Okruchy Pisma: Król Prawdy

Na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. (J 18,37)
 
A więc jesteś Królem? - pyta Piłat. - Tak, jestem Królem - oświadcza Jezus. I dodaje: - Ja się po to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie.
Kilka godzin później Jezus ponosi haniebną śmierć na krzyżu. Taki oto beznadziejny wydaje się finał Jego królestwa, Jego panowania.
I taki beznadziejny pozostanie dla każdego, kto uważa, że to finał. Bo tak naprawdę to był dopiero początek.
Finał nastąpił trzy dni później.
Świadectwem danym prawdzie nie jest przecież Ukrzyżowanie, lecz Zmartwychwstanie.
 
 
P.S. Przez trzy lata w kolejnych cyklach „Wyrwane z kontekstu” (rok C), „Na trakcie Słowa” (rok A) i „Okruchy Pisma” (rok B) dzieliłem się z bywalcami „Naszych Blogów” swoimi refleksjami nad niedzielnymi czytaniami Pisma Św. Kończąc je dziś, pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy tu zaglądali, a szczególnie tym, którzy dorzucali do moich refleksji swoje. Wszystkim życzę tego, co najważniejsze: wiary, nadziei i miłości!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika pietrek

22-11-2015 [15:31] - pietrek | Link:

Dzięki serdeczne za wartościowe wpisy .I od razu moja prośba byś pisał dalej.Często Ciebie czytam i nie raz znalazłem wytłumaczenie moich wątpliwości mnie nachodzących w tym co cytowałeś.
Z Panem Bogiem
Pietrek

Obrazek użytkownika tsole

22-11-2015 [16:19] - tsole | Link:

Dzięki wielkie za dobre słowo. Nie wycofuję się z aktywności na NB, tylko z komentarzy niedzielnych czytań. A to dlatego, że są w komplecie, wszystkie cykle A,B,C (w nowym roku kościelnym będą znów czytania z cyklu C, więc można sobie w moich zasobach szybko znaleźć odpowiedni komentarz (seria "Wyrwane z kontekstu")).
Będę natomiast kontynuował cykl "Słów odkrywanie" i "Rozmowy z Cieniem", tudzież wrzucał okazjonalne wiersze lub eseje popularno-naukowe.
Pozdrawiam :)