Rosja nie jest normalnym krajem to imperium zła

Rosja nie jest normalnym krajem, nie jest państwem, które się normalnie zachowuje, jest państwem-agresorem; wymaga to zdecydowanych działań ze strony wspólnoty międzynarodowej - powiedział prezydent Andrzej Duda, który odwiedził Misję Obserwacyjną UE w Gruzji.

Rosja nie jest normalnym krajem”
Działania rosyjskie, agresywne, imperialne, które zabierają ludziom możliwości rozwoju, zabierają ludziom normalne życie, doprowadzają do destrukcji państw, do sytuacji wojennej, gdy ludzie giną, są ranni, to są działania, które nie mogą być akceptowane przez wspólnotę międzynarodową. Rosja nie jest normalnym krajem, nie jest państwem, które się normalnie zachowuje; jest państwem-agresorem, to widać w takich miejscach jak to — mówił prezydent Duda. (https://wpolityce.pl/swiat/552...? ?

Czy Rosja stała się już imperium zła ?
Dawnymi czasy, czyli ponad 100 lat temu, mój Ukochany Żołnierz, Marszałek Józef Piłsudski na pytanie – które z dwóch państw Niemcy i Rosja są bardziej niebezpieczne dla nowo powstałej Ojczyzny Polski odparł – "oba państwa i narody są dla nas śmiertelnymi wrogami, na wczoraj, na dziś i na jutro"...
„Wiemy dobrze, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę! Byliśmy głęboko przekonani, że przynależność do NATO i Unii zakończy okres rosyjskich apetytów. Okazało się, że nie, że to błąd” – powiedział w sierpniu 2008 roku śp. Lech Kaczyński, przemawiając na demonstracji w Tbilisi w obliczu wojennej agresji ze strony Rosji. Z dzisiejszej perspektywy widać dobrze, jak słuszne były to słowa…

Zachód był zbyt naiwny, wierząc w dobre intencje Włodzimierza Putina. Putin był nieszczery, kiedy zapewniał o swojej lojalności wobec systemu wartości wolnego świata. W rzeczywistości były to mrzonki, gdyż były pułkownik KGB zawsze gardził demokracją. Od pierwszych dni swojej prezydentury Putin z maniakalnym uporem przygotowywał się do wskrzeszenia autorytarnego imperium zła.

Jako przedstawiciel tajnych służb, Putin wierzył, że będzie w stanie odnowić imperium na postsowieckim obszarze przy pomocy swojej agentury. To było sprawą całego jego życia… I on dołożył wszelkich starań do tego, by agenci FSB i GRU (Główny Zarząd Wywiadowczy) Federacji Rosyjskiej zajęli kierownicze stanowiska we wszystkich republikach byłego ZSRR. Lecz „kolorowe rewolucje” w Gruzji i na Ukrainie podważyły jego wiarę we wszechmoc tajnych metod wpływu politycznego. Narody Gruzji i Ukrainy okazały opór wobec prorosyjskich dyktatur.

Pamiętamy z mediów jak w pierwszym kanale rosyjskiej telewizji państwowej wyemitowano program publicystyczny, w którym dyskutowano między innymi na temat II wojny światowej. Były szef Rosyjskiego Kongresu Żydów, Jewgienij Satanowski, pochwalił w jego trakcie politykę Józefa Stalina i dokonane z jego rozkazu zamordowanie polskich oficerów w Katyniu.
Rosyjsko-żydowski politolog przypomniał wówczas na łamach Rosyjskiej prasy, że Stalin był dowódcą radzieckich sił zbrojnych zarówno w czasie Katynia, jak i Powstania Warszawskiego. Zdaniem Satanowskiego w obu przypadkach komunistyczny dyktator „miał rację”, dlatego „powinien był zrobić i pierwsze, i drugie”, czyli tym samym powinien był wymordować polskich oficerów oraz nie udzielić pomocy powstańcom.

Jeden z twórców „Nowiczoka”, Wił Mirzajanow, w wywiadzie udzielonym portalowi Glavcom.ua skomentował swój stosunek do Rosji, która obecnie aktywnie używa tej trucizny. Naukowiec został zmuszony do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych w latach 90., ale nadal aktywnie śledzi procesy polityczne zachodzące w Rosji, informuje Glavcom.ua.

„Imperium Rosyjskie to imperium zła. Wciąż zniewala mój naród tatarski i inne [narody] – baszkirski, naród Komi. I wszyscy wiecie, w jakim napięciu trzyma sąsiadów, jak podbija terytorium Ukrainy. Zagraża także krajom bałtyckim. To jest imperium zła, przede wszystkim tak oceniam Rosję”
Dzisiaj kraje Zachodu przekonują się coraz bardziej, że polityka Rosji i Putina zmierza do odbudowy dawnej potęgi Związku Radzieckiego. Metody stosowane, by do tego doprowadzić, wielu już nazywa bandyckimi. A jak jest naprawdę?

Dlaczego Rosja staje się agresywnym wręcz bandyckim krajem?
Wielu komentatorów wypowiadających się obecnie w mediach porównuje obecne działania Rosji do działań na pograniczu „bandyckich”, przykrywających autentyczne problemy wewnętrzne tego kraju, czyli działania zmierzające w tzw. i znaną „ucieczkę w imperium”. A dlaczego tak się dzieje? Oto kilka stwierdzonych przez media przyczyn:

Po pierwsze skorumpowana gospodarka Rosji.
Rosja już zaczyna płacić za Krym, następuje powolna destabilizacja rubla i jego osłabienie w stosunku do dolara o min. 10 %. By nie dopuść do dalszego osłabiania rosyjskiej waluty Centralny Bank Rosji wydał już około 435 mld USD na jej ratowanie co jak wiemy nie przynosi zamierzonego efektu. Giełdowe spadki zaczynają odczuwać rosyjskie koncerny jak Gazprom, Łukoil ( powoli wycofuje sie z Polski), Rosnieft i inne.
Rosyjska gospodarka jest, jak podają znawcy rynków ekonomicznych, w ostatnim okresie czasu mocno skorumpowana i „ufamilijniona”. Robienie interesów w Rosji, jak wskakuje praktyka, uzależnione jest wprost od dobrych i bardzo kosztownych relacji z tzw. aparatem władzy, o czym wielu mieniących się jako niezależnych szybko się przekonało w więzieniach i łagrach Rosji. Według rankingów korupcji Rosja zajmuje 127 miejsce na 177 badanych państw (Polska jest na 38 pozycji). Większość wpływów do budżetu Rosji pochodzi ze sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego. Obniżka cen na te produkty może zachwiać gospodarką tego kraju, doprowadzając do krachu gospodarczego.

Po drugie problemy wewnętrzne Rosji.
Stary i odwieczny sposób pozbycia się problemów wewnętrznych to zainteresowanie społeczeństwa czymś nowym, więc Rosja „mocarstwowa” wygrażająca pięścią reszcie świata jest jak menel, któremu co prawda wysiadły nerki i wątroba, ale jest w stanie w bramie obić niejednego przechodnia. Każde odpuszczenie przez Putina dominacji uznawanej jako zawsze normalną, w tym wpływu na Ukrainę, byłoby szybkim zakończeniem kariery politycznej Putina. A tak działanie Unii Europejskiej na tym terenie wręcz zrodziło w Rosji chęć odwetu niezależnie od konsekwencji na arenie międzynarodowej.

Po trzecie agresywna polityka zewnętrzna Rosji.
Świat zachodni już przekonał się wielokrotnie, że Putin jest jednak partnerem mało przewidywalnym a nie jak dawniej widzieli go przywódcy UE - partnerem obliczalnym, z którym warto robić interesy. Jednak Rosja zawsze traktowała i traktuje po obaleniu ZSRR kraje będące wówczas pod jej dominacją jako tzw. „sezonowe odpryski powstałe po chwilowym osłabieniu mocarstwa” - co zresztą było i jest mocno lansowane w działaniu rosyjskiego KGB, którego przedstawicielem jest przecież nie kto inny jak przywódca Rosji - Putin.

Wnioski
Nie łudźmy się, że Rosja pogodziła się całkowicie z utratą swoich wielkomocarstwowych wpływów na arenie międzynarodowej głównie w Europie. Węgry, Polska, kraje nadbałtyckie to przyszłe cele wojny - może nie od razu militarnej, ale gospodarczej oraz dalszego uzależnienia gospodarczego od dostaw surowców z Rosji głównie gazu ziemnego i ropy naftowej, w tym także mocno i często stosowanego embarga na zakupy dóbr i towarów z tych właśnie państw.

Wielu polityków i ekonomistów europejskich oraz ze Stanów Zjednoczonych twierdzi, że takie działanie w zakresie szantażu militarnego i gospodarczego charakteryzuje bandyckie imperium zła, w tym obecnie i głównie Rosję.

Na te i inne problemy wynikające ze stosunków gospodarczych i politycznych między Polską a Rosją przedstawione graficznie na przestrzeni wieków w tym także i katastrofy smoleńskiej z dnia 10.04.2010 r. przedstawia i demaskuje w swojej książce Józef Szaniawski pt. „Imperium zła Rosja przeciw Polsce i Europie”. Zapraszam do zapoznania się z tą książką.

Żródło :
https://wolna-polska.pl/wiadom...
https://jagiellonia.org/tworca...
https://www.fronda.pl/a/rosja-...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryan

19-07-2021 [20:00] - Ryan | Link:

gdy ujawnisz plagiatora i zwykłego trolla to tak się na ścieku sowieckim kończy
Co za dno
​Smiec śmiecia śmieciem pogania

https://agnieszkas.neon24.pl/post/162774,gamonie

Obrazek użytkownika J z L

19-07-2021 [22:05] - J z L | Link:

Właśnie dostałem e-mail od tutejszego komentatora z tekstem o tych dwóch bandytach bym to opublikował bo sam nie może
Przyznam że większych suky***nów to w sieci nie znajdzie jak tych tamtejszych bandytów i plagiatorów
Ale więcej jutro w notce
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

19-07-2021 [20:11] - Marek Kudła | Link:

Tak, to nieludzka ziemia !!!

Obrazek użytkownika Pers

19-07-2021 [20:29] - Pers | Link:

Strona ałtora http://www.mscz.pl/

Obrazek użytkownika J z L

19-07-2021 [21:55] - J z L | Link:

A to strona sowieckich wszarzy,złodziei,plagiatorów,UB-ekow , SB-ekow czyli turańskiej dziczy
https://www.neon24.pl/

 

Obrazek użytkownika Pers

19-07-2021 [20:37] - Pers | Link:

Tutaj coś na temat, dziś napisałem:
Niektóre fobie dotyczące postronnych narodów są sztucznie tłumione. Obecnie passe jest nienawiść do Niemców a już do żydów wręcz zakazana i chroniona odpowiednimi przepisami kodeksu karnego. Mimo tego, że przedstawiciele tych dwóch narodów wyjątkowo źle zapisali się w naszej zbiorowej pamięci. Taka jest jednak "mądrość etapu" i nic na to nie poradzimy.
 Rusofobia ma się jednak jak najlepiej. Media wszystkich odcieni zgodnie dmuchają w tę samą trąbę "fobiczną" co nie jest niczym szczególnym bo istnieją określone tematy, jak np. picdemia, gdzie ukryci za kurtyną ustawiacze świata dyktują określony dyskurs. Czasami wajcha jest przekładana i zbiorowa nienawiść jest kierowana przeciwko innemu wrogowi, obecnie przeciwko Chinom. Taktyka medialna zawsze jest taka sama i polega w pierwszym rzędzie na opisie strasznych zagrożeń, które stwarzają określone państwa dla "wolnego świata". Tak się jednak dziwnie składa, że to właśnie ten "wolny świat" z USA na czele wywołał praktycznie wszystkie konflikty zbrojne na świecie po II WŚ. Liczba ofiar idzie w miliony i to podobno w czasie "pokoju". Następnym sposobem jest odhumanizowanie potencjalnego wroga przypisując mu najgorsze cechy, stąd pewnie "Putin - nowy Hitler" czyli Putler.

Wywołanie określonych fobii skierowanych przeciwko określonym państwom ma głębokie uzasadnienie praktyczne. Stanowi pewnego rodzaju przygotowanie artyleryjskie poprzedzające właściwy atak militarny. Tak było w przypadku Jugosławi, Iraku, Libii czy Afganistanu. Należało przygotować opinię publiczną do tego co miało się wydarzyć. I wydarzyło się. Dziś już mało kto pamięta, że pretekstem do inwazji na Irak była rzekoma "broń masowego rażenie", której fiolkę pokazał nawet gen. Powell w ONZ. To nic, że wszystko okazało się bujdą na resorach ale kto teraz o tym pamięta? Po Iraku USA napadły na inne kraje i zawsze był jakiś "ważny" powód.

 Rusofobia w Polsce jest bardzo potrzebna naszym "sojusznikom" bo Polska stanowi bardzo ważny element w osaczaniu Rosji przez USA i NATO. Oprócz tego jesteśmy bardzo usłużnym "ratlerkiem" ujadającym zza pleców swojego pana i jako członek UE możemy wraz z bałtyckimi "mocarstwami" blokować wszelkie inicjatywy mające na celu normalizację stosunków z Rosją. Okazuje się jednak, że nie na wiele to się zdaje bo np. NS2 zostanie ukończony a my w nagrodę będziemy kupować rosyjski gaz. 

Podobna sytuacja manipulacji fobiami jest w przypadku Ukrainy. Polacy mają kochać braci Ukraińców, dla których nawet się poświęcili torpedując projekt Jamał 2, który, o zgrozo, miał omijać Ukrainę. Polska poświęciła swój interes geostrategiczny i ekonomiczny dla państwa, które do dziś nie pozwala na ekshumację i godny pochówek Polaków, ofiar Rzezi Wołyńskiej. Mamy Ukraińców kochać i basta!  https://spiritolibero.neon24.p...

 

Obrazek użytkownika Ryan

19-07-2021 [21:46] - Ryan | Link:

Czy dotarło do ciebie że Nasze Blogi to nie Toy-Toy jak neon gdzie plagiator i złodziej tekstów to zawód i powołanie
​fajny tekst o dwóch złodziejach , jeden były admin drugi obecny

https://agnieszkas.neon24.pl/post/162774,gamonie
 

Obrazek użytkownika J z L

19-07-2021 [22:08] - J z L | Link:

Obrazek użytkownika Pers

19-07-2021 [22:13] - Pers | Link:

rjanek
Ten tekst jest mój.
Jeśli masz inne zdanie to podaj link, że ukradłem.
I pamiętaj, że do Łodzi mam tylko 170 km :)))))))))

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2021 [07:48] - J z L | Link:

to z tych Tworek będziesz jechał z przesiadką czy bez

Obrazek użytkownika Pers

19-07-2021 [22:22] - Pers | Link:

rjanek & husky
Nie podniecajcie się tak chłopcy bo wam jeszcze jakaś żyłka pęknie i nieszczęście gotowe :))))

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2021 [07:43] - J z L | Link:

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-07-2021 [06:13] - Tezeusz | Link:

Piszesz cytuję:

"Wywołanie określonych fobii skierowanych przeciwko określonym państwom ma głębokie uzasadnienie praktyczne. Stanowi pewnego rodzaju przygotowanie artyleryjskie poprzedzające właściwy atak militarny.."

Przecież to ty masz fobie antypolska pro sowiecką wystarczy poczytać twoje materiały w Scierwoneonie i wszystko jest jasne kto jest kim...A tutaj kogo udajesz patriotę.... ale na pewno nie Polskiego. Pokaż chociaż jeden swój materiał na ten temat, chociaź jeden....Zero!

Persie aleś ty małostkowy i zakłamany..Troll pod wieloma twarzami patrz szperaczki i inne twoje badziewia wykopane z NP, Salonu 24.pl ....
Nawet Admin NB ciebie już poznał i wie kim jesteś.

Może zaprzeczysz?

 

Obrazek użytkownika Pers

20-07-2021 [10:10] - Pers | Link:

tezeuszku
Twierdzisz, że nie czytasz moich notek a znasz je na wyrywki.
To jak to jest? :))))

Obrazek użytkownika Niezalogowany

20-07-2021 [13:30] - Niezalogowany | Link:

Twojemu propagandowemu bełkotowi przeciwstawię solidną analizę tego, jak kreml próbuje poróżnić ze sobą państwa, które atakuje hybrydowo, w tym własnie Polskę i Ukrainę. Wszystkie "twoje" argumenty, jeszcze zanim je tu wkleisz, pojawiają się w ruskich kanałach dezinformacyjnych i w publicznych analizach polskich służb specjalnych, takich jak ta tutaj:
https://www.stopfake.org/en/st...