Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Alleluja! Chrystus Pan zmartwychwstał. Prawdziwie zmartwychwstał. Z tej okazji gorące życzenia radości i pokoju zasyłają Sławek i Marysia Roch z Greenock ze Szkocji. W ten poranek Wieklanocny świętujmy, oto Pan żyje i otworzył nam bramy Nieba, jest nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Niech ta niezwykła tajemnica zwycięstwa nad śmiercią, pozwala nam przekraczać nasze lęki, ograniczenia, przemienia nasze życie. Szczególnie w tym czasie pandemii, gdy wszyscy doświadczamy wiele smutku i niepewności.
Życzymy Wam dużo siły i odwagi, byśmy chcieli jak Maria Magdalena biec do miejsca złożonia ciała Pana, zobaczyć odsunięty kamień, nachylić się do grobu i ujrzeć tam aniołów w bieli. Spotykając Zmartwychwstałego twarzą w twarz odkryć Jego nieskończoną miłość, a potem iść i głosić Jego chwałę innym. Modlimy się gorąco, by ów błogosławiony czas zaowocował dobrem i wszelką pomyślnością w codziennym życiu. Niech tradycja Ojców sprawi, że nie zabraknie na polskich stołach i w tych dniach święconych jaj, mięsa, soli, chleba, słodkiego Baranka oraz życzliwości w naszych rodzinnych spotkaniach.

 
W tym duchu radosnej nowiny naszym darem niech będzie ta przepiękna pieśń „Zwycięzca śmierci”, opublikowana 9 października 2013 r. przez Templum Christi: https://youtu.be/beFQS9IZUwA
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wilniuk

04-04-2021 [12:07] - wilniuk | Link:

Piękny świąteczny tekst Panie Sławomirze, te wspaniałe życzenia z okazji Zmartwychwstania,  adresowane do wszystkich czytelników Pana tragicznych opisów, a więc o do mnie - dziękuję i życzę Bożego wsparcia w działaniu oraz Jego opieki w życiu osobistym i rodzinnym. Szczęść Panie Boże !
                                                                                                                                                                                                  Sławomir Ł,
(Książki wysłane tydzień temu)

Obrazek użytkownika Slawomir Tomasz Roch

04-04-2021 [15:13] - Slawomir Tomasz Roch | Link:

Panie Sławomirze rodem z Ziemi Wileńskiej gorąco dziękujemy z żoną Marią za te dobre słowa i życzenia Wielkanocne. Niech dobry Jezus zawsze nam błogosławi, a życiu niech nam się darzy jak najlepiej. Pozostańmy w kontakcie. Sławek i Marysia Roch 

Obrazek użytkownika sake3

04-04-2021 [12:43] - sake3 | Link:

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę nadziei i optymizmu.Oby w spokoju mógł Pan razem z Małżonką myśleć o Polsce.

Obrazek użytkownika Slawomir Tomasz Roch

04-04-2021 [15:17] - Slawomir Tomasz Roch | Link:

Dziękujemy sake3 za życzenia i pamięć. To cudowny czas kiedy wszystko budzi się do życia. Ojczyzna zawsze jest w naszych sercach, a szczególnie piękne Roztocze i rodzinne miasza Zamość i Mysłowice. Póki co cieszymy się Oceanem, fiordami i górami, a Ojczyzna płynie nam w polskich, narodowych i harcerskich pieśniach. Piękne to wszystko. Pozdrawiamy b. serdecznie STRoch

Obrazek użytkownika u2

04-04-2021 [13:54] - u2 | Link:

"Roch z Greenock"

Byłem kilka lat temu na Lyle Hill, to najdalej położony punkt na zachód, do którego dotarłem w życiu. Był jakiś obelisk monument, na wzgórzu była jakaś kotwica i luneta. Pamiatki z wojen światowych. Obok grał starszy Murzyn samotnie w golfa.

Wcześniej zjadłem obiad w jakiejś pięknej tawernie z widokiem na domek samotnie zbudowany na wysepce.

Mr and Mrs Roch w tawernie nie spostrzegłem. Widać wtopili się w tłum świętujących tam Szkotów. Z takim nazwiskiem to pestka.

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski

04-04-2021 [14:52] - Zawisza Niebieski | Link:

Alleluja! Jezus zmartwychwstał!

Obrazek użytkownika u2

04-04-2021 [15:34] - u2 | Link:

"Jezus zmartwychwstał"

Ano, ponoć teraz przebywa w Indiach.

Obrazek użytkownika Slawomir Tomasz Roch

04-04-2021 [15:21] - Slawomir Tomasz Roch | Link:

Dzięki i Tobie u2. Wzgórze widokowe Lyle Hill jest miejscem cudownym, to nasze ulubione miejsce odpoczynku, mamy tam tylko pół godzinki spacerkiem. Tam wygrzewamy się jak koty do słońca, podziwiając panoramę pięknych gór. Wszystkiego najlepszego raz jeszcze Sławek i Marysia Roch

Obrazek użytkownika u2

04-04-2021 [15:36] - u2 | Link:

"Lyle Hill jest miejscem cudownym"

Cała Szkocja jest przepiękna, czego Wam szczerze zazdroszczę. Klimat oceaniczny, surowy, ale nad oceanem tak musi być.

Obrazek użytkownika Centrystka

05-04-2021 [01:47] - Centrystka | Link:

"Żwycięzca śmierci,piekła i szatana" - tę pieśń słyszę i śpiewam w kościele od kilkudziesięciu lat, więc dziwi mnie, że została ona opublikowana dopiero w 2013 r., chyba że coś źle zrozumiałam, albo w Szkocji pieśń nie była wcześniej znana...
Życzę błogosławieństwa i łask od Zmartwychwstałgo Odkupiciela i nadziei na zmianę losu Polski jak najprędzej - oby powróciła do nas normalność!

Obrazek użytkownika u2

05-04-2021 [13:24] - u2 | Link:

"oby powróciła do nas normalność!"

Jak bieda to nie jedna, ja stawiam na globalny konflikt militarny. Na szczęście Polska nie ucierpi najmocniej w tym konflikcie. Taką mam wizję.

Obrazek użytkownika Centrystka

06-04-2021 [22:32] - Centrystka | Link:

@U2
Wizjoner - no,no...