“Potrzeba nam silnego państwa" - J. Piłsudski

Wolna i niepodległa Polska potrzebuje młodych ludzi, ludzi, którym bliskie są idee Romana Dmowskiego, Józefa Piłsudskiego i tych, którzy z nimi tworzyli tamtą niepodległą II Rzeczpospolitą.

W dzisiejszych czasach następcami i tymi, którzy w przyszłość poniosą ideę i będą tworzyć wolną faktycznie niepodległą i wielką Polskę są to chłopcy i dziewczęta z rodzin patriotycznych- pokoleń Armii Krajowej czy Żołnierzy Wyklętych, harcerzy, oraz tych niepodległościowych organizacji, które 11 listopada organizują w Warszawie i innych polskich miastach Marsz Niepodległości i patriotyczne manifestacje związane z narodowym odrodzeniem Niepodległej Polski. Chwała im za to. To przyszłość Polski oparta na BOGU-HONORZE- OJCZYŹNIE. To pokolenie czerpiące swój patriotyzm od INKI, Zagończyka, Pileckiego….

Nie jest natomiast po drodze patriotycznej Polsce w tym świętowanie odzyskania niepodległości z takimi osobnikami jak środowiska lewicujące w tym KOD, LGBT czy większość posłów z PO wykorzystujących Narodowe Święto Niepodległości do celów politycznych. To obłuda tych ludzi gdyż z jednej strony donosili, jak wiemy, na Polskę do agend UE z drugiej manifestują obłudnie swój patriotyzm. Pytam się jaki patriotyzm !
Nie tak dawno, jak pamiętamy, wielu posłów PO i lewicy oraz LGBT na internetowym forum wręcz głosili tezy likwidacji suwerenności państwa polskiego, znanych  z programowej nienawiści do wszystkiego, co wiąże się z tamtą wolną i niepodległą Polską, jej syn na lewicowych stronach „Lewica bez cenzury” (o ile dobrze pamiętam) wychwalała wymordowanie polskich oficerów w Katyniu.

Jeżeli takie postacie i ludzie im podobni, wywodzący się ze środowiska Jacka Kuronia i Bronisława Geremka, zapraszają do wyjścia na ulice zdeprawowanych młodych lewaków z korzeniami prosto z UB i PZPR- to czemu mamy się dziwić.
Zbyt wiele, jak mniemam, szyderstw i jawnych kłamstw posypało się ze środowisk dawnych „komandosów III RP” pod adresem twórców niepodległej II RP.

Przez niecałe dwie dekady wolnej Polski tamte elity II RP wykształciły pokolenie młodych patriotów, którzy w trakcie II wojny światowej stanęli ramię w ramię z własnymi ojcami i matkami do walki o odzyskanie wolności. Tych ludzi mordowali okupanci ze Wschodu jak i właśni oprawcy komunistyczni. Niszczono ich nawet po tzw. odwilży gomułkowskiej.

Tak zwane „elity” III RP przez dwie dekady po 1989 r. wychowały tabuny ignorantów i bezmózgowców, osobników głosujących na lewactwo na środowiska  głównie wywodzące się z KOD-u i LGBT.
Te same „elity” nie były i nie są w stanie spacyfikować ruchu narodowego tworzonego pod znakami narodowych ugrupowań patriotycznych.
Dziś, gdy podstawowe pojęcia, pod którymi identyfikowany jest patriotyzm, lewacy i liberałowie określają mianem faszyzmu, tym bardziej należy okazać szacunek młodym narodowcom. Oni muszą w przyszłości zastąpić tych, którzy dawne ideały niepodległościowe zastąpili hasłem „byle mnie było dziś dobrze a jutro niech samo się martwi za siebie” zdradzając ideały młodości.

Dwie rzeczy trzeba też przypomnieć: przed wymarszem z Oleandrów słowa Piłsudskiego, że nie ma już „Sokołów”, „Strzelców”, ale jedna brygada kadrowa przyszłego Wojska Polskiego. I drugi fakt, wkraczających do Kielc legionistów witały zamknięte okna i bramy, a wielu możnych z szyderstwem mawiało „o idą nowe powstańce”. Znamiennie brzmią słowa pieśni „Walczyliśmy osamotnieni a z nami był nasz wierny Wódz”.
Dobrze było by, gdyby młodzi z narodowych ugrupowań scalili się w jedno, piłsłudczykowcy z narodowcami odwołującymi się do idei Dmowskiego, tworząc jeden zwarty silny i gotowy na przejęcie w przyszłości władzy w tym kraju organizm i tak powoli już się dzieje.

Siła państwa nie wyrasta z woli i dobrego humoru sąsiadów, ale wolnej woli samych Polaków jak w pieśni o Wyspiańskim w wykonaniu zmarłego niedawno Przemysława Gintrowskiego „A we mnie wielki okrzyk drga słowami tymi natchniony wyzwolin ten tylko doczeka się dnia kto własną wolą wyzwolony”.

Zatem nie tylko wywieszona od święta flaga narodowa i udział w patriotycznej narodowej demonstracji, ale skuteczna i wytrwała praca. Praca nad tworzeniem ugrupowania, które w przyszłości zepchnie na margines dzisiejszych mędrków i pieczeniarzy, zatka usta tym, którzy szargają nasze narodowe świętości, podniesie ten kraj z pozycji państewka postkolonialnego do rangi silnego państwa w Europie Środkowej.

“Potrzeba nam państwa, z którym w końcu obce nacje będą musiały się liczyć. Nie muszą nas kochać, to niech się boją, to wzbudza szacunek, a nie pozycja sługi uniżonego, jakim nas dziś postrzegają” – tak mawiał ten który doprowadził do tego ,że dzisiaj możemy cieszyć się niepodległością Marszałek Józef Piłsudski.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

15-05-2021 [08:34] - u2 | Link:

“Potrzeba nam państwa, z którym w końcu obce nacje będą musiały się liczyć. Nie muszą nas kochać, to niech się boją, to wzbudza szacunek, a nie pozycja sługi uniżonego, jakim nas dziś postrzegają”

Warto pamiętać, iż 12 maja 1926 roku nastąpił tzw. Przewrót Majowy. Zginęło dużo cywilów, którzy sądzili, że można sobie bezpiecznie obserwować strzelaninę z balkonów.

Obrazek użytkownika Pers

15-05-2021 [08:53] - Pers | Link:

tezeuszek
// tamte elity II RP wykształciły pokolenie młodych patriotów, którzy w trakcie II wojny światowej stanęli ramię w ramię z własnymi ojcami i matkami do walki o odzyskanie wolności//

A same dały dyla przez Zaleszczyki.

//doprowadził do tego ,że dzisiaj możemy cieszyć się niepodległością //

Niepodległością? Gdzie ałtor zauważył to zjawisko?

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-05-2021 [09:03] - Tezeusz | Link:

Twoja niepodległość to Rosja i Izrael. Czyżbym się pomylił Persie w kontekście lania twoich towarzyszy w 1920 roku.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

15-05-2021 [18:22] - Niezalogowany | Link:

Gdyby nie było ewakuacji władz, ci ludzie zostaliby zabici przez rosyjskich i niemieckich agresorów. Wtedy hasłem trolla byłoby "co za idioci dali się zabić".
Dzięki tej ewakuacji możliwe było stworzenie unikatowego w skali historii współczesnej Państwa Podziemnego. Więc dlatego hasłem trolla jest "dali dyla".
Każde poważne państwo ma wariantowe plany na wypadek militarnego SHTF. Każde państwo ma w planach "danie dyla" jeśli zaszłaby taka potrzeba. Atakowanie i krytykowanie postępowania oczywistego z odwoływaniem się do karykaturalnej wizji "odwagi" jako alternatywy jest specyficzne dla rosyjskiej narracji z arsenału wojny informacyjno-psychologicznej.

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-05-2021 [19:02] - Tezeusz | Link:

Sowieckiego trolla znamy dobrze.Jest nawet bohaterem.mego materiału.

Obrazek użytkownika Jabe

15-05-2021 [19:19] - Jabe | Link:

Tubylcy są od umierania.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

15-05-2021 [11:57] - rolnik z mazur | Link:

@ autor
nnie wrzucaj Dmowskiego i Piłsudskiego do jednego worka. Pzdr

Obrazek użytkownika J z L

15-05-2021 [12:24] - J z L | Link:

Od lat łączy ich jedno
Robaki w ziemi

Obrazek użytkownika Marek Kudła

15-05-2021 [13:53] - Marek Kudła | Link:

Po 45 latach PRL w 1989 roku rodziła się w bólach III Rzeczpospolita Polska.  Ludzie mieli nadzieję na lepsze jutro.   Przyszedł donosiciel SB Lech "Bolek" , a  ogłupiony propagandą Naród dał mu władzę.
Później przyszedł Balcerowicz i przeprowadził eksperyment ekonomiczny na żywym organizmie. Z dnia na dzień tysiące, setki tysięcy później miliony bezrobotnych, a Polak stał się tanią siłą roboczą dla Niemiec itd.  Kolejne rządy Unii Demokratycznej - Unii Wolności - Platformy Obywatelskiej, i cały czas te same ryje Tuska, Lewandowskiego, Balcerowicza, Geremka, Kuronia, Buzka...
Kiedy w/w rozgrabiali Polskę to wracały postkomunistyczne zombie Cimoszewicz, Miller, Zemke, Dyduch itd z SLD. Jednak niezależnie kto rządził to przez ćwierć wieku dominowała wizja Balcerowicza ( prywatyzacja za bezcen, ograniczanie praw pracownika, "zachęty na szparagi" w RFN czy "zmywak" w UK....) Polacy ulegli rozwarstwieniu ekonomicznemu , którego nie znali i nie rozumieli. Media coraz mniej Polskie wmawiały Polakom, że tak trzeba bo to kapitalizm itd.
W tym czasie powstały fortuny Kulczyków, Gudzowatych... , które do dziś budzą kontrowersje. Krótkie chwile gdy patrioci chcieli coś zmienić np rząd Olszewskiego, który chciał pozbyć się komuny z biznesu i służb były brutalnie przerywane i kończyły się powrotem do "normalności III RP". 
Dopiero 2015 rok przyniósł realną zmianę dla milionów "ofiar III RP" rząd PiS wprowadził zmiany, o których nawet nie mogliśmy wcześniej marzyć. Obecnie ZP przedstawia kolejny program odbudowy po pandemii tzw.  „Nowy Ład” z 770 MLD zą od UE i przyśpieszenie
rozwoju Polski !
Tak, potrzeba nam silnego państwa !!!