych faktach oraz o życiu. walce o Polskę i męczeńskiej śmierci z rąk komunistów nakręcono i dalej nakręcane są filmy, pisane publikacje i książki wydawane na całym świecie.
Autorzy filmów czy publikacji przybliżają światu postać niezwykłą i bohaterską - naszego Polskiego Narodowego bohatera wszech czasów. Niezwykła w istocie to postać na której wzorują się miliony ludzi na całym świecie.

Bity przez komunistów z UB, kopany, torturowany fizycznie i psychicznie pozostał Niezłomny. Nie zdradził Świętej Rzeczypospolitej. Oddał swoje życie za Wolną Polskę.

"Spójrz Polaku w oczy Pileckiemu, spójrz na wyraz jego twarzy.
Promieniuje z niego jakaś niezwykła moc, spokój, godność i duma oraz pogarda wobec katów!
Nam Polakom nikt nie jest w stanie odebrać godności. Nikt!
My Polacy to ród Panów, Aniołów.
Pilecki otrzymał niezwykłe umocnienie ducha - to Duch Święty dał mu tą moc i siłę by do końca pozostać wiernym Świętej Polsce.
Spójrz Polaku w oblicze Pileckiego i czerp z niego natchnienie jak żyć i jak służyć naszej Ojczyźnie..."

O największym bohaterze powojennej Polsce, o tym którego życie i walka o Polskę stało się wzorem cnót do naśladowania dla młodego patriotycznego pokolenia Polaków, nikogo nie trzeba przekonywać. Napisano, już o tym jak wspomniałem, wiele książek, nakręcono kilka filmów ale wciąż istnieje w Polsce „ niedosyt” jego osoby, życia i walki o Polskę.

Gdy zostanie odnaleziony, w moim skromnym przekonaniu, jego grób, grób Rotmistrza Witolda Pileckiego będzie  miejscem niemal „ świętym” dla Polaków i nic i nikt tego nie zmieni a pojękiwania komunistów już nic dla patriotów nie znaczą.
 

Żródło :
https://niewygodne.info.pl/art......(link is external)
IPN (web.archive.org)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-09-2021 [10:41] - NASZ_HENRY | Link:

Kat miał kryszę kapo Cyrankiewicza ☺☻
 

Obrazek użytkownika u2

26-09-2021 [11:05] - u2 | Link:

"Kat miał kryszę kapo Cyrankiewicza"

Cyrankiewicz "robił" w KL Auschwitz na tzw. "Kanadzie". Na rampie, gdzie odbierano wszelkie kosztowności posyłanym do gazu. Więc musiał być zaufanym Niemców.

To samo się tyczy Chimczaka. W UB/MBP mieli na niego haki, wiec był ich najwierniejszym sługusem.

Obrazek użytkownika sake3

26-09-2021 [11:41] - sake3 | Link:

Panie Autorze! Chciałabym mieć tyle wiary co Pan,że gdy grób  W.PIleckiego zostanie odnaleziony będzie to miejsce święte dla Polaków. Raczej przypuszczam,że media przemilczą albo obśmieją tę postać za niemądry patriotyzm, a sam grób zostanie zdewastowany albo oblany farbą.Teraz w dobie ,,europeizacji' 'nie ma miejsca ani przyzwolenia nawet na elementarną przyzwoitość,o kulturze nawet już nie wspomnę. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-09-2021 [12:01] - Tezeusz | Link:

@sake3-  posiadamy odpowiednie zdania jak to w demokracji. Czas pokaże kto miał rację

Obrazek użytkownika sake3

26-09-2021 [15:21] - sake3 | Link:

@Tezeusz....Mnie nie chodzi o to kto z nas ma rację tylko o fakty. Trudno nie zauważyć że coraz częściej Polskę atakują sami Polacy.Te pełne wyższości wypowiedzi celebrytów i aktorzyn uważających Polskę za oazę ciemnogrodu i balast którego należy się pozbyć i to jak najszybciej na rzecz światłej Europy. Tp pełne wulgaryzmów wrzaski młodzieży która nawet nazwisk bohaterów nie potrafi wymienić. Zniszczone symbole złożone w hołdzie np.Ince już nie mówiąc o ordynarnych wypowiedziach pod jej adresem. mówią ,że święte miejsca nigdy nie będą ani znalezione, ani poswięcone.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-09-2021 [15:24] - Tezeusz | Link:

sake przecież to pokolenie czerwonego ścierwa z UB albo im zabrano emerytury albo ich rodzicom.
Resortowe komusze bydło.

Obrazek użytkownika u2

26-09-2021 [16:49] - u2 | Link:

"Te pełne wyższości wypowiedzi celebrytów i aktorzyn uważających Polskę za oazę ciemnogrodu i balast którego należy się pozbyć"

Im więcej takich wypowiedzi celebrytów i aktorzyn w przestrzeni publicznej ... tym lepiej. Ludzie nie są głupi. Niektórzy prości ludzie dla przekory noszą koszulki z napisem "Jestem z ciemnogrodu" i są z tego bycia ciemnogrodzianinem dumni :-)