Żądamy usunięcia z KUL ks. prof. Alfreda Wierzbickiego!

Kierownik Katedry Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. Prof. Alfred Wierzbicki znany jest od dawna ze wspópracy ze środowiskami „katolicyzmu otwartego”. Jednakowoż czytaj: „katolicyzmu liżącego zakmniętych na prawdę”, tak będzie lepiej dla Ciebie i innych.
            Otóż ów ks. Wierzbicki ponownie stał się bohaterem mediów, po tam jak w ostatnich dniach stanął w obronie Michała Sz. ps. „Margot”, tęczowego aktywisty, który dopuszcza się chuligańskich wybryków. Nie dość że poręczył za łobuza, ale bronił „Margota” nawet po tym, gdy ten wyszedł już z aresztu i niezwykle wulgarnie obrażał Polskę i polski naród. Tak właśnie zrodziła się wśród wiernych przemożna potrzeba wystosowania petycji z żądaniem usunięcia z KUL ks. prof. Alfreda Wierzbickiego! Z inicjatywą wystąpiła Fundacja Życie i Rodzina.
            Ja sam właśnie podpisałem tę b. ważną i b. potrzebną petycję i jestem gdzieś w okolicy nr 3917. Podpisz i Ty! Nie zwlekaj! Liczy się każdy głos w naszej walce o prawdę i czystą miłość. Na ten moment już 6109 osób podpisało się pod apelem do władź KUL-u i samego Rektora ks. Prof. dr. hab. Mirosława Kalinowskiego. Oto adres pod którym możesz podpisać tę petycję:
https://www.twojepetycje.pl/pe...

Nie pytajmy czy coś jest dobre czy złe tylko czy nam się podoba

 
Michał Sz. to już b. dobrze znany nad Wisłą ptaszek, podejrzewany o rozboje oraz serię profanacji. Promuje ideologię gender, twierdząc, że nie jest ani mężczyzną, ani kobietą i każe mówić do siebie jak do kobiety. Współpracuje z innymi bojówkarzami LGBT i inspiruje działaczy tego środowiska do kolejnych zamieszek. I taką oto kreaturę (przez własne czyny) wspiera wypasiony kierownik Katedry Etyki KUL. No świat się wali! Nic zatem dziwnego, że znalazł się jeden sprawiedliwy, który postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Na działania ks. Wierzbickiego zareagował ks. Prof. Ryszard Sztychmiler, emerytowany profesor KUL, który w liście otwartym do rektora uczelni wezwał do wyrzucenia ks. Wierzbickiego z pracy.
            W rozmowie z red. Pawłem Chmielewskim ks. Prof. Sztychmiler tak mówił o swoich motywacjach: „Jestem świadom, że jest to krok radykalny, ale podchodzę do tego jak lekarz. Gdy lekarz leczy przeziębienie, to daje tabletkę, ale jeśli sprawa jest poważna, to bierze się za operację, by ratować życie. Ja jestem absolwentem KUL, tam robiłem doktorat, tam robiłem habilitację, tam pracowałem przez szereg lat. To bliska mi uczelnia, także ze względu na św. Jana Pawła II. Zależy mi na tym, żeby miała dobrą opinię.
Od pewnego czasu obserwuję to, co promieniuje z KUL, to są nieraz smutne obrazy. To nie jest tak, że teraz ks. prof. Wierzbicki wychylił się z takimi wypowiedziami czy zachowaniami; to dopełniło pewnej czary boleści. Kilka razy wcześniej słyszałem wypowiedzi ks. Wierzbickiego, które były dla mnie dziwne – nie tylko jako dla katolickiego teologa, ale także dla etyka. Na płaszczyźnie etyki powinno się odróżniać dobra i zła, a tam widziałem tego pomieszanie. To taki nowoczesny prąd: nie pytajmy, czy coś jest dobre, czy złe, tylko czy nam się podoba. Ta tendencja się rozlewa. Dlatego bolałem, że ksiądz Wierzbicki, a także ks. Adam Boniecki, podpisali poparcie  [...]”
I dodał dalej jasno i stanowczo o posłudze ks. Wierzbickiego: „[...] posługuje się pojęciami, które ta ideologia stosuje. Można zatem domniemywać, że on także jest zwolennikiem tej ideologii. Nie twierdzę tego na pewno, ale jego zachowanie świadczy, że ma on pełne zrozumienie albo akceptację dla tej ideologii. [...]
Jestem świadom, że ja nie występuję o udzielenie mu nagany czy upomnienia, ale wystąpiłem bardzo ostro, że powinno się takiego człowieka posłać, by sobie znalazł inną pracę, w „Wyborczej” czy TVN, a jeszcze wygodniej do „Tygodnika Powszechnego”. Ja z tym apelem wystąpiłem tak, jakby karetka na sygnale jechała. Trzeba pilnie i szybko działać. [...]
Wyobrażam sobie, że jeżeli rektor KUL nie zareaguje, to ks. Wierzbicki będzie uważał, że tak może i będzie tak postępował nadal. Od koronawirusa się chronimy, a tutaj będzie zainfekowanie innych, znajdą się młodzi studenci i naukowcy, którzy za tym pójdą. Epidemia będzie się rozszerzała. Dlatego uważam, że potrzebna jest reakcja. Czy ona będzie, nie wiem. Zobaczymy.”

W Lublinie zatem gotuje się już nie tylko na słynnej uczelni, która jednak wiele straciła w oczach ludzi wierzących przez ostatnie lata. Nadto założona przez Kaję Godek Fundacja Życie i Rodzina sfinansowała samochód z banerami, na których widoczne jest żądanie usunięcia ks. Alfreda Wierzbickiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Samochód służy fundacji do informowania mieszkańców Lublina o zaistniałej sytuacji. Dobra robota! Tak trzymać!
Nie ma bowiem akceptacji dla kogoś kto w naszej ojczyźnie promuje demoniczną ideologię gender, ideologię LGBT, współpracując tym samym ze środowiskami wrogimi wobec Kościoła! I dlatego zdecydowanie żądamy za Fundacją Życie i Rodzina w tej b. pożytecznej petycji, usunięcia z KUL ks. prof. Alfreda Wierzbickiego! A oto treść petycji:

 
Żądamy usunięcia z KUL ks. prof. Alfreda Wierzbickiego!

 
Magnificencjo!
W związku z ostatnimi zachowaniami ks. prof. Alfreda Wierzbickiego – nielicującymi z powagą i misją Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – domagam się zwolnienia księdza Wierzbickiego z KUL oraz natychmiastowego odsunięcia go od pracy ze studentami!
W swojej działalności publicznej ks. Wierzbicki od lat wypowiada się niezgodnie z nauczaniem Kościoła Katolickiego, promuje ideologię gender, a ostatnio poręczył za podejrzanego o szereg przestępstw Michała Sz., pseudonim „Margot”. Michał Sz. decyzją sądu przebywał w areszcie w Płocku. Jest podejrzany o rozboje oraz serię profanacji. Promuje ideologię gender twierdząc, że nie jest ani mężczyzną, ani kobietą i każe mówić do siebie jak do kobiety. Współpracuje z innymi bojówkarzami LGBT i inspiruje działaczy tego środowiska do kolejnych zamieszek.
Poręczanie za osobę podobnej proweniencji przez wykładowcę katolickiej uczelni jest rzeczą skandaliczną. Wpisuje się w kampanię od dawna prowadzoną przez ks. Wierzbickiego, a mającą na celu oswajanie społeczeństwa z ideologią skrajnej lewicy i przesuwanie debaty publicznej w stronę akceptacji postulatów LGBT. Do tej kampanii ks. Wierzbicki wykorzystuje autorytet pracownika naukowego KUL. Udziela wywiadów mediom jawnie nieprzychylnym Kościołowi Katolickiemu - nie w celu obrony Kościoła, ale po to, by siać zamęt, co do jego nauki. Matkę Bożą nazywał „matką gender”, o aresztowanym Michale Sz. wypowiadał się per „ona” przyjmując jako własną optykę płci społeczno-kulturowej.
Jest oczywiste, że zachowujący się w ten sposób wykładowca przynosi hańbę uczelni, na której pracuje. Z uwagi na wywoływanie publicznego zgorszenia powinien też zostać natychmiast odsunięty od pracy ze studentami.
Odcięcie się władz KUL od wypowiedzi i działań podległego pracownika nie wystarczy, szczególnie, iż uczelnia wydaje komunikat w sprawie ks. Wierzbickiego nie po raz pierwszy.
Wnoszę więc o usunięcie ks. Wierzbickiego z funkcji Kierownika Katedry Etyki oraz z grona wykładowców Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 
Z poważaniem
Sławomir Tomasz Roch
 
Adresaci petycji:
J.M. Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
ks. prof. dr. hab. Mirosław Kalinowski
 

P.S.
Podkreślenia w tekście petycji Fundacji Życie i Rodzina pt.: „Żądamy usunięcia z KUL ks. prof. Alfreda Wierzbickiego!”, pochodzą wyłącznie od autora bloga S. T. Roch. Kontakt z Fundacją Życie i Rodzina: kontakt@zycierodzina.pl

O relanym i b. ostrym konflikcie na KUL-u w programie: „Którędy do nieba?”, po tym jak ks. Prof. Alfred Wierzbicki poręczył za „Margot!. I po tym jak sam Rektor KUL-u ks. Prof. dr. hab. Mirosław Kalinowski niby się od tego odciął! Próba także odpowiedzi na b. ważną kwestię, czy Sodomia jest jeszcze grzechem? Filmik opublikowany 9 września 2020 r. przez Idź Pod Prąd TV, a zatem:
 
            https://youtu.be/81z881_dbhc
           
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

12-06-2021 [13:32] - Marek Kudła | Link:

Żądamy również usunięcia z wyższych uczelni następujących profesorów w Polsce :  prof. Jan Hartman – kretyn, zw. LGBT, prof. Monika Płatek, UW (w rodz. Homoseksualnych rodzi sięwięcej dzieci niż w hetero), prof. Joanna Senyszyn – zw. Lewactwa i LGBT, prof. Wojciech Sadurski - należy do Homo insipiens,  prof.  Magdalena Środa - należy do Homo insipiens,  prof. Hanna Gronkiewicz Waltz – prof. Złodziej,  prof Danuta Huebner ( ue = ü), należy do Homo insipiens,  prof. Andrzej Zoll – prawnik z wywróconym muzgowiem,  prof. Tomasz Nałęcz – należy do Homo insipiens,  prof. Radosław Markowski – prof. debil,  prof. Jadwiga Staniszkis – feministka,  prof. Marcin Matczak – mężczyńni mogą rodzić,  prof. Ireneusz Krzemiński – wysoki poziom neurotyczności,  prof. Ewa Marciniak –  wysoki poziom neurotyczności),  prof. Andrzej Tretyn – zwolennik LGBT, przeciwnik wolności słowa, prof. Maciej Giertych- należy do Homo insipiens, prof. Marcin Król – lewak, należy do antypisowskiego psychiatryka),  prof. Ewa Graczyk (z Gdańska) – przygłupka, należy do tęczowej zarazy, prof  Alicja Chybicka – senatorka PO,  należy do Homo insipiens.
 

Obrazek użytkownika Zofia

12-06-2021 [19:41] - Zofia | Link:

Popieram w całej rozciągłości. Minister Szkolnictwa prof. Czarnek powinien tego dopilnować.

Obrazek użytkownika u2

12-06-2021 [20:36] - u2 | Link:

@Zofia

Ale, ale. Ten Folwark Zwierzęcy to atrakcja w Polsce i woda na młyn Zjednoczonej Prawicy aka Dobrej Zmiany. Ludzie nie są głupi i potrafią wyczuć kto należy do tego Folwarku. :-)

Obrazek użytkownika Centrystka

13-06-2021 [01:07] - Centrystka | Link:

Kudła zapomniał dodać,że te wszystkie opinie o wymienionych przez niego z nazwiska uczonych wyrobił sobie po zapoznaniu się z ich dorobkiem  naukowym zawartym dziesiątkach tomów ich dzieł,które sumiennie z należytą starannością przestudiował.No cóż: w końcu Kudła do pewnego stopnia należy jednak do gatunku homo sapiens,więc nie tylko pisać,ale i czytać potrafi.

Obrazek użytkownika Ryan

12-06-2021 [21:10] - Ryan | Link:

12.06.1987
Papież JAN PAWEŁ II podczas spotkania z młodzieżą na Westerplatte:
"Każdy z was,młodzi przyjaciele,znajduje w życiu jakieś swoje Westerplatte,jakiś wymiar zadań,które trzeba podjąć,jakąś sprawę,o którą nie można nie walczyć,od której nie można zdezerterować"

Obrazek użytkownika Centrystka

13-06-2021 [01:22] - Centrystka | Link:

Te załączone przez autora filmy na YT zapewne mają ilustrować wściekłe ataki na Kościół i hierarchów? Tymczasem ks.prof.Wierzbicki należy już do znacznej mniejszości profesorów KUL kierujących się nie tylko nauką Chrystusa, ale i rozsądkiem. A przy okazji: czy tego profesora o nazwisku zaczynającym się na G. jeszcze nie wylano z KUL-u za głoszenie idiotyczno-durnowatych tez na temat pandemii i szczepień,za co został nawet upomniany rzez Episkopat? A inny księżulo też profesor KUL-u ze znanej rodziny naukowej Longchamp de Berier,który przestrzegał przed  stosowaniem in vitro,bo dzieci tą metodą urodzone mają...bruzdę na czole(!) - jeszcze na KUL-u wykłada? Jak nisko jeszcze ta zasłużona uczelnia upadnie pozbywając się mądrych profesorów,a hołubiąc durniów?