Osiem lat temu odszedł na wieczną wachtę "SEAWOLF" ...

Po raz pierwszy zdarzyło mi się nie przypomnieć wam na forum NB o kolejnej rocznicy śmierci (1.05.2013r) kpt. żeglugi wielkiej, niezrównanego, nieodżałowanego prawicowego blogera - śp. Tomasza „Seawolfa” Mierzwińskiego (48l.). Tak, to już osiem lat minęło, gdy na wieczną wachtę odszedł uwielbiany przez internautów „jaskiniowy antykomuch” (jak sam się określał)...

Cóż, widocznie czas leczy rany…

Co nam po Nim zostało? Trzy fantastyczne książki: „Alfabet Sewolfa”, i wydane już po Jego odejściu „Seawolf o polityce” i „Dziennik Pokładowy”.

Również to, że wszyscy mówimy dziś (podświadomie) „Seawolfem”; określenia takie jak „pancerna brzoza”, „seryjny samobójca” czy „anty-pis” (i wiele, wiele innych) na trwałe weszły do języka potocznego.

Czy spostrzeżenia , analizy i diagnozy „Seawolfa” nadal są aktualne? Ależ tak, nawet bardzo.
Poniżej pierwszy z brzegu cytat z jego „Alfabetu...”

Litera „G”, hasło: „Gowin Jarosław”.

Przypominam, że ta notka powstała w czasach, gdy JG pełnił jeszcze funkcję ministra w rządzie Platformy Obywatelskiej…

„... Minister (w chwili, gdy to piszę). Dostojny i kulturalny, ładnie wypada z tą zbolała miną, jak go Tusk wystawia, by tłumaczył w telewizji jego posunięcia.
Jest taka kategoria polityków: wysocy, postawni, skronie przyprószone siwizną, ładnie się wypowiadają w telewizji, zaznaczając zbolałym uniesieniem lewej brwi swoja dezaprobatę dla kolejnych draństw i złodziejstw, po czym niewzruszenie głosujący w Sejmie i w Radzie Ministrów za tymi draństwami i złodziejstwami. No, ewentualnie mogą wstrzymać się od głosu, jeśli z obliczeń wynika, że i bez nich koalicja da sobie radę albo sprawa nie tak ważna”...

Poniżej – dla tych, którzy go nie znali - jeden z linków do wspomnień o nim, jakie zamieściłem wiele lat temu:
https://wpolityce.pl/historia/243044-seawolf-odszedl-2-lata-temu-przypomne-tylko-jego-slynna-pancerna-brzoze-czy-seryjnego-samobojce
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-05-2021 [11:49] - NASZ_HENRY | Link:

[♣] [♣] [♣]
 

Obrazek użytkownika sake3

04-05-2021 [21:49] - sake3 | Link:

Może warto przypomnieć więcej fragmentów z jego książek.Choćby dla uczczenia pamięci.To byłaby też lekcja dla dzisiejszych blogerów na czy owo blogowanie polega.