Ukraińcy z bandytów robią bohaterów narodowych pełną gębą

Niby nie nowość! Lecz najgorzej oswoić się ze złem, z zakłamaniem, ze zniewoleniem! Tym bardziej podzielam gorąco, te ważne propozycje Aleksandra Sobolewskiego poniżej, potomka Wołyniaków z Ziemi Kowelskiej, odnośnie wniesienia stosownej petycji Kresowian na ważnym forum międzynarodowym, choćby tym w Hadze. A zatem po opublikowaniu wpisu na blogu, przesyłam go zarazem na adres Kresowian oraz liderów kresowych organizacji w Polsce i za granicą, poddając go tym samym pod szeroką i mam nadzieję żywą, gorącą dyskusję. Wyróżniając w tej liczbie Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich z Witoldem Listowskim i Prof. Leszekiem Jazownikiem na czele. Jest bowiem oczywiste, że z Inicjatywą na jakimkolwiek forum międzynarodowym, mogą wystąpić skutecznie, jedynie siły zorganizowane.
Wszyscy pamiętamy wciąż wielką radość Kresowian w Polsce i po różnych częściach świata, gdy Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Na ten dzień Kresowianie, rodziny kresowe oraz ludzie uczciwi, przyzwoici, dobrej woli, polscy patrioci, niepoprawni blogerzy i jakby ich jeszcze zwać, na ten wspaniały dzień, czekaliśmy wszyscy długie 73 lata. Wspaniały ów dzień i wymodlone święto niejedno ma imię, serce i niejedną okrytą zmarszczkami cierpienia twarz. Zupełnie jak w poniższym liście, który polecam szczególnej uwadze.....

 
Szanowny Panie Sławomirze,
jestem wnukiem i synem Wołyniaków. W domu do moich dorosłych lat nikt nie wspominał o ludobójstwie, dokonywanym przez organizacje ukraińskie. Dopiero gdy jako pełnoletni, zacząłem dopytywać się o losy rodziny, w oszczędnych słowach dowiedziałem się, co doprowadziło do ucieczki z terenów dzisiejszej Ukrainy dziadków i mamę. Większość rodzeństwa babci została w okrutny sposób zamordowana wraz z całymi rodzinami. Ja sam nie chcę wracać do traumy przeżyć zamordowanych moich krewnych, jak i mamy oraz dziadków.
Stawiam sobie jednak pytanie, czy te zbrodnie zorganizowanego ludobójstwa na ludności Polskiej i jak czytam innych narodowości - nie podlegają Trybunałowi Międzynarodowemu w Hadze ?
Z jakiego powodu i w imię jakich idei, czy interesów, po rozpadzie ZSRR, Polska nie wniosła skargi, lub nie rozpoczęła procedury prawnej dla wniesienia tych zbrodniczych czynów przed osąd międzynarodowego Trybunału?
Na licznych forach , oraz stronach internetowych piszemy Polacy dla Polaków. O tych faktach wiemy. Natomiast Ukraińcy z bandytów i politycznych przywódców bandytów robią bohaterów narodowych, stawiając pomniki i głosząc glorię na ich temat - również na forach międzynarodowych.
Czy jest możliwe powołanie społecznego ruchu Polaków dla zmobilizowania polskiego rządu do działań na rzecz wniesienia na międzynarodowe forum kwestii zorganizowanego i opatrzonego politycznym błogosławieństwem ludobójstwa, dokonanego na ludności Polskiej i innych narodowości ?
Moja sugestia - zmobilizujmy społeczność internautów i żyjących jeszcze świadków historii.
Może trzeba takie wystąpienie skierować do IPN?
Nie jestem blogerem, nie prowadzę polemik. Nie jestem również zainteresowany zemstą na Ukraińcach. Uważam jednak, że postawienie w zwierciadle prawa poczynań wielkiej części narodu ukraińskiego, da pokój sumieniu żyjących, da spokój duszom zamordowanych i pozwoli Ukrainie wyzwolić się z jarzma kłamstwa, w którym będą musiały tkwić kolejne ich pokolenia.

Z wyrazami szacunku Aleksander Sobolewski
Poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r.
 
W odpowiedzi na mój list do Pana Aleksandra, otrzymałem jeszcze odpowiedź, już we wtorek 29 sierpnia:  „[...] Dziękuję za załączone pozdrowienia.
Co do mogił zamordowanych, to nikt z mojej rodziny nie przekazał mi  informacji gdzie i przez kogo byli pochowani. Jak zginęli ? Męczeńsko... Nie chcę o tym pisać, jak i wywoływać z pamięci relacji mamy i babci.  Wiele tego typu opisów jest uwiecznionych i opublikowanych.
Jeżeli będzie trzeba złozyć jako relacje do akt , to to zrobię.
Co do miejsca mordów - muszę to skonsultować z moją siostrą, bardziej zaangażowaną w rodzinne historie. Wiem, że miejsca zamieszkania zamordowanych jak i ocalałych to Turzysk, Ułanówka, Kowel, Sarny, Dolsk osada wojskowa. Bliżej o rodzinie -  http://wolyn.republika.pl/opis...
[...] Jestem gotowy do współpracy i wsparcia Pana działań w tym zakresie. Z wyrazami szacunku Aleksander Sobolewski”

 
A z kolei w odpowiedzi na zapytanie: „[...], czy tak przygotowany wpis może być opublikowany na moim blogu i przesłany do Kresowian w Polsce i za granicą?!”
Otrzymałem odpowiedz już 31 sierpnia, tej treści: „Panie Sławomirze, wyrażam zgodę na publikację. Jestem pełen nadziei, że zaproponowana inicjatywa wspólnym wysiłkiem będzie prowadziła do postawionego celu. Raz jeszcze podkreślam, nie chodzi o zemstę, nie chodzi o kopanie nowych okopów nienawiści. Z poważaniem dla Pana i dla pamięci tragicznych wydarzeń,
Aleksander Sobolewski”

 
 
P.S.
Podkreślenia w tekście pochodzą od autora bloga S. T. Roch
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

18-06-2021 [23:03] - J z L | Link:

https://t.co/M2q9jP7R4t?amp=1
Jak poczytacie to zauważycie ,że każda część ludzkiego ciała była poddawana okrutnym torturom ,te sposoby zadawania śmierci są wręcz niewyobrażalne . Przedmiotem męczeństwa byli wszyscy Polacy niezależnie od wieku,,płci ,wykształcenia czy sprawowanej funkcji w społeczeństwie. Sposoby tego zwyrodniałego ludobójstwa są po prostu nie niewytłumaczalne i nie ludzkie . Do najczęstszych sposobów zadawania śmierci należało : -podrzynanie nożem lub sierpem gardła -wyrywanie żył od pachy do stóp -przecinanie tułowia piłką ciesielską lub specjalną piłą drewnianą -zaduszenie dziecka przez nawrzucanie na nie różnych szmat - wbijanie na pal starszej osoby lub dziecka -przybijanie gwoździami do drzwi - zdzieranie skóry z ciała - topienie poprzez wrzucenie do studni i narzucanie kamieni - wbijanie niemowlęcia na widły -palenie żywcem -zakopywanie żywcem ofiary aż po szyję

A dzisiaj w dalszym ciągu zwyrodnialcy są gloryfikowani na Ukrainie , mówi wzniośle o ,,wybaczaniu i pojednaniu" -naprawdę ? -a może należy wpierw zgiąć kark i przeprosić , nazwać ludobójstwo ludobójstwem , zezwolić na ekshumację i pochówek szczątków . Przecież to są Polacy -im się to po prostu należy . Dzisiaj jest to prawda która jest dla wielu niewygodna ,najchętniej by uznali ,że nie istnieje -zabili by ją

https://twitter.com/AgaNagrodzka/status/1405955510021525504

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-06-2021 [11:24] - Tomaszek | Link:

Ukraińcy to jeden z tych skur...ałych krzakowych narodzików co krzyk robią i zamieszanie , a na prawdę to są teraz przedmiotem podziału między Niemcami i Rosją . Ziemia tania i urodzajna robole za pół darmo i dymanie pewnie po mniej jak 10 ojro , czyli według szwabskich standartów demokracja . Stąd parasol ochronny . Wcześniej czy później ruscy wezmą co chcą (Krym już wzięli) a Niemcy ustanowią tam swoje rządy . Poza unią , bo unia to również prawa . Ustanowią jakąś republikę i po sprawie . Nawet już pajaca aktora mają za prezydenta . Polska szwabom  się uwala , reszta Osteuropy wyczerpuje , a tu 50 milionów roboli do wzięcia i najżyźniejsza ziemia Europy . Głupi by nie wziął . No i dziadek z Wehrmachtu i dziadek z SS Galizien to towarzysze broni . To trzeba chronić .

Obrazek użytkownika paparazzi

19-06-2021 [19:52] - paparazzi | Link:

Et Verbum in sensu.