Kiedy Niemcy zapłacą Polsce za reparacje wojenne

Niemcy w latach 1939 do 1945 wymordowali miliony polskiej inteligencji i nie tylko. Kiedy zapłacą za to barbarzyństwo reparacje wojenne?

Polska pod okupacją straciła 39% lekarzy, 33% nauczycieli i 30% naukowców. Nigdzie indziej likwidacja elit nie była tak głęboka.

Rosjanie oraz Niemcy w trakcie okupacji polskich terytoriów podczas II wojny światowej wielką wagę przykładali do eksterminacji polskich elit. Ich celem była likwidacja inteligencji oraz środowiska naturalnych przywódców, którzy choćby potencjalnie mogliby stanąć na czele narodu w chwili zrywu lub odrodzenia. Symbolami takich działań była np. niemiecka "Operacja AB" czy sowiecka zbrodnia katyńska. Niestety, ale w żadnym innym państwie Europy eliminacja elit nie była tak pieczołowicie realizowana, jak na terytorium Polski.
Z badań Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) wynika, że w latach 1939-1945 zginęło od 5,6 do 5,8 mln polskich obywateli. Uwzględniając fakt, że przed wrześniem 1939 roku II RP liczyła 35 mln obywateli, oznacza to, że w wyniku wojny i okupacji straty sięgnęły ok. 16-17 proc. populacji. Dla porównania - straty w ludności innych państwach okupowanych podczas II wojnie światowej były dużo mniejsze. Populacja Holandii zmniejszyła się o 2,2 proc., Francji - o 1,5 proc., a Belgii - o zaledwie 0,7 proc.

W przypadku Polski istotnym elementem był fakt, że okupanci wielką wagę przykładali do eksterminacji elit. Wynikało to ze zbrodniczych założeń ideologii prezentowanych przez reżimy Hitlera i Stalina, które nie przewidywały istnienia ludzi mogących swoim doświadczeniem, inteligencją czy autorytetem stanowić zagrożenie dla nowych władz okupacyjnych. Hitler już w 1939 roku powtarzał, że:
"Tylko naród, którego warstwy kierownicze zostaną zniszczone, da się zepchnąć do roli niewolników"

Rok później wtórował mu Martin Bormann, jeden z przywódców SS, który w swoich notatkach z 2.10.1940 r. zapisał m.in.:
"Generalne Gubernatorstwo jest naszym rezerwuarem siły roboczej do prostych prac (cegielnie, budowa dróg, itd., itp.) (...) Należy bezwarunkowo zwrócić uwagę na to, że nie może być żadnych >> polskich panów <<. Gdzie są tacy polscy panowie, mają być oni, choćby nie wiem jak twardo to zabrzmiało, zabici (...) Führer musi podkreślić jeszcze raz, że dla Polaków może być tylko jeden pan i jest nim Niemiec, dwóch panów obok siebie nie może być i nie ma na to zgody, dlatego wszyscy przedstawiciele polskiej inteligencji mają zostać zabici. To brzmi twardo, ale takie jest prawo życia".

W efekcie powyższego obaj okupanci starali się jak tylko mogli, aby zlikwidować inteligencję oraz środowiska naturalnych przywódców - zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i lokalnej. W wyniku celowych akcji eksterminacyjnych takich jak "Intelligenzaktion", "Akcja AB" czy zbrodnia katyńska w Polsce zginęło: 39 proc. lekarzy, 33 proc. nauczycieli szkół niższych szczebli, 30 proc. naukowców i wykładowców wyższych uczelni, 28 proc. księży i 26 proc. prawników.

Pytanie - kto po drugiej wojnie przyszedł na ich miejsce? Kto tworzył nowe elity, które miały rządzić PRL? Otóż zamordowanych w Katyniu podmieniono tysiącami sowieckich oficerów i członków Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. To też było jednym z powodów, dla którego Polska po II wojnie nie była w stanie samodzielnie decydować o swoim losie. Importowane ze wschodu "elity" robiły to za nas. Niestety. I te "elyty" zasiliły dzisiejszą totalną opozycję opluwająca Polskę w kraju i za granicą. To współczesna targowica najgorszego gatunku.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

10-05-2021 [08:12] - Jabe | Link:

„Zapłacą za reparacje”.

Obrazek użytkownika u2

10-05-2021 [08:27] - u2 | Link:

Pytanie - kto po drugiej wojnie przyszedł na ich miejsce? Kto tworzył nowe elity, które miały rządzić PRL? Otóż zamordowanych w Katyniu podmieniono tysiącami sowieckich oficerów i członków Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego.

Oprócz tego desantu, działały w PRL również inne służby, np. STASI, której agenci byli bardzo aktywni, zwłaszcza w otoczeniu Donalda T. A wiadomo, że Konrad Wallenrod to jest postać historyczna. Zaryzykuję twierdzenie, że Donald T. jest takim Konradem, ale w drugą stronę. :-)

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2021 [11:12] - Pers | Link:

Stanowczość polskiego rządu przypomina bajania sanacji o polskiej "mocarstwowości" i "guziku", którego "nie oddamy".
Ciekawe gdzie teraz będą "Zaleszczyki"?
Naród polski był psychicznie przygotowany na zwycięstwo, które obiecywała mu propaganda sanacyjna. W myśl hasła „silni, zwarci, gotowi” sanacja wpajała społeczeństwu, że Polska ma silną armię oraz silnych i pewnych sojuszników. Bolesna konfrontacja tej propagandy z rzeczywistością we wrześniu 1939 r. zaważyła na politycznej i historycznej ocenie obozu sanacyjnego. Najbardziej jednak na tej ocenie zaważył styl, w jakim ówczesne władze opuściły kraj.
Exodus w kierunku południowo-wschodnim rozpoczął się już w pierwszym tygodniu wojny, natomiast decyzja o opuszczeniu kraju zapadła w dniach 9-10 września, a więc tydzień przed agresją radziecką. Ponadto walczący kraj porzuciły władze, które narodowi obiecywały zwycięstwo, które publicznie mówiły o mocarstwowości i potężnej armii. Ich ewakuacja przebiegała w pośpiechu i nieładzie oraz w tajemnicy przed społeczeństwem. Jako pierwszy opuścił stolicę prezydent Mościcki. Stało się to już 1 września, po pierwszym bombardowaniu niemieckim Warszawy i po wydaniu przez prezydenta orędzia, w którym napisał, że cały naród skupiony wokół wodza naczelnego „pójdzie ramię przy ramieniu do boju i pełnego zwycięstwa”. Przygotowania do ewakuacji najwyższych władz państwowych zarządził 3 września naczelny wódz, marsz. Edward Rydz-Śmigły. Natomiast prorządowa prasa nieustannie podawała kłamliwe informacje o błyskotliwych polskich zwycięstwach na froncie wojny z Niemcami (w tym o bombardowaniach Berlina przez polskie bombowce i polskiej kontrofensywie w Prusach Wschodnich).
Warszawy nie opuścił tylko jej komisaryczny prezydent Stefan Starzyński, chociaż miał jednoznaczny rozkaz Naczelnego Dowództwa w tej sprawie. Przystąpił do organizowania cywilnej obrony miasta oraz Straży Obywatelskiej, która zajęła miejsce policji, także ewakuowanej ze stolicy. Na propozycję odlotu z Warszawy samolotem przysłanym przez marsz. Rydza-Śmigłego prezydent Starzyński odpowiedział gen. Juliuszowi Rómmlowi: „Tak jak pan dzieli los swoich żołnierzy – tak i ja pozostanę wśród swoich”. Była to postawa wyjątkowa wśród wyższych urzędników sanacyjnych we wrześniu 1939 r. Dyslokacja najwyższych władz cywilnych i wojskowych na przylegającym do granicy rumuńskiej Pokuciu świadczy o tym, że kwestia opuszczenia kraju została przesądzona jeszcze przed agresją radziecką z 17 września 1939 r. Decyzja w tej sprawie zapadła najprawdopodobniej już w Brześciu, w dniach 9-10 września. Najwyższe władze cywilne i wojskowe II RP przekroczyły granicę polsko-rumuńską w nocy z 17 na 18 września 1939 r., ale jako pierwsze przekroczyły tę granicę, już na początku września, meble i antyki marsz. Rydza-Śmigłego.
Z  art. https://www.tygodnikprzeglad.p...

Obrazek użytkownika Jabe

10-05-2021 [11:47] - Jabe | Link:

Czy los sanacyjnej Polski da do myślenia obecnym entuzjastom wstawania z kolan? Wątpię.

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-05-2021 [11:58] - Tezeusz | Link:

 Persik twoj wywód jak na sovieta przystało. Zapomniałeś nazwać Polaków bydłem jak to.masz w zwyczaju. I wszystko.bedzie jasne.

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2021 [12:24] - Pers | Link:

tezeuszku
Jak zwykle udowodniłeś, że jesteś niebywale ograniczony.
Dla ciebie fakty historyczne, które nie zgadzają się z twoją cepeliowską odmianą "patriotyzmu", nie są faktami.
Napisz może co w moim komentarzu jest kłamstwem albo zamilcz i więcej się nie ośmieszaj.
 

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2021 [12:28] - Pers | Link:

tezeuszek zielonooka
Sanacyjne władze można nazwać bydłem, Naród nie.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-05-2021 [13:01] - Marek Kudła | Link:

Długo byłem przeciwnikiem aborcj. Po przeczytaniu jednak kilkudziesięciu pseudokonentarzy Pers*a na NB, po wielokrotnym wysłuchaniu polityków totalnej opozycji  zmieniłem radykalnie mój pogląd i odtąd jestem za aborcją. Wierzę też, że lekarze oprócz chorób płodu mogą również zdiagnozować i przewidzieć stan rozwoju mózgu płodu. Ale jeśli nawet nie potrafią, to i tak na świat przyjdzie przynajmniej kilku tzw. „komentatorów” lub pseudopolityków mniej.
 

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2021 [14:07] - Pers | Link:

Kudla
"... i odtąd jestem za aborcją"
No i widzisz zibi? Wylazł z ciebie lewak i bolszewik. 
Ja zawsze byłem i jestem przeciw aborcji, nawet jak spotykam takich jak ty.
Jeśli Pan Bóg zechciał, żebyś się urodził to widocznie miał w tym jakiś interes.

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-05-2021 [14:12] - Tezeusz | Link:

@ Pers vel szperaczka vel Ruszkiewicz !
Kłamiesz jak zwykle ograniczony i zakłamany manipulancie !
Piszesz cytuję "Sanacyjne władze można nazwać bydłem, Naród nie."... Kłamiesz a oto dowód twego kłamstwa. Wstydż się  dałeś się złapać jak dziecko.

https://spiritolibero.neon24.p...

Jaroslawie Ruszkiewicz vel Pers vel.szperaczka z antypolskiego.portalu.NEon24.pl.https://spiritolibero.neon24.p...(link is external).
https://spiritolibero.neon24.p...
Sam.w swoich materiałach opluwasz Polskę.i Siły Zbrojne.
Piszesz tak.cytuję ( link powyżej) :
"Po kilku miesiącach "narodowego programu wyszczepienia" polskiego bydełka mobserwacjeożna już poczynić pewne obserwacje. Pierwsza to taka, że "szczepionki", które miały być przepustką do "nieśmiertelności" wcale takim cudem nie są..."

"To wszystko pokazuje jedno - w stadzie bydła do wyszczepienia chętnych zaczyna dramatycznie brakować..."

Nazywasz Polaków BYDŁEM jakim prawem ? A kim ty jesteś Panie Jarosławie Ruszkiewicz ! kim ! Manipulantem NA PEWNO kłamcą i kim jeszcze !
 
 

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2021 [13:59] - Pers | Link:

Szanowna Administracjo!
 Długo będziecie jeszcze tolerować takie chamskie zachowanie jak tego tezeusza?
Fakt, że jest człowiekiem niezrównoważonym nie oznacza chyba, że można mu pozwalać na wszystko.
Tacy "blogerzy" nie zachęcają raczej do komentowania tutaj.

Obrazek użytkownika J z L

10-05-2021 [16:53] - J z L | Link:

Prose pani,prose pani
Cezary Dobrowolski mnie za pejsy targa prose pani.
Mnie kociaka

Obrazek użytkownika J z L

10-05-2021 [16:55] - J z L | Link:

Prose pani,prose pani
Tezeusz mnie bije

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2021 [17:03] - Pers | Link:

husky
Kto by mu rękę rozbujał? :)))))))))))
On budzi śmiech i zażenowanie czytelników. Może to jest jakaś metoda promocji, której nie znam?

Obrazek użytkownika J z L

10-05-2021 [18:53] - J z L | Link:

Kocie
Ty jako zawodnik wagi lekkopółśmiesznej pewnie masz wielkie obawy by ci ktoś garba na nosie nie wyprostował.I po co ty nosisz te cegły w kieszeniach?
Tak dla znajomych pytam

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-05-2021 [18:41] - Tezeusz | Link:

Persik manipulancie i kłamco ja przytoczyłem TWOJE słowa TWOJE !!!  jak nazywałeś Polaków bydłem !To ty jesteś nie tylko mało zrównoważony ale i zakłamany do cna. Nie musisz komentować już się pożegnałeś to może za Lempart. " wyp...." do Neonka

Obrazek użytkownika Es

10-05-2021 [15:54] - Es | Link:

Jedna ( zdradliwa) opcja przekonywała latami, że to absolutnie niemożliwe. Druga( zdradliwa) opcja nosiła to na sztandarach dopóki nie została wybrana. Więc może przestać lepiej zawracać gitary mrzonkami, bo trzeciej opcji na horyzoncie nie widać. A za czterdzieści lat- długiego życia  życzę- będziesz mógł skopiować wpis, który właśnie popełniłeś jeśli ci do tej pory nie przejdzie.