G... i D... Zielony ład. A gdzie brązowy?

Niemcy to bardzo pomysłowy naród. Od wieków pełen uczonych, pełen wynalazców i pełen artystów. Generalnie – twórców.

Lecz mają również swoje słabości, których nawet specjalnie nie starają się ukryć. Tę słabość uważają to za coś naturalnego, a na dodatek przyjemnego.
Tak więc, dla postronnych narodów, stało się to jedną z ich charakterystycznych narodowych cech.
Nazwałem to zespołem G i D.

Nieco wstecz, chyba tuż po obaleniu muru berlińskiego, bo formalnie istniało jeszcze DDR i RFN, wczesną wiosną, chyba też w marcu, pamiętam mokrym i dosyć ciepłym, podróżowałem autem do Hamburga. Gdy minąłem Berliner Ring, gdzieś blisko Neuruppin, powiew wiatru dostarczył na autostradę i do moich nozdrzy straszliwy smród. Rany Boskie! Jak to śmierdziało. Zmieniłem wlot powietrza do auta na recyrkulację, ale nic z tego, bo smród już miałem w środku. No i, cholera, przewietrzyć nie mogłem. Mówię wam – masakra.
Po jakichś 50 kilometrach, zatrzymałem się na stacji benzynowej, by, jak to się mówi, rozprostować nogi i napić się kawy. Zapytałem się również sympatycznego pracownika stacji, co to za piekielny smród. On w pierwszej chwili zdziwił się, że ja się dziwię i coś paskudnego czuję, gdyż on ma to rokrocznie od dzieciństwa. Ironicznie stwierdził, że dla nich jest to zapach przedwiośnia. Ściśle określona i umiejscowiona sensoryczna sensacja, jak, powiedzmy, zapachy spod pachy.
No tak... Co kraj to obyczaj. Hindusi i Afryka przyrządzają sobie posiłek nad ogniskiem opalanym krowim, czy bawolim, wysuszonym łajnem.
Ale Niemcy, to Niemcy. Sprytniejsi i przemysłowi. Jak mi sympatyczny młodzieniec opisał, ich system kanalizacji jest taki, że osobno gromadzą i przechowują ludzkie odchody, potem je odpowiednio rozcieńczają i tymi perfumami użyźniają łany pól uprawnych. Pojąłem wtedy dlaczego mają takie wspaniałe szparagi i Kartoffeln.

Pomysłowość i ta nadprzyrodzona zaradność Niemców, by wykorzystać wszystko co się da, a nawet zrobić coś z niczego, jest niesamowita. Lecz czy godna zazdrości? Bo oni szybko zapalają się do nowatorskich pomysłów, a już za chwilę okazuje się, że to kompletna klapa. Jak z tymi wiatrakami na lądzie, od Alp po Bałtyk i Morze Północne, które teraz usiłują nam wciskać na siłę, jako używane, po szybkim demontażu u siebie. Albo z zabetonowaniem swoich rzek. Na szczęście nie wzięli się na poważnie za Odrę.

Lecz, przepraszam, że tak się wyrażę, gówniany temat nurtuje nację germańską od pokoleń.
Ci, co mieli dłuższy kontakt codzienny z naszymi zachodnimi sąsiadami, nie ważne czy profesor, czy rolnik, potwierdzą, że oni, choćby w strefie dowcipu, czy tak przez wszystkich ulubionych kawałów, mają wielkie inklinacje do tematu G i D. To chyba jedyne opowieści, które powodują, że śmieją się do rozpuku. A jeśli jeszcze ktoś przy tym, przepraszam ponownie, pierdnie, to wprost tarzają się i łzy radości ciekną im na szyję.
Takie wzmożone zainteresowanie się G i D, naukowo nazywa się skatologią, a badacze dosyć mocno wiążą to z pobudzeniem seksualnym, co z kolei nazywa się w tym psychologicznym slangu, parafilią.
Psychologia wieku dziecięcego, albo psychologia rozwoju, zauważa, że we wczesnych latach dzieciństwa, jest krótki okres, w którym następuje fiksacja na kwestiach analnych. Czyżby Niemcom, przez jakiś wybryk natury, czy skazie w DNA, ta fiksacja 5-latka pozostała na całe życie?
Raczej nie, to kwestia kulturowa. Może to tradycja, która akurat w tych niemieckich księstwach, utrwaliła się setki lat temu, na podstawie XV i XVI wiecznej literatury sowizdrzalskiej, która wówczas była tak popularna, jak dzisiejsze filmy o super bohaterach.
Kto to wie... Lecz fakt faktem. G i D, w kwestii szeroko pojętego humoru, rządzi Niemcami.

Lecz jak to pokazałem wcześniej z tym smrodem, który niemalże mnie zabił, Niemcy mają również praktyczne spojrzenie na G. Bo przecież – takie marnotrawstwo!

Policzmy sobie, usiłując podążać za wielkimi niemieckimi matematykami.
Na wstępie tylko dodam, że wszystko to jest oparte na faktach. W dużej merze naukowych.
Naród niemiecki liczy dzisiaj (2019) 83 miliony. To w samym RFN, bo podobno na całym świecie aż 170 milionów (łoł!).
Jak twierdzą lekarze proktolodzy (specjaliści od G i D) przeciętny człowiek, biorąc średnią pewnej zbiorowości, wydala około 0,5 kilograma odchodów. Wiadomo też, że 75% stolca, to woda. Lecz pozostaje 25% procent fantastycznej i pożytecznej biomasy.
No więc policzmy sobie, zakładając dla uproszczenia, że tej suchej kupki jest tylko 10 deko, czyli 0,1 kg. A to jest dzień w dzień prawe 10 tysięcy ton!
Były kiedyś u nas takie statki nazywane dziesięciotysięczniki. I potwierdzam – to były duże statki. Więc w roku 365 pięć statków klasy G. Kupa wartościowego towaru.

Wiem, że Niemcy w laboratoriach i nawet instytutach, w tym temacie intensywnie pracują. Lecz nie wiem, choć wiemy, że są bardzo pomysłowi, lecz równocześnie nieprzewidywalni, więc wszystkich mogą zaskoczyć, co będzie produktem ostatecznym.

Tak sobie kombinuję, a moja wyobraźnia nigdy nie osiągnie germańskich szczytów (wiadomo – Polak podczłowiek) i wychodzi mi, tak na prędce, że mogą to wykorzystać i przerobić na dwa sposoby:

  • Zastosować to jako nowe paliwo wysokoenergetyczne. Paliwo zielone (brązowe, brązowe...), paliwo odnawialne i powszechne. Dokładnie paliwo BIO! Tona paliwa G, to co najmniej 100 ton paliwa z trzciny i sprasowanego siana. I w odróżnieniu od wiatraków pracuje regularnie każdego dnia. Czy to nie pasjonujące?
  • Przerobić suchą masę na żywność. I to jaką! Jednocześnie VEGE i BIO. Już widzę te McDonaldsy i foodtracki sprzedające pyszne vegeburgeryG. Z sałatą, krążkiem cebulki, plastrem pomidora i z majonezem ze ślimaczego śluzu (obecnie ma na niego monopol przemysł kosmetyczny). I te kolejki po te pyszności.

No dobrze... zaraz mi tu jakiś tradycyjny maruda powie, że co nas to obchodzi. Niech sobie Niemcy jedzą nawet G, lecz my, Polacy, nadal wybieramy kotleta, czy golonkę. Czyżby?! Jak długo? Już niemiaszki potrafią nas przydusić tak, byśmy poszli ich śladem. Nie za pomocą panzerfaustów, tylko kolorowych tygodników, portalu onet.pl i klonów, oraz kolejną Paradą Równości Pokarmowej.
Jak to napisał niezapomniany Wojciech Młynarski:

Ludzie to lubią, ludzie to kupią.
Byle na chama, byle głośno, byle głupio...

https://klubdyletantow.blogspot.com

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

11-03-2021 [13:45] - sake3 | Link:

Niemiaszki nie tylko nas przyduszą tą swoją zaradnością w wykorzystaniu wszystkiego ale jeszcze będziemy ich chwalić-gut,gut.......W końcu pracują w pocie czoła nad nami różne Sikorskie,Tuski,Spurki.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-03-2021 [16:15] - jazgdyni | Link:

Tyle lat byliśmy ich niewolnikami, że u wielu wykształcił się syndrom sztokholmski.

Stąd te lokajstwo Tuska, czy Radka.

Obrazek użytkownika Pers

11-03-2021 [17:17] - Pers | Link:

"W końcu pracują w pocie czoła nad nami różne Sikorskie,Tuski,Spurki."

Pan prezydent Duda też jest bardzo uprzejmy dla Niemców.

"Nie bądź słodki, bo cię zliżą. To porzekadło warto zadedykować panu prezydentowi Dudzie, który po 45-minutowej rozmowie telefonicznej z Naszą Złotą Panią podjął suwerenną decyzję o postawieniu rządowi ultimatum w sprawie podpisania ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym – niczym generał Jaruzelski w 1981 roku. Co mu Nasza Złota Pani powiedziała, czym postraszyła, co obiecała – tego nie wiemy, bo ani ona, ani pan prezydent Duda nawet się na ten temat nie zająknie. Rzecznik niemieckiego rządu potwierdził tylko fakt tej rozmowy, jak i to, że jej przedmiotem był również stan praworządności w naszym nieszczęśliwym kraju – ale odmówił podania szczegółów, nie chcąc ujawniać treści „poufnych rozmów”."
https://nczas.com/2017/07/31/m...

Obrazek użytkownika Jan1797

11-03-2021 [21:24] - Jan1797 | Link:

Rzecznik niemieckiego rządu potwierdził tylko fakt tej rozmowy,
Tak, to wiele wyjaśnia; 
https://naszeblogi.pl/comment/...
Dokładnie wszystko:)
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-03-2021 [23:29] - jazgdyni | Link:

Wszyscy jesteśmy uprzejmi dla Niemców. Ciągle bardzo dużo nadal od nich zależy. Ale o reparacje będziemy się dopominać.
Oddadzą nam, co się należy, tylko wtedy, gdy będziemy silni. Wtedy i ruskie wrak zwrócą.

Może tak się stać? Jak myślisz?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

11-03-2021 [14:10] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wywożenie ludzkich odchodów na pola niemieckim pomysłem? Wszak na ziemiach polskich w czasie potęgi I RP był to najbardziej rozpowszechniony sposób utylizacji zanieczyszczeń, stosowany też w II RP w majątkach ziemskich, będących w władaniu polskich patriotów.

Polecam zaznajomienie się z tym satyrycznym dziełkiem jhttps://academica.edu.pl/readi...
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-03-2021 [16:13] - jazgdyni | Link:

Lecz po 100 latach, my już g. ludzkiego na polach nie stosujemy. Jest obornik - proszę bardzo.A widocznie nawozy sztuczne są dla Niemców za drogie.

Skosztuje pan takiego burgera?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

11-03-2021 [16:48] - wielkopolskizdzichu | Link:

Stosuje się je cały czas, bardziej kompostowane. Żyjesz jazgociezgdyni w błogiej niewiedzy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-03-2021 [17:41] - jazgdyni | Link:

Fakt, na rolnictwie kompletnie się nie znam. Hoduję tylko trochę winogron.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

11-03-2021 [17:57] - wielkopolskizdzichu | Link:

To zapewniam Ciebie, że w składzie tzw. kompostu nabywanego w sklepach ogrodniczych są ludzkie odchody, oczywiście w formie sfermentowanego rozdrobnionego osadu. 
Wracając do tych Niemiec i smrodu. Chciałeś być dowcipny, ale jak zwykle nie wyszło. Za czasów Kanclerza Kapusty Niemcy wylewały sfermentowane odchody ludzkie na pola. My bezpośrednio świeżutkie jak pączki, do rzek i jezior. Dlatego między innymi w Kilonii, Lubece, Hamburgu w porcie widać było dno do paru metrów w dół, a w polskich portach widoczność sięgała raptem do 1,5 metra. 
Wyobraź teraz sobie, że przez długie lata polskie stada trzody wszelakiej piły wodę z rzek zanieczyszczonych naszymi odchodami, podobnie z nawadnianiem pól. 

 

Obrazek użytkownika paparazzi

11-03-2021 [19:55] - paparazzi | Link:

I, Zdzicho jaka widoczność będzie jak żarówka w abażurze się zajarzy, niemiecka znaczy sie z twojej skory ;-). Ale co tam, pasywnego sonaru na twojej łajbie nie potrzebujesz. W przenośni ma się rozumieć.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-03-2021 [23:39] - jazgdyni | Link:

@Zdzicho

Może czytałeś, a jak nie, to polecam bardzo, "Filary Ziemi" Kena Folletta, który 10 lat spędził na zbieraniu materiałów historycznych, by opisać dzieje angielskiego budownictwa w X wieku.
Miasta potwornie śmierdziały w Europie. Tylko Kordoba nie śmierdziała - bo była arabska.
Wtedy ujścia z wychodków mieściły się w dziurach zewnętrznych murach obronnych otaczających miasto. Cuchnęło aż przyszła ulewa i wszystko spłukała. I tak ab ovo i jeszcze raz.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-03-2021 [00:47] - wielkopolskizdzichu | Link:

Rozwiązanie stosowane choćby w zamkach krzyżackich, ale również na Wawelu vide Kurza Stopka

Obrazek użytkownika paparazzi

11-03-2021 [19:40] - paparazzi | Link:

Zdzicho, niech tam, uważaj bo możesz być abażurem :-).

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

11-03-2021 [21:34] - wielkopolskizdzichu | Link:

Abażury i gówna wylewane na pole.... mam lepszy temat do dowcipów. Wwożone na teren Polski z Niemiec odpady poszpitalne i substancje chemiczne, które to potomkowie Bohaterów spod Chocimia i Samosierry sprowadzają by zarobić trochę grosza, za nic mając troskę o bliźnich i Ojczyznę.  Jak to się dzieje że PiS rządzi już siedem latek, a kar za ten proceder nie podwyższono?

Obrazek użytkownika paparazzi

12-03-2021 [17:05] - paparazzi | Link:

Dowcipów?????? Co do kar i restrykcji rządowych to jestem za :-).

Obrazek użytkownika Kaciszek

12-03-2021 [18:35] - Kaciszek (niezweryfikowany) | Link:

Odpady do Polski sprowadzają nie potomkowie bohaterów spod Chocimia i Samosierry - ale polskojęzyczni potomkowie barbarzyńskich band, które do Polski wjechały na sowieckich T34 (17 IX 39) oraz z drugiej strony na szkopskich Tygrysach (1 IX 39).
I nie wiadomo co gorsze: rosyjskie gułagi i czy niemieckie abażury z ludzkiej skóry i mydło z ludzkiego tłuszczu...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

11-03-2021 [19:02] - Zygmunt Korus | Link:

Mam kopie norymberdzkich dokumentów z Auschwitz o corocznym deklarowaniu przez Rudolfa Hößa - podnoszenia wydajności w użytecznym przerobie ciał ludzkich.

Oryginalne, przydziałowe mydło z emblematami tego obozu, zostawili mi na strychu Włosi, którzy w moim domu w Zagnańsku kwaterowali, a nim się brzydzili; udokumentowane są także przypadki robienia sobie przez dostojnych oprawców abażurów z ładnie wytatuowanych skór ofiar.

"G i D" to także podniesione do rangi waloru donosicielstwo, spontaniczność denuncjacji, ordnung obłażący naturę jak korona cierniowa Chrystusa. Sam fakt pracy czy życia w tym kraju jest dla wielu, takich jak ja, tak odstręczający, że musieliby nas tam siłą zawlec i trzymać pod bronią...

Fuj! Co za rasa, która na własne życzenie wypisała się tyloma wymyślnymi zbrodniami (np. paleniem żywcem ludzi w stodołach) z ligi narodów (nie mylić z Ligą Narodów, bo tam mogą mieć swoich zauszników...) po wsze czasy. Taka to moja idiosynkrazja oparta na wrażliwości historycznej.

Janusz, lekki felieton, a ja z powagą... Przepraszam, ale z Teutonami mi nie do śmiechu, choć Twoją prześmiewczą formę doceniam. Fajny tekst!

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-03-2021 [16:09] - jazgdyni | Link:

Cześć Zygmuncie

Felieton może lekki i właśnie skatologiczny, lecz gorzki i kpiący, bo właśnie kpina przyprawia ich o szał. Też swoje z nimi przepracowałem i musiałem znieść sporo upokorzeń. Lecz pozwoliło mi to również obserwować ich w codziennym zachowaniu, przyzwyczajeniach i poglądach. To, plus opowieści rodziców powodują, że nie mogę ich lubić jako społeczności. Mimo, że zdarzały się dobre relacje z indywidualnymi Niemcami.
Dużą rolę odgrywa też fakt, że oni raczej kultywują za Prusami, cywilizację bizantyjską, a nie jak my i inni, cywilizację łacińską.

Z obserwacji osobistych przez wiele lat, mogę uczciwie stwierdzić, że Niemcy staczają się coraz niżej.

Serdecznosci

Obrazek użytkownika Teutonick

12-03-2021 [22:21] - Teutonick | Link:

Jakoś tam udało mi się z grubsza przebrnąć (nomen omen), pomimo faktu, że temat - że tak powiem - z d... i to nie jedynie w dosłownym znaczeniu, ale wśród innych herezji najbardziej rozbawiła mnie ta o rzekomym kultywowaniu przez członków narodu w roli bezpośredniego spadkobiercy bądź co bądź kontynuującego (fakt, że ostatnim czasem mocno z epigońska) tradycje Świętego Cesarstwa Rzymskiego, cywilizacji bizantyjskiej i do tego jeszcze za Prusami(sic!). W tym miejscu nie sposób nie zadać pytania: gdzie Rzym a gdzie Krym?
A od Teutonów, to trzy kroki w bok poproszę, póki co grzecznie;)

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-03-2021 [15:45] - jazgdyni | Link:

Gdzie Rzym, gdzie Krym? Widzę wyraźne braki historyczne. Choćby jak system Bizancjum, także przez krzyżaków skaził Prusy, a te, jak opanowały Niemcy, to zrobiły swoje. Radzę uzupełnić u Konecznego to przenikanie się cywilizacji.
A Teutoni, to niby co? Zawsze germańcy, a nie jak zawstydzeni tym twierdzą Celtowie. Ci to akurat pochodzą z naszych zachodnich terenów.

Gdzie Rzym, gdzie Krym...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-03-2021 [18:01] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Choćby jak system Bizancjum, także przez krzyżaków skaził Prusy, a te, jak opanowały Niemcy,"
Litości!! Jazgociezgdyni , nie dość że o rolnictwie nic nie wieś, to jak widać podstawy wiedzy historycznej z wczesnych skryptów Baumana, chyba, wywodzą się.

Otóż cała logistyka, zarządzanie i konstruk ideologiczny krzyżacki stał w przeciwieństwie do Bizancjum. 
Po za tym Krzyżacy niczym nie skaziły Prusy tylko je do spółki z przedostatnim Jagiellonem  stworzyli. 
System państwowy  Prus począwszy od Wielkiego Elektora, skończywszy na Bismarcku był zaprzeczeniem bizantyjskości, ponieważ wynikał z nurtu reformacji.

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-03-2021 [20:53] - jazgdyni | Link:

To ja wołam - litości! Nie dość, że nauki historii skończyłeś w szkole średniej wg. komunistycznego programu, to potem wiedzę czerpałeś z dzieł typu "Fakty i Mity". Pojęcia nie masz o prawdzie historycznej. Właściwie to o mało czym masz pojęcie. A to, co masz w głowie, to ci łopatą wsypali.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-03-2021 [21:21] - wielkopolskizdzichu | Link:

Patrz Pan jaki wywód historyczny, potwierdzający tezę o wpływie Bizancjum na Hohenzollernów i szwabskie rody j...zgot zaserwował.
Jadwiga i jej syn Kazimierz Wielki w prostej linii potomkowie Cesarza Nicejskiego przewracają się w grobie.

Jakimi to odkryciami jeszcze zabłyśniesz jazgociezgdyni?

Obrazek użytkownika Teutonick

12-03-2021 [22:09] - Teutonick | Link:

Chyba nie warto wchodzić w tego rodzaju polemiki z mistrzem wszechnauk w osobie samego autora tylu jakże wysublimowanych konstruktów literatury pięknej tudzież filozofii jak choćby ten zamieszczony powyżej:)
Myślę, że posiada on jakowąś tajemną moc zdolną do odwrócenia biegu dawno przebrzmiałej historii zgodnie z własnym kaprysem i potrzebą chwili. Sądzę, że może to również dotyczyć np. praw fizyki, które również potrafi najpewniej przekształcać wedle własnego uznania, choć występowania u niego akurat tej umiejętności do końca nie jestem pewien:)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-03-2021 [22:25] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ja natomiast uważam, że zawsze warto. 
Z dwóch powodów.
1. Miszczunio jazgot i jego wyznawcy są mało odporni na działanie delikatnych szpileczek, w efekcie bardzo szybko wychodzi z nich bolszewicka mentalność rodem z  tzw. Strajku Kobiet. Krótko pisząc, zaczynają bluzgać, pokazując tym samym kim są naprawdę.
2. Wychwytywanie andronów  wypisywanych przez domorosłych publicystów powoduje, iż jakaś część odbiorców, pierwotnie sympatyków "miszczów" samoistnie zacznie się interesować historią, która ma rzeczywiście wpływ na teraźniejszość. Co dla dobra przyszłych pokoleń Polaków i Polek jest pożądane. 

Obrazek użytkownika Teutonick

12-03-2021 [14:04] - Teutonick | Link:

Co zaś do upokorzeń...Może nie warto było je znosić...

Obrazek użytkownika Teutonick

12-03-2021 [17:43] - Teutonick | Link:

Gdzie Rzym, gdzie Krym? Widzę wyraźne braki historyczne.
Nie chciałem tu tego pisać otwartym tekstem, ale wobec tak rozbrajająco postawionej samokrytyki mogę już chyba ze spokojnym sumieniem przyznać, że ja też je u waści dostrzegam...:)
Choćby jak system Bizancjum, także przez krzyżaków skaził Prusy, a te, jak opanowały Niemcy, to zrobiły swoje.
Przyznam, że to dość karkołomna teza:) Brakowałoby mi tutaj jeszcze jakiegoś jaćwieskiego (to od Jaćwieży - da się wygooglać:) desantu na Konstantynopol:) No i o reptilianach ku mojemu rozczarowaniu nic waść nie wspomniał:)
Radzę uzupełnić u Konecznego to przenikanie się cywilizacji.
A ja radziłbym z udzielaniem światłych rad, choćby w kontekście wydźwięku "komentowanego" tekstu, jednak się może co nieco powstrzymać:)
A Teutoni, to niby co? Zawsze germańcy, a nie jak zawstydzeni tym twierdzą Celtowie.
A dałoby się to sformułować jeszcze raz, tym razem po polsku?
Ci to akurat pochodzą z naszych zachodnich terenów.
Hmm...Masz waść na myśli Celtów czy German? Bo zdaje się gdzieś musiała waści umknąć informacja, że w ramach wędrówki ludów przez "nasze zachodnie tereny" (cokolwiek u waści ów termin miałby oznaczać) przewinęli się i jedni i drudzy... Kwestia zaś ich pochodzenia, to już osobna zagadka, ale tu jak widać również nic nie przeszkadza waści w wysnuwaniu różnorakich rewolucyjnych wniosków tudzież innych niezwykle śmiałych tez:)
Gdzie Rzym, gdzie Krym...
Ano właśnie...

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-03-2021 [21:00] - jazgdyni | Link:

Czy ja pana do gawędy zapraszam? A pan widzę, chce tu urządzać teutońską Schwanzparade. Zaproś pan sobie kolegów i błyszcz tam swym blaskiem.

A tu, na moim blogu proszę mi tych durnych popisów nie uskuteczniać.

Obrazek użytkownika Teutonick

12-03-2021 [21:57] - Teutonick | Link:

Uprasza się szanowne jaśniepaństwo o wybaczenie, umknęło mej uwadze, że na durne popisy (i nieudaczne do tego niczym nie przymierzając notoryczne poczynania naszych tuzów z samego świecznika) rości sobie tutaj monopol imć autor:)

Obrazek użytkownika tricolour

11-03-2021 [17:29] - tricolour | Link:

"Stąd te lokajstwo Tuska, czy Radka".

Lokajstwo polega na codziennych zakupach w Lidlu i gotowości oddania kilku lat zarobków za zdechłego Golfa.

A czym jeździ pan Prezydent? Syrenką? 
A czym czołgista? Leosiem?
Itd...

Obrazek użytkownika Jan1797

11-03-2021 [19:51] - Jan1797 | Link:

Efekty fluidalne były przyczynkiem rozdziału kanalizacji burzowej i ściekowej
w moim mieście. Dało to komfort zapachowy i efekt poprawy sanitarnej.
----------------------------------------                                              
Ktoś wiesza tablicę na znaku drogowym, pomijam fakt zagrożenia drogowego
wprowadzenia w błąd, skupię się na; kończy się eksplozją radości środowiska
lewicowo-liberalnego. Co na to reszta liberałów, łączy się w radości z zapachu?
 

Obrazek użytkownika u2

11-03-2021 [17:59] - u2 | Link:

Onegdaj, 10 lat temu, głośno było o zatrutych ogórkach z Niemiec. Niemcy długo utrzymywali, że to nie jest ich wina. Że to niby z półwyspu iberyjskiego. Ale finalnie okazało się, że używali ludzkich fekaliów jako nawozu. Trochę osób zmarło, ale nikt teraz tego nie pamięta, oprócz mnie. Rozeszło się po kościach. To samo można napisać o rozliczeniu się z hitlerowskich zbrodni przez Niemcy.

 

Obrazek użytkownika mjk1

11-03-2021 [19:02] - mjk1 | Link:

Coś w tym jest, że Niemcy z każdego g…a próbują zrobić złoty interes.
Zanim, leżące na Wyżynie Śląskiej, prastare słowiańskie miasto Bytom wróciło do macierzy, władali nim Niemcy.
Nie mogło im się pomieścić w głowach, że tyle g…a się marnuje.
Wybudowali, więc nad przepływającą przez miasto rzeką o starosłowiańskiej oficjalnej nazwie Beuther Wasser, potocznie zwanej Iserbachem zbiorniki na owe g…a.
Zbierali z nich g…a z całego miasta. W zbiornikach tych poddawali te g…a fermentacji a powstały w tym procesie gaz służył do oświetlenia miasta.
Powstałej po oczyszczeniu z g…n, całkowicie bezzapachowej wody, nie butelkowano jednak, tylko wylewano do przepływającej rzeki. Totalne marnotrawstwo.
Działało to tak gdzieś do 1945 roku i kilka lat po tej dacie.
Później, nasz ukochany kraj zaczął rosnąć w siłę a ludzie żyć dostatniej, więc nie wypadało miasta oświetlać g…m.
Napełniano jednak, jak wcześniej, te zbiorniki g…m, lecz nie fermentowano tego g…a, tylko po napełnieniu wylewano do przepływającej rzeki, która w międzyczasie zmieniła nazwę na Bytomkę.
Waliło wprawdzie g…m od Bytomia do portu w Łabędach, ale czego się nie robi dla dobra socjalistycznej ojczyzny.
Po obaleniu komuny i przywróceniu kolejnego jedynie słusznego ustroju, dalej jednak waliło g…m i to od Bytomia do portu w Łabędach.
Dopiero po wstąpieniu do Unii, niemieckiej Unii, przestało walić g…m. Od Bytomia do Łabęd przestało walić g…m.
Od tego czasu zachodzę w głowę, co te Szwaby znowu kombinują z tym g…m.
Wprawdzie żadnych tirów, czy cystern wywożących te g…a po nocach nie widać, ale naprawdę nie wali już g…m i to nie wali od Bytomia aż do portu z Łabędach.           
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-03-2021 [23:25] - jazgdyni | Link:

@mjk1

Faktycznie, nieco szwabskiego Ordnungu nam by się przydało. Ale zamiłowanie do g...? Fuj!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-03-2021 [02:17] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tylko żeby się Pan Surmacz nie dowiedział bo będziesz miał przerąbane.

Obrazek użytkownika Teutonick

12-03-2021 [14:19] - Teutonick | Link:

Takoż swego czasu czytałem kajś jak to owi znienawidzeni Teutoni na przełomie XIX/XX wieku lokowali na terenach dzisiejszej Rudy Śląskiej miasto o roboczej nazwie Nowy Bytom, do którego docelowo miała być przesiedlana ludność Bytomia zagrożona zawalaniem się osłabionych prowadzonym pod tym miastem wzmożonym fedrunkiem zamieszkiwanych przez nią kamienic... Ale potem przyszedł PRL wraz ze swoją rabunkową gospodarką, a w ślad za nim III RP z jeszcze bardziej rabunkową likwidacją owej gospodarki i niejakim "premierem ze Śląska" jako jedną z czołowych wizytówek tejże, brylującym zresztą tu i ówdzie do dzisiaj jako wybitny autorytet w dziedzinie zaorania wszystkiego co jeszcze pozostało wokół...
https://naszeblogi.pl/49359-o-reformatorach
Na takich asów i jemu podobnych należałoby jeno splunąć, gdyby tylko śliny nie było szkoda...

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-03-2021 [15:48] - jazgdyni | Link:

Co to za elukubracja ???

Obrazek użytkownika Teutonick

12-03-2021 [17:17] - Teutonick | Link:

Choćbym się nie wiem jak starał, to waścinych wynurzeń, wraz z jego zainteresowaniami skatologicznymi, nijak nie dałbym rady przeskoczyć:)

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2021 [20:15] - jazgdyni | Link:

Mocne! Ale głupie.

Obrazek użytkownika ruisdael

12-03-2021 [07:34] - ruisdael | Link:

Co prawda nie o g... 
Utkwił mi w głowie cytat z jakiegoś filmu sprzed wielu laty. Rozmowa polityków na przyjęciu w ambasadzie:
Niemiec mówi: "Naród niemiecki wydał tylu geniuszy muzycznych i szczególnie umiłował muzykę..."
Anglik (chyba): "Szczególnie... wojskowych werbli..."
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-03-2021 [10:15] - jazgdyni | Link:

@ruisadel

Na szczęście nawet w Niemczech są ludzie szydzący z teutońskich tradycji i totalitarno - imperialistycznych ciągot.

Polecam:   https://youtu.be/NeQM1c-XCDc

Obrazek użytkownika tricolour

12-03-2021 [14:28] - tricolour | Link:

Hehehe...

Zielony ład. Ostrołękę C rozbierają choć obiecywali i przysięgali partyjni notable, że wybudują, bo to racja stanu.

A teraz burzą, bo trzy miliardy już poszło w piach dla znajomych królika.

Zielony Ład czyli polnische Wirtschaft.

Obrazek użytkownika Ptr

12-03-2021 [16:09] - Ptr | Link:

W sferze propagandy społecznej od lat 30. zmieniło się tyle ,że robią to w 3D i tylko jakby mniej haseł, kultura obrazkowa. Prymitywizm i kłamliwość we własnym interesie politycznym pozostaje i może dlatego to działa. Lewica, lewacy, demokraci nie mają wstydu, zdrowego rozsądku i poczucia smaku. Jeszcze gorzej gdy to co piękne i szlachetne staje się obiektem ataku z definicji. Można też tak, ale w imię prawdy : "Niemieckie krzyże żelazne były ulepione z gówna i służyły gównianym celom". 

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2021 [08:55] - jazgdyni | Link:

Czyż część tych komentarzy tutaj, pięknie, niemalże w sposób naukowy nie potwierdza dobitnie, że jądro zgniatające Polskę, przesunęło się ze wschodu na zachód i to ci zza Odry, jak tyle razy w naszej historii, konsumują umysły tych najsłabszych i służalczych. Dla nich idea Vaterlandu jest magnesem o potężnej sile.

Pozwoliłem sobie zakpić ze szwabów w identyczny sposób, jak oni od lat, codziennie pomiatają Rzeczpospolitą. Jak ordynarnie i chamsko atakują. Zamieściłem zdjęcie z Donaldem Trumpem, jako, że on za swojej prezydentury został wrogiem No.1 Germanii (cham jeden chciał wycofać swoje wojsko i kazał płacić za ochronę!). Lecz może niektórzy pamiętają, że to nie jest nowy motyw i kompozycja, bo na wielu tych ich wesołych paradach, jako jeb...cy w d. przedstawiany notorycznie był Jarosław Kaczyński. Ha, ha, ha! Ja, ja, ja! Das ist gut! I ci żartownisie, kiedyś perliście śmiejący się, drugą ręką roztrzaskując o mur główki niemowlaków, mają zostać panami, szefami, ba... bogami tych wszystkich Radków Zdradków.

Zawyła zgraja lokalnych owczarków niemieckich, trzymana ciężką łapą przez redaktora Węglarczyka, który dzisiaj zastępuje Urbana. Piana im z pysków pociekła, obnażyli kły i dalejże na bluźniercę, który kala trzy kolory - czarny, czerwony i złoty, umiłowanego Vaterlandu. To nie Niemcy, to Polacy dawno przed nimi, rozlewali gówno na polach. To, że MY robimy to w sposób przemysłowy i nawet specjalne maszyny zbudowaliśmy, świadczy tylko o naszej volkswagenowskiej przewadze. Drugi, co pewnie na czole ma wiadomy tatuaż, a prawa raczka mu już nawet automatycznie podskakuje do góry w czasie pozdrowienia, poważnie zraniony ryczy - zabiję tych, co kalają Teutonię. My, pępek Europy, niedawno wielkie cesarstwo rzymskie, zawsze panowie wszelakich Polacken, nie pozwolimy nikomu śmiać się z naszego smrodu i Beate Uhse. Ci wschodni pół-ludzie nigdy nie osiągną należytego poziomu, by zrozumieć nasze wyrafinowanie i subtelność.

Pomniejsze owczarki niemieckie tylko powarkiwały z boku, demonstrując przynależność do watahy w mundurach Hugo Bossa.

Kto miał jeszcze wątpliwości - to widzi. tego cofnąć, czy zakryć się nie da.

Ps. Zdzicho jak zwykle rozczulił mnie. U Ryszarda na blogu po prostu otwarcie oznajmił - "Nie ukrywam, nie jestem w stanie docenić, jestem tępy." 
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2021 [07:07] - jazgdyni | Link:

A wszystkim wytrwałym, tej szczególnej grupie piątkowych i sznapsowych dyskutantów (Schnapsdebattierer) dedykuję ten hymn.

https://youtu.be/NAcyP37CYi4

Obrazek użytkownika tricolour

13-03-2021 [11:09] - tricolour | Link:

Ty dziadek tyle gadasz o wódce, że wyraźnie masz z tym problem. Od rana wścieknięty piszesz nerwowe elaboraty więc wyraźnie spadł poziom we krwi, zanim polecisz do sklepu i go wyrównasz do dziennej wartości.

Ciekawe, że w każdym wątku musisz się kłócić. Nigdy nie widziałem jednego choćby spokojnego, ale w każdym wazeliniarsko smyrasz się z potakiewiczami.

Choroba uczuć.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-03-2021 [07:08] - wielkopolskizdzichu | Link:

"obnarzyli kły" Panie Prawdziwy Polaku, powinno być "obnażyli"
Jak następnym razem będziesz chciał kogoś walnąć młotkiem to sprawdź czy dobrze oprawiony, bo jak widzisz, sam się okaleczasz.

BTW
Moja tępota, nie tylko, nie pozwala na ogarnięcie głębi misji TVP, ale nawet na obojętne przejście obok twej ortografii.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2021 [08:52] - jazgdyni | Link:

Dodam jeszcze, żeby obudzić tych biednych Helmutów i Klausów cierpiących właśnie na tradycyjny Katzenjammer, oświadczam, że ja jestem SS. Tak tak - otwarcie to mówię - jestem SS.

Jednakże nie w tym przeklętym znaczeniu sprzed trzech ćwierćwieczy, tylko dzisiejszym - jestem Super Streight. Internetowo #superstreight. I wszystkich samców prawdziwych, bez ogolonych pach i noszących, kiedy trzeba skarpetki, namawiam do przystąpienia do tego ruchu.

Co to oznacza? SS w całej tej wyliczance genderyzmu, czy LGBTQi...XYZ, to płeć, o anatomicznych zdecydowanych cechach męskich, która wyłącznie tworzy życiowe relacje z kobietą również SS. Osobiście lubię krągłe panie (ideał nieustający to Marylin Monroe), nie daj Boże zasuszone szkieletory, albo babo-chłopy z basem i na dodatek z wąsem. Poza tym - przeróżne kobiety kocham, większość oczywiście platonicznie; ważne tylko, by miały "to coś". Prawdziwi faceci wiedzą co. Czują to od pierwszej chwili.

Więc dalejże - budujmy Nowe SS!

Tutaj conieco w temacie - https://www.wykop.pl/artykul/5993057/lgbtq-spadlo-z-rowerka-beczka-smiechu-ktora-zrobi-ci-dzien/

A tak na dziś jest definicja: https://www.urbandictionary.com/define.php?term=Super%20Straight  - 
Super Straight
Formal Definition:

A Man who only has sexual interest in Cis-Gender Females / dates Cis-Gender Females
or A Woman who only has sexual interest in Cis-Gender Males / dates Cis-Gender Males 
Cis-Gender means a person's sex at birth and gender are equal.

Polecam również, jako zabawę na sobotni poranek rozkminianie ze słownika LGBTQi słów   beniz i tzipa.

Obrazek użytkownika Teutonick

13-03-2021 [13:14] - Teutonick | Link:

A cóż to znowu za zwierzenia o poranku?:) Sam siebie waść potrzebujesz przekonywać czy jak?:)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-03-2021 [13:35] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tiia..... jazgot chce przekonać nas, że jak do łóżka, zaczną mu się pakować dwie atrakcyjne lesbijki - w typie rubensowskim, jaki lubi -  to on je osobiście na kopach za drzwi wyekspediuje.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2021 [16:35] - jazgdyni | Link:

Rozumiem.

Ty Zdzichu nie zrezygnujesz.  Tylko, co ty z tą kuśką powyczyniasz?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-03-2021 [20:43] - wielkopolskizdzichu | Link:

To samo proponuję tobie. Objaśnij o co lotto z twoim wyobrażeniem wpływu Bizancjum na Krzyżaków i Prusy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-03-2021 [05:44] - jazgdyni | Link:

@Zdzichu

Prześledź sobie drogę którą Krzyżacy trafili z Jerozolimy do Malborka. I może także historię Wielkich Mistrzów.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-03-2021 [15:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

Myślałem że otrzymam choć próbę wyjaśnienia skąd się wzięło w twej pisanie teza o zarażeniu Prusów Bizancjum, a tym czasem dostałem radę abym przewertował historię Krzyżaków i Wielkich Mistrzów. 
Tak się składa, że historia średniowiecza jest moim konikiem i wielokrotne analizy nad przyczynami rozwoju Zakonu, jego upadkiem, ale jednocześnie zaczynem do powstania nowoczesnych Niemiec stoją w swym efekcie za tym, aby nazwać twoje tezy, bzdurą którą może napisać ktoś nie mający pojęcia o Krzyżakach i Bizancjum, ich strukturze władzy, a nawet architekturze, Krótko pisząc Zakon był diametralnie inny niż Bizancjum, temu właśnie zawdzięcza swój sukces.
Po części wynika to z tego, iż twórcy Zakonu nie mieli styczności z Bizancjum, albowiem pierwsze krucjaty opierały się na Frankach, a nie na Niemcach. Dopiero w III krucjatę żywioł niemiecki się zaangażował pod  dowództwem Barbarossy, potem Leopolda, ale ich kontakty z Bizancjum były dość mizerne, ograniczyły się do walki o Cypr. W każdym razie to uczestnicy III krucjaty których większość, Bizancjum na oczy nie oglądała, powołała do istnienia Zakon
IV krucjata, w którą,  ponownie byli zaangażowani głownie Frankowie, którzy zdobyli Konstantynopol, miała z Bizancjum wiele do czynienia, bo w końcu je zdobyła tworząc Cesarstwo Łacińskie.

Najwyraźniej mylisz Krzyżaków z Krzyżowcami.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2021 [16:33] - jazgdyni | Link:

Pozdrawiam i żegnam.

Miłego dnia.

Obrazek użytkownika Ptr

13-03-2021 [21:25] - Ptr | Link:

Skoro jest coś takiego jak klub normanych czyli super straight to jestem też SS. Dwie blyskawice mialy podobno znaczyć Win, Win. Ale nie ma się co chwalić ,że jest się normalnym. Bo też nie o ilość tu chodzi. 

Barwy flag - palące się pole pszenicy. Ukraina - pole pszenicy. 
Flaga polska - bialy oznacza ziemie pólnocne , ośnieżone , zamieszkałe przez blondynki, Ruś biala, Białystok, itp. czerwony oznacza Ruś czerwoną, ziemie poludniowe, gdzie jedzie się pod zachodzace słońce. Inne kierunki też maja swoje kolory chyba prasłowiańskie, ale nie pamiętam. 
Prusy lubią kolor czarny. Zrobli sobie przed wojną flagę polską i wstawili czarny pasek - geograficznie pasowało. 

 
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-03-2021 [05:50] - jazgdyni | Link:

@Ptr

Tak pięknie poetyckiego opisania polskiej flagi nie znałem. To jest na prawdę chwytające za serce.
Wielu nie pojmuje, że w dobrych czasach Rzeczpospolita sięgała aż po Dzikie Pola. Że tam właśnie, bliżej Kijowa, niż Krakowa, były najstarsze rody Polaków. Kniaziów. Jedyny prawomocny tytuł w Rzeczypospolitej. Żadnych hrabiów, baronów, czy markizów.

A teraz biedna Ukraina, która nie może, albo nie chce znaleźć swych dawnych korzeni. Bo one są polskie...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-03-2021 [02:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tytuł hrabiowski Władysława Zamojskiego jazgotowizgdyni śmierdzi. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2021 [02:11] - jazgdyni | Link:

Może nie śmierdzi tylko obco pachnie kolego. Kto mu ten tytuł podarował? Jaki polski władca?

Rozumiem twoją życiową filozofię - jak dają, to brać!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-03-2021 [03:39] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Rozumiem twoją życiową filozofię - jak dają, to brać!"
Linia z której się wywodzi Władysław Zamojski ma ten tytuł od 1778 roku.
Widzę, że o tej Osobie pierwszy raz usłyszałeś.
Moja konkluzja jest następująca.
Masz braki w wiedzy, ale próbujesz się zgrywać na giganta logiki i analizy.
Niestety, ale bez znajomości historii, czyli związków przyczynowo skutkowych gigantem nigdy nie będziesz.
No...może dla pisowców. Mógłbyś występować zamiast Jakimowicza u boku Ogórek. Podobnie jak ty błyskotliwy. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2021 [07:33] - jazgdyni | Link:

Zdzichu - niedouczony tuman.
Jeśli ja mam braki wiedzy, to ty niestety jesteś skończonym głupkiem. Kto to jest Władysław Zamojski? Znałeś, lub słyszałeś o takim? Ja nie. Aha, może tobie chodzi o Władysława Zamoyskiego? I tu znów problem - którego? Pewnie chodzi o generała, sprzedawczyka i adiutanta cara. I wbij to sobie do łba baranie, że władcy polscy hrabiowskich tytułów nie przyznawali, a stara szlachta miała takich zawsze w pogardzie. Do dzisiaj zresztą, bo mam doby kontakt z Montrésor. Jelita otrzymały tytuł hrabiowski od  Habsburgów (wiemy, jak oni Polaków kochali) i to przez niekoronowaną "cesarzową" Marię Teresę. Albo przez innych polakożernych Austriaków.

Przestań się biedny człowieku nieustannie kompromitować. Skończ wreszcie choćby podstawówkę.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-03-2021 [08:45] - wielkopolskizdzichu | Link:

1. Oba zapisy nazwiska, Zamojski jak i Zamoyski są prawidłowe i żaden nauczyciel dwójki za to nie postawi. Natomiast za zapis stolyca już może.
2. Ostatni na tronie polskim Stanisław August przyznawał. Maria Teresa co najwyżej zatwierdziła tytuł z tej racji że ordynacja Zamojskiego stała się częścią Austrii.
3. Władysław Zamojski to ostatni właściciel Kórnika, który swój majątek i zbiory przekazał państwu polskiemu, wraz z zakupionym przez siebie kawałkiem Tatr, z Morskim Okiem.  Adiutantem cara nie był.

Potomkom kniaziów w żaden sposób nie przeszkadzała służba dla cara. Tacy jak Sanguszkowie i Czetwertyńscy byli jeszcze przed ostatnim rozbiorem opłacani z kasy trzech czarnych orłów, w związku z tym podniecanie się wielkością pochodzenia czy to od Giedymina czy to od Rurykowiczów, o twej bezdennej głupocie świadczy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2021 [09:36] - jazgdyni | Link:

Nawet do swojego nieuctwa przyznać się nie potrafisz, powołując się na panią od polskiego z III B.

Śmieszne i żałosne.

Ps. A za jot w nazwisku od tych Zamoyskich miałbyś parę razy batem po dupie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-03-2021 [12:33] - wielkopolskizdzichu | Link:

1. Nie powołuję się na panią od polskiego z III B, tylko na redaktora naczelnego Redakcji Słowników Języka Polskiego.
2. Ewidentnie widać po twej pisaninie yzgocie*, żeś był tłuczony w szkole, ale nie po tyłku, lecz po głowie.

* zakładając że y na początku jest bezdźwięczne, łatwiej będzie nazywać yazgotazgdyni słowem: zygot.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2021 [20:10] - jazgdyni | Link:

Kombinuj dalej ten bełkot.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2021 [09:01] - jazgdyni | Link:

Dziekuję Dobry Człowieku.

Gramatyki, ortografii uczyłem się w podstawówce. w 1-2-3-4-5 klasie. Kupę lat temu. Teraz na starość, to się nieco myrga. Może gdybym pisał piórem (pamięć mięśniowa), to by było lepiej.
Rozumiem, że ty Zdzicho, świeżo uczący się Polnische Sprache, masz to wszystko, jak na patelni. Więc pomagaj mi dalej. I nie oszczędzaj.

Obrazek użytkownika tricolour

13-03-2021 [11:23] - tricolour | Link:

Hehehe...

"Zdaniem PIH skrócenie tego terminu do 30 dni (płatności...) oznacza w praktyce przesunięcie ponad 12 mld zł do międzynarodowych koncernów, które kontrolują większość produkcji żywności w Polsce. Polskie sieci w praktyce wydadzą pieniądze, które wcześniej mogły jeszcze inwestować przez 30 dni"

Hehehe... Uchwalamy prawo, które pozbawi polskich sklepikarzy pieniędzy i da niemcom kolejne 12 miliardów.

Zielony ład.

Obrazek użytkownika mjk1

13-03-2021 [12:07] - mjk1 | Link:

A co kogo obchodzi jakieś głupie 12 mld. złotych pieniążków?
Dla nas najważniejsze, że Deutschland śmierdzi g...m.
To nas najbardziej cieszy i zajmuje.
Kto by się tam jakąś głupią gospodarką przejmował.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2021 [16:38] - jazgdyni | Link:

Czyli ciągle jeszcze społeczeństwu dajemy za mało. a gospodarka słabo się rozwija?

Państwo jest bogate, bogactwem obywateli.  Adam Smith. twórca ekonomii.

Strony