Dajcie dalej bredzić B. Budce! Idealnie pogrąży PO!

""Przewodniczący PO Borys Budka po raz kolejny zabrał głos w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Szczególnie końcówką swojej wypowiedzi mógł zszokować wielu wyborców PO, ponieważ jego narracja zaczęła się zbliżać do tej, jaką prezentuje Konfederacja: "Nie może być tak, że bez głosu polskiego parlamentu o środkach wydatkowanych z KPO będą decydować wyłącznie polscy i brukselscy urzędnicy, że Parlament Europejski będzie miał więcej do powiedzenia, aniżeli polski parlament. Chyba nie o to chodzi w tej suwerenności kreowanej przez rządzących. Jest czas na refleksję [1]"".

Oj, coś PO ma wyraźnego pecha do swoich przywódców: każdy kolejny jest jeszcze gorszy od poprzednika! 

Zawsze mi się wydawało, że powierzenie kierowania Platformą Obywatelską Borysowi Budce to "strzał w stopę" dla całej PO i jej wyborców. Zbytnio mnie to nie martwiło a szczerze mówiąc nawet cieszyło, bo na przestrzeni lat kierowania partią wielokrotnie się kompromitował a tym samym ośmieszał własną partię i jej zwolenników. 

I działo się to nie tylko werbalnie, ale również w innych obszarach jak wtedy, gdy udzielał wywiadu w krótkich spodenkach, japonkach i odziawszy się w marynarkę z krawatem: 


                                                            (zdjęcie: fakt.pl)
                                                    

Wtedy się uśmiałem i zawsze tak reaguję jak sobie przypomnę tę fotkę. No cóż... jaki szef taka cała partia, która jest nie tylko groźna dla Polski, ale też niesamowicie śmieszna i pusta w swoim wydaniu. A im bardziej oddala się od możliwości przejęcia władzy w Polsce, tym jej działania i wypowiedzi jej członków - w tym B. Budki - są coraz bardziej groteskowe oraz wzajemnie sprzeczne. 

Na pewno wskazana na początku wypowiedź szefa PO może być zaskakująca. Przecież od zawsze ludzie PO czuli się bardziej Europejczykami niż Polakami i całą swoją linię polityczną oparli na dążeniu do tego, aby Unia Europejska stała się w końcu Jednym Sfederalizowanym Państwem Europa a nie - jak chce PiS - Europą Ojczyzn. 

Więc co się stało? Czyżby PO stawała się partią, która teraz zmieniała zdanie? Nic bardziej mylnego. Taka postawa i wypowiedzi B. Budki świadczą jedynie o tym, że dla przejęcia władzy w Polsce są w stanie pogrzebać dla Polski szanse na uzyskanie ogromnego wsparcia z Unii Europejskiej w ramach Funduszu Odbudowy. A to pokazuje, że nic ich Polska i Polacy nie obchodzą i im gorzej dla nich w czasach rządów PiS, tym lepiej dla PO. I właśnie takie wypowiedzi szefa PO otwierają oczy na prawdę o tej partii, nawet wśród jej dotychczasowych zwolenników. 

Dajmy więc dalej bredzić B. Budce i innym przedstawicielom PO a wtedy spokojnie możemy czekać aż partia sama się pogrąży i zniknie z polskiej sceny politycznej. 

P.S.
Sam mam wiele zastrzeżeń do tego europejskiego funduszu, które wynikają z postrzegania naszej suwerenności i niepodległości. Tym niemniej warto było wskazać na to, że ten projekt jest w sumie dla Polski korzystny na tyle, że boją się go członkowie PO wraz ze swoim szefem. Boją się tego, że funduszami będzie dysponował obecny rząd, co może zwiększyć jego poparcie społeczne na tyle, że kolejne wybory znów mogą być zwycięskie dla PiS!

https://wpolityce.pl/polityka/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika juur

01-05-2021 [19:40] - juur | Link:

Nie widzę w tym nic dziwnego. To przejaw żelaznej konsekwencji. Jak PIS za, to PO przeciw.
Bez znaczenia o co chodzi. Gdyby PIS ogłosił, że się rozwiązuje, czy też ogłosił ,że B. Budka to najwybitniejszy mąż stanu,  to PO też będzie przeciw.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-05-2021 [19:07] - Marek1taki | Link:

Od ponad roku w skali globalnej udowodniono, że bredzenie nie jest żadną dyskwalifikacją. To kwestia natężenia i wektora propagandy.
Budka jest trzymany by na jego tle wybór był bez alternatywny. Hołownia jest tylko dobrą zmianą Budki.
Drugi powód jest taki by się komuś u władzy w głowie nie poprzewracało.

Obrazek użytkownika Jabe

01-05-2021 [19:18] - Jabe | Link:

Czyżby patriotyzm stał się aż tak modny?

Obrazek użytkownika J z L

01-05-2021 [19:59] - J z L | Link:

Ze wszystkich miast na wschód od Wisły najbardziej lubię ......Wrocław

Obrazek użytkownika Marek Kudła

02-05-2021 [16:57] - Marek Kudła | Link:

No, a w Rzeszowie fijoły będą wybierać Fijoła ?!

Obrazek użytkownika J z L

01-05-2021 [20:22] - J z L | Link:

Ta cała opozycja oralna jedynie co potrafi to pić SOK z Krocza Giertycha 
 ” wam kury szczać prowadząc a nie politykę robić ” 

Obrazek użytkownika Pers

01-05-2021 [20:27] - Pers | Link:

"Nie może być tak, że bez głosu polskiego parlamentu o środkach wydatkowanych z KPO będą decydować wyłącznie polscy i brukselscy urzędnicy, że Parlament Europejski będzie miał więcej do powiedzenia, aniżeli polski parlament. Chyba nie o to chodzi w tej suwerenności kreowanej przez rządzących. Jest czas na refleksję"

Nie wiem na ile szczera była ta wypowiedź Budki ale niestety bardzo prawdziwa i na miejscu.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje dokładną godzinę.
Chcą nas wpuścić w kanał, z którego nigdy się nie wydostaniemy.

Obrazek użytkownika Kaczysta

02-05-2021 [13:58] - Kaczysta | Link:

Podobno jutro Budka każe Morawieckiemu olać wyroki TSUE, pokazać faka Jourowej, zbluzgać Komisję Wenecką i wtrącić Tuleyę z Juszczyszynem do ciemnego lochu.

Obrazek użytkownika sake3

02-05-2021 [15:27] - sake3 | Link:

To co Pan nazywa wsparciem czyli FO jest w rzeczywistości kredytem..

Obrazek użytkownika Marek Kudła

02-05-2021 [16:58] - Marek Kudła | Link:

A gdzie ?  Na mieście o tym mówią ?!!!

Obrazek użytkownika Marek Kudła

02-05-2021 [16:52] - Marek Kudła | Link:

Stanisław Janecki mówi, że totalna opozycja robi systematyczne głupienie polityki.  Odpowiadając tym przygłupom na ich  kłamstwa, fake newsy, manipulacje, bzdety i niewiedzę prostych rzeczy, nie odwrócimy procesu głupienia polityki !  Bo oni będą to robić dalej, celowo, lub umyślnie, tylko po to, by zmanipulować część (tą głupszą) społeczeństwa.  Ogłośmy lepiej, że wszystko o czym oni mówią i piszą to głupienie polityki nie warte komentarzy, odpowiedzi i przestańmy się nimi zajmować  !!!  Oni są już bliscy samozaorania !
 

Obrazek użytkownika J z L

02-05-2021 [18:36] - J z L | Link:

Doszły mnie słuchy, że Bronek wraca do polityki. To może jest szansa, że i do Pałacu Prezydenckiego wrócą wyniesione przez niego elementy wyposażenia