Wstrząsający wpis Mateusza

Wstrząsający wpis pojawił się dziś na profilu Mateusza Kijowskiego.
Widać, że ten człowiek znajduje się prawdopodobnie na skraju.
Przed poprzednimi świętami Bożego Narodzenia czynniki społeczne zorganizowały zbiórkę dla Mateusza.
Dziś Mateusz, chce pracy, ale nikt nie chce mu tej pracy dać.
Czy ktoś zlituje się i da pracę Mateuszowi?
*****************************************
 
 
- Co ty tu robisz? - spytał Pijaka, którego zastał siedzącego w milczeniu przed baterią butelek pełnych i baterią butelek pustych.
Mały Książę
- Piję - odpowiedział ponuro Pijak.
- Dlaczego pijesz? - spytał Mały Książę.
- Aby zapomnieć - odpowiedział Pijak.
- O czym zapomnieć? - zaniepokoił się Mały Książę, który już zaczął mu współczuć.
- Aby zapomnieć, że się wstydzę - stwierdził Pijak, schylając głowę.
- Czego się wstydzisz? - dopytywał się Mały Książę, chcąc mu pomóc.
- Wstydzę się, że piję - zakończył Pijak rozmowę i pogrążył się w milczeniu.
Może być i tak:
— Dlaczego Pan szuka pracy?
— Bo nie mam pracy.
— Dlaczego Pan nie ma pracy?
— Bo ostatnie lata spędziłem na działalności społecznej – pracowałem dla społeczeństwa bez oficjalnego zatrudnienia.
— A dlaczego bez oficjalnego zatrudnienia?
— Bo nikt nie był zainteresowany zatrudnieniem mnie. Wielu chciało, żebym załatwił ich sprawy, ale nie mieli ochoty pomóc mi w moich.
— A dlaczego sam pan nie załatwił swoich spraw?
— Bo nie mam pracy...
Szukam pracy. Od czterech lat jestem bezrobotny. Próbowałem zacząć od nowa jako fryzjer, ale państwo zamknęło działalność fryzjerów. Niektóre media chciały mi pomóc – Super Express czy WPolsce.pl. Ale Gazeta Wyborcza postanowiła mnie pogrążyć. Więc nadal jestem bezrobotny. Bo trudno zbudować bazę klientów fryzjerskich od nowa w lockdownie.
Nie wiem, czy powinienem szukać wsparcia przez zrzutkę czy patronite. Jakoś nie umiem... ale przecież trzeba jakoś żyć. Zapłacić za jedzenie, za prąd, za wodę, za nocleg...
Nie wiem, co robić. Nie chcą mnie jako kuriera, jako kasjera czy kierowcę. Nie chcą mnie w zawodach, które wcześniej wykonywałem z sukcesami. Nie chcą mnie. Czas zacząć żebrać. Jakimi metodami? Kto ma dobre pomysły?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-03-2021 [20:26] - NASZ_HENRY | Link:

Prezydent Komorowski w takiej sytuacji radził:
zmienić zawód, wziąć kredyt i założyć nowy biznes ☻☺

 

Obrazek użytkownika sake3

30-03-2021 [21:36] - sake3 | Link:

Już sam tytuł ,,Wstrząsający wpis Kijowskiego'' jest wstrzasający.Społeczeństwo które tak krytykowało rodziców za pobieranie ,,patologicznego'' 500+,wypominało emerytom trzynastą emeryturę teraz pochyla się nad traumą zwykłego nieroba i obiboka.Ile w sumie lat pracy ma ten niemlody przecież człowiek,gdzie jego szacunek do pracy do tej pory? Czy jego wstrzasajacy wpis ma wstrząsnąć naszymi kieszeniami?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

31-03-2021 [00:21] - Zygmunt Korus | Link:

Jestem wychowany na etyce z westernów, znam smak zemsty, więc mogę tylko temu palantowi poradzić, żeby się zgłosił jako szofer (jeśli to prawda, że kierować autem większym od "malucha" potrafi) do jakiegokolwiek przewoźnika, to natychmiast pracę dostanie. Niezależnie od facjaty, którą ktoś skojarzy... Dziś w kowidowo-świrusowym czasie transport jako tako ciągnie, stąd na w miarę rzutkich kierowców jest zapotrzebowanie. Tylko czy pan Kijowski jest w stanie się opamiętać w swoim beznadziejnym sowizdrzalstwie bezwstydnym? Zresztą jak takiego kogoś resocjalizować? Patrząc z boku mnie to cieszy, że go lucyferyczni swoi przeżuli i wypluli... Bo jestem wychowany na etyce z westernów...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

31-03-2021 [10:48] - NASZ_HENRY | Link:

Mateusz Kijowski (born December 12, 1968 in Warsaw ) is a Polish computer scientist Wiki ;-)
 W końcu nie wiem czy większe jaja robi sobie Kijowski czy @foros ☺☻
 

Obrazek użytkownika sake3

31-03-2021 [11:47] - sake3 | Link:

@NASZ -HENRY.........Nie wiem kto robi sobie wieksze jaja,ale już wczoraj pozwoliłam sobie wejść na blog forosa na S24.Tam miałam okazję zostać zwyzywaną przez komentatora Eternity od szmaciarzy niegodnych pocalować paluszka Kijowskiego,smieciem a nawet katolikiem(zapewne obecnie to przezwisko).Czym zasłużyłam na taką pogardę? Uważam że praca jjest wartością do której należy mieć szacunek jeśli ma się go do siebie.Pan Kijowski nigdy się pracą nie skalał,a działając ,,społecznie''fałszował faktury,nie płacił też alimentów a oczekiwał,że społeczeństwo ma go utrzymywać.Jak będzie prosperować jakiekolwiek państwo mając takich obywateli jak Kijowski? Jak długo będzie istnieć państwo jeśli tacy obywatele jak Kijowski będą wspierani życzliwym chocby słowem przez takich jak Eternity?Jak długo Polska będzie Polską jesli obywatel pracujący uczciwie tak jak ja będzie nazywany smieciem i szmaciarzem?Z pewnością na NB tez znajdą się tacy którzy w Kijowskim ujrzą bohatera naszych czasów a we mnie osobę o poziomie intelektualnym dwunastoletniego dziecka bądź równym rozmiarowi buta o ile nie bardziej krytycznie.

Obrazek użytkownika Tomaszek

31-03-2021 [21:42] - Tomaszek | Link:

Nie przejmuj się Sake , takie bluzgi od chama są nieprzyjemne na pewno i nic na to nie poradzisz , bo cham to cham , ale dla mnie to najlepsze referencje . 
Głowa do góry 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

31-03-2021 [20:52] - Imć Waszeć | Link:

Ciekawe kto robi sobie jaja. Niezależna czy Kijowski?
https://niezalezna.pl/381768-s...
https://antyweb.pl/rynek-pracy...

Obrazek użytkownika Jan1797

31-03-2021 [21:24] - Jan1797 | Link:

Ciekawe kto robi sobie "tu" jaja?

Obrazek użytkownika Tomaszek

31-03-2021 [21:58] - Tomaszek | Link:

Co ma piernik do wiatraka to wiem , ale co Kidżowski do IT , to chyba że faktury wystawiał na usługi IT, ale chyba on to robił ręczne , długopisem znaczy się . A może chodzi o tego Iphonea czy laptop  co se ze zbiórek kupił ? Kupił , to miał z użyciem to mu chyba cienko poszło , te faktury długopisem pisał .Oświeć mnie Imci bo piernik i wiatrak to przy tym pikuś , nawet całka mego kolegi z forum Tricoloura wydaje się prosta . Bo ci z Białorusi , to się pewnie na IT  chociaż znają , ale ten bęcwał to nawet faktury durnej przepchać skutecznie nie potrfaił .