Czy dowiemy się kiedykolwiek prawdy o tragedii smoleńskiej?

Pamiętam 10 kwietnia roku pamiętnego. Jeszcze spałem, kiedy obudziła mnie moja mama obwieszczając tą straszną informację. Moje pierwsze reakcje oscylowały wokół tego, że naszego prezydenta zabili Sowieci albo nasze służby, które chciały wypromować na prezydenta B. Komorowskiego. Później zdałem sobie sprawę, że tak nie musi być i o potencjalnym zamachu zdecydowało porozumienie między podziałami: zarówno polskich, sowieckich i zachodnich służb specjalnych. 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że ówcześnie trwał "reset" w stosunkach między Rosją a USA zapoczątkowany prezydenturą B.H. Obamy a ś.p. Lech Kaczyński był nadzwyczaj nielubiany przez przywódców Rosji i USA, bo stał na przeszkodzie zbliżeniu tych krajów. Chyba tylko człowiek naiwny może sądzić, że taki zamach mógłby być przygotowany tylko przez jedną stronę bez wiedzy drugiej. A może też była i trzecia strona w postaci UE?

Swego czasu napisałem tekst "Kto i dlaczego boi się zjednoczonych rządów prawicy w Polsce?" [1] , w którym zawarłem wiele swoich przemyśleń, też związanych z katastrofą smoleńską. Niestety po wielu latach rządów PiS dalej nic na ten temat nie wiemy, chociaż wydawałoby się, iż wyjaśnienie tej tragedii przez nasze rządy będzie priorytetem. Ale tak się nie stało, nad czym boleję. A dlaczego tak jest? Otóż mogę się tylko domyślać i wskazywać, że skoro nie jest nam dane poznać i opublikować prawdę, to znaczy, że zamieszani w ten zamach byli nasi dzisiejsi niby sojusznicy. 

Wobec tego mam osobistą wątpliwość, którą zawrę w pytaniu: Czy kiedykolwiek dowiemy się prawdy o tragedii smoleńskiej?
Na pewno możemy wskazać zaniedbania i nawet działania przestępcze podczas organizacji lotu do Smoleńska. Z pewnością też możemy pokazać a nawet skazać niektórych za przebieg i organizację śledztwa i działań, które były wykonywane po tragedii.

Ale czy nawet, jeśli potwierdzimy wybuch czy wybuchy w samolocie to dowiemy się, czy mógłby to być zamach? A jeżeli zamach, to kto go zorganizował i zrealizował? Na tak postawione pytanie trudno dziś odpowiedzieć a osobiście uważam, że pełnej prawdy nie dowiemy się przez dziesiątki lat. 

Katastrofa w Gibraltarze - do dzisiaj nic nie wiemy a UK dalej utajnia dokumenty. Oczywiście możemy się domyślać przyczyn, ale dalej nie możemy stwierdzić faktów. Czy tak nie będzie z tragedią smoleńską? 

Bo - powtarzam - nie chce mi się wierzyć, że - jeżeliby to był zamach - to został dokonany np. tylko przez "naszych" wspólnie z np. Rosją. Zachód, w tym USA nic by nie wiedziały? Wątpię... chociażby po tajemniczym wulkanie, który nagle wybuchł po latach i uniemożliwił przyjazd przywódców światowych na pogrzeb ś.p. Lecha Kaczyńskiego i po tym nieszczęsnym golfie, gdzie B. H. Obama ostentacyjnie grał w niego podczas pogrzebu naszego prezydenta. 

Od tragedii mija już jedenaście lat a my dalej żyjemy w niewiedzy. Czy naprawdę ta prawda o niej jest tak zabójcza? Chyba jednak tak i z pewnością nie dowiemy się o niej za naszego życia. Może nasze dzieci i wnuki lub prawnuki doczekają się jednak jej ujawnienia. Ale to wszystko jest tylko w formie pytającej i wątpiącej. 

[1] http://krzysztofjaw.blogspot.c...

krzysztofjaw

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

10-04-2021 [20:26] - u2 | Link:

"Katastrofa w Gibraltarze - do dzisiaj nic nie wiemy"

Była ekshumacja ciał i badanie nie wykazało zabójstwa poprzez np. zastrzelenie. Ale niewykluczone są inne "metody" zabicia. Kim Philby, słynny szpiego radziecki rządził wtedy na Gibraltarze.

Co do Smoleńska, to niewątpliwie były dwa wybuchy. Było zapewne dobijanie osób, które przeżyły. Jest filmik, na którym słychać strzały.

Ja początkowo byłem przekonany o winie pilota. Mówiono w mediach o 4 podejściach do lądowania. Co okazało się blefem. Wtedy nabrałem podejrzeń.

Haniebna jest rola tych, co oddali śledztwo w ręce Rosjan.
 

Obrazek użytkownika Jabe

10-04-2021 [21:47] - Jabe | Link:

A jakie jest stanowisko polskiego rządu?

Obrazek użytkownika u2

10-04-2021 [22:46] - u2 | Link:

Z tego co pamiętam to szef MON, czyli minister obrony narodowej Bogdan Klich wyraził zgodę na wspólny wylot całego polskiego sztabu jednym samolotem razem z Prezydentem.

Ba, nawet napisał, że sam z nimi poleci. Oczywiscie nie poleciał.

Może coś wiedział wcześniej jak Bronisław Komorowski, który mówił, że Prezydent gdzieś poleci i to wszystko się zmieni :

https://www.youtube.com/watch?...

Świadczy to o tym, że MON nie wypracowało żadnych procedur po katastrofie lotniczej pod Mirosławcem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-04-2021 [23:03] - wielkopolskizdzichu | Link:

Źle pamiętasz.
Kancelaria Prezydenta naciskała na dowolne dysponowanie listą pasażerów i wyraźnie dawała do zrozumienia iż decyzje kto, gdzie i i z kim należy do wyłącznej decyzji Prezydenta RP.
Klich się podpisywał pod tym, ale nie on sporządzał listę.

 

Obrazek użytkownika u2

11-04-2021 [10:40] - u2 | Link:

Podałem linki, Szef MON, psychiatra z zawodu, obecnie europoseł, Bogdan Klich wyraził zgodę na wspólny lot całego sztabu z Prezydentem.

Widać, że katastrofa pod Mirosławcem niczego nie zmieniła.

To było na rękę dla koalicji PO-PSL, która robiła wszystko, aby zlikwidować wszystko co polskie.

PO to agentura niemiecka, zaś PSL to agentura rosyjska. Niemcom i Rosji nie na rękę jest suwerenna Polska.To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika Jabe

11-04-2021 [11:15] - Jabe | Link:

@U2  Jakie jest oficjalne stanowisko polskiego rządu 11 lat po?

Obrazek użytkownika u2

11-04-2021 [11:33] - u2 | Link:

Przecież wczoraj opublikowano raport komisji Anrtoniego Macierewicza. Wiadomo, dla wrażej agentury to nie w smak. Ale takie są najnowsze ustalenia.

To zresztą było do przewidzenia wraża agentura nieudolnie kłamała i kłamie. Jakieś niedorobione te agenciaki. Takie prymitywy. Chcą wszystkich adwersarzy sprowadzic do swojego prymitywnego poziomu i pokonać doświadczeniem w wyzwiskach. :-)

Obrazek użytkownika Centrystka

11-04-2021 [13:49] - Centrystka | Link:

@U2
Dla Ciebie już,a raczej nareszcie został opublikowany jakiś formalny raport podpisany przez  jego autorów i zatwierdzony przez MON? Ciekawostka...Po tych ostatnich "najnowszych ustaleniach" pokazanych we wczorajszym filmiku,gdyby się to kiedyś znalazło w formalnym raporcie,rząd polski nie miałby innego wyjścia, jak tylko wypowiedzieć wojnę Rosji - do broni,Polacy! Bij Moskala!

Obrazek użytkownika Centrystka

11-04-2021 [00:14] - Centrystka | Link:

@U2
Przecież Macierewicz słyszał,a przynajmniej tak twierdził,że był wybuch,albo dwa,a właściwie to trzy. Poza tym rozproszono na lotniskiem Sjewiernyj sztuczną mgłę i włączono specjalne giga elektromagnesy do ściągnięcia samolotu i jeszcze coś mówił i nadal mówi,ale to już trudno spamiętać.O dobijaniu rannych pasażerów, którzy przeżyli też coś ktoś mówił,ale to ty najlepiej wiesz kto, skoro to powtarzasz.  A śledztwo prowadziła i nadal prowadzi polska prokuratura, podobnie jak polska komisja badania wypadków lotniczych - hańba,co?   

Obrazek użytkownika u2

11-04-2021 [11:21] - u2 | Link:

Proszę nie ściemniać. Świeci dzisiaj piękne Słonce. Śledztwo oparto na tzw. Konwecji Chicagowskiej. De facto przekazujac śledztwo w ręce Rosjan. Wypłynęła niedawno rozmowa Donalda Tuska z Edmundem Klichem na ten temat :

https://www.youtube.com/watch?...

Ciekawy jest artykuł Rafała Brody na Salonie24. Wskazuje bezpośrednio odpowiedzialnego za operację specnazu w Smoleńsku ze strony rosyjskiej :

https://www.salon24.pl/u/krako...

 

Obrazek użytkownika Centrystka

11-04-2021 [13:37] - Centrystka | Link:

@U2
No to Ty już wiesz wszystko w tej sprawie,gratuluję (zwłaszcza przywołanych źródeł)!

Obrazek użytkownika J z L

10-04-2021 [20:38] - J z L | Link:

Wybuch w samolocie i zabicie ludzi to morderstwo Nazywanie tego katastrofą to wspieranie kłamstw MAK, Laska, Millera i im podobnych POpleczników zła To kolejny cios w ofiary zbrodni smoleńskiej.

Obrazek użytkownika J z L

10-04-2021 [20:41] - J z L | Link:

Pod rządami dwóch bandytów Tuska i Komorowskiego zabito więcej generałów Wojska Polskiego niż podczas II Wojny Światowej
Zginęli dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych z Szefem Sztabu Generalnego Generałem Franciszkiem Gągorem. Polska armia, wciągu kilku sekund straciła całe dowództwo. Nigdy wcześniej w dziejach Polski to się nie wydarzyło, i oby się nigdy nie powtórzyło. Cześć ich pamięci.
W katastrofie zginęli:
gen. Franciszek Gągor – szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
gen. dyw. Tadeusz Buk – dowódca Wojsk Lądowych RP
gen. broni pil. Andrzej Błasik – dowódca Sił Powietrznych RP
wiceadmirał Andrzej Karweta – dowódca Marynarki Wojennej RP
gen. dyw. Włodzimierz Potasiński – dowódca Wojsk Specjalnych RP
gen. broni Bronisław Kwiatkowski – Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP
gen. bryg. Kazimierz Gilarski – dowódca Garnizonu Warszawa
bp. gen. dyw. Tadeusz Płoski – katolicki biskup polowy Wojska Polskiego
abp gen. bryg. Miron Chodakowski – prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego
ks. płk Adam Pilch – p.o. Ewangelickiego Biskupa Wojskowego
ks. ppłk pil. Jan Osiński – Ordynariat Polowy Wojska Polskiego
Nigdy w historii Wojska Polskiego nasza armia nie poniosła tak ogromnych strat najlepszych dowódców wojskowych.

https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/odeszli-sluzac-polsce-chwala-i-pamiec

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-04-2021 [22:53] - Tomaszek | Link:

@JzL
Dodaj jeszcze Casę z 2008 , to będzie prawie komplet . Ale złoty fundusz Jaruzelskiego nienaruszony w obu przypadkach  . Popatrz na zdjęcia z katastrofy to zobaczysz różnicę , mimo że Casa leciała z dużo większą prędkością .

Obrazek użytkownika Centrystka

10-04-2021 [23:58] - Centrystka | Link:

@JzL
I wszyscy ci oficerowie zginęli z rąk tych bandytów czyli Tuska i Komorowskiego? Czy nie powinieneś  jednak zmienić leków albo lekarza,albo jedno i drugie?

Obrazek użytkownika J z L

11-04-2021 [10:31] - J z L | Link:

 Wszyscy ci oficerowie zginęli z rąk  bandytów czyli Tuska i Komorowskiego!!!!
Zrozumiano?

Obrazek użytkownika tricolour

11-04-2021 [11:37] - tricolour | Link:

W tym Lądku to sami wariaci, dobrze że wyjechali...

Obrazek użytkownika Centrystka

11-04-2021 [14:24] - Centrystka | Link:

I jeszcze leków nie chcą se zmieniać!

Obrazek użytkownika J z L

11-04-2021 [14:52] - J z L | Link:

prawda boli?
Ma bolec

Obrazek użytkownika Centrystka

11-04-2021 [13:31] - Centrystka | Link:

@JzL
Nie wpieniaj się tak  bo ci żyłka pęknie,ale wcześniej jednak zmień dotychczasowe leki i lekarza,dobrze radzę!

Obrazek użytkownika J z L

11-04-2021 [15:55] - J z L | Link:

Samolot uderza w WTC i wbija się w stalowe konstrukcje jak w masło. W lesie Kabackim, jak kosiarka wycina 2 ha lasu i dalej wygląda jak samolot! Pod Smoleńskiem jedna brzózka urwała całe skrzydło 80-cio tonowej maszyny!
Jakim trzeba być DEBILEM żeby w coś takiego uwierzyć!

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2021 [20:42] - sake3 | Link:

Bardzo dobry komentarz na ten temat napisała na blogu,,Czy mozna żyć bez Boga'' pani Anna.Wprawdzie nie odpowiedziała na pytanie czy kiedyś się dowiemy prawdy o Smoleńsku,ale chyba rzeczywiście się nie mamy szans się dowiedzieć.Ohydne wypowiedzi Millera,Nowackiej,Tuska,wsparte śmiechem lewicy,komentatorów portali dziennikarzy spowoduje,e sprawa utknie.Pani Anna doskonale ujęła atmosferę tamtych dni od chwili wypadku po koszmarne postępowanie ze zmarłymi i jeszcze koszmarniejszym śledztwem.Cyniczny sms Sikorskiego już w 15 minut po uderzeniu samolotu w ziemię sugerujący winę pilotów pokazał,że prawdziwego śledztwa nie będzie.Wspomnę tylko że prezydent Rosji Miedwiediew od razu powiedział,że nie wyobraża sobie aby Polacy mogli nie zgodzić się z wersją rosyjską,tym samym odpowiedział na pytanie autora bloga.To że nigdy katastrofa nie zostanie wyjasniona znajduje też potwierdzenie w deklaracji Sikorski-Ławrow z 19-go grudnia 2013..Zobowiązywała ona Polskę do wstepnych uzgodnień z Rosją przed zajęciem stanowiska w sprawach podejmowanych w ramach UE,ONZ,NATO i konsultowaniu polskiej polityki zagranicznej z Rosją nie rzadziej niż raz w roku.Polska stawała się na podstawie tej deklaracji ambasadorem interesów rosyjskich w UE,NATO ,ONZ do których to organizacji Rosja przecież nie należy.Skoro więc jesteśmy tym ,,ambasadorem'' to jak mamy wyświetlić katastrofę? 

Obrazek użytkownika Pers

10-04-2021 [20:51] - Pers | Link:

sake3
Z tego co napisałaś wynika, że PiS służy interesom Rosji.
Ze też nie przyszło mi to prędzej do głowy...

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2021 [22:16] - sake3 | Link:

@Pers....PiS służy interesom Rosji?To po cóż by Putin miał Tuska jako ,,naszego człowieka w Warszawie"choc bardziej by pasowało ,,Tusk-nasz podnóżek w Warszawie?Nie widziałam żeby ktokolwiek z PiS-u przybijał żółwiki z Putinem.

Obrazek użytkownika Centrystka

11-04-2021 [00:25] - Centrystka | Link:

A, to Sake była tą "komentatorką", która z okazji jednej z poprzednich rocznic smoleńskiej tragedii napisała tu,że polska TV pokazywała z miejsca katastrofy jak Tusk z Putinem rechotali z radości (teraz pisze o żółwikach),że im się ten zamach tak udał! Sake czasami przechodzi samą siebie ze szkodą dla swojego zdrowia.Psychicznego,of course.

Obrazek użytkownika Pers

11-04-2021 [05:28] - Pers | Link:

sake3
Skąd wiesz ilu "ludzi w Warszawie" ma jeszcze Putin? Żółwiki przybijają poza kamerami.
USA już zdychają i jak będą chcieli przekupić Rosję, żeby zachowała choć neutralność w ich starciu z Chinami to odda nie tylko Ukrainę ale dorzuci także Polskę i bałtyckie karzełki.
Pan Kaczyński już ćwiczył "orędzie do przyjaciół Moskali". 10.05.2010. Gotowy tekst już ma.
Wiem, że dla sekty smoleńskiej i PiS-fanów to ogromny cios i dysonans poznawczy ale takie jest życie...
Teraz pogardzają (i słusznie) podnóżkami Niemiec z "totalnej" ale bycie podnóżkami USA i Izraela już im jakoś nie przeszkadza. A podnóżek to jednak zawsze podnóżek.

Ja, naiwny, marzę o Polsce co się nikomu nie kłania ale pewnie za mojego życia się nie doczekam.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-04-2021 [09:37] - NASZ_HENRY | Link:

W Warszawie to trudno zliczyć ale na NB Putin ma co najmniej jednego dywersanta ☺☻
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-04-2021 [10:56] - jazgdyni | Link:

Myślisz, że Putin coś by mu przybił? Chyba gwóźdź do pustego łba, jako kolejne trofeum w Alei Zasłużonych Idiotów.

Obrazek użytkownika sake3

11-04-2021 [11:33] - sake3 | Link:

@Pers.....,,Totalna'' jak tylko dorwie się do władzy to będzie podnóżkiem dla każdego kto im choćby przytaknie,spojrzy łaskawie z góry,uwiesi order jakiegoś polakożercy,cos tam obieca.Bycie podnóżkiem Amerykanów i Izraela też rozważają.Nie na darmo pan na Chobielinie kręci się jak fryga wśród rzadzących w USA szkalując ze swoją żoną Polskę i rząd PiS.Przeciez nie robi tego dla idei tylko już sobie mości miejsce na tym podnóżku,który niedługo chyba już ich nie pomieści.A paskudne oskarżenia niejakiej Engelking i Grabowskiego o zabiciu przez Polskę 3 milionów Żydów w czasie II-iej WŚ to nie robota totalnych,żeby przedstawiać rząd i PiS jako antysemitów?A tak dla formalności,nie ma sekty PiS,to też kolejne oszczerstwo.Jestem zwolennikiem (czego ie ukrywam ) PiS  a nie wymyslonej szyderczo nazwy sekta.

Obrazek użytkownika Centrystka

11-04-2021 [14:21] - Centrystka | Link:

Obecna opozycja nigdy nie dorównałaby Dudzie w serwilistycznym płaszczeniu się przed Ameryką i jej (poprzednim) prezydentem,nie potrafiłaby być jego takim podnóźkiem,jak Duda podpisujący w Białym Domu na stojąco jakieś papiery - czy w ogóle ktoś potrafiłby to przebić? Więc niepotrzebnie fanatyczka pisowskiej sekty tak się zamartwia,zupełnie niepotrzebnie.

Obrazek użytkownika J z L

10-04-2021 [20:47] - J z L | Link:

Żółwiki i lut cynowy na trumnach miały zaspawać prawdę

Po jedenastu latach łajdaczenia, mam wszelkie dane oraz prawo do tego, aby otwartym tekstem nazwać Donalda Tuska bydlakiem.
Prezydent J. Biden bez ogródek nazwał V. Putina mordercą.
A Tusk?
Bydlak!
Nie bydlę, ale bydlak!
Dzisiaj dać mu pejcz do ręki oraz podpalanego owczarka na smycz, aby mógł gonić tych przeklętych Polacken do roboty, na zbierania szparagów.
Jedenaście lat temu żółwiki z Putinem miały być gwarancją dla ich obu, że prawda raz na zawsze zostanie w zalutowanych trumnach.
Putin z Tuskiem byli przekonani, że lutem cynowym na trumnach ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 już na zawsze zaspawają i ukryją prawdę o Smoleńsku

https://niepoprawni.pl/blog/antysalon/zolwiki-i-lut-cynowy-na-trumnach-mialy-zaspawac-prawde

 

Obrazek użytkownika marsie

10-04-2021 [20:55] - marsie | Link:

Pierwsza dawka Moderny …
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrówka!

Obrazek użytkownika tricolour

10-04-2021 [20:59] - tricolour | Link:

Jest ekspertyza komisji Laska. Wiem, że się nie podoba, bo taka banalna katastrofa jak dzwon we mgle jest rzeczywiście bolesna.

A wybuch zwalnia ze wszystkiego...

Obrazek użytkownika sake3

11-04-2021 [09:35] - sake3 | Link:

@Tricolour....To dlaczego tę,,banalną'' jak Pan pisze katastrofę tak gmatwano?Dlaczego błyskawicznie wybijano szyby i myto szczątki samolotu?Z zamiłowania Rosjan do czystości? 

Obrazek użytkownika tricolour

11-04-2021 [11:15] - tricolour | Link:

@Sake

Szyby wybijano bo wybuch nie wybił szyb więc chciano, by był dowód na wybuch - wybite szyby. Na filmach zawsze wylatują szyby podczas wybuchu, a tu nic...

A dlaczego myto? Bo skoro przewodniczący podkomisji zaraz po katastrofie zjadł obiad i wsiadł do pociągu do Warszawy, to pewnie uznano to za koniec i zaczęto sprzątanie.

A tak serio: po tylu latach pracy podkomisj jest film. Osiągnięcie, co?

Obrazek użytkownika sake3

11-04-2021 [12:07] - sake3 | Link:

@Trikolour........To co robił trotyl i hexogen na szczątkach samolotu skoro wybuchu wg Pana nie było?Pewno przyniósł je Kaczyński w kanapkach.

 

Obrazek użytkownika tricolour

11-04-2021 [13:49] - tricolour | Link:

@Sake

Już odpowiadam, ale najpierw cytat: ""Urządzenia wykazały m.in., że aż na 30 fotelach lotniczych znajdują się ślady trotylu oraz nitrogliceryny. Substancje te znaleziono również na śródpłaciu samolotu, w miejscu łączenia kadłuba ze skrzydłem".

Wynika z tego, ze zaminowano kadłub i skrzydło, a pułk lotnictwa, który obsługuje maszynę, nic nie zauważył. Na dodatek zamachowiec czekał do ostatniej chwili, a wcześniej ruska kontrola lotu stanowczo odmawiała lądowania ze względu na mgłę. Perfidia ludzka nie zna granic: odmawiać lądowania, by odmową wymusić lądowanie wykorzystując narodową przekorę.

Obrazek użytkownika sake3

11-04-2021 [16:29] - sake3 | Link:

@Tricolour....A jednak materiały wybuchowe były.Dziwne,że Lasek i Miller to przeoczyli w swoim raporcie,bo to chyba mocny dowód na zamach.Pana rozumowanie jest po prostu dziecinne. 

Obrazek użytkownika tricolour

11-04-2021 [18:21] - tricolour | Link:

@Sake

Wie Pani, ja nie wierzę w materiały wybuchowe. Nie wierzę ponieważ przed nimi były hele, magnesy, parówki i puszki. Zamiast dowodów jest film rysunkowy.

Przepraszam, ale mnie nie przekona podkomisja od puszek i parówek, w której nie ma ani jednego specjalisty od wypadków lotniczych.

Jeśli Pani chce wierzyć, to proszę bardzo.

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-04-2021 [20:23] - Tomaszek | Link:

Te puszki i parówki to temu że Ty całek ni chu chu nie kumasz . A niejaki Artymowicz ,  i jego obliczenia wykazały  że ten samolot to pewnie w poprzek leciał i wolniej od piechura .

Obrazek użytkownika tricolour

11-04-2021 [22:36] - tricolour | Link:

@Tomaszek

Nam wszystkim zależy na prawdzie. Ale po jedenastu latach jest jeden raport Laska i film rysunkowy podkomisji, a w nim nic konkretnego.

Kłótnie w podkomisji też pokazują czym ona jest. Sama się nie potrafi ogarnąć. Gdybym był zleceniodawcą zamachu, to taka komisja byłaby mi bardzo na rękę.

Obrazek użytkownika Centrystka

15-04-2021 [14:59] - Centrystka | Link:

Owszem,włoscy eksperci znaleźli śladowe ilości materiału wybuchowego na fotelach samolotu. Tyle, że - jak stwierdzili - na fotelach zapasowych,których nie było w tym samolocie podczas feralnego lotu. I żeby był śmieszniej,to nie jest jakiś głupi dowcip,ale prawdziwa prawda.

Obrazek użytkownika Jabe

15-04-2021 [17:13] - Jabe | Link:

Poproszę o źródło.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

10-04-2021 [21:27] - Kazimierz Kozio... | Link:

mozna powiedziec z bardzo duzym prawdopodobienstwem ze prawde juz znamy. mamy przeciez ekspertyzy renomowanych fachowcow i tajemnicze zgony swiadkow i czesci ekspertow. trzeba pytac kiedy dostaniemy dowody z pierwszej reki ktorymi dysponuja sluzby nie tylko rosyjskie. takie dowody nie zostana ujawnione w dajacej sie przewidziec przyszlosci poniewaz ci ktorzy je posiadaja sa ostatnimi ktorzy mieliby w tym interes. aczkolwiek jezeli dojdzie do przepychnek gabinetowych podobnych do tych jakie doprowadzily do ujawnienia dokumentu o zbrodni katynskiej - to jedyna szansa ze dowody sie pojawia. dowody moga sie pojawic tylko jezeli strona je posiadajace bedzie chciala ugrac, czy cos innego przykryc.strona polska nie ma w tej sprawie zadnej zdolnosci przetargowej
okolicznosci egzekucji generala Sikorskiego nie zostana ujawnine do czasu kiedy komukolwiek mogloby przyjsc przez mysl sformulowanie pozwu przeciwko Zjednoczonemu Krolestwu. 

Obrazek użytkownika J z L

10-04-2021 [21:37] - J z L | Link:

Dawid Wildstein zamieścił mocny wpis dot. katastrofy smoleńskiej. Publicysta nie szczędził gorzkich słów Donaldowi Tuskowi

Było to największe zbydlęcenie III RP

Ostatnie wypowiedzi Tuska o 10.04 to nic więcej jak dezinformacja i proputinowskie fejknewsy (to jak kłamie udowadniają nagrania rozmów Tuska po 10.04, które ujawniła Anita Gargas). Podsumować można to prosto Putin nie ma już swojego człowieka w Warszawie. Ma go w Brukseli" – napisał na Twitterze.
To nie koniec zarzutów pod adresem byłego premiera. Wildstein stwierdził, że Donald Tusk całkiem świadomie grał po katastrofie na podział społeczeństwa. "Po 10.04 Tusk wypuścił swojego kundla Palikota na harce. Zaczęły się dowcipy "zimny Lech", "pieczona kaczka", "Krwawa Mary", "jeszcze jeden", życzenia śmierci. Było to największe zbydlęcenie 3RP. Trwa do dziś. Z tego wywodzi się SokZBuraka, Obywatele RP itd. Warto o tym pamiętać" – dodał.
https://dorzeczy.pl/kraj/179153/rocznica-katastrofy-smolenskiej-wildstein-uderza-w-tuska.html

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-04-2021 [06:57] - jazgdyni | Link:

Krzysiek! Co to za tytuł?!

To głupi tytuł. Czy jakikolwiek rozumny człowiek ma jakieś wątpliwości i czeka, aż mu ktoś wytłumaczy? "Czy kiedykolwiek dowie się prawdy"? To on jeszcze nie wie?
I nie wiedział już po południu 10 kwietnia 2010?

Teraz już jest tylko mnożenie i dodawanie kolejnych dowodów? Tylko dla kogo jest ta robota? Dla narodu? Ten już wie swoje - przyzwoici - potworny zamach zmowy Rosji i władzy RP; pojebani i szmalcownicy - idiotyczna ściema i głupota w temacie zwykłej katastrofy.

Czekamy na czyny. Na reakcję na tak wielką narodową zbrodnię. A nie by ktokolwiek jeszcze dowiadywał się prawdy.

Obrazek użytkownika Pers

11-04-2021 [08:29] - Pers | Link:

mitomanzgdyni
Ty jako "przyzwoity" żyjesz najwyraźniej w jakimś świecie równoległym. To podobno nazywa się "projekcje" (inaczej zwidy).
Słyszałem, że tacy mają fajne życie, wszystko wiedzą i nie mają wątpliwości. 
Dlaczego nie pomożecie panu Macierewiczowi skończyć w końcu ten "raport"? Już nawet wyznawcy PiS się z niego śmieją.

Obrazek użytkownika sake3

11-04-2021 [09:39] - sake3 | Link:

@Jazgdyni.....No przecież reakcję Pan już ma.Wypowiedzi ,,elyt'',pijana hołota usiłująca zablokować uroczystości,młodych którz maja to w d...pie i społecześtwo któremu to zwisa.

Obrazek użytkownika Pers

11-04-2021 [13:02] - Pers | Link:

sake3
Może są sfrustrowani cynizmem PiS i kilkunastoletnim okłamywaniem Polaków (prawda tuż tuż)?
Może kiedyś sami należeli do sekty smoleńskiej i teraz piją i rozrabiają z żalu i desperacji?
Nie znamy przyczyn ich zachowania.

Obrazek użytkownika Es

11-04-2021 [15:49] - Es | Link:

@sake- jeden racjonalny powód na podstawie poczynań w tej sprawie w ostatnich sześciu latach, dla którego ci młodzi i reszta społeczeństwa nie mieli by mieć tego tam gdzie jak napisałaś mają?

Obrazek użytkownika tricolour

11-04-2021 [11:42] - tricolour | Link:

@Jzg

Czyny przeca są: największy import węgla był w 2020. Rząd polski dziękuję rządowi radzieckiemu za bratnią pomoc przy realizacji przedsięwzięcia.

Obrazek użytkownika Centrystka

11-04-2021 [17:42] - Centrystka | Link:

@jazgdyni
Słusznie prawi, dać mu wódki! Czekamy na czyny (a nie na jakąś prawdę) za tak wielką narodową zbrodnię pokazaną w TVPiS na filmie zastępującym oczekiwany raport: skoro Ruscy zabili nam prezydenta, to rząd polski ma tylko jedno wyjście: wypowiedzieć Rosi wojnę! Do broni,rodacy, do broni! Bić Moskala i goń bolszewika,goń!

Obrazek użytkownika Czesław2

11-04-2021 [07:13] - Czesław2 | Link:

Należy jeszcze wziąść pod uwagę brak śledztwa ze strony NATO. To nie przypadek.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-04-2021 [08:42] - jazgdyni | Link:

Tego akurat nie wiemy. Osobiście mam wątpliwości, że zarówno NATO jak i departament obrony USA nie prowadziły swoich śledztw, choćby po to by odkryć, jakie straty poniesiono przez przejęcie przez ruskich prywatnych materiałów zamordowanych generałów NATO.

Obrazek użytkownika u2

11-04-2021 [11:27] - u2 | Link:

"przejęcie przez ruskich prywatnych materiałów zamordowanych generałów NATO"

Bardziej chodzi o łączność NATO. To było lot wojskowy, a nie cywilny.

Obrazek użytkownika tricolour

11-04-2021 [15:10] - tricolour | Link:

@u2

Gdyby to był lot wojskowy to polska załoga samolotu byłaby pod sowiecką komendą. Musialiby wykonywać rosyjskie rozkazy i nie lądować na wojskowym lotnisku, bo pierwsza informacja z ziemi była taka, że nie ma warunków do lądowowania.

Polski pomysł racjonalizatorski by taki, że nie był to lot wojskowy (by uniknąć sowieckiego nadzoru) oraz nie był też lotem cywilnym - bo wtedy konieczny był rosjanin na pokładzie samolotu, by móc lądować na obiekcie wojskowym.

Obrazek użytkownika u2

11-04-2021 [18:03] - u2 | Link:

To był lot wojskowym samolotem. Załoga wojskowa. Komendy wydawali wojskowi dyspozytorzy na lotnisku wojskowym. Nie przypominam sobie, aby zakazali lądowania. Ciągle naprowadzali tak, aby się samolot rozbił. Nawet jeden z dyspozytorów wybiegł po rozbiciu samolotu i krzyczał : co ja zrobiłem przy świadkach. A że fabryka trolli ściemnia ? Taka już rola trolli, aby ściemniać.

PS. Były również zwykłe kradzieże kart bankomatowych z ciał ofiar. Pomijam kradzież broni czy urządzeń służbowych.

Obrazek użytkownika tricolour

11-04-2021 [19:46] - tricolour | Link:

@u2

Wy się w końcu zdecydujcie, czy naprowadzali, by sie rozbił, czy też wybuchali samolot trotylem i hexagenem, a potem dobijali... bo to juz śmieszne zaczyna być.

Potem zdziwienie, że nikt juz tego serio nie traktuje...

Obrazek użytkownika J z L

11-04-2021 [09:59] - J z L | Link:

Co po 11 latach wiemy o katastrofie smoleńskiej? Z jakiej jesteśmy ulepieni gliny?

Wiemy, co się nie zdarzyło: że nie było nacisków na pilotów, że nie było za wszelką cenę próby lądowania, że rozmowa braci Kaczyńskich nie miała żadnego znaczenia dla tragicznych wydarzeń, że gen. Błasika nie było w kokpicie i że nie obsztorcował on przed wylotem kpt. Protasiuka, że nikt z załogi nie powiedział: „jak nie wylądujemy, to nas zabiją”, że rosyjscy kontrolerzy nie wykonywali należycie swoich obowiązków i wprowadzali w błąd załogę, że sprzęt na lotnisku nie działał prawidłowo.
Wiemy, że raporty MAK i Millera to współczesne mutacje raportu komisji Burdenki. Wiemy, że Rosjanie od pierwszych chwil kłamali ws. okoliczności katastrofy, ukrywali dowody, łamali prawo międzynarodowe, a polski rząd uznał, że nie należy im w tym przeszkadzać, więc nie wolno sięgać po pomoc międzynarodową.
Wiemy, że ciał ofiar nie poddano sekcjom zwłok, że próbowano na zawsze to uniemożliwić. Że ciała zbezczeszczono.
Wiemy już z kilku poważnych źródeł (m.in. na podstawie analiz zachodnich laboratoriów), że na wraku znajdowały się ślady materiałów wybuchowych.
 
360p geselecteerd als afspeelkwaliteit
Wiemy też, że nikt z zajmujących się oficjalnie wyjaśnianiem katastrofy do dziś nie umie wytłumaczyć: jak to możliwe, iż poza strefami pożarów znaleziono ciała ze śladami oparzeń, albo jak to możliwe, że burty kadłuba wywinęły się na zewnątrz rzekomo w wyniku uderzenia o ziemię?
Wiemy, że do katastrofy zapewne by nie doszło, gdyby rząd Polski opętany ułudą poprawienia relacji z Rosją nie prowadził gry na wyeliminowanie z uroczystości prezydenta.

https://wpolityce.pl/smolensk/546562-11-lat-po-katastrofie-z-jakiej-jestesmy-ulepieni-gliny

Obrazek użytkownika Centrystka

11-04-2021 [14:09] - Centrystka | Link:

@JzL
Jak ty wszystko wiesz,jakiś ty wszechstronnie przemądry,skąd  ta twoja nieogarnięta wiedza o wszystkim, co dotyczy tej tragedii?!? I po co było prowadzić śledztwo,po co te komisje i podkomisje, po co? Wszakże wystarczą ustalenia poczynione w głowie naszego mędrca.
 

Obrazek użytkownika J z L

11-04-2021 [10:05] - J z L | Link:

W powojennej historii Polski nie było chyba daty ważniejszej dla całego narodu jak 10. 04. 2010r. Preludium do Smoleńska było Tbilisi i prorocze słowa L. Kaczyńskiego. Reszta była tylko wypadkową jego prezydentury.
Tusk nienawidził prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Chyba nigdy psychicznie nie pozbierał się po porażce z nim w wyborach 2005. Ludzie D.Tuska po chamsku, wulgarnie atakowali Śp. Prezydenta. Nawet po śmierci. To Tusk jest ojcem chrzestnym przemysłu pogardy. Nie zmyje tej hańby
Nie mam wątpliwości, że tego co naprawdę się wydarzyło w Smoleńsku nie powiedzą nam Rosjanie, ani nawet Polacy, którzy taką wiedzę posiadają.(...)nie ma wątpliwości, co wydarzyło się tamtego dziesiątego kwietnia

Perspektywa zbrodni
https://www.salon24.pl/u/london/1125779,perspektywa-zbrodni

Obrazek użytkownika Centrystka

11-04-2021 [13:58] - Centrystka | Link:

No to jeszcze jeden głos w tej sprawie,który oczywiście doprowadzi  do wściekło.sci zamachofobów,ale innych zachęci do zapoznania się z faktami, a nie opiniami:
https://oko.press/smolenski-wy...

Obrazek użytkownika Es

11-04-2021 [15:43] - Es | Link:

Czy dowiemy się prawdy? Można by odpowiedzieć pytaniem: a czy oprócz paru naiwnych zapaleńców komukolwiek jeszcze zależy na jej ujawnieniu? I czy państwo polskie stać na "zagospodarowanie " tej prawdy? Na wszelkie jej konsekwencje. Sytuacja w stanie obecnym jest przecież prawie idealna: emocje już prawie zanikły, każdy swoje wie i w oparciu o własną "sektę" może przy każdej okazji tę wiedzę politycznie rozgrywać. I to jest stan, w którym nikomu większa krzywda już nie zagraża. A prawda? Na co komu ona? Należało by przecież ciąć głowy po obu stronach, niezależnie kim są w tej chwili ci którzy je noszą.

Obrazek użytkownika sake3

11-04-2021 [16:38] - sake3 | Link:

@Es......Stara prawda-czas jest najlepszym gwarantem,że sprawa się rozmyje i przyjacielem tych którzy ze Smoleńska utworzyli młot do walenia w Polskę.Przerażające dla mnie były wczorajsze ekscesy pijanej ,wynajętej hołoty próbujące rozpędzić a przynajmniej zablokować uroczystości rocznicowe.Coś tak ohydnego nie zdarzyło się nigdy w żadnym państwie świata.Dodatkowo wypowiedzi szydercze,chamskie,ordynarne w wykonaniu takich Tusków,Palikotów,Millerów których nawet trudno zaliczyć do gatunku ludzkiego pokazują,że żadnego wyjaśnienia nigdy nie będzie.Oni na to nigdy nie pozwolą.

Obrazek użytkownika Es

11-04-2021 [18:00] - Es | Link:

@sake . i tu jest najlepszy dowód jaki sznur na szyję założył sobie Kaczyński chcąc kontrolować Ziobrę, robiąc siebie nadobermajstrem służb i policji. Nie może wysłać paru umundurowanych w celu spałowania paru idiotów i wynajętych doliniarzy w obawie o oskarżenia o wykorzystywania stanowiskadla swoich celów.
Szokujące natomiast w tym co piszesz jest, że ekipa, która rządzi od sześciu lat miałaby pytać kogokolwiek z tych osobników i ich opiekunów  o pozwolenie na działanie.Z mojego punktu widzenia główną przeszkodą w wyjaśnieniu tragedii jest obecna ekipa rządząca. Chociaż dla jasności- nikt inny nawet nie będzie deklarował, że cokolwiek w tym kierunku robił będzie.

Obrazek użytkownika Jabe

11-04-2021 [18:08] - Jabe | Link:

To dlaczego prawdziwi Polacy grają na czas?

Obrazek użytkownika J z L

11-04-2021 [16:17] - J z L | Link:

11 lat od katastrofy smoleńskiej. Głód prawdy nie słabnie, a spór o Polskę wciąż ten sam
Wielu z nas doskonale pamięta tamten sobotni poranek 10 kwietnia 2010 roku. Staliśmy oniemiali, bezsilni, niezdolni uwierzyć, że tak niewyobrażalna tragedia mogła mieć miejsce. A potem zbieraliśmy się spontanicznie na modlitwie przed Pałacem Prezydenckim w poszukiwaniu wspólnoty. I ta wspólnota była. Przez kolejne dni, tygodnie. Ale był też duch rozłamu, zniszczenia, zabicia pamięci. I ten podział został z nami do dziś. Spór o Smoleńsk to spór o prawdę i o to, jakiej chcemy Polski. Suwerennej, silnej, dumnej czy podległej i ogłupionej siłą dyktatu rywali. Czy kiedyś uda nam się zasypać podziały?
Ostatnie miesiące pokazują, że nawet światowa pandemia nie dała otrzeźwienia.
Bo podział wciąż jest ten sam. Prawda czy fałsz? Duma z polskości czy wstyd niedowartościowania łagodzony pochwałami Zachodu. Spór o Smoleńsk to spór o prawdę i o to, jakiej chcemy Polski. Suwerennej, silnej, dumnej czy podległej i ogłupionej siłą dyktatu rywali. Czy kiedyś uda nam się zasypać podziały? Obyśmy jako państwo zdołali odpowiedzieć na pytania wyrosłe wokół katastrofy smoleńskiej. Bo to punkt wyjścia, który nie pozwala nam pójść dalej

https://wpolityce.pl/smolensk/546506-glod-prawdy-nie-slabnie-a-spor-o-polske-wciaz-ten-sam

Obrazek użytkownika J z L

11-04-2021 [16:20] - J z L | Link:

Tak działały elity III RP! Wstrząsający tekst prof. Krasnodębskiego z 2010 r. o nagonce na prezydenta Lecha Kaczyńskiego: "Już nie przeszkadza"

11 lat po katastrofie smoleńskiej przypominamy wstrząsający i poruszający tekst prof. Zdzisława Krasnodębskiego „Już nie przeszkadza”, opublikowany na łamach „Rzeczpospolitej” cztery dni po tragedii - 14 kwietnia 2010 roku. Polityk zwrócił uwagę na to, jak silne były ataki na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Filozof podkreślił, że na prezydenta sypały się „najbardziej dotkliwe obelgi, drwiny, poniżające wyzwiska. Pomiatano Nim w sposób bezprzykładny, nękano Go bezustannie”.

Prof. Krasnodębski już we wstępie przyznał, że z zamiarem napisania artykułu nosił się od dłuższego czasu. Wyjaśnił, że chciał uzasadnić, dlaczego w wyborach prezydenckich odda swój głos właśnie na Lecha Kaczyńskiego oraz „dlaczego uważa Go za dobrego prezydenta, za najlepszego, jakiego mieliśmy od 1989 roku”.

Dodał, że boleśnie atakowani byli też współpracownicy prezydenta Kaczyńskiego i politycy PiS - również ci, których w swoich szeregach chciała mieć PO.
Najbardziej dotkliwe obelgi, drwiny, poniżające wyzwiska posypały się na Prezydenta RP. Pierwsze spadły od razu po Jego wyborze. Nie oszczędzono także początkowo Jego Małżonki, zanim postępowe panie Jej nie polubiły. Pomiatano Prezydentem w sposób bezprzykładny, nękano Go bezustannie. Nie dbano o godność najwyższego przedstawiciela Rzeczypospolitej. Pamiętamy zabierany samolot, pamiętamy pomniejszanie rangi urzędu, który sprawował, przy pomocy usłużnych prawników i dziennikarzy

https://wpolityce.pl/smolensk/546579-wstrzasajacy-tekst-krasnodebskiego-po-katastrofie-1004