France elegance

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Militarny kontrakt wart 100 mld. dolarów przeleciał Francji koło nosa. Australia, przy wsparciu Brytyjczyków, po pięciu latach od podpisania umowy wypięła się na Francję i wybrała atomowe zakupy w USA. Po solidarności europejskiej zobaczyliśmy teraz solidarność w wydaniu anglosaskim. Czy ja się cieszę? TAK. Bo jak nas robią w bambuko unijne oszołomy np. w sprawie transportu tirów i w "praworządności", a Francja ma w tym niemały udział, to bierzmy przykład z Anglosasów! Mamy do wydania na zbrojenia i atom kilkadziesiąt miliardów dolców, więc być może po raz drugi Francji i Niemcom cosik przejdzie koło nosa? Tytułowe "France elegance" wypadałoby zastosować także co do Czechów, np. na poczet unijnych kar podnieść im opłaty za tranzyt czy ograniczyć nasz eksport żywności. Nie jestem złośliwa, nie nie, chcę żeby Czesi poznali europejską solidarność. Wiem że Morawiecki jako doświadczony bankster coś tu wymyśli. W ciągu 2 lat najdalej dostaniemy asa gazowego z naszej rury, więc i tu możemy szczególnie w cenach "podziękować" Czechom - "live is brutal". W stosunkach międzynarodowych nie ma przyjaciół są tylko interesy - jak mawiają praktyczni Anglosasi.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

23-09-2021 [02:31] - Piotr Węcław | Link:

Zgoda. Jeżeli nie potrafimy sobie poradzić z graczem o słabszym potencjale od naszego, a takim są Czechy, to z kim możemy grać jak równy z równym?

Ale, to są w sumie i tak "sfary głupie", ponieważ już wkrótce "zginiemy w zupie" globalistycznego totalitaryzmu zwanego również New World Order, w stronę jakiego pcha nas obecny rząd.

Obrazek użytkownika Ptr

23-09-2021 [12:12] - Ptr | Link:

W Czechach Niemcy lub unia też mogą mieć wpływy, by utrudnić nam grę. Kalendarz tych ruchów TSUE pasuje pod czeskie wybory. Jak ładnie zgrywa się ze wschodem.  Na wschodzie mamy konflikt , a unia nadal atakuje z zachodu. Tylko oświadczonka się wydało  jak to popiera obronę granic, aby mieć jakiś dupochron dla opinii publicznej. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-09-2021 [15:52] - Ula Ujejska | Link:

@Ptr
Totalsi mają krótką pamięć. "Pomocną dłoń" w sprawie Turowa widać gołym okiem od lat, a w międzyczasie różni rządzili w Polsce, jednak obciąża się za niepowodzenie głownie PiS.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-09-2021 [15:36] - Ula Ujejska | Link:

Panie Piotrze
To nie są "głupie sfary". Dla nas to być albo nie być.

Obrazek użytkownika u2

23-09-2021 [07:58] - u2 | Link:

"na poczet unijnych kar podnieść im opłaty za tranzyt czy ograniczyć nasz eksport żywności."

Polacy są właścicielami wszystkich rafinerii w Czechach. Nie trzeba robić sztucznej wojny cłowej.

Co do kopalni węgla brunatnego to niedawno zginął w USA na Alasce Petr Kellner, ktory był właścicielem kopalni po stronie czeskiej i niemieckiej. Przypadek ? Nie sądzę.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-09-2021 [15:38] - Ula Ujejska | Link:

@U2
Możliwości obrony mamy przeróżne - trzeba tylko po nie stanowczo sięgać.

Obrazek użytkownika Jabe

23-09-2021 [09:38] - Jabe | Link:

Francja przynajmniej nie uchwaliła 447.

Obrazek użytkownika admin

23-09-2021 [10:09] - admin | Link:

Gdybym był francuskim politykiem, dążyłbym do zbliżenia z Polską. No ale nie jestem.. Szkoda, bo dwudziestolecie międzywojenne pokazało, że Polska i Francja może być blisko i dawało to obopólną korzyść. Choć oczywiście wtedy zmarnowano dobrze zapowiadający się sojusz. Francja nie doceniła Niemiec (i nas jako blokera u ich boku) a przeceniła Wielką Brytanię. Dziś to się powtarza a dysproporcja miedzy nami większa niż wtedy

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-09-2021 [15:48] - Ula Ujejska | Link:

@Admin
Oczywiście, i dodam że Francja walnie wsparła nasze dążenie do niepodległości w 1918 roku. Jednak słyszę już z Francji płynące głosy rozsądku. Czy to się przełoży na zmiany w polityce europejskiej? Tu mam wątpliwości, bo jednak to głównie Niemcy finansują francuski deficyt w budżecie.

Obrazek użytkownika Jan1797

25-09-2021 [11:09] - Jan1797 | Link:

Francja?
Jak rzuciła rozumem o ziemię w 39, tak leży.
Laschet; "Widzieliśmy w Afganistanie gdy Amerykanie wycofali się, Europa nie byla w stanie zabezpieczyć jednego lotniska" :((