Śp. Prezydent Lech Kaczyński - pamięć i wpomnienie

Czy Śp. Prezydent Lech Kaczyński - stał się w naszych sercach męczennikiem, czy narodowym bohaterem, który zginął w bombowym zamachu ?

Od 10.04.2010 r. do chwili obecnej trwają dyskusje o przyczynach tragicznej śmierci śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Temperatura prowadzonych na ten temat dyskusji podziela Polaków co do samych ich przyczyn. Wielu jednak uważa tę śmierć za męczeńską i bohaterską. Śp. Prezydent RP Lech Kaczyński był niewątpliwie wielkim polskim patriotą, kochał Polskę, kochał Polaków i za Polskę oddał swoje jeszcze młode życie.

10.04.2010 r. - ta tragiczna data została zapisana na zawsze w historii naszego kraju. Tragiczna śmierć Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z małżonką oraz wybitnych polityków, wojskowych, duchownych, pilotów i obsługi TU 154, który rozbił się w Smoleńsku, uderzyła głęboko w serca narodu polskiego.

Ginie w katastrofie lotniczej, a a raczej zamachu bombowym, w tragicznych do końca nie wyjaśnionych okolicznościach, najważniejsza osoba w państwie - Prezydent RP.  Największa katastrofa lotnicza, a może zamach, w dziejach naszego kraju zabiera 96 niewinnych istnień ludzkich. Kwiat kadry wojskowej NATO, duchowieństwo, najważniejsi i znaczący w  kraju politycy. Komu na tym zależało ? Komu ci ludzie przeszkadzali, zadajemy sobie pytania? KOMU ?
Dlaczego zginął prezydent Polski? Czy była to katastrofa, jak oceniają powołane zespoły państwowych ekspertów z Polski i Rosji, czy może był to zamach, jak podaje sejmowa komisja parlamentarna oraz eksperci z krajów zachodnich ? Zginął nasz Prezydent bo, jak pisze wielu na portalach internetowych był "niewygodny mocarstwom świata jak np. Rosji i naszym narodowym sprzedajnym kacykom pragnącym za wszelką cenę władzy"

Prezydent Lech Kaczyński był niewątpliwie nie tylko politykiem, ale i wielkim patriotą swego kraju, kochał swój kraj, zawsze pamiętał o tych, co walczyli o Polskę wolną i niepodległą. To dzięki niemu Powstańcy Warszawy mają swoje muzeum, gdzie dzięki staraniom Lecha Kaczyńskiego uratowano od zapomnienia wspaniałe karty walki o niepodległość. Był bardzo wyczulony na ludzką krzywdę, pochylał się nad każdym Polakiem, bogatym czy biednym, zdrowym czy chorym. Takim był, jak go widzieliśmy w mediach, spokojny, uśmiechnięty i stonowany.

Lech Kaczyński leciał wojskowym samolotem ,państwa członka NATO, pilotowanym przez najlepszych pilotów Wojska Polskiego  - armii, której był zwierzchnikiem, by oddać hołd tym, którzy zostali podstępnie w okrutny sposób wymordowani przez oprawców NKWD w Katyniu.

Nie wiadomo jakby potoczyła się historia naszego kraju, gdyby nie doszło to tej zbrodni z 1940 roku. Tam w lasach Katynia i innych miejscach kaźni wymordowano kwiat inteligencji Polski przedwojennej. Uderzenie w nasz kraj było celowe i zaplanowane przez Stalina. Była to zemsta na narodzie, który się nie ugiął przed bolszewizmem, za Bitwę Warszawską z sierpnia 1920 r. Wiedział o tym Lech Kaczyński i spieszył oddać rocznicowy hołd umęczonym i bestialsko zamordowanym synom swego narodu.

Śmierć otuliła go tragicznym całunem wraz z całą delegacją niedaleko miejsca zbrodni Katyńskiej. Zginął nasz prezydent ze swoją ukochaną żoną i z ludźmi, których szanował i z nimi pracował dla dobra swego kraju. Zginął zapewne myśląc o Polsce.

Dzisiaj toczymy dysputy na ten temat polityczne bądź rodzinne. Spieramy się, jak pisałem, o przyczyny katastrofy a raczej zamachu bombowego, jak wskazują ostatnie fakty, i niejednokrotnie emocje górują nad rozsądkiem. Zadajemy sobie pytanie - kiedy prawdziwi sprawcy tej okropnej zbrodni zostaną osądzeni ? KIEDY ?
Ale nic nie wróci już życia tym 96 wybitnym synom i córkom swego narodu, żadne dysputy czy oceny. Tragicznie zginęli wybitni Polacy, zginęli za swój kraj, który umiłowali nad życie i to życie za niego oddali.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

W minucie ciszy i zadumie nad tymi 96 Polkami i Polakami, którzy polegli 10.04.2010 r. za swoją ojczyznę artykuł ten poświęcam.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

18-06-2021 [16:17] - Pers | Link:

Znowu jakieś pseudo patriotyczne ...
To był bardzo przeciętny polityk i prezydent. Niesłowny.
Następnej kadencji by nie wygrał.

Proponuję trochę ciszej nad tą trumną.

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-06-2021 [20:06] - Tezeusz | Link:

Twój prezydent, jak wynika z twoich wypowiedzi i napisanych przez ciebie materiałów, siedzi pewno w Moskwie to co się plujesz. Dla mnie Lech Kaczyński to Prezydent RP wielki patriota i mąż stanu.

Obrazek użytkownika Pers

18-06-2021 [19:02] - Pers | Link:

tezeusz
//Dla Ciebie Lech Kaczyński to Prezydent RP wielki patriota i mąż stanu.//
No chyba dla ciebie bo dla mnie nie :)

//Twoj prezydent siedzi w Moskwie//
A skąd taki pomysł? To ty w prawie każdym komentarzu wspominasz Putina i Moskwę.
Stosujesz rodzaj technik przekazu podprogowego. Niby plujesz ale cały czas przypominasz tego Putina Rosję.
To sprytna sztuczka ale tylko dla niedorozwojów :)))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-06-2021 [20:08] - Tezeusz | Link:

@Persik twoje antysemickie oraz pro sowieckie poglądy antypolskie są w twoich materiałach oraz wielu komentarzach w Scierwoneonku. (https://spiritolibero.neon24.pl)
Mam ci je przypomniec ?  jak wychwalasz Putina i Rosję jak szydzisz z Armii USA w Polsce ! Starczy ? Są ogólnodostępne wraz z komentarzami.
Nie masz szacunku dla ludzi i nie masz szacunku dla samego siebie.

Obrazek użytkownika Pers

18-06-2021 [20:11] - Pers | Link:

tezeuszku
Dziękuję za propagowanie mojego bloga.
Tak masz robić!
Będziesz się starał to może przyślę ci pocztówkę z Kwiku, gdzie spotkają się Polacy :)))

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-06-2021 [21:07] - Tezeusz | Link:

Pocztówkę chyba z...Wronek

Obrazek użytkownika J z L

18-06-2021 [22:09] - J z L | Link:

ty
alpaga
Zachowujesz się jakbyś był z ery banana łupanego

Obrazek użytkownika J z L

18-06-2021 [22:16] - J z L | Link:

Tezeusz
Na tym szambie widziano klepsydre Xsawerego vel Alpaga

Obrazek użytkownika sake3

18-06-2021 [19:39] - sake3 | Link:

@Pers....Skoro powiedziałeś ,,a'' to powiedz i ,,b''.Dlaczego Lech Kaczyński wg Ciebie nie był ani patriotą ani mężem stanu.?.Bo był znienawidzony przez takie miernoty jak Tusk,Komorowski,Sikorski którzy robili wszystko by jego i rodzinę obrzucać błotem,wyśmiewać,szkalować?Jego wielkość polega nawet na tym,że usiłował pomijać milczeniem te wszystkie haniebne akcje skierowane przeciw niemu.

Obrazek użytkownika sake3

18-06-2021 [20:48] - sake3 | Link:

@Pers.......Ciszej nad tą trumną? Rzecz w tym,że nie ma tej ciszy nawet w rocznicę urodzin.Jest ohydny rechot tak jak wtedy gdy prezydent Kaczyński zginął w samolocie.W dzisiejszych dniach w Łodzi zorganizowano wystawę prac Marcello Zammenhoffa pt.,,Wagina Polska''.Wśród dzieł i arcydzieł można podziwiać zdjęcia narządów płciowych zestawionych z fotografią Lecha Kaczyńskiego czy modelu samolotu nurkującego do tegoż organu.Pomyślałam,że skoro tak nisko cenisz zmarłego prezydenta powinien obejrzeć tę wystawę,będzie to dla Ciebie potwierdzenie złej opinii o prezydencie i zapewne budujące na przyszłość.Będziesz miał też szansę na osobistą rozmowę z artystą w celu wymiany doświadczeń.

Obrazek użytkownika Pers

18-06-2021 [22:22] - Pers | Link:

sake3
To co opisujesz jest ohydne i autorowi takiej "wystawy" nie podałbym nawet nogi do ucałowania.
Jeśli sugerujesz, że moja niechęć do śp L. Kaczyńskiego posuwa się do takie podłej ekstremy to się mylisz.
Albo masz inne problemy...

Obrazek użytkownika J z L

19-06-2021 [07:23] - J z L | Link:

Żadna partia od upadku komunizmu nie zrobiła tyle dla kraju i ludzi co PiS I chyba w żadnym innym kraju nie ma tylu podłych ludzi co u nas którzy by tak pluli na partie dzięki której mogą zapomnieć o biedzie która była wszechobecna jak rządziło PO

Obrazek użytkownika Centrystka

19-06-2021 [20:25] - Centrystka | Link:

Lech Kaczyński pod koniec swojej kadencji w 2010 r. gdy rozpoczynał tragiczną i niedoszłą wizytą w Katyniu swoją kampanię na drugą kadencję,miał w sondażach śladowe poparcie i żadnych szans na reelekcję. Nie był bowiem żadnym mężem stanu lecz całkiem przeciętnym politykiem,który jednak,może za podszeptami brata,któremu meldował po wyborze wykonanie zadania,często się obrażał (miano nawet ścigać przez prokuraturę niemieckich dziennikarzy za  karykaturę Kaczyńskich jako kartofli polskich !). Na pewno był patriotą,ale mówienie,że za Polskę oddał życie,wręcz poległ,jak żołnierz na wojnie, to już naprawdę gruba przesada mówić o kimś,kto lecąc samolotem służbowo zginął w wypadku lotniczym, podobnie jak i reszta pasażerów (zwłaszcza PiSowskich) tego feralnego samolotu! .Ale i tak w sposób szalenie cyniczny wykorzystano i nadal się wykorzystuje tę lotniczą katastrofę do dzielenia Polaków na tych,którzy wierzą kłamliwej propagandzie w zamach (ten lepszy sort,of course) i tych wierzących w zwykłą lotniczą katastrofę (sort oczywiście gorszy).