I N S T A N C J A

Patrzcie Państwo, napisałem ten felieton w maju 2012 roku, niemalże dziewięć lat temu. Zmieniła się władza. Prawicowa Dobra Zmiana, która od początku uznała naprawę systemu sprawiedliwości za swój priorytet, przez sześć lat rządów ledwie tknęła Kastę, ten bolszewicki monolit.
Władza sądownicza, jak kpiła ze sprawiedliwości i gardziła obywatelami, czyni to nadal. Na dodatek ma dziś wsparcie bolszewickiej Brukseli.
Państwo bez sądów jest kulawe. Ile jeszcze czasu potrzeba, by stworzyć prawdziwą trzecią władzę?

<<<<< >>>>>

29.05.2012 07:43

Gdy całe to gangsterstwo, ta mafia w czarnych pelerynach w końcu padnie, bo padnie, bo musi upaść, to pierwszym zadaniem będzie uczynienie, by powstała Instancja...

Pisałem już niejednokrotnie, że jestem miłośnikiem dobrych kryminałów. Pewien jestem, że wielu z nas jest. Właśnie skończyłem „Kancelarię” Johna Grishama i zacząłem się zastanawiać nad wielką popularnością, bądź co bądź, dosyć schematycznej prozy tego autora. Grisham pokazuje nam amerykański świat prawniczy – sądy, adwokatów i nieprawdopodobne pozwy sądowe. Więc nie są to kryminały policyjne, ale właśnie sądowe i ostateczna rozprawa jest zwieńczeniem każdej opowieści. I to cieszy się tak wielką popularnością na całym świecie.
Bo sprawiedliwość, dzięki mądremu prawu i niezłomnym sędziom zawsze triumfuje.

Prości ludzie i nie tylko, właściciele domów, działek, czy tylko straganu, w imieniu prawa są krzywdzeni, okradani i niszczeni. To Grisham a rebours. Prawo i sędziowie nie gwarantują sprawiedliwości. Wprost przeciwnie – mogą człowieka zniszczyć.

Jednym z zasadniczych aspektów zdrowia psychicznego człowieka jest poczucie bezpieczeństwa. Dobrze jest wiedzieć, że gdzieś jest jakaś tytułowa instancja, która, gdy dzieje się nam krzywda, na pewno nam pomoże. Jak w dzieciństwie, gdy chuligan z sąsiedniej ulicy chciał nam złoić skórę, to biegliśmy po tatę lub starszego brata. Dorośliśmy i takiego wsparcia nam zabrakło. Nie mamy na co liczyć. Kompletnie.

Jak się dowiedziałem od Grishama, w samym Chicago jest 40 tysięcy prawników. Mam nadzieję, a właściwie przekonanie, że wszyscy intensywnie pracują i mają dobre zarobki. Stąd wniosek, że mają klientów i ludzie ich potrzebują. Szukanie porady prawnej i pomocy prawnej w Polsce jest koszmarem.

Kim są polscy sędziowie, prokuratorzy, adwokaci? Czym jest polskie sądownictwo i wymiar sprawiedliwości? Czy jest to instancja, na której może się wesprzeć skrzywdzony Polak? W żadnym wypadku. To moloch zainteresowany tylko samym sobą. Dzięki wypracowanemu przez lata systemowi korporacyjnemu i procedurach, które w żadnym wypadku nie mają prowadzić do szybkiego osiągnięcia sprawiedliwości, system prawny w Polsce, to bardzo podejrzana instytucja, raczej nie specjalnie godna zaufania przez Polaków. Kto tylko może, stara się ją omijać z daleka. Zupełnie odwrotnie niż u amerykańskiego autora bestsellerów, gdzie obywatel praktycznie z byle drobiazgiem zwraca się do adwokata. Dlaczego? Bo ma przekonanie, graniczące z pewnością, że znajdzie tam potrzebną pomoc. I 40 tysięcy prawników w Chicago ma pełne ręce roboty.

Ilu jest prawników w Polsce? Kim są sędziowie i adwokaci? To na nich właśnie liczymy, gdy dzieje się krzywda. Nie wiemy, nie znamy tego hermetycznego środowiska. Wydzwaniamy po znajomych, by dowiedzieć się czy znają dobrego adwokata od rozwodów. Czy dana kancelaria jest dobra. Czy można liczyć na sprawiedliwość u tego właśnie sędziego. Normalny obywatel nie ma o tym bladego pojęcia. Więcej, on temu systemowi nie ufa i się go boi. Często niestety bardzo słusznie.
System prawny, przez cały okres komunizmu, będąc elitarną korporacją na usługach władzy, taką pozostał. Z tą tylko różnicą, że teraz jest tej władzy największym wrogiem. Nie potrafił się przekształcić. Ba, on tego nie chce. Wszelkie próby reformatorów spełzły na niczym. Hermetyczna korporacja na usługach najmocniejszych i najbogatszych, wydaje się dla nich najlepszą przystanią życiową. Po co więc iść na niepewny chleb, zabiegać o klienta, negocjować honorarium w zależności od sukcesu w sądzie itd. To zbyt ryzykowne. I niesie za sobą tak znienawidzoną konkurencję w zawodzie.

Poza systemem sądowniczym powinno istnieć dodatkowo sporo pomocniczych instancji odwoławczych. Może ktoś jest w stanie podać mi choć jedną taką instytucję, gdzie spokojnie możemy się odwołać, gdy sprawiedliwość jest łamana, lub choćby zagrożona. Jakaś odwoławcza izba skarbowa, jakieś władne stowarzyszenie konsumentów, czy cokolwiek.

Jak powyżej napisałem, dla zdrowia psychicznego poczucie bezpieczeństwa jest obowiązkowe. Czy możemy przydzwonić włamywacza patelnią w głowę, bo chcemy być bezpieczni we własnym domu? Nie, ręka nam zadrży, bo sąd może nas za to ukarać. Więc nawet we własnym domu nie możemy czuć się bezpieczni.
Grono przyjaciół lansuje szwajcarski ideał posiadania broni przez każdą rodzinę. Ja jestem sceptyczny właśnie z powodu obecnego systemu prawnego. Cóż z tego, że mam broń, jeżeli za jej sprawiedliwe użycie mogę pójść do więzienia. Parę lat temu pani, która na własnej posesji postrzeliła legalną bronią włamywacza miała grube nieprzyjemności.

Więc, gdy całe to gangsterstwo, ta polityczna mafia w końcu padnie, bo padnie, bo musi upaść, to pierwszym zadaniem będzie uczynienie, by powstała Instancja – system sądowniczo – prawny na usługach zwykłych ludzi, przeciwko władzy, przeciwko korupcji, urzędnikom i aparatowi.
To ma być, jak w dzieciństwie ojciec, albo starszy brat.

Ps. W jakim stopniu w tej naprawie III Władzy może pomóc wprowadzenie instytucji sędziów pokoju, który to projekt już chyba jest przesądzony i gotowy do realizacji?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

21-03-2021 [08:37] - Jabe | Link:

Ów „bolszewicki monolit” okazał się całkiem przydatny w obronie obywateli przed kowidowym szaleństwem „dobrej zmiany”.

Przy okazji pytam raz jeszcze: czy jest w tej Dobrej Zmianie cokolwiek prawdziwego, jakakolwiek uchwytna rozumem iskierka prawdy?

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-03-2021 [10:31] - jazgdyni | Link:

Odpowiadam szczerze i konkretnie - dla pana i całej tej pańskiej, jak zwał, tak zwał, grupy ludzi, którą ja nazywam hasłowo neo-bolszewią, uchwytnej rozumem iskierki prawdy nie ma. Może wyjaśnię - po stu latach inżynierii społecznej, utraciliście zdolność precyzyjnego rozróżniania prawdy od kłamstwa. Ta zerojedynkowa podstawa logiki True/False, wam się kompletnie popsuła. Dlatego właśnie, jestem o tym przekonany, Rosja do dzisiaj nie potrafi zbudować porządnego komputera.
Do tego dochodzi wymóżdżenie, którym was poczęstowano poczynając od czerwonego harcerstwa.

Ps. Współczuję panu tego odczucia kowidowych szaleństw. A ja w szaleństwo nie popadłem. Proszę się nie martwić, wyjdzie pan z tego, jak będzie pan słuchał rad tych mądrzejszych specjalistów.

Obrazek użytkownika Jabe

21-03-2021 [11:24] - Jabe | Link:

utraciliście zdolność precyzyjnego rozróżniania prawdy od kłamstwa – Przede wszystkim zwraca się Pan do wyimaginowanego kolektywu, który jest zdefiniowany jako „nie nasi” – zerojedynkowo. To jest sekciarstwo. A brak argumentów maskuje Pan przemądrzałym bełkotem. Neobolszewię – jeśli już – cechują właśnie te wyzwiska wobec wszystkich, którzy nie są ślepo posłuszni.

Czy ta Dobra Zmiana zaproponowała coś pozytywnego, jakiś program naprawy? Nie, tylko mieszanie z gównem wszystkich innych.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2021 [01:26] - jazgdyni | Link:

Wie pan dobrze, że się myli.
Robi się tyle, ile ma się mocy. Aż tyle. A za resztę kupuje się 100 ton złota. Chce pan kilo? 218 zł za gram (Gold Price Per Gram  $ 56.32).

Obrazek użytkownika Jabe

22-03-2021 [08:43] - Jabe | Link:

Kupili złoto, prawdziwe. Coś jeszcze?

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2021 [09:14] - tricolour | Link:

Hehehe...

"A Ty Filarecie pamiętaj - Mierz siłę na zamiary, Nie zamiar podług sił" vs "robi się tyle, ile ma się mocy".

Czyli raz tak, raz odwrotnie -- jak wiatr zawieje.

Obrazek użytkownika tricolour

21-03-2021 [12:32] - tricolour | Link:

W dobrej zmianie prawdziwe jest kłapanie językiem. Dwa miliony samochodów elektrycznych, sto tysięcy mieszkań, pozwy sądowe za ujawniane przekręty (które nigdy nie zostały złożone, ale lud kupił). Zamachy, podkomisje, komisje śledcze, które niczego nie wyśledziły. Prawdziwa jest większość konstytucyjna, wygrywanie wszystkiego w cuglach z 80% poparciem, nawet przeprosiny telewizyjne są prawdziwe - wielką plansza wyświetlana trzy sekundy na dziesięć minut przed emisją programu.

Ta formacja nigdy niczego nie dokona, bo oparta jest na pracy wyłącznie dwóch starych rąk, a reszta stoi oparta o swoje łopaty.

Obrazek użytkownika Ptr

21-03-2021 [20:47] - Ptr | Link:

Przyzna Pan ,że ta ocena , gdyby tak wejść w szczególy jest dość przewrotna. To typowy pakiet propagandy totalnej opozycji. I prawda jest ,że niektórych spraw PiS do końca nie rozwiązał, lub idzie to słabo, lub też napotkał silny opór. I w tej sytuacji widzę ,że silny głos medialny dajacy odpór różnym zarzutom jest potrzebny. Po prostu zostaliby zakrzyczani glupotami niemieckimi, rosyjskimi, wszelkimi. rodzimymi.  Twierdzę ,że niektóre inwestycje idą pełna parą, pewne programy nie. Jak cos idzie dobrze to jest natychmiast żądanie zatrzymania. A jak idzie źle, to jest ktytyka , że to idzie za wolno. Przewrotność. To widać jak na dłoni.  Przewrotność jest poważną wadą. 
Widzę ,ze jest Pan zwolennikiem wyjaśnienia zamachów i amber gold. A może Pan tego nie chce , już nikt nie wie o co chodzi w tej krytyce. 

Obrazek użytkownika tricolour

21-03-2021 [22:35] - tricolour | Link:

@Ptr

Pan sie zwraca do mnie?

To jakie pewne inwestycje idą pełną parą? Konkretnie proszę. Przekop, mało komu potrzebny? A może powstała polska sieć sklepów spożywczych, by się uwolnić od straty stu miliardow rocznie?

Proszę konkretnie.

Obrazek użytkownika Ptr

22-03-2021 [11:43] - Ptr | Link:

@tricolour
Działania PiS dawniejsze i obecne mam ocenione i z niektórych jestem zadowolony. Ogólnie z przekopu również. Oczywiście - jestem zadowolony. Każdy Polak powinien.Chętnie popłynę sobie jakimś statkiem do czy z Elbląga i pooglądam przeplywające jednostki będąc na mierzei. Rzeczywiście dyskusja w logice politycznej nie ma sensu. Logika polityczna to  nieobiektywna ocena zdarzeń po to , aby wygrać doraźną potyczkę słowną  Do tego nie potrzeba wiedzy czy kwalifikacji, a obiektywizm jest tu wrecz przeszkodą. Jak opozycja na sali sejmowej podnosi to woooOOO to jest gorzej niż żenada. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2021 [04:51] - jazgdyni | Link:

Drogi Panie Ptr

Niestety nie jestem takim wysoce kulturalnym i układnym człowiekiem jak Pan, więc pozwolę sobie wyjaśnić, że Pańska odpowiedź trafia w próżnię, bo to kompletny, arogancki kretyn. Nie dość, że głupi, to na dodatek myślący, że cokolwiek wie i rozumie. Nieustanna zła wola wyraża się w chamskiej złośliwości.

Podam przykład. Tenże półgłówek znając z elektryczności może prawo Ohma i wiedząc może, że moc to prąd razy napięcie nie może pojąć, jak w garażu można naładować  niedrogą Teslę Model 3, o standardowej mocy 50 kW  w 2 - 3 godziny. A tak się składa, że prawie 400 metrowy dom ma z sieci zasilanie trójfazowe z oficjalnym poborem prądu 40 A.
A to pozwala na niewielki wallbox w garażu, który daje 25 kW, co akurat bateria auta jest w stanie przyjąć. Gość pewnie myślał, że auto podłącza się do zwykłego gniazdka w ścianie.
Przepraszam za ten przykład, lecz chciałem zademonstrować, że ci krytykanci, z wiedzą na poziomie przeciętnego maturzysty, w internecie uzurpują sobie prawo do narzucania bezwartościowych kontrargumentów wyssanych z palca. Wartość takiej wymiany zdań jest zerowa. Im zresztą nie chodzi o dyskusję, tylko bzdurny, obraźliwy atak typu "parówek na stacjach Orlen". Co interesujące, tenże tutaj "mądrala" i taki poseł Szczerba, lub Biedroń, mówią tak, jakby chodzili do tej samej szkoły i mieli tych samych nauczycieli.
Mamy do czynienia z hodowlą nowych pracowników propagandy i kształtowania opinii?

Pozdrawiam

Ps. To całkiem niezła ładowarka domowa  http://www.ae-electronics.com/product/AC-3-phase-22KW-Wall-Mounted-EV-Charger.html   . Do kupienia także na Allegro za ok. 3 tyś.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2021 [05:07] - jazgdyni | Link:

Przepraszam, ale muszę to jeszcze dodać, dla tych wszystkich, co śmieją się z elektromobilności, z drugiej strony bezmyślnie montując sobie fotowoltaikę na dachach.

Jedna kilowatogodzina - 1 kWh, w domu dzisiaj kosztuje ok. 60 groszy. Godzinę potrzeba, by naładować auto na 100 km. Zużyje się wtedy ok. 20 kWh, czyli zapłacimy o,60 x 20 = 12 zł.
Tankując na stacji przeciętny samochód spalający 6 litrów (to niedużo) na 100 km, przy dzisiejszej cenie 5zł/1litr zapłacimy 30 zł. Licząc, że nie używamy auta służbowo, albo dużo podróżujemy, to rocznie przejeżdżamy więcej niż 20 000 kilometrów. Czyli roczne oszczędności to 3 600 zł. W sam raz by sobie kupić ładowarkę do garażu.

Niestety, elektryczne auta są ciągle drogie. Lecz niedługo. Obecnie to zazwyczaj ok. 170 000 zł.

I pamiętajmy - prywatna elektromobilność w pełni się rozwinie, gdy wszystkie nasze elektrownie będą w stanie zapewnić dużo prądu.

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2021 [08:59] - tricolour | Link:

Hahaha...

Ty już lepiej niczego nie licz, bo to tak żalosne jest, że aż zęby bolą.

Ten samochód w wersji na bateryjki jest droższy o minimum 50 tysiecy od wersji na paliwo. To ile to lat 50000/3600? Piętnaście prawie?

Czyli będzie oszczędność gdy trafi na złom w całości, bo o wymianie akumulatorów w trakcie eksploatacji, to już mi się pisać nie chce...

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2021 [09:08] - tricolour | Link:

Hehehe...

A co do elektrowni i linii przesyłowych to policz ile energii generuje spalanie paliw do samochodów i ile potrzeba elektrowni, by zapewnić naładowanie samochodów elektrycznych.

Ruski już zaciera ręce, bo węgiel polski właśnie likwidujemy...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-03-2021 [13:13] - rolnik z mazur | Link:

@jaz

To ekonomia małego Jasia. Pisałem, że liczyć nie umiesz. Po pierwsze wg. planów PIS do 2035 przechodzimy na 90% OZE i prąd będzie kosztował nie 0,60 kWh a przynajmniej 2 zł kWh. Po drugie policz amortyzację elektryka i zwykłego spalinowego. Po trzecie ile będzie kosztować utylizacja baterii? Po czwarte nawet nie wspomnę o stacjach ladowania. 
AAuta elektryczne to wymysł szalonych ekologów ignorantów. Tak jak przechodzenie z węgla na OZE. Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

22-03-2021 [13:27] - Jabe | Link:

Auta, których nie ma, nie zużywają energii. Przypuszczam natomiast, że spalają sporo pieniędzy podatników.

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2021 [15:13] - tricolour | Link:

Rolniku,

Z tych pięciu złotych, to paliwo może dwa kosztuje. Reszta to podatki. Już widzę, jak dołożą podatek paliwowy za prąd (bo czemu nie?) i pozamiatane. A może w Brukseli europosłowie uchwalą sobie obniżenie pensji, by Grażynki mogły pomykać elektrycznymi samochodzikami, co?

Ale w zakładach psychiatrycznych radość z elektryków panuje, że ho ho...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-03-2021 [19:28] - rolnik z mazur | Link:

@ tri
dla wszystkich kumatych i umiejących liczyć wiadomo, że te całe wiatrak i instalecjei fotowoltaiczne to jedna wielka ściema i bez pieniędzy podatników - dopłat  nie są w stanie się obronić ekonomicznie
Powiedz to naszemu filozofowi z Gdyni i tak nie załapie. Pzdr

Obrazek użytkownika Ptr

23-03-2021 [11:32] - Ptr | Link:

Jezeli produkowałoby się w kraju te systemy w 90-100% to jest to motor rozwoju. Dochodzi do tego decentralizacja żródeł na wypadek awarii elektrowni czy ataku na elektrownię, zwiększenie bezpieczeństwa energentycznego. Oczywiście wg mnie to wszystko może być tylko dodatkiem do żródeł konwencjonalnych. 
Jeżeli produkowałoby się w kraju w firmach z polskim kapitałem i instalowało tam , gdzie naprawdę się bardziej opłaca ( rejony z drogim przesyłem prądu ) to możnaby na tym zarobić. 
Ciekawe czy zasilane z baterii solarnych oświetlenie uliczne nie zdałoby egazaminu przy oświetlaniu dróg i autostrad ? Choćby slabym światłem , ale zawsze. 

Obrazek użytkownika tricolour

23-03-2021 [12:43] - tricolour | Link:

@Ptr

Solar pracuje w dzień, wiec trzeba magazynować energie, by oswietlać w nocy.

Pytanie: jaki akumulator może pracować zimą, jak w tym roku, przy minus 18, by nie uległ awarii?

Obrazek użytkownika Ptr

23-03-2021 [13:29] - Ptr | Link:

Technicznie do zobienia przez izolacje i własne podgrzewanie, ale nie musi pracować przez te kilka nocy w roku. Poza tym nie musi pracować przez całą noc, gdy ruch spada do minimum. Chodzi o słabe światło, które  pomaga. Plus oświetlenie tablic informacyjnych i rozjazdów.  
 

Obrazek użytkownika tricolour

23-03-2021 [15:19] - tricolour | Link:

@Ptr

Solar trzeba myć i odśnieżać. Akumulatory izolować termicznie, a może i podgrzewać korzystając z energii przeznaczonej na oświetlenie. A co gdy niebo zachmurzy sie na tydzień w zimie?

Pojawia się pytanie, czy ma to w ogóle sens, by toto ledwo świeciło i jeszcze było kapryśne.

Obrazek użytkownika Ptr

23-03-2021 [16:09] - Ptr | Link:

Ma sens, bo światło może być małe. Miałoby sens przy ekonomii skali i dobrym rozwiązaniu. Jak Holendrzy oświetlają swoje autostrady ? Z atomu ? . Ale my nie mamy. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-03-2021 [10:25] - rolnik z mazur | Link:

@ tri

W naszych szerokościach fotowoltaiczne ogniwa nie mają żadnego sensu ekonomicznego. Wydajność to raptem ca 6 %.Zywotnosc max 20 lat. Bez dotacji państwowych ( podwyżki cen prądu) nikt kto potrafi liczyć nie założy sobie fotowoltaiki. To wymysł szalonych i niedouczonych ekologów. Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

24-03-2021 [10:28] - tricolour | Link:

@Rolnik

Oczywiście. Mam dobrego znajomego, hurtownia. Sprzedaje panele, sobie nie zamontował. Nie opłaca mu się...

🙂

Obrazek użytkownika Ptr

24-03-2021 [15:02] - Ptr | Link:

Nie jestem zwolennikiem OZE jako poważnej alternatywy dla innych źródeł, ale mówię o sytuacjach szczególnych. Szosa lub droga krajowa przez obszar z dala od infrastruktury- podświetlanie rozjazdów, zjazdów, tablic, przejazdów kolejowych itp. Szereg lamp zasilonych ze wspólnego panela ze wspólnych baterii zainstalowanych w jakimś małym docieplonym obiekcie. Raz na jakiś czas mycie myjką z samochodu. Minuta czasu.  Pewnie za 10 lat będziemy to robić. 
Opłacalność to w stosunku do czego ? Podciągnięcie prądu i zasilenie z sieci. Ale do każdego lakalnego skrzyżowania ? 
jestem zwolennikiem atomu, ale tu polityka. I 30 lat temu trzeba było to zrobić. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-03-2021 [16:01] - jazgdyni | Link:

Parę lat temu, bodajże Reagan wkurzył się i odciął państwową kasę od naukowej fanaberii do zabawy fizyków, wart miliardy USD projekt najwiekszego na świecie Super Collidera - zderzacza cząstek, jak w CERN. Motywował, że nauka ma przynosić wymierne efekty dla społeczeństwa i państwa, a nie zajmować się badaniami o żadnej wartości użytecznej.
Mniej więcej wtedy, bodajże po sensacjach z Włoch, powrócił na łamy prasy projekt stworzenia maszynerii do zimnej fuzji. Parę miesięcy było głośno, a potem kompletnie słuch zaginął. A tu własnie powinny iść miliardy. Zimna fuzja bardzo by pomogła z problemami energetycznymi. Osobiście podejrzewam, że lobby nafciarzy wstrzymuje wszystkie takie pomysły. Bo na przykład, taka Rosja wtedy by zbankrutowała.
Są też inne idee poza OZE. I też czyste i bez zaśmiecania środowiska. Związane to jest z fizyką ciała stałego. Lecz tu trzeba by osobnego wykładu, a to wszystkich nudzi.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika mjk1

25-03-2021 [14:24] - mjk1 | Link:

Bardzo dobra propozycja do dyskusji, tylko z kim chce Pan dyskutować?
Tutaj trochę na temat zimnej fuzji: https://mlodytechnik.pl/eksperymenty-i-zadania-szkolne/fizyka/6593-zimna-fuzja-czyli-wspolczesna-alchemia 
W artykule jest zdanie: „W temperaturze pokojowej, w naczyniu z ciężką wodą (woda z dużą zawartością deuteru), w reakcji elektrolizy z zastosowaniem katody palladowej stwierdzili wydzielanie się ciepła w ilości większej niż energia dostarczana prądem elektrycznym do procesu elektrolizy”.
Problem w tym, że my już dawno mamy w powszechnym użyciu urządzenia, które wydzielają trzykrotnie więcej energii cieplnej niż energia dostarczana do urządzenia w postaci energii elektrycznej. Najlepsze ośmiokrotnie więcej.
Poruszyłem ten temat, kilka lat temu, tu na tym portalu.
Konwersację podjęła jedna osoba, tylko po to, aby uświadomić wszystkim, że jestem dyletantem z mózgiem wielkości ameby.
Żadne wyliczenia i rzeczowe argumenty nie przemawiały a kontrargumentów oczywiście mój interlokutor nie przedstawił.
Próby włączenia się do dyskusji nie podjął nikt.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2021 [14:06] - jazgdyni | Link:

Dobry akumulator Trujko. Nie wiesz?

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2021 [14:05] - jazgdyni | Link:

chłopie bezrolny i ze sklerozą.

poczytaj sobie dobry człowieku moje teksty sprzed wielu lat, gdzie dość chamsko naśmiewałem się z solarów i wiatraków. Dyskusja była z Cyborgiem, gdyż on blisko się tym zajmował. I obaj stwierdziliśmy, że to duża ściema.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2021 [16:05] - jazgdyni | Link:

Pozdrawiam i dziękuję za świetną analizę.

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2021 [08:50] - tricolour | Link:

Hahaha...

Jak zwykle stary tchórz kłamie. Teraz piszesz o ładowaniu akumulatorów o pojemności 50kWh w dwie, trzy godziny choć kłóciłeś sie o ładowanie baterii dwa razy pojemniejszej w kwadrans. Pokazać link krętaczu?

Sam pisałem, że masz maksymalną moc w gniazdku (takze tym trójfazowym) na poziomie 25kW, ty linkowałeś zasilacze o rząd mocniejsze, a ja się śmiałem, że nie masz do czego podłączyć. No to teraz link do ładowarki 22kW i nagły zwrot jak w sprawie maseczek. Pamiętasz?

Napisz naszemu koledze, że chcesz wydać siedem książek, trzy na raz piszesz, ale nic się nie ukaże, bo wydawca chce dopłaty do publikacji chłamu. Tyle jest warte pisanie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2021 [11:10] - jazgdyni | Link:

Czy ty chłopczyku w ogóle masz maturę? Czy tylko ta zawodówka w Szczytnie? Pojęcia nie masz o elektryce! Chyba Wałęsa ciebie uczył. A jak wszystkim pokazać, co z ciebie za dureń i oszust, to kombinujesz jak Hołownia. Ot, generacja aroganckich tępaków i nieuków prowadzących kraj ku ruinie. Zakręcaj te buteleczki dalej He,he,he terodyno ruska, bo ci szefowa stawkę obniży.

Co za trep zmulony. Totalne kalectwo umysłowe. Kupić tobie Matchboxa? Potrenujesz sobie  wkładając do kontaktu.

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2021 [11:47] - tricolour | Link:

Jak ja lubię gdy takie omnipotentne samochwały trzęsą się publicznie obnażone.

Ile energii generuje rocznie spalanie benzyn, ON, LPG?

Masz odwagę policzyć ile to będzie elektrowni, by zastąpić kopaliny?

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2021 [16:07] - jazgdyni | Link:

Brawo Jasiu, brawo.

Za omnipotentne (no, no, no... widzę, kolejne słówko do główki) samochwały brawo. Dostaniesz polizać lizaka.

Obrazek użytkownika Pers

22-03-2021 [12:21] - Pers | Link:

jazgdyni
" w marzeniach libertarianin, a w rzeczywistości neokonserwatysta " (z twojej autoprezentacji)
I to wszystko wyjaśnia i tłumaczy.

"Neokonserwatorzy", zwani potocznie neokonami, to pogrobowcy i spadkobiercy idei wielkiego Lejby Bronsztajna - Trockiego. Trockiego nie mógł znieść nawet Stalin, pewnie dlatego go kazał odstrzelić.
Fixum dyrdum Trockiego była "permanentna światowa rewolucja pod przywództwem bolszewików".

W sumie bardzo trafnie się określiłeś.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2021 [16:09] - jazgdyni | Link:

Popacz, ja od Trockiego! To ci dopiero. Jak ty dużo wiesz o tamtych. Rodzina?

Obrazek użytkownika Pers

22-03-2021 [17:18] - Pers | Link:

tyzgdyni
Nie świruj jarzębia bo się tylko dodatkowo ośmieszasz.
Każdy trochę rozgarnięty wie doskonale kto to są neokoni i czyją "myśl polityczną" kontynuują.
To ty sam napisałeś o sobie "neokonserwatysta" i trafiłeś w sedno.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2021 [21:54] - jazgdyni | Link:

Ojciec, jest problem. Używasz słów. które gdzieś poznałeś i kompletnie nie rozumiesz znaczenia.
Nie błaznuj dalej. Zwróć uwagę lektorom, ze cienko was szkolą.

Obrazek użytkownika tricolour

23-03-2021 [22:24] - tricolour | Link:

To jak z elektromobilnościa?

My produkujemy akumulatory, Niemcy pod Berlinem całe auta, a Strabag buduje A18, by szybko aku wywozić z Polski.

Jest moc. Power znaczy. Na fest.

Obrazek użytkownika mjk1

22-03-2021 [13:04] - mjk1 | Link:

Zamiast wzajemnego wyzywania się od nieuków z Pcimia, czy Wąchocka proponuję rozwiązanie problemu w najprostszy możliwy sposób.
Proszę zadzwonić do najbliższego zakładu energetycznego i zapytać o możliwość przyłączenia dodatkowej mocy 25 kW.
Właściciele domu powinni zadać pytanie: posiadam dom przy ul. ….itd. Obecna moc przyłączeniowa to …kW, jakie warunki muszę spełnić celem zwiększenia mocy o 25 kW.
Właściciele garaży powinni zadać pytanie: posiadam garaż wolnostojący przy ul. …. Jakie warunki muszę spełnić w celu otrzymania przyłącza o mocy 25 kW.
Większość jednak parkuje pod chmurką. Jeżeli elektromobilność ma być powszechna, powinni mieć taką samą możliwość ładowania samochodów.
Powinni zapytać, jakie warunki należy spełnić w celu otrzymania przyłącza 25 kW w odległości …. metrów od klatki schodowej bloku przy ulicy… nr….
Po zdaniu relacji z odpowiedzi zakładu energetycznego, każdy będzie mógł sam ocenić realność powszechnej elektromobilności.
Bez wyzwisk i wzajemnych pretensji.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2021 [16:15] - jazgdyni | Link:

Witam. 
Z dodatkowymi kilowatami nie ma problemu. Nawet dostawca musi transformator wymienić, jak trzeba. W blokach z garażami też problemu nie widzę. Ładowarek na zewnątrz też jest dużo. W starych blokach może być problem. Korpoludy podobno ładują w pracy, bo im udostępniają nawet na parkingach.

Proszę temu szczeniakowi rzec by się odczepił. Bo ja teraz będę oko za oko.

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2021 [17:32] - tricolour | Link:

Hahahaha...

Latem jest dwudziesty stopień zasilania bo w biurach klimy chodzą, prąd z Niemiec trzeba kupować, a ten chce do każdego domu "dołożyć" 25kW. 

Ile to będzie razem milion samochodów ładowanych wieczorem po dwadzieścia pięć kW każdy? 

Obrazek użytkownika mjk1

22-03-2021 [18:04] - mjk1 | Link:

Trójkolorowy.
Ty chyba rzeczywiście nie masz matury.
Ty nawet zawodówki w Szczytnie nie skończyłeś a o elektryce to już w ogóle nie masz pojęcia.
Na naukę jednak nigdy nie jest z późno.
Czytaj i ucz się.
25 kW razy milion samochodów to 25 milionów kW.
Po zamianie na MW daje to raptem 25 tysięcy MW.
Przecież to zaledwie pięć elektrowni wielkości Bełchatowa.
Nie strasz mi tu porządnych ludzi i do szkoły trójkolorowy nieuku.   
 

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2021 [19:25] - tricolour | Link:

@mjk

Dziękuję przyjacielu. Mądrego miło posłuchać.

Jedna rzecz mnie tylko dogłębnie (bo marynarzowi wszystko się kojarzy, biedak jeden) nurtuje: skąd my pięć złóż węgla weźmiem? I jak my tyle drutów po pięknym kraju rozwiesim? I ile my milionów ton CO2 wykupim, by nas Bruxela żywcem na surowo nie zeżarła?

I tak se prostym kałmuckim łbem myślę, że co tam jedna największa elektrownia węglowa w Europie. My pięć takich mieć będziem i nie będzie to nasze ostatnie słowo! Bo pojazdów mamy zarejestrowanych seść razy więcej... 

Ale się będzie jarało! Na każdym kroku (uwaga!) elektrownia!

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2021 [22:22] - jazgdyni | Link:

Nurtuje ciebie to kotku, boś po prostu głupi. Pchasz się w rejony, druty i kopalnie, o których nie masz pojęcia. Tak jak o wielu innych rzeczach nie masz pojęcia.
Zacznij od nauki sznurowania butów. Potem weź lekcje robienia dobrej jajecznicy, a już po 20 latach będziesz mógł zacząć mysleć abstrakcyjnie i kreatywnie,
Pyszczenie, przyznać trzeba, opanowałeś. Ale byle papuga pyszczy lepiej od ciebie.

Staraj się bardziej i wtedy usłyszysz - wot rebionok!

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2021 [23:09] - tricolour | Link:

I co, cieniasie od siedmiu książek?

Ile elektrowni potrzeba, byś te swoje autka naładował? Skąd do elektrowni paliwo weźmiesz? Czym energię do domów dostarczysz? Wiesz ile tego potrzeba? Spalamy w samochodach ponad 30 milionów metrów sześciennych paliw płynnych. Ile to watogodzin? Od ruskich węgiel chcesz kupować, a nowe elektrownie kim wybudujesz? Inżynierami, którzy siedem książek planują, trzy piszą, a żadnej nie wydają, bo się nie nadają?

Nie odpowiesz, boś tchórz, by się przyznać do kolejnej ignoranckiej bajki. Jeżeli tak wygląda doświadczony marynarz-inżynier na końcu zawodowej kariery to wiadomo dlaczego głupie pontony importujemy, a ze statków tylko pogięte blachy na konserwy zostały.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2021 [06:42] - jazgdyni | Link:

Cieniasie?
Znaczy się, że jesteś grubas. No tak... Trujek musi zmieścić swoje trzy kolory - siny, pusty łeb, purpurowe genitalia i czarną dupę. Czym się teraz Trujku pożywiasz? Musisz przecież nieustannie produkować żółć, woreczek masz chyba na pół spasionego, zwisającego brzucha, bo bez nieustannego pawia, żyć nie potrafisz.
Współczuję niepełnosprawnym. Lecz ty jesteś taki obleśny, że dziewice umierają na stojąco. Jak ty tą córeczkę spłodziłeś? Wielka tajemnica wioski i lasu. Choć sąsiedzi różnie mówią.

Jak się Trujek nazywasz? Powiedz. Przecież tchórzem nie jesteś. Gardzisz sobą?

Obrazek użytkownika tricolour

23-03-2021 [11:07] - tricolour | Link:

Poległeś.

Było to jasne od dawna, ale co innego przypuszczenie, co innego dowód. Czarno na białym. Każdy może przeczytać. Ja - w przeciwieństwie do ciebie - nie rozpoczynam spraw siedmiu, tylko jedną i ją doprowadzam do końca. Więc poległeś.

A co do nazwiska, to nie jesteśmy partnerami, bym się przedstawiał. Przeczytaj, jak sie zwracasz do mnie (a także do innych), to może to zrozumiesz, choć szczerze w to wątpię. Prawdę mówiąc jest rzeczywiście smutne, gdy nazwisko przodków jest w przestrzeni publicznej, jako dowód pamięci i wdzięczności ludzi, a potomek szmaci je w necie.

Więc przepraszam, bez nazwisk.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2021 [14:16] - jazgdyni | Link:

Tchórz jesteś i tyle. Klasyczny Mocnywgębie. Ot tłuścioch bez skarpetek.
Ty myślisz tępa pało, że tobie ja coś tłumaczę? Świętym byłbym. tak kiepski duduś jesteś.

To nie powiesz, jak się nazywasz Stasiu? I jak to było? Ta twoja wioska, znaczy się?
No, chyba, że z tą orientacją S. tez coś nowoczesnego. Wspominałeś coś o zoofilii, pamiętam? I czekasz na dobry coming out. Rozumiem.
Pa! Całuski Tru

Obrazek użytkownika tricolour

23-03-2021 [14:41] - tricolour | Link:

Dawaj, dawaj. Pośmiejemy się wszyscy.

Zostałeś sam jak palec. Cyborg, Imci - milczą, bo szkoda wspomagać kolegi w kompromitacji i degrengoladzie.

Ile elektrowni o mocy 5GW potrzeba do jednoczesnego ładowania miliona samochodów? Umiecie na statkach wykonać takie zawiłe obliczenie? Jak widzę - nie umiecie.

Dawaj jeszcze. Poznamy standardy ynteligencji z Wybrzeża. Elita umysłowa, hehehe. I intelektualna. A także moralna.

Rodzina dumna gdy to czyta? 

Mniam.
 

Obrazek użytkownika Pers

23-03-2021 [15:25] - Pers | Link:

tricolour
Już tak się nie znęcaj nad tymzgdyni.
Jeszcze się targnie?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2021 [15:59] - jazgdyni | Link:

Wytargać to mogę ciebie talibie, za tą islamską brodę.

Obrazek użytkownika Pers

23-03-2021 [16:14] - Pers | Link:

tyzgdyni

To najwyraźniej nie jest twój najlepszy dzień.
Zmień pampersa.

Obrazek użytkownika tricolour

23-03-2021 [17:03] - tricolour | Link:

Janusz, wiesz co, szczerze się uśmiałem.

Weź ty chłopie zleź z tego piedestału, to znów ludźmi będziemy. Co ty na to?

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2021 [22:00] - jazgdyni | Link:

To u was onuce, w czerwonej tej waszej armii był atak na hurrrra! MY Trujku walczymy indywidualnie. Nie wołamy zdzichów i rolników na pomoc. A i tak nie przyjdą do głupiego pisdzionka. Kto się przejmuje karaluchami?

Obrazek użytkownika tricolour

23-03-2021 [22:21] - tricolour | Link:

Indywidualnie w WKU.

Obrazek użytkownika tricolour

23-03-2021 [22:31] - tricolour | Link:

Januszku, ten głupi pisdzionek - w końcu słowo prawdy o sobie napisałeś. Ale ten karaluch, to już za duża samokrytyka. 

Szanuj się. Tablica patrzy...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-03-2021 [15:00] - rolnik z mazur | Link:

@ jaź

jesteś najlepszym przykładem człowieka sowieckiego. Dzięki takim homo sovieticus to całe szaleństwo kowidowe jest wogole możliwe. Zapoznaj się z faktami i liczbami i dopiero zabieraj zdanie o tych którzy nie widzą co jest prawdą a co jest fałszem. Moja Rada - wyłącz tv i włącz własne myślenie - jeśli nie jest za późno. Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

21-03-2021 [20:15] - Pers | Link:

W jego przypadku jest już bardzo mocno za późno.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2021 [05:09] - jazgdyni | Link:

Jasne... I kto to mówi? Germański komunista? Przecież to wy podrzuciliście Lenina do Petersburga.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-03-2021 [09:03] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 
także Piłsudskiego - kumpla Lenina - vide traktat ryski. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2021 [10:50] - jazgdyni | Link:

Za to im daliśmy bauera. Dobry gescheft.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-03-2021 [18:59] - rolnik z mazur | Link:

@ jaz

Dziadek nie napinaj się, bo zaczynasz mi się kojarzyć z Bidetem i jego wchodzenie na Air Force 1.Zenada. Rozumiem, że już dużo zapomniałeś z polibudy. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2021 [22:24] - jazgdyni | Link:

Rolniku, rolniku! Sprawdź co dziś masz w nocniku.

I nie podnoś na słońce oczu, póki nie zrobisz analizy moczu.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

21-03-2021 [08:38] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Są na naszym podwórku trzy kasty---mafie---grupy trzymające władze.
1.Lekarze....bezkarni..nigdy żaden medicus nie wystąpił przeciw koledze....nawet biegły w ewidentnej sprawie...tu trącamy o mafie 2.
2.Palestra...już jawnie ma gdzies Konstytucje....prawo...Kodeksy...obywateli...zupełna bezkarność....umarzanie spraw kolega koledze.
3.Politycy...u nas nie ma polityków,są gangsterzy w garniturach i białych koszulach...
2+3 działają wspólnie,tam przechodzą pieniądze...sumy o których można tylko pomarzyć...to jest mafia! Z błogosławieństwem Sejmu,prezydenta,premiera...

A kto dał rozgrzeszenie z góry na kłamstwo w polityce i oszustwo swoich obywateli?
Dał słowo w kampanii wyborczej,że ujawni ANEKS...everybody lies...dlatego to nie Państwo....tylko chaos,na którym rosną fortuny różnych capo...
Róbta co chceta...no to robią...a ciemny lud klaszcze Zenkom w Zakopanem.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-03-2021 [09:04] - jazgdyni | Link:

Sorki, nieco cię poprawię - palestra to tylko adwokaci. To powszechna pomyłka.

Kast Trocie jest więcej. Dużych i małych. Niestety, społeczeństwo nam bardzo spsiało. I im wyżej, tym gorsze kundle.

Obrazek użytkownika sake3

21-03-2021 [10:41] - sake3 | Link:

@Jazgdyni.....Owszem społeczeństwo nam spsiało.Ale ci wyżej to nie kundle,bo te na ogół są mądre tylko zwykłe hieny.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-03-2021 [11:33] - jazgdyni | Link:

Tak. Hieny, a w wodzie śluzice.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

21-03-2021 [11:08] - RinoCeronte | Link:

Ale za to kasa jest jak nigdy przedtem.

Strony