Rozmyślania wariata?

Nie da się wyłączyć tych myśli, które związane są z jądrem wszystkiego co się wokół dzieje. Jest tym niewątpliwie pandemia ogarniająca cały świat i zbierająca krwawe żniwo. Zupełnie nowy i kompletnie nie znany wirus nagle tajemniczo się objawił i masakruje wszystkich ponad rok, a my jeszcze tak mało o nim wiemy.

W tym nie wiemy najważniejszego – do czego jeszcze jest on zdolny?

<<< >>>

Czy można zarazić się szaleństwem? Pewnie, że tak!

Mentalnie mamy taki własny ugruntowany pogląd, że szaleństwo, to coś co z jakichś powodów spotyka człowieka i on wariuje. Wariuje w tym sensie, że swoim zachowaniem już jest niezdolny do normalnego życia w społeczności. Jego myśli, słowa i zachowanie przeczą tradycyjnym normom współżycia.
To coś, co raczej innym nie zagraża, chyba że występują napady furii, gdzie szaleniec może fizycznie skrzywdzić kogokolwiek z otoczenia i również samego siebie. Poza tym jest niegroźny. Można było go dotykać, wspólnie oddychać tym samym powietrzem, a nawet pocałować.

Historycznie szaleństwo przypisywano pierwotnie opętaniu. Czy to przez demony, czy przez szatana. "Leczenie" często kończyło się śmiercią biedaka, a w najlepszym wypadku ścisłą izolacją, jak to się opowiadało – w pomieszczeniu bez klamek z miękkimi ścianami. Choć wcześniej była to brudna i ciemna cela, gdzie za kratami, przykuty łańcuchami nieszczęśnik spędzał resztę życia.

Nieco bliżej naszych czasów szaleństwo uznawano za efekt załamania psychicznego, co później nazywano, jako że nie znano jeszcze tego słowa, za reakcję na wysoki poziom stresu.
A jeszcze później zaczęto się doszukiwać przyczyn, a nawet predyspozycji do szaleństwa, w cechach, czy też wadach genetycznych.

W sumie widać, szaleństwo to nic takiego, czym można się prosto zarazić, co oznacza, że nie przechodzi z człowieka na człowieka i jest dla otoczenia neutralne.

Czyżby?

Nieco inne spojrzenie daje przypomnienie faktów masowego szaleństwa, wtedy nazywane "ogniem świętego Antoniego", którego powodem było zarażenie się sporyszem, przetrwalnikiem grzyba buławinki czerwonej, znajdującym się w mące i trawach. Na to, jakże widoczne szaleństwo, co odnotowali kronikarze, w 994 r. W Akwitanii zmarło z tego powodu ok. 40 tys. ludzi.
Natomiast do dni dzisiejszych grozi nam skrajne szaleństwo spowodowane zakażeniem wirusem RABV, czyli wścieklizny. Dzięki szczepieniom ochronnym kolejne kraje deklarują, że są wolne od wścieklizny. Lecz w całej Afryce, a w szczególności w Indiach i południowej Azji, wścieklizna zabija rokrocznie tysiące ludzi.
Fakt, wścieklizną w większości zakażamy się od chorych zwierząt. Ale sprawdziłem – człowiek od człowieka również może się zarazić.

<<< >>>

O szaleńcu często mówi się potocznie <postradał zmysły>. Wszystkie? To znaczy jakie?
Zmysłów, czyli torów komunikowania się ze światem i obserwacji własnego ciała nie mamy aż tak wiele. Dwa główne – wzrok i słuch – wiadomo. Lecz równie ważne dla nas są smak i węch. Więc nieco szalejemy, jak je właśnie utraciliśmy? A do tego, jak obserwacje donoszą, mamy tutaj często do czynienia z zaburzeniami zmysłu równowagi oraz z zaburzeniami słuchu. A to już nie przelewki w drodze do szaleństwa.

No dobrze, lecz wszyscy rozumiemy co powszechnie oznacza szaleństwo. Tu nie ma dyskusji. Szaleniec to inaczej wariat. I niestety, często to nawet głupi wariat.
Za zmysły człowieka odpowiada najstarsza część naszego mózgu i pień mózgu. Ma też bezpośredni kontakt z substancją szarą – korą mózgu. Tu odbywa się całe myślenie, rozumowanie, ocena rzeczywistości, czy produkcja poglądów. To po efektywności tego pofałdowanego organu oceniamy, czy ktoś jest mądry, czy może nie. Także po rezultatach pracy kory mózgowej zawnioskujemy o tym, z kim mamy do czynienia: - kimś w miarę normalnym, lub może szalonym.
Koronawirus, nie ma wątpliwości ma wpływ na nasz gadzi mózg, a ten z kolei rozsyła efekty infekcji po całym ciele. Więc dlaczego nie miałby wpływać na blisko położoną korę mózgową?

Nie mam wątpliwości ,że wpływa, bo od czasu jak wirus trafił do Polski liczba wariatów rośnie w zastraszającym tempie.
Najwyraźniej to widać wśród osób znanych, występujących publicznie w mediach, oraz wśród internautów aktywnych w blogosferze i pozostałych społecznościowych forach.
Wczoraj byli normalnie, a dzisiaj już zgłupieli doszczętnie. Albo tylko trochę. Może zainfekowane szaleństwo nie jest zero-jedynkowe, tylko posiada stopniowe poziomy? Od lekki wariat, aż po totalnie zakręcony. Jedna z internetowych koleżanek zaczęła właśnie publicznie egzorcyzmy przeprowadzać. A inny stracił wiarę we wszystko. Ten zaś już niczego nie jest pewny. Tamten z kolei szuka wroga w swym laptopie. Stwierdził, że jest to wtyczka USB.

Jako nieoprawny optymista przekonany jestem, że ten taki szeroki stan szaleństwa jest uleczalny i zapewne sam przejdzie za pewien czas.

Trzeba być dogłębnie uczciwym i zadać sobie ważne pytanie: - czy mnie też dopada szaleństwo? Ciężka sprawa z oceną. Wariat prawie nigdy nie powie, że jest wariatem.

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

30-03-2021 [04:30] - Pers | Link:

tyzgdyni

"Rozmyślania wariata?"
Tak, potwierdzam. Wariata.

Obrazek użytkownika Kaciszek

30-03-2021 [04:50] - Kaciszek (niezweryfikowany) | Link:

:)

Obrazek użytkownika Pers

30-03-2021 [06:41] - Pers | Link:

tyzgdyni

Zajrzałem na twój "portal" https://klubdyletantow.blogspo...
I widzę tylko ciebie. A gdzie inni "dyletanci:?
Podobno zapewniałeś kiedyś 90% odsłon na NEon24 a taki gupek Ruszkiewicz cię wyrzucił i po "dyletantach"...
Porażka.

Ja podobno jestem "marnym komentatorem, z którego wszyscy się śmieją" ale jakoś sam nie jestem. U mnie ludzie piszą i komentują. Polskie portale przedrukowują notki.
Dlaczego tak nikt cię nie lubi tyzgdyni?...
Może dlatego, że jesteś mitomanem i masz manię wielkości? Sam nie wiem....

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-03-2021 [07:21] - jazgdyni | Link:

Z którym agencie się utożsamiasz - tym z lewej, czy tym z prawej? Pewnie z Nicholsonem, bo ty też malutki jesteś.

Ps. Wilecki i jego klub weteranów pewnie płaci nie tylko tobie, ale i komentarzystom. Sok z buraka bis.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-03-2021 [08:04] - NASZ_HENRY | Link:

Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie.
Kto to napisał ☺☻
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-03-2021 [08:05] - Marek1taki | Link:

Temat na czasie. Tak jak kiedyś byli tanecznicy i inne psychozy zbiorowe tak teraz jest psychoza pandemii. Inne czasy, inne psychozy indukowane analogicznie jak w wypadku psychoz klasycznych nie spotyka się Chrystusów i Napoleonów.
Poszukam linku do wywiadu z prof.Święcickim.

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-03-2021 [23:35] - Marek1taki | Link:

"Moi pacjenci powtarzają, że teraz wreszcie wszyscy czujemy się tak samo. Różnice między nimi – chorymi, a nami – zdrowymi trochę się zatarły- mówi profesor psychiatrii Łukasz Święcicki, kierownik II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie."
https://zycie.hellozdrowie.pl/...
To bardzo cenna obserwacja. Nie zmienia to faktu, że pandemia zaostrzyła wiele nieleczonych a istniejących wcześniej zaburzeń. Z kolejnego wywiadu przytoczyłbym fragment dotyczący statystyki medycznej. Jest w połowie ok.9-10min. wywiadu dla PR: https://www.polskieradio24.pl/...
To dobry przykład do uświadomienia sobie sensu danych liczbowych w medycynie - danych wyjściowych i ich dalszej obróbki statystycznej . Nie tylko w depresji ale np. w pandemii.
Analizując fenomen socjologiczny pandemii nie sposób odbiec od skojarzeń psychiatrycznych i psychologicznych, czyli całkiem indywidualnych przypadłości.
Niestety słynny wywiad jest głęboko ocenzurowany i z trudem udało mi się do niego trafić.
https://www.facebook.com/Logik...
Warto odnotować falę jaką wzbudził w ludziach o pewnych skłonnościach do lewicowej ideologii, którzy ulegają tym skłonnościom z pożytkiem dla swojej kariery zawodowej. Ich wypowiedzi są masowo rozpowszechniane w google.
Mowa o wywiadzie w DoRzeczy, w którym prof.Święcicki zwrócił uwagę na manipulacyjne (nieprawdziwe) wypowiedzi obrońców konstytucji indukujące fałszywe postrzeganie rzeczywistości politycznej do paranoi indukowanej, czyli nienormalnej  reakcji w otoczeniu chorego psychicznie.
Dzisiaj mamy podobną sytuację tylko "wariują" ludzie w efekcie zderzenia się z "psychozą" medialną i administracyjną indukującą pandemię.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

30-03-2021 [09:04] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Kopiuj i wklej?
Tobie też ktos płaci? s24 też to opublikowal...

Obrazek użytkownika Pers

30-03-2021 [09:37] - Pers | Link:

"Kopiuj i wklej?" - Nie. To tylko troll husky (przynogawkowy tegozgdyni)  propaguje teksty na Szalom24

Autorem jest ciągle onzgdyni. 
Co by o nim nie powiedzieć to nie jest plagiatorem. Swoje "przesłania" produkuje sam.

Obrazek użytkownika admin

30-03-2021 [10:28] - admin | Link:

A Ty, Pers, proszę przestań szarpać za nogawki, bo naprawdę z automatu będę wyrzucał wszystkie Twoje komentarze na blogu jazgdyni. A i tak dużo ostatnio poszło w kosmos ale widzę, że niezmordowany jesteś. Niemniej, zmusisz mnie do ustawienia automatu

Obrazek użytkownika Pers

30-03-2021 [11:35] - Pers | Link:

Drogi Admine,
"widzę, że niezmordowany jesteś"

Tak, w stosunku do tegozgdyni jestem. To wyjątkowa [...].
Możliwe, że tego nie opublikujesz ale uważaj na tegozgdyni. On Ci jeszcze d....  obrobi.

Tutaj chce robić za "mędrca" i liczy na posadę Wiekiego Blogera ale to zwykły stalker i troll z muchami w nosie.
Oskarżał mnie publicznie o "handel polskimi niewolnikami w Apuli, na południu Włoch". Na moje wezwania o przedstawienie dowodów nie zrobił nic. To zwykły [...].

Obrazek użytkownika admin

30-03-2021 [12:23] - admin | Link:

Pers, rozumiem, tylko nie pisz tego 10x pod każdą notką bo to rozwala wszelką dyskusję. Zostaw sprawy osobiste na maila czy napisz to gdzieś w necie i wklejaj linki. No nie wiem, jest wiele sposobów żeby nie rozwalać przy okazji NB.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-03-2021 [13:10] - jazgdyni | Link:

@Admin

Jak Adminie widzisz, to bardzo szemrana postać. Dziwię się, że ma tutaj przytułek. To Jarosław Ruszkiewicz vel Spirito Libero, niesławny administrator i redaktor (ha, ha)Neon24 (to nowa nazwa, jak tenże Ruszkiewicz założył fundację, a potem kasa wyparowała). Onegdaj totumfacki Ryszarda Opary z grupy Promilitio i chłopiec na posyłki gen. Wileckiego. Dr Targalski chyba miałby poważny atak, gdyby spotkałby tu tego agencika. Oto, co doktor pisze o przełożonym tego Trolla - https://jozefdarski.pl/5266-„promilito”-–-droga-do-wladzy-1-wodz
Miał też sprawy kryminalne, a mieszkając kątem u R. Opary pokazał kim jest. Jego specjalność to szukanie haków i tworzenie fejkniusów. Postać autentycznie podła i niepolska. Można go sobie obejrzeć na YT https://youtu.be/EAGrx9JMX68
A we Włoszech w dziwnych okolicznościach był aresztowany przez karabinierów. Wtedy, kiedy wybuchła afera z pracą niewolniczą Polaków na gangsterskich plantacjach pomidorów. To sprawa powszechnie znana w sieci. A tu jak dzidziuś się chowa.

Obrazek użytkownika Pers

30-03-2021 [13:11] - Pers | Link:

Admin
Dobrze, będę go omijał jak kupę w lesie.
A co z moim blogiem? Dostanę? :)

Obrazek użytkownika admin

30-03-2021 [13:25] - admin | Link:

Właśnie głównie przez tę ciągłą wojenkę z jzg nie dostałeś. Już raz taką miałem i był to główny temat dyskusji na NB a tego nie chcę. Skończyło się poza tym pismami przedprocesowymi, także wobec mnie, i odejściem obydwu spierających się. Za małym portalem jest NB, żebym mógł do czegoś takiego znowu dopuścić. Więc OK, jeśli nie będzie nic z tych rzeczy oraz w sprawie pandemii zachowasz umiar (bo widzę, że jesteś z tych "anty"), to możesz pisać. Ostrzegam jednak, żebyś mojej cierpliwości nie nadużywał. 

Obrazek użytkownika Pers

30-03-2021 [19:44] - Pers | Link:

Spoko Adminie :)
Nie będę pisał o "pandemii" :)
I obiecuję, że o tym zgdyni nawet się nie zająknę. To i tak skończony gostek.

To co? Dostanę tego bloga? Bo już mnie paluszki swędzą na klawiaturze :)

Obrazek użytkownika admin

30-03-2021 [19:50] - admin | Link:

Włączony Persie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-03-2021 [20:57] - NASZ_HENRY | Link:

Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało ☺☻
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-03-2021 [01:11] - jazgdyni | Link:

@admin

To już tysiące lat, jak opisano ideę Konia Trojańskiego. Widać, historia nie uczy wszystkich.

Decyzja administracji naszych blogów jest dla mnie kompletnie niezrozumiała i w moich oczach destrukcyjna. Jak można udostępnić tablicę bolszewikom. Ewidentnych dowodów w sieci i setki internautów to za mało dla administracji, by wiedzieć, że instaluje właśnie tykającą bombę? Przez 2 miesiące będzie udawał przyzwoitego i przymilnego, A potem rozpocznie destrukcję. Już próbował się dobrać do mojego osobistego bloga, ale go zabezpieczyłem i agentura nie ma wstępu.
Szkoda naszych blogów. Wzdrygam się na myśl, że obok taka kreatura zaczyna prać mózgi łatwowiernym.

Spytam się panią Dorotę i panów Grzegorza i Tomka, co to znaczy. Jakiś zwrot? Nowa koncepcja biznesowa? A gdzie idee?

Obrazek użytkownika HenrykH.

31-03-2021 [10:02] - HenrykH. | Link:

Witam.Masakra ,ale przy okazji dowiedziałem się ilu tu ludzi z eona.ru .I te ich komsomolskie poglądy .Brr , to  dopiero news na święta .Z jednym się nie zgodzę ,to nie tykająca bomba .Jak już  to wybuchnie to tylko smród i wstyd.

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-03-2021 [09:18] - jazgdyni | Link:

Ostrożny i rozsądny człowiek, zanim wpuści człowieka w towarzystwo jakieś, to chociaż powinien zapoznać się z jego poglądami jak najbardziej odpowiednimi dla prawicowego, patriotycznego portalu.

https://spiritolibero.neon24.pl/post/161006,nie-ma-zadnej-wojny-z-rosja-w-donbasie

Warto też sobie przejrzeć sputnikową stronę nowego blogera - niepodległy.pl

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-03-2021 [10:43] - jazgdyni | Link:

@Trot

Co ty qulka mówisz???!!!
Od 10 lat nie zaglądam na tą komerchę rodziny Janke, jak się dowiedziałem, jak oni lody kręcą.
Jeżeli ktoś posługuje się moimi tekstami, to ja o tym nie wiem. W tej chwili produkuję sie oprócz własnego, zamknietego bloga wyłącznie na naszych blogach i na niepoprawnych. Zawiesiłem dwa inne portale, jak skręciły w lewo. Salony warszawki dla lumpen-inteligencji mam tam, gdzie ich miejsce człowieku.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

30-03-2021 [11:08] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Aaaaa! To scusi...kojarzyłem,że @huski44,to Ty we własnej osobie...ktoś to jednak kopiuje i wrzuca.
Wybacz,ale tekst tej ostatniej notki,to żywcem "kopiuj i wklej'...nie Twoj styl,słownictwo  ...nie chce mi się  szukać tego po całym necie.
Ciao

Obrazek użytkownika sake3

30-03-2021 [11:48] - sake3 | Link:

Wydaj mi się,że dopadło nas więcej wirusów.Wirus chamstwa nawet wczesniej niż covid.A co gorsze nie ma niego szczepionki ani lekarstwa.Możemy tylko bezradnie przygladać się tej epidemii.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

30-03-2021 [13:50] - RinoCeronte | Link:

Potwierdzam z autopsji ...

Obrazek użytkownika Jabe

30-03-2021 [12:17] - Jabe | Link:

Kowidomania istotnie jest zbiorowym zaburzeniem psychicznym, tyle że nie spowodowanym samym wirusem, a strachem indukowanym przez propagandę.

Obrazek użytkownika sake3

30-03-2021 [15:59] - sake3 | Link:

@Jabe.....Dr.Jabe się odezwał uczenie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-03-2021 [18:59] - Marek1taki | Link:

Odezwał się zgodnie z tym co jest. Do tego nie trzeba uczoności tylko niezależności poglądów.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

30-03-2021 [12:18] - RinoCeronte | Link:

Izolacja daje znać o sobie. Czas na Drogę Krzyżową!

Obrazek użytkownika Warmia

30-03-2021 [19:34] - Warmia | Link:

Powinien Pan usuwać komentatorów, którzy burzą merytoryczną dyskusję. Czytelnicy oprócz notki oczekują ciekawej dyskusji komentatorów. Bez litości wywalać wszystkich, którzy na to nie pozwalają bo robi się ściek.

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-03-2021 [01:16] - jazgdyni | Link:

@Warmia

Niestety, ten portal jest tak skonstruowany, że wyłącznie administrator może cokolwiek usunąć, czy zmienić. Twórca i właściciel bloga tutaj nie ma nad nim żadnej kontroli. Mamy tu klasyczne rozwiązanie sowieckie, gdzie Biuro decyduje o wszystkim, a obywatel ma zapierniczać za friko i nawet nie ma klucza do drzwi. Piękna oto prawicowość, demokracja, sprawiedliwość i uczciwość.

Obrazek użytkownika Jabe

31-03-2021 [01:47] - Jabe | Link:

Jeśli rządzącym przyświeca jakaś idea, to właśnie taka, że politbiuro decyduje o wszystkim (np. nagle okazało się, że norkarze są źli, więc trzeba ich „wygasić”, a rolą narodu jest temu bezkrytycznie przyklasnąć). Pan to niezmiennie popiera. Z Naszych Blogów przynajmniej można się wynieść bez ryzyka wynarodowienia własnych dzieci.

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-03-2021 [05:44] - jazgdyni | Link:

WAŻNE!

Tym wszystkim, którzy się boją, którzy są "zawsze mądrzejsi" i tym, co wierzą różnym mesjaszom, krótko przedstawię przebieg ciężkiego przypadku COVID19.

W pewnym momencie, szybko narastając, podobnie do ciężkiej grypy i często wieczorem, ścina cię z nóg, gorączka skacze do góry, kaszel nie daje spokoju i ciężko się oddycha.

Rano już masz trudności by wstać do toalety, czy napić się wody. Praktycznie już jesteś w malignie, całkowicie bezsilny.

Zostajesz karetką zabrany do szpitala na OIOM. Natychmiast dostajesz tlen i jednocześnie przeprowadza się wszystkie badania i testy. Ciągle jesteś na pół przytomny. Lecz twoje życiowe parametry są już stale monitorowane. Skierowany jesteś w oddziale zakaźnym na tzw. łóżko kowidowe. Teraz już praktycznie w dużym stopniu tracisz świadomość.

Saturacja spada. Płuca nawet z dodatkowym tlenem pracują niewydolnie. Zostajesz podłączony do respiratora. Wzbogacone powietrze jest teraz pompowane pod odpowiednim ciśnieniem.

Mimo tej wentylacji i ordynowanych leków, płuca odmawiają pracy. Zostajesz podłączony do ECMO. Kiedyś na to mówiło się płuco - serce. To krążenie pozaustrojowe - tlen nie przez płuca tylko prosto do krwioobiegu (w dużym uproszczeniu). ECMO nie leczy, tylko nie pozwala umrzeć.

Może się okazać, że twoje płuca są już bezwartościowe. Podejmuje się decyzję o przeszczepie płuc. To oczywiście nie zawsze się dzieje.

Mija około miesiąca, gdy wreszcie odzyskujesz pełną świadomość. Praktycznie od wyjazdu z domu nic nie pamietasz.

Wkrótce, gdy szpital przejdzie powoli na odżywianie naturalne, stwierdzisz, że nie potrafisz się podnieść z łóżka bez pomocy i podstawowych ruchów, w tym chodzenia, siadania, itp. musisz uczyć się od nowa. Jesteś ciągle bardzo słaby.

Proces dochodzenia do siebie, do prawie pełnej sprawności trwa od pół roku w górę, a czy zostaniesz inwalidą, to się później okaże.

Oczywiście może z tobą być różnie - czasem gorzej, a czasem lepiej. Niepewność jest duża.

Warto ryzykować?

Obrazek użytkownika Marek1taki

31-03-2021 [07:50] - Marek1taki | Link:

Przytaczanie pojedynczych przypadków jest kształcące by przybliżyć temat. Nie można z nich wyciągać wniosków ogólnych jak traktowanie wszystkich obywateli jak pacjentów.
Poza tym relacje literackie bez istotnych szczegółów stanu klinicznego stają się w tym momencie propagandą.
Pisze o tym Łukasz Warzecha:
https://wei.org.pl/article/bla...

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-03-2021 [09:04] - jazgdyni | Link:

Panie Marku

To nie są pojedyncze, odosobnione przebiegi choroby. To praktycznie standard, jaki potwierdza lekarz od początku walczący z covidem.

Obrazek użytkownika Marek1taki

31-03-2021 [13:37] - Marek1taki | Link:

Panie Januszu.
Wiem, też zbieram casusy zachorowań na kowid.
Niestety również z własnej rodziny, ale to akurat był przypadek wylewu ze zgonem w ciągu I dobry, zakwalifikowany jako zgon na kowid.
Inny przypadek: prawdziwy kowid, wymagający intubacji, przewidywalny bo ciężar ciała ok.135kg, cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca.
Jest też grupa przypadków, o których trudno się wypowiedzieć bo brak diagnostyki za życia i sekcyjnej.

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-03-2021 [14:48] - jazgdyni | Link:

Wiele dowodów przepada. Mojego przyjaciela skremowano w styczniu ub. roku z diagnozą, czy przyczyną zgonu - niewydolność oddechowa. On właśnie wrócił z Azji i także mnie zaraził, a ja wtedy nie wiedziałem co to.

Obrazek użytkownika Jabe

31-03-2021 [09:27] - Jabe | Link:

Tym wszystkim, którzy się boją, którzy są „zawsze mądrzejsi” i tym, co wierzą różnym mesjaszom – Przecież to Pan się boi i to Pan usiłuje być „zawsze mądrzejszym” (heterodyna), no i niezmiennie popiera zbawcę.

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-03-2021 [10:29] - jazgdyni | Link:

Co pan wie o heterodynie, że daje pan tutaj za przykład?
Strasznie jestem ciekaw.

Ps. Gdybym się choć ciupinkę bał, zrobiłbym test, a potem pewnie oddał się w niezborne łapy służby zdrowia. I nie jak pan sr... w gacie, co może się stać. Po prostu stosuję tu radę Wegecjusza - Si vis pacem, para bellum.

Obrazek użytkownika Jabe

31-03-2021 [11:48] - Jabe | Link:

I nie jak pan sr... w gacie – Skąd u licha Pan wie, w co sr...?

Dyskusja o heterodynie jest doskonałym przykładem, że nie potrafi się Pan przyznać nawet do błahej pomyłki. A co do strachu, racja – Pan raczej rozmyślnie sieje panikę po linii propagandy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-03-2021 [12:24] - jazgdyni | Link:

Szybko Jabe usunąłeś swój niemądry komentarz(widzę, że powrócił). Radzę sobie postudiować naukowe teksty, zanim zarzucisz mi pan błąd. Dużo w panu uporu, zacietrzewienia i złej woli. Lepiej z tym panu jest?

Nawet zgłosiłem do polskiej Wikipedii, że definicja jest błędna. Proszę sobie sprawdzić na angielskiej, niemieckiej, czy francuskiej. Przecież języki pan zna. Tylko wtedy głupio będzie się do mnie przypieprzać. Tak fanie przecież łgać i kpić.

Obrazek użytkownika Jabe

31-03-2021 [12:40] - Jabe | Link:

Proszę o link do tego zgłoszenia.

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-03-2021 [14:45] - jazgdyni | Link:

Jaki znowu link? Może jeszcze adres mailowy podać i telefon?
Nie umie się pan poruszać po wikipedii, to ja uczyć nie będę.